De doolaards in Egypte. Parloir. Laatste Depechen, NIKNA»®CHES- Uibekes. Pepermintjes. Complementjes. KOOKKUNST. Landbouwvoordrachten. w „n, 't is te wreed, 't roept Menschen, meng, Te Kortrijk, ne revolutio- wraak m den Hj en diüamitist t in de St. nair, non anai' i 1 i t? j. x onzen Heere, met vele andere bra- vc më'Iche- °nt™Dg! de H: .?°.f f in zi'i I*1'1 en spoedig loopt hij uit de kerkby gaat eene berber8 ne druppel drinken en toon' ^ostie5 en bet wreet,ste van al, die gaat vervolgens naar St. Ilochuskerk en naar mze Lieve Vrouw kerk, waar hij ook tot de H. ta fel nadert. Die drij H. Hostiën werden verkocht voor 5 fr. in de Vooruit n van Kortrijk. Ieder een is te Kortrijk vol van verontwaardiging; moest dien schobejak onder d'handen van 't volk vallen, ze trokken 't laatste haar van zijnen kop. Mgr Watfelaert, de nieuwe Bisschop van Brugge, is verloden donderdag gewijd. De socialistische Vooruit van Gent heeft op 6 maanden 50,000 fr. gewonnenWie zijn er de beste meê? De grootste staatsman van Bulgarië, Stambouloff, is op de straat aangevallen geweest door 3 brigands die hem 19 steken in 't lichaam hebben gegeven; hij is vrijdag verleden aan zijne wonden overleden. Tot Geerardsbergen telt de ziekenkas 127 leden. Alxoo zouden al de maatschappijen moeten groeien en bloeien. 't ls goed voor de weekluizen, zei Luibrechts, en zijn huis stond in brand. De mi nister van oorlog is vah zin de witte broeken der soldaten te vervangen door blauwe lijnwadeneer zijn er twee duizend gecommandeerd om te begin- nen# Ne zekere Dubois Charles is verledene week te Lessines of te Lessen verpletterd. Vol gens wij vernemen is de garde-chasse, tot Onkerze- le aangevallen, op beterhand, en is de statie van Moerbeke bijna gemaakt, we zijn daar over acht dagen gepasseerd. Die tot Herdersem van dat soldatenlaken niet en draagt, en is van de mode niet en mag nie meê klappenrap zijn dat is het manneken voor veel dingen. Hoelang gaat het in onze stad van Aalst nog toegelaten worden dat de jongens hior te midden van de stad mogen zwemmen? 't Is hier dikwijls den witten Congo. In Turkeien zijn 13 soldaten ter dood veroordeeld omdat zij hunnen officier vermoord hadden, 't was ne brutalen vent, zonder manieren of politesse, ge lijk men nu alzoo nog menschen vindt26 soldaten sprongen er op en vermoorden hem, de helft is tor dood veroordeeld. De brutaliteit en de hoovaardig- heid tijn twee leelijke beesten hier op de wereld, 't spreekwoord zegt het welAls niet komt tot iets, dan kent iets zijn zeiven niet. De nieuwe patotters gelden hier tegenwoordig op de markt 't Oilst maar 5 franken. De inwo ners van Stekene protesteeren of teekenen kracht dadig protest aan tegen de woorden van meester Anseele, uitgesproken in de kamers dat erop éénen dag in de gemeentschool 145 jongens en meisjes Ondereen zaten: zoo het schijnt is er nog schijn noch gedacht af. Liegt maar altijd op, zei Voltaire in zijnen tijd, er zal toch altijd iets van over blijven. Als de socialisten in de Kamers alzoo blijven klappen en lawijten zullen de volksvertegenwoordi gers nog binnen 6 weken niet kunnen uiteen gaan. Ai, brrr, wa wreed affairen Passeerde week, als de school uit was, te Jette, tegen Brussel, gin gen een groot getal leerliugen over den ijzerenweg, als met eens den exprès ofte sneltrein in volle vlucht kwam afgereden.... de meester ziet het ge vaar.... ne stamp alhier,..., ne stamp aldaar.... de baan is vrij en de trein trekt door de groep leer lingen zonder er eenen te kwetsen't is dank aan de meester, die zijne koelbloedigheid bewaard had, of anders waren er verscheidene dooden en gekwets ten. Twee werklieden vah Charleroi zijn te voet naar Milanen in Italië vertrokken, zonder geld, om daar gaan werk te zoeken. Arme menschen, goede reis en de bon retour!..Opgepast, menschen, als gij u naar 't spoor begeeft! De achtare heer Van der Plaat, die ijverige en bekwame onderwij zer van Aardebrug (Zeeland) naderde den tram op 't grondgebied van Eede; zijn been geraakt ou der de wielen en wordt afgereden. DOOR O-TJIDO GEZELLE. 2 Maar 't is mijne plicht, daarover en heb ik geen twijfel, van ulieden die beproeving niet te laten onderstaan, is't mogelijk. Ons Heere heeft zelve gezeidIs 't bij aldien dat ze u in de eene stad vervolgen, ontwijkt naar de andere. Voor ons en i3 er geen stad om naartoe te vluchten, 't is voor ons overal even slecht en even gevaarlijk, zoo moe ten wij ons generen zoo wij best kunnen, voor ee nen tijd in de wilderuisse. In de wildernisse riep Cyrilla. 't En zal voor ons geen wildernisse zijn, zei vader, is 't dat wij al te zamen blijven, 't Is van hout en briken en steen dat een huis gebouwd is, maar eenen thuis dat maakt men van wat an ders zand en rotsea en zijn niet altijd eene wil dernisse. Diphilus gaat meê, maar geen van de an dere slaven. Wel, zei Philip, ik voor mij, dat leven in de wildernisse, dat staat mij nog al aan. Peist ne keer Jan, lijk heeren en princen zullen wij zijn, met een geheel koninkrijk dat het onze is. Wij zullen Gedrukt bij Julius De Meester, te Roesselaere. TT IIMïÏÏflïTQ De dochter van Spiegels LLIDJUAjII I zich sedert drij weken als meid verhuurd te Brussel. Spiegels, die zijn dochter eens wilde bezoeken, en niet geerne alleen ging naar zulke groote stad, vroeg aan Luibrechts of hij meê ging. Ze trokken dan meê twee op, en afstappende aan de station du Nord of Noordstatie, vroeg Spie gels aan den eersten mensch, den bestenMijn heer, waar woont hier Mie Spiegels ieverstz' is over drij weken kommen naar Brussel wonen? Daar die vent zijn schouders optrok en Spiegels leelik bekeek, zei Luibrechts tot SpiegelsBa, vriend, vraag het aan nen anderen, dat zal zeker geenen Brusseleer geweest zijn Wie, wie, wie is te Denderleeuw met zijne Koech in den gracht gereden? Wie, wie, wie?? De socialisten gedragen zich tegenwoor dig in de Kamers als echte straatjongensPresi dent Beernaert heeft over eenige dagen de zitting voor tien minuten moeten opschorsen. 't En zal de mensch ook geen deugd doen zich gedurig moe ten kwaad te maken dat hij al de koleuren van den regenboog krijgt, zooveel te meer dat zijn dokteurs die zijnen zieken toestand kennen, aandringen op dat hij eene kuur zou gaan doen naar Ems, eene kleine badplaats van Pruisen van omtrent 0,400 inwoners, niet verre van Coblentz. Groot alarm onder de zwemmers 't AalstGe moet weten, twee negerkes van Gyseghem zijn hier in de zwemkom komen baden en sedert dien is en blijft het water zwart als inkt. Tot Oostende zullen er tegen toe komende wetgevende kieziug waarschijnlijk meer kandidaten zijn dan kiezersvoor de kieziug van 28 July en zijn er nog maar acht: Toe maar jon gens, couragie, hoe meer buizen hoe meer lawijt De Eerw. Heer August Hoornaert, van Rousse- laere, missionnaris in den Congo, is overleden te Kalala den 8 April. En nu opgelet, zelle vriend jes, d'oorekes recht omhoog en geluisterd: Den 8 September toekomende groote vergadering van den bond der lamzakken't is dan dat 49 nieuwe leden die zullen aanvaard worden elk eene medail le ter hand worden gesteld waarop van den eenen kant nen grooten duivel van nen uiben zal staan en van den anderen kant eene schildpaddeze medail- len uit pier louter lava van den Vesuvius zullen vervaardigd zijn door den vermaarden Pieter Lamzak-Kysomai van Constantinopelen. Tot Scherpenheuvel, een meisje van Tilbourg holland met eene bedevaart yan 400 man sterk al daar toegekomen maandag verleden, aanstonds op den slag genezen van een ziek been dat op 't zeggen van de doktoors moest afgezet worden. Erpe mag vier zijn op mannen zooals burgemeester De Vos, onderpresident van den Provincialen raad van Oost Vlaanderen, die zoo deftig gesproken heeft te Gent als ze mijnheer Librecht zijnen bust hebben aangeboden in 't bijzijn van de ministers Begerem en De Bruyn. De patatten van Welle staan nog altijd 2 franken duurder dan al d'ander. 't Is ons plicht van onzen uitverkooper van Nieuweu- hove onzen hertelijken dank te betuigen om zijuen onwaardeerbaren iever om 't Stemmeken te verkoo- pen de brave man heeft van de gepasseerde week ne ransel om zoo zijne gazetten gemakkelijker en properder kunnen rond te dragen. Menschen die ons zoo genegen zijn en komt men alle dagen niet tegen. En zeggen dat Nieuwenhove weerom al 25 nummers meer vraagt. Bravo! bravissemo Maai- is 't gepermetteerd? Nen brief, hier 't Aalst zaterdags namiddag, kwaart na vier uren, in de post gesteken, wordt te Geerardsbergen of Ninove maar 's maandags in den voornoen bestelddaar hebben wij preuven van. Waar blijven die brieven liggen? Wij willen nog niemand niet beschuldigen; wij zetten ons onderzoek voort maar in geval dat er ons gedemontreerd wordt dat zulks de fout is van uitgaan en machtige jagers worden, lijk Nemrod, en wij zullen smijtlap en boge meêdoen, en wij gaan.... Zoetjes, zoetjes, Philip! zei vader, 't is al een droef dingen moeten een's eigen huis en herve la ten, waar men zoo gelukkig geweest heeft, jaren lang, en nog mogen wij den Heere bedanken dat wij iu tijden daaruit zijn. Wanneer is 't dan? vroeg Cyrilla. Van dezen nacht, zei vader. Bij nachtewaarom niet liever bij dage Omdat er niemand en mag weten waar wij naartoe zijn. Onze christene slaven (wij hadden er viere, met Diphilus vijve), weten dat wij wegvluch ten, waar naartoe en weten zij niet, dat kunnen zij getuigen zonder liegen of dobbelziunigheid. Maar, vader, zei Cyrilla, als 't vervolginge wordt, wat gaan zij doen? Wel gepeisd, lief kind, zei vader, maar, ge moet weten dat ik ze vrij gelaten hebbe. De laatste slavendienst dien zij zullen verrichten voor mij, is toezien dat de drie kemels, die 'k uitgesteken heb be, gereed staan en geladen zijn, en dan kunnen zij voor hun eigen zei ven zorgen zij zijn zoo vrij als gij. Maar, vader, hadden wij ze meê gepakt zei Philip. Kind, antwoordde vader, hoe min monden wij te vullen hebben hoe gemakkelijker wij zullen 't leven houden, en hoe moeielijker de verkeerden de bedienden, zullen wij verplicht zijn te doen op hunne duimen kloppen. Stambouloff, oud minis ter van Bulgarië, is dood en begraven. Eene ze kere Clemence Audejeanvan Parijs, slechts 16 jaar oud, heeft zich in de Seine een van deze dagen ver dronken. Brrrr... Maar raadt eens waaromOm dat haar meesterse haar bedreigd had van haar den prix d'honneur niet te geven!!! Zou men daar niet zot van worden?... Hoe jong nog en toch reeds zoo hooveerdig! Maandag verleden is tot Erem- bodegem met den trein van 2 1/2 uren nen hond toegekomen met zijn adres aan zijnen steert gebon den 't beestje was verzonden van Aarioner stond op zijn feuillc de route dat men hem moest los la ten voor 't kerkportaal. Er was hier kwestie van een wedspel dat den hond alleen zou naar huis ge komen zijn. We zijn kurieus om te weten of't zal waar zijn 't zal in de laatste depechen staan. De Vandalen hebben zondag avond schoon werk ve- richt achter St. Jozefkerk. Klokke Roeland van Ninove heeft uit Frankrijk nen brief gekregen van eene parochie die niet en bestaat. 't Is deftig! Van de brave zusterkes van Herdersem verzorgd geweest zijn en dan voor 't klooster tegen die bra ve zielen gaan manifesteeren! Maandag morgend is in de Burghtdamstraat te Ninove een vrouws persoon op haren stoel doodgevonden... De dood, de dood!!! Gelukkig deze dié er zich alle dagen toe bereidt. De heer Thully van Lede komt bij Koninklijk besluit politiekommissaris benoemd te worden van Ninove. Van herte proficiat Geen beter middel tegen de galle dan stinkkaas eten!!!O dienen braviumü TAARTEN. Taarten: Daar de kermissen naderen wil ikopde menigvuldige vragen (hoe men taarten bakt) ant woorden. Vooreerst confituur taarten. Nu bij 't warme jaargetij drage men zorg de bo ter eenige dagen op voorhand in ijs of zeer koud water te zetten en het water menigmaal te verver- schen. Daag 's voor men geschikt is taarten te bakken besla men de korst. Daartoe gebruike men per kilo bloem 1 kilo bo ter of bij grootere hoeveelheid 3 kilos bloem en 2 kilos boter Vooreerst maakt men eenen deeg, iets stijver dan voor gewoon brood uit 1 kilo bloem, 2 witten van eiërs en 1/10 boter dit alles samen gewerkt met 1 pint koud water. Men late dien deeg 1/4 uurs rusten. Men rollc den deeg goed open, bestrijke hem ter dikte van 1/2 centimeter met boter, vouwe hem vier kantig toe en rolle tot gausch de boter ver dwenen zij. Men late nogmaals wat rusten indien de deeg wat slap is, zoo doende tot dat al de boter verdwenen is. Voor 't maken der taart bestrijke men eerst goed de schotel met zoet vet of boter. Men trachte zoojuist mogelijk het deel deeg te passen om open te rollen voor 't onderdeel der taart 't welke men vervolgens op de schotel open spreidt, hetgeen men bedek ke met 1 laag confituur; de handen bestrijke men met eiwit; daarna dekke men de taart met een anderdeel open gerolden deeg. Men late de taart goed opdroogen vooraleer ze in den oven te steken om te beletten dat ze ineen- krimpe. Vooraleer in den oven te steken bestrijk men ze wat met eiwit. Brabantsche matte taarten. De korst is dezelfde als voor de confituur taar ten. Men make matten uit verzuurde melk of men la te goede zoete melk zieden en voege er op 't oogeu- blik der zieding een goed deel botermelk bij alsook eenige perziek bladeren hetgeen eenen goeden amaudelsmaak bijbrengt. Men late de matten verzijpen en steke ze dan door den tems. ons zullen op het spoor geraken. Wij vroegen nog veel dingen aangaande waar wij naartoe gingen en wanneer 't te vertrekken was. Zuidwest gaan wij, zei vaderDiphilus weet aldaar beter den weg en wij en zullen geen moeie- nissen tegenkomen. De wanneer van onze afreize moest omtrent de vierde wachture van den nacht zijn. Nu, kinders, zei moeder, ons laatste avond maal als wij maar al te gader en blijven Maar, moeder, zei Cyrilla, wij keeren weder, doen wij niet God ga^e 't kindzei vader, en, daar is van passé onze priester. Hij had mij beloofd dat hij ons £ou komen bezoeken. Welnu, kinderen, zei de oude goede man, van als hij binnen was, ge weet wat er op handen is, doet gij niet? Zijt gij nog niet geheel bezweken Ahdat is goed 'k Wilde dat gij met ons kwaamt, zei Philip. Een aardige pastorof schaapherder, zou ik zijn, deed ik dat, autwoordde Philemonwat zou vader zeggen tegen een van zijne herders, liep hij weg als de wulf komt,en liet hij zijne schapen dood bijten Mochte 't zijn nochtans, zei moeder, met ee nen verzucht, maar 't zij verre van mij van te dur ven wenschen dat gij voor ons uwen post zoudt ver laten. Is er geen nieuws? vroeg vader, 't en dient Des anderdaag's als men geschikt is taarten te bakken, menge men bij de matten van 7 pinten of 7 1/2 lieters melk, 7 dooiers van eiöron 1/4 kilo ge stampte amandelen, gestampte broodsuiker naar den smaak, en een weinig biorgist, laat dit alles te samen wat rusten en sla terwijl de 7 eiwitten in schuim, voor het laatste voeg alles met snelheid ondereen. Indien uwe pate te dun weze, moogt gij er aller lei ongekleurd fijn gebak bij voogen zooals verbrij zelde macaronuen, biscuit, enz. Vul er mode uwe taarschotels (bij voorkeur klei ne diepe) in dewelke gij op voorhand deeg zult opengespreid hebben, dewelke gij terug dekt met eene dunne rol deeg 't welk gij bestrijkt met eiwit en aanstonds in den oven steekt. Vergeet ook niet er ëenige sneeën in te geven met mes of schaar. Zoo doende zult gij er lekkere etenik durf het u verzekeren. Ons Roese. SARLA-RDINQ-E. Op Zondag 28 Juli, om 3 uren namiddag ter Ge meenteschool, door den heer Provó. Onderwerp Bieëntcelt, (vervolg). Vierde les. KOELBLOEDIGHEID. Een zatte matroos werd in de statie door oen lo comotief omver gereden en bleef bewusteloos op 't perron liggen. Eene medelijdende dame zei Och, och, een duw van 't machien! Wie weet wat die man gebroken heeft Janmaat die dit hoorde, riep: Gebroken! Wat ik aan dat ding gebroken heb, zal ik betalen, mén ziele Tist, alles opperbest; tot in 't kort. A. A.,eeu hert en eene ziel, niet waar? Lode, 't zal er zon dag spannen. Au revoir. T. F. Frikadel lepatat- ten, hé? Ik ben kurieus. De Vr. van Velm be dankt den Best. van Saffelaere voor de hartelijke antwoord.Vr. te Chislehurst, hartelijk dank; antwoord zal volgen, maar komen moot ge, zelle Snocck, g'haalt er eer afge zijt ne ware steun pilaar van 't Stemmeken. Nonkel, ge zijt ne lap per. Kibeladouken is kwaad op u. Vr. V. G. te N. Wij kunnen u niet genoeg bedanken't was on mogelijk dijnsdag te komenal uwe opmerkingen zijn in acht genomen.Vr. II. te L. Leefde gij nog? Vr. ten Velde, opperbest. Zoo moet ge werken.Vr. V. E. te 1'. Merci. Maar gij en hebt daar op dien datum, 7 Juli, niet geweest te Br...? Daniël, ge zendt te veel, veel te veel en te veel is toch te veel. (Per Telefoon). 1 Uit DRESDEN De koningin van Saxen komt binnen drij weken naar Blankenberghe met de prinses Frederic-Augusta. 2. Uit BERLIJN Doktor Kansom heeft de sc rum tegen den cholera uitgevonden 3. Uit DOORNIJK Charles Constant, oud 19 jaar, zoon van eenen huidevettcr, is met zijnen ve locipede in de vaart van Pommerceul naar Antoing geredenals men hem uit 't water trok was hij reeds een lijk. 4. Uit ARLON Bijouken, of den hond deze week losgelaten tot Erembodegem, is bij zijn mees ter toegekomen woensdag avond om 8 1/2 uren. Hij heeft gelijk. 5. Uit BRUSSEL Minister Beernaert is maan dag avond naar Ems vertrokken. 6. Uit MECHELEN Zijne Eminentie Mgr Goossens is maandag uit Vichy teruggekeerd. 7. Uit KORTRIJK Zondag verleden woonden ten minste 10,000 personen de boetprocessie bij om zoo de oneer te herstellen het Allerheiligste Sacrament door den socialist Beekhert aangedaan. 8. Uit BRUSSEL M. Woeste heeft dijnsdag den vierde man het reglement van de Kamers wat geleerd. van nu voort niet meer gezwegen, is 't zake dat er is. Ja toch, daar is er, en God betere't! zei de priester, 't Is met den snelboot de riviere opgeko men don boot waarnaar gij stond te kijken, over eene ure, kinders, en hij keek naar Philip en naar mij. Ik vreezc dat gij niet veel tijd over en hebt want daar waren orders aan boord, van den gou verneur; wat dat ze inhielden dat en weet niemand maar in Neder-Egypten zijn wij al vervolgd. God zij gedankt dat ik uwen raad gedaan hebbe, vader, maar 't avondeten wacht, zet u, en gij, kleenen, gij zoudt gijlieden beter voor eene ure of twee gaan rusten. Niemand en hadde veel te zeggen over tafel, en kort was 't avondmaaldan gingen wij voor de laatsten keer in de ruste, daar wij zoo lange en ge lukkig gewoond hadden. Diphilus was belast met ons ten twaalven van den nacht wakker te maken. DE TALE IN DE WILDERNISSE. 't Was helder klare mano 'k heb 't zoowel ont houden als of 't maar gister gebeurd en ware, wanneer wij allen buiten de deure stonden te wachten naar vader, die eenige laatste woorden met den priester te spreken had. Hoe blauw en hoe duister en hoe diepe toch was 't firmamentHoe stille lag de stad daar beneên onsEenen jakhals hoorden wij huilen, naar de wildernissewaard, en

De Volksstem | 1895 | | pagina 2