E. Van de Maele-Van Cakenbergli, TOOR DE ZWAKKE KINDEREN Stadsnieuws. DE GEZONDHEID DIJ DE VROUW I DE PINK PILLEN VOOR BLEEKE LIEDEN De Pink pillen zijn het beste verster kend middel en zij zijn gevaarloos. EÜRELADOEKEM, Kerkelijk Nieuws. Maatschappij de Bokkenrijders, Belangrijk Fabriek \an Rijwielen, Te buren CAgaren en (Agaretten PENSIONAAT VOOR JONGE DOCHTERS, Burgerlijke Stand, Aalst. Kerk der Tlicrettiaueii te tuist. Zater dag, 15 October, ten 9 uren, solemnele Mis met uitstelling van het Allerheiligste. Ten 5 uren so lemneel lof. Zondag, 15 October, ten 9 uren, solemneele Mis met uitstelling van het Allerhei ligste. Ten 5 uren lof en sermoen in 't Vlaamsch door eenen eerw. Pater Carmeliet Discals. Maandag, 17 October, verjaardag der inhuldiging van het Kindeken Jesus ten 9 uren solemneele Mis, na het Evangelie sermoen in het Vlaamsch door eenen Eerw. Pater Carmeliet Discals. Na de Mis toewijding der kinderen. LUIBKECHTS. Luibrechts wasdomestiek bij M. Spiegels. Spiegels. Accri-matin, Lui brechts, ik geloof, dat gij weer een glas gebroken hebt. Luibrechts. Ja, mijnheer, doch nu is 't beter gegaan 't glas en is maar in twee stukken. Spiegels. Zoo En ge noemt gij dat beter gegaan Luibrechts. Och, ik zie wel, dat mijnheer mij niet begrijpt. Ge kunt niet gelooven, wat moeite het kost de stukken op te rapen, als het glas in duizend stukken is gebroken. ZONDAGRUST. Zondag aanstaande blijft de apotheek open vau M. August Renneboog, nabij het Postbureel, Nieuwstraat. LUISTERRIJK AVONDFEEST, te geven door de heeren Meesters der Zondagschool, op Maan dag 24 October, om 5 1/2 uren 's avonds, in den katholieken Werkmanskring. Prijzen der plaat sen Voorbehoudene 2 frs.; Eerste 1 fr.; Tweede 50 centiemen. De werklieden betalen half geld. Heeren Meesters der Zondagschool zullen zich ten huize met kaarten aanbieden. Wij zetten onze Katholieke bevolking aan, de gelegenheid niet te verwaarloozen om dit feest bij te wonen. ONGELUK. Dinsdagnacht is de genaamde Gustaaf Baert, verkooper van 't Land. van Aelst, wonende Keizer straat, door een venster zijner woning gevallen. Hij had armen en beenen ge broken. Men heett den ongelukkige naar het burgerlijk hospitaal gebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. DIEFSTAL. Hij Chalen De Witte, in de Groenstraat, hebben dieven den stal opengebroken en 14 konijnen schoone beestjes meegelangd. Des morgeus vond De Witte op zijn hof een der konijnen terug. Zij hadden eene weerde van 25 frank. EEN VIJFFRANKSTUK. Hij Fi- lemon Roeland zijn dieven binnenge drongen en stolen er een stuk van vijf frank. Toen Roelandt dijnsdag van eene bedevaart naar 't Klooster Affligem te buis kwam, vond de man het vermiste peerdenoog ouder zijne deur geschoven. Philemon zegde, dat het nogal eerlijke dieven waren. Jantje komt thuis. Moeder, vraagt hij, wat is er slechter, dat men zijn been breke of zijn broek scheure? Moeder. Wel, zijn beeu breken. Jantje. Nu, moeder, dan mogen we van geluk spreken, want 'k en heb maar mijn Zondaagsche broek ge scheurd. Kalant. Is dat oud of jong bier Baas. Gesmaakt gij het niet Kalant. Nee'k. Baas. Wat kan 't u dan schelen Bij den beenhouwer. Klant Ik zou gaarn een verkenskop zien. KnechtMijn baas komt dadelijk be neden, mijnheer wacht wat. Parloir.JA. Hartelijk dank. Jef. Mogen we nooit iets meer verw.? Bi| de Vrouw gaat de ?cbooijf)eId der vor- rpei) altoo? irjet de gezondheid rrjede. Eet) tri?eb gelaat, eeperj bevalliger) gang, zijn bij haar de henteeken? de? Welvaren? en ze Ver dwijnen ?nel Wanneer zij aan eene der aan haar ge?laeht bijzondere ziekten lijdt. De minste overtreding tegen de wetten der natuur wordt weldra door deze stoornissen gevolgd die meer dan de helft der vrouwen plagen. Dan lijdt de vrouw aan hoofdpijnen, nier-, zenuwpijnen in de zijde, eetlustverlies, bleeke en geelachtige gelaatstint, glansloze oogen, hartkloppingen, opzwelling der knoesels of beenen, zenuw- achtigen en prikkelbaren toestand. Het oogenblik is daar om zonder aarzeling hei geneesmiddel te gebruiken die stellig de genezing medebrengen zal. Vap Dp. WILLIAMS it)i??ep pooit aap buppe werkipg ep overwippep ?pel deze ?toorpl??ep. GROOTE AANDOENING Zij zijn koopbaar bij al de apothekers, maar men kan ze zich ook bezorgen ter stapel plaats, bij A. Derneville, apo theker, 66. Waterloolaan, te Brussel, voor 3 fr. SO per doos of 17 fr. SO voor 6 doozen, franco tegen postmandaat. Vrienden van 't Stemmeken, Uwen allerliefsten wielruiter, heeft zich een toertje geriskeerd, en brengt U eene portefeuille mee, opgestampt met alle soorten van depechen, missieven en brieven. Of er nieuws is, zult ge gaan hooren... Maar ja, a propos, g'hebt de complimenten van Luibeken en Spiegels, die mij te Moorsel tegen kwamen, waar zij gaan zien waren naar het gedenkteeken van den Boerenkrijg.De Graaf van Vlaanderen heeft eene som van 30 duizend frank gegeven aan het Werk der Slachtoffers van den Arbeid. Dat vergeten de socialistische gazetten aan hunne lezers te melden Een gewezen libe rale schoolmeester uit den omtrek van Ninove, die beticht wordt van verscheidene aftruggelarijen, is door den policie- commissaris van Ninove aangehouden en te Audenaarde opgesloten. Al de meubelen van Zola, de Parisien, met zijne verkcnsliteratuur, zijn openbaar verkocht en nu loopt het gerucht, dat de Fransche Regeering van zins is, Drey fus in 't geheim naar Frankrijk te doen overbrengen. De goede mijnwerkers in den Borinage winnen gemiddeld per week van 35 tot 45 frank. Er is dus voor het oogenblik geene werkstaking te vreezen noch te wettigen ons arm fabriekvolk moet hier met veel minder content zijn. De gemeente Ghilengien, in Henegauw, telt, in verhouding harer bevolking, het grootste getal drankhuizen 694 inwo ners, 51 herbergen ergo eene R voor 13 inwoners, kinde ren en vrouwen meegerekend, 't Is vet. Buis, de burge meester van Brussel, keert uit den Congo terug. Teeken des tijds Gepasseerde zaterdag zijn in de verlichte hoofd stad van ons land 35 nieuwe processen tot echtscheiding in gediend. Wat belieft er u, baaske M.M. Camille Liè- nart en Cercelet, onze stadgenooten, bevinden zich op de zen moment te Jeruzalem. Ver genoeg hé Maar, weest ge rust, den 15 November zijn de twee Bedevaarders terug. M. Ysabi, van Gent, is professor benoemd aan de Academie en M. Leo Van Haver professor aan de Nijverheidsschool van Aalst, 't En is maar dat de stad van tegenwoordig veel plaatskens te vergeven heeft kandidaten zijn er steeds ge noeg, dat is waar maar dat de verdienstelijkste burgers den voorkeur moeten genieten, dat is ook waar. De bei aard van 't Broodhuis, te Brussel, is bepaald afgekeurd. De beiaardier, M. Charles De Mette, wordt op wachtgeld ge steld hij krijgt 1,250 fr. per jaar. Ge moest M. De Mette t'Aalst eens hooren op de klokken rammelen Daar en kan Brussel bijlange niet aan, hare klokkenspijs aan de onze geen copie hebbende. Groote greef te Parijs men vreest voor revolte. Italië en Frankrijk mogen elkaar de hand ge ven z'hebben gevonden wat ze zochten dat komt er af van den Carbonaris en geraffioeerden Breabatti uit te han gen. Kerkvervolgers, let er op, Menschen, ze komen altijd tot een slecht einde wie naar den hemel spuwt, krijgt het spog terug in't wezen. 't Is t'eerste dat ik ervan hoor, maar't is toch nejusten Twee nummers van de liberale Rcjorme zijn aangeslagen kwestie van smaadartikels je gens het Fransch leger. Zondag toekomende Kermis op de Verkensmerkt t'Aalst. De Zangmaatschappij van Ni nove De Denderzoncn heeft op het bestendig Festival tot Oostende eene promie van 1000 frank gewonnen. On der de coiffeurs vindt men ook drollige tippen Te Gent zag men over eenige jaren nog bij nen haarkapper een uithang bord uitsteken, waarop Absalon afgebeeld was hangende met de haren aan eenen boom, op het oogenblik dat Joab hem met zijne lans doorsteekt. Onderaan las men Hij wa re gered geweest had hij zijn haar laten afdoen. Te Wee- nen staat een reuzei gebouw, dat 2Öo,ooo frank huishuur per jaar opbrengt... Is't niet waar, dat. 400 woningen en 1400 kamers zijn erin, gevende huisvesting aan 1112 perso nen. De moei van den Keizer van China is eene die de broek draagt Zij heeft den keizer, haren neef, opgesloten en 10 zijner beste vrienden doen ophangen, omdat zij naar Madame haren zin niet regeerden. Zal die tante nu 't hoofd durven bieden aan de Mogendheden Wij zullen hooren en. zien. Alle openbaring van een geheim is de schuld van hem die het eerst toevertrouwde. Een telegram kondigt aan dat de Belgische grenzen zullen geopend worden voor het Hollandsch vee, de statie van Diest gaat verplaatst wor den, Koningin Wilhelmina van Holland is door Leopol 2 kolonelle benoemd, de beroemde toonzetter Tinei zal zijne kandidatuur voordragen als Bestuurder van het Gentsche Conservatoriom, enai, nu moet ik een beetje asem scheppen, zelle... Een glazeken Druwé gedronken, 't pijpje aanstoken en daarmeê weer op den buro. Laat zieu, wat dat ze te Antwerpen uitzetten. De wielrijders hebben er daar Zondag weer een half dozijn omvergereden 't ging er op sommige plaatsen gelijk in een kegelspel. Z'hebben nu een rijwiel uitgevonden zonder wielen. Eenige lepels ho ning eiken morgen met het ontbijt genomen, verwarmen en versterken het lichaam dit is zeer aan te bevelen voor ou de menschen, wien het aan natuurlijke warmte ontbreekt. De afgevallige priester Charbonnel komt voor de recht bank van Dinant gekondamneerd te worden tot 15 dagen kot en 150 frank boet, voorwaardelijk, voor slagen, uitda ging tot tweegevecht en beleedigingen ten opzichte van nen katholieken dagbladschrijver, M. Berger.In Frankrijk heeft het reeds goed gesneeuwd. In Engeland, te Scarva, is een gewezen postmeester overleden, die naar men zegt, den ouderdom van 134 jaar zou bereikt hebben. Als ge liegt, moet ge toeliegen, zeggen ze te Nieuwenhove. Awé met dees nieuws zal er gelachen worden, 'k ben 't zeker, en 't is nochtans de zuivere waarheid de Koninklijke Har monie van Oordegem komt in den bestendigen Festival dei- stad Antwerpen den prijs voor den Uniform te winnen. Wat zullen de Aalstersche sosissenspelers daarvan denken Het gerucht doet weer de ronde, dat onze Kenink in Janua ri aanstaande naar Congo zal vertrekken met de nieuwe stoomboot Léopoldville. De koning zou nog al een lang verblijf nemen in Afrika. Als 't maar weer geene kwakkel en is Er gaat te Mechelen een nieuw militair blad ver schijnen L'Echo de l'Armée. 't Kan Kibeladoeken weinig schelen. Baron Van Eetvelde, die eenigen tijd ziek ge weest is, heeft zijne gezondheid herkregen. Hij zal weldra zijn ambt van sekretaris van den Congo kunnen hernemen. Tant mieux. Ziek zijn is eene groote ongezondheid. De graaf van Vlaanderen en prins Albert zullen dezer dagen een bezoek afleggen op het historische kasteel der graven van Vlaanderen, te Wynendaelde bevolking zal hen fees telijk onthalen. Herdersem Herdersem 1 z'En weten in 't arrondissement Aalst niet wat peinzen. Twee valsch- munters werden te Brussel veroordeeld tot 3 jaren gevang. Kwaaddoeners hebben te Antwerpen eene brievenbus in brand gestoken. De pompiers bluschten het vuur mét zand. Da't moest uitkomen, ze zouden eene pijp rooken, watten. Een jodenhater gaf eene voordracht Die vervloekte jo den, riep hij uit, dat zit altijd met hunne handen in ander mans zakken. Werpt een jood opeen onbewoond eiland en 't zal geen half uur aanloopen, of gij zult hem zien met zijne hand in den broekzak van een der wilden die daar loopen zon der k leeren aan. De gemeenteraad van Rotterdam heeft besloten in de lagere scholen het ouderwijs der Fransche taal af te schaffen. Madrid is de hoogst gelegene stad vau Euro pa 700 meters boven den zeespiegel. In Italië is de kar dinaal Luigi Macchi bijna verongelukt met zijne voituur om te omslaan de eerbiedweerdige ouderling was 76 jaar oud. In den Amerikaanschen Staat Wisconsiu (waar eene groote Vlaamsche gazet De Deperestandaard verschijnt) woeden groo te boschbranden en te Wiezo was er Zondag, op de Kermis, ne schroom van volk do Koninklijke Harmonie van Moorsel bekwam er veel bijval met den Kneippmarche,die zij zoo won derwel aflapt. Te Vracene heeft men een dezer dagen eene splenteruieuwe klok gehangen in de kapel der Damen van het christelijk onderwijs. De provincie Oost-Vlaanderen mag eene leeniug van 200,000 frank aangaan, tot het aanleggen van wielrijdersbanen. Dat nieuws zal mijne confraters veel plezier doen, want den toestand van vele ba nen is recht erbarmlijk. Vrienkes, daarmee leg ik den pennestok neer en wensch U al wat Uw hert verheugen mag. Alvar. Kibeladoinsjken. AALST. Het Komiteit, in zijne vergadering van zaterdag 1 October laatst, heei't beslist de 32° verjaring der Maatschappij De Bokkenrijders te vieren op Maan dag 7 November 1898. Om 10 uren's morgens, plechtige Zielmis voor de overledene leden. Om 7 uren 's avonds, avondmaal ten lokale van den Katholieken Kring, Groote Merkt. engelsch mark, reeds ingevoerd, zoekt te Aalst werkzame en ernstige verkooper, het artikel ken nende. Gevende machienen in depot tegon waar borg. Voordeelige prijzen, alle mededinging weer staande en schoone wiusten afwerpende. Schrijven B. I. K. E., 99, Bbijxelle8 Centre. met of zonder hof, zeer gerieflijk HUIS, Mout- straat te Aalst. Zich to bevragen bij M. De Haeck-Sauders. IN 'T GROOT EN 'T KLEIN. 9, MOLENSTRAAT, AALST. Eenig Huis of Monopolie voor Aalst en omlig gende gemeenten der Echte Iliilliindsclic Clj;n- ren van het goed bekend, bekroond en wettig ge deponeerd merk HE HULK Alt. Cigareu der firmas lif 'MUnvhnn! en Jotté 'l'hu'lutttl C'io, afgeleverd in 't groot aan tarief van 't fabriek. Cigaren in alle prijzen en ook voor herbergiers. Oprechte en ougemen- gel.le tabak van Appelterre, Semois, Richmond, Roisiu, enz. Hui» vim vertrouwen. Niets heeft een meer merkwaardigen invloed op de kinderen met zwak gestel dan de Scott's Emulsie. Deze toebereiding is de gemukke- lijksten en doelmatigsten vorm om de zuiverste traanolie verbonden met de Hypophosphieten van Kalk en Soda in te nemen. Zij bezit het groot voordeel aangenaam van smaak te zijn zij wordt door de kinderen gaarne genomen tot dus verre, dat zij baar als eene snoeperij aanzien. In de Scott's Emulsie, is de smaak der olie gansch verborgen, en goed vermengd zijnde, geeft hij niet het minste werk aan de verte ringsorganen. De geneesheeren hebben dikwijls vast gesteld, dat de Scott's Emulsie toegeeigend wordt zelfs wanneer bet gewoon voedsel het niet is, hetgeen wil zeggen, dat de Scott's Emulsie het gestel voedt, wanneer al de andere voedsels zonder uitslag blijven, i De volgende brief zal et belang van iedereen pwekken, die een kind lebben in het tijdstip 'an den wasdom, en mvsws».-"- zich niet goed ontwik- •I liiiui chavlet kelt. Zij zullen in de Scoti's Emulsie eene voorbeeldige toebe reiding aantreffen en aan het lichaamsgestel een doelmatig voedsel op bescheidene wijze bezorgen. De Scott's Emulsie vindt men in alle goede apotheken. Algemeen depótCh. Delacre en C'8, Apothekers, Brussel. TE SCHELLEBELLE. Kostgeld 250 frs. Prospectus op aanvraag. Geboorten Mannelijk 06 Vrouwelijk 1016. Huwelijken. J. Van den Bossche, tw. met L. Ringoir twijnst. F. Teerlinck, mach. met J. Wellekens, kleer- maakst. F. De Moor, schrijnw. met L. Minot, breist. O. De Bruyn, brouwersg. met L. Do Bruyn, landbouwst. J. Nichels, meesterg. mot C. Van der Straeten, z.b. Overlijdens. R. De Pauw, vr. Pieters, z. b. 56 j. Maanstr. P. Ringoir, schrijnw. 59 j. St-Jorisstr. J. Laza- ron, broeder der krist. leer. 45 j. Keizerl. PI. C. Mathieu, vr. Heiremans, z. b. 68 j. Zoutstr.p. R. Schellinck, hrcist. 26 j. Hoogstr. P. Fic- rens, naaist. 39 j. Molenstr. A. De Boeck, m. De Decker, strooidekker, 44 j. Oude Gentschcb! Een onbekende persoon ongeveer 60 j 8 kinderen onder de 7 jaren. I o»!a m EENE GEREDDE MODISTE Wij lezen in den Pt til Parisien In de rue de l'Evêché, te Nevers, woont Mme Hervé met hare achtienjarige dochter. Mme Hervé is eene goede moeder, oplettend voor het welzijn van haar kind. Sedert eenige jaren reeds deed zij haar het ambacht van modiste leeren om haar een zacht en gerust leven te verschaffen. Maar de ziekte had reeds hare ongunstige werking begonnen en dreigde dit ontwerp voor de toekomst te vernielen. Mme Hervé had sedert den ouderdom van twaalf jaren de gezondheid van hare dochter zien veranderen. Eene in het begin onbepaalde kwaal kwam baar leven storen eji haar de'pijn doen kennen. Hevige hoofdpijnen en terzelfder tijd eene erge maagziekte hadden haar langzamerhand verzwakt op het punt haar al werk onmogelijk te maken. Zij kon niets meer dan melk, eieren en vloeschnat ver dragen. Al ander eten was haar verboden, zij kon het niet verteren. Zij leed veel en was zeer zwak: hare arme moeder was wanhopig haar in zulken toestand te zien en het is wanneer zij met eene vriendin over de ziekte van hare dochter sprak dat zij den raad ontving de verpleging door de Pink Pillen voor bleeke lieden van Dr. Williams te pro- beeren. Mme Hervé vergat dezen raad niet en zij had er niet over te klagen. r>Nv ^/jC"ste ('00B lia<' eene verbetering plaats. Ue hoofdpijnen varen niet zoo hevig meer en de maag gedroeg zich beter. Met eenen krachtigeren eetregel kwamen de krachten snel terug, alsook de goede luim en mooie kleuren en wanneer de zesde doos ingenomen was, had de moede! het geluk hare dochter volstrekt genezen te zien en vrijmoedig haar werk terug te nemen. Wat zijn dan de Pink Pillen toch goed, herhaalt Mme Hervé, die hlij over de herstelling hurer dochter is. Ik heb last h«fi s W0"derliJk« gevolgen die zij bekomen lee't, te doen kennen. E. Y. IN EENE KLEINE STAD Te Pouancé Maine-et-Loire), spreekt men van niets dan van de genezing van Jufvrouw Marie Grivcl, eene zeer eerwaardige persoon, door hare medeburgers wel bekend. De volgende brief die door de erkentelijke zieke geschreven is, zal beter spreken dan wij het zouden kunnen. u Na lang verminkt te zijn gebleven, schrijft Juffr. Grivel, is het mij eene groote vreugde U de verzachting te zeggen die ik door de Pink Pillen voor bleeke lie den van Dr.Wil- liams hekomen heb. De bloed- omloop is in mijne ledematen weêr natuurlijk geworden en ik kan zonder de minste hulp gaan. De eetlust is teruggekomen en terzelfder tijd zijn de ruste looze nachten die mij zoo lang schenen, verdwe nen. Ook kan ik mij van mijne rechter hand be- dienen en ze was vier jaren lam ik kon noch pen noch naald houden en nu heb ik reeds twee dozijnen neusdoeken kunnen zoomen en ik werk voor het oogenblik aan sterk laken. In een woord ik ben op wonderachtige wijze tot de gezondheid terugge komen ook kan ik U bijna niet mijnen hartelijken dank uitdrukken voor de uitmuntende werking uwer pillen. -Ata- Ainay-le-Chateau (Allier), Frankrijk, 9 Mei 1897. Mijnheer, ik deed uwe Scott's Emulsie nemen door mijn wichtje van 20 maanden, door eene algemeene vermagering aangetast, gevolg eener bronchiet. De goede uitslag uwer kostbare remedie liet zich niet afwachten en eenige dagen behandeling brachten eene zichtbare verbetering te weeg in den toestand vau mijn kleine zieke. Het beteren duurde voort, heden is het gansch hersteld, maar ik ga voort met het uwe Scott's Emulsie te doen nemen, die ik aanzie als den besten kracht- hersteller. Aanvaardt, mijnheer, de uitdrukking, mijner erkentelijkheid. (Geteekend) Chaulet, onderwijzer.

De Volksstem | 1898 | | pagina 3