Uit Aalst naar Congo LUIBRECHTS. O. L. Vr. van Lourdes. Burgerlijke Stand, Aalst. DOOR M. PROSPER HOEBEKE. Luibrechts. Vriend Spie ls. gels nu heb ik daar eens mijn m hart ontlast'k heb denjuge- hL de-pé vlakaf mijn gedacht ge- uit en de waarheid gezegd HCMJ Spiegels. Wel Ileerè toch, ALuibrechts, dan riskeert ge een (3gS| proces te hebben Luibrechts.Jommer, ken doe Ik heb gewacht van te spreken tot als ik buiten was. Bclgiachc Nationale Bedevaart naar SEPTEMBER 1898. I. Trein van groote omreis. Vertrek den 4 September verblijf te Lyon en te Marseille ver blijf te Lourdes van den 9 tot den 15 September. II. Half-rechtstreeksche trein. Vertrek den 7 September uit Gent, Brussel en Luik verblijf te Parijs den 8 te Lourdes van den 9 tot den 15. HL Rechtstreeksche treinen en treinen der zieken. Vertrek den 8 September te Lourdes van den 9 tot den 15. Voor de zieken moet men zich uitsluitelijk wen den tot den E. II. Grandchamps, pastoor van St Christophel, Rue des Chapelains, 4, Luik. Voor prospectus, prijzen, enz. moet men zich wenden tot den Bestierder M. El. Raikern, Quai de la Derivation, 31 te Luik, of wel tot de heeren briefwisselaars in alle steden van het land. oudi voor- leelte aver- toch eloo- r be- i lie- maar Vme- t het Pricslrrlijkc benoemingen. De E. II. De Stoop, pastoor te Scheldewindeke, is pastoor benoemd te Zele.E. II. Heyussens, pastoor van de St. Jozefskerk te Gent, is pastoor be noemd van de Sint Pieterskerk, in de zelfde stad. Z. E. II. Kanonnik Seghers, pastoor van Sint- Joannes-Baptistakerk te Geut, is deken benoemd van Gent. Uni<a v«èii P117P hebbende in Sint- U1S Y.iil Nikolaa;. fabrikatie van machienbreiwerk, zoekt bekwame persoon om het te besturen. Kennis van het artikel, Vlaamsche en Fransche briefwisseling zijn on misbaar. Zich met referentiën te wenden Office de Publicité, Brussel, A. Z. 99. Het Tnrufcest Willen in Kunne»*. Zondag der verledene week, was het mij, in den namiddag, gegeven een prachtig feest bij te wo nen, een feest op touw gezet door de Turnafdeeling der St Jozefspatronage. Deze jongelingen voerden daar 0. a. vrije geza- mentlijke oefeningen uit, dezelfde die ik zag op ee- nen wedstrijd te Tervueren. Wat men meest be wonderde was wel de juistheid en gezwindheid der bewegingen. Wat buitengewoon en op volmaakte wijze werd ten uitvoer gebracht was de pyraraide, samengesteld door do jongste leerlingen ook de lessen van Franschen boxe zijn luide toegejuicht. In eene schitterende apotheose gaf men eeue sa menvatting van al de voorgaande oefeningen dit was zeker een grootsch, onvergeeflijk schouwspel de turnzangen weergalmden, duizenden nationale vlaggetjes wapgerden boven de hoofden en het n.u- zick der Patronage speelde de Brabatifonne. Allen lof aan de jonge, ieverige Turners en hulde en dank aan M. A. De Waegeuaere, de on vermoeibare bestuurder der turnafdeeliug, en aan zijne kloeke medehelpers M.M. Jozef Coppens en Karei Tallier 1 Ia dit zoo wel gelukt en te recht geprezen feest mag de E. H. Bockstal niet vergeten Geboorten Mannelijk 12 Vrouwelijk 08 20. Huwelijken. V. Meert, twijud. met C. Chavé, fabriekw. A. Bosman, twijud. met M. De Wolf, breidster. Overlijdens. S. Daelmau, m. Dc Vlieger, landb. 70 j. overl. te Ilerdorscm. G. Ilooyman, schipp. 28 j.overl. te Antwerpen. C. Wauters, twijnd. 20 j. overl. te Herderscm. A. Goossens, w1' Do Paepe, rond. 77 j. overl. te Moorsel. I. Longtemps, z.b. 79 j. overl. te Lede. 11. Van Droogenbroeck. wink. 66 j. Zoutstr. J. Van Gussem, 12 j. Doelhofstr. J. Rowies, zeeldr. 42 j. overl. te Erembodogem. J. De Pauw, kleerm. 21 j. Zounestr. P. Po- devyn, z.b. 53 j. Oude Dendermondschestw. A. Van der Cammen, fabriekw. 14 j. wonende te Erembodogem. J. Locus, m. De Schepper, win. 42 j. Zoutstr. P. Wery, 111. Van der llaegen, beeldh. 27 j. Molcustr. 5 kinderen onder de 7 jaren.

De Volksstem | 1898 | | pagina 3