ROVI^f boraêm ©HOf Gelijk spel juistere uitslag De verrassing van de dag Niets laten zien en winnen Verdiend door wilskracht van de ganse ploeg Blauwwit verdiende volle winst De Ware Vrienden sluiten tentoon stellings seizoen af Geen zwakke schakels De Voorpost - 25.12.1992 - 31 EESrZA/U 5 VOETBAL KORFBAL Branst - Ruisbroek 2-1 Het werd op Branst een zeer geniet bare partij en gezien de weersom standigheden en de winkelzondag nog een redelijk goede opkomst van in totaal een 200-tal toeschouwers. Branst kon niet beter starten want in de eerste minuut al was het 1-0 toen een combinatie tussen Luc Duyve- jonck en Patrick Maerevoet, Luc Duy- vejonck de bal achteruit gaf naar Alain Vernimmen en die wist bij zijn eerste baltoets sedert maanden zijn ploeg op voorsprong te brengen. Ruisbroek herstelde zich goed van die opdoffer en wanneer niemand het verwachtte schoot Christof Maes uit zijn krammen en ook de bal ver dween in het Branstse doel (1-1) en dat na elf minuten. De thuisploeg nam opnieuw over en er werden enkele kansen de nek omgedraaid tot de 25' Patrick Maerevoet langs de lijn doorging en Rudy Lemmens vond, die de Ruisbroekse portier het nakijken gaf. Weer liet Ruisbroek niet begaan en zo diende Branst- doelman Stanny De Clercq een red ding te doen om Branst op voor sprong te houden. In de tweede helft waren er wisse lende kansen met druk van Ruis broek uit. Branst kon door die druk op de counter gaan en kansen creë ren onder andere voor Alain Vernim men die alleen door was, gevolgd door Luc Duyvejonck die ook de bal niet in de bezoekende netten kreeg. Dan was er een hard schot van Mark Brijs maar ook nu stond de Ruis broekse doelman op de juiste plaats. Ruisbroek liet zich ook niet onbe tuigd en zo moest doelman Stanny De Clercq zich in vedette spelen op een schuiver van Frank De Buyser, Ruisbroek bleef achter de gelijkma ker jagen en zo ging een vrijschop van Christof Maes rakelings over het Branstse doel en besloot Rijmenants tegen de paal. Branst haalde zo de twee punten al dient wel vermeld dat een gelijk spel een juistere weergave zou geweest zijn, maar voor een gelijk spel moeten de twee ploegen elk evenveel scoren. Nog een pluim voor de scheidsrechter van dienst die de wedstrijd in de juiste banen wist te leiden, een wedstrijd die met veel inzet betwist werd maar tevens zeer positief verlopen is. Reet Wintam 0-1 De Tisseltse verdediging liet zich tweemaal totaal verrassen. Hier ontzet Sen terwijl doelman de Bruyn en Thomas op de achtergrond toekijken. (D'Pille) Elzestraat - Tisselt 2-1 Carinne Verbesselt is er blijkbaar niet gerust in. (Pirre) Het werd voor Wintam één van de beste wedstrijden van het seizoen. De eerste twintig minuten werd er zelfs fantastisch goed gespeeld en Reet werd onder druk gezet. Vooral langs de flanken werd de thuisverde- dlging afgetast en kwamen Maere voet, Van Hooymissen, Van Overloop en David Merckx dicht bij de ope ningstreffer. Reet kwam na die eerste twintig minuten op de proppen en de jonge Wintamse doelman Tlno Rottiers moest met een parade uitpakken om Reet van de 1-0 te houden. De thuis ploeg ging toen wat harder spelen waarmee de Wintamse spelers toch wel wat problemen hadden. Toch bleef het een genietbare wedstrijd met over en weer gaand spel maar met geen doelpunten in de eerste helft. In de tweede helft bleef het aanvan kelijk hetzelfde spelbeeld tot de 65' er kwam. Maerevoet wist zich door de Reetse verdediging te slalommen tot hij gepakt werd. Strafschop tot gevolg die door Mark Hoofd feilloos omgezet werd. Na dat doelpunt was er even tumult van de Reetse spelers die Mark Hoofd uitdaagden. Geluk kig bleven de Wintamse spelers het hoofd koel houden zodat er geen ver der onheil kon van komen. Reet wilde zeker niet verliezen en ging op zoek naar de gelijkmaker. Doordat Reet alles in de aanval gooide kreeg de Wintamse defensie het wel hard te verduren. Eén keer zag iedereen langs Reetse kant de gelijkmaker, toen een harde kopstoot In het doel zou verdwijnen maar doelman Tlno Rottiers met een fantastische reflex de bal toch nog uit zijn doel wist te houden. Hoe hard Reet nog aan drong, de Wintamse ploeg begaf niet en het was voor Wintam een hele opluchting toen het verlossende eindsignaal er kwam en de twee pun ten binnen waren. Aan gans de ploeg een dikke proficiat. Ge moet het maar kunnen, een ganse wedstrijd bijna met elf in verdediging staan en dan nog de twee punten op zak steken. Elzestraat is er zo in gelukt Tisselt met lege handen naar huis te sturen. Rood-wit verdiende veel meer vooral op grond van de geleverde ins panning in de eerste 45 minuten. Toen bracht Elzestraat er niets van terecht. Het scoorde wel na elf minuten langs Van Asch die laag in de hoek mikte, maar voor het overige niets, tienmaal niets. Tisselt heeft tot de 45e minuut de forcing gevoerd, van alles gepro beerd om toch meer dan één gaatje te vinden maar er was niets aan te doen. Men stond voor een muur van gewa pend beton, die na een half uur toch werd gesloopt. Pauwels op rechts kon Huys bedienen die heel dicht bij het doel kon inwerken. Nadien waren er nog schoten langs Van Buggenhout, een kopstoot van Pauwels, overgetipt, Bartsoen op voorzet van De Smedt en dan Thomas, die mee was opgerukt omdat er achteraan toch niets te doen was. Hij mikte nipt naast de staak. Ruststand 1-1, men zou het nadien wel klaren. Een kwartiertje De tweede helft kondigde zich best aan voor Tisselt dat Elzestraat onmid dellijk onder druk zette en met enkele schoten een verwittiging stuurde. Langs Van Aken naast, en Huys bal gepakt door de doelman, leek men op weg naar een tweede doelpunt maar het draaide anders uit. Na een kwartiertje spel zou een schot van De Laet een verwittiging zijn, maar meteen volgde het sein voor de thuis ploeg om anders te gaan spelen. Tis selt kreeg het lastig en moest enkele hoekschoppen toestaan die niet van gevaar waren ontbloot. Uit een inworp zou paniek ontstaan en wanneer Franck met het hoofd naar de hoek mikte kon De Bruyn de kaprlolerende bal niet houden 2-1. Tisselt was uitge teld. Het kon nadien geen vuist meer maken en ging ondanks het overwicht in de eerste helft de boot in. (ReM) Oppuurs - Peulis 3-1 Puurs Hemiksem 1-2 Oppuurs moest nog steeds de diens ten van keeper De Leeuw missen. Na een 0 op 4 voor de nieuwe trainer van de thuisploeg moesten kost wat kost gewonnen worden tegen hek kensluiter Peulis. Anders zou het er voor Oppuurs, ploeg die niet verdient buiten de top 5 van de rangschikking te staan, benard uitzien. En dat ze als ploeg hun man kunnen staan, hebben ze vandaag nogmaals bewezen. Als één blok voor mekaar vechten, dat was het motto voor de wedstrijd, zij het dan tegen de laatstgeklasseerde Peulis. De thuisploeg begon vrij offensief. Na 5' schiet Vergauwen nipt over na voor zet van K. De Loose. Enkele minuten later de enige en eerste dreiging van Peulis via hun Brasiliaanse sterspeler. Luc Vervliet, de doelman van Oppuurs, was echter bij de pinken. Oppuurs bleef drukken en na 17' schiet Vergauwen net naast het doel. Amper 1' later heeft Bruno sukses. Zijn staalhard schot brengt Oppuurs op 1- 0. Dit is ook de ruststand. De tweede helft brengt hetzelfde spel beeld. Bruno Vergauwen, met een zwaar afstandsschot, ziet zijn poging in hoekschop afgeweken, maar na 4' in de 2de helft krijgt de thuisploeg een koud stortbad. Na een onschuldige aanval scoort Peulis 1-1. De thuisploeg was niet ontmoedigd en bleef drukken 2 minuten na de gelijkmaker stelt opnieuw Bruno Vergauwen orde op zaken met een 2de doelpunt: 2-1. Oppuurs bleef de wedstrijd rustig domineren en 5' vóór tijd kon Mare Vervliet er 3-1 van maken na hard labeur van Pascal Verstreken. Deze zag zijn poging door de doelman fou tief gestopt waardoor Vervliet, goed gevolgd, vrij kon inschieten. De weds trijd eindigde met een logische en ver diende 3-1 stand voor Oppuurs. Zon dag 27/12/92 om 14.30 u. speelt F.C. Oppuurs thuis tegen de reserven beloften van KSV Bornem. Op een erg gelukkige manier namen de Hemiksemse voetballers de twee punten mee na een wedstrijd, die vol ledig door de blauwwitte gastheren werd beheerst. Een betwistbaar penaltygeschenk voor de bezoekers en vooral pech van de blauwwitte spitsen hielden Excelsior van over- verdiende winstcijfers, dit na een partij, die als een van de beste van het lopende seizoen mag bestem peld worden. Puurs luidde van bij het eerste fluitsi gnaal de aanvalsklok met een verre voorzet van Lucien Verbruggen, die door Leo Van Herstraeten opnieuw voor doel werd gebracht, zonder dat er afgerond kon worden. Schoten van Lucien Verbruggen en Gino De Bock werden door de Hemiksem-por- tier gepakt. Weinig later moest een Hemiksem-verdediger een inzenden van Gino De Bock in hoekschop duwen. Kwam dan de 21ste min. Een duel tussen Diego De Saegher en bezoeker Van Den Sanden werd door eerste ploeg van FC Oppuurs. de scheidsrechter afgefloten met een strafschop voor de bezoekers. Alleen de spelleider had blijkbaar een penaltyfout van de Puurse verde diger gezien, maar Goossens trapte het strafschopgeschenk voorbij doel man Corthals. Excelsior replikeerde met een harde knal van Jan Guns, die door de Hemiksem-goallie uit de hoek werd gehaald en met enkele aanvallen ingezet door Verbruggen, Daems en Thielemans, die alleen maar een rits hoekschoppen oplever den. Het bleef zo bij een 0-1 rust stand. Ook in de twede helft was Excelsior de beter voetballende ploeg. Echt gevaar voor de Hemiksem-muit was er net voor het uur. Bij een inzenden van Lucien Verbruggen werd Jan Guns neergehaald. De vrijschop van Noël Maerevoet ging via de onder kant van de dwarslat opnieuw het veld in, dit wanneer de bezoekende portier totaal kansloos was. Even later blijft een door Jan Guns getrapt balletje in het slijk steken en een schot van Lucien Verbruggen ging weinig naast. Het doelpunt waarop de Excelsior-aanhang hoopte viel dan aan de overkant. Een hoekschop werd door bezoeker De Clercq bin- nengekopt (0-2), Puurs ging meteen nog iets feller aanvallen en drie minuten later was het 1-2, wanneer Mare De Boeck in twee tijden een aanval via Patrick Daems en Noël Maerevoet tegen de Hemiksemse netten krijgt. Het laatste kwartier werd haast doorlopend op de Hemik- sem-helft gespeeld. Een vrijschop van Kurt Cools werd door de bezoe kende doelman gepakt. Hemiksem- portier, die ook op de goede plaats staat bij een poging van De Boeck en die daarenboven nog met Dame For- tuna flirtte, wanneer een zware knal van Kurt Cools afwijkt op het Woorden van terechte euforie in het kamp van Bornem. De 2-6 ruststand liet al vermoeden dat er voor de Note- laer weinig meer in zat dan de schade te beperken. Bornem had immers in die eerste periode al een sterke indruk gelaten. Er waren geen hiaten in het aanvalsvak, noch in de verdediging. Met kon/en van Annick Pauwels en Patrick Boeykens na respektievelijk 4 en 6 minuten spel, stond Bornem al op een prima startscore: 0-2. Aan de 11de minuut toonde dan «boeman» Moktai dat zijn shots de goede richting ken nen. 1-2 na 11'. Bornem liet zich niet van de kook brengen en goed voor het vertrouwen kon Federico Manzini in diezelfde minuut de kloof weer uitdie pen naar 1-3. Geen twee minutens later gaat een afstandsschot''van Patrick Boeykens door de plaatselijke korf en nog een minuut verder lukt Mariano een inroller vanaf de zijlijn. 1-5 stand na amper een kwartier spelen. De kous was voor De Notelaer duide lijk af. Toch slaagde het er nog in even tegen te scoren, al gebeurde dat via een strafworp toen Patrick Boeykens Ali Mokrai afstopte. De vedette van De Notelaer liet de kans niet liggen. Met een rake poging van halflange afstand zorgde Carine De Waele dat de kloof bij vier korven bleef bij rusten gaan. Na de rust wist De Nótelaer Bornem al spoedig te verrassen en het werd 3-6. Gelukkig waren de Ter Dilftboys en - girls niet in slaap gevallen en leed men geen concentratieverlies. Getuige daarvan het gepaste antwoord van Mariano Manzini na 3' met een inloper en een afstandsworp van Carina De Waele na 5' wat de stand deed oplo pen naar een veelzeggende 36. Weinig later kon de Notelaer een misverstand in de Bomemse verdediging uitbuiten om weer tegen te scoren. Lang was de vreugde niet want een goed bij shot zijnde Patrick Boeykens knalde er alweer eentje van ver in: 4-9. De veer brak nu wel helemaal bij de thuisploeg en Bornem ging nu de score alsmaar verhogen. Na 13' lukte Annick Pauwels (in erg goede doen zondag) een verre poging en via een foutje achteraan bij Bornem kon Ali Moktai voor 5-10 zor gen. Maar daarmee was het liedje van de Notelaer toch wel uitgezongen. Danny Croes zet een strafworp op na eerst foutief te zijn afgestopt; een minuut later mag ook Boeykens het vanop de stip proberen... en met suk- sessd. Vier minuten verder (19') is het weer Annick Pauwels die nu met een inloper mag juichen. Danny Croes, die intussen een nieuwe tegenstrever op lichaam van een bezoeker. Een vrij schop na een fout op Maerevoet leverde enkel een nieuwe hoek schop op en twee minuten voor tijd was de Hemiksem-doelman gelukkig wanneer hij een knal van Jan Guns met de voet kon keren. Een laatste knal van Noël Maerevoet ging over en zo bleef het bij een totaal onver diende nederlaag voor volgende Excelsior-voetballers: Corthals, De 'Saegher, Daems, Thielemans (80' Van Praet), Hofman (60' De Boeck), Cools, Verbruggen, De Bock, Van Herstraeten, Guns en Maerevoet. Voor Excelsior wachten er nu twee kompetitieloze zondagen. Periode, die op zondag 3 januari wordt opge vuld met een oefenpartij tegen eerste klasser KV Mechelen. Afspraak in de Kerkhofstraat om 14.30 uur. de huid had gekregen, wist nogmaals vanop de witte stip af te ronden en dat wegens een fout op Carine De Waele. Meteen een 5-14 stand die ook de eindscore zou zijn, want De Notelaer miste later nog een strafworp. De ploeg: Annick Pauwels, Karin Verbesselt, Carine De Waele, Gwenny De Ridder, Federico Manzini, Danny Croes, Patrick Boeykens en Mariano Manzini (in de laatste minuut nog vervangen door Luc Maes). Reserven: De Notelaer-Bomem KC: 11- 5 Zo vlot het bij de fanions liep, zo stroef akteerden de reserven van Bornem KC. Geen wonder dat een agressiever achttal als dat van de Notelaer vlug op een zuivere 4-0 voorsprong stond in minder dan een kwartier. Moment waarop Luc Maes uitzicht gaf op een beetje hoop en 4-1. Martin Wouters zorgde na 19' voor de 5-2, maar aan de rust was de zaak zo goed als verloren met een 7-2 stand. Via een strafworp van Luc Maes werd het dan 7-3 en Martin Wouters zorgde zelfs voor 7-4. Allemaal boter aan de galg, want De Notalaer forceerde dan een 11-4 stand. Met een inlegger kon Martin Wouters de eindstand op 11-5 brengen. Deze ploeg is heden zondag 27 december wel een revanche vers chuldigd aan de supporters en dat in Ter Dilft. De Oppuurse duivenbond «De Ware Vrienden» maakt met twee tentoonstellingen het dui- vententoonstellingsseizoen rond. Blikvanger op de tentoons telling van zondag 27 december is Vic Bellon, marathonkam pioen en algemeen kampioen op de Quiévrainvluchten. Op die dag zijn ook de duifjes van August De Proft, Emiel Vermei- ren, Frans Maes, Paul De Maeyer, Alfons Van Opstal, Frans De Wilde, Walter De Clerck, Verheyden-De Rop, Louis Stroobants, Leon Wau- mans en Rottiers en zoon te bekijken. Op zondag 10 januari 1993 krijgen wellicht de duiven van het Bornemse hok Van Pellicom-Havez de meeste aan dacht. Zij staan tentoon met de prijsvliegers van Jos Laevaert, Raymond Selleslagh, Mare De Maeyer, Erwin Kennis, Willem Van Cleemput, Frank De Wach ter, Karei Spiessens (Liezele), Henry De Clercq, Armand Mest- dagh, Luc en Leo De Jonghe en Flor Smets. Beide tentoonstel lingen lopen van 10 tot 12.30 uur. De Notelaer - Bornem 5-14

De Voorpost | 1992 | | pagina 31