BRUXELLES ■i Albert-Lienartstraat, 22, Aalst, he( plaatsen van Kunsttanden. Alle dijnsdagen te raadplegen in Dun Keizer, te 's morgens. Kunsttanden van af 4 Ir.; geheele Gebitten van af 85 lr. Op aanvraag Men aanvaard leerlingen. Stadsnieuws. COUVERTS CHRIST0FLE voor alle mondoperatiën en X1X0VE, van 8 tot 1 I uren begeeft men zich ten huize. gebreveteerd en gediplomeerd Amerikaansch TAASfcllEESlER alle dagen der week te raadplegen, van 8 tot 5 uren, in zijne woonst Van Denderhautem. naar Indië. Twaalfde Brief. Provinciale kiezingen. EEESTEIJ Iets om te lachen. Hooge Torens. Baii'gcrliji^c Aalst. Bericht. Oud Huis M. De Vidïs, Exiger Ie nom pitein-generaal der Philippijnen, de bezetting tot het einde verdedigen zal. M. Vega d'Armyo achtte het oogenblik gekomen dat de mogendheden zich de zaak zouden aantrek ken. IS door Mission. J. G., inboorling van Denderhautem. Shembaganur, 30 Januari 1898. Ziet gij den naam van dat aardig hoeksken der wereld waar ik mij nu bevind? Het wordt uitgespro ken Chembaganoer wat dat woord wel mag be duiden weet ik nog niet. Het is een Tamoelsch woord zooals de taal, die bier in 't Zuiden van Hindoestan, bijna overal gesproken wordt hetwelk Tamoel of Tamil is. Die taal moet ik niet leeren, mits wij ze niet noodig hebben in onze missie. Wilt gij een staaltje hebben van deze liefelijke taal, ik weet er misschien drij woorden van po po. 'd. i. gaat weg, (ofwel loopt naar de maan). Hama ja. Podoemd. i. genoeg; bij voorbeeld als men u koffie schenkt, wanneer uwe jat bijna vol is, dan zegt men podoem Indien ik het niet vergeten heb, is podoem n in t Vlaamsch een leelijk woordje, zoodat de eerste maal dat wij, Vlamingen, dit woord hoorden, en de meening ei van wisten, eens goed lachten. Zooals ik u laatst schreef, vertrokken wij te Cal cutta, op den 22 Januari, dag der zou-eklips hier. Wij hadden juist den avond te voren onzen ste amer, ot stoomschip eens geweest bezoeken. Het lag in den Hoegly, op ecu goeden afstand van den oever, zoodat wij eene boot te huren hadden die met ons om en weer zou varen. Wij hadden ook dienzelfdeu avond al onze pakkeu en reisgoed me de gebracht om ze in de kahienen of kamertjes te plaatsen, zoodat wij 's anderdaags niets meer te doen zouden hebben dan op het schip te komen, want het vertrok vroeg, om 6 uren 's morgends. Als het collegie wel eene halve mijl van de plaats waar de stoomboot lag, was afgewijderd, moesten wij den 22 om 4 uren opstaan, dan Mis en ontbijt, en daarmeê weg, want wij vreesden te laat te ko men, en stoombooten zoowel als treinen, wachten niet voor de reizigers, maar vertrekken op de be paalde uur. Pater Superior vergezelde ons, en bleef zelfs ee- nige minuten op den steamer met ons. Rond 7 uren, een uur later, dan degene die vastgesteld was, werdt het anker opgehaald en we waren weg naar het Zuiden. De stoombooten gaan zeer traag zaam op den stroom Hoegly omdat het niet al te veilig is, ter oorzakc der zandbanken waarmede do stroom vol is. Ook is er altijd een loodsman, die de diepte gestatig zoekt met een lood. Eens zelfs raakte het onderste onzer stoomboot in eene zand bank doch het was geen erg zij geraakte er ge makkelijk uit, zonder te moeten stilhouden; het eenige dat wij hoorden of gevoelden, was het slee pen van de kiel van 't schip tegen het zand, en 't kantelen langs eene zijde. Om 2 uren ongeveer, of een weinig vroeger, be gon de zon-eklips. Als het onmogelijk is, hierin Indië de zon te bekijken, zelfs gedurende eene ge deeltelijke eklips als wij hier hadden, namen wij gerookte glasscherven, d. i. stukken glas die men in 't vuur had gehouden tot als zij met eene dunne laag zwart of zoet waren bedekt. Daarmeê mag men onbevreesd de zon bezichten. Allengskens za gen wij de maan, of liever een gedeelte der maan, vóór de zon schuiven, zoodat op een zeker oogen blik, maar een vierde of derde der zon zichtbaar was. Geen wolkje toonde zich aan den hemel, zoo dat wij alles wel konnen zien men bemerkte heel wel het verschil van klaarte, eene soort van sche mering, of halve klaarte, en dat om 1 1/2 uur of 2 uren, wanneer de zon nog in haren vollen gloed is, op gewone dagen. (Wordt voortgezet.) Bnllottceringcu van 1% Juni. «o» Oo»l- Vlaumtfi-fn Gent. Eerste en tweede cantons, liberalen gekozen. Derde canton, catholieken gekozen. Lede berg. Catholieken gekozen. Oostcrzele. Catholiek gekozen. tl ent-1 /naiifleeeu, Avelghein. Strijd tusschen catholieken. M. Bollekens gekozen. Koesclnrc. M. Buysse, afgescheurd catho liek gekozen met 3336 stemmen tegen 3218 aan M. Lheyn, aftredend catholiek .4 ntirt'Ê'iten. Liberalen gekozen in de 3 cantons der stad Ant werpen in het eerste canton met kleine meerder heid. Dudlei en Piici'm, catholieken gekozen. Bfubunt. Urn**»-! Liberalen gekozen. Elscnc. Liberalen gekozen. Lackcn. Liberalen gekozen. Leuven. Catholieken gekozen. S' Jaus-Molcnbeck. Liberalen gekozen. S' Gillis. Drij vooruitstrevers gekozen. Joost-tcn-Noode. De liberalen zegepra len met 700 stemmen meerderheid dank zij de stemmen der socialisten. Dus 5 catholieken geval len. JUeneffoutm. t'onlaine-l'Evèqiie. Liberalen gekozen. Scuctïte. Socialisten gekozen. Stad Luik. 1° canton 8 socialisten herko- kozen. 2* canton 7 catholieken gekozen. Avenues, Dissou, Griveguéc, Ilerve, Limburg. Liberalen gekozen. I'cxlic, Slins en Louvelgnc. Catholieken gekozen. S' Nicolas. Drij socialisten gekozen. Limburg. Beeringen. Catholieken gekozen. Luacembur//. Aarlen, lloulHilizc, Slessancy. Catholie ken gekozen. Bouillon. Een liberaal gekozen. Stad Namen. 2° canton. Liberalen ge kozen met iets meer dan 200 stemmen meerder heid. De uitslag der provinciale kiezingen in 't alge meen is uiterst voordeelig aan ouzo catholieke par tij- Geene groote veranderingen, ten zij, dat wij, catholieken, eeuig veld verloren hebben in de pro vinciën Brabant en Namen. rtp KqniPP Het schijnt dat het meeren- ImclIULl jcej jer uieuwgekozen volks vertegenwoordigers reeds huune plaatsen in de Ka mer zijn gaan bespreken. M. Van Brussel heeft de plaats gekozen van M. Daens M. Ferrant die van M. De Kopper M. Bcthune, die van M. Diericx M. Cooremau, die van M. Eeman; M. Stiénon, die van M. HecqM. tloyois verandert van plaats; hij zal voortaan den zetel van M. Indekeu beklee- den; M. Fagnart, dien van M. Warocqué M. Gri- mard zal zitten tusschen MM. Anseele en Vander- velde. De nieuwe volksvertegenwoordigers van Ath, MM. Heupgen en Ouverleau, zullen de zetels hunner voorgangers innemen. IAI1BKECHTS. Luibrechts was met zijnen vriend Spiegels in de Pyren- neën op de berenjacht. Ik, zegde, Luibrechts, ik ben verzot op berenvleesch azoo een stuksken op den rooster, of het lekkere bik is Op dat oogenblik komt er een groote beer te voorschijn. Awel, zegt Spiegels, daar is uen beer, nu hebt gij uwen tand Jommer, halt saövoe, roept Luibeken, den dienen en is niet genoeg gebraden En hij beende er van onder, over dun en dik. Zontlaf/m»l. Zondag anstaande zal de apotheek open blijven van M. Bonuer, Bisschop straat. Dc Dirk IHnrtcnazoncn. Dag, uur en plaats van het Avondmaal zullen in ons eerstvol gend nummer bekend gemaakt worden. Dc Iwcinszoncii. Door onvoorzienbare omstandigheden moet het banket verschoven worden tot na Kermis. Stad Aal**. den bekend gemaakt. 's Avonds, om 7 uren, gelui der triomfklokken en gespeel des beiaards. Zondag 2 Juli. Om 8 uren beiaardgespel. Om 11 1/2's voormiddags, op het kiosk der Keizerlijke Plaats, muziekaal morgenfeest, te ge ven door de Koninklijke Harmonie Ai groeiend bloeiend. Prijskamp in het visschen met de lijn. 200 hrs. prijzen en premiën. Ingericht door de Maatschap pij De Baarsvisschers gevestigd bij den heer Van den Borre, Saskaai. Om 4 uren 's namiddags, op verschillende plaat sen der stad, Concerten, te geven door verscheide ne voorname maatschappijen van het land. Kliiiindag 4 Juli. Om 10 uren's voormiddags, in de feestzaal van het stadhuis, door de zorgen van het Bureel van Weldadigheid, plechtige uitreiking der prijzen van Reinigheid. 's Namiddags, prachtige Bloemeukoers voor ver sierde rijtuigen. 500 frs, prijzen en premiën. Ver gaderplaats op do Houtmarkt, om 2 1/2 uren. 's Avonds, om 7 1/2 uren, op stadsschouwburg, dramatische vertooning, te geven door de Konink lijke Maatschappij van Zang-, Tooneel en Letter kunde 't Land van Riem. Vrije toegang, nijiisdag 5 Juli. Jaarlijksche Veemarkt. Om 11 uren, ten stadhuize, in de groote feest zaal, Concert, te geven door de Maatschappij van Symphonie. 's Avonds, om 7 uren, Concert, volkssfeesten, verlichting en daenspartijin den hof van het lo kaal der Koninklijke Maatschappij van Harmonie, aan de Nieuwstraatpoort. Woensdag 6 Juli. Oefeningen-Prijskamp door het stedelijk, vrij willig pompievskorps, om 3 uren namiddag, op het Esplanadeplein. Gedurende de oefeningen Concert door het muziek der brandweer. Volksspelen, om 4 uren 's namiddags, op de Vaart, de Varkensmarkt en de Hovenierstraat. Om 9 uren 's avonds, ter Keizerlijke Plaats, Concert, te geven door de Fanfaren der school der kweekelingen van het leger. Donderdag 7 Juli. Jaarlijksche keuring der runddieren, behooren- de aan de leden van het gilde van St Nicolaas van Tollentyn, maatschappij van veeverbetering, ge vestigd te Aalst-Schaarbeek. Vergadering Nieuw straatpoort, aan den muur van het magazijn van M. De Wolf. Om 9 uren 's avonds, ter Keizerlijke Plaats, Concert, te geven door de Koninklijke Maatschap pij van Harmonie. Zondag 10 Juli. Om 11 1/2 uren 's voormiddags, ter Keizerlijke Plaats, muzikaal morgeudfeest, te geven door de Koninklijke Maatschappij van Harmonie. Opstijging van oenen luchtballon, om 3 uren na middag, op het Esplanadeplein. Concert door de Fanfarenmaatschappij Dc Jonge Aalstenaars. Donderdag 14 Juli. om 9 uren 's avonds, ter Keizerlijke Plaats, Con cert door het muziekkorps der Vrije Brandweer. Zondag I 7 Juli. Muzikaal morgendfeest door do fanfaren van de school der kweekelingen van het leger. Om 6 uren 's namiddags, groot concert, te geven door een muziekkorps van het leger. Om 10 uren 's avonds, op het Statieplein, luis terrijk Vuurwerk. De kermis wordt gesloten op 17 Juli 1898. Gedaanten stadhuizeden 16 Mei 1898. De Burgemeester en Schepenen Gezien de beraadslaging des Gemeenteraads van 13 Mei laatstleden Nemen de hiervolgende schikkingen tot het vie ren der Kermisfeesten, dewelke zullen beginnen den Zondag 3 Juli en gesloten worden den Zondag 17 er op volgende. Zaterdag 1 Juli. Op het Esplanadepleiu, Paarden- en Veulen- markt, met uitreiking van geldprijzen tusschen de ten toon en te koopgestelde dieren. Prijskamp voor voortteelende Paarden van het zwaar inlands trekras, voor de kantons Aalst eu Herzele, de ge meenten Appels, Audegem, Denderbelle, Dcnder- monde, Lebbeke, Mespelaere, Sint Gilles en Wieze. Merkweerdige premiën, bestaande uit eeremeta len en geldprijzen, zullen geschonken worden, zoo als dit verder bij bijzondere plakbrieven zal wor- De Secretaris, O. REYNTENS. De Burgemeester, M.-L. GHEERAERDTS. de wet op de jacht. De Voorzitter. Ge zijt daar nog eens, Janklaessens, en altijd voor dezelfde feiten zult gij, voor een man van uwe jaren, dan nooit van uw leven beteren De wildstrooper zegt niets en wordt tot een maand gevang veroordeeld. Vervolgens de hand naar de rechters uitste kende, zegt hij Dat doet er niets aan, ik ben daarom op u niet kwaad, mijnheer de voorzit ter gij zult toch nog dezen avond uwe patrijzen hebben. Apotheker. Jongen, wat moet gij hebben? Jougen. - Zalf, menheer, tegen de vlooien Apotheker. Voor hoeveel Jougen. O, menheer, er zitten er met dui zenden. Jufvrouw. Doktor, denkt gij dat eeu mensch kan sterven van de koffij Doktor. Ja zeker, ik heb een baal van die waar op iemands hoofd zien vallen, en hij was dood JAGER. Gi rakker, waarom slaagt ge mijn hond, als hij u slechts besnuffelt JONGEN. Ik zou moeten wachten totdat hij me bijt, zeker Heer. Zijt gij daar al weer met uwe kwi- tancie Zeg aan uwen baas dat ik met het geld niet wegloopen zal Kleermakersgast. Dat kan zijn maar mijn baas wil wegloopen en daarvoor heeft hij geld noodig. Onlangs werd een laveier voor de korrektion- neele rechtbank gebracht voor overtreding van Over de hoogte der torens en gebouwen in ons land wordt er somwijlen getwist. Om iedereen in te lichten, ziehier eene lijst der voorname hooge gebouwen in ons land, die tegenwoordig de ronde doet in de gazetten O.-L.-Vrouwtoren te Antwerpen 123 met. O.-L.-Vrouwtoren te Brugge 121 St-Rombaut's toren te Mechelen 112 De toren van het Belfort te Gent .111 Justiciepaleis te Brussel103 Toren van het Stadhuis te Brussel 97 St.-Baafstoren te Gent88 Het Belfort te Bergen87 De halletoren te Brugge84 St.-Martenstoren te Kortrijk 79 Ste-Gudula te Brussel69 Toren der kerk van Thielt 65 Toren der kerk van Iseghem 63 De Congreskolom te Brussel 57 De vuurtoren van Oostende 57 Het gedenkteeken te Waterloo 57 Toren der hoofdkerk van Doornijk. 48 O.-L.-Vrouwetoren te Hoei 40 Geboorten Mannelijk 11 Vrouwelijk 1324. Huwelijken. J. Van Iieck, schrijnw. met M. Cornand, kleer. P. Amand, dagl, met A. Schits, z.b. O. Van Nuffel, kloerm. met L. Stucrebaut, twijnst. C. Huylebroeck, poliss. met A. De Geynt, twijnst. Overlijdens. E. D'Haeselecr, m. Porriau, schaliedekker, 53 j. Groenstr. 1). Bruylant, m. Broodtkoorens, z.b. 77 j. Leopoldstr. C. Van der Eykcn, wede Standaert, herberg. 66 j. Leopoldstr. 6 kinderen onder de 7 jaren. Bij deze heb ik het geacht publiek kenbaar te maken, dat er bij mij te bekomen is COCOKOEK en KATOENMEEL, dienstig voor de beesten, van allereerste hoedanigheid eu aan zeer gematigde prijzen dit voedsel is zeer aan te bevelen voor de goede kwaliteit der melk en boter. Verders gelast ik mij, zooals voorheen, met bet druppen van bespen propere bediening en ver zorgde uitvoering. Bij mij te bekomen Ameri kaansch spek, hespen, filets d'Anvers, allerfijnste smaak gewaarborgd alle soorten van specerijen, enz. Mij in de gunst van eenieder aanbevelende, blijf ik met achtiDg, Mi. Van \u/fei-Scltert'iinrli, Kapellestraat, 1 Aalst. AALST, Kerkstraat, 5. Door uitscheiding van bedrijf, uitverkoop van goud, zilver, diamant eu fantaisies, zooals trouw ringen, oorbellen, brochcn, kettingen, uurwerken, schouw- en tafel versiersels eu nog meer andere voorwerpen vau kunst eu aaugenaamheid, aan buitengewoou lage prijzen. r''!? -V A. Huisman, Ijttili. Yumicn «uss.eu-r•asr5»7a*"'a- ■■•m- v-- -ï~w; Bft i JstwTfc

De Volksstem | 1898 | | pagina 3