Langer wachtten kan niet meer 'Mo da kaan toch allemool gie koot, want weir emmen ne gemientjeroot' AKV Toerenbijoekes catchen voor karnavalwagen 8 - 25.12.1992 - De Voorpost Aalst zoekt plaats voor dierenasiel Aalst. Sportzaal De rozen werd het kader waarin AKVDe Toerenbiejoeks hun catchfestival organizeerden (a) Zondagnamiddag beleefde Aalst na 13 jaar opnieuw een heus catch- evenement. Zowat 400 belangstellenden waren naar de sportzaal Ten Rozen afgezakt. De organiserende karnavalgroep De Toerenbijoekes had nochtans 600 kaarten in voorverkoop verkocht en aan de kassa gingen nog ruim honderd kaarten van de hand. Het werd een boeiend spektakel met twee herenkampen en één dameskamp, dat overigens fel werd toegejuicht. Als voorgerecht stond ook nog een demonstratie kick-boxing op het menu. De spon sors voor wie als tussendoortje een garnaaltomaatje was voorzien, dienden dit echter, wegens het sportzaalreglement, te verbruiken in een apart zaaltje. Het reglement vermeldt trouwens dat honden in de sportzaal en het nuttigen van chips er verboden zijn. De bijkomende tribunes die door de Toerenbijoekes aan de stad waren aangevraagd, werden niet geplaatst, omdat het stadspersoneel deze operatie wegens de.bezetting van de sportzaal tot 's middags niet tijdig konden realiseren. Het meest verdienstelijke van AKV De Toerenbijoekes is vast en zeker dat zij eens hebben weten af te stappen van het tot vervelens toe organiseren van benefietetentjes, wat de andere karnavalgroepen wel doen, om fondsen bij mekaar te krijgen om de karnavalwagen voor de komende stoet te kunnen bouwen. PH Vorige zaterdag organiseerde stad Aalst een onverbloemde aanpak van de problematiek rond de nieuwe vestigingsplaats van het dierenasiel Sint- Hubertus aan de Spuimeersen in Hofstade. Zy organiseerde een bezoek aan de terreinen waar de inplanting van het asiel wordt voorzien, het dierenasiel van Mechelen en het huidige noodasiel in Essene. Op het studiebezoek werden alle raadsleden uitgenodigd, samen met alle perso nen die hun bezwaren tegen de nieuwe vestigingsplaats kenbaar maakten. Nadat een eerste voorstel van inplanting van een nieuw dierenasiel strand de bij de Raad van Stade, was er opnieuw heel wat beroering ontstaan in de buurt, toen bekend geraakte dat de stad Aalst aan de Spuimeersen in Hofstade, rechtover het waterzuiveringsstation, aan het dierenasiel Sint- Hubertus een terrein zou ter beschikking stellen in een zone van openbaar nut, om er een nieuwe vestiging in te planten. Aalst. Tijdens een bezoek aan het dierenasiel in Mechelen kon iedereen er zich van vergewissen in hoeverre er sprake kan zijn van burenhinder bij de inplan ting van een dierenasiel (a) Onder impuls van een paar verre aangelanden werd zelfs een hele hetze gevoerd om te verhinderen dat het asiel er ooit zou komen. Bij de Raad van State werd een proce dure ingeleid omdat het aktieko- mitee betwist dat een dierenasiel mag worden gevestigd in een zone van openbaar nut. De stad wees hierop een andere vestigingsplaats aan, eveneens in een zone van openbaar nut, verder op gelegen achter het waterzuive ringsstation van de Spuimeersen, 500 m verwijderd van de dichtsbij- zijnde erg schaarse woning. Toch ging de hetze verder en dreigt het protesterend komitee om de zelfde redenen andermaal een pro cedure bij de Raad van State aan hangig te maken. Om de knoop door te hakken en alle mensen die, zonder kennis van zaken, bezwaar aantekenden een inzicht te geven in de situatie, organiseerde het Aal- sterse stadsbestuur een plaatsbe- zoek aan genoemde vestigings plaatsen. Er werd ook de gelegen heid gegeven een vergelijk te maken met het dierenasiel van Mechelen en het huidige nood-dierenasiel te Essene. Aan deze informatietrip, die door het aktiekomitee een 'plezierreisje' werd genoemd, opkosten van de stad, namen 45 mensen deel. Naast de verantwoordelijke schepen Dirk De Meerleer, waren slechts een drietal raadsleden aanwezig. Blijk baar achtten zij het niet nodig de inplantingen ter plaatse te bespre ken om betreffend dossier in de ge meenteraad te beoordelen. Wat de opkomst van de buurtbewo ners uit Hofstade betrof, kan ge zegd worden dat een tiental onder hen de druk van het aktiekomitee negeerden. Dit komitee zelf weiger de deel te nemen aan de konfronta- tie ter plaatse. Duidelijk is het aktie komitee ter kwader trouw en wei gert elke dialoog. Verwelkoming met blafkoncert Het studiereisje startte met een plaatsbezoek aan de Spuimeersen. De deelnemers moesten het ervoor over hebben enkele honderden me ters door de modder te ploeteren om zich van de situatie van de nieu we vestigingsplaats te vergewissen. Door de grote vochtigheid van de laatste maanden was dit wel te ver wachten. Er kwamen vragen om inlichtingen, geen kritiek, al bleven een aantal onder de aanwezige omwonenden zwijgen. Blijkbaar scheen iedereen ervan overtuigd dat de oordeelkun dige inplanting achter het waterzui veringsstation en de geluidsabsor- berende bermen voldoende garan tie gaven om een eventuele geluids overlast te kunnen beperken. Aangekomen in het dierenasiel te Mechelen, werden de bezoekers ontvangen op een blafkoncert van de 70 aanwezige honden. Het geblaf verstomde toen iedereen het verga derzaaltje van het asiel was binnen geloodst. Het Mechelse dierenasiel ligt op amper 70 meter van een dichtbe volkte buurt. Zes jaar geleden had den aanvankelijk deze omwonende bewoners tegen de inplanting van het asiel verzet. Na verloop van tijd echter bleek dat de geluidshinder als nihil kon beschouwd worden. Blijkbaar had de buurt meer te lij den van een aanleunend slachthuis dan van het asiel. De netjes onderhouden hokken werden bezocht en de bezoekers konden voluit vragen stellen. Wei nig vragen kwamen naar voor. Toch waagden enkelen onder hen het om een aantal buurtbewoners te bevra gen. In Mechelen worden jaarlijks ge middeld zo'n 3.000 honden opgeno men. Tijdens de laatste vakantie maanden noteerden men wel een piek van 610 katten en 239 honden. De informatieve uitstap eindigde te Essene, waar men in het donker door de modder ploeterde om op een paar tientallen meter van het asiel halt te houden. De 71 aanwezi ge honden hielden zich rustig en waren zich niet bewust van de aan wezigheid van de tientallen nieuws- De knoop ontwarren in plaats van er een bij te leggen... De Agalev-fraktie Arrondissemeni Aalst maakte, bij monde van raads lid Luc Van Lierde ook zijn stand punt inzake het dierenasiel bekend Volgens hen moet het probleem van de (wegwerp?) gezelschapsdieren inderdaad fundamenteel aangepakt worden. Daarom werd door Aga- lev-senator Jo Cuyvers een wets voorstel ingediend tot het regle menteren van de handel in en het bezit van gezelschapsdieren. Ondertussen stelt zich dagelijks het probleem van de verwaarloosde en eventueel verlaten gezelschapsdie ren. Volgens Agalev heeft de stad hier dan ook de opdracht van asiel recht te verlenen. Van Lierde stelde dat hij reeds naar aanleiding van de behandeling van het dossier 'afbraak fabrieksgebou wen van Lion d'Or' in de kommissie van OW van 26 januari '89 had ge steld, dat hij zijn bezorgdheid uit drukte omtrent de toekomst van het dierenasiel. 'Na mijn interpellatie op de gemeenteraad van 26 juni 1990 heeft de stad beloofd haar ver antwoordelijkheid op te nemen en de nodige administratieve doku- menten voor de overheid gunstig te adviseren en een uitbatingsvergun ning af te leveren. Door spijtig ge treuzel hebben ondertussen een procedure bij de Raad van State en de VLAREM-reglementering het dossier van het dierenasiel het uit zicht van een Gordiaanse knoop gegeven', verklaarde Van Lierde. Het agerend komitee wil ook voor de nieuwe vestigingsplaats eenzelf de procedure opstarten. Terzelf- dertijd verwerpen ze de informatie ve studiereis van voripe zaterdao p.n Aalst. Annie Gheys, voorzitter en drijvende kracht in het voortbestaan van het asiel Sint-Hubertus krijkt bewonderen naar de aanpak van het asiel Mechelen (a) Onder bovenstaande titel publiceerden de Jongsocialisten afdeling Aalst een verslag van een enquête omtrent de politieke kennis van de Aalsterse jeugd. Auteur van het rapport stelde dit 32 bladzijden tellende dokument vorige zaterdag aan de pers voor. De Jongsocialisten uit Aalst brengen regelmatig een rapport uit over een welbepaald thema. Toen vorig jaar de scholen open gingen kwamen ze naar buiten met een verkeers rap port. Een week voor karnaval stelden ze een rapport op omtrent vandalisme. Ook nu hebben we weer een werkje werkten vrijwillig mee aan dit on samengesteld. Ze zijn tijdens de va- derzoek. kantiemaanden de straat op getrok- Het onderzoek heeft betrekking op ken met een enquête in de hand. drie vlakken eigen intenties op po- Ongeveer 300 Aalsterse jongeren litiek vlak, kennis van de nationale Aalst. Johan Van Biesen stelde samen met de Jongsocialisten afdeling Aalst een verslag voor van de enquete rond de politieke kennis van de Aalsterse jeugd (a) politiek en kennis van de plaatselij ke Aalsterse politiek. De resultaten van de enquêtes werden verwerkt en samen met enkele voorstellen gebundeld in een brochure. Het werd een boeiend geheel met hier en daar verrassende konklusies. Zij geven een duidelijk beeld in hoever re de Aalsterse jeugd al dan niet aan politiek geïnteresseerd zijn en hoe zij de zogezegde «politiek der vol wassenen» bekijken. Zo bijvoorbeeld is Agalev bij de jongeren partij nummer één. Ze be haalt bijna 30 van de stemmen. De tweede partij is de SP met 19,2 Ze heeft ongeveer 4 meer stemmen dan de PW die der de wordt (15,3 Zowel Rossem, het Vlaams Blok en de CVP moeten zich tevreden stellen met 5,8 van de stemmen. Als nationale politieke voorkeurskoalitie gaat dan ook de grootste voorkeur uit naar SP-Aga- lev en SP-PVV. SP wordt aange haald als de meest geliefde koalitie- partner. Als de meest populaire politicus scoort Louis Tobback verbijsterend hoog 104 stemmen naast G. Ver- hofstadt 54, J.-L. Dehaene 36, J.-P. Van Rossem 26, Mieke Vogels 22, Wilfried Martens 16 en W, Claesen K. Van Miert 10. De Aalsterse jongeren liggen ook niet bepaald wakker van «Vlaande ren». Het grootste deel voelt zich Belg of Europeaan. Meer dan 1 op 5 gewoon wereldburger. En slechts iets meer dan 1 op 10 voelt zich een echte Vlaming. Nog heel wat interessante vaststel lingen en voorstellen zijn in het do cument opgenomen. Geïnteres seerden moeten het maar eens nale zen. We komen er later nog eens op terug. Nieuwsgierigen kunnen al vast terecht bij Johan Van Biesen in de Erpestraat 17 te Aalst, tel. 053/ 77.03.12 of in het Volkshuis aan de Houtmarkt 1 te Aalst. (p-h.) Van 12 tol 27 maart heeft in het Auditori um van de Passage 44 te Brussel het 11de Internationaal Filmfestival van de Fantas tische Film, Science-Fiction en Thriller plaats. De Iveco EuroTech is uitgeroepen lot de 'Vrachtwagen van het jaar'. Het werd een nipte overwinning. De 'Vrachtwagen van het Jaar' wordt gekozen door een jury van 13 bcdrijfsautojoumalislen. Hel is de twee de keer dat Iveco wordt onderscheiden met de trofee. Van de tussen januari en juni 1990 in Vlaanderen en Brussel opgestarte 9.903 eenmanszaken was in september van dit jaar dus 27 maand later, nog 74,1% ak- tief. Van de 10.027 nieuw ingeschreven vennootschappen in dezelfde periode was evenwel nog 97,96% in leven. gierigen. In de buurt bleef alles rus tig. Alleen een bewoner van een aanleunende villa kwam opge schrikt naar buiten kijken, waar zo veel volk vandaan kwam. Als Aalst zijn verantwoordelijkheid blijft opnemen om een dierenasiel te huisvesten, ofwel in eigen beheer ofwel via het dierenasiel Sint-Hu- bertus is er geen betere inplantings plaats te vinden dan deze achter het waterzuiveringsstation aan de Spui meersen in Hofstade. Als dit niet kan in de zone van openbaar nut, dan kan men zich de vraag gaan stellen waar er zich nog ergens in Vlaanderen een dierenasiel kan vestigen. Iedereen ziet wel de nood zaak in van het bestaan van een degelijk geakkomodeerd dieren asiel, maar toch blijft halsstarrige ongemotiveerde kritiek de inplan ting ervan afwijzen. Wanneer men echter af te rekenen heeft met kwa de trouw, wordt het zoeken naar een oplossing bijzonder moeilijk. doen dit af als een plezierreis op kosten van de stad. Agalev betreurde deze weigering tot dialoog en heeft dit in gesprek ken met de omwonenden ook steeds gesteld. Het gaat inderdaad niet tussen ofwel de keuze voor een dierenasiel ofwel de woonkwaliteit van de buurt (zo'n 500 m in voge lvlucht verwijderd). Door een oor deelkundige inplanting en geluid- sabsorberende groenschermen kan de geluidsoverlast voor de omwo nenden beperkt worden tot een ge middeld niveau. De verkeershinder zal bijna niet stijgen en het asiel kan oordeelkundig in het landschap worden ingepast. Eerst gelokaliseerd te Nieuwerker- ken, dan op de terreinen van de Lion d'Or, nu te Essene, de lijdens weg van de vzw en de dieren is lang genoeg geweest. Nu nog verder tal men is dit initiatief de grond in bo ren. PH Verantwoordelijke schepen De Meerleer gaf een duidelijk beeld van de te achten situatie en de verhoudingen in de huidige situatie (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 8