UITVERKOOP LU1BI1EC1ITS. Albert-Lienartstraat, 22, Aalst, «ebrevefcerd en gediplomeerd Amerikaansch TANDMEESTER, is alle dagen der week te raadplegen, van 8 lot S uren, in zijne woons begeeft men zieli ten huize. Men aanvaard leerlingen. Michelbeke. Als ik zal in de Kamers zijn J Men schrijft ons Burgerlijke Stand, Aalst. Nederhasselt. Kiezingen van 22 Mei. HET BESTEKOOP DER GANSCHE STAD Stadsnieuws. HF! LtVcN VAN Hel KlNÜ De bommen richten overgroote schade aan, vernielden ge bouwen en stichtten brand. Tensevolge van het bombardement van Matauzas, hadden de Spanjaards duchtig den spot gedreven met de artilleurs der amerikaansche vlootnu ondervonden zij dat deze juist schie ten en slechts een dag noodig hadden om den spaanschen gou verneur te dwingen de stad over te geven. Men mag de spaanscbe macht als teenemaal vernietigd aanzien op de Pnilippijuen-eilandeu de bijzonderste spaan scbe krijgsmachten waren saamgetrokken te Manilla en de kleine afdeelingen soldaten, hier en daar verspreid zullen niet machtig zijn om te weerstaan aan de aanvallen der opstande lingen. De amerikanen in Manilla. De laatste tijdingen uit Hong-Kong melden dat de ameri kaansche vlag op de forten van Manilla wappert. Dit nieuws kan men slechts onder alle voorbehoud medc- deelen, daar alle telegrafisch verkeer algebrokou is tusschen Manilla en Hong-Kong. Oorzaken der nederlaag. De nederlaag der spaanjaarden wordt hieraan toegeweten, dat admiraal Moutejo zijne schepen niet rangschikken kon, zoodanig dat het geschut der batterijen van Cavite zijn esca- der doelmatig steunen kon. Er waren geen torpedo's of onderzeesche mijnen voor Ma nilla. Er was geen enkele voorzorg genomen, en de verspie ders zagen de amerikaansche vloot eerst toen ze voorbij was. Electrisch zoeklicht ontbrak. In Amerika is er geestdrift en overmaat van geluk. Maandag werkte men er niet. Het was een echte feestdag. Buitengewone tooueelen gebeurden in de schouwburgen, s Nachts werden vieugdevu- ren ontstoken. In Spanje is de toestand zeer ernstig. Niet alleen is Madrid in staat van beleg verklaard, maar opstanden braken los, en men loste ge weerschoten in de straten. Vooral de Carlisten werken en zenden strooibriefjes rond om het Spaansche volk tot revolutie aan te zetten. Men stelt don Carlos voor als de eenige echte vaderlander, valt het gou vernement aan, het beschuldigend van verraad, en roept dat het oogenblik des opstands is aangebroken. 800 mijnwerkers, die in werkstaking zijn, hebben douder- dag eene woelige betooging te Muressa gehouden. De betoo- gers riepen Weg met de dieven Weg met de oktrooirech- ten n Men zegt dat zij de statie en het gemeentehuis in brand gestoken hebben. De muiters hebben gepoogd naar Carthage- na te trekken doch zij vonden de troepen op hunnen weg er werden eenige personen gekwetst. Spaanj aards opgelet De Amerikaansche regeering heeft besloten zich meester te maken van Porto-Rico om er eene scheepsstatie en een kolen- depot in te richten. De oorlogschen New-York, Indiana, Cin cinnati, Détroi en May-Flower hebben Kay-West verlaten om zich naar Porto-Rico te begeven. Eens dat eiland ingenomen, zal het eskader van admiraal Sampson de Spaansche vloot der Ivaap-Verdische eilanden te gemoet varen men denkt dat de Spanjaards dan bij gebrek aan voorraad, in de Europeesche zeeën zullen moeten blij ven. Een deel der Amerikaansche vloot is in de richting van de kaap San Roque, op de Braziliaansche kust, vertrokken, waarschijnlijk om de Oregon te ontzetten, die in de haven van Rio door Spaansche schepen ingesloten is. Spaansche onvoorzichtigheid. Het schijnt bewezen te zijn dat men te Madrid, in het ministerie van zeewe zen, niet een enkel oogenblik heeft voorzien dat dezen of genen dag de oor log kon losbreken over Spanje. Men was geenszins of bijna op niets voorbe reid. Het is daarom dat de Spaansche schepen zoolang aan de eilanden der Groeue Kaap bleven, en andere sche pen nog onwerkdadig liggen in de havens van het schiereiland. Vliegende gedachten. Waarom zeilt de Spaansche vloot naar New-York niet om die stad te bombardeeren De mogendheden die malkander vreezen, kijken gelijk een uil door een gootegat. Én dat heet men Ie Concert des Puissances. Schoon concert hé Zou de voorzegging door President Jefferson, 75 jaren geleden in 1823 ge daan, waarheid worden Cuba moet vroeg of laat tot Amerikaanschen staat worden verheven? in het lijf, met het gevolg dat de lever van t kind doorboord werd. Door onmiddellijk ontboden ge- neesheeren werd eene operatie gedaan, gedurende welke het kind bezweek. De kleine moordenares is spoorloos verdwenen men zoekt haar op. Eclitt aiucrlkaausch. Een Amerikaan was woensdag in eene herberg van de E alconplein te Antwerpen over den zeeslag van Manilla aan t bluffen. Onze soldaten hebben daar dapper ge vochten, blageerde hij. Er bleven dien dag 800 Spanjaards dood in Manilla I En de Amerikanen vroeg een toehoorder. Die hadden tien geboorten, was 't antwoord. Ter gelegenheid van den Hoogdag, zal ons blad te naaste week een dag vroeger verschijnen. Be richt aan verkoopers en briefwisselaars. Gent, St Pietersplein, meid geyon- 1 AnLUIn" den, schrijven naar Pierre Bellin, Beverstraat, Bievène.JA. Kr zijn 125 nummers. Dank voor uwen iever. N. Ik stuur 330 num mers. Is't genoeg Jefken Spij net, hartelijk dank als men bij u propagandanummers noodig heeft, wij rekomanderen ons doe eens een woord je bij de associatie. Oph. de 300 n™ arriveeren antwoord, of dit voor toekomende week ook is Sott. 400 num. De n. w. verschijnt de STEM donderdaags; alle briefw. dus vóqr dijnsdag mor- gend, want 's avonds beginnen wij te drukken. Schrikkelijk ge- irand maandag lag om 2 ure. De pachthoeve van M. De Wolf-De Backer is gansch ver- namidda nield. Slechts eenige muren bleven rechtstaau. 't Is eendelijk om zien hoe koeien en peerden daar ineengetrokken en verwrongen liggen, verkoold tot op de naakte gebeenten. Branden is wreedl Dinsdag morgend heeft het altaar meeting geweest van de katholieke kandida ten. Veel volk en bijzonder lijk grooten bijval genoten onze volksvertegenwoordi- - gersdie zeer wel gekend zijn en van elk een geerue gezien. Vandaar zijn zij naar Eist getrokken waar alles insgelijks om ter best is afgeloopen. Pie. Zie, Broeder, gij zult gij met mij niet blijven lachen niet blij ven zeggen dat ik in de Kamers niets zal kunnen doen. Dat hakkelen dat doet daar niets aan... Ik heb ekkik een ander plan Ik zal ekkik als ik in de Kamers ben, saijet meedragen uit onzen winkel en broekstof, en in de Kamers kousen verkoopen, dat is iet dat iedereen nog van doen heeft, en floeren broeken voor de ministers, en mij recommandeeren voor de dood- beeldekens, da zal ekkik doen, voor onze winkel eerst, en daar van onzen goeien demokraten toebak verkoopen, ge zegt dat al de socialisten uit de Ka mers bijkanst chikken, en die men- schen zullen dat verstaan. Nu lacht ge nie meer hé Ge zoudt zeker den helft van de profijten wil len Mnnrwl DiJnsdag der verledene week is iwiutfi öclm de kamanke ofte malonjige wet van Moorsel andermaal vereerd geworden met een diploma van eerlijkheid en deftigheid. Zoo als onze geachte Lezers weten, hadden eenige blauw-groene helden onzer gemeente allerlei ge- meene beschuldigingen en vuigen laster in om loop gebracht tegen eenen der deftigste ingezete nen uwer stad. 't \jciud vein Aclstnam natuurlijk met genoegen die walgelijke aantijgingen voor klinkende munt aan en uitte er in zijne kolom men over in gemeene en bedekte zinspelingen. Nu, de zaak kwam voor de Rechtbank van Dendermonde, die, na eene meesterlijke pleidooi van Meester Raym. De Schaepdryver, tot de volledige Vrijspraak besloot. Het Openbaar Mi nisterie ging echter in beroep en bracht dezelfde zaak voor het beroepshof van Gent. Na korte, maar doorslaande pleitredens van Meesters De Schaepdryver en Ligy, bekrachtigde het Hof de uitspraak van Dendermonde. Zietdaar, menschen, dus weer eens de groene helden met den neus in hun vuil werk gewre ven Wij wenschen uwen van elkgeachten Stadgenoot van harte geluk, in afwachting dat Moeder Justicia de rekening der groen-blauwe lasteraars zal vereffenen. Een Moorselaar van 't Recht Bloed. Katholieke Familie vraagt een stil en godvruchtig buitenmeisje, dienstig voor alle huiswerk, bij voorkeur 18 tot 25 jaren oud. Adres ten bureele dezer. Geboorten Mannelijk 07 Vrouwelijk 10—17. Huwelijken. P. De Cock, vleesch. met J. Bourgeois, z-b. F. Luycx, tw. met E. Valckenborgb, z.b. L. VVelleman, tabakbew. met L. Arys, kleerm. A. Bogaert, tw. metM. Troffaes, br. Over lij deus. Th. D'Haens, winkelierster. 86 j. Nieuwstr. N. Vergucht, vr. Dumont, z.b. 31 j. Scherrestr. F. Coppens, m. De Goet, metser, 32 j. Brussel- schestw. J. Van Rillas, z.b. 90 j. Leopoldstr. G. De Wael, m. Boel, landb. 55 j. Botermelk- str. J. De Coninck, tabakbew. 18 j. Zonnestr. B. De Craecker, w° Wellekeus, z.b. 84 j. Scherrestr. 6 kinderen onder de 7 jaren. Petrus VAN NUFFEL 486 - hals van haren verloofde, terwijl zij stamelde Iwein, Iwein... ons lijden is uit De Heer van Aalst drukte zijne geliefde op het po pelend hart en kon, door blijdschap overmand, enkel Lauretta... Lauretta... uiten. Dan drukte zij de handen van Daniël, Arnold van Denemarken, Hendrik van Burburg en zegde eenige woorden tot Raas van Gaver, de Heeren van Pamele, Eeine en Cisoing, Desideer van Reninghe, Segher van Gent. Maar, zoodra zij den onversaagden minnezanger bemerkte, sprak zij, terwijl ze glimlachte en weende te vens O Mher Boudewijn, gij hieldt mij in het leven door u vind ik vader en bruidegom weder. Heb dank, heb dank De blos des geluks bekleurde het marmerblank ge laat, de geestdrift blonk weer de roodgekreten oogen uit, de borst zwol, niet meer van het pijnlijk zuchten, maar van levenslust. Dit roerend Vooneel werd hier door luidruchtig hand geklap toegejuicht, daar bij stil geween aanschouwd. Dirk, het aanschijn met hemelvreugde beglansd, deed teeken, dat hij wilde spreken. De grootste stilte heersch- te terstond. Dappere Aalstenaars, riep hij met geestdrift de zegepraal is bevochten 1 Willem, de dwingeland, Rambold, de booswicht, zijn niet meer zij, en met hen al de verraders, verschenen vóór den wrekenden God. Nooit vergeet ik uw on tembaren moed, uw nooit gebro ken verkleefdheid. Gij allen, onversaagde kasteleins, gij, ïederik van Beveren, Steven van Boelare, Alijn van ouchaute, Ghijselbrecht van Liedekerke, gij, ridders van aantieren, woest bedankt. Walter Krommelin en Disdir ac et, strijdlustige en hardnekkige Kerels, uwe zelfopoffe ring ijft in miju geheugen gegrift. Gij allen, burgers er vrije en fiere steden, weet dat ik niet alleen uwe euren en voorrechten zal handhaven maar vermeerde ren. chie een bezoek aflegt, moet absoluut eens in de kerk het altaar van O. L. Vrouw gaan bezichtigen... Ter gelegen heid der Meimaand is er de versiering zoo prachtig dat men er uren in de ron de over spreekt... 21 bloemkorfjes van het huis Anneessens van Niuove, rond het beeld, in smakelijke mengeling ge rangschikt, doen het beeld der Moeder Gods in dien liefelijken lusthof wonder wel uitkomen. Al die het ziet, brengt lof aan het huis Anneessens, en die lof is dan ook wel verdiend. I^PLlt reizif5ers vaa Geut, wel- V« ke zich maandag morgend met den trein van 7 u. 40 naar de H. Bloed-processie te Brugge begaven, hebben een oogenblik van grooten angst doorstaan. Eene botsing van twee trei nen heeft plaats gehad. De schrik was zoo groot, dat vele reizigers uit den trein sprongen, onder welken er zelfs een is, die met gebroken beenen opge nomen werd. Na eenige vertraging heeft men de reis kunnen voortzetten. Van de 18 arrondissementen, waar er kiezing voor de Kamer is, werd slechts in een enkel, te Eecloo, een kandidaat zonder strijd gekozen. In de 17 overige is er strijd. Voor 75 openstaande zetels zijn er 221 Candida- ten: Voor den Seuaat is er, op 18 arron dissementen, slechts strijd in 4 Gent, Doornik, Luik en Verviers. 12 liberalen en 12 katholieken zijn gekozen uitgeroepen zonder strijd. Spiegels was pakskensdra- ger te Antwerpen. Luibrechts die in Brussel gar^on was in 't prachtig hotel Cleem, stapte zekeren dag t'Antwerpen af, en Spiegels ziende staan,vroeg hij hem Mijn vriend, hoe kom ik het rapst aan het stadhuis Wel, kameraad, ant woordde Spiegels, op twee manieren gij kunt er naartoe rijden of naartoe loopen. Luibrechts. Ik dank u. Zoudt ge niet geern een lekker glasje bier drinken Spiegels. O zeker, zeer geachte heer! Welnu, zei Luibeken, dat kunt gij op drie manieren doen. Ge kunt het zelf betalen, ge kunt het een ander laten betalen, en ge kunt het poeffen. Salu en wel bekome 't u 1 G2p ödjaonc £f«0 In 2 uren geleverd 11«iui de filature de chanure, marié, k5UI Ydlliilll pariant francais et Cableurs de cordages sout demandés. Ecrire a la FILA TURE ET CORDERIE MECANIQUES, rue de Douai, 50 a Lens (Pas-de-Calais) France, en don- nant renseignements. Zondagrual. Zondag aanstaande zal de apotheek open blijven vanM. De Valckeneer, Es planade. AAN ALLE AANNEEMBARE OFFERS VAN 5000 kilo* BREIKATOEN, wit en allerhande kleuren, van het oud huis Van der Smissen, en 2000 gi'Oftscn NAAIGAREN, ioo, 200 en 500 yards, bij Vau lMddert, Tcrplatcnkaal, 48, te GENT. ll'lllP - ^ea kijna ongeloofelijk Ildllc." voorval wordt uit Napels gemeld. Een vijfjarig meisje sloeg een vierjarig knaapje, met hetwelk zij bij het spel twist had gekregen, een nagel Pccrd op bol. Twee gekwetsten. Donderdag namiddag, rond 5 ure, gebeurde alhier een schrikkelijk ongeluk. In de Osbroeken, aan den hof van het buitengoed van M. Steleman stond het paard van dezen eigenaar, in tilbury gespan nen, klaver te eten. Plotseling echter ging het op hol en vloog als den wind door de Tolleneerstraat. Onmogelijk het in te halen en niemand durfde het woedende beest tegenhouden. Aan de Maanstraat speelden eenige knapen, waarbij het zoontje van vrouw Camu. Demoeder, het gevaar ziende, waar in haar lieveling verkeerde, sprong toe om het kind bij tijds weg te rukken, doch te laat 1 Vrouw en kinu werden omgeworpen, vertrappeld en over reden. Wat verder sprong het peerd op het gaan pap, botste tegen den gevel van een huis en viel. De moeder en haar zoontje zijn schrikkelijk ge kwetst. Twee geneesheeren waken over hunnen zorgwekkenden toestand. De tilbury van M. Steleman werd gansch aan splinters geslagen. Maatschappij Dc Dirk Alartcuszoiiru. Algemeene Vergadering op maandag 16 Mei, om 8 1/2 uren 's avonds, ter herberg De Koeibel- belle bij M. V. De Vylder, Leopoldstraat. Dagorde Voorstelling van nieuwe leden en prijskamp. Woensdag 18 Mei, om 8 uren 's morgens, in St Jozefskerk, Zielmis voor M. Lodewijk Vernimmen, afgestorven lid. Bijna alle kinderziekten zijn het gevolg der onvolmaakte verwerking in het bloed der spijzen, want liet leven van het kind hangt enkel af van de voeding. Indien tengevolge eener onregelmatigheid der spijsvertering, eener overerfde zwakheid, of zelfs eener verhaaste groeikracht, liet kind meer voedsel noodig heeft dan het wel vindt in de gewone spijzen, heeft het voorzeker Scott's Emulsie noodig, waarin verbonden zijn de krachtigste voedbestanddeelenaangeboden onder eenen vorm dio hunne opname en hunne verwerking in 't bloed vergemakkelijkt. Buiten de zuiverste traan bevat Scott's Emulsie Ilypo- phosphieten van kalk en soda, dewelke onmis- 'jjj baar zijn voor snel groeiende kinderen. In plaats van Scott's Emulsie als eene re medie te schuwen, -J/jPÏ HPH fi* nemen do kleinen hem •1 uind mumact gaarne, als eene lek kernij, wat voorzeker zeer belangrijk is. Het is eene kostbare remedie die den kinderen levens kracht geeft, hen wel te pas, dik en rond doet worden. Wij verzoeken U den volgenden brief te willen lezen, die komt bevestigen wat wij hooger zeiden. Scott's Emulsie is verkrijgbaar in alle goede apotheken. Algemeen depötCh. Delacre en O", Apothekers, Brussel. =ws-~ safsirass. t A. Huisman DRUKKERIJ van AALST KAPELLESTRAAT meer dan 100 verschil lende soorten. LAGE PRIJZEN /ttlret'c et* klare uUroering Men gelast zich met het opstellen Doodbed tlckcus met portret. (cliché photo-tipygravure) Pantin (Seine), Frankrijk, 13 Maart 1897. Mijnheer, mijn dochtertje leed aan eene bronchitis die chronisch geworden was. Ten einde raad, na alles te hebben beproefd zonder uitslag, besloot ik uwe Scott s Emulsie te beproeven. Ziende dat mijne dochter uwo bereiding met genoegen nam deed ik haar verder dit middel gebruiken. Thans is zij volkomen hersteld, hoest hoegenaamd niet meer en heeft den eetlust terug gevonden die haar, helaas I sedert lang ontbrak. (Geleekend), Mussaut, kapper, 11, Rue Magenta

De Volksstem | 1898 | | pagina 3