BRUXELLES Zii)^ir)g-, Heup- ei) ZerjuVvpijrjei) pillei) Voor bleeke Liedei) STADSNIEUWS. Luisterrijke vertooning Muziekantenstreken Bleekzucht, bleeke Kleuren, algemeene Zwakheid Lamheid, St. Veitsdans, langdurige Ontsteking der Luchtpijptakken Brand en Knobbels Var) Of. Wifliain? DE PINK PILLEN schenken de gezondheid terug in de wanhopigste gevallen. ERSONNESl KIBELADOEDOEKEN. PATRONAGE li. JOZEF Prachtig Avondfeest Algemeen Agentschap der Nederlaudsche Melkerijen CHRONISCHE HOEST mm. COUVERTS 31 MÉDAILLES D O 5 DIPL.'D'HONNEUR .Brands prï p Exicjcrlenom CHRIST0FLE Burgerlijke ilaml, Aalst. Zondagi'iist. Zondag toekomen de zal de apotheek open zijn van M. Meirsehaut, in de Korte Zoutstraat. Oost-VI. Studenteuboiid. Af- deeling Aalst. In het vervolg zullen er oin de 14 dagen openbare vergade ringen met voordracht gehouden wor den. Ömzendbriefjes, dag en uur, spreker en onderwerp aanduidende, zullen aan de belanghebbenden worden toegestuurd. te geven door de Rederijkkamer De Ca- tharinistenop Zondag 22 Januari 1899, ten half zes 's avonds heel stipt, met de medewerking van Mevr. Hebbelynck- Yergult (Julia Verguit) en Mej. M Ver- guit. Programma 1»e oude Kassier, tooneelspel in 4 bedrijven door Rosier Faassen 2. Dc Duivel op 't dc f> spel met zang iu een .bedrijf* door H. Van Peene. Prachtig orkest onder het bestuur van M. Karei De Mette. Prijzen der plaatsen Voorbehoude- ne 2,00 eerste 1,50 tweede 1 frank; bovenplaatsen eerste 1 frank tweede 50 centiemen. Dit programma belooft onze stadge- nooten een merkweerdigen avondstond: immers, De oude Kassier is een aller prachtigst tooneelspel, waarmede de tooneelknng Thalia van Amsterdam op den internationalen prijskamp te Dendermonde den eerepalm behaalde. De Duivel op H dorp is genoeg bekend, doch geeft ons gelegenheid om Mevr. Hebbelynck (Julia Verguit), die Iwcin van Aalst zong, haar talent als zangster te laten bewonderen. Zonder twijfel dus zal onze stedelijke schouwburgzaal nog eens te klein zijn om het tooneelmin- nend publiek te bevatten. Uit Congo terug. Dijnsdag is uit Congo weergekeerd M. H. De Rae- ve, onze stadgenoot, die, zooals men weet, voor de tweede maal naar het zwarte land was uitgeweken. Een groot getal katholieke vrienden hadden hem een hartelijk onthaal voorbereid en bewezen M. De Raeve hoe zeer zij hem blijven be minnen. Een muziek speelde de brabanconne en vereerde de vader, M. Jan, de moeder en broeder, M. Arthur, met eene puike serenade. Ten slotte werd het volgend telegram aan. Z. M. Leopold II gezonden Aan Z. M. den Koning der Belgen, Brussel. De Aalstenaars vieren de blijde terugkomst van hunnen stadgenoot M. H. Deraeve, uit Congo, en wenschen hunnen geliefden Vorst alle heil en zegen in zijn grootsch Werk tot grootmaking van 't Vaderland. H. Deraeve, F. Devylder, P. VannuffeT. Het Beiersch Hof, Zoutstraatpoort, Aalst. Ziehier het telegram, dat Z.M. Leopold II, woensdag ten antwoord stuurde STAAT M.M. H. Deraeve, F. Devylder, P. Vannuffel Het Beierschof Sint Jobstraat, Aalst. Brussel 13-40, N° 3949 De Koning, bewogen door het telegram, dat Hem gisteren gezonden werd in den naam der Aalste naars, vereenigd aan een banket, ter gelegenheid der gelukkige terugkomst uit den Congo van M. Deraeve en ontroerd door de wenschen dat de on- dergeteekenden Hem hebben willen zenden, stuurt hen Zijne rechtzinnige dankbetuigingen. De generaal Aide-Camp des konings, van dienst. t Adolf Daeus werd woensdag verleden door de rechtbank van Dendermonde ver oordeeld tot eene geldboet van 5 franks voor smaad en beleedigingen jegens M. L. Gheeraerdts, burgemeester van Aalst, en tot eene zelfde boet, wegens ver wij tingen tegen M. A. Ee- mans, gemeenteraadslid onzer stad. Beide straffen zijn voorwaardelijk. 't Is in allen gevalle wat schoons voor een gewe zen pastoor De E. H. Bert, caudidaat in wijsbegeerte en letteren, die sedert vier jaren werkzaam was in Congo, is professor van rhetorika te Oudenaarde b. Als Haydu zijne muziekstukken schreef kleedde hij zich in galakostum, juist als of hij naar het hof hadde moeten gaan. Mehul, integendeel, stelde zich zeer slordig aan, en hij kon niet werken zonder dat een doodshoofd voor hem op het klavecimbel stond. Haendel zdgde dat hij geen muzikalen volzin hadde kunnen vinden zonder dat eenige flesschen ouden wijn onder ziju bereik stondeo. Scarti moest in eene duistere, gewelfde zaal zit ten, waar doodsche stilte heerschte eukel wilde hij een dansend nachtlampje. Aan die prullerijen hechtte hij het hoogste belang. zooals al de ziekten die uit een arm en onzuiver bloed voortkomen» worden genezen door de Geert enkel geneesmiddel heeft zulke verbazende werking getoond KRACHT AAN ZWAKKEN M. G. Teyssier, onderwijzer te Labarthe-Bleys (Tarn), zegt dat zijne dochter, nu 23 jaar oud, sedert meer dan zes maanden pijnen in de nieren, in de schouders, in liet hartputje en in het hoofd ge\ oelde.Hare eetlust was verdwenen en hare krachten ver minderden. Na zij eenige doozen Pink Pillen genomen had kwamen hare krach ten volstrekt terug. Geene pijnen, geene maagkrampen meer; 'e eetlust is uitmuntend; de ^krachten zijn terug ge komen en dezen toestand blijft sedert reeds lang voortduren. ECHO ÜIT B3ETANIEN Van een onzer medewerkers: Uit Gampel, bii Maure-de-Bretagne (Ille-en-Vi- ainejkomi mij dit belangwekkend feit ter kennis. Het wordt mij door Juffrouw Angele Bourré verteld en ik zal maar weinig aan haren dank- vollen brief veranderen. De gezondheid van Juffrouw Bourré, die tot alsdan goed was, werd erg in twee maanden tijd geschonden Plotseling ziek gevallen had zij al de afwisselingen eener erge ziekte doorgestaan. Hare kleuren waren verdwenen, de frischheid harer gelaatslint was door bleekheid vervangen, de vonk harer oogen was vervallen. Hevige stekingen in de zijden, pijnen overal, gedurige hoofdpijnen, herhaalde hartkloppingen, maakten haar liet leven onverdraaglijk. De bleekzucht had haar bijna uitgeput en dit alles in twee maanden tijds. De geneesmiddelen die haar waren voorge schreven gewenst konden niets verbeteren en zij meende verloren te zijn wanneer men haar aan raadde de Pink Pillen van Dr. Williams te ge bruiken. Zonder te aarzelen,volg le zij de voorgeschrevene verpleging voor het gebruik dezer Pillen en zij lg.at de vo'gen-de uitwerking kennen Ik vraag U om verschooning, schrijft zij, U niet vroeger de gelukkige uitslagen die de Pink Pillen bij mij verwekt hebben, te hebben laten kennen maar ik had liever wat te wachten om over mijne genezing zeker te zijn. Van den eersten tijd af bevond ik mij yeel beter en alle dagen zag ik mijne kwalen de eene na de andere verdwijnen. De genezing was bijna even plotseling als de toeneming der ziekte steken in de zijden, pijnen, zenuwziekten, hartkloppingen, dit alles verdween als tooverij. Het is nu maar een droom of beter het aandenken eener merrie. Heden heb ik met mijne kleuren eenen moedigen en voordeeligen eetlust herwonnen. Mijn bloed is hernieuwd. De erge bloedeloosheid, gevolgd door al de ongelukken die gewoonlijk bij de vróuwen medekomen, is volstrekt verdwenen. Het is mij onmogelijk U mijne erkentenis uit te drukken, die voor U oneindig is. Ik ben zoo ge lukkig de gezondheid te hebben weergevonden dat ik van uwe Pillen niet ophoud te spreken en ik bid U overal ie zeggen dat zij de eeenige oorzaak mijner genezing zijn. De wijze en voorzienige moeders zullen aan hunne dochters de Pink Pillen doen nemen. Is uwe dochter bleek, zwakof met niets ver moeid, heeft zij hoofdpijnen, ondervindt zij nier- pijnen of zenuwpijn tusschen de ribben, zijn hare maandelijkscke zuiveringen achteruit of gebeuren zij moeilijk Dan rnoogt gij geen tijd verliezen. Oij moet de Pink Pillen van Dr. Williams bezorgen. Zij zullen het lichaam helpen zich regelmatig en natuurlijk te ontwikkelen, zij zullen het bloed verrijken en op de wangen den blos der gezond heid terug roepen. Al 'gevaar van kwijning en van.vroeg sterven zal overwonnen zijn. TWEE ONDER DUIZEND VOORBEELDEN Brief van eenen Doctor M. Parod. doctor der Geneesschool van Parijs (7, La Mothc plaats, te Limoges), in eenen brief aan M. Gablin, schrijft dat hij gelukkig is de goede gevolgen die hij door de bink Pillen voor bleeke lieden van Dr. Williams bekomen hssft te mogen mededeelen. Ik verzorgde, zegt hij, eene jonge vrouw die hare ouders door de long tering had verloren: zij leed aan zeer erge bleekzucht. Dank aan deze uitmuntende Pillen zijn de kleuren teruggekomende e> tlust is verwekt en de zieke is nu in den besten gezondheids toestand. Een ander mijner kalanten had sedert lang hevige heuppij nen die aan al de ge- woone verplegingen weerstaan hadden Eene enkele doos Pink Pillen heeft hem vau deze pijnlijke ziekte verlost, en hij raad hun gebruik aan de personen die hij ontmo et Wat mij aangaat, ik veroorloof U van mijnen brief gebruik te maken volgens U wilt. DE PINK PILLEN geven aan de ouderlingen de kracht en de gezondheid der jonkheid terug. W.UUS INK OUR Ales Daar de grondregel dezer verpleging ia de hernieuwing des bloeds en de versterking der zenuwen bestaat spreidt hare werking zich tot vele ziekten uitbloedgebrek, zinking, heuppijn, zenuwpijn, lamheid, onregelmatigheid der voort beweging, St. Yeits dans, hoofdpijnen, zenuw kwaal, kliergezwel, enz. De Pink Pillen geven aan een bleek gelaat zijne schoone kleuren terug, werken tegen alle verzwakkingen en hebben eene krachtige werking tegen al de ziekten die door natuurlijke of geestelijke overdrevenheid voort komen. Koopbaar bij alle apothekers en in de bewaar plaats voor België bij M. A. Derneville, apothe ker, 66,Waterloolaan, Brussel. Prijs 8 fr. 50 per doos of 17 fr. 50 per 6 doozen, franco tegen poet- wissel. Minister Van de Peerenboom, die evenveel Doorzichtigheid als doorzichtigheid aan den dag legt, afeng, nen man van vol ledige competencie, heeft aan de statiebedienden bevolen, mordicus de hand te houden aan den voorgeschreven maatre gel van geene coupons ofte reiskaarten meer af te leveren 2 mimiten voor het vertrek der treinen. Ergo, voor de traagzak- ken dient er opgepast te worden, indien ze 't ding voor hun nen neus niet willen zien vertrekken.... Peerenboom wilt ab soluut niet dat er een enkelen door zijne onvrijwillige schuld zou verongelukken, en de beambten moeten zorgvuldig waken dat er geen levende ziel noch in noch uitstapt terwijl de trein in gang is. Verscheidene groote gazetten hebben aange kondigd dat het in ons land verscheidene keeren is beginnen te sneeuwen, doch dat de sneeuw op de daken der huizen en op den grond gauw gesmolten was. Oei, da was groot nieuws!! Het heeft echter overvloedig gesneeuwd in de Alpen de sneeuw ligt er 50 centimeters en zelfs 1800 meters hoog wie het niet gelooft, mag gaan kijken. —Zijn eigen karakter ken nen, schreef Bauchene, is weten wie de beste geneesheer is. De 5 grootste steden der wereld zijn Londen, Parijs, Con- stantinopel, Weenen en Berlijn. Brussel, de stad van Pietje Snot, Menneken Pis en ander treffelijk volk, komt op den zes tienden rang.Niets komt hi het leven gelijk men het vreest noch gelijk men het hoopt. Inden slag van Sedan stonden er 200,000 duitschers tegenover 130 duizend fran- schen. Van de eerste sneuvelden er, in dien gevloekten strijd, tien duizend man. Van de Fransjoezen verhuisden er 14 dui zend naar het pierenland. Het meest bevolkte land is Chi na met 40 millioen inwoners. Onderofficier Op het com mando rompez les rangs gaan de troepen uitoen. Kreukels, wat doet ge dus, als ik dat beveel Ik ga uiteen, sergeant. Zondag raorgend hebben aardebewerkers in een veld te Wachtebeke een menschelijk geraamte ontdekt. De beende ren schijnen deze te zijn van eenen jongeling van groote ge stalte geen enkele tand ontbrak. Men denkt dat er aldaar eene moord gebeurd is, te meer daar men bij het geraamte een beroest mes gevonden heefthet pikket werd verwittigd. De Belgische Staat heeft voor 200 duizend frank een bosch gekocht in Luxemburg dit bosch meet 224 hectaren en 83 aren. Over drie maanden had minister Vanden Peereboom besloten dat het minimumloon der vast aangeuomen spoor wegwerklieden zou gebracht worden van 2 fr. 20 en 2 fr. 40 op 2 fr. 60 en 2 fr. 80. Hij heeft nu beslist dat die maatregel ook toepasselijk is op de voorloopige werklieden, te rekenen van 1 Juli 1898. Het hun aldus verschuldigd loon zal binnen eenige dagen bijbetaald worden. Gepasseerde week werd Wieze door eene buitengewoon talrijke menigte bezocht, die van al le kanten kwam toegestroomd. Den 3 Januari had de verkoo- ping plaats van den reuzeneik, tei dikte van 4 meters en 60 centimeters en ter hoogte van 10 meters, zonder de breede en prachtige kruin te rekenen. Men schat den eik op ruim dui zend jaar oud. De boom werd verkocht aan M. Limpens van Aalst voor duizend vijfhouderd vijf en vijftig ballekens dat boompje zal naar Aalst ter statie gevoerd worden om van hier naar d'expositie van Parijs te trekken... Een tweede reusach tige eikeboom, doch minder dik en hoog, werd verpast aan M. Van Darnme, van Bostrooi, voor 925 frank. Donderdag is te La Louvière een vierling geboreu oen meisje en drie jon gens allemaal zijn om te beter te pas. Het Vatikaan van Rome is van'de gepasseerde week met den electriek verlicht. De burgerlijke rechtbank van Parijs beeft verladen week in eene enkele zitting, zoo maar de bagatelle van 2$4 echtschei dingen uitgesproken.... Zoekt naar de oorzaak Sinds de Keizer van Rusland eenen oproep deed aan de Mogendheden om gezamentlijk tot eene gedeeltelijke en evenredige ontwa-. pening te geraken, hebben eenige landen met woorden daarin, toegestemd, maar met daden door nieuwe kanons en oorlog^ schepen geantwoord. Dat doet dus vermoeden, dat er van het voorstel van den Keizer niekske zal voortkomen 1 De chris- tene Volksfopperij ligt in haren doodstrijd. Het snelschritt van 't Fransch Gouvernement, dat de vragen bevat welke aaD Dreyfus moeten gesteld worden, bevat zoo maar twee duizend woorden en kost de bagatelle van 26,700 frank voor verzen ding naar het Duivelseiland. Tot 4 dezer maand had de groote post onzer hoofdstad 1,800,000 visietkaartjes verzon den; op 31 December en nieuwjaardag werden voor 22,000 frank timbers verkocht. Ze vertellen nu dat Don Carlos aan de kijkhoest lijdtOch, jongen, dan moef'gy zeer geregeld leven 's avonds niet veel eten, de zuivere l,ucht inademen, geenen geneuver drinken, maar thé, flierenthé en pap mee saroop in.... Hoehooger gezeten, hoe meer wind veel koei en, veel moeien de kleinste vogelkens wonen zeer rustig te gen den grond Eene rentenierster van Amiens meen de verleden week het groot lot van 100,000 patatten gewon nen te hebben, maar ze pakte er grof nevens... De reeks, waartoe het gelukkig nummer behoort, had zij, ja toch, in haar bezit gehad, doch na de dood haars'gemaals verkocht.,.. Gisteren weende ons madam van louter pret, en nu kermt eu lamenteert zij van spijt. De groote muur in China is het machtigste reuzenwerk van éen stuk dat ooit door menschen- handen gebouwd werd 200 volle jaren zijn er van uoode ge weest om dezen muur te bouwen, die met zijne kronkelingen en de schanswal naar het Oosten voortgezet, eene geheele lengte heeft van 3,500 kilometers dus het twaalfste deel van den omtrek der aarde deze muur dient tot grenslijn tusschen China en Mongolië. Dezer dagen is een elektriek lokomo- tief geprobeerd tusschen Parijs en Melun alles liep op wiele- kens. Men zal het zelve zoo forsig trachten te maken om 200 ton te kunnen vervoeren... Wij zullen fleus nog met den elek triek naar 't kerkeputje gevoerd worden. De omstreken van Thourout worden zeer onveilig gemaakt door eene bende kaje- vans, die zich, zooals ten tijde van Backeland en Jan de Licht in de bosschen schuilhouden. Menige personen werden reeds aangevallen en leeggepluuderd en vele dieften in den omtrek gepleegd. De gendarmen hebben eene klopjacht ingericht en gevonden een onderaardsch verblijf en een volledig keuken- gerief... Spijtig, dat de schelmen de pijp uit waren. Het contigent van 't leger, op voet van vrede, voor 1899, wordt vastgesteld op ten hoogste 100,000 man het contingent der milicielichting voor 1899, wordt bij besluit op 13,300 man gebracht. Droef nieuws Het Vlas staat aan lage prijzen en geraakt moeilijk aan den man. Keizer Wilhelm heett de uitgaaf verboden van het derde deel van Bismarck's gedenk schriften nen aardige knol is diene vent. #En onzen Leopol marcheert al zonder wandelstok. Alia, zooveel te beter, Sire. Zaterdag is de trein naar Gent in de statie van Namen te gen een lokomotief gebotst de aangerichte schade is zeer groot twee treinwachters werden erg-gekwetst. Eene cirk is dees week te Brussel verhuurd mits 32,000 frank. Flik is hertelijk gegroet. Kibeladoeken. Luibrechts was met Spiegels naar de vertoouiug van 't Land van Riem gegaan. Daar werd een dra ma gespeeld. Achter het eerste bedrijf staat Lui- brockts op, en gaat aan. Spiegels. Luibrechts, waar gaat ge naartoe Luibrechts. Naar huis, Spiegels het twee de bedrijf wordt maar binnen drij jaar gespeeld, 't staat op den program. PARLOIR. Malbroeck, zijt ge vergoord in de wafels den ozzel vraagt naar den staat van uwe gezondheid. M. Brief komt. Ja. Dank. En zeker zal ik eens komen, maar g'en geraakt tegen woordig t'Aalst niet weg als ge wilt. STAD AALST. gegeven door de Tooneel-, Turn- en Fanfarenaf- deeling op Zondag 5 Februari 1899, om 4 1/2 uren stipt, in de Zaal van de Patronage, M eu leschettenstraat. Later Programma. VAN DE VeREENIGING 103, rue Lairc»se, LUIK. Verkoop van Roomboter aan den marktprijs. Tusschen de gemeene ziekten van het leven is er eene zeer vervelende, de chronische hoest, die wedersparinig is aan alle gewone behan deling. Dikwijls bestatigen wij, dat bij een kind de hoest zich voordoet zonder merkbare oorzaak, en zich voortzet tot het kind verzwakt en vermagert eu voor de ziekte heel en gansch bereid is. De chronische hoest of zelfs de voorbestemd- heid tot verkouden verraadt altijd een gebrek aan levenskracht. De beste behandeling van den chronischen hoest of van eenen algemeenen staat van vermagering bestaat in het nemen van Scott's Emulsie, den aangenaamsten vorm om den traan in te nemen, verbonden met de hypophos- phieten van kalk en soda. Scott's Emulsie is niet enkel een recht- - streeks werkend genees middel vooralle aandoen ingen vankeel en borst, maar schenkt ook aan het gansche stelsel le venskracht en bevecht de voorbestemdheid tot verzwakking. Scott's Emulsie doet zich altijd voor als een zeer doel matig geneesmiddel. Deze Emulsie is zoo aangenaam van smaak, dat zelfs de teedersto personen hem kunnen Mu;-Éi--'aiiéi'CHe innemen zonder moeite en zijne herstellende werking op het stelsel is zoodanig, dal, zelfs de wederspannigste gevallen van verzwakking weldra genezen zijn. Het is in el genoegen dat wij onder de oogen onzer lezers dozen brief brengen, betrekkelijk een vjerjarrig kind dat van eenen jghpnischen hoest werd genezen en tot volle gezondheid, werd teruggebracht. Villenouv'e-sur-Lot, Frankrijk. 6 Mei 1897. Mijnheer, Met aanvang November 1896 werd mijn 4 jarig dochterljo door eene bronchitis aangetast waaruit zij eenen hoest hield tot in Januari 1897' hetgene mij erg bekommerde. Ik gebruikte uwe Scott s Emulsie en ben gelukkig u te kunnen melden, dat na eenige dagen behandeling den hoest ton volle opge houden had en mijn dochtertje genezen was. n Aanvaardt, Mijnheer de uiliirukkim.' miiner bijzonder- gevoelens.(Get.) Mev. Sanjou, ondcrwij/.-iw.-. acffir ius&saw Geboorten Mannelijk 15 Vrouwelijk 10 25. Huwelijken. P. Dierick, ka tiw. met M. Van der Eist, twijast. Overlijdens. L. De Bolster, m. Ileirbrand, schipper, 36 j5$ overl. te Antwerpen. P. De Range, m. Meganck z.b. 39 j. overl. to Gent. A. La Ph»ie, w' Dc Meyer, z.b. 78 j Leopoldstr. E. De Lantsheer, broed, der krist. leer. 62 j Keiseri. PI. G. Pas- tiaens, w6 Brabants, z.b. (54jScherreveldstr. C. Parrez, w* Sienaert, z.b. 82 j. Brusselsckestr. 9 kinderen onder de 7 jaren.

De Volksstem | 1899 | | pagina 3