CHRISTOFLE BRUXELLESl Pipk; Pifler) Voor Bleel^e Liiedei) DE PINK PILLEN EEN HEER H£T LIëVêIN M HO KiND 0RFÉVRTERIE t'ONZENT. Nieuws uit Stad en Dorp. Wat de zieken die genezen zijn zeggen. Vap Dn. Willianr)? Parloir.- De Gezondheid aan de Zieken. De Pink Pillen her- schenken de krachten aan de mannen die door het werken en de overdrevenheden uitgeput zijn. Dc KracM aan de Zwakken. KIBELADÖEKEN. PATRONAGE II. JOZEF Prachtig Avondfeest m 31 MÉDAILLES D OR 5 DIPLID'HONNEUR Exigerlenom surchaque pièce DÉPOT CENTRAL Rue S- Je an 2 Burgerlijke Sla sul. Aalst. ZONDAGRUST. Zondag blijft de apotheek open van M. De Valkeneer, Esplanade. I)e Catkariuisteii. Daar wij wel eene aankondiging, met dringend verzoek van opname ontvingen, maar tot nog toe op eene uitnoodiging wachten, zoo is het ons onmogelijk verslag te geven van de Vertooning onzer Aalstersche Re derij kkamer, waarover wij met grooten lof heb ben hooren spreken. Katholieke Jonge Waclit. Zondag aanstaande Uitstap met Mu ziek naar Kerrebroek. Bijeen komst om 2 uren voor de i9 afdee- ling, bij Thybaert Alfred, KorteZout- straat; voor de 2e afdeeling, bij Geeas Theofielvoor de 30 afdeeling, bij Woulff Pie- terj Nazarethstraat. ©ost-Vlaamsche Studcntenboiid. Af deeling Aalst. In den uitslag van den Letter kundigen Prijskamp was eene drukfeil geslopen. M. Vande Kerckhove Franz, werd aangeduid met 17 punten het moet zijn 27 Nedcrbrakel. Bazoef, die daarvoor 200 frank trekt van den Tralala, heeft eenige onbe duidende kiesreklamatiën uitgevonden wegens stemmen, die, bij vergissing, te veel of te weinig aan deze of gene persoon werden toegekend. Op een zoo groot getal kiezers alles juist passen dat het geen haarken schilt, wie kan dat, tenzij Ba- zoef, die zich dan ook de verlichtste bol van Bra- kel noemt't Zou beteren moesten zijne bazen aan 't schotelken zitten, dan kreeg hij 500 fr. en 't zou er gaan gelijk bij de liberalen van Hobo ken. A propos, men zegt dat Bazoef een mon sterachtig verslag aan t'opmaken is over de ter gende vervalsching der kiezerslijsten door zijne partijgenooten van genoemde gemeente, waarin hij zal bewijzen dat de Brakelsche blauwe pri mussen nog meer zouden kunnen zeuren, zon der nochtans moeilijkheden te hebben met het gerecht. Zou hij er niet eene verontweerdi- gende periode bijvoegen over de schandalige broodrooverijen van Mechelen Cent. Mej. Magdalena Kervijn de Vol- kaersbeke, van Nazareth, heeft het kloosterle ven omhelsd in de orde der Damen van het H. Hart te St-Pieters-Jette. Bi-uascl. Het is M. De Bruyn, die namens het gouvernement de be stelling van het portret des Konings heeft gedaan aan den schilder Jef Leempoels. Het is bestemd voor de Kamer, maar zal eerst prijken in de tentoonstelling te Parijs in 1900. Charleroi. Uit dit arrondisse ment zijn meer dan 1600 paspoorten afgeleverd voor Rusland, meestal aan glasblazers en ijzerbewerkers. Onder deze uitwijkelingen zijn 300 vrouwen. Zelc. Een inwoner dezer ge meente heeft dinsdag avond geschoten op zijne vrouw, 19 jaar oud. Deze werd lichtelijk gekwetst aan kin en oor. De plichtige toont nu veel be rouw over zijne daad. Hij werd den zelfden avond aangehouden en den volgenden dag vervoerd naar het ge vang te Dendermonde. Dinsdag morgend, rond 4 ure, is de stalling afgebrand van den schrijn werker Petrus Boone, wijk Hoek. Al wat zich in den stal bevond is de prooi der vlammen geworden. Zonder de tusschenkomst der pompiers van Zele zou de brand eene groote uitbreiding genomen hebben. St-PIcters-Jette. Tusschen de staties van St-Pieters-Jette en Den dermonde heeft men zondag nacht 20,000 meters telegraafdraad gesto len. I.arken. De gemeenteraad van Laeken heeft in zijne zitting van vrij dag eene toelage van 4,500fr. gestemd, om al de kinderen der lagere scholen, zoowel van de vrije als van de offici- eele, aan te sluiten bij de pensioen kas van den Staat. M. Fornier, socia list, alleen stemde er tegen lil! Nlnove. Woensdag waren de Lange Muntstraat en Markt in volle feest ter gelegenheid der gouden brui loft van Franciscus Moeremans en Rosalia Perdaens. Aan al de huizen wapperde de nationale vlag. Om 11 ure had er eene gezongene mis plaats in de parochiale kerk, waar gansch de Hieronder zijn de onderhouden met de personen die door de genezen zijn, zonder verandering overgeschreven. Deze genezingen hebben plaats gehad daar waar alle andere genees- I middels zonder werking gebleven waren. familie met kinderen en kleinkinderen zich in stoet henen beroven had. Na de mis had er eene ontvangst plaats ten stodhinze, waar de jubilarissen een schoon geschenk werd aangeboden, 's Avonds bij de schitterende verlichting, kon men aan de vitrien de ontelbare geschenken bewonderen welke van alle kanten waren gezonden. Om 8 1/2 ure bracht de harmoniemaatschappij de jubilarissen eene schoo- ne serenade. Tc&usche. Vrijdag is eene steenschuit alhier in aan varing gekomen met eene schuit van M. Bal, van Dender monde, en zonk oogenblikkelijk. De schippers konden 2ich redden met op het vaartuig van M. Bal over te stappen. De eigenaar van het gezonken vaartuig woont te Baasrode. Audcghcin. -- Donderdag namiddag rond 4 ure, is op de vaart het schip de Twee Gebroedersdoor den hevigen wind gedreven, tegen een walenschip gebotst en erg be schadigd. Dank aan de tusschenkomst van den schippers knecht, werd de schipper voor een erg ongeluk bevrijd, an ders waren zijne beide beenen verpletterd. Erpe. De gendarmerie van Aalst heeft zekeren Goe man aangehouden, woonachtig te Erpe, beschuldigd van brandstichting. Sedert eenige dagen werd de kerel opge zocht. Goeman is naar de celgevangenis van Dendermonde overgebracht. Kortrijk. De heer baron Jozef Bethune, rechter bij den Tribunaal van eersten aanleg en stads-bibliothekaris, al hier, schijnt voornemens zijn ontslag van't eerstgenoemd ambt in te dienen. Kareltje. Mama, gij hebt mij altijd gezegd, dat de wilden geen kleederen dragen Mama. Zeker, manneken. Kareltje. Waarom heeft pa dan een broekknop in de schaal voor het Werk van den Congo geworpen Lucas. In 't kort een klein doosken met t'een of t'an- derin. Halt seye-vous Malbroeck. d'Oudeziju op heuren post. De oudste is moeten vertrekken om 9 uren. Ja. Bra vo Geef maar klasjoor Nieuwenh. Hertelijk dank. Die lastige vent heeft iets in den kop. Zeker wordt hij opgestookt door betaalde jacht honden van andere gazetten. Doe hem, a. u. b. reden verstaan. Hof- stade. Ongeteekende brieven worden nooit opgenomen. In Aalst heeft de Volksstem met nieuwjaar éen abonnent verloren, maar integendeel vele nieuwe bijgewonnen. Dat is straf M. Zondag Jonge Wacht, zee. Lotgevallen van eenen mulder Wanneer ik den brief van M. Auguste Sauva- gest, molenaar, die op den molen bouzy, werkt, ontving, klein dorp bij Brézé (Maine-et-Loire), betreurde ik de reis niet te kunnen doen om nog eens deze schoone streek te mogen zien. Ik zou mij met groot genoegen op dien weg van Tours naar Angers bevinden, met zijne lieve geziclnpun- ten, zijne zoo vruchtrijke hellingen van Sanmur, met aa Loire aan hunne voeten, met hunne talrijke windmolens wiens zwengels altoos in gang bij de minste wind zijn. De b stuurder van mijn dagblad, mij le Parijs noodig hebbende, heb ia, in plaats van h< m to gaan bezoekenmij moeten tevreden ste len met met M. JSau- vaget te briefwis-e- 1 len. Zijne gezondheid was erg besrh digd 1 geweest. De nabijheid van de kleine rivier le Thouet en het ka- naai van de Dive waarop den molen waar hij werkzaam 5 is heeft zeker voor een deel geholpen bij hem de zinkingpijnen te ontwikkelen. In september laast- leden was hij ver plicht het bed te be waren zonder zich te kunnen verroeren. Mijn dokter, ze_t hij, gaf mij de beste zorgen wrijvingen, brandsteken, trekpleisters, watte rondom de beenen, alle goede dingen die mij eene kleine verzachting gaven maar de genezing niet Eens las ik in hel Petit Journal een geval van genezing door een onfeilbaar geneesmiddel tegen de heup- en zinkingpijnen de Pink Pillen voor bleeke lieden van Dr. Williams die een groot aantal zieken van deze kwalen j enezen hadden. Mijn besluit was rap genomen. Zoodra het geneesmiddel gekomen was begon ik het te nemen en sedert de eerste doos gevoelde ik mij ee? beter. Dit gaf mij moed en ik ver- I'r-$A de verPlc'ghig. RaP kwam de genezing, vijt doozen waren voldoende. ,ben blijde deze verpleging te hebben gevolgd want nu is mijn vertrouwen oneindig en indien deze afschuwelijke fijnen mij wc-êr aan vallen ken ik het middel om ze te bestrijden en ze weg te jagen. Ik dank U van harte als proef mijner erkentenis veroorloof ik U mijnen brief mt te geven. Werking op eenen zieke die sedert twintig jaren leed hh^A lhr^o!^gan'^machinist> te Lescure bij Albi (Tarn), zegtSedert meer dan hTÓnfJ aren had ik tijdelijke pijnen ineen been. Wanneer ik mij vermoeide iets of wat meer dan bij gewoonte zwol de knie op en ik kon ze niet meer buigen. Ik meende dat de oorzaak van de zenuwen kwam. Heden, dank aan de Pink Pillen, kan ik mij zwaar ver moeien zonder met dit been te lijden. Mijne dochter, die zestien jaren bereikt heeft en die aan bloedgebrek sukkelt en bijna altoos ziek is, heeft hare kleuren hernomen, eenen uitmuntenden eetlust en eene volko men gezondheid, dank aan de Pink Pillen. Ik zou U niet genoeg voor de diensten die JPJ mij betoond heb, kunnen bedanken. Ademloosheid Hartkloppingen Sedert twee jaren, zegt Juffrouw Albertine Chevalier, te St-Mathurin (Maine-et-Loire), leed ik aan vele hartkloppingen cn adem loosheden die mij krachteloos Tieten. Ik was veiplicht geweest al werk te lamn slaan. Ik nam eene menigte geneesmiddels, maar te vergeefs. Men raadde mii de Pink Pillen te ondervinden et gelukkiglijk duurde hunne wonderachtige werking niet voortekomen. Eenige tijd later had ik ge ene hartkloppingen meer en de ademloosheid was verdwenen. Eindelijk waren de schoone kleuren der jonk heid weêrgekomen. Gouindard, eigenaar, te Saint- Jodart (Loire), vertelt het vol gende: Mijne twaalf jarige dochter die erg aan de St. Veitsdans leed is volstrekt enczen. Haar nker arm was lam en hare beenen waren onmachtig haar te dragen en ze - sprak niet. Rap verbeterde ze onder den invloed der Pink Pillen en nu kan zij ze missen daar zij volstrekt genezen is. Nierpljnen Ik heb lang uitgesteld alvorens U te schrijven, zegt M. Marty, te La Grabie-de- Journiac (Dordogne), wat het vervolg mijner verpleging was. Ik liet eerst den oogst voorbij loopen om zeker over mijne genezing te zijn. Sedert mijne kinderjaren had ik afgrijselijke nierpijnen,was eetlustloos en sliep niet meer. Sedert ik uwe Pink Pillen neem ben ik volkomen genezen en heb niet het minste ver val ondervonden. Dat iedereen het wete, drukken. laat het overal Eikendeen den vriendelijken Goe dendag en al wat 't harteken verblij den mag. En nog altijd dien onge- lukkigen regen Vele kwalen en ziekten men zou zeggen dat den aardbol van zijne spill® gerollebold'is door den geweldigen wind dezer da gen.'t Is te bopen dat wij eindelijk toch een beetje vorst zullen krijgen, gepaard met eene heldere frisse lucht, die schromelijk meer deugd zou doen dan al dat vochtig en modderig weder- gezwets. Te Monaco heeft een groote koopman van Mons op zijne trouwreis zoo maar 30 duizend biljs verspeeld en voor alle kwitansie zijn vrouwken in den brand gelaten... O wat is die speeldrift een torment, die voor zoovele zielen <tene aan houdende kwaal is en die gemeenlijk het prison of de lafhcr- tige zelfmoord voor droef gevolg heeftDaar ik over 't Spel spreek, mag ik graaf Egloffstein, uit ttiiitschSand, niet ver geten. Deze heeft 200,000 marken verloren, en daar hij zijne sehuldeischers niet kon voldoen, zoo heeft men kompeer ach ter den grendel gedraaid. Ik viud het toch beter met een lek ker pintje Druwé voor den neus, eeu partijken kaart to spe- Be weelde is eene wreede beestZekere rijkemans- zoon, M. Tilmant van Mctz, is in tweegevecht geweest met eenen officier van 't Duitsch leger en werd er door doodgescho- tenZe moesten dat effenaf aanzien en oordeelen als moord, want dat is moord. Te Coi*teniai*ck is er maan dag laatst nog eene zwaluw te zien geweest. Waar kwam dat beestje nu nog uitgekropen In Siaan gebruikt men oli fanten als kindermeiden. In de groote parken, waar men oli fanten houdt, ziet men knapen van 3 tot 4 jaar tusschen de grove pooten dier beesten spelen. Bij het minste gevaar, bij voorbeeld, wanneer een ruiter op eenigszins snellen draf voorbijsnelt of zoo eene slang uit het gras opduikt, dau neemt de olifant den kleine voorzichtjes met de snuit op en plaatst hem op den rug, en.... die 'tnie en gelooft, hij is lieber van gaan te zien. Het bezoek van Keizer Wilhelm, de ontvangst in Palestina medebegrepen, heeft aan Turkije eene som van 3 miljoen dollars gekost. Welke dieren ziet ge 't liefst, bes te Lezers Dat is niet moeilijk om raden, zulle Gebraden kiekskens. C'est qsl Ten einde den algemeenen Wereld vrede te bespoedigen en de barbaarsche menschenslachting te niet te doen, beeft den Sultan van Turkije bevel gegeven 152 Kruppkanons en 30,000 houwitsers aan te schaffen. Vertrouw, maar zie toch wien ge vertrouwt. Cuba beeft eene bevolking van 1,623,000 inwoners. Wat de oppervlakte aangaat, dit eiland is nagenoeg 4 maal zoo groot als België. 't Is nu omtrent 6000 jaren geleden dat papa Adam, eene lek kere Havanacigaar rookend en den sierlijken wandelstok on der den arm, met zijne huisplaag Eva iu het Aardsch Para dijs rondwandelde om een luchtje te scheppen. De man was 930 jaar oud toen hij dit ondermaansche dal verliet. Eene naald ondergaat 800 bewerkingen eer zij tot den handel ge reed is. Doet gij goed, gij zult afgunstigeu hebben doet ge beter, gij zult ze beschaamd maken. Een man,die 's nachts ij selijk door vlooien gekweld werd, mompelde: Noë heeft nooit dommer streek begaan dan toen hij die vlooien in zijne Ark opnam.Te Maubcugc werd de 81jarige weduwe de Negrier, schoonzuster van generaal de Negrier, in haar bed verwurgd gevonden. Haar knecht, 56 jaar oud, is aangehou den 't schijnt dat hij de ouderlinge een testament had doen zuiverst) ei) verpijLep (jet bloed, Ver- ?tepkep bel zeptiVv?tel?eI, gevep k;rae()t aap de spiepep. Niet aileep zijp ze troop de volgepde ziektep püttig bloedgebrek zinking-en heuppijnen,zenuwpijn, lam heid, onregelmatigheid der voortbeweging, St.Veitt- dans, hoofdpijnen, zenuwkwaal, kliergezwel enz maar verder brengen zij de schoone kleuren terug werken op de verschillende soorten van verzwakking bij de vrouwen en hebben op de mannen eene krachtige werking tegen al de ziekten die uit na- tuurlijke of geestelijke overdrevenheden voortkomen. Koopbaar bij alle apothekers of ter stapelplaats voor België, bij A. Derneville, apotheker, 66, Waterloolaan, Brussel, tegen 3 fx*. 50 per doos of 17 ft*. 50 per 6 doozen, franco tegen postwissel. teekenen, waardoor zij hem 400,000 fr. vermaakte. Toe mor Ze zullen 't den rakker anders wijsmaken, peins ik straf. De tijd van de loting is nabij. Hier en elders zal het nogmaals een dag zijn van dolle vreugd voor de eenen, van machtelooze woede of wanhopige smart voor de anderen.... Deze gruwelij ke instelling, hier door de hatelijke Fransche Sansculotten ingebracht, blijft in een beschaafd land, zooals het onze WIL zijn, sedert eene eeuw voortbestaan!, 't Vlaarasch, 't Katho liek Volk eischt NIEMAND GEDWONGEN SOLDAAT 1 Een leger van vrijwilligers, die voor hunnen dienst eene goede preê trekken. De Keizer van China is nog altijd ziekskes, soberkes, slapenjig hij amuseert zich met het dresseereu van geiten en apen. Te Meeneu, op éenen dag, twee kerels die zich hebben opgehangen,.... twee donchisten, van eigen want iemand die vast in zijn Geloof leeft, zulke toeren niet uit en steekt. De inschrijving voor den Paus in België be draagt reeds 70,000 frank dat doet de Geuzen snossen. Een Corpus humanumbet lichaam van den mensch, zou, vol gens een geleerde, ijzerstof genoeg bevatten om 7 groote sparnagels uit te smeden, vet voor 500 kaarsen, koolstof ge noeg voor 65 grossen potlooden en phosphoor genoeg voor 820 duizend phospkoorstekskens. 't Is zoo zot als 't groot is. Pijnlijk ongeval te JXIbbovc Maandag morgend in een galosj- fabriek, de werkman Weverberg zijne beide handen verplet terd men vreest dat er verscheidene vingers zullen moeten afgezet worden. De malheuren komen per voituur en gaan te voet weer. Onze stadgenoot, M. Prosper Hoebeke, schrijft uit Congo (Missie van Ki-Mweuzaj dat zijne gezondheid op perbest is. 't Is wel besteed.De studenten in de genees kunst der Hoogeschool van Luik zijn in greef ze klagen dat zij te veel lessen moeten bijwonen. Onder die studenten vindt men aardige gasten. Ne zekere heer Van Stry- donck, van Antwerpen, heeft eene collectie postzegels verkocht aan eene Eugelsche maat schappij voor 100,000 frank hij had die verza meling gevonden in eene nalatenschap zijner fa milie.... Ge zoudt nu zeggen, hé, voor wat oud pa pier Maar, 't is zooals het spreekwoord zegt 't Geluk vliegt, en... 't Water loopt altijd naar de zee, want diene mijnheer Van Strydonck'is bevel hebber der Garde-civik, en zoo en zal 't toch gee- nen armen doeivelziju. Mits de som van 7 mil joen aan het departement van oorlog af te dokken kan Deudei'inoude van zijne versterkingen ver lost worden. Zoncler die fortificatiën, zou Dender- monde, ter oorzaak dor gunstige ligging, 50 dui zend inwoners tellen. KIBELADÖEKEN. STAD AALST. gegeven door de Tooneel-, Turn- en Fanfaronaf- deeliag op Zondag 5 Februari 1890, om 4 1/2 uren stipt, in de Zaal van de Patronage, Meuleschettenstraat. biedt kosteloos aan, aan allen die aangetast zijn van eene huidziekte, haarwormen, eczemas, puistjes, huiduitslag, chronisch® bronchieten, borst-, maag- en blaasziekten, rheumatiek, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doobsfaan en beproefd. Dit aanbod, waarvan men het menschlievend doel zal inzien, is het gevolg eencr belofte. Per brief of postkaart schreven aan den heer VINCENT, 8, place Victor Hugo, te Grenoble, die kostelloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlich tingen opsturen zal. Bijna alle kinderziekten zijn het gevolg der onvolmaakte verwerking in hetbloed der spijzen, want liet leven van het kind hangt enkel af van de voeding. Indien tengevolge eener onregelmatigheid der spijsvertering, eener overerfde zwakheid, of zelfs eener verhaaste groeikracht, het kind meer voedsel noodig heeft dan het wel vindt in de gewone spijzen, heeft het voorzeker Scott's Emulsie noodig, waarin verbonden zijn de krachtigste voedbestanddeelenaangeboden onder eenen vorm die hunneopnameen hunne verwerking in 't bloed vergemakkelijkt. Buiten de zuiverste traan bevat Scott's Emulsie Hypo- phosphieten van kalk en soda, dewelke onmis baar zijn voor snel groeiende kinderen. In plaats van Scott's Emulsie als eene re medie te schuwen, nemen de kleinen hem gaarne, als eene lek kernij, wat voorzeker zeer belangrijk is. Het is eene kostbare remedie die den kinderen levens kracht geeft, hen wel te pas, dik en rond doet worden. Wij verzoeken U den volgenden brief te willen lezen, die komt bevestigen wat wij hooger zeiden. Pantin (Seine), Frankrijk, 13 Maart 1897. Mijnheer, mijn dochtertje leed aan eene bronchitis die chronisch geworden was. Ten einde raad, na alles te hebben beproefd zonder uitslag, besloot ik uwe Scott's Emulsie te beproeven. Ziende dat mijne dochter uwe bereiding met genoegen nam deed ik haar verder dit middel gebruiken. Thans is zij volkomen hersteld, hoest hoegenaamd niet meer en heeft den eetlust terug gevonden die haar, helaas 1 sedert lang ontbrak. (Geteekend), Mussaut, kapper, 11, Rue Magenta Scott's Emulsie is verkrijgbaar in alle goe.lo apotheken. Algemeen depótCh. Delacre en (V, Apothekers, Brussel. ^mmiii 'i •l s*.iiicl iLSjafAUT 3 G RAND PRIX Geboorten Mannelijk 09 Vrouwelijk 17 26. Huwelijken. A. Ringoir, nijver, met L. Schotte, z.b. A. Van Delsen, wever, metT. Van Cauter, dagl. V. Blendeman, werkra. met M. Leemans, twijnst. J. Van Geit, tabakb. met M. Medaerts, tvv. F. Van Belle, voerra. met A. Wesemaal, br. R. Van den Brempt, tw. met M. Van Hove. Overlijdend. M. Van Holen, vr. Rasschaert, z.b. 28 j. Hoog- str. M. Luypaert, w" Van Vaorenbergh, z.b. 61 jMoorselb. C. Meganck, m. De Leeuw, spoor- wegb. 50 j. Langestraat. 7 kinderen onder de 7 jaren.

De Volksstem | 1899 | | pagina 3