Zir)k;ii)g-, H^üp- ei) ZepüWpijqeq Pipk piliei) Voor biesde bieder) Stadsnieuws. STAD AALST. C Catholieke Jonge Wacht Kerkelijk Nieuws. Liberale FLAUWE Kermis, Aalst. Meerbeke. LU1BRE€IITS. PENSIONNAAT VOOR JONGE DOCHTERS, Uit ter hand te koop Burgerlijke Stand, Aalst. Bleekzucht, hleeke Kleuren, algemeene Zwakheid Lamheid, St. Veitsdans, langdurige Ontsteking der Luchtpijptakken Brand en Knobbels trar) Dp. Wiiliarr)? Ales spelen. In eens trt af e" Jc kogel tr°' den kleiDea Dewitte in het been. Vader Brassine kwam op het schot toegcloopen, haalde een rijtuig en reed met het gek^ bii drie verschillende doktoors. De kogel was in het merg van het been gedrongen. Het slachtoffer verkeert in bedenkeden toestand. Woensdag morgend moest de kogel uitgehaald worden. _„e Sedert eenige maanden was een onder-luitenant van het 4» linie, alhier in garni zoen zoon van een achtbaren staatsambtenaar in Luxemburg, zijn regiment ontvlucht. Dezer dagen werd hij aangehouden. Na eenige dagen in de ge vangenis te hebben overgebracht, is hij dinsdag morgend ten 6 1/2 ure naar de gevangenis van Mechelen gevoerd. Hij zal aldaar aan een genees kundig onderzoek onderworpen worden, ten einde te weten of de ongelukkige uit zinneloosheid ot met volle geestvermogens gehandeld heeft. Inhuldiging van haar Vaandel op 18 September 1898. Om 10 uren. Plechtige Mis ter Siut Martens- kerk en Wijding van het Vaandel door denZ. E. H. Deken Raemdonck. Al de catholieken zonder onderscheid worden tot deze plechtigheid uitgenood igd. Om 11 uren. Vergadering der Jonge Mach ten in de groote zaal van den Catholieken Kring L'Union. Aanspraak door den heer K. MOESTE, Eerevoorzitter der Jonge Wacht. Om 3 uren. Groote betooging van al de ca tholieke maatschappijen der stad en Jonge Wach ten der omliggende gemeenten. Men zal vergaderen aan den catholieken kring L Union, groote markt, om 2 1/2 uren. Om 5 uren. Feestmaal in de groote zaal van den catholieken Werkmanskring. De heeren Senators en Volksvertegenwoordigers van ons arrondissement en de verschillige Overhe den ouzer stad zullen dit schoon feest met hunne tegenwoordigheid vereeren. MAANDAG 19 SEPTEMBER, om 7 1/2 uren 's avonds, groote lichtstoet. Ten einde dit feest meer luister bij te zetten en aan de vreemdelingen de eensgezindheid van het catholieke Aalst te toonen, worden onze vrienden dringend verzocht Zondag aanstaande het natio naal vaandel aan hunne huizen te laten wapperen. pastoor te Cleyt te Cleyt, M. A. Van Medegaal, professor te Deynze te Wetteren, M. Le Fruitier, onderpastoor te Syngem te Syngem M. D. he- man, surveillant te Geeraardsbergen te Nokere, M. P. De Wilde, professor te Dendermonde. M. Van der Massen, onderpastoor te Nokere, is professor benoemd te Geeraardsbergen M. J. Galle, professor te Gysegem, is habituaut benoemd in de Sint-Michielskerk te GentM. L. Van Poucke, ouderpastoor van St-Michiels, te Antwer pen, is aalmoesenier benoemd der Zusters van Liefde te Velm (Limburg). M. Francois, overste van het collegie te Eecloo, is benoemd tot Pastoor-Deken te Ninove M. Le- jeur, onderpastoor te Sottegem, is benoemd tot be stuurder van het groot Seminarie te GentM. Van Steenbcrge, habituant op St-Michiels, is pastoor benoemd te Donck M. Van Heuverswyu, profes- sorte Ledeberg, is bestuurder der katholieke scho len van Aalst benoemd M. Coppens, van Dender- hautem, is naar het seminarie Leo XIII te Leuven gezonden om zijne philosophische studiën voort te zetten. Zijn tot bestuurders benoemd In het klooster der Apostolinnen, te Gent, in vervanging van M. Palapattre, ontslaggever M. Van Cauwenberghe, bestuurder der Capucinersenin 't klooster der Capucinersen, te Gent, M. A. Bogaert, onderpas toor van 0. L. Vrouw te Audenaarde. Zijn onderpastoor benoemd In O. L. Vrouw, te Audenaarde, M. Vuye, onderpastoor te Santber gen te Santbergen, M. A. Andries, onderpastoor teOpbrakelte Opbrakel, M. DeSchelpe, onder snappen, maar daar komt van de Veemarkt eenen mijllangen bierwagen der brouwerij Druwé gere den, die mij den doortocht versperde. Daar stond ik voor mij den langen bierwagen en achter mij den lastigen vertellerhij kreeg mij inderdaad vast, onthaalde mij op eenige vertelselkens en wilde er juist een nieuw beginnen als ik hem zeg de dat ik eene haastige boodschap te doen had, en ik vluchtte den Katholieken Cerkel binnen. Buiten getreden, kreeg ik het noodlottig gedacht de affichen op den muur van het stadhuis te gaan lezen. Een voorbijganger, die haastig was, stiet mij tegen den muur, met zulk geweld, dat ik een handdoek met eiers in, die eene voor mij staande vrouw in de hand hield, te pletten duwde. Al de eieren waren gebroken en de dooiers stroomden door den handdoek heen. Men kan denken welken vloed van scheldwoorden mij uit den mond van het wijf tegenstroomde. Ik wachtte geen oogenblik en snelde langs de Kerkstraat de Pontstraat in. De wind woei hevig en het begon te regenen. Van met zoo n weer naar Hekelgem te gaan, kon nu van eigen geen spraak meer zijn. Ik moest met de eene hand den regenscherm in evenwicht en met de andere den hoed op den kop vast houden. Ik ging de Houtmarkt over. In het midden kwam mij een man tegemoet geloopen, ook ouder eenen paraplu en met de hand aau den hoed. Wij liepen, tegen elkander, wilden uit den weg gaan deden het beiden langs denzelfden kant, en bots en weer tegen elkauder, sprongen beiden ander maal weer naar den tegenovergestelden kant en stonden weer tegenovcreeu. Zoo maakten wij nog zes of zeven maal de kluchtigste sprongen, totdat wij eindelijk van malkander verlost geraken. (Het vervolgt). TWEE LIBERALEN IN RAISON. In de Flomsche keremis van do bokken wier ten d'er s'ovens asschepotjcs geschammeteerd. Iedereen wetj genoeg deer wie. En hier schoeppen ze ne portomené, dadde es veel grower. Zo da somwoilen deer diene zelfsten liefheb ber nie geflikt zoin Haafd a ga a moild'er es al ambras genoeg. Kardinaal, al de Bisschoppen, talrijke geestelijken en de katholieke notabiliteiten. Een Te Deum sloot den heugelijken feestdag. Zondag verleden dus heeft de overprachtige ka- valkade onzer liberale boezemvrienden andermaal de straten van het vrijzinnige Aalst doorkruist. Verhaasten wij ons te zeggen dat we zelden iets rijker en grootscher van opvatting zagen, zelfs te Antwerpen niet, bij den ommegang van het Land juweel. Met genoegen werd opgemerkt dat de 4 Eymyns- kinderen den stoet opluisterden, 't Schijnt dat er ergens een jjfu commissielid gevonden werd, die alle frais op zich nam. Bij dezen tweeden uitgang konden wij ook met meer gemak de ontelbare groepen in hunne minste bijzonderheden opnemen. Gingen plechtstatig of reden preutsch mannen die leerzen droegen met gaten in vele warminge- zette burgershier en daar eenen die den naam heeft van schrikkelijk rijk te zijn; verscheidene ieverige deelnemers ofte Dendermondenaars in eene opene voituur ontwaarde men insgelijks den Oogmeester der Nieuwstraatpoort, specialist in het uitslaan van oogen. Wie bijzonder opgemerkt wer den (en alle bewondering verdienden) waren schal ie venten, die vroeger in de Zoutstraat handel dreven en den dag van vandaag er zoo warmpjes inzitten, dat zij ergens in eene min woelige straat, gerust van hunne renten leven. Van dit slag waren er verscheidene, de eene beter als de andere. Waarom de kortege door de Kapellestraat niet gekomen is, hebben wij slechts met de grootste moeite kunnen achterhalen. Een liberale vriend maakte ons diets dat twee der inrichters zich ge weldig tegen den doortocht der Kapellestraat had den verzetde reden, kon onze vriend niet zeggen, maar de twee protesteerders kregen voldoening. Natuurlijk hebben wij die twee invloedrijke heer schappen onze bijzondere attentie toegewijd zij kwamen er chik voor, en gaven meermaals blijken eenei'goede opvoeding.. Waarom zij evenwel, voor de Kapellestrnat komende, tot achter de ooren rood werden en die straat niet durfden inzien, blijft ons tot nog toe een raadsel. Aan alle deelnemers der Flauwe Kermis hulde eu dank, in naam van het lijdende menschdom, in naam der gansche bevolking Hulde en lof vooral aan zekeren heer, die zich noch last noch moeite tot het wellukken der feesten heeft ontzien en zelfs Zondag een paar bottienen gaan leenen was om te kunnen meegaan. Wij vernemen thans dat de liberale Kermis en inzonderlijk de kavalkade nog rijker zouden ge weest zijn, hadden de geldmiddelen niet ontbroken en dat men vreesde zich in moeilijkheden te ste ken. Dat is te begrijpen, wanneer men den toe stand van menige liberale hoogvliegers kentwij hebben al moeilijkheden genoeg, denken zij stil. Voor de naaste liberale Vlaamsche Kermis houdt de uitgever der Volksslem ter beschikking der vreemde luizen twee boekjes, wier waarde hun ten allen stonde in het Postbureel en in den Berg'zal aan het reukorgaan gehangen worden. Het bedrag ervan zou voorzeker menige liberaal uit zijne moeilijkheden redden. Ook zullen wij in 't vervolg bij alle liberale fees ten in gereedheid houden schoenen, pardessus, handschoenen, koperen horlogiekettingen, enz.; die voorwerpen zullen met de meeste bereidwillig heid ter leen gegeven worden. De katholieke vrienden zijn verzocht alles in dien aard te verza melen. Eene Vlaamsche Kermis is voor iedereen Wij riskeerden ons dan ook een oogje in de ruime za len en uitgestrekte hovingen. Beschrijven wat er daar zoo al te zien was, is een onmogelijk iets Man moet zich bepalen bij uitroepingen, kreten van bewondering, woorden van lof en eer voor de verhevene opvatting, den dichterlijken samenhang, de frisschheid van het geheelmen voelt zich on willekeurig gedwongen hulde te brengen aan het groot genie, dat al het schoons ontwierp en men is genoodzaakt, bij de intrede, geweld op zich zeiven te doen om niet in eene appelflauwte te vallen voor het heerlijk blauw versleten panorama, dat zich aan het oog van den bezoeker ontrolt. Ten slotte, een en ander dat wij bij het door wandelen van den met propere vetlampen bezet ten hof opvingen Aan den ingang;. Eenen der inrichters. -- Langs hier, vriendje; neemt ge ook eene kaart Waterrat. Potverdekke nee'k zelle 'k en speel noch mot de kaart, noch met anker en zonne. Kommissaris. Zeg eens, pas op het schijnt dat die vrouw haren portemonnaie gepakt is... Bezoeker.Och, dat is nu al den derden keer dat ze mij dat zeggen, eu ik kom nog maar eerst binnen. Xottdngt'ttal. Zondag aanstaande zal de apotheek open blijven van M. Do Valkeneer, Es planade. De gemeente Meerbeke bij Ni nove heeft den 8 September met luister het XII0 eeuwfeest van de H. Berlendis gevierd. Deze belgische heilige werd geboren te Meerbeke en stierf er in 't jaar 698. Na twaalf eeu wen is de H. Berlendis nog een der heiligen die het meest geëerd worden door de katholieke be volking van het Land van Aalst. De pontifikale mis had ten 9 1/2 ure plaats en werd gecelebreerd door Mgr Stillemans, bisschop van Gent, bijgestaan door Hunne Hoogw. de bis schoppen van Brugge, Luik, Doornik en Tarsis, en de gemijterde abten van Affligem en Dender monde. Eene groote menigte woonde deze over heerlijke plechtigheid bij. Tusschen de notabili teiten bevonden zich M. en Mev. Van Vreckem MM. Woeste, De Sadeleer, Leon Bethune, de gou verneur van Oost-Vlaanderen, enz. Ten 1 uur had op het kasteel van M. den sena- teur Van Vreckem een feestmaal plaats, waaraan al de kerkelijke en burgerlijke overheden deel na men. Bij 't nagerecht stelde Mgr den Bisschop van Gent een heildronk in aan M. en Mevr. Van Vrec kem, de inrichters van dezen schoonen dag, de weldoeners vau Meerbeke. Luibrechts was vrederechter en Spiegels moest komen getuigen in een gewichtig proces. Heel de zaal stond vol volk. Spiegels, zei de magistraat, wat weet gij over die zaak te ver tellen Oei, menheer de juge-de-pé, antwoordde Spiegels, wat ik weet is zoo grof en zoo erg, dat ik het in de presentie van geenen eeneu treffelijken mensch durf zeggen. Welnu, sprak Luibeken, zeg het dan stille- kens aan mijn oor. prachtige geschiedkundige stoet uit. Z. E. de Kardinaal, HH. HH. de Bis- Ten 3 uren ging de E. de k; schoppen eu de andere kerkelijke en burgerlijke overheden namen plaats op het verhoog, waarop 's morgens de pontificale mis gecelebreerd was om den stoet te zien voorbijtrekken. Deze was in twee deelen verdeeld Het leven van de H. Berlendes en De verheerlijking harer relikwiën. Nooit heb ben wij iets schooner, iets rijker gezien. Achter den geschiedkundigen stoet volgde de rijve van de H. Berlendis, omgeven door Z. E. den TE SCHELLEBELLE. Kostgeld 250 frs. Prospectus op aanvraag. EEN HUIS, gestaan in de Bierstraat, nr 10. Voor de conditiën zich aldaar te wenden. Geboorten Mannelijk 10 Vrouwelijk 919. Huwelijken. J. Bombeeck, wever, met C. Plas, rondleurst. A. Van Aerschot, magaz. metR. De Somer, br. P. Haeck, schoenm. met L. Temmerman, z.b. B. De Saedeleer, steenk. met M. Leenders dienst"1. F. Meert, dagl. met C. Van Eeckhout, z.b. Overlijdens. L. Courtois, br. der krist. leer. 81 j.Keizerl. PI. A. Beekman, w" D'Hooms, z. b. 91 j. Leopold- straat. M. Bocquet, kloosterlinge, 79 j. Achter straat.M. Bombeke, vr. Vergielen, z. b. 54 j. Zoutstraatpoort. 8 kinderen onder de 7 jaren. zooals al de ziekten die uit een arm en onzuiver bloed voortkomen,' worden genezen door de Geen enkel geneesmiddel heeft zulke verbazende werking getoond KRACHT AAN ZWAKKEN ECHO HIT BRETANIEN DE PINK PILLEN schenken de gezondheid terug in de wanhopigste gevallen. TWEE ONDER DUIZEND VOORBEELDEN DE PINK PILLEN geven *aan de ouderlingen de kracht en de gezondheid der jonkheid terug. \IUUS INK ERSONNES Priesterlijke licnoemlngcn. pijnen in de de schouders, M. G. Teyssier, onderwijzer te Labarthe-Bleys (Tarn), zept dat zijne dochter, nu 23 jaar oud, sedert meer dan zes maanden nieren,in in het hartputje en in het hoofd gevoelde.Hare eetlust was verdwenen en liare krachten ver minderden. Na zij eenige doozen Pink Pillen genomen had kwamen hare krach ten volstrekt terug. Geene pijnen, geene maagkrampen meer; de eetlust is uitmuntend; de krachten zijn terug ge komen en dezen toestand blijft sedert reeds lang voortduren. Van een onzer medewerkers: Uit Campel, bij Maure-de-Bretagne (Ille-en-Vi- laine) komi mij ilit belangwekkend feit ter kennis. Het wordt mij door Juffrouw Angele Bourré verteld en ik zal maar weinig aan haren dank- vollen brief veranderen. De gezondheid van Juffrouw Bourré, die tot alsdan goed was, werd erg in twee maanden tijd geschonden Plotseling ziek gevallen had zij al de afwisselingen eener erge ziekte doorgestaan. Hare kleuren waren verdwenen, de fnschheid harer gelaatslint was door bleekheid vervangen, de vonk harer oogen was vervallen. Hevige stekingen in do zijden, pijnen overal, gedurige hoofdpijnen, herhaalde hartkloppingen, maakten haar het leven onverdraaglijk. De bleekzucht had haar bijna uitgeput en dit alles in twee maanden tijds. Do geneesmiddelen die haar waren voorge schreven geweest kondon niets verbeteren en zij meende verloren te zijn wanneer men haar aan raadde de Pink Pillen van Dr. Williams te ge bruiken. Zonder te aarzelen,volg Ie zij de voorgeschrevene verpleging voor het gebruik dezer Pillen en zij laat de vo'gende uitwerking kennen Ik vraag U om verschooning, schrijft zij, U niet vroeger de gelukkige uitslagen die de Pink Pillen bij mij verwekt hebben, te hebben lalen kennen; maar ik had liever wat te wachten om over mijne genezing zeker te zijn. Van den eersten tijd af bevond ik mij veel beter en alle dagen zag ik mijne kwalen de eene na de andere verdwijnen. De genezing was bijna even plotseling als ae toeneming der ziekte steken in de zijden, pijnen, zenuwziekten, hartkloppingen, dit alles verdween als tooverij. Het is nu maar een droom of beter het aandenken eener merrie. Heden heb ik met mijne kleuren eenen moedigen en voordeeligen eetlust herwonnen. Mijn bloed is hernieuwd. De erge bloedeloosheid, gevolgd door al de ongelukken die gewoonlijk bij de vrouwen medekomen, is volstrekt verdwenen, liet is mij onmogelijk U mijne erkentenis uit te drukken, die voor U oneindig is. Ik ben zoo ge lukkig de gezondheid te hebben weergevonden dat ik van uwe Pillen niet ophoud te spreken en ik bid U overal te zeggen dat zij de eeenige oorzaak mijner genezing zijn. De wijze en voorzienige moeders zullen aan hunne dochters de Pink Pillen doen nemen. Is uwe dochter bleek, zwak, of met niets ver moeid, heeft zij hoofdpijnen, ondervindt zij nier- pijnen of zenuwpijn iusschen de ribben, zijn hare maandelijksche zuiveringen achteruit of gebeuren zij moeilijki Dan moogt gij geen tijd verliezen. Qij moet V de Pink Pillen van. Dr. Williams bezorgen. Zij zullen hel lichaam helpen zich regelmatig en natuurlijk te ontwikkelen, zij zullen hel bloed verrijken en op de wangen den blos der gezond heid terug roepen. Al gevaar van kwijning en van vroeg sterven zal overwonnen zijn. Brief van eenen Doctor M. Parod, doctor der Geneesschool van Parijs (7, "La Mothe plaats, te Limoges), in eenen brief aan M. Gablin, schrijft dat hij gelukkig is de goede gevolgen die hij door de Pink Pillen voor bleeke lieden van Dr. Williams bekomen heeft te mogen mededeelen. Ik verzorgde, zegt hij, eene jonge vrouw die hare ouders door de long tering had verloren zij leed aan zeer erge bleekzucht Dank aan deze uitmuntende Pillen zijn de kleuren teruggekomende eetlust is verwekt en de zieke is nu in den besten gezondheids toestand. Een ander mijner kalanten had sedert lang hevige heuppij nen die aan al de ge- woone verplegingen weerstaan hadden Eene enkele doos Pink Pillen heeft ziekte verlost, en hij raad hun gebruik aan de personen die hij ontmo et Wat mij aangaat, ik veroorloof U van mijnen brief gebruik te maken volgens U wilt. OUR Daar de grondregel dezer verpleging in de hernieuwing des bloeds en de versterking der zenuwen bestaat spreidt hare werking zich tot vele ziekten uitbloedgebrek, zinking, heuppijn, zenuwpijn, lamheid, onregelmatigheid der voort beweging, St. Veits dans, hoofdpijnen, zenuw kwaal, kliergezwel, enz. De Pink Pillen geven aan een bleek gelaat zijne schoone kleuren terug, werken tegen alle verzwakkingen en hebben eene krachtige werking tegen al de ziekten die door natuurlijke of geestelijke overdrevenheid voort komen. Koopbaar bij alle apothekers en in de bewaar plaats voor België bij M. A. Derneville, apothe ker, 66,Waterloolaan, Brussel. Prijs 3 ir. oO per doos of 17 fr. 50 per 6 doozen, franco tegen post wissel. hem van deze pijnlijke aan de pe

De Volksstem | 1898 | | pagina 3