VOETBALKIJKER Bornem en Willebroek met forse winstcijfers naar Kerststop Voetbal kan eigenaardig zijn Opnieuw op tweede plaats Onverdiend Dit KSV is niet rijp voor degradatie Evenwaardig 30 - 25.12.1992 - De Voorpost VOETBAL Een Wijnegem-aanvaller wordt opgevangen door Goossens en Callaerts. (MEW) KWSV - Wijnegem 4-0 VC Wijnegem start op Willebroek als een wervelwind. In de eerste minuut werden twee glasheldere kansen afgedwongen door Schaessens en Van Der Plas, maar die misten. Dezelfde Van der Plas mikte in de tweede minuut over, en in dezelfde minuut, toen de K.W.S.V. spelers nog altijd niet bekomen waren van de blitsstart, schoot Hoogwerf een vrijs chop laag over de grond tussen alle benen door naast het K.W.S.V. doel. De hoekschop die daar op volgde kwam bij de totaal vrijstaande Mon- sieurs maar die kopte de bal over het K.W.S.V. doel. Een allesbehalve klaar kijkende scheidsrechter gaf Meseure de gele kaart in de vijfde minuut al, toen die een treuzelende bezoeker te vlug af was en de bal afsnoepte. De Wijnegemse druk verminderde hoe meer minuten er wegtikten. Het opzet van de bezoekers om zo vlug mogelijk een doelpunt te scoren was mislukt, al mogen zij bij K.W.S.V. de voetbalgo den wel danken dat de bezoekers het zo slecht deden want als er na tien minuten een 0-1 of 0-2 of zelfs 0-3 op de bordjes prijkt zal er geen kommen- taar zijn. De eerste keer dat K.W.S.V. in de buurt van de bezoekende doelman kwam was op de 13e minuut met een te zwakke kopstoot van Carlos Jubi- tana. In de eerste helft was Jubitana schijnbaar zichzelf niet want van Car los kwamen er verschillende slechte voorzetten die vlak in de voeten van de tegenstrevers terecht kwamen. Eerlijk heidshalve moet hier wel aan toege voegd worden dat Carlos niet de enige K.W.S.V.-er was die het noorden kwijt was. Maar hoe verder de wedstrijd vor derde hoe meer K.W.S.V. dat noorden wel terugvonden en zelfs Wijnegem ging terug dringen. De Cokele kwam er iets te zwak uit om succes te hebben en in de 23e minuut was er een indrin gende Vyncke die de bal voor trok waarbij de doelman en een verdediger elkaar hinderden en Guido Pouillon er als de kippen bij was om de bal rich ting doel te sturen. Spijtig genoeg ging de bal over het doel buiten. Een reaktie van de bezoekers bracht gevaar maar doelman De Roos redde languitvallend in hoekschop. Op het halfuur deed K.W.S.V. wat Wijnegem in de eerste minuten vruchteloos geprobeerd had, het scoorde. Een hoekschop van Vyncke tot bij een vrijstaande Meseure die de bal in het pak joeg waar Guido Pouillon klaar stond om tussen de doelman en enkele verdedigers de bal over de doellijn te werken. Vijf minuten voor de rust was het ei zo na 2-0 tegen Meseure doorgelopen was en de bal over de uitgekomen doelman lifte, niet hard genoeg om rechtstreeks in doel te gaan zodat De Cokele met een bezoeker in zijn rug een handje of beter voetje wou toesteken maar de bal ging naast. Onmiddellijk na de rust kwam Jubi tana dicht bij een tweede doelpunt maar zijn poging werd in hoekschop gered. Wijnegem had tot daar nog uit zicht op een gelijk spel en Schaessens besloot naast. Dat was meteen ook alles dat de bezoekers nog wisten af te dwingen. Want daarna was het al K.W.S.V. wat de klok sloeg. Op de 50e minuut was er een voorzet van Pouil lon die bijna in het doel verdween maar net over de lat dwarrelde. Iets later wist De Cokele de bal te ontfutse len en na enkele nieuwe duels op te rukken tot aan de doellijn waar hij de bal voortrok richting Asseloos, die ook niet aarzelde. Maar de Wijnegemse doelman deed ook nog mee. Een tweede K.W.S.V. doelpunt hing in de lucht en toen Jubitana ver naar rechts uitgeweken was trok die de bal voor, De Cockele, iets uit zijn evenwicht, kon de bal toch nog aanraken en de bal verdween tegenvoets in het Wijne gemse doel. Bij deze faze werd de bezoekende doelman voor dat tegen voets nemen even gekwetst. K.W.S.V. bleef het Wijnegemsedoel belegeren en toen Pouillon door was en die de bal perfekt naar het penaltypunt trapte stond daar Carlos Jubitana die onhoudbaar inschoot. De grensrechter had echter buitenspel gezien en zo werd dit doelpunt niet gevalideerd. Jubitana, die een schitterende tweede helft vertolkte, bleef maar wegen op de bezoekende verdediging. Op de 83e minuut kon Carlos Jubitana zich volle dig vrijspelen en alleen op het Wijne gemse doel afstormen en de bal onder de doelman inschieten. In de laatste seconden van de wedstrijd kregen wij een bijna identieke spelfaze en weer kon Carlos succesrijk besluiten. Zware cijfers voor K.W.S.V. dat dit seizoen voor het eerst meer dan twee keer scoort en daarmee stilaan bij de men sen komt te staan. Het is echter nog te vroeg om reeds viktorie te kraaien maar het ziet er wel naar uit dat de operatie redding van Rudy Haleydt vruchten aan het afwerpen is. Met een acht op twaalf zit Haleydt al twee pun ten boven zijn vooropgesteld doel, maar dat zal het laatste van zijn zorgen zijn. Hoofdzaak is dat K.W.S.V. in de volgende wedstrijden met hetzelfde inzicht blijft spelen en de nodige pun ten bij elkaar sprokkelt om zijn behoud in bevordering te verzekeren. K.W..S.V. speelde met De Roos, Vyncke, De Cokele, Goossens, Frank Heremans, (Selleslags) Callaerts, Kurt Heremans, Asseloos, Meseure, Pouil lon (Bocklandt) Jubitana. De bezoekende Jordan tussen een overmacht van thuisspelers, ziet Vyncke ontzetten. (MEW) Na het debacle in de derby tegen Wil lebroek pakte trainer Vercruysse uit met een onuitgegeven voorlijn. Op Hekelgem werd Werner Van de Zande op de bank gelaten en Harry Liessens naast Harry Cnops in de spits van de aanval geplaatst. Deze trainerszet bleek onmiddellijk vruchten af te wer pen. KSV akteerde immers heel wat moediger dan in de vorige wedstrijden en in de 5e min. was het bingo. Danny Mortiers betrok Harry Liessens in een aktie. Deze bracht de bal voor de goal, waar Harry Cnops klaar stond om de thuisdoelman tegenvoets te nemen. In de 12e min was het 0-2. Liessens was nu de afwerker van het voorbereidend werk van Peter Van Mieghem en Danny Mortiers en de wedstrijd was nog geen half uur oud, wanneer Wer ner De Bruyn er 0-3 van maakte. De opgerukte Bornemse libero betrok de twee Harry's in zijn aktie en kon zo alleen voor de Hekelgem-portier de derde Bornemse treffer aantekenen. Deze 0-3 voorsprong kon dan zeker niet overdreven genoemd worden, want de Hekelgemse goal lie had dan reeds enkele reddingen op zijn aktief na doelpoging van Cnops en Liessens. Langs de overzijde moest doelman Montens slechts éénmaal de handen uit de mouwen halen op een gevaarlijk Hekelgemse doelschot. Onmiddellijk na de rust kon Kerckhove voor Hekelgem tegenscoren en deze thuistreffer resulteerde in 15 minuten druk. Doelman Montens werd echter nooit echt bedreigd en zijn Hekel gemse dcollega mocht zich gelukkig prijzen dat hij op het uur geen penalty- fout tegen zich hoorde fluiten wanneer hij een doorgebroken Liessens onde ruit haalde. Het geruststellende doel punt kwam er voor KSV in de 80e min. Wemer De Bruyn was nog maar eens opgerukt. Naamgenoot Frank werd aangespeeld en deze vond Harry Cnops vrij aan de tweede paal. De Bor nemse spits kon zo zijn tweede treffer binnenknikken. Meteen was de partij gespeeld, al kon oud KSV-voetballer Fons Glorieux met een prachtige vrijs chop het eindverdikt voor Hekelgem nog iets milder maken. Na deze zege kon KSV de rode lan taarn aan Ninove overlaten. De komende wedstrijden zouden wel eens erg belangrijk kunnen zijn. Kan KSV het spelvertoon op Hekelgem bevesti gen dan zit winst in de volgende thuis wedstrijd tegen Denderhoutem er zeker in. De week daarop moeten de rood-gelen naar Ninove. Kan bij de rode lantaarn ook wat gehaald wor den, dan is de weg naar het behoud opnieuw volledig vrij. Een KSV, dat voetbalt zoals in Hekelgem is zeker niet rijp voor provinciaal voetbal. De ploeg: Montens, De Pauw (85' Borg hijs), Wemer De Bruyn, Verrept, Luc De Bruyn, Van Mieghem, Frank De Bruyn, Cnops (89' Vande Zande), Mortiers, Liessens en Peeters Hombeek - Meerhof 0-5 De tweede plaats in deze reeks blijft de inzet van nog verschillende ploe gen. FC Meerhof is opnieuw op die tweede plaats komen te staan, zij het wel een gedeelde met Rumst. FC Meerhof behaalde in Hombeek een uiterst verdiende ovenwinning. De eerste kans was in het eerste kwartier voor de thuisploeg, toen een foutje in de Meerhof-verdediging bijna afgestraft werd. Een lokale spe ler kon volledig vrijstaand op doel man Dendal afgaan maar die redde hier de Willebroekenaars van ach terstand. De thuisploeg wist in dat eerste kwartier wel wat meer balbezit te houden maar nadien kwam FC Meerhof volledig onder stoom en waren er eerst een paar kansjes voor onder andere De Buyzer en El Gharbi. De eerste grote kans voor FC Meerhof komt er langs Yves De Bondt maar Yves besluit pal op de doelman. Op de 37' is het dan toch raak wanneer Michel Huysmans langs de lijn kan doorgaan en de bal teruglegt naar het penaltypunt waar Yves De. Bondt onder de doelman door besluit (0-1). In de tweede helft trekt Hombeek onmiddellijk in aanval met een aan valler meer waardoor voor FC Mee rhof de counter kansen groter wor den. FC Meerhof krijgt het in de eerste tien minuten van de tweede helft wel wat moeilijk maar de verde diging laat de storm rustig over zich gaan en wanneer al het Hombeekse geweld geluwd is komt FC Meerhof terug in de wedstrijd met op de 65' een identieke fase als het eerste doelpunt met opnieuw Michel Huys mans die de laatste pas geeft, maar nu is het El Gharbi die de klus afmaakt (0-2). Op de 70' kan Yves De Bondt een ontzetten vanop het middenveld meepikken en vijf spelers, waaronder de doelman omspelen, en de bal op de doellijn stoppen en zo inkoppen (0-3). Weer vijf minuten later is het 04 wanneer FC Meerhof een vrijschop toegewezen krijgt en El Gharbi met een ingestudeerd nummertje de Hombeekse doelman kansloos laat. Nog is de FC Meerhof pret niet op, want tien minuten voor tijd kan Yves De Bondt weer vanop de middencir kel ontsnappen. Nu zijn er «slechts> drie tegenstrevers waaronder de doelman en opnieuw gaat Yves alleen op het doel af en de bal inkop pen 0-5. Uiteraard is de kous voor Hombeek hier volledig af en weet FC Meerhof zich zo op de tweede plaats te nestelen. Met de winterstop voor de deur hoopt men van de gekwetste spelers er te recupereren, want de maanden van de waarheid staan voor de deur. Hingene - Walem 2-3 DE IDEALE PUBLICITEITSCOMBINATIE INFO: 03/889.00.51 Hingene heeft opnieuw een thuisne derlaag opgelopen. Een onverdiende dat wel maar het is toch een feit dat Hingene op eigen veld al verschil lende keren in het verlies gespeeld werd. Ondanks de weersomstandigheden werd het toch een goede wedstrijd van de twee ploegen. Hingene kwam in de vijfde minuut al op voorsprong toen een voorzet van Tony Spiessens door Herman Roziers benut werd. Walem nam daarna het heft in handen en er werd druk uitgeoefend. Die Walemse druk werd op het kwartir beloond toen tot vier keer toe de Hingense verdedi gers de bal niet wegkregen en de bezoekers vooreerst de bal ook niet in de netten kregen, na de vierde poging gebeurde dat dan toch. Na de gelijkmaker kwam er meer middenveldspel met langs beide kanten enkele uitschieters waardoor er doelschoten kwamen, zowel langs Walemse kant die over en naast gin gen als van Hingense kant die door de doelman gestopt werden. Walem kende bij een vluchtschot succes wanneer de bal rakelings naast de paal binnensuisde (1-2). De tweede helft was praktisch volle dig voor Hingene dat alsmaar aan aanvallen dacht en op het uur gelijk kwam toen een voorzet van Geens door Gunter Hermans ingekopt werd. Hingene voelde dat er meer in zat en bleef maar aanvallen, wat langs de andere kant betekende dat Walem kon counteren en dat ook deed. Met nog een kwartier te gaan werd het 2- 3 toen Waiem een vrijschop kreeg op links en die benut werd. Vlak daarop zag iedereen de bordjes terug in evenwicht toen een schot van Geens nog net uit zijn doel tipte, de daarop volgende hoekschop werd door Roziers met een kanonschot beslo ten maar hier kwam het hoofd van een bezoeker in de weg en weg was de kans. Hingene kreeg nog enkele kansen voor de gelijkmaker, zo toen De Cock zich vrijspeelde maar op de doelman besloot en Roziers eve neens volledig vrij via het been van een verdediger zijn poging zag naast gaan. Geens en Inzee waagden hun kans ook nog maar telkens werd de bal weggewerkt. Zo kwam Hingene niet aan het verdiende punt en kon Walem nogal gevleid de twee punten meepakken. Was de stemming na derby Bornem-Willebroek eerder bedrukt, dan vingen wij vorige zondagavond niets dan positieve geluiden in Bornem en Willebroek. Wille broek klopte Wijnegem met 4-0 en Bornem haalde een 2-4 uitwinst op Hekelgem. Een mooie heropflakkering dus voor de twee streekploegen die de Kerststop tot één zondag beperkt zien. Op zondag 3 januari wordt er immers reeds gevoetbald. Op de eerste zondag van januari ontvangt Willebroek Kampenhout. Een week later is Londerzeel te gast. Twee ploegen, die de Vaartjongens zeker moeten aankunnen. Zette de derbynederlaag een domper op de 5 op 8 verwachting van kersvers KSV- trainer Vercruyssen, dan maakte de winst op Hekelgem veel goed. Met een thuiswedstrijd tegen Denderhoutem en een uitwedstrijd op rode lantaarn Ninove rekenen de Bornemse voetballers op een 3 op 4, wat hen ook van de degra datieplaatsen zou kunnen vrijmaken. In tweede en derde provinciale wachten er twee zondagen zonder voetbal. Excelsior Puurs verloor vorige zondag totaal onverdiend met 1-2 tegen Hemiksem en moet dus tot 10 januari wachten op eerherstel. Op eigen terrein wordt dan tegen Ternesse gekampt en deze tegenstreven moeten de Puurse voetballers aankunnen. Marie- kerke kwam tegen Aartselaar niet verder dan een 0-0 gelijkspel. De volgende gast is Hemiksem en Lier moet voor de twee punten gegaan worden. In derde provinciale B zetten Meerhof en Oppuurs de vorige week misgelopen situatie recht. Meerhof won met 0-5 op Hombeek en Oppuurs versloeg Peulis op de eigen voetbalwei met 3-1. De Oppuurse voetballers krijgen op 10 januari Grasheide op bezoek en Meerhof moet naar Elzestraat. Twee wedstrijden waarin de streek ploegen voor volle winst kunnen gaan. Blaasveld blijft na het 0-0 gelijkspel op Rupel in de kopgroep. Op SC Mechelen dreigt er wel gevaar voor de Blaasveldse voetballers. Sint-Amands verloor op Rij- menam met 3-2. Het volgende bezoek gaat naar Rumst en een drawn daar zou reeds een succes betekenen. Tisselt kon de 2-1 nederlaag op Elzestraat niet ontlo pen. Tegen Nieuwendijk wordt wellicht op de twee punten gehoopt. In vierde provinciale wordt er in de Kerst- en Nieuwjaarsperiode gewoon doorge voetbald. Ruisbroek kende in deze reeks een schitterende start maar ziet momenteel na enkele mindere prestaties zijn voorsprong wegbrokkelen. Vorige zondag werd met 2-1 verloren op Branst, dat hierdoor tot op één punt genaderd is. Er wachten de Ruisbroekenaars nu een thuiswedstrijd tegen Hingene en zware uitwedstrijden op Maccabi en Heffen. Branst moet eerst naar Heindonk en krijgt daarna Olympic en Wintam op bezoek. Wij veronderstellen dat de kloof tussen de twee streekploegen zeker niet vergroot. Hingene verloor op eigen terrein tegen Walem met 2-3. De vol gende tegenstrevers zijn Ruisbroek (uit), Heindonk (thuis) en Olympic (thuis). Op Reet haalde Wintam verrassende 0-1 winst. Willen de Wintamnaars nog voor pro motie in aanmerking komen, dan mogen de volgende drie wedstrijden thuis tegen Groene Ster en uit op Breendonk en Branst niet veel puntenverlies mee brengen. Lippelo won met 5-0 tegen Schelle en kan deze prestatie op Red Boys bevestigen. De partij tussen Breendonk en Heindonk werd uitgesteld. Het Breendonkse voetbal terrein liet geen voetbal toe. De volgende tegenstrevers van Breendonk zijn: Olym pic (uit), Wintam (thuis) en Schelle (thuis). Deze van Heindonk: Branst (thuis), Hin gene (uit) en Maccabi (uit). Wij laden ondertussen de batterijen op voor het tweede gedeelte van de lopende voetbalkompetitie. B. Huysmans lukte deze maal geen doelpunt op Rupel omdat men er verde digend goed was georganiseerd. (D'Pille) Rupel - Blaasveld 0-0 Twee sterk aan elkaar gewaagde ploegen die kansen hebben gescha pen maar er niet in gelukt zijn iets te verzilveren. Dat de stand blank bleef is voor een stuk te wijten aan de twee doelmannen die bij de pinken waren. Ook heeft de staat van het veld een rol gespeeld: modder is nu niet bevorderlijk voor goed spel en vlotte balkombinaties. Opvallend in deze wedstrijd was dat het er bij Rupel op aankwam in geen geval te verliezen. Men zette daarom soms zelfs een mannetje meer achteraan, vooral als men bij Blaasveld te gevaarlijk kwam opzetten. En dat gebeurde enkelè malen. Een poging was zelfs goed voor een doelpunt, maar dat lukte niet. Rupel moest het meestal hebben van uitbraken die allen door de Blaasveldse verdedi ging werden onderschept. In de tweede helft, wanneer het punt bij Rupel veilig leek, ging men zich ach teraan nog eens extra organiseren. Langs Blaasveldzijde was er geen doorkomen meer aan en de stand bleef ongewijzigd, zodat het bleef bij een punt voor elk waarmede de thuisploeg dik tevreden zal zijn. De heenronde zit erop en Blaasveld, met negentien punten, mag tot heden terugblikken op een gelukt seizoenbegin. Met 7 overwinningen en vier gelijke spelen, evenveel nederlagen, staat men in de midden- motergroep waar het verschil miniem is tussen de derde en tiende gerangschikte. Negen ploegen komen nog in aanmerking voor zowel de tweede als derde plaats. (ReM) Hekelgem Bornem 2-4

De Voorpost | 1992 | | pagina 30