m DE PINK PILLEN VOOR BLEEKE LIEDEN OPENBARE AANBESTEDING v i iwppHi EIBELADOEKEIV. DE GEZONDHEID BIJ DE VROUW m„wtocVe::LterTn-rs GROOTE AANDOENING De Pink pillen zijn het beste verster kend middel en zij zijn gevaarloos. Zij zijn koopbaar bij al de apothekers, maar men kan ze zich ook bezorgen ter stapel plaats, bij A. Derneville, apo theker, 66. Waterloolaan, te Brussel, voor 3 fr. 50 per doos of 17 fr. 50 voor 6 doozen, franco tegen postmandaat. Liiibrcchts en Spiegels Is rooken gezond of ongezond t'ONZENT. Gemeente Oitcrgcm. ffrs. S8Ó16.37. Prijskamp op den Bak Wordt gevraagd PATRONAGE IS. JOZEF Prachtig Avondfeest GENEZING EENER HUIDZIEKTE Burgerlijke Stand, Aalst. Wij zijn in volle winter. Bijtende koud is de wind en het vriest dat kraakt maar, alla, 't mag zijn wanneer alles op zijnen tijd komt, en valt er niet te murmereeren.. Rijke men- schen, weest nu toch niet onverschillig, nu bijzonder lijk dat zoovele medemen- schen, zoovele ongelukkige schaapkens van kinderen beroofd zijn van voedsel, vuur en deksel... Den Arme gegeven, 't is Gode geleend I Staatsmi nister Bccrnaert schijnt van zins te zijn, het ambt van Voorzitter der Kamer adieu te zeggen.... Wij moeten dat eerst zien want, want diene Mijnheer heeft dat al zoo dikwijls gezeid... In al len gevalle, als hij daar goesting voor heeft, 't en ben ik niet, die hem zal tegenhouden. Eik zijn goeste, zei de man en hij at de pap van zijn kind uit. Dezer dagen hing zich te Wervicq eene vrouw aan het strop, omdat de wereld er voor haar zoo aardig begon uit te zien Zij en ver stond haar niet meer, zei ze azoo, uit den elek- triek, en den telefon, en den telegraf, zei ze azoo... 't Is wreed, zong Pierlala. Maandag was 't lo ting te Rousselaere en een jong masken kwam op de markt geloopen, de handen aan haar kaak houdende, al huilende en kermende van de pijn haren chèr-ami had haar van... liefde een stuk uit de wang gebeten In Frankrijk daar is 't mij 't boelken met die affaire Dreyfus... De Pari- siens staan op hun hoogste pointilje. Hoe dat spel daar gaat uitdraaien kan niemand voorzien.. Brol, riep Sus en hij viel van zijnen zoldertrap tot be neen in den kelder. De schijnheiligste kwakzal versgazet van geheel het land (buiten deze van 't Eiland Chipka, wel te verstaan) dat is De Waar heid van Kortrijk. Valt zij u ooit in de handen, beste Vrienden, rap naar de cang gepakt en de stoof in gestoken. Wat kan een boo ze tong al twist en onlust brouwen Die gal heelt in den mond en kan geen ho nig schouwen Het eerste dagblad verscheen te Antwerpen ten jare 1605. En den eersten boek in België gedrukt, verscheen te Aalst ten jare 1417. In Parijs leeft een persoon op 18 van bedelen. De leugen stroomt, de waarheid droppelt. Onder de vrouwen telt men maar éene enkele su- biete dood tegenover acht onder de mannen. Gemiddelt draagt elke vrouw 72 tot 108 kilometers haar op het hoofd. Het getal Spaansche sol daten, die gedurende den laatsten Kn- bccnschen oorlog gestorven zijn, be loopt tot 80,000. Volksbodewij hebben u sedert Nieuwjaar nog niet ontvangen. Wat wil dat zeggen De Kies- kwestic is van 't allergrootste belang. Waar wil men naartoe? Wat gaat de rechterzijde doen Gewichtige vragen, waarvan het antwoord, hopen wij het, wel zal doordacht zijn. Iets over de betaalde posten in de Burgerwacht De schadevergoeding aan de adjudan ten mag de 300 fr. per jaar niet te bo ven gaan de instructeurs ontvangen 5 fr. per les, zonder dat hun salaris bo ven de 200 fr. mag gaan de secreta ris-onderofficier van elk regiment of bijzonder korps trekt 240 fr. de ser geanten, kaporaals en brigadiers-tam boers 200 fr., en de simpele trompet ters-tamboers 100 fr. Daarmee weet g'het nu allemaal. Kunt ge raden hoeveel Iiomlcu er in de provincie Brabant zijn?... 67,920, waaronder 1015 jachthonden in 't arrondissement Brussel, 425 in dat van Leuven en 497 in dat van Nijvel... De provinciale hon denbelastingen brengen voor Brabant 298,142 fr. op. Dat kan nog al tellen Hola, opgepast, zeë, Velomanne- kens Ge moet u een nieuw plaksken aanschaffen te beginnen van Februa ri... 't Is van leggen, zei Clercq, of nie meê rijen. Het Bureel der Ksuuer Bij de tfroutv gaat de ?cf)Oopi}eid dep vop- irjer) aitoo? rpet de gezondheid njede. Eei) fpi?ch gelaat, eepep bevaliigei) gaijg, zijp bi) baap de Keptee^ep? de? tvelvarep? ep ze Ver dwijnen ?pel tvappeep zij aap eepe dep aap tjaap ge?laet)t bijzopdepe ziebtep lijdt. De minste overtreding tegen de wetten der natuur wordt weldra door deze stoornissen gevolgd die meer dan de kolft der vrouwen plagen. Dan lijdt de vrouw aan hoofdpijnen, nier-, zenuwpijnen in de zijde, eetlustverlies, bleeke en geelachtige gelaatstint, glansloze oogen, hartkloppingen, opzwelling der knoesels of beenen, zenuw- achtigen en prikkelbaren toestand. Het oogenblik is daar om zonder aarzeling het geneesmiddel te gebruiken die stellig de genezing medebrengen zal. Vap Dr. WILLIAMS rpi??ep pooit aap hoppe Wering ep overtvippep ?pe! deze ?toorpi??ep. EENE GEREDDE MODISTE Wij lezen in den Pt tit Parisien" In de rue de l'Evêché, te Nevers, woont Mme Hervé met hare achtienjarige dochter. Mme Hervé is eene goede moeder, oplettend voor het welzijn van haar kind. Sedert eenige jaren reeds deed zij haar het ambacht van modiste leeren om haar een zacht en gerust leveu te verschaffen. Maar de ziekte had reeds hare ongunstige werking begonnen en dreigde dit ontwerp voor de toekomst te vernielen. Mme Hervé had sedert den ouderdom van twaalf jaren de gezondheid van hare dochter zien veranderen. Eene in het begin onbepaalde kwaal kwam haar leven Btoren en baar de pijn doen kennen. Hevige hoofdpijnen en terzelfder tijd eene erge maagziekte hadden haar langzamerhand verzwakt op het punt haar al werk onmogelijk te maken. Zij kon niets meer dan melk, eieren en vleeschnat ver dragen. Al ander eten was haar verboden, zij kon het niet verteren. Zij leed veel en was zeer zwak hare arme moeder was wanhopig haar in zulken toestand te zien en het is wanneer zij met eene vriendin over de ziekte van hare dochter sprak dat zij den raad ontving de verpleging door de Pink Pillen voor bleeke lieden van Dr. Williams te pro- beeren. Mme Hervé vergat dezen raad niet en zij had er niet over te klagen. Na de eerste doos had eene verbetering plaats, ue hoofdpijnen waren niet zoo hevig meer en de maag gedroeg zich beter. Met eenen krachtigeren eetregel kwamen de krachten snel terug, alsook de goede luim en mooie kleuren en wanneer de zesde doótar8"ad de m°ed" hct 6eIuk aochter volstrekt genezen te zien en vrij moedie ruien toch goed, herhaalt Mme Hervé die hlii over de herstelling harer düchter rve' dle MjJ overal de wonderlijke gevolgen f heeft, te doen kennen. Z1* kekomen IN EENE KLEINE STAD Te Pouancé Maine-et-Loire), spreekt men van mets dan van de genezing van Jufvrouw Marie nvel, eene zeer eerwaardige persoon, door hare medeburgers wel bekend. De volgende brief die door de erkentelijke zieke geschreven is, zal beter spreken dan wij het zouden kunnen. «Na lang verminkt te zijn gebleven, schrijft Juffr. Grivel, is het mij eene groote vreugde U de verzachting te zeggen die ik door de Pink Pillen voor bleeke lie den van Dr.Wil- liams bekomen heb. De bloed- omloop is in mijne ledematen weêr natuurlijk geworden en ik kan zonder de minste hulp gaan. Da eetlust is teruggekomen en terzelfder tijd zijn de ruste- looze nachten die mij zoo lang schenen, verdwe nen. Ook kan ik mij van mijne rechter hand be dienen en ze was vier jaren lam 1 ik kon noch pen noch naald houden en nu heb ik reeds twee dozijnen neusdoeken kunnen zoomen en ik werk voor het oogenblik aan sterk laken. In een woord ik ben op wonderachtige wijze tot de gezondheid terugge komen; ook kan ik U bijna niet mijnen hartelijken dank uitdrukken voor de uitmuntende werking uwer pillen. heeft beslist eene commissie van dry leden te benoemen, be- hoon-mP tot verschillige politieke groepen, ten einde de ver talingen der wetteksten, door de officieele vertalers geleverd, na te zien... De katholieken zouden vertegenwoordigd zyn door M. Van der Linden de socialisten door M.M. Bertrand of Anseele de liberalen doorWacht, bij de liberalen zoekt men nog naar nen Vlaatnschen volksvertegenwoordiger Dat is kostelijk, voorwaar De iuschrijving ten voordeele van onzen H. Vader den Paus bedraagt reeds de som van 98,000 frank. Men mag de giften zenden aan bet bestuur der Volksstem wij zullen ze aan 't hoofd van ons blad mededee- len. Zondag is er te Kevelc schuwelijk wreed met de mes sen gevochten er waren 3 gekwetsten. Tot Zcle is eene plaats open van kandidaat-briefdrager. Om de kinderen en de groote menscheu ook, gemakkelijk traau te doen nemen, is bet voldoende een weinig koffie, sterk gesuikerd, zeer warm te maken en er dau den traan in te mengen... Als men die be reiding warm maakt, gevoelt men niet den minsten walg. Zonder geld kan men niets doen in de wereld, zei een slechte betaler. «Ja toch, antwoordde M. Payé, zonder geld kan men schulden maken. De nieuwe ijzerenweg iu Congo werpt goede vruchten af. Iu de verloopen maaud beeft bij gemiddeld 850,000 franks opgebrachtdat komt zoo op ruim 10 millioeu 's jaars... Men mag dus zeggen dat bet geene slechte specula tie is. M. Frans Proost, van Turnhout beeft over eenige dagen in zijn palingsnet eenen zalmforel van 1 meter lengte gevangen de zeldzame visch woog 7 kilos. Dat is wat anders dan een bliekske of stekelbaggeken. Er is in de wereld geen dwazer, geen zotter en ook geen droeviger mensch, als diegene die alle oogenblikken inkonsekwent is met zijn zeiven... Jan uit Den Bonten Os mag met nieuwjaar nog geen peperkoek la ten afloten of men doet hem een proces aan en, deze week, op Lotersdag, wordt over de ziel en het lichaam onzer Volks kinderen door het wispelturig lot beslist II Leve bet Vrijwilli gersleger Iu de bank Carr, te Londen, heeft men een diefstal gepleegd van 11/2 millioeu frank. De dieven zijn nog niet ontdekt. De burgemeester en den stadsingenieur der stad Mcchclen komen beiden, binst het tijdverloop van 4 dagen, te overlijden. d'Ennery, de gekende fransche romanschrij ver, is ook Ad Patres. Hij laat eene fortuin na van 10 milli oeu frank, gewonnen, zeggen ze, met de uitgaaf zijner werken. Alles is mogelijk maar 'k wou dat ik bet zag, zei de blinde. Er wordt geseiud dat Koning Leopold in 1900 de wereld tentoonstelling van Darijs zal bezoeken en dat hij er 14 da gen schikt te blijven. La Franse Libre, een donchisten- blad, houdt op te verschijnen. II. I. P.Olin, de gewezen minister van ijzerenwegen, komt ook de pijp aan Merten te geven... Tijd van komen en tijd van gaan, zei de dominé, en 't vaatje was af. De Burgersstem vertelt dat over eenige dagen twee administrateurs in Vooruit zoodanig gevochten hebben, dat een hunner uit neus en moud bloedde... Dat en kan niet waar zijn, want oncier de socialisten heersebt immers altijd de beste broederlijkheid Do witte vlag wappert op de gevangenissen van bet distrikt Lavaux, in Zwitserland, tot teeken dat zij volstrekt ledig zijn. Zulks was tot nog toe nooit gebeurd. Op den trein heb ik dijnsdag vernomen, dat M. den On derpastoor van Denderbel Ie ernstig ziek is. Een gebed, als 't u belieft, voor zijne genezing. Oei I ln Duitschland, eene bende kinderen, op het ijs schaatsenrijden, 't ijs breken en 20 kinderen verdronken Die gaat op 't ijs, is niet wel wijs. Tot Denderbelle is dijnsdag het lijk opgevisebt eener vrouw, schijnende omtrent de 60 jaar oud meu weet niet wie zij is of waar zij vandaan komt.Te Sottcgena is eene plaats van notaris open, en raadt eens, hoeveel kandidaten er aireede zijn Over de 30 I En er komen er nog dagelijks bij 'k en zeg u maar dat I Te Popcringhc zijn in 't jaar 1898 acht en twintig herber- gen bijgekomen. Woensdag is te Parijs een kapoen van 21 jaar dén bol afgedaan, die eene vrouw eu haar zoontje de keel afgesneden had om haar spaarpenumkskens te stelen. Te Hamuic ontstond zondag nacht brand in twee graanmij- ten tegelijkertijd. Er is presompse. De Staat heeft van de stad Kamen baar prachtig museum vau oudheden afge kocht dat zal ook meer als ne koperen knop gekost hebben. Ze zeggen dat M. Rosseels, bestuurder der Academie van Schooue Kunsten, te Dendcrmondc, zijn ontslag gaat ge ven. Om welke reden zou ik niet kunnen zeggen. Zondag namiddag is te Burgerhout in de St-Janskerk bet eerste kind gedoopt van de echtelingen Jacobus Beskens-Embrechts. Dit kind is in bezit van 2 grootvaders, een oud-grootvader, van 2 grootmoeders, 2 oud-grootmoeders, en 1 overoud-grootmoe- der, die ruim 92 jaren oud is ook zijne meter hield voor de vijf-en-twintigste maal een kind over de doopvont dit wierd in die volkrijke familie buitengewoon gevierd. Kibeladoeken. Gnmmm&ei) - ze e.erste correspondentie van o Grimmingen was reeds gezet, als er ons eene tweede in denzelfden aard toekomt, ons mel dende dat het door het toedoen is van den geprezen ie ver van den koster Van den Noortgate, dat er'de maatschappij Cecilia de Mis en daarna het Iste Confessor door den E. H. Van Dam me geharmoniseerd, zoo kunstig eu meesterlijk is uitgevoerd. waren naar een museum gegaan vau antiketeiten en zagen daar allerhande oude beelden, waarvan aan het eene eenen arm, aan het andere een been ontbrak. Ha, zei Luibrechts, op eens aan zijnen vriend Spie gels nu weet ik waarom men aan den ingang zijnen stok of paraplu moet afgeven.... Woeste kerels hebben die beel den hier al armen en beenen afgestegen. Velen beweren, dat rooken ongezond is, omdat de nico tine van den tabak een nadeelige werking op de maag uit oefent toch zijn er weer anderen, die van eene tegenover gestelde meening zijn en staande houden, dat het nu eu dan rooken van eene sigaar of pijpje zelfs gezond is en als een voorbehoedmiddel moet beschouwd worden tegen tal van ziekten. DrTassinari, te Rome, heeft vele onderzoekingen gedaan omtrent den invloed van tabaksrook op de kiemen van cholera, longontsteking en andere ziekten, die door mikroben ontstaan. Alle kiemen werden door tabaksrook gedood. Op de thypusbacillen alleen was de uitwerking on beduidend. ZONDAGRUST. Zondag blijft de apotheek open van M. Beaujean, Lange Zoutstraat. Sioufnklijkc Maatschappij 't Land van Kiem. d Groot Liefdadigheidsfeest, met op- schorsiug van abonnement, op Zcmdag 5 en Maan dag 6 Maart 1899, telkens om 5 uren 's avonds. Men zal beide dagen opvoeren het groot drama in 5 bedrijven en 8 tafereelen VINCKNTIUS DE PAULA. KERKELIJK NIEUWS. - De E. H. Simoens coadjutor te Saffelaere, is benoemd tot onderpas toor te Wacht' beke en wordt te Saffelaere vervan gen door den E. H. Blondeel, priester in het sem. PARLOIR. Verscheidene artikels verschoven tot den. w.Nieuwenh. 100, Ninove, Vrijdag, ter aangeduide plaats. Malbroeck. Alles om 9 uren gedaan,' niet meer te verwijten, maar te boef- fen. Adolf. Van de week komen z'af. TOT HET herhouwen «Ier parochiale Kerk, op Maandag 27 Februari, om 2 uren namiddag, ten gemeentenhuize. Bedrag van het bestek Aanbiedingen te zenden aan den heer G. Schoc- kaert, Voorzitter der Kerkfabriek, op 23 Februari. De stuks liggen ter inzage iu het gemeenten huis. Voor verdere inlichtingen weude men zich tot den heer Geimaert, bouwmeester, Nieuwpoort- straat, te Gent. Ottergem, den 1 Februari 1899. De Voorzitter der Kerkfabriek, De SecretarisG. SCHOCKAERT. H. DE SADELEER. op Zondag aanstaande 5 Februari, bij den heer Joseph Herte, Het Brouwershuisaan de Groote Kerk. goede Keukenmeid, kunnende tezelfdertijd aller hande huiswerk.Zich te bevragen op ons bureel. STAD AALST. gegeven door de Tooneel-, Turn- en Fanfarenaf- decling op Zoiidag 5 Februari 1899, om 4 1/2 uren stipt, iu de Zaal vau de Patronage, Meuleschettenstraat. De» korsten en huiduitslag die wij zoo dikwijls bij kinderen bestatigen,ook wel bij volwassenen, vinden gewoonlijk hunne oorzaak in eene verar ming van het bloed. Ofschoon er in het bloed niet het minste spoor ▼an scrofulus, noch eene kiem van ziekte moge bestaan, is het nochthans zeker, dat bij bloed- arme menschen huiduitslag kan voorkomen. Deze natuurwet is de zelfde voor personen van allen ouderdom. Wij halen hier den brief aan van eene dame, die ons het portret zendt van het kind van eene harer bloedverwanten zij vertelt ons hoe dit kind werd genezen door Scott's Emulsie, deze wondervolle bereiding die het bloed verrijkt, gezond vleesch vormt en de levenskracht in het organismus verspreidt. Scott's Emulsie bevat traan,-volmaakt ver koelend, en hypophos- phieten van kalk en soda, algemeen aanbe- volene remedies. Scott's Emulsie, verhoogt hunne doelmatigheid door ze bijzonderlijk aan te passen tot de behan deling der verzwakte stelsels. Scott's Emulsie is I zoet en gesuikerd van smaak, en wordt zoo gemakkelijk door de verteringsorganen opge- Hennctte gollot nomen dat hij niet de minste inspanning vergt, zelfs niet van de organen van een verzwakt kind. In haren brief betuigt Mej. Guillot dat zij Scott's Emulsie in de hoogste achting houdt. Curcial-Dongalon (Ain), Frankrijk, 29 April 1897. Mijnheer, ik. heb het genoegen U den goeden uitslag te doen kennen, bekomen met uwe Seott's Emulsie bij een kind mijner familie, dat veel huiduitslag had, dewelke op de oogen gevallen was, waaraan het kind voortdurend piin had. De kleine nam zeer wel deze bereiding; na het gebruik van enkele flesschen was de huiduitslag verdwenen, evenals het oogzeer; thans is zij zeer wel te pas. Door dezen gelukkigen uitslag aangemoedigd, verzoek ik U mij een flesch te laten geworden voor een kind, dat ook veel aan huiduitslag lijdt. Ik zal U den uitslag doen kennen. Gij moogl van mijn schrijven gebruik maken, indien U zulks kan nuttig zijn. Aanvaardt, Mijnheer, de verzekering mijner oprechte achting. Augustine Guillot, Vroedvrouw. Geboorten Mannelijk 08 Vrouwelijk 12 20. Huwelijken. L. De Witte, landb. met S. Dierickx, herb. B. De Moor, tw. met R. Flips, tw. J. D'Haese, broodb. met M. Angenon, dienstm. A. Nichels' schrijnw. metL. Matthieu, vroedpr. B. Moons] landb. met L. Ruyssinck, landb. Overlijdens. M. Hellinckx, w* Soctcns, z.b. 87 jLcdestr. J. Willems, m. Van Horrewege, z.b. 63 jVischm. A. Delehaye, m. Brown, z.b. 66 j. Dam. - A. Van den Bossche, m. De Geyter, brouwersg. 56 j. Mijlbeek. 5 kinderen onder de 7 jaren.

De Volksstem | 1899 | | pagina 3