NIEUWS VAN SOORTEN. K1BELADOEKEN Marjanne en Koben-Kc champagne te drinken, heeft hij de flesschen ge stopt gelaten en ze te huis in zijnen kelder ge borgen. Maar, vraagt J. B. zich af, hoe zijn die koste lijke flesschen daar toch gekomen Hij heeft ze er niet gelegd en niemand had hem die plaats voor wijnkelder afgehuurd I Mt-Amaiidtibci'g. Zondag, op de peerden- koersen, zijn er nog andere ongevallen gebeurd, buiten dat welk wij reeds melden. De zadel van het peerd Dendoscope was niet goed vast, en schoot in den loop onder bet peerd. De ruiter Crawhez kon in tijds den voet uit de stijgbeugels niet los maken en werd een 30tal meters ver medegesleept. Hij kon eindelijk eeneu boom vastgrijpen zijne leers scheurde open en hij was los. Hij is nog al erg gekwetst aan de knieën. De berijder van het peerd Esope is op het hoold gevallen, doch her stelde spoedig. Boltclnere. In den nacht tusschen zondag en maandag keerde de landbouwer O. Luez, van Oosterzeele, huiswaarts, toen hij door twee perso nen aangerand werd, die hem niet minder dan elf messteken toebrachten. Van op de plaats waar de moordpoging gebeurde tot Moortzeele toe kon men het bloedig spoor van het slachtoffer volgen. De daders zijn onbekend. Een onderzoek is geopend. «cernnrdsbcrgcn. In den nacht tusschen zaterdag en zondag werd Gustaaf Bauwens, van Ideghem, werkman in de statie van Geeraardsber- gen, den arm tusschen twee buffels vermorzeld. De ongelukkige werd naar 't gasthuis overgebracht waar men den arm heeft moeten afzetten. Gustaaf Bauwens was bezig met de wagens aan een te haken, toen zijn hiel tusschen de riggels bleef vastzitten hij deed alle mogelijke pogingen om los te geraken, en werd aldus den arm verplet terd. Bt-Lievciis-Essiclie. Zondag om 10 ure 's avonds kwam de veldwachter De Roeck der ge meente St-Lievens-Essche huiswaarts. Nabij zijne woning hoorde hij gerucht op straathet waren de gebroeders D..., geburen van den veldwachter, die aan 't wisten waren. De policieman bevool hun naar hunne woning te gaan, doch zij gehoorzaam den niet en vielen den veldwachter aan. Lievinus D. bracht den veldwachter een gevaarlijken mes steek toe in den rug. Het slachtoffer viel badend in zijn bloed. De vrouw van den veldwachter, getuige van het feit, kreeg insgelijks slagen van de aanran ders in allerhaast werd de geneesheer Oste ge roepen die de eerste zorgen aan het slachtoffer toe diende. Maandag morgend kwamen de gendarmen van Herzele ter plaats zij hebben Lievinus D..., aan gehouden en naar het gevang geleid in den na middag is het parket van Oudenaarde, vergezeld van twee wetsdoktoors, te St-Lievens-Essche aau- gekomen om een onderzoek in te stellen. Lievinus D..., is in het gevang van Oudenaarde opgesloten. De staat van den veldwachter is gevaarlijk. KRONIJK VAN Nu hebben we 't winter- ken, hé, Vrienden 'k Ben van de week met meer dan éen nat pak thuis gekomen, g'hebt er de complementen van. De broeder van socialist Destré van Char leroi treed in het Semina rie van Mcchelcii. Het schijnt dat er tot Antwer pen wel 50,000 kilos kon- fetti verkocht is... Is het waar, dat de Wet De Vriendt-Coremans met dezen zittijd zou kun nen gestemd worden Dat zou den Vlamingen welkom zijn. Al de liberale en militarische gazetten zijn Zolagezind. Liever turksch dan paapsch 1 Binnen eenigen tijd, zegt men, zul len de reiskaartjes voor heen en terug geldig zijn voor twee werkdagen, gelijk voor welken werk dag en afstand. De heer Van den Peereboom zou al de spoorwegmaatschappijen van België ver zoeken denzelfden maatregel in te voefen. Dat ware een goede en billijke maatregel. Onze achtbare volksvertegenwoordiger en Staatsmi nister Woe»te is eerevoorzitter gekozen onzer vereeniging der katholieke dagbladschrijvers en hoogleeraar Van Biervliet is sekretaris gekozen der Hoogeschool van Leuveu, in de plaats van wijlen M. Willems. Te Doel is overleden.M. Jan Frans Hellemond, toebehoorende aan eene der voornaamste en geachte familiën der paro chie. Moge hij in vrede rusten M. Van Ham- me is benoemd tot policiecommissaris der ge meente Assche.Majoor Thys heeft een der loten van 100,000 fr. der Congoleening gewon nen en Vooruit van Gent heeft zijnen bilan moe ten neerleggen, tengevolge van een proces inge spannen door Benoni Van Huffel. DeZ. E.H. kanunnik Roelandts, overste der Zusters van Liefde, nog onderpastoor geweest tot Aalmt, is door den koning-soeverein van Congo gedeko- reerd met de gouden medalie der Orde van den Leeuw.Na 30 Juni zullen de postzegels der brusselsche tentoonstelling niet meer mogen ge bruikt worden voor postwissels, kwittanties, postbons of spaarbulletijns. De stad Reggio, in Italië, heeft hare betalingen gestaakt zij is dus bankroet.... Italia una, Italia povera 1 In DultMchland is er brand ontstaan in een koolput er zijn reeds 20 lijken opgehaald. Och arme. De Vlaamsche schrijver Alfons Van Loo komt te Kneaaclaere te overlijden in den ouderdom van 43 jaren. Rust in vrede, goede vriend 1 O dien onnoozelen trip Tt beek komt ernen vent zijn huismeest moorden, omdat deze laatste hem de sc frank reklameerde Er is in den jor. veel gesproken over Joden en over d waarover zij schijnen te beschikken weten hoeveel Joden er nog op den a; loopen Drie opmakers van statistii ben het getal hiervan opgegeven; hun komen nagenoeg overeen zij gaan duizend tot 7,056,000. Te Kes^e; eene lamilie van 5 broeders, die respe den ouderdom hebben bereikt van 90, l en 58 jaren, zijnde te zarnen 387 jare eene ware Mathusalems familie. Pri is woensdag te JXcw-York aangekomt gezondheid is opperbest. Pitje Snot leden tot Brussel. In eenen huis ken twist had zijne vrouw hem eene fle ooi in het aangezicht geworpen, en 't is dat hij gestorven is. Nog 16 wccksl wc ziju onzen vierden kwijt. ren wij veel van landverraad tegenwoc Diiitschland riekt het erg aangebran 40 aanhoudingen zijn gedaan. De Ko Familie van Oriekcnlaud heeft Zonda dag den eersten t teen gelegd der boetki zal opgericht worden ter plaats waar slag gepleegd werd, op de baan naar Phi De belgische Regeering heeft in Engcla 500,000 fr. nieuwe lokomotieven bestek de Nederlandsche provintie Ericsiam men dat er zooveel vraag is naar konijnei d'Engelschmans, die achter die beestjes mitsgaders den Djek nog voor een fijn er brokje uitkomt. Spijtig dat de Held Werf Zondag in de Meditatie niet was Jozefskerk... Pater Rumoldus spreker de verergernis, heeft niet weinig afgeg de slechte gazetten. Kostelooze posl worden ter beschikking van het publiek waardoor de handelaar het spoorwegbest verwittigen, wanneer hij pakken te ve heeft. Deze worden dan ten huize algeha; gaat er hem al gauw eenige halen KIBELADO Marjanne. Maar, zeg mij ne keer, man, waar hebt gij azoo maandag den groudigen avond gezeten Koben-Koob. Ah, vrouwt je, 'k ben ue keer naar den tre- ater geweest. Marjanne. Naar den the ater en naar den welken Koben-Koob. Wel, sjerne- twee op stadsschouwburg Naar de Re' zien van den Katholieken Trompettersclub Marjanne. Jaan watten, Koben, g'en er niet meer op, zello Er en was daat nie als groot volk Koben-Koob. 't En doet, 't en doet janne groot volk, werkvolk, burgerij,... ei gestampte zaal,... en 't kiekekot bakans ii len onder 't gewicht... Marjanne. En hoe zaten d'affairens de moeite weerd Koben-Koob. ASTABLIEFT... Azoi kolossaale zwans, van den eeuwigen jamé ei nog niet vertoond... De spelers mogen er zie moeien 1... De mannen van 't Land van Riet, gen ze, vrouw, en de Catharinisten, stond stom van Trompetters for ever 1... Marjanne. Ge schiet met spek, Koben Koben-Koob. Absoluut niet, meusch 'k zal u meer zeggen Eu alles met eigen vol les in eerlijkheid en deftigheid... Er kwame uffras en mamazelleu op, aktrisjen men ze da, die daar stukken zonge. den opera boet, mee een stemme var nachtegaal en den galm van nen wi; d'Heeren van Sint Cecile, awé ze st zij daar PAF, en dat is portau veelg Marjanne. Jommer joot I Koben-Koob. Ook werden de uffras gebisseerd en verwierpen zij den grootsten Marjanne. Zoo dat het daar amuzantv Koben-Koob. Vier duizend patotterker moet ge ue keer vragen aan menschen van sel, Nieuwerkerken, Hofstade, enz., enz., d hebben bijgewoond... Ne stadswerker heeft derdaags twee voeren knoppen uit de zaal g< allemaal van de broeken gesprongen door 't lachen en al de schoon schildering van de 1 gevallen door 't handgeplak, Marjanne, en in den planché van 't stampen, en 't zeegès zetels geschokt, Marjannel Marjanne 1 Marjanne. Koben Koben tochE er daar dan niets bij van symfoni, fanfaar c moni Koben-Koob. Daten zou ik u niet jus' nen zeggen, vrouw, maar MUZIEK, extra s muziek, dat was 't er, wel 40 muzikanten, ei piano, en Mijnheer Pape.... Dat is toch w krasse en vlijtige vent, ewoor Marjanne. Jommer, halt, zeë, Koben, heer Gistaaf, watten I... Koben-Koob. En den eerepresident, dii azoo zoo nijg devoeweert voor 't goed, was toe zeer in de weer... Marjanne. Och, ja, Koben, Menheer de vriendschap in persoon, door 't Land van uitgemaakt voor papieren democraatdat de weter van de Werf dat eens aan d'erm men zegt, bij zal om zestienen halven krijgen 1... Koben-Koob. g'Hebt gelijk, Marjanne. de naaste keer Marjanne. Ik luister, zelle, Koben. Koben-Koob. De naaste keer trekken wij te gaar op, want de Trompetters beginnen al op hun handen te speekelen om iets op te voeren, dat van geen stroo en zal ziju. Marjanne. Aanvaard Fivau mijne Koben en de Katholioke Trompetters Slim, maar niet slim genoeg. Een per soon, die reeds veel tabak- en cigarenhan- delaars in de doeken had gelegd, was toch niet slim genoeg om zichzelven uit de doos te houden. Ziehier hoe' hij handelde Hij trachtte te onderscheppen, bij welke fabrikanten do haudielaars zich bevoor raadden eu schreef dan in hunnen naam eenen brief, met verzoek, aan den brenger dit was hij zelf of een jongen, dien hij met de boodschap zond eene hoe veelheid cigaren te geven van dit ol dat merk. Gewoonlijk was er bij 'gevoegd goed ingepakt, om sef fens verzonden te worden. Een fabrikant, die vernomen had dat een zijner collegas op die manier was beetgenomen, kreeg ook zulk bezoek. Dadelijk lont riekende, verzocht hij den man, eenige minu- I ten neer te zitten, terwijl men het pak gereed maakte. Maar de fabrikant had naar de policie getelefoneerd en de ze kwam weldra binnen om hom eene andere pijp te leeren rooken. Brussel. Woedende kat. De kinderen van vrouw S. wonende op den Antwerpschensteenweg, speelden met eenó kat, toen het dier eensklaps woedend werd, de kinderen ia het gezicht vloog, beet en krabde, zoodat de kinderen luid begonnen te schreeuwen. Vrouw S. die spoedig toesnelde om de kinderen ter hulp te komen, werd eveneens door het woedend beest aangevallen. Nu kwam de man ook in de kamer en, ziende wat er gebeur de, greep hij den stoofhaak eu raakte er het dier mee, juist op het oogenblik dat het ook op hem toevloog en hem reeds ee ne beet toebracht. De gekwetsten zijn geneeskundig verzorgd. De doode kat zal aan het onderzoek van eenen veearts worden onderwor pen. «ent. Vrouw verbrand. Zaterdag avond goot do huis vrouw Clementine Calle, 32 jaar, wonende VVasstraat, 188, petrool op het vuur, met het ongelukkig gevolg dat eene ont ploffing plaats had en de kleeren der vrouw vuur vatten. V erschrikt liep de vrouw op straat, om hulp roepende een dagbladverkooper, die langs daar kwam, sprong moedig naar de vrouw en was zoo gelukkig met zijn capuchon de vlammen uit te kunnen dooven. Vrouw Calle is nog al vreeselijk verbrand aan de armen en in het gezicht. Haar moedige redder werd licht aau de handen verbrand. Appclterrc. Men schrijft ons Een droevig geval heeft daats gehad. Zekere Louis Van der Poorten heeft men dood jevondeu verleden zaterdag morgend. 's Avonds was hij met ijne vrouw en kinderen nog kloek en gezond slapen gegaan. Knust. Niets nieuws onder de zon. Ons wereldje telt eeds vrouwelijke advokateu, vrouwtjes die het diploma van geneesheer en ingenieur na eene volslagene studie behaald lebben, maar onze gemeente telt eene vrouw die eene gan- che nieuwigheid ingevoerd heeft, en waarvan men tot hiertoe tog niet gehoord heeft. Laatsleden week werd haar man begraven, zij volgde hem ot op zijne laatste rustplaats en te midden eener doodsche tilte omgeven, van talrijke vriendenen kennissen, begon zij ene lijkrede op te zeggen. Kalm en bedaard maar met droeve stem stuurde zij haren 'btgenoot een laatst vaarwel toe, terwijl de omstaanders tot anen toe bewogen werden door hare hartroerende woorden. Ziedaar een voorbeeld van trouw tot aan het graf 1 Tervuercn. Verleden zondag kwam in de herberg gehouden door H. Hui- brechts, Kasteelstraat, een net gekleed persoon, vergezeld van een hond, die een klein pakje in den mujl droeg. De her- bergier zegde dat het een wonder dier - was. Ja, zegde de bezoeker, als ik hem gebied het pakje op de tafel te leggen, dan iet hij het. Hij bevool het en het dier gehoorzaamde. De genaar van den hond vroeg den herbergier of hij het dier 50 i 'ntiemen wilde geven om een pastij te halen. M. Huibrechts f het dier een 50 centiemenstuk. De hond vertrok, doch va 'ue vuurwcrasciiöoi van Bourgcs waren bezig met eene men geling van buskruit in te pakken toen ineens het vat ontplofte zij werden alle vier erg gekwetst, een van de vier is eenige oogenblikkon nadien overleden. 453 ormige schop, waarin men zware steenen legde, die snel n krachtig worden vooruitgeworpen. Allengskens had men verscheidene dier werptoestel- n opgericht. Groote steenen, rotsblokken werden aangebracht en jij hoopen om de blijden gestapeld. Brandstoffen ook erden gereed gezet. Vlas eu lappen dompelde men in .ten pek en teer, om ze daarna in brand te steken en Ter den ringmuur te slingeren. Ieder opgetimmerd stormtuig werd door een langdu- l handgeklap begroet. Willem van Normandië, het ge- t met zielevreugde overglansd, wakkerde zijne wapen- echten aan. Rambold, opgetogen van vreugde, liep heen en weer sschen de arbeiders. Eene laatste maal had hij, eer ij zich naar de vestingen begaf, vóór Lauretta geknield 1 om liefde gebeden. Tot eenig antwoord vervloekte zij 'in. En dan was de boosaard, opgezwollen als eene pad, .gestaan, vastberaden zijne mingevoelens te onderdruk- en en onwcdorroepelijk zijne wraak te voltrekken. Met roonende, spottende woorden had hij dan het stormloo- n aangekondigd, voor Lauretta en Boudewijn den ake- ;en dood afgeschetst, welken Dirk en Iwein zouden on- rstaan, en zijne gevangenen onder de bewaking van n schurk Diedaart gelaten. Het aanjagend getier der arbeiders, de dof weergal- iende hamerslagen en het schroevengeknars luidden als tooverende muziek in de ooren van Dirks vijanden e verwarde geruchten voorspelden immers den val van ilst. Willems ijskoud en onaandoenlijk gemoed scheen, bij t vooruitzicht der overwinning, meer te»tfntdooien, zelfs te ontbranden. Dra zou hij die vervloekte muren omram- meien, de vestingwerken te mortel slaan, heel Vlaande ren in ijzeren boeien krommen. Het streelde niet weinig zijnen hoogmoed als de ridders, die hem omwoelden, herinnerden aan de onvergankelijke eer, welke bij de in-

De Volksstem | 1898 | | pagina 4