De Catliolieke Jonge Waclt van Aalst Aalst in de XVI Eeuw. Vragen van belang. Alles komt uit. I»c naaste weck •flan de Uehte. Een nieuwe Confrater. TWEE BEZOEKEN. Uil Nederbrakel. Een schoon en nuttig feestje. TE ANTOING. Beken De Blieek, Zaliger. oopende Nieuws.- Geene katteu in zakkeu. Al- ii i|.|M.|. les klaar en duidelijk, 'tls niet -SssP® genoeg Tan te schrijven en te roepen dat de christene demokraten den boer zullen redden. Wij hebben al dien schijnheiligen praat over de regeling der pachten niet van doen. Antwoord liever eens op de vraagskens die wij 11 gaan stellen 1Groote volksvriend van Aalst, hoeveel verhuurt gij uw land? Bestaat er regeling van pachten mot de boeren? Laat eens hoorcn of uwe pachten vol gens d'Encekliek zijn Zeg eens den huurprijs en de kwaliteit van uw land wij zullen dan ook eens de kwaliteit en den prijs geven van 't land dat ne vens 't uwe ligt, dan zulleu de boeren kunnen oor- deelen. Gij moet niet benauwd zijn, die weldoet moet niet vreezen. Wij verwachten antwoord tegen Zondag. 2. Hoeveel verhuurt gij uwe huizekens aan de werklieden Hoeveel zijn zij beterkoop als dier der slokoppen van bewaarders 3. Waarom heeft de grooto demokraat, die 4 jaren in do kamers gezeten heeft, geene enkele wet neergelegd voor de boeren, over de hop, over 't vlas, over 't sluiten van de grenzen, over de pach ten Gij zegt dat de landbouw zoo gemakkelijk kan gered worden Waarom heeft de groote demo kraat niets gedaan om hem te redden Dat zijn drij korte en klare vraagskens waarop wij voor Zondag een kort en klaar antwoord ver wachten. Als De Volksstem vóór de kiczing schreef dat de christene demokraten on dersteund wierden door de frainassous van Brussel, dat een mager heerken hun löduzeud fr. gebracht had, dat hij op de tafel ló briefkeus geteld had van 1000 fr. ja, als wij dat schreven, riepen de demokraten moord en brand 't waren leugens, 't. was laster. Maar wat zullen zo nu zeggen 't is nu de Volksstem uiet, maar 't zijn hunne eigene mannen die 't uitbrengen. Zaterdag avond, of liever zaterdag nacht, kre gen twee christene demokraten, twee voorvechters, ruzie door't spel. Krakeelcu en verwijteu,'t een woord bracht't ander bij, 'tging al langs omver der en een der demokraten verweet aan den ande ren. Dat zijne vrouw nen lakenen mantel gekocht had van 60 fr. met 't geld van 't Bkusseleebkkn. Als gij nu nog afloochent zulleu wij er eens den naam van de straat bijzetten. T TIn 1897 zijn er de geheele we- •IDj-Ure]j (Iqqp 35>G32,131 tonnen bier gebrouweu. Hiervoor werden 800,000 kwintalen hoppe ver bruikt. De hoppeoogst was dit jaar veel geringer, zij is een kwart gedaald in Aalsteen vijfde iu Altmark, de helft in Elzas Lotharingen en Bourgogne. Beie ren en Oostenrijk werden meer beguustigd. Zij zul len vier vijfden hebben der gewone opbrengst. De Engelscho hoppevelden hebben dit jaar bij zonderlijk geleden door de iusekten en men heeft grooto onkosten moeten doen om er zich van te be vrijden. tinliiLlinul L(ï Peuple, socialistisch blad «I vau Brussel, is verontwi erdigd omdat de menschen het aardig vinden dat Gitoyen Vandervelde een kasteel koopt. Vaudorvelde is so cialist, en van dat oogenblik af is hem alles toege laten wat de socialisten bij anderen beknibbelen zoo verklaart Le Peuplo, en daaimee is het uit. Wij twijfeleu er aan of de uitlegging de simpele socialisten zal bevredigeu. In 't land van de Stekelverkens (wat zegt ge daar van, held van Chipka?) komt te verschijnen de Gazet van O ver me ire. Welgekomen, jonge Confrater Ge zijt een dijk te meer tegen de groene scheurmakers ofte revolu tionairs. Plaatsgebrek belet ons in breedvoerige omstan digheden te treden over de algemoeno vergadering der Pensioenmaatschappij De Blijde Toekomst, verleden Zondag in de zaal van den Tooneelbond 't Zal Gaan gehouden. Wij moeten ons derhalve bepaleu met te zeggen dat men zelden eene feest beter zag lukken. M.M. Paul Van den Dooren, J. De Waegenaere eu de E. H. Pastoor spraken beurtelings tot de vergade ring en werden geestdriftig toegejuicht. Hulde aan die edele werkmansvrienden Hulde aan M. Hoe- beke, de moedige Voorzitter der Maatschappij Een woord van lof en dank aan de heeren tooncel- spelers en aan juffrouw Esther Linthout voor hare schoone Vlaamsche romance. Mijnheer van De Volksstem Te Doornijk in garnizoen, had ik aldaar, door een plak brief, vernomen dat de Catlio lieke Jonge Wacht van Aalst, mijne stadgenoten, iu 't na burig stadje Antoing eeu toon- en tooneelfeest gaven op Zon dag 20 November. Dat moest ik hooren en zien, want men kan uiet gelooveu hoe aangenaam het een Aalstenaar is een pays verre van de ge boortestad te ontmoeten. Zondag dus, na den noen trok ik op, te voet, naar Antoing, recht naar 't lo kaal van den Catholieken Kring een prachtig lokaal, 't zij in 't voorbijgaan gezegd, door de elec- triciteit verlicht alwaar ik hoopte de Aalstena- ren te vinden. Zij waren er wel, maar ik heb ze seffens niet kunnen zien; immers, zij bevonden zich in de bovenzaal, alwaar hen, zoo men mij zeg de, door de Catholieken van Antoing een prachtig banket werd aangeboden. Ik hoorde luide en her haalde toejuichingen waaruit ik opmaakte la ter heb ik vernomen dat ik niet in dwaling was dat er dapper werd getoast op do toenadering van Walen eu Vlamingen. Het feest begon om 6 ure te 5 ure had ik het genoegen mijne stadsgenoten te zien en met hen te spreken. Ik kon met eigen oogen bemerken hoe vriendelijk, hoehertelijk het onthaal was van de catholieke Antoiniens aan de Aalstersche Jon ge Wachten. Ik hoorde menig waal, in deDoor- nijksche gewestspraak van de jongens van 't ajuin kwartier de volgende getuigenis afleggen Wat zien er mij die Aalstenaars braaf, openhertig en vrolijk uit ongetwijfeld zal hun feest van aan stonds ons een genoeglijk uurtjen doen beleven 1 Eu 't is inderdaad zoo geweest. Kon het ook an ders? Als M. Gustaaf Pape zich aan 't hoofd stelt eener onderneming moet zij lukken. 't Programma was puik. IIy en avail pour tous les gouts! Zang, muziek, ernstig, kluchtig, er was van alles. Buitengewoon lief waren de twee quatuors voor klavier, harmonium, vedel en clarinet, uitgevoerd door de II.H. J. Cammaert, G. Pape, Moortgaten D'Hoir. Deze werden luidruchtig toegejuicht, even als de andere Heeren die de overige nummers van 't programma uitvoerden. M. D'Hoir speelde nog, meesterlijk, een lief muziekstuk op de clarinette en M. G. Pape verscheen nog als kluchtzanger ja, als kluchtzanger ten tooneele eu gaf 't be wijs dat hij ook als dusdanig een kunstenaar is. De H.H. Ileuri Boono eu B. Goethals, iu beide comische tweezaugenLes jumeaux de laGomme n en o St. Janvier meesterlijk uitgevoerd, hebben de aanhoorders doen lachen dat zij zich den buik moesten vast houden. Eindelijk moet ik, met de aanwezigen, eene bijzondere melding maken van de tooneelstukkeu, zoo lief, zoo fijn, zoo vol geest Unc Minute trop tardl en A Clichy waar- iude H.H. J. Schecrlinckx, 11. Boone en G. Pape als zangers en tooneelisten de bewondering bij de bevolking van Antoing hebben uitgelokt. 'k Mag toch niet vorgeteu te zeggen dat de fley- matieke, altijd dienstwillige Aimé Leleu, de Garde- Salle van Une Minute trop tarfl als regis seur van den Troep in geen geringe mate tot het wclgelukken der Feest heeft bijgedragen. Ik had verlof tot middernacht, maar 'k ben eerst om 2 ure 's morgends in de kazerne, te Doornijk, aangekomen. Ik kou uit Autoing uiet vertrekken omdat het mij zoo aangenaam in de ooreu klonk uit ieders mond den lof te hooren van mijne stads- genooten. Allen waren het eens te Antoiug om te zeggen dat de Catholieke Jonge Wachten moeten terugkomen eu dat het Catholiek muziek toeko mende jaar t'Aalst komt deel nemen aan het groot Festival. Bravo Op mijne verwonderde vraag hoe de Aalstersche Kring naar Antoing was gekomen, veruam ik dat iu deze stad een onzer stadsgenouoten zich als ad vokaat heeft gevestigd en dat deze het is die zijne vrienden had uitgenoodigd. 'k Zeg, 'k zeg een rechtgeaard Aalstenaar kan zijne geboortestad niet vergeten, 't Is juist daarom dat ik met vier da gen arrest gestraft voor 't feit van Zondag nacht u dezen brief schrijf. Gij zult mijn soldaten- vlaamsch wel willen op zijn pooten brengen. Ik groet u hartelijk, Een Aalstersche jager te voet. Dat ik van Chipka ware, ik zou stillekens zwij gen van Deken De Blieck, zaliger, en 'kzou mij een der laatste woorden van dien wijzen vooruit- zieudeu Deken herinneren Neemt dien man nooit in een bestuur hij zal ruzie in H spel brengen. sisen van Henegouw hebben twee socialisten, beticht van de nationale Vlag te verbranden, terwijl een groep andere socialen de Marseil laise zongen, elk tot 6 maand prison veroor- deld. Zij kunnen het er voor doen. Men kent den boom aan zijne vruchten en 't hert van nen mensch aan zijne werken.. Weduwen en'Wee zen helpen, is een Werk van Bermhertigheid en wordt zelfs hier op aarde reeds door God geloond. De Keizer van Duitschland is in Spanje aange land. - In China speelt de matant van den Keizer nog altijd den baas van 't kot zij heeft Li-Hung- Tchaug (ue vent van 83 jaar) ver van Peking ge bannen deze schreeuwt snottebellen-lang om mo gen weer te komen, doch 't is bernik. In zijne zitting van maandag heeft de gemeenteraad van Antwerpen weeral 100 duizend frank gestemd voor nen nieuwen praalstoet... Ei, 't en kan daar zeker niet meer op Een gemeenteraadslid, M. Git tens, gaf zijn ontslag. Volgens M. Lancaster, van 't Brusselsch Conservatorium, zulleu wij eenen zachten winter hebben.'t Ware te beter. Den woensdag zijn de Kamers heropend. Japonië is van zins een gezantschap bij het Belgisch Hof in te richteu. Zondag vierde men te Mecheleu het ju belfeest van M. Hendrik Ryckmans, sinds meer dan 25 jaar katholieke gazetschrijver. De achtbare Jubilaris is hoofdopsteller van het weekblad" La Dyle. n Hartelijk proficiat. Te Brussel werd ge stolen iu nen winkel van muziekinstrumenten 2 kostbare violen zijn gaan fluiten. Er waren op 31 December 1897 in België 167 samenwerkende melkerijen in gang en 32 waren pas gestichtzij telden te samen 17,022 leden, bezitters van 17,810 koeikes-pap. Er waren 120 bieëuteeltmaatschap- pijen met 17,810 leden. Een honderdtal socia listen poogden te St Nikolaas eene bedevaart naar 't Kerkhof te doen... De gemeenteraad wilde niet dat dc christene graven onteerd werden en heeft het Kerkhof gesloten. Dat was richtig. Uit de koolmijn van Montigny (aan den Samber) hebben ze eene kolenbrok opgegraven van 2000 kilos!! Dat broksken houille wordt naar d'oxpositie vau Parijs gezonden. Bij den heer Sturtewagen van Aeltre staat een peerleer die voor den tweeden keer van dees jaar vruchten draagt. En in 1897 zijn er, iu gansch Europa, 25,633,131 tonnen bier ge brouwen. Dat is nog al een brouwselke. Wat den ken M.M. Druwé en Max Moens ervan Een karpel kan wel 200jaren leven, zegde Spiegels tot zijnen vriend Luibrechts... Zulks wil ik zien, ant woordde de laatste eu hij deed een karper in zijn regenstuk zetten. De Studenteubond van Aalst heeft den datum zijner vertooning verschoven tot in de Paaschvakantie, terwille dat de vreemde stu denten dan beter in staat zijn het feest bij te wo nen. In Frankrijk is een wetsontwerp op 't ta pijt gekomen tot afschaffing der doodstraf. De com missie van parlementaire voorhandnemiug is een stemmig van oordeel, dat er reden bestaat het voorstel in aanmerking te nemen. Brrr. Keeren wij tot de Barhaarschheid terug, of wat is 't Te Schellebelle, twee menschen vergeven 1... De da der, neen, het monster, het wangedrocht, heeft in eenen briet bekent dat hij te Aalst vergift gekocht eu het in den pap van zijnen broeder en hunnen knecht de ellendeling heeft zich opgehangen. Tot Dendermoude, eene vreeselijke ramp de ke tel van 't fabriek De Dender ontploft een doode, vele gekwetsten en daarbij het fabriek in brand, 't Zijn wreede gevallen. Ons leven is niets, waarde schepen; het bloed der martelaren moet den boom der christene kerk besproeienmaar, onze kostelijke tempel! de Sint Martenskerk, verrijkt door zoovele geslach ten, onze scholen en gestichten voor armen eu wee zen, dit alles in de handen der Geuzen zien vallen, o, mijn God, zal ik zulks kunnen overleven?.... Edoch, scheppen wij moed, heer schepen wei kunnen lauden eu provinciën van den fakkei des Geloots worden beroofd en in de duisternis ge stort, maar de H. Kerk kan nooit vergaan Heeft Ued de Prelaat van Ninove in de kerk gezien? Ik dacht u juist over dit onverwacht bezoek uitlog te vragen, heer deken. Ziehier de reden Kapitein Tian, uit Hene gouw, kan, sinds verscheidene weken reeds, zijne geuzenbenden niet meer betalen hij vreest voor eenen opstand en heeft om die reden voorgenomen eenige kerken en kloosters te laten plunderen... Het goed der armen wat schande I En hoort men van iets anders Geut en Brussel zijn iu de klauwen van den roofgierigen tijger gevallen en al de omliggende dorpen worden door razende ben den bestormd en uitgeplunderd. Ach, hoe wreed dorst Alva den Vlaamschen leeuw tergen In plaats van heul en hulp, bracht hij ons ramp en wee.... Zoo gebeurt het dikwerf, heer opperschepeu: als de wereldlijke macht zich onredelijk en onge vraagd ten dienste der geestelijke macht komt op dringen... Om voort te gaan de prelaat heeft for- meele berichten dat zijne abdij, Affligem en Aalst het mikpunt der Geuzen zijn. Ze lusten dat, ja, heer deken, evenwel, wij zullen toon dat er nog bloed in onze aderen vliet 'k Weet het er nestelen Geuzenbenden in Liede- kerke-bosch, een gebroed, dat naar Aalst loert, maar, bij mijnen patroon we zullen dat nest gin der eens gaan zuiveren Langs alle kanten staan bataljons ongewilligen gevormd, die op éenen wenk samenvliegen. Morgen stuur ik mijne boden uit en gelast de Ambachten met do bewaking der stad. Dat God uw heldhaftig ontwerp zegene, mijn vriend, sprak de geestelijke met ontroerde stem... En wat denkt ge van de stad Oudenaarde en Den- dermonde zijn door verraad ingenomen is er geen vrees langs dien kant Krispijn Van Cotthem is een verrader. Een schepen der stad Ja. Een ellendeling, die zijn ambt gebruikt om Geloof en Vaderland te vorkoopen. Dan, nim mer had ik goede trouw in den man hij was te kruipend, altijd zag ik iu hem eenen huichelaar. Een verrader onder de schepenen, maar dat is verschrikkelijk Ik wist wel, dat Van Cotthem de gemeente met geen zuiver inzicht diende, maar dat hij zou de hand leenen om onze stad aan de Geuzen over te leveren, neen, tot dergelijk schelm stuk achtte ik hem niet in staat. Hebt ge wel stel lige bewijzen van hetgeen gij daar zegt, heer op- perschepen Eilaas, ja. Gisteren nacht bielden de Geusge- zinden eene vergadering in het Petercelliestraatje, en Krispijn Van Cotthem was er aanwezig I Nog andere bewijzen wil ik echter verzamelen, en dan beschuldig ik den meineedige in vollen Raad voor hoog verraad eu beveel zijne onmiddellijke aan houding en overbrenging naar de kelders van het Belfort. Alreedo werd de baljuw verwittigd. Schepen Cabéliau stond nu recht om afscheid te nemen. Mijnheer de deken, sprak hij, gelief mij te vcrschoonen, ik moet nog verscheidene kapiteins der Ambachten gaan onderrichten. Heden namid dag, ua de zitting der schepenenbank, zal ik de eer hebben u het nieuws te komen melden. Neen, neen, heer, viel de priester in alhoe wel ik gelukkig en vereerd ben u ten mijnent te mogen ontvangen, kom ik wel eens in persoon ten uwen huize. Uw tijd is te kostelijk. Ik zal de eer hebben u mogen te ontvangen, heer deken en hoop u betere tijdingen te kunnen melden. God geve 't, achtbare vriend Het volk zou hem. met de vingeren achterna wijzen Kaik ne keer naar da boerke uit den baiten 1 Laat ons liever nog een fleschken van den besten den hals krooken, niet waar, mijne oude Vika Op de rijke pachthoeven en in de deftige burgershitizen wordt niet altijd de slechtste wijn gedronken, juist omdat men er het minste drinkt. Hij heeft er al den tijd om oud te worden. Dit was ook het geval bij nonkel Kobus. Proef mij dat eens, beste neef, jubelde hij. Niet dat ik persoonlijk liefhebber ben van wijn; maar de pastoor, aan wienik er niet langgeleden een glaasje van opschonk, zei dat het van lek-mijn-lippeken was. God weet hoe lang die heseh daar in den kelder ligt, toch zeker van vóór va ders dood Ik en Vika, als wij onder ons zijn, steken er nooit de lippen aan. Liever een pintje bruinen In de Ploeg, hij Stien Muylaert. Nu, goesting is koop. 't Was inderdaad een kostelijk nat met eene kleur als van ajuinsckiilen de advokaat moest het bekennen. Ook zijne jonge vrouw klapte goedkeurend met de lippen. Nonkel Kobus, de goede man, was overgelukkig dat ze drank en spijs van hunne gading vonden. Hij werd er bijna vervelend door. Maar drinkt toch eens uw glas uitKozijn, nicht Indien gij den wijn zoo goed vindt, toont het dan met de daad... Niet bang zijn, weet ge Er is nog in den kelder, genoeg om er een half dozijn dragonders in te versmooren. En bovendien, we zijn t'accoord,ik kom de schade te uwent weerhalen, ha, ha, ha Ze aten en dronken dat ze zwollen. Nicht Marie bloosde als eene kriektaart. Waarlijk, ze kon niet meer, en kozijn Henri kreeg een gevoelen alsof zijne tong langzaam vastge raakte aan een onzichtbaar touwken. Dat is de schuld van die drommelsche warmte, lei nonkel uit Qn hij zette de ramen rekkewijd open. De versche lucht woei naar binneu, doch blies de rozen van nicht Maries wangen niet weg, integendeel. De boer had beurtelings al de knoppen van zijn ondervest een voor een losgemaakt. Iedereen dachtnu is 't uit. Doch ja wel, daar treedt Mieken met een overgrooten schotel wafels binnen. Lekker gebak, geel als goud, niet te zocht en niet te stijf. God moeten wij nu nog eten riep het dametje bijna verschrikt uit. Ei, nicht, wat zoudt ge anders Geen Vlaamsche Ker mis zonder vlaai of wafels. Indien gij evenwel er liefst war me melk bij verkiest om alle gaatjens vol te stoppen, Vika zal de room afscheppen. Dank u, dank u, nonkel Kobus wilt ge mij dan dood hebben dezen nacht Kom, kom, straks doet ge eenen fikschen toer met de dijsselchees wat ge te veel hebt zal er onderweg uitwaaien. En of ze wilden of niet, nicht en neef moesten van de wa fels proeven bij iederen hap uit het lekker gebak, loosde de eerste een diepen zucht als een verstopte blaasbalg. Het was korts na den beruchten volksoploop te Gent met Stautemas, Ilardyns, Van Ileveren en Anseele aan 't hoofd een oogenbliksken had de Vlaamsche hoofdstad iu pijnlij ken angst de vraag geopperd of zij niet de onlusten van ee nen burgeroorlog tegemoet liep. Zeg eens, neef, vroeg de baas van 't Mezenhofom van wat anders te spreken is het waar, dat de socialisten, com munisten, anarchisten en andere vieze tisten onlangs zoo duchtig op hunnen poot gespeeld hebben in stad Wis en zeker, nonkel. En hebt ge dat mot vwe eigene oogen gezien Niet enkel gezien maar zelfs als onderzoeksrechter in 't proces gezeteld. Ja, bracht nicht Marie bij, en ik was toen zoo bang, UI. dat er Henri iets mocht overkomen van wegens dit gespuis. De verklaring dat hun bloedverwant als werkend lid in dit drama was opgetreden, sloeg nonkel en tante met be- wondering voor't persoontje van den advokaat: hij rees op eens wel vijf voet hooger in hunne achting. En gij hebt de gendarmen niet aanstonds op dat ras- paillegoed doen schieten Het kostte heel wat moeite om den braven man aan het j verstand te brengen hoe men zoo maar niet op stap en stond zijne medeburgers naar het pierenland verzomd, al waren het ookjuist geene katjens om zonder handschoenen aan te pakken. Allemaal praatjes tegen den vaak, zei hij. Watrond den pot, draaien met kerels van zulke soort, gevleeschde duivelen g'hebt er de complimenten van Hij was op ver na zoo geleerd niet als neef de advokaat maar een mensch heeft toch zijn gezond verstand om het te gebruiken. Wat doet ge met een razenden hond Redeneeren? Bijlang niet. Ge pakt eene spade, riek of vork, en ge slaagt hem dood. Schelmen, die het op alles wat een christen mensch vereert, gemunt hebben, stelde hij op éen lijn met de razende hon den. Ha 1 ware hij de baas hij zou er korter spel mede spelen. Hetpoêr zou spreken pif, pouf, paf, in den tas, op goed valle het uit. Ze moesten maar eerst niet beginnen, die verkens, en rust laten waar rust is. Kijk, zóo rap als dat zie, hij wierp den vollen beker in eens naar binnen zou ik I dat goedje achter de grendels stoppen,... Vrouw, schenk nog eens in I j De aardige tegenstelling tusschen de moorddadige gevoe- lens van zoo even en het vrouw, schenk nog eens in, bij iemand die pas eenige stonden geleden voor de twintig ste maal gezworen had dat hij niets, niemendal van wijn hield, geen zier, bracht iedereen aan 't lachen en de goe de Kobus weerom 't meest. Kom, lief nichtje, zei hij rechtstaande in afwachting dat de koffie klaar zij, laat ons een luchtje op denboom gaard scheppen. Eu met die woorden tilde hij het dametje vriendelijk van haren stoel op. Onder den wekladigen invloed van 's mans goedjergdig- heid, vergat zij hoe langer hoe meer dat zij Potjen van Een geboren was, een beetjen van adel. En zij liet den oude gewerden. Volgens onze eerste schikking, verklaarde hij, terwijl zij den boomgaard instapten, moesten de vruchten reeds van gisteren geplukt zijn. Doch bij het ontvangen van den briefhebikaan den knecht gezegd Nandus, nicht uit Gent komt morgen het Mezenliof bezoeken trek de kleint jes af en laat de schoonste staan, ter barer eer. Zóo geniet zij 't plezier die zelf levende versch van den boom te pluk ken. Zie eens, neef, wat bloemige vruchten. 't Was een prachtige boom, inderdaad, waar hij de gas ten op wees. Appelen lijk pioenen, vast van vleesch en dik bijna als een kinderhoofd. Ik bedoel daarmede niet dat zij de beste waren maar het oog van den boer is gevleid door bolronde, blozende dikte. Hij boog den laagsten twijg naar zich over, plukte eene der vruchten, de fleurigste, en bood die ons nichtje aan. Doch, neen, op haar woord van eer,., het speet haar,., neen, ze kon niet meer...., waarlijk, nonkel mocht het niet kwalijk nemenze kon niet meer... Ook welbejegende nonkel Kobus, en net alsof hij niet tweemaal van den hammelenbout en drijmaal op den beuling eene repetitie had gehouden en geëeten had buik stabij van de overige gerechten en er nog een half dozijn wafels op den hoop had bijgelegd, beet hij met volle mon den in den appel, dat het sap hem tot aan de ooren spatte. 't Was toen tante Vikas beurt iets aangenaams te verzin nen voor de gasten. (Vervolg hierna).

De Volksstem | 1898 | | pagina 2