'SST" DOODBEELDEKENS 5 dipl:d'honneur COUVERTS Liberale Vlaamsche Kermis Aalst. Prrrrracittig© Stoet. Kerkelijk Nieuws. Moord te Donck(Maldegem). Ontgoocheld. CczoiMlIicitl van Leo Uil. 1\ ederbrakel Boekwerken te verkrijgen LUIRRECHTS. Stadsnieuws. PENS I ON NA AT VOOR JONGE DOCHTERS, Uit ter hand te koop Huis van Leuze, HET BESTEKOOP DER GANSCHE STAD I 0RFEVRERIE 31 MEDAILLES DOR Exiqerlenom sur chaque pièce Rue S1 Jean 2 Itiii'gcrBijkc §(aii(l, Aalst. GugT. Mag hij dat misschien niet doen, zich het lot van den armen werkman ter harte trekken? Tist. Van eigen, Gust, mag hij dat doen Gust. 't Schijnt nochtans dat gij d air hebt van er mee te lachen Moeten de werklieden dan altijd zonder steun blijven en slaaf spelen ge lijk in uwen Werkmanskring Tist. Och, en bijt niet, jongen k zal u wel antwoorden. 0 Gusx. Wat kunt ge daarop antwoorden Tist.Ten eerste als er in onzen Werk manskring iets gezegd wordt, dat het serieus is, en ten tweede dat de sprekers voorbeelden geven. GüST. Voorbeelden geven Tist. Ja. Weet ge wat gemakkelijk doch zeer onredelijk is iets afkeuren en toch zelf doen Gust. Gat doet toch M. Pie niet TiST. Hoort ge mij dat zeggen Maar toch is het de stad door algemeen gekend en geweten, dat er bij de daensisten een enorm getal kostkoo- pers nestelen. Gust. Dat moet ik dezen avond aan Pie ver tellen de brave man zal verschieten, want dat en moet hij nog niet weten. Tist.Ik kan er zoo eeneu van de groene cheffen, Gustaltijd 't brood geëten der katholie ken, der geestelijkheid, door den Werkmanskring grootgebracht, die zijnen ouden vader laten zitten heeft met de andere schaapkens van kinderen awel, die groene schavuit smoort nu alle dagen ci- garen en speelt Mijnheer, terwijl zijn krom- en stijfgewerkten vader zich afslooft.... Gust, g'en zegt gelijk niemendalle meer Gust. Ze moesten dien kadé steenigen Tist. En wat verdienen de oproermakers, die dergelijke trawanten en lafaards onder hunne be scherming nemen (Just. 'k Zal het dezen avond eens aan onzen aardigen pastoor vragen. Salu En a rottotottottotfottottottotot, en a rottottottoltottotottot. De Ca valcade komt aan. Monsterachtig Grandiose Zij wordt geopend door 13 afge- wasscheu blauwe kielen, schuife lend in eeu stuk koper, de naam ►dragende van blaasinstrument. Naar men ons verzekerde, moest deze groep het reklaam voor de Vlaamsche Kermis teweeg bren gen. Hierop volgden eenige zedelijk verplichte gasten eener min of meer gekende tórbrouwerijrond hun uithangbord geschaard, en van tijd tot tijd de kod- digste dansen uitoefenende, wanneer zij de woonst van een kalant huns meesters naderden. Van op hun uithangbord ofte vlagge, werden de dansers verlicht door dezelfde stralen, welke hun nen baas illumineerden, wanneer men hem in de Bierstraat van onder een bed haalde. Eene bazuinsocheteit, door de, motten half opgefret, sloot zich achter bovengemelden groep. Hij was bewonderenswaardig voor 't geen de rijkuitgedoschte kleedij aanging ook had het huis Barré niet de minste moeite gespaard om deze in frisch- heid te doen uitschitteren. Daarna ontmoeten wij de afstam- Qmelingen van den zoogezegden Ecto- I 9rus-Hercules deze, een blauwen Estrik aan den arm, domineerde. Zijne grootste faam verwierp hij op zijnen doortocht te Gheel, alwaar hij met den arm, waaraan men den bedoel den strik bemerkte, een levend FEULETE, zonder hem vastte houden, uitstak, onder het handgeklap zijner welgelijkende toe schouwers. Op 25 stappen daarna be merken wij het persooneel der zoogenaamde Hommes de bronze, trachtende zoo goed mogelijk te verbeelden al de bestaande en niet bestaande uniformen van verbasterde duitsche en frau- sche krijgslieden. Wij waren op het punt deze groep volmondig goed te keuren, voor de grootsche opvatting, waarmede hij was samengesteld, toen ilde. zich te spelen, totgroote ergernis van zijn wijf, die na drie dagen volstrekt woest werd en in plaats van te verzachten heel haren rommelpot in huis overhoop smeet. Nu was 't oorlog tusschon man en wijf. Trien raasde, maar zij vreesde toch den krachtigcn boer, die ofschoon hij nog geene bewijzen zijner vuisten gaf, die toch wel eens kon gebruiken. Daarom wreekte zij zich op de arme klarinet. Den vierden dag kwam Sies van 't land en wilde zijn speeltuig nemen om zijne vrouw zoo zacht te maken als hij Waar is mijn clarinet, Trien Zij ligt daar, uwe smerige pijp Waar? Daar, in de stoof Inderdaad, het schoon instrument lag in 't vuur te branden lijk een simpel steksken. Wat gij helsche feeks gij hier, gij daarl en Sies lei zoo eene heele lijst van namen uit, de eene al liever als de andere en diende bij elk woord aan zijne Trien een staaltje toe van de trommelles, die hij over eenige dagen had ontvangen. De sloor was zwart geslagen, en toch bleef Sies muzie anthij had dus de verzachting der zeden onderstaan, maar de uitkomst was dat hij nu was verhard Als men in 't vervolg in het bijzijn van Sies het spreekwoord hield staan dat het muziek de men- schen verzacht of verteetert, dan zei hij Ja, vraag het liever aan mijne clarinet. wij achter ons, schertsend en lachend, een Schots lid der Hoofdcommissie tegen zijnen kamer iad. nen zekeren ontvanger, hoorden uitbroebb lor. Dat is van Armentières n waaruit wij opmaken dat die geachte burger wilde besluiten dat het maar armtierig was. Mogelijk, dat hij de daarop volgende manschappen bedoelde doch het zij ons toegelaten daaraan sterk te twijfelen, want d'A GARDE, uitgenomen nen cor, nen alto twee smeders die moesten werken en hier en daar nog eenige geampecheer- den, was nog al kompleet. Daarbij, 't' en stak niet nauw. Alhoewel tegen hun ne goeste en ondanks de folterende hit te, stapten onze moedige en «standvastige? Vrien den, n naar de omstandigheid nog eens bijeenge- trommeld, met veel orde, twee aan twee, goed op, kort op de hielen gevolgd door hunne bijstaande voogden Polydoor, Polydora en Polydoorkeu, .dansend omdat zij het moesten, en mis prijzend, gansch ontmoedigd, op de ver kwijning hunner partij neerziende. De vier Aymynskindereu weigerden den stoet met hunnen hengst te volgen (recht jammer)wij hebben echter gek >ord, dat men hun niet verzeke ren kon, dat zij na den stoet voor hunne moeite zouden beloond wordon. Welnu, de krijgsknapen hadden groot ongelijk dergelijke vermoedens te koesteren. In eene opene prachtfotuur was geze ten, op fluweelen katoenen kussens, de uitvinder ofte inventeur van den Ther mometer der Geleerdheid nevens hom zat een patient. Bij dezen laatste moest, evenwel Professor Vitulus bestatigen dat de geleerdheid bij zijnen klient dezelfde was gebleven van kindsbeen, ofwel dat vinding nog veel te wenschen liet. Tusschen dat alles mochten wij aanschouwen een heel koppel ruiters De Ecuyère reklaam ma kende voor de barak van La femme barbue, en de ecuyer, wiens paretten hem zeer goed afgingen, maar waarin wijhelaas een geleenden man moe ten herkennen. Gezien de baardeloosheid der ingezete- neu van de twee volgende dog-cars, heb ben wij goed gevonden, er weinig of lie ver niets over te reppen. Volgt een landau met de Katjes van de baan, ofte organisateurs, beschaamd zich achter zoo'n klein beestje te moeten ver- toonen, ongedurig zich zelve uitlachend, om zich een weinig aplomb te geven. Voor 't slot van rekening, een groo- ten, ledigen camion, getrokken door 6 kemels, waarin de leden van de Hoofd commissie en 't Inrichtingscomiteit zou den plaats genomen hebben had de ka- valkade, volgens hunne meening, meer belang opgewekt. Ten slotte, 12 opene en geslotene fotuuren zonder zittingen, voorbehouden aan de damen en juffers, fereude voor de geldsmederij, waarvan Si> -* OJ zijne uit ziek opof- het doel niet alleenlijk voor ons onbekend is, maar tevens voor velen die er deel aan nemen. Al. B. Zondag aanstaande, tweede uit gang, veel verbeterd en vermenigvuldigd. De Comiteiteu, al de deelnemers en deeluomeres- sen hebben beloofd ditmaal heel zeker op post te wezen en den tweeden ommegangzoo mogelijk nog meer praal bij te zetten. Bij het ter pers leggen vernemen wij uit zeer goede bron, dat de laatstgenoemde damen beslo ten zijn, in den toekomenden sortie, een wagen te monteeren, waarop de Verheer lijking der Riekende Wateren door de Eeu wen heen zou verbeeld worden. De Godin der Parfumerie zou de kruin des praal wagens versieren hare kleedij zal be staan in het namaaksel van eene gallekleurige potflesch ofte Madame Jeanne, enkel toelatende haar hoofd te onderscheiden, derwijze dat het een ieder voorkomt alsof dit laatste voor stopsel dien de. Rond haar zijn, «en emphithéatre, geschaard 48 maagdekens van caoutchouc, de handen naar den afgod gericht, hem smeekeude naar eene be sproeiing ofte lavement, ten einde hunnen afgrijse- lijken stank te doen verdwijnen. Het plan, naar men ons verzekerd, is gecopi- eerd op eene der groepen der waterwerken van Versailles. Wij geven hier slechts het uitwendige der libe rale Vlaamsche Kermis daaruit zal eenieglijk in staat zijn zich een gedacht te vormen voor wat het inwendige betreft.... Nooit te zien, nooit ge hoord geweest... Eutrez, dompers van Aalst I... 10 centiemen maar 't is Zondag den allerlaatsten dag Puk-Plak. Priesterlijke benoemingen. De E. H. Van den Eekhout, onderpastoor tot Wetteren, is benoemd tot pastoor van Welden. De E. H. Van den Breem, pastoor te Donckt, is pastoor benoemd te Deftinge. De E. H. De Schepper, pastoor te Welden, is pastoor benoemd teLaerne. De E. H. Van Damme is benoemd tot aalmoeseuier van het gasthuis van Geeraards- bergen. Men leest in de Gazette van Gent Op dit gehucht, niet ver van de kerk, bewoont de landbouwer Aug. De Muynck eene kleine hof stede. Vijf tot zes huizen staan rond het boerde rij ke. De Muynck had den naam geld te bezitten. Donderdag morgend bleef alles doodstil in het huis van De Muynck de gebureu verwonderden zich daar eindelijk over en gingen aan de deur du wen deze was open men drong binnen en vond De Muynck in zijn bed vermoord de schedel was verbrijzeld en de ongelukkige had wel twintig sla gen ontvangen. Onmiddellijk werden de burgemeester, de poli- cieende gendarmen van Maldegem verwittigd. Toen deze een nader onderzoek deden, stelde men vast dat de moordenaar op het dak van het huis was geklommen, en zich door de schouw in de wo ning had laten zakken. Hij is waarschijnlijk zoo te werk gegaan om geen gerucht te maken aan de schouw vond men nog staken staan, laugswelke de moordenaar is op geklommen. De staken waren gekapt in een sparrenbosch op 20 minuten van het huis van De Muynck. Men heeft de inprentingen van twee verschillige voeten waargenomen. Er is niets gestolen in het huis het geld lag in eene kast, staande in de slaapkamer van De Muynck er werd niets aangeroerd Men kan dus niet denken welke drijfveer de moordenaar heeft doen handelen. De Muynck was van elkeen bemind. Men kan denken dat deze schrikkelijke misdaad eene diepe ontroering heeft verwekt. Het parket van Gent is ter plaats geweest. Wie is toch de slimmerik, die over eenige dagen van dak en gevel uitriep dat de jacht schitterend en het wild overvloedig zou zijn Juist het tegendeel is waar. 't Is een ware ramp, zegt men nu. De kwakkels hebben reeds onze streken verla ten de hazen zijn raar en de patrijzen eveneens. Men spreekt wel van troepen patrijzen van 150 stuks in goed bewaakte jachten, doch men vergeet dat men er daar vroeger van 2000 zag. Men verwacht nu nog veel goeds van de konij nen en de fezanten,maar deze zal men eerst eene maand later mogen jagen. Nooit is het wild schaarscher en dus ook duur der geweest dan dit jaar. Zekere bladen blijven hardnekkig slechte be richten verspreiden over de gezondheid des H. Va ders. Met de meeste stelligheid evenwel wordt ver zekerd, door personen, die deze week nog in de te genwoordigheid des Pauzen werden toegelaten, dat Leo XIII de beste gezondheid geniet. Men denkt dat die tijdingen opzettelijk verspreid worden om te doen geloovcn dat de Paus niet meer zoo helder van geest is en aldus het belang der laatste encycliek aan het italiaansche volk te verminderen, welke men aan kardinaal Rampolla zou willen toeschrijven. komende, om 4 1/2 uren namid dag, in de zaal der Aaugenome- ne Katholieke Jongensschool, Groot Muziek- en Tooneel- knndig Avondfeest te geven door den Tooneelboud 'T ZAL UAAN. Programma 1. Valse des Amazones,openiugstuk door de fanfarenmaatschap- pij De Eendracht2. De Blijde Toekomst, too- neelstukin 3 bedrijven door J. De Waegenaere 3. Eene Vrouwentong, zangspel in twee bedrijven, door J. D. W. Het avondfeest zal opgeluisterd worden door eene symphouie. Men zal trachten gedaan te krijgen voorden laatsten trein naar Sottegem. Prijzen der Plaatsen Voorbehoudene 2 frank Eerste 1 fr.; tweede 50 centiemen. De voorbehou dene plaatsen zijn gewaarborgd. Kaarten zijn van heden af te bekomen bij de hoeren-leden van den Tooneelbond. in onze Buecclcu Dirka, gescbiedk. verhaal door P. Van Nuffel, 2,00 Een jonge Held, drama, door J. De Wagenaer, 1,50 Geloof en Liefderidderroman d. P. Van Nuffel, 1,00 Robrecht van Eyne, drama d. K. V. D. 1,00 Leven van Dirk Martens, door P. Van Nuffel 0,25 Boudewijn van Gent, drama door K. V. V. 1,00 Gemengde Gedichten door P. Van Nuffel 0,50 Maria's Lusthof, door Alfons Vau Loo 0,75 Aan Vlaanderen, lierzang d. P. Van Nuffel 0,25 Leerboek ten gebmike bij het onderwijs in den Kerkzang, door A. Van Wasseuhove 1,00 Psalmen voor het Officie der afgestorvenen door A. Van Wassenhove, 0,75 DRUKKERIJ Petrus VAN NUFFEL AALST KAPELLESTRAAT ödjoonc &CU.Ö meer dan 100 verschil lende soorten. LAGE PHIJIZEIV Znli civ' en lilat'c uitren'fin f/ In 2 uren geleverd Men gelast zich met het opstellen lloodbccltlckens met portret. Twee rijke, maar oude en lcelijke madammen stonden te midden der straat te babbelen en te praten en er en scheen aan hun raison maar geen ein de te zullen komen. Luibrechts stond hen nen ge- Iheelen tijd lang starlings te be zien en kon niet begrijpen wat die babbelkousen zoo druk te vertellen hadden, wanneer eene der dames, hem plotseling be merkende, onder zijnen neus schoot en toesnauw de Wel, gij onbeleefderik, wie zijt ge dan om ons zoo stout te bezien Ik beu oudheidkenner, madame, antwoordde Luibeken. Xoiiehif/fiiHt. Zondag aanstaande zal de apotheek open blijven van M. Van Caelenbergb, in de Kattestraat. DicTwt.-il. In den nacht van 21 tot 22 der ge passeerde maand werd een diefstal van lood ge pleegd in de gunstiggekende brouwerij Van der Schueren. De daders kwamen aan de ooren der po- licie, die terzelfdertijd vernam dat bet gestolen zink was verkocht aan Wantje Barrez, de gekende voddenkoopman der Houtmarkt. De adjunct-commissaris Commermau en do po litieman Van Driessohe werden gelast eene huis zoeking te doen bij Barrez. Toen het tweetal ten huizo van den verheeler kwamen, was deze afwe zig hij was als peter ten doop gegaan met een kind van zijnen zoon Domien doch thuis komen de, protesteerden zij tegen de huiszoeking bewe rende dat er geen gestolen zink door hem werd ge kocht, en daar de policie aandrong, schoten vader en zoon in gramschap los eu namen eene dreigende houding aan. Vader Barrez greep de policieofficier bij de keel, doch M. Commermau kon zich loswringen en door het trekken van zijn wapen aan de woede der twee bezetene kerels ontsnappen. Thans brengen zij voor verontschuldiging in, dat ze dronken waren en niet wisten wat ze deden. Of het gerecht zich daarmee zal laten paaien, is een ander paar mouwen. TE SCHELLEBELLE. Kostgeld 250 frs. Prospeclus op aanvraag. EEN HUIS, gestaan in de Bierstraat, ,ur 10. Voor de couditiëu zich aldaar te wenden. hebbende in Sint- Nikolaas fabrikatie van machienbreiwerk, zoekt bekwame persoon om het te besturen. Kennis van het artikel, Vlaamsche en Fransche briefwisseling zijn on misbaar. Zich met referentiën te wenden Office de Publicité, Brussel, A. Z. 99. 3 GRANDS PRIX DEPOT CENTRAL k Geboorten Mannelijk 7 Vrouwelijk 8 15. Huwelijken. C. De Baets, handelaar, met V. Camu, bezonde- re. P. Verdoodt, twijnder, met M. Waegemans, twijnster. O. Dc Smet, bakker, met E. Rogghé, zonder beroep. J. Broothaers, wever, met M. De Vos, herbergierster. Overlijdens. M. Van der Eist, twijnster, 18 jaren, Beukeu- dreef. F. Backaert, man, Van Ilolsbeek, kleer maker, 61 jaren, Keizerlijke Plaats. J. Pauwels vrouw, Slachmeulen, zonder beroep, 35 jaren, Iweiustraat. C. Van Nuffel, weduwe Vernaeve, zoudcr beroep, 81 jaren, Esplanadestraat. A. Meert, vrouw, Waegeman, zonder beroep, 65 jaren Vrijheidstraat. P. Schockaert, man Blanckaert, landbouwer, 79 jaren, Lindestraat. 7 kinderen onder de 7 jaren. van (cliché photo-tipygravure)

De Volksstem | 1898 | | pagina 3