Meerbeke. De Jacht. Stadsnieuws. PENSIONS A AT VOOR JONGE DOCHTERS, Overboclare - Er zijn zeer gegronde redenS om te denken dat de persoon, die op Benoit Calle- baut geschoten heeft, krankzinnig is. ,,.„,.11 Een kindje van 2 jaar Geeraa.'dsbergen. ,g te Onckerzele in eenen ketel g verbrand. laekcn. - Een jongeling van Thienen, die maandag naarde begrafenis van zijnen oom kwam mi on 000 fr. moet erven, is in het sterf- huisTntwerpschen steenweg, plotseling zinneloos gewórden en begon rond de doodkist te dansen en te zingen. Hij is naar een ziuneloozengesticht moe ten gebracht worden. Knessclare. - Verleden week heeft M. Achiel Rodts, schepene, zijn twintigste kind en doop gebracht. Allen zijn van hetzelfde huwelijk. Tien kinderen zijn nog in leven. Wcttercu. Dinsdag morgend kwam do E H Vilaiu, missiounaris, aan den altaar in de kerk' alhier, om de H. Mis ten 8 ure te lezen, toen eensklaps een groote bol, waarmede de kerk ver sierd was, los geraakte en op het hoofd van den priester viel. Zijn schedel werd verbrijzeld. Rond den middag is het slachtoffer overleden. Schaarbeek. Een zwanzer wist maandag avond, rond 10 ure, de voorbijgangers in de Ko ninklijke St-Mariastraat te doen gelooven dat er een dief op het dak liep. Weldra stonden men- schen naar omhoog te zien en zagen inderdaad iets verdacht bewegen. Men liep de policie halen. Een policieofficier en verscheidene agenten klommen op het dak en vonden een kater in de goot liggen slapen Arlon. Men logenstraft dat er vier doode- liike gevallen van zonnesteken voorgekomen zijn tus-chen de soldaten, te Arlon en in den omtrek gekantonneerd. De militairen zijufrisch en gezond. Bevcrloo. Zekere uieuwsbladen hebben verteld dat er op 24 dezer in het krijgsgasthuis 240 soldaten gebracht waren, door zonnesteken getrof fen nu dien dag zijn er slechts 9 manschappen binnengebracht, en geen enkele was door een zon nesteek getroffen. SW(a«»s-!Molci»bcck. Een Hjarige knaap, die met slechte gezellen verkeert, heeft, terwijl zijne ouders van huis waren, eenc kommode open gebroken en cene som van 500 fr. en 4 obligaties van Antwerpen gestolen. Hij trok dan met eenige kameraden naar de stad, kochterveel snuisterijen, een porte-cigarette van 32 fr., eene horlogie en ketting van 62 frank, enz. Omtrent 5 ure 's avonds waren de 500 fr. bijnagansch verteerd, en de jonge deugniet ging bij een wisselagent de lotjes verkoo- pen. Deze vatte vermoedens op en leverde het kereltje aan de politie over. Toen de ouders 's avonds thuis kwamen, besta- tigden zij den diefstal. De policie wer.l verwittigd, en daar het veelbelovend zoontje rond 11 ure nog niet thuis was, vatte men vermoedens op en men ging op zoek. Men vond het kereltje in het policie- bureel waar het gebracht geweest washij had geweigerd zijnen naam te doen kennen. Hij was nu wel verplicht bekentenissen te doen. Hij beweerde dat eens het geld verteerd, hij zich zou gezelfmoord hebben. Do jonge deugniet zal naar een verbeteringshuis gezonden worden. Dentlerniondc. Men vertelde dat over eenige dagen eene schildwacht van het militaii gebouw, gelegen achter het burgerlijk gasthuis, 's nachts door een geheimzinnig personagie aange rand geworden was. Uit een onderzoek blijkt dat er van geene aanranding spraak is. Ziehier wat er eigenlijk gebeurd is. Verscheidene avonden werden de schildwachten en de geburen van de vestingen door allerlei ge heimzinnige geruchten en verschijnselen veront- ruet. Het spookte op de bolwerken 1 Er waren menschen die van drie spoken spraken en anderen hadden er maar een, maar van wel 3 meters hoog gezien Dinsdag avond werd het spook gevat. Het is een voerman der stad die zich in een laken hulde om de schildwachten te verschrikken. Eene groote me nigte volgde het spook n naar de markt waar het opgesloten werd. Geeraardsbergcii. Men weet dat hier onlangs zekere D... was aangehouden, wiens moe der dood gevonden was aau den trap harer woning men dacht dat er een schrikkelijk drama had plaats gehad, doch de lijkschouwing heeft bewezen dat de moeder gestorven is ten gevolge eener hart ziekte, en D... is dan ook in vrijheid gesteld. Deinze. In den nacht tusschen maandag en dinsdag, is een schrikkelijk onweder over onze streek losgebroken. De donder en regen was ver gezeld door groote hagelsteenen. Duizenden ruiten zijn gescheurd. De tabak en meer andere planten hangen letterlijk aan fladders. Een groote brand is losgeborsten gedurende het onweder, naar den kant van Aarseele. ITkkcl. Eenige kinderen hadden een wes pennest ontdekt in een hollen boom. Zij besloten deinsektente verjagen. Op 't oogenblik dat de kinderen hun plan uitvoerden, kwamen de wespen te voorschijn en vielen hunne aanranders duchtig aan. Een knaap werd zoo erg gestoken dat men hem naar het gasthuis moest brengen. Bei-lacre. Verleden dinsdag heeft erg ge brand bij doktoor Motsken. Twee peerden, een Hjtuig, de apotheek van den doktoor en het geld zijn de prooi der vlammen geworden. KncMMcliirc. Vrijdag nacht rond 11 ure is er brand ontstaan in de schuur der kinders J. F. Iiallaert, alhier op hot dorp. De schuur met al wat zij inhield en het schoon rijtuig van IIDe Putter, zijn door do vlammen vernield. De schade ;s zienlijk. Lcuibci'gc. Donderdag avond, omtrent 8 ure, was do genaamde Alfons Francois, smid, wo nende te Meirelbeke, met zijnen velo in de herberg van Paul Goedertier. Kort daarop kwamen de brouwersknechten van M. Van der Sypt, ook te Meirelbeke wonende, met hunnen brouwerswagen aau dezelfde herberg. Een der brouwersknechten vroeg aau Francois om eens het vlugste naar Mei relbeke te rijden, waarin deze laatste seffens toe stemde Gekomen tegen de herberg Den Druiftak schoof de velo eensklaps in eenen gracht, met het onge lukkig gevolg dat Francois onder een der wielen van den brouwerswageu terecht kwam gansch de rechterarm werd bijna afgereden. Men heeft den ongelukkige, die ook nog klaagde over inwendige pijnen, per rijtuig naar zijne woning overgebracht. St-Lieven»-IIouteni. Livinus De Leeuw en zijne vrouw Rosalie De Wolf, 88 en 87 jaren oud, hebben dit jaar gansch alleen twee dagwand graan gepikt, gebonden en ingehaald. Die twee oude menschen zien zoo slecht dat zij elkauder niet kunnen onderscheiden op eenen afstand van 2 meters. Zondag, 4 September vieren zij hun gou den bruiloft. UruMMcl. - Maandag morgend liep op den Schaarbeekschen steenweg een dronkaard rond, die voor alle klceding slechts eenc broek droeg Hij boeide zich in reusachtig sterk te zijn en vocht tegen... de vensterluiken. De kerel, die met het hoofd geweldig op deuren en blaffeturen beukte, werd door eene policiepatroelje aangehouden en naar 't kommissariaat gebracht De zwalpei zal vervolgd worden om eene spiegelruit van 450 frs. verbrijzeld te hebben. Santé 1 Dcndcrniondc. Vrijdag avond is het lijk van don soldaat Van de Vondel uit de Schelde op gevischt. Ooslakkci'. —Boosdoeners hebben zaterdag in de dreef van Lourdes het Kruisbeeld met petrol bestreken en getracht in brand te steken. De mis dadige poging is mislukt, slechts het hout is een weinig verschroeid. /uHirrgtiu. Zaterdag is in de Landbouwol straat een korenopper afgebrand, toebehoorende aan zekeren Maanhout. Zondag is op den Gentweg de schuur en een deel van het huis van den herbergier Verstraeten in asoh gelegd. van Ninove, vrijdag, om 10 uren 's morgens. R. I. P. De eerw. heer Delacroix, pastoor te Deltin- ge, is pastoor benoemd te St Laureins. den Molendries moeten blijvenstaan. De machi nist had bijtijds gezien dat een der middeuwielen van het machien gebroken was. Nu waren de reizi gers er met den schrik en een weinig vertraging van af. De opening der Jacht is bij ministerieel besluit van 20 Augusti vastgesteld op 1 September. De sluiting der jacht op de patrijzen is bepaald op 15 November voor het ander wild op 31 De cember. Evenwel blijft de jacht op het waterwild open tot op 15 April 1899. Amcrikaanschc rcclamcn. Op een der kerkhoven van New-York staat op een met bloemen omringd graf het volgende te le zen Hier rust Johan Smith hij zelfmoordde zich met eenen revolver stelsel Coll, waardoor hij op den slag dood was. Het beste wapen voor de wan- hopigen. Wat verder op een prachtig gedenkmaal Onder dezen steen zal eens nisten John Bulton, die thans een belangrijk ledermagazijn bestuurt, gele gen Avenue 13, nummer 57. Eindelijk, vóór een kerkhof van Pensylvanië staat in groote letters te lezen Indien gij buiten deze omheining wilt blijven drinkt het likeur van John Lager bier Madame ontvangt vandaag niet, zei overlaatst de meid van M. Saaipers tot de mo diste. Maar deze had haar op heur tanden ze stak de rekening ouder den neus van 't meissen en zei kortaf Kind, madame en moet vandaag niet ontvan gen, maar betalen. Itcddiug. Dijusdag avond hoorde de gen darm Van de Ilostuyne, van op zijne kamer, in de Deuderstraat, een hulpkreet. Hij stormde de trap pen af naar buiten en bemerkte dat een persoon, inden Dender,op 't punt was te verdrinken.Gansch gekleed sprong de moedige gendarm in 't water en kon hij den drenkeling redden, maar niet zonder veel moeite.Hij werd herkend voor den genaamden Hendrik De Cock, 48 jaren oud, huisschilder van beroepen wonendeMoorselschebaau. M.M. Myt- tenhove, chef-piochcur en Dc Rouck, herbergier, hielpen den drenkeling op 't droog. Diers tal. Bij den genaamden Leo Sergeant, tapper, Aalst-Schaarbeek, werd, terwijl het brand de op den Paddenhoek, een negental, konijnen ge pikt. Dc dieven hebben moeten den stal openbre ken om den diefstal te plegen. Verdronken. Vrijdag avond, om half ze ven, heeft Frans Backaert, kleermaker, wonende Keizerlijke Plaats, zich in den Dender, nabij de Zeebergbrug, verdronken, llij word er nog al rap uitgehaald door M. Victor Cornel, brügdraaier, doch alle pogiugeu om den ongelukkige tot het le ven terug te roepen bleven vruchteloos. Het algemeen gevoelen is dat Backaert in eenen aanval van boete koorts handelde. Daags te voren was zijne dochter getrouwd. Zondag aanstaande zal de apotheek openblijven van M. Meirschaut, wonen de Korte Zoutstraat. Ongeluk. Donderdag, na het noenmaal, ging het vierjarig dochtertje van Gustaaf Troch, wouende op den Tragel, met andere kinderen spe len. Op den Tragel liggeu verscheidene boomen, toebehoorende aan Fr. Van Severeu, houthande laar. Bij het spel rolde onvoorziens een der boo men over het meisje en het werd verpletterd. Men zag er geen teekeu van leven meer aan. Deu 8 September zal voor deze gemeente een heuchelijke dag wezen. Do Meerbekenaren hebben gevoeld dat de 12houderdste verjaardag van de dood der II. Berlindis buitengewoon luisterrijk moet gevierd worden. Ook noch kost noch moeite werden gespaard de ontworpen feesten beloven voel en de oproep tot het Christono A olk aan t om liggende gestuurd is aanhoord geworden. Uit Bra bant en Vlaanderen hebben talrijke maatschappij en hunne bijtrediug gezonden. De plechtigheden, pontificale mis en gescbied- kuudige stoet zullen het grootsch karakter ontlee- nen aan de tegenwoordigheid der Ilooge Bedie naars der Kerk. Z. Em. de Cardinaal Aartsbisschop van Meche- len, Z. Ex. de Pauselijke Nuntius, hunne H.H. de Bisschoppen van ons land, alsook Mgr Terzian, Bisschop van Armenië en verscheidene hoogweer- de Prelaten zullen te Meerbeke vergaderen en de plechtigheid met hunne tegenwoordigheid verec- Wle, wie, wie gaat er naar Blankenberghe zee baden nemen Wie, wie staat er in minzame betrekkingen met den verkooper van La Reforme, Le Petit Bleu, enz., en loopt hom op den Zeedijk tegemoet Zeg Wie, wie is de opruier der steenbakkerij en, en wil nu mot de arme doch eerlijke visschers onzer kusten hetzelfde spel beginnen? Wie, wie wil hun misleiden en appelen voor ci troenen verkoopen .J Het is weeral de groenen Jan, Gekend alhier van alleman. Gevouden. Schippers hebben op den oever des Donders de bovenkleederen (broek, vest en po- liciemuts) gevonden van eenen piot van het 2" re giment, in garnizoen te Gent. Uit de zakken haal de men niets wat den soldaat zou doen kennen. De vest is gemerkt 47914 of 47922. Men vreest eene zelfmoord, doch 't kan ook nen deserteur zijn die daar zijne militaire kleedij heeft uitgespeeld om zijne overheid te verschalken en aan de vervol gingen te ontsnappen. Brnndaunnp. Maandag morgend, rond 9 uren, ontstond brand bij M. Collaert, in de Sint- Jorisstraat. Gelukkig kon het vuur spoedig uitge doofd worden en is de schade dan ook gering. ren. Tot herinnering. 8 September, om 9 1/2 uren, pontificale Mis, op de Gemeenteplaats opgedragen door Z. H. de Bis schop van Gent. Om 2 1/2 uren, Praalstoet. LllllllECHTS. Luibrechts liet hem inschrij ven in eenen prijskamp vau lui- rikken. Van alle kanten waren de grootste luibakken toegeko men, want er was een stuk van 5 frank te winnen. Spiegels was president van de Jury. Ziehier, heeren luirikken, riep hij met plechtige stem, ziehier een stuk van 5 frank degene van u, die het op de luiste manier kan bekomen, mag het voor hem houden. Na deze woorden legden de mededingers zich op den grond of kropen zoo traag als slakken, de geo pende hand uitgestrekt, naar Spiegels. Maar Lui- beken bleef al achter in de zaal op zijne duizend gemakken zitten en riep Menheer de President, steek het stuk maar in mijneu vestzak En Luibekcu was primus. Schrikkelijke brand. Vrijdag namiddag, in den valavond, brak het vuur uit in dc woning van M. Jan Van der Heyden, voddenkoopman, op Sint Job. In eenige oogenblikken tijds stond het magazijn, in lichterlaaie. Spoedig snelden de pompiers ter plaats en begonnen met heldenmoed het vernie lend element te bekampen. Gebrek aan voldoende water belette hen echter in den beginne den bran denden poel uit te dooven, en hot was eerst rond 9 uren, dat men aau water geraakte. Het huis kon gespaard worden, alsmede het herberggericf en de meubels. Men schat de schade op 3000 frank, door verzekering gedekt. Verscheidene pompiers en burgers hebben zich bijzonder onderscheiden door hunne zelfopoffe ring. M. Emiel D'IIaese verloor zijn trouwring. Om 11 uren was alle gevaar geweken. De oor zaak is onbekend. PARLOIR. Kozijn Jef, niets gewaar ge worden dees week zonder faut hé Menschen, dit Wetboek is niet bij ons, maar te Meenen ver krijgbaar. Degenen die hunne gazet onregelma tig ontvangen, moeten ons dit onmiddellijk laten weten. 't Abonnement tot Nieuwjaar kost enkel 75 centiemen dat al onze lezers 't Stemmeken helpen verspreiden en doen kennen... Mergi. TE SCHELLEBELLE. Kostgeld 250 frs. Prospectus op aanvraag. strand. Zaterdag morgend, met den markt dag ontstond brand in den speelgoedwinkel van M. Jozef Luyckx, Korte Zoutstraat. Op eenen slag en eenen keer stond het huis van onder tot boven in vurigen gloed. Een kanonnier kon met veel moeite een meisje uit de woning halen, doch meu bels, al het speelgoed en eene som geld bleven in het vuur. De pompiers werkten met drij spuiten en konden gelukkiglijk de aanpalende huizen vrij waren van vernieling. M. Luyckx verkocht insgelijks vuurspuwerkens en kauouskens, soort van kindervuurwerk een kooper zal waarschijnlijk zoo een voorwerp be proefd hebben en het vuur moet zich aan het vuur werk medegedeeld hebben. De schade wordt op 5 duizend frank gerekend. Alles was verzekerd, maar desnietaltemin is het een wreede slag voor M. Luyckx. Wilt jKC uiiaiiijk schoonc cbi goedltoopc «liMMÜicelde- Kcais 1bc!>I>cii, SmbehS dan in volle heSroiiwcsQ maar 't i»u- rcel ilcp VoIIvksIcibb ISO vci'scliililgc soorten. Wie eens l»ij ons is geweest, zal altijd weerkomen anl'or- meert saAfslag voor on ze geakonsiccrdcn. Tüegt Baet voorts. Uit ter hand te koop EEN HUIS, gestaan in de Bierstraat, u1' 10. Voor de conditiën zich aldaar te wenden. Kerkelijk Nieuws. De zeer eerw. Heer De Cock, pastoor-de ken van Ninove, is maandag avond aldaar god vruchtig overleden, tengevolge eener geraaktheid, die hem vrijdag morgend was overgekomen. De achtbare Overledene was geboren te Lokeren op 17 September 1819, hij was ecrekanuunik van St Baafs en ridder der Leopoldsorde. Dc plechtige uitvaart zal plaats hebben in de parochiale kerk lievige brand. In den nacht van maandag tot dinsdag verslond het vuur de schuur van Jaak De Vulder, op den Paddenhoek, Aalst-Schaarbeek. De vlammen sloegen over op de huizen van De Vulder, der weduwe De Boeck en van Frans Schol- laert. Deze drij huizen waren nog met stroo ge dekt. Zij brandden ten gronde af. De schade wordt op ongeveer acht duizend frs. geschat. Men denkt dat er kwaadwilligheid in bet spel is. Bijna een groot ongeluk. Maandag na middag, rond 6 uren, gebeurde een ongeval, dat erge gevolgen zou kunnen gehad hebben. De trein, die van Brussel komende, hier doorrijdt, is op 200 meters afstand der statie, juist aan den bareel van fill jc v'lll Epll/O hebbcilde in Sint" IllIlS >.III LiUII/A, Nikolaa;i fabrikatie van machienbreiwerk, zoekt bekwame persoon om het te besturen. Kennis van het artikel, Vlaamsche en Fransche briefwisseling zijn on misbaar. Zich met referentiön te wenden Office de Publicité, Brussel, A. Z. 99. Burgerlijke Stand, ialst. Geboorten Mannelijk 14 Vrouwelijk 7 21. Huwelijken. A. Van Herreweghe, wachtmeester der gendar merie, met E. Zeghers, zonder beroep. C. Phi lips, twijnder, met C. Wauters, twijnstcr. J. Temmerman, kaaiwerker, met C. Schokkaert, tw. S. Van den Bergh, steenbakker, met M. Back aert, zonder beroep. P. Renneboog, landbou wer met M. Mallefroy, dagloouster. Overlijdens. T. Goossens, weduwe Wauters, zonder beroep, 71 j., St Janstraat. M. Hertsens, vrouw Ver- hulst, zonder beroep, 73 jMoorselschebaan. M. Schoonjans, vrouw Wiek, zonder beroep, 67 jaren, Vischmarkt. G. Lcvionnois, man Eylon- bosch, rentenier, 65 Vrijheidstraat. 9 kinderen onder de 7 jaren. ,ii- r. tramrr.r v»"ijuvc vexesry? zoem** 2752S «SUSS!-MGGVA O-OT

De Volksstem | 1898 | | pagina 3