CHRISTOFLE BRUXELLES VASTENAVOND 1899 OPENBARE AANBESTEDING 31 MEDAILLfS B0R 5 DIPLD'HONNEUR KTBELADOEKEIV. t'OnrZENT. Aan de Ilhimiaüsmlijders. Gemodereerd Aieuws. Gcniecnlc Oitcrgcin. Fr*. 28ÖS6.37. Wordt gevraagd BEENOEHEN en de SPIEREN Burgerlijke Stand, Aalst. STAD AELST. POLITIEVERORDENINGEN. De Burgemeester der stad Aelst Gezien de wet van 30 Juni 4842 en van 16 en 24 Augusti 1790, alsook de plaatselijke reglementen van Politie, Stelt vast de hierna volgende politieverordeningen Art. jHet is toegelaten langs de straten der stad ver kleed 'en gemaskerd zich te vertoonenop de volgende dagen: Zondao- 12 Februari, van den middag tot 10 uren 's avonds, Maandag en Dijnsdag 13 en 14 Februari, van 8 uren 's mor gens tot 10 uren 's avonds, en Zondag 19 Februari, van den middag tot 10 uren s avonds. £rt 2. Het is verboden aan de gemaskerden te dragen vuurroeren, pistolen, sabels, degens, stokken, blazen, spruiten, poeder- oi'zemelzakken, ot' elk ander wa pen of getuig, waardoor zij iemand zouden kunnen hinde ren of bezeeren Vermommingen te gebruiken die de zeden of dë gods dienstige overtuigingen zouden krenken militaire of gees telijke kleederen aan te trekken; gesprekken te houden, liederen te zmgen of druksels uit te deelen die iemands eer of de goede zeden zouden kwetsen Anderen aan te randen of tegen verzet in de huizen bin nen te dringen. Art. 3. Het is insgelijks verboden de gemaskerden te tergen, te beleedigen of te mishandelen. Art. 4. Het is streng verboden naar het aangezicht van iemand te werpen met iets dat hem kan deren of vuil ma ken geene confettis mogen geworpen worden in openbare gestichten of lokalen, tenzij na de toestemming bekomen te ebben van de houders of dergenen aan wier waakzaamheid deze gestichten toevertrouwd zijn. De confettis mogen langs den openbaren weg niet opgeraapt worden. Art. S. Alle gemaskerde of verkleede persoon zal, op het eerste verzoek van eenen politiebediende, dezen moeten vergezellen naar het politiebureel, om zich aldaar te laten kennen en de inlichtingen te geven die hem zullen gevraagd worden. Art. 6. HET IS UITDRUKKELIJK VERBODEN AAN EENIEDER, ZE DEN SCHENDENDE OF ON TUCHTIGE LIEDEREN TE ZINGEN. Art. 7. De overtreders van de hierbovenstaande schikkingen zullen aangehouden en geleid worden naar het burgerlijk arresthuis, alwaar ten hunnen opzichte zulke maatregelen zullen genomen worden als het behooren zal, onder voorbehoud van alle rechterlijke vervolgingen, zoo wel tegen hun als tegen de ouders of personen wettelijk verantwoordelijk, krachtens de bestaande politiewetten en reglementen. Art 8. De aftochtsklok zal op de vastenavonddagen niet geluid worden. Art. 9. De commissarissen en agenten van politie zijn gelast met de uitvoering van het tegenwoordig reglement, aat zal afgekondigd worden op de gewone wijze der bekend makingen. Gedaan ten Stadhuize, te Aelst, op 4 Februari 1899. De Burgemeester, M.-L. GHEERAERDTS. derdag avond uit Londen te Brussel aangeko men. Hij zal door den koning in gehoor worden ontvangen en binnen eenige dagen zi,ne reis naar Egypte voortzetten. De ckui^chc Rijksdag heeft woensdag in eerste en tweede le zing het voorstel van het Centrum aangenomen, strekkende tot het afschaffen der wet waardoor aan de Jesuieten het verblijf in Duitschland ver boden wordt. In de maag eener zwaluw vindt men soms tot over de 500 insecten. Op den huidigen dag zijn er in Japan 4 bisdommen met ongeveer 50 duizend katholieken, 206 kerken en bidplaatsen, 1 seminarie en 2 colleges. In 94, dus over 5 jaren, doopten de christene zendelingen er 2560 volwassenen en 1450 kinderen. Onze koningin en heeft van de geheele gepasseerde week geen beetje in haren haak geweest. Nu is zij weer goed te pas. De schikkingen voor den aanstaanden Vasten, die Zondag in alle kerken zullen afgelezen worden, zijn gelijkvormig aan degene van verleden jaar. De Chronique meldt de aanstaande benoeming van generaal Greind, schoonbroeder van ONZEN WOESTE, tot mi nister van Oorlog. Wij gelooven te weten, zegt Het Handelsblad, dat de redens nog bestaan, die vroeger Generaal Greind noopten het ambt niet te aanvaarden. Laat het ons afwachten. De loting is te Aiuovc veel beter afgeloopen dan de vorige jaren. De Koning komt dees jaar naar Dciitlcmiioiidc de groote feesten bijwonen naar aanleiding der inhuldiging van de nieuwe brug over de Schelde. Er is spraak van de inrichting van eenen grooten stoet ter verheerlijking van den Congo. Er riskeert daar een volkske te zijn! Het'voorstel van den heer Woeste en con soorten, strekkende om deleden der Vrijwillige Pompierskorpsen van den dienst der Burger wacht te ontslagen, is door de Volkskamer ge stemd geworden. Bravo Bravo Volgens de laatste optelling zijn in ons land 30,000 klooster lingen. E11 daarmeê, zelle, beminde Lezeres sen en Lezers, ik ben voor den Alvar de goede gezondheid en zijt braaf, gelijk uw Kibeladoeken. Vrienden, het groot or de van den dag is nog al tijd de ministerieele crisis, de plotselinge en onver wachte afscheuring van twee voorname ministers onzer regeering... Ik en kan geen voet buiten de deur-zetten, of men vraagt mij wat er nu gebeuren zal. Daar het ding met een zoo geheimzinnigen sluier omhuld is en er maar niets uitlekt van dat gene men voornemens is te doen, dan enkel de verklaring van M. Vanden Peereboom, dat er nog niets beslist is, zoo zeg ik bij mijn zeiven Als het de doe» van Pandora maar niet is, die men ons in de hand gaat steken, doch dan staan we bij den garde.... Ik zie mijne Lezers dwaas opkijken en zich afvragen Wat voor eene beest mag de doos van Pandora wel zijn Ik ga U dat in korte woorden diets maken. Vol gens de Grieksche fabelleer, waarmede zich nu nog enkelijk schilders, beeldhouwers en dichters bezig houden, heette de eerste vrouw Pandora. ZONDAGRUST. Zondag blijft de apotheek open van M. De Waele, Kerkstraat. De iweinszoncBi. Zaterdag aanstaande om 8 1/2 uren 's avonds, algemeene vergadering, ter herberg Het Molenhuis, bij M. D. De Rouck, Zate, 2. fiSurgerlijke decoratie. De medalie van eerste klas is verleend aan M. Pieter De Winter, secretaris van het Weldadigheidsbureel onzer stad. Gelukwenschingen. Verdronken. Vrijdag avond, rond 6 uren, is Petrus Temmerman, brugdraaier, oud 67 jaar, aan de Sint Annabrug verdronken. Men veron derstelt, dat hij, volgens gewoonte, onder de brug is gaan kuischen, uitgegleden en in den Dender geraakt is. De beste zorgen, hem door twee doktoors toegediend, konden den ongeluk kige niet meer tot het bewustzijn brengen. De begrafenis heeft maandag, om 9 uren, plaats g. Toekoincflidc Zondag tweede Avondfeest der Patronage Sint Jozef. Gordijn om 5 uren. Opgepast voor eene goede plaats 7;; j j t~t1 Het is eene groote dwaling te denken dat het Zij weid door den grooten afgod Vulkanus rhumatism enkel de gewrichten aantast 'triool- voortgebracht, door de P-odin Mtnfrva mHwiL. i rüumdtlbrV en*ei Qe gewncnien aantast, t is ook voortgebracht, door de godin Minerva met wijs heid bezield, terwijl elk der menigvuldige goden haar eene bijzondere gave schonken. Jupiter,de meester en vader der goden, schonk aan Pando ra eene kostelijke gesloten doos en zond haar hiermede naar Premetheus, edoch deze kwaad vermoedende, wilde noch Pandora noch haar geschenk aanvaarden maar Epimetheus, zijn broeder, huwde haar en opende met brandende nieuwsgierigheid de doos, die Pandora als bruid schat had meegebracht. Helaas, wat teleurstel ling De doos was opgevuld met alle soorten van kwalen, die het menschdom sinds dien tijd aan houdend kwellen door het roekeloos openen der doos kregen al die kwalen vrije vlucht in de wijde wereld de Hoop alleen, die aan hare vleugels gekwetst was, bleef in de doos achter, en op deze alleen kon Epimetheus nog zijn steun makenAls wij nu al dat geheimzinnig kon- kelfonkelen, de raadgevingen van Bara aan den Koning, enz., zien, dan bevangt mij een zeker wantrouwen en ik vrees dat men ons de doos van Pandora in de hand gaat steken... Als het zoo zou moeten zijn, dan ware 'tnog beter het hek ken aan den ouden stijl te laten hangen. De meest bevolkte stad van ons land is Autwcrpcu. Ze telt voor het oogenblik 282,007 inwoners. De vrouwen hebben er de majoriteit ze winnen het op de mans met een getal van 4071. We zijn met blij gemoed de Sprokkelmaand ingetreden.. Als op Lichtmis 't zonneken op den Evangelie- oek schijnt, dan mag men een rijken graanoogst verwachten zoo zegt ten minste het spreek- woord, en dat gebeurde dees jaar... 't Is in allen gevalle onbetwistbaar, dat de kommeeren in de ze maand het minst praat maken In de laat ste veertien dagen zijn er s van de oud strijders van 1830 gestorven. Die rangen beginnen er°- ge dund te geraken. Het schijnt dat er spraak is een jachtverlof tot stand te brengen, kostende 5 frank en geldig voor vijf dagen. Een frank per dag I Nu zal alleman op jacht gaan. Attention voor de koegels 1 De Inschrijving voor Z, H. den Paus had woensdag de som van 117,705,50 frank bereikt. In Bulgai-ië heeft het Ministe rie zijn ontslag gegeven en prins Ferdinand, die aan het katholiek geloof verzaakte, heeft zijne jonge vrouw verloren. Quien sabe Wat zullen wy zeggen Ongeloof brengt geen zege bij. In Soiitninpliio» mag er 's Zondaags 111 de herbergen niet gezongen worden het is de eeni ge stad waar dergelijke politieverordening in voege is. Het bestuur van 't Geldwezen zal binnen kort 3 miljoen 330,000 stukken van een centiem laten slaan. Cecil liliodes, de be ruchte Engelsche politieker, die de Boeren in transvaal zooveel last heeft aangedaan, is don- nog eene dwaling te gelooven dat zij door koude en vochtigheid te weeg gebracht wordt. Het rhu matism is vooral eene pijn te weeg gebracht door eene wrangheid van 't bloed en slechte wer king der nieren, die er np eene onvoldoende wijze de stoffen verwijdert die er gansoh zouden moeten uttgenomen worden. Dan hebben de koude en de vochtigheid het meeste vat. Deze bloedwrangheid prikkelt 't zij de gewrich ten, 'tzij de spieren. De wrijvingen in geval van rhumatism hebben eenen onzekeren uitslag, 't Is dus het bloed dat men herstellen moet, zooals vol genden brief het aanwijst Schaerbeek, 10, Gallaitstraat, (België). Ondanks de geneesmiddels gedurende zes maanden genomen, leed ik als eene martelares. Maagzeer, voortdurende verstoptheid, suizingen en schedelhoofdpijn, ondragelijke pijnen in den rug en de lenden, rhumatism iu de beenen. Zeer ver zwakt door gedurig vloedverlies, was ik van water zucht bedreigd. Acht doozen Pillen van Pink deden al deze kwalen verdwijuen. Ik eet en slaap zeer wel. Ik ben niet meer mager, mijn vleeseh wordt vast, met de struischheid zag ik mijne wangen weêr kleuren en mijne oogeu glanzen van vreugde. In een woord, ik gevoel mij gansch hersteld en her leef als in den tijd mijner eerste jeugd. Aan al mijne vrienden, ver wonderd mij in zulke goede gezondheid te zien, roem en beveel ik hen de Pillen van Pink aan, welke mij de ge zondheid weerschon- mij toelieten het kritische jaar te bereiken zonder erge .tongevallen. Laat mijn MC<rr brief verschijnen, mijne Heeren, ik geel eru de toelating van, en bedank u. Geteekend Wwe. Vr. Molteni, eigenaarster. Alle dagen verneemt men zulke genezingen vau rhumatism, bekomen op de wijze hierboven aange haald. De Pillen van Pink verzuiveren en verrij ken het bloed en genezen alzoo al de ziekten voortgebracht tzy door zijne armoede, 't zij door zijne machteloosheid. De bloedarmoede, de klier ziekte, de uitslagen, hetscialiek, de beenderzwak- te bij de kinderen, de schedelboofdpjjn en de uit geputheid worden bij deze ziekten gerekend. De Pillen van Pink voor bleekzuchtige personen zijn te koop in allo apotheken en in het hoofddepot, in België, A. Dkrneville, apotheker, 66, Water- ioolaan, Brussel, 3 fr. 50 de doos eu'17 fr. 50 voor 6 doozen, franco tegen postmandaat. Ucudci-bcllc. De vrouw, die men over eenige dagen alhier uit den Dender opgevischt heeft, is de echtgenoote Charles Louis Vau den Heeden, vanMoorsei. De ongelukkige had dinsdag nacht hare woning verlaten, gelegen tegen het water. De arme vrouw, die sinds drie jaar zinne loos was, had enkel hare nachtkleeren aan en was barrevoets. Men denkt dat zij door de koude ver steven in't water zal gevallen zijn. Rond 6 uren 's morgends heeft een schippersknecht iemand hooren kermen. Laudegein Den nacht van dinsdag tot woens dagzijn ten nadeele van Felix Stevens, wonende op de wijk Wilde, 19 kiekens en 1 haan gestolen. Den volgenden nacht van woensdag tot donderdag, hebben dieven met geweld gepoogd in te breken bij Hendrik Verhaeghen, landbouwer, wonende wijk Herenthoek. Zij zijn er niet in gelukt iets buit te maken. De schurken hebben den grooten wacht hond vergiftigd. EIscuc. Verscheidene personen van Elsene en St-Giliis hebben brieven ontvangen uit Spanje waarin hun aangeboden wordt, mits opzending van eene zekere som gelds, de bergplaats van eeu ge heimen schat in het Zoniënbosch aan te duiden. Ounoodig te zeggen dat dit eenvoudig pogingen tot aftruggelarij zijn, zooals er reeds zoo vele in den aard gepleegd werden. Opgepast dus Schaarbeek. Zondag nacht vond de policie in de Gallaitstraat een grijzaard op het gaaupad liggen. Do arme man die vau honger ou uitputting schier bezweek werd naar het kommissariaat der Cuiignönplaats geleid, waar men hem eten «1 nacht verblijf gaf. Het is zekere Rogier, 72 jaar, fransch- man,die te voet van Atrecht naar Brussei gekomen was om werk te zoeken. Auiwci'jtcu. De stoomboot Bruxdlcsvüle is maandag morgeud, ten 11 ure, naar Congo vertrok ken. Aan boord bevinden zich 70 passagiers, waar- tusschen eenige missioimarissen van de abdij van Tongerloo en Redemptoristen. St-.-Niklaas.In het oudvrouwkenshuis al hier is er een oudjedat haar 99°jaaris ingetreden. Hot is eene gewezen zaudleurster, gekend onder den naam van Engel Van der Kelen en die destijds veel armoede beeft geleden. Dank aau de liefdadige zorgen der Zuslerkens van 't hospitaal, bezit zij thans eene goode gezondheid. Haar geheu gen nochtans gansch verdwenen zijnde verkeert zij in eenen staat van kindsheid. Turnhout. Aardig geval bi] de loting. -- Bij de milicieloting waren 4 lotelingen die den naam van Melis droegen, waaronder twee met den voor naam Jan. De anondissomentskommissaris deed de vier lotelingen tot voor de loteiingbus komen en vroeg aan een der beide Jans of zijne moeder Beirlings heette. Ja, was het antwoord van den zoon die waar schijnlijk zoo ontroerd was dat hij den naam zijner moeder niet meer wist. De jongeling haalde een hoog dienstvrij nummer uit en uitgelaten van vreugde verliet hij de zaal. Nauwelijks was de gelukkige loteling verdwenen of men bestatigde dat er een misslag was begaan. Jan Melis wiens moeder Beirings heet stond daar nog. De naam der moeder van den al te betreuren- den Jan Melis die getrokken had was niet Beirings maar Lenaerts. De echte zoon van Melis-Beirings mocht niet meer loten het gelukkig nummer was vooi hem. In afwezigheid van den zoon van Melis Lenards ging de heer Burgemeester Van Hat in dezes plaats tot de loting over en trok voor hem 165 een dienst plichtig nummer. Men kan denken hoe pijnlijk het den eersten Jan viel zijn goed nummer togen het slechte van den tweeden Jan te moeten verwisselen. Iseghcin. Jan De Bel, landbouwerwerkman, 's avonds dienst doende als bareelwachter, nabij de statie van Iseghem, is dinsdag avond, omtrent II ure te midden van een dikken mist door een koopwarentrein uit Rousselaere verrast en op don slag gedood. De ongelukkige was 40jaar oud, ge huwd en vader des huisge'zins. Herent hals. Sedert het geval met de razen de honden te Antwerpen en te Ukkel zijn de menschen iu het algemeen nog al bang geworden van alle dieren die join of meer ongezond schijnen te zijn. Zoo was een hondje onzer stad siuds twee dagen ziek en gaf bijzondere teekens van onrust. De eigenaar en zijne familie vreesden voor het erg ste en men gelukte erin den hond in den kelder te krijgen, waar hij door den veldwachter werd doodgeschoten. Een veearts die het dier naderhand onderzocht heeft, verklaarde ten stelligste dat het dier leed aan eene hondsziekte en dat er geen de minste razernij in 't spel was. Brussel. Een kogel van 't jaar 30. Van bin nen in den populier die in den laatsten storm in het Park van Brussel is uitgewaaid, heeft men eenen kogel van 't jaar 30 vinden zitten. Er waren 60 houtlagen over gegroeid. Hortrijk. Donderdagmorgen, rond 11 ure, heeft de bewaker Devriendt, de genaamde Hendrik Decottignies, in zijne cel opgehangen gevonden, dewelke over twee dagen tot drie maanden gevang veroordeeld werd. Vader. Karei,ge gedraagt u zeer slecht te huis, weet ge. Wat zegt de meester zoo wel over 11 in de school Karel. Hij zei, dat als ik niet beter ging oppassen, ik juist zoo'n ezel zou worden gelijk vader. r Maakt uwe dochter nog al vooruitgang op de piano 'k Geloof het welDe professor, die giste ren met haar een stuk speelde, hoorde ik zeggen: Ge zijt mij wel tien maten vooruit. TOT ÖET iici'ttouwcBi der p.is'ochiale Kerk, óp MaanTig 27 Februari, om 2 «reu namiddag, teu gemeen fcenhuize. Bedrag van het bestek Aanbiedingen te zenden aan den heer G. Schoc- kaert, Voorzitter der Kerkfabriek, op 23 Februari. Destuks liggen ter inzage in het gemeenten huis. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot den heer Geimaert, bouwmeester, Nieuwpoort- straat, te Gent. Ottergem, den 1 Februari 1899. De Voorzitter der Kerkfabriek De Secretaris, G. SCHOCKAERT. H. DE SA DELEER. goede Keukenmeid, kunnende tezelfdertijd aller hande huiswerk.Zich te bevragen op ons bureel. De kindertjes hebben een voedsel noodig, dat medehelpt tot de ontwikkeling der been deren en terzelfder tijd tot de vorming van §ezond vleeseh. Scott's Emulsie vereenigt eze twee boedanigheden en is tevens een versterker der zenuwen en van het zenuw stelsel. Wanneer gij nadenkt over de groote doelmatigheid van de traan - vereenigd met de hypophosphieten van kalk en soda, zult ^gij algauwdevoordee- len erkennen verbon den aan het gebruik van Scott's Emulsie; deze voedzame spijs is .terzelfder tijd aange- I naam van smaak, C gemakkelijk te verte ren, op te nemen en in Andró 1.1ïi vhet bloed te verwer ken. Veel doelmatiger dan welkdanige andere bereiding met traan, wordt, door den aange- namen smaak, het gebruik gemakkelijk. De moeders spreken met den hoogsten lof van Scott's Emulsie, bewijs daarvan ligt in den volgenden brief. Balbigny (Loire), Frankrijk, 25 Maart 1897. Mijnheer, ik heb uwe Scott's Emulsie gebruikt voor mijn jongetje, 20 maanden oud. Het was ziekelijk, leed aan zwakte der beenderen, en de gehoeeheoren hadden de bi-phosphate van kalk aangeraden. Wij lieten er hem nemen, maar zoo danig stak dit geneesmiddel hem tegen, dat hij het dikwijls uitbraakte, en dat men Scott's Emulsie voorschreef. Het kind nam uwe bereiding met genoegen, en de uitslag was wonderbaar; thans hebben wij de vreugde ons kind vrolijk, eterk en weletellend te zien, en wij hebben ook niet meer de vroegere vrees voor zijne gezondheid. (Geteekend) Mevr. Giraud, onderwijzeres. Scott's Emulsie is te vinden in alle goede apotheken. Algemeen depót Ch. Delacre en G1", Apothekers, Brussel. Geboorten Mannelijk 13 Vrouwelijk 14 27. Huwelijken. L. Geerinckx, nijveraar, met L. Moyersoen, bez. J. Ringoir, rondl. met L. Van de Walle, twijnst. P. Podevyn, tw. met J. Berghman, twijnst. F. De Ridder, tw, met M. Marnoen, breist. K. Van Helder, letterz. met C. Mortons breist. J. De Smet, bed. met S. De Vulder| twijnst. P. De Harck, schipper, mot E. Van der Borght, kleerrn. F. Vermeiren, blokm. met M. Staipaert. Overlijdend. V. Coesens, z. b. 17 j, MoTendr. T. Geysens, w" Hêyvaert, z. b. 55 jMoorselb. L. De Bruyn, wr De Bruyn, landb. 59 j. Paepestr. S. Roose' kloosterlinge 26 jKapellestr. R. Arijs, w" Teml morman, z. b. 66 jGcntscbestr. D. Souck, w' De Nul, z. b. 69 j. overl. te Selzaeto. M. De Backer z. b. 54 j. overl. te Wichelen. 8 kinderen onder de 7 jaren.

De Volksstem | 1899 | | pagina 3