f Dendermondse Rugbyclub slaat hard terug Het nieuwe Topsport in Lebbeke Lebbeekse atletiekklubs streven naar een consensus Appels verliest, Atlantis haalt slechts een punt VVV Waar zelfs de échte sporter nog kan bijleren ;v, 1 De Voorpost - 25.12.1992 - 29 RUGBY Na de uitschakeling in de achtste finale van de Beker van België bij tweedeklasser Standard Luik overspoelde een storm van kritiek de fanions van de Dendermondse Rugbyclub. De spelers zouden te weinig gemotiveerd zijn om met de nodige ernst alle wedstrijden zorgvuldig voor te bereiden, de ploegorganisatie zou mank lopen,... kortom: een verloren seizoen voor de Dendermondenaars, die hun zinnen toch wel zeer sterk op de Beker van België hadden gezet. Velen veroordeelden DRC reeds tot een figurantenrol in eerste nationale, ondanks de prachti ge resultaten tegen toppers Waterloo, Visé en Bosvoorde. Met een klinkende ovenwinning tegen La Hulpe wist Dendermondse zondag al zijn kritikasters flink de mond te snoeren. 'Deze ploeg bevat te veel intrinsieke kwaliteit om te denken dat wij zomaar de dieperik kunnen induiken', aldus zondag voorzitter Jo Van den Bossche. 'Een verloren veldslag is nog geen verloren oorlog', aldus verder nog de DRC-voorzit- ter, die er nog aan toevoegde dat Dendermondse vast van plan is om Kituro en Brussels British dit keer achter hen te houden, en dat de drie Belgische toppers in de terugronde nog lang niet bij voorbaat gewonnen zijn. Daarmee bevestigde Van den Bossche wat in Belgische (en vooral Waalse) rugbymiddens wordt voorspeld: DRC kan dé joker worden in het spel voor de titel. Wie de Dendermondenaars in de terugronde niet kan kloppen zal wellicht de landstitel mogen vergeten. Dat La Hulpe steeds een moeilijke tegen- overtuigend van deze hardnekkige Brus- stander Is voor Dendermondse is ook selaars worden gewonnen, en het is als- geweten. Zelden kon in het verleden of de duivel ermee gemoeid is: net als KORFBAL De derde speeldag in de zaalkorfbalkom- petitie had voor de klubs uit het Dender mondse slechts schamele puntenoogst in petto. Appels moest thuis met niets aan duidelijkheid overlatende 11-22 cij fers de duimen leggen tegen Scaldis. Atlantis Lebbeke moest zich in Bras- schaat, met Artemis als tegenstander, tevreden stellen met één punt. Voor de klub met titelambities, geen drama, maar eigenlijk toch een streep door de reke ning. Bij de Lebbekenaars draaide het vorige zondagnamiddag niet zoals het hoorde. Er zaten weinig fraaie kombinaties in hun spel en de afwerking was evenmin je dat. Bovendien lieten sommige spelers het af in hun verdedigende taak. Aanvankelijk scheen er echter geen vuil tje aan de lucht. Afantis bouwde zelfs een 0-4 voorsprong op, maar moest bij de rust de thuisploeg al tot 3-5 laten terugkomen. In die eerste helft skoorden voor Lebbeke Steven Callaert (afstandsworp en penal ty), Patrick Janssens (twee afstands worpen) en Inge Buggenhout (afstands worp). Na de rust zou de thuisploeg er echter in slagen op gelijke hoogte te komen, zelfs een éénkorfvoorsprong op te bouwen, maar al bij al wist Lebbeke nog een deel van de huisraad te redden. In de tweede speelhelft skoorden voor Atlantis Sarah De Meersman (doorloop bal) en Steven Callaert (strafworp). Tij dens de tweede vijfendertig minuten werd Mario Bernard vervangen door Pa trick Ottoy. Pierre Van Rossem RUBES Edegem speelt La Hulpe tegen Dendermonde blijkbaar telkens met twee harten, drie longen én 5 hersenpannen. Zo ook zondag. Het taktisch spel van La Hulpe bestond er eenvoudigweg in het spel dood te ma ken, en te rekenen op enkele goeie coun ters. Dat de Brusselaars daarvoor nor maal gezien een beetje adem te kort komen tegen de goed getrainde Dender mondenaars werd simpelweg opgevan gen door het simuleren van een kwet suur, telkens er eentje op zijn adem had getrapt. Ook tegen Visé, Coq Mosan en Standard kregen de Dendermondenaars (die het normaal moeten hebben van een goed geolied mechanisme dat zelden stilvalt) reeds af te rekenen met dit soort van ontwijkingsstrategie, en het moet gezegd dat men er in Dendermonde nog steeds geen afdoend antwoord op ge vonden heeft. Het bewijs is wel dat La Hulpe zondag, na een goeie counter, inderdaad kon uitlo pen tot 0-5. Enkele supporters zagen het debacle van Standaard al herhaald- Voor de rust konden de Dendermonde naars weinig terugdoen. De zo geroemde Dendermondse scrum kon niet overtui gen, en de aanvallers bakten er al even weinig van. Zo verspeelde full-back (en internationaal) Rony Lauwers een paar kansen die hij anders zelden laat liggen. 'Gebrek aan zelfzekerheid', aldus coach John White die blijkens zijn eigen uitspra ken beslist heeft om ook eens aan 'het koppeke' van enkele Dendermondenaars te zullen gaan werken. Voor rust kon Cambier (alweer een prachtige wedstrijd) slechts milderen tot 3-5, ook en vooral omdat hij deze keer minder meeval had bij enkele drop-po gingen, De penaltykick ging er, zoals gezegd dus wel in, al moest daarvoor een duidelijk partijdige lijnrechter (van La Hulpe) wel door scheidsrechter Cloodts tot de orde worden geroepen. De man beweerde doodleuk dat de bal de dwars- lat niet had overschreden. Eerlijk is an ders... Het eerste kwartier in de tweede speel helft begon met dezelfde handicap. La Hulpe wist het tempo zeer goed uit de match te halen, en de Dendermonde naars geraakten niet over de lijn. Tot scheidsrechter Cloodts een door Den dermondse gemiste penalty toch goed keurde. Eigenaardig zou je zeggen, maar niet zo verwonderlijk aangezien er, al weer, onenigheid was tussen de lijn rechters van dienst, en de scheidsrech ter in dergelijk geval de beslissende stem heeft. DRC kwam door dit feit wel op voor sprong (6-5) en de veer bij La Hulpe was duidelijk gebroken. In dergelijke mate zelf dat de Brusselse scrum-half zijn zenu wen nog nauwelijks kon bedwingen en na herhaaldelijke brutaliteiten door Cloodts werd verwijderd. Met vijftien te gen veertien dus, en het Dendermondse festival kon beginnen. En zo konden enkele honderden suppor ters getuige zijn van het feit dat deze ploeg wel degelijk over klasse beschikt. Met tries van o.a. Muyshondt, Michem en Demnati (opnieuw in de basisploeg!) liep Dendermondse vlot uit tot 5-30. Een ware overrompeling voor de rugby-ers uit La Hulpe die de puntjes goed konden gebruiken, maar die, voor ze goed wisten wat er gebeurde, met autoriteit naar huis werden gespeeld. Met deze overwinning nestelt Dender mondse zich in het zog van veelvuldig landskampioen en bekerhouder Asub Waterloo. En al lijken de koplopers in eerste nationale (Bosvoorde en Visé) reeds uit het zicht, je weet maar nooit.... En we willen er hier, voor de statistici, toch even aan herinneren dat Dender mondse, met 10 gescoorde puntjes méér (en wat zijn 10 punten in een rugby wedstrijd), indien ze werden verdeeld over de wedstrijden tegen Visé, Bosvoor de en British, alleen aan de leiding zou prijken van de landelijke competitie. Een magere troost weliswaar, maar voldoen de om de hoop op de beste eindrang schikking uit de 13-jarige geschiedenis van deze club niet helemaal op te geven. Vervolg in 1993. Kris Van Damme Rangschikking 1ste Nationale 3. Waterloo 4. Dendermonde 5. Kituro 6. Brussels British ATLETIEK 10 25 7. Rubes Edegem 1U 10 23 8. Coq Mosan Herstal 10 10 22 9. Soignies 10 10 20 10. La Hulpe 10 1. Bosvoorde 2. Visé 10 29 10 29 Het ziet er nu toch naar uit dat de proble matiek over het gebruik van de atletiek- piste in het Lebbeekse sportstadion door A.C. Lebbeke en het onlangs gestichte O.E.H. Lebbeke op een konstruktieve en positieve manier zal aangepakt worden. Een oplossing die de^normale werking van de beide klubs garandeert is de enig mogelijke en biedt als enige de garantie voor sukses in de toekomst. Het wordt nu zowel voor de betrokken klubs als voor de politici, die in deze problematiek tot dusver tegenover elkaar stonden, stilaan duidelijk dat de bestaan de infrastruktuur van het sportstadion, opgericht met geld van de gemeen schap, ten dienste dient te staan van iedereen die hieraan behoefte heeft. Het gebruik ervan mag derhalve niet beperkt blijven tot één klub. Waar het tenslotte om gaat is de atleten de mogelijkheid te bieden hun geliefkoosde sportte beoefe nen in alle sereniteit in de klub van hun keuze. Zowel de nieuwe A.C. Lebbeke- voorzitter Kamiel Heyvaert als de voorzit ter van O.E.H. Lebbeke, Fred Van Steen, spraken in die zin reeds verzoenende taal en gaven blijk van hun wil om tot een konstruktieve oplossing te komen ten bate van de beide klubs en hun atleten. Het atletiektalent dat in Lebbeke momen teel aanwezig is moet zich te allen prijze verder kunnen ontwikkelen, aldus Fred Van Steen. Namen als Tim De Cock, Peter De Feyter, Roel Robberecht, Raf Tilburg en Jurgen Vercammen om maar enkelen te noemen zijn tot ver buiten de provincie om hun prestaties bekend. De ze jonge atleten mogen niet het slachtof fer worden van een konflikt dat met de wil van de beleidsmensen in beide klubs zeer vlug kan bijgelegd worden. Tijd en ruimte voor het gebruiken door beide klubs van de atletiekpiste en de andere faciliteiten is er zonder enige twij fel. Het overeenkomen van een dag- en uurregeling die beide verenigingen kan bevredigen is enkel een zaak van goede wil en respekt voor eikaars noden. Een verdere regeling in detail is dan altijd mogelijk. Een zich open en konstruktief opstellen van de beide klubbesturen is hiertoe de enige vereiste. Echte sportmensen moe ten dat kunnen opbrengen, want zij stel len hun sport als prioriteit. De leden van de Raad van Bestuur en de politici kunnen overigens hiertegen geen bezwaar hebben. Ook voor hen moet immers als prioriteit gelden de gemeen schap, in .dit geval de sportbeoefenaars, via hun mandaat ten dienste staan. Moge daarom nu en in de toekomst het gezond verstand en de sportiviteit ook hier zegevieren, de beide atletiekklubs ten bate. (h.a Is dit nu een bloemen- of een sport zaak De eerste ogenblikken al thans dachten we dat we ons ver gist hadden. Die bloemenweelde was echter het resultaat van de ge slaagde openingsreceptie op woensdag 16 december. Men mocht er meer dan achthonderd geïnteresseerden verwelkomen. Eigenlijk was dat niet helemaal on verwacht want Topsport in de Klein Antwerpenstraat is al lang een begrip bij verenigingen, sport- klubs en individuele sporters uit de ganse regio. Het was Miel 'Kezze' De Schrijver, welbekend door zijn melkronde. langrijkste sportzaak van de streek. Uitbreiding en vernieuwing kon dus niet uitblijven want sporten bleef in die tijd niet langer beperkt tot voetbal of atletiek. De waaier disciplines vergrootte voortdurend en steeds moest er ruimte voor voorzien worden. In die optiek werd gekozen voor een volledige nieuwbouw aan de interessante as Dendermonde-Brussel in de buurt van de watertoren. Het resultaat is het bezoeken waard. Via de ruime parking bereik je de aantrekkelijke etalages die een beeld geven van de keuze binnenin. Van zodra je binnenkomt raak je onder de indruk van de 1100 m2 grote ruimte, die als één groot uitstalraam aan je voeten ligt want deze zaak bestaat uit ver schillende niveaus. Helemaal achteraan kan je weer de trappen op, vooral als je be stuurslid van een klub of een sponsor bent want hier heb je twee duidelijk gescheiden afdelingen enerzijds een ongehoor de keuze aan trofeeën en bekers en anderzijds een gezellige ruimte waar men gerust kan praten over de aankoop van klubkledij en -mate riaal tegen groothandelsprijzen. Belangrijk is wel dat Topsport er meteen kan voor zorgen dat die trainings, truitjes, broekjes, sport tassen enzomeer meteen bedrukt worden met de geliefde kleuren of het eventuele logo van de vereni ging. Topsport beschikt immers over een hypermoderne inkt- en flock- drukkerij, terwijl ook het (gratis) graveerwerk in de bekers en tro feeën in eigen huis wordt verricht. Hier vind je alles wat een klub kan nodig hebben, van een kalkwagen tot afzonderlijke studs. Kortom je kan niets bedenken of Topsport hééft het Het heeft bovendien nog iets an ders. Topsport wil niet alleen ver kopen. het wil ook de klanten be geleiden bij die aankoop. Neem nu die loopschoenen, zowel voor spurters, joggers als wandelaars. Geen onbelangrijke aankoop want een schoen die niet goed zit kan veel ongemakken bezorgen. Daar om kan je er steeds elektronisch laten testen welke schoenen even tuele gebreken kunnen korrigeren Daarvoor kan je steeds terecht bij Hugo en Bert De Schrijver, die de De ganse familie De Schrijver tijdens de openingsreceptie. Een overweldigende indruk als je binnen komt en het wordt nog interessanter in de verschillende afdelingen. die in zijn zelfbedieningszaak een hoekje vrijmaakte voorsportgerief. Hij was immers lange tijd sekreta- ris-stichter geweest van A.C. Leb beke en in die periode zorgde hij al voor de uitrusting van zijn atleten. Zonder winst natuurlijk, maar toen hij het sekretariaat doorgaf bleef hij met nogal wat sportgerief zitten, vandaar. Het begon dus eigenlijk een beetje onverwacht maar toen Miel voelde dat er brood inzat zette hij er zijn stevige krukken onder en Topsport De Schrijver werd zowat de be- Jl f fakkel van vader Miel hebben overgenomen en die zich hebben gespecialiseerd in sportopvoeding en bovendien een avondkursus or thopedie hebben gevolgd. Hugo kennen we nog van toen hij voet baller was bij KAVD en trainer van de miniemen. Samen met deze broers, wordt de zaak nu ook ge rund door beide dochters waarvan Griet vooral de administratie doet en Ann de klanten achter de balie ontvangt en de kassa bedient. Ie dereen springt echter bij als de klanten moeten geholpen worden want bij Topsport maakt men zich sterk dat élke klant tevreden is en dat niet alleen door de zeer scherpe prijzen maar ook door de totaliteit van het aanbod, een aanbod dat steeds up-to-date is want ook alles wat splinternieuw is, dus de laatste vondsten op sporttechnisch ge bied, zijn er voorhanden wegens de goede rotatie van de produkten en de sterke relaties met de fabri kanten en leveranciers. Het zou ons te ver leiden om hier alle afdelingen in detail te gaan bespre ken maar je kan vrijwel geen sport bedenken of Topsport bezorgt je een uitrusting. Dat gaat via voetbal en atletiek, over basket- en volleybal naar hand- bal, zwemmen, tennis, badminton en squash. Zelfs fésporten zoals darts en biljar ten zijn er vertegenwoor digd. Wie door al dat kijken, kiezen en keuren in slechte konditie geraakt is, moet dan maar eens mee naar de afdeling fit ness, waar je ook kan rekenen op bijstand in raad en daad. Deze trai ningstoestellen worden immers al te vaak verkeerd gebruikt. Topsport geeft je er graag advies bij. Allicht zijn we nog enkele sporttakken vergeten maar je gaat best zelf eens kijken tijdens de volgende openings uren, die dezelfde zijn als vroeger elke dag van 9 tot 12 en van 13u30 tot 19 u. Gesloten op zondag en op maandagvoormiddag. We wensen je alvast een prettige wandeling door heen dit sportparadijs, dat ook allerlei vrolijke kledij in petto heeft voor de gene die wel sportief is, maar niet direkt een bepaalde sport beoefent. Publirep DC Het buitenaanzicht van de fraaie zaak aan de Brusselsesteenweg te Lebbeke.

De Voorpost | 1992 | | pagina 29