CHRISTOFLE Openbare Aanbesteding Provintiale Tentoonstelling van Gent. Aan de Rhumatismlijders. STADSNIEUWS Kerkelijk Nieuws. Denderleeuw.- w°f0nsdagavond. ™.d Lokeren.- kegin vaa brand werd den Meirelbeke.- ï^ngeyoige vaii bevi- Een Van Dyck ontdekt. Denderwindeke- te Dede. COUVERTS ORFE VRER1E 31 MÉDAILLES D OR 5 DIPLiD'HONNEUR Exigerlenom sur chaque pièce DEPÓT CENTRAL Rue S - e an 2 ONDERVINDING LEERT Burgerlijke Stand, Aalst. ïVekelijksche Markten. Hopmarkt. Veemarkten. Het goede weder, dat wij in de laatste dagen ge noten, heeft de werken der tentoonstelling bijzon der begunstigd. Ook is de toeloop nieuwsgierigen in het Park alle dagen groot. De groote omheining welke 1500 meters lang en 2.50 meters hoog is en ongeveer de helft van het Park afsluit is voltooid. Reeds is een gtoot deel dezer omheining aan mjve- raars verhuurd om er aankondigingen en reclamen op te plaatsen. De schilders zijn hier dan ook diuk mede aan het werk. Rechtover den huid gen ingang der bijzonderste werken, op het kleine heuveltje, wordt een Bode ga gemaakt.Het bovendeel van het heuveltj e wordt voorbehouden voor het publiek, dat, van op deze plaats, een overheerlijk panorama zal genieten van geheel de tentoonstelling. De electrieke tram, ko mende van de Fortlaan, zal dwars door het terrein der tentoonstelling langsheen het heuveltje en ver der langs het speelplein naar de Heuvelpoort rijn. De aardewerkers zijn vlijtig bezig met voor de bijzonderste gebouwen den grond effen te brengen. Op dit plein zullen schoone bloemperken worden aangelegd. Tegen de afsluiting, welke de tentoon stelling scheidt van de kazerne, zullen een aantal winkeltjes en kraamtjes worden opgetrokken,waar allerlei voortbrengselen zullen worden te koop aangeboden. Men zal daar ook aantreffen een groot melkhuis en een groot koffiehuis. Het bestendig Het is eene groote dwaling te denken dat liet rhumatism enkel de gewrichten aantast, 't is ook nog eene dwaling te gelooven dat zij door koude en vochtigheid te weeg gebracht wordt. Het rhu matism is vooral eene pijn te weeg gebracht door eene wrangheid van 't bloed en slechte wer king der nieren, die er op eene onvoldoende wijze de stoffen verwijdert die er gansch zouden moeten uttgenomen worden. Dan hebben de koude en de vochtigheid het meeste vat. Deze bloedwrangheid prikkelt 't zij de gewrich ten, 't zij de spieren. De wrijvingen in geval van rhumatism hebben eenen onzekeren uitslag, 't Is dus het bloed dat meu herstellen moet, zooals vol genden brief het aanwijst Schaerbeek, 10, Gallaitstraat, (België). Ondanks de geneesmiddels gedurende zes maanden genomen, leed ik als eene martelares. Maagzeer, voortdurende verstoptheid, suizingen en schedelhoofdpijn, ondragelijke pijnen in den rug en de lenden, rhumatism in de beenen. Zeer ver zwakt door gedurig vloedverlies, was ik van water zucht bedreigd. Acht doozen Pillen van Pink deden al deze kwalen verdwijnen. Ik eet en slaap zeer wel. Ik ben niet meer mager, mijn vleesch wordt vast, met de struischheid zag ik mijne wangen weêr kleuren en mijne oogen glanzen van vreugde. In een woord, ik gevoel mij gansch hersteld en her leef als in den tijd mijner eerste jeugd. Aan al mijne vrienden, ver wonderd mij in zulke goede gezondheid te zien, roem en beveel ik hen de Pillen van Pink aan, welke mij de ge zondheid weerschon- ken en mij. toelieten het kritische jaar te bereiken zonder erge ^ongevallen. Laat mijn V >rv;•ï'yï&'f'ïKnjLbrief verschijnen, mijne Heeren, ik geef er u de toelating van, en bedank u. Geteekend Wwe. Vr. Molteni, eigenaarster. Alle dagen verneemt men zulke genezingen van rhumatism, bekomen op de wijze hierboven aange haald. De Pillen van Pink verzuiveren en verrij ken het bloed, en genezen alzoo al de ziekten voortgebracht 't zij door zijne armoede, 't zij door zijne machteloosheid. De bloedarmoede, de klier ziekte, de uitslagen, het sciatiek, de beenderzwak- te bij de kinderen, de schedelhoofdpijn en de uit geputheid worden bij deze ziekten gerekend. De Pillen van Pink voor bleekzuchtige personen zijn te koop in alle apotheken en in het hoofddepot, in België, A. Debneville, apotheker, 66, Water- loolaan, Brussel, 3 fr. 50 de doos en 17 fr. 50 voor 6 doozen, franco tegen postmandaat. orkest, dat dagelijks in de tuinen drie concerten zal geven, is samengesteld uit 40 muzikanten. In de groote halle is aan de weefnijverheid eene groo te en schoone plaats aangewezen. De rechter zij- halle zal als machienenzaal worden ingericht. De planken vloer dezer zaal zal veel lager gelegd wor den dau deze der overige galerijen. Men zal hier door van in de hoogte een prachtig gezicht hebben over het ensemble der machienen. In deze zaal zal ook de afdeeling der boeknij- verheid hare tentoonstelling hebben. Men zal er het persooneel van verscheidene drukkerijen aan 't werk zien en er zal een bijzonder blad uitgege ven worden ten gearuike dor bezoekers. Aan het uiteinde der machienengalerij, zal men de melkschool van Waasmunster aantreffen. Alle dagen zullen schoone boerinnetjes er boter en kaas bereiden. Links van den ingang, wordt het kompartiment opgetrokken van de maatschappij Vooruit. De plaats van den rechter kant van den ingang is voorbehouden voor de antisocialisten. Men zal verder in de hallen belangrijke tentoon stellingen hebben van vrouwenwerken en van het hooger-, middelbaar-, lager-, beroeps- en nijver heidsonderwijs. Het zeer belangrijk kompartiment van militaire kunst zal opgetrokken worden aan het uiteinde van de linker zij halle daar dicht bij komen de af deeling van photographic en van de Maatschappij Nijverheid en Wetenschappen. In dezelfde galerij is eene plaats ter beschik king gehouden van de collectiviteit der brouwers, stokers en fabrikanten van likeuren. In de bijgevoegde zaal, welke men bezig is met achter de groote halle op te trekken, komen de kantonnale afdeelingeu, welke eene der tcbconste aantrekkelijkheden van de tentoonstelling zullen uitmaken. In de tuinen zullen, behalve eene groote feest zaal, ook nog een gebouw voor de afdeeling van schoone kunsten, een paviljoen voor deKongosec- tie en een aantal tenten van vermakelijkheden worden opgetrokken. Zoudagrust. Zondag aanstaande blijft de Apotheek open van M. Bonner, Bisschopstraat. t Overlijden. Maandag 11. werd aan de liefde harer Ouders, Broeders en Zusters door den dood ontrukt Jufv. Bebnabdina Annobel, alhier geboren den 9 December 1870.De plech tige Engelenmis en begrafenis hebhen woensdag, onder een grooten toeloop van volk, plaats gehad. Luisterrijk Avondfeest. Patbonagedeb Jongelingen. Zondag, 12 Meert, in het lokaal Sint Jorisstraat opening der deuren om half 6 gordijn om 6 uren stipt. Kaarten aan 1 fr en aan 50 centiemen. Spelwijzer 1. Openingstuk 2. De Kerelszo nen, koor 3. De oudste zoon, een dronkaard, dra ma in een bedrijf4. Kort van memorie, klucht zang. Tweede deel1. Openingstuk 2. Mijn Familieboom, kluchtzang 3. De Doktor en de Zieke, tweespraak 4. Twee uren herbergier, blij spel in een belrijf. Katholieke Werkinanskriug. Zondag toekomende zal er in den Werkmanskring eene Voordracht gegeven worden over de Pensioenkas door M. Baron Leo Bethune, Voorzitter van den Kring. De Voordracht stipt om half 6 's avonds, daarna inschrijving der leden en onmiddellijk daar opvolgend Tombola naar 25 schoone prijzen. Velos der Nationale Wapenfabriek van Herstal. De bijval der velos F.N. met ketting is zeker verleden jaar zeer groot geweest, maar deze der Chainless (zonder ketting) zal, te oordee- len naar de ontvangen bestellingen nog veel groo- ter zijn. Zou dit anders kunnen Goede, kloeke machien, licht, goed rollende, knap afgemaakt.... en de waarborg. Elke kooper van een rijwiel te Gent, of gelijk waar mag zich alle beschadigde stukken kosteloos doen ver vangen door gelijk welken agent in Belgie. F.N. N° 1 fr. 250. F.N. Luxe fr. SOO. - Chainless (zonder ketting) met Dunlop, fr. 40O. Jos. Houard-Van Pladius, Reep, 16, Gent. Agenten voor Aalst: Amedée Corael, Groote markt; Gustaaf Leveau, mecanicien, VaartkaaiVictor Segers, mecanicien, Leopoldstraat, 61 Kamiel Schotte, mecanicien, Sottegem. Verbrand. Dijnsdag morgen, rond 8 uren, was de vrouw van Smekens Jozef, lattenzager, wo nende Borluutstraat, aan 't wasschen. Op zeker oo- genblik droeg zij met hare dochters eene kuip bui ten eene tweede kuip met kokend water stond op den vloer. Het 3jarig zoontje, Desiré, viel in deze kuip. Op 't geschreeuw van het kind kwam de moeder oogenblikkelijk toegeloopen en haalde het knaapje uit het kokend water. Doktoor Hertekant werd ontboden en diende het kind de eerste zorgen toe. Het slachtoffer was over gansch het lichaam zoo erg verbrand, dat het eenige uren later den geest gaf. Priesterlijke benoemingen. De E. H. Tacky professor in St Jozefsgesticht te St Niklaas, is on derpastoor benoemd te Waasmunster, in vervan ging van den E. H. Van Caelenberghe, die, om gezondheidredens, zijn ontslag heeft gegeven. De E. H. Van Single is professor benoemd te Sint Nikolaas. De E. H. Goeminne, priester in het Seminarie, is coadjutor te Heldergem benoemd. Jongelingen-Congregatie. Toekomende Zon dag, 12 Maart, algemeene Communie ter eere van den H. Jozef, om 6 ure, in de Kapel der Eerw.Da- men, Molenstraat. Volle aflaat. Om 11 uren geen vergadering. Passiezondag, 19 MaartDe Ver gadering in de kapel der Jonge Dochters, Klap- straat. Gedurende de aanstaande Missie geen ver- 7 1/2 uren, ging Mad. Van Gucht in de buurt melk halen. Daar zij lang wegbleef, werd haar man ongerust en begaf zich naar het pachthof waar zijne vrouw naartoe ge gaan was hij vernam dat zij reeds van over eene uur huiswaarts gekeerd was. Opzoekingen werden te allen kante gedaan en men bevond eindelijk dat er melk gestort was op den steilen kant der Dender vaart. Geen twijfel was meer mogelijk de arme vrouw, door den mist en de duisternis misleid, was in het sas gevallen. Dra stond gansch Huiseghem in roer en rep, nochtans alle peilingen bleven vruchteloos. Donderdag werd het lijk opgevischt. Het slachtoffer was slechts 30 jaren oud en moeder van 5 kinderen. woensdag waargenomen in de kerk. Het vuur ontstond in het lokaal der misdie- ners, in eenen hoop schavelingen en houtskolen. Gelukkig werd het gevaar tijdig genoeg bemerkt, om het vuur met eenige emmers water te blussen. gen mist zijn hier dijnsdag twee koopwarentreins op elkander gebotst. De laatste wagon van den aangeloopen trein, werd ver brijzeld. De stoker van den tweeden trein werd door den schok erg gekwetst. De stoffelijke schade is zeer groot. Rpiicopl Prins Albert, vergezeld van den Dl UMC1." luitenant-kolonel baron de Wy- kersloot, kwam donderdag namiddag langs de Wa- terloolaan, toen een kleine harmonicaspeler hem herkende en hem achternaliep, zijne schoonste deuntjes spelend. De prins, die vermaak schiep in de vlugheid van den knaap, gaf hem een schoon vijffrankstuk, waarvoor de kleine hem met eene geestdriftige Brabangonne vereerde. r1 au t De Klok Roelandtdie in 't Belfort te ViLIIl.- Qent hangt, weegt 12483 pond en is in 1314 door Jan Van Rossebeke gegoten. Op dat antiek stuk staat er te lezen Mynen naem is Roelant. Als ic clippe dan is 't brandt, Als ic luyde, dan is 't storm In 't Vlaendrenlandt. Jplp Aldaar is eene katoenspinnerij in op- mjxj 1L.- bouw, waar duizend werklieden zullen geplaatst worden. (Handelsblad). Naar het schijnt zou onlangs te Gent in zonderlin ge omstandigheden eene schilderij van den groo ten Antwerpschen meester ontdekt zijn. Ziehier wat men vertelt Eenige dagen geleden werd in eene openbare verkoopzaal onzer stad een schilderij te koop gesteld, welke in zeer erbarmlij- ken toestand was. Zij had jaren lang op een rom melzolder gestaan en was nu met anderen ouden brol, zooals de eigenaar het heette, naar de ver koopzaal gedaan, daar hij van woning veranderde. De schilderij, die eene Madonna met het Kindje voorstelt, kreeg nauwlijks eene koopster aan den spotprijs van 14 fr., in den persoon van eene vod denkoopvrouw. Door tusschenkomst van eenen ge- buur, zond zij het stuk naar eenen oudheidskun- dige, die het kocht voor 75 fr. De oudheidskuudige verkocht het op zijne beurt aan M. S., een vreem den koopman, dit maal voor 900 frank.. Het stuk werd dan naar Weenen gezonden en vond daar on middellijk èenen kooper voor 30,000 frank. Na de kuisching zou gebleken zijn dat de schil derij een onbetwistbaren Van Dyck is eene kopij ervan hangt in het museum van Munchen. vertrok zekere Jozef Goossens van Denderwindeke naar Amerika. Twee jaren geleden keerde hij weer en huwde hier de genaamde Amandine Van der Eycken, dochter van Felix. Het jonge paar reisde vervolgens naar de Nieuwe Wereld om daar samen wel en wee, zoet en zuur te deelen cn welstand te zoekeu. Maandag nu ontving F. V. d. E. een tele gram uit Antwerpen vanwege zijne dochter Aman dine. Deze keerde naar Denderwindeke weer en zou daar haren man, die in 't kort ook voor goed naar't geboortedorp komt, afwachten. Men heeft rondgestrooid, of het waar is weten wij niet, dat zij schatrijk zijn. (Recht Vrede). PROVINCIE OOST-VLAANDEREN. der werken van opbouw eener nieuwe Pastorij Op Maandag 20 Maart 1899, om 3 uren en half namiddag, in de Pastorij, alwaar ook de plans, lastboeken en begrootingen der werken ter inzage liggen, en men er op alle de werkdagen kennis kan van nemen van 9 uren tot 12 uren 's morgends en van twee tot 6 uren 's avonds, zal er overgegaan worden tot de openbare aanbesteding der werken van opbouw eener nieuwe Pastorij De schatting beloopt tot 19300.00 fr». De soumissiën zullen op gezegeld papier en vol gens de voorschriften der lastboeken, alsmede de verklaring van minimum van dagloon, bij aanbe volen brief in de Post gestuurd worden, ten laatste drij volle dagen vóór de aanbesteding, zijnde Don derdag 16 Maart, aan den heer Coppens Karei, Voorzitter der Kerkfabriek. De Heer Julius Goethals, bouwkundige, zal zich te Lede aan het werk bevinden den dijnsdag 14 Maart van 9 tot 11 uren, ter beschikking der belanghebbenden voor alle nadere inlichtingen. NAMENS HET KERKBESTUUR De Sekretaris, De Voorzitter, S. DE CORTE. K. COPPENS. NAMENS HET COLLEGE De Sekretaris, De Burgemeester, S. DE CORTE. A. COPPENS. 3 GRANDS PRIX Alvorens er eene proefneming van gedaan te hebben kan niemand het overgroot voordeel kennen van Scott's Emulsie op de gewone traan olie. De meest bebloemde taal zou u niet met meer zekerheid kunnen overtuigen dan uwe persoon lijke ondervinding, maar wij mogen met de grootste gegrondheid verzekeren, dat, indien gij traanolie noodig hebt om uw gestel te voeden en te regelen, gij deze olie, onder den gemakke- lijksten en doelmatigsten vorm, in de Scott's Emulsie vinden zult. Deze toebereidingver- wijdertde moeielijkheid welke de verteringsor ganen beproeven bij 't innemen van de gewone olie en zij is zoo sma kelijk, dat de meest tengere personen haar met het grootste gemak nnemen. Behalve de traanolie, ehelst de Scott's 1 Hmulsi nog hypophos- phieten van kalk en soda, die van overgroote waarde zijn, en wer kelijk tot de vertering der olie helpen. In den volgenden brief geeft een heer zijne, oordeelvelling over de Scott's Emulsie, die hij gebruikte, aangezien het hem onmogelijk was gewone traanolie te verdragen. St-Jean-Ligoure (Hu-Vienne), Frankrijk, 8 Mei 1897. Mijnheer, Door eene algemeene verzwakking en eene ziekte der ingewanden aangetast, ten gevolge mijn ver blijf in 't onderwijs, te Tunis, had ik gebruik gemaakt van een hoop geneesmiddelen, die niet de minste verbetering in mijnen toestand brachten. Daar ik de walgende traanolie niet verdragen kon, nam ik uwe Scott's Emulsie, dien ik met veel gemak verteerde en toeeigende, en thans heb ik eene bloeiende gezondheid. Aanvaardt, Mijnheer, de uitdrukking mijner innigate erkentelijkheid. (Geteekend), Valéry, toegevoegd onderwijzer. De Scott's Emulsie vindt men in alle goede apotheken. Algemeen dépötGh. Delacre en C1*, Apothekers, Brussel. Geboorten Mannelijk 13 Vrouwelijk 7 20. Overlijdens. C. Van den Berghe, weduwe van De Schryver, zonder beroep, 60 jaren, Groenstraat. R. Hen- ninck, vrouw van De Meyst, zonder beroep, 28 ja ren, Nieuwbeekstraat. J. De Neve, man van Verleysen, voerman, 30 jaren, Zoutstraatpoort. D. Van den Berghe, zonder beroep, 32 jarea, Kor te Ni euwstraat. L. Bourré, man van De Conink gepensioeneerd onderofficier, 58 jaren, Graan markt. E. Poncelet, broeder der christelijke scholen, 24 jaren, Keizerlijke Plaats. B. Beke, kloosterlinge, 63 jaren, Achterstraat. L. Vlie- bergh, winkelierster, 48 jaren, Leopoldstraat. C. Van Nuffel, zonder beroep, 70 jaren, Sluier straat. A. Catterman, weduwe vau Colinet, zon der beroep, 78 jaren, Vrijheidstraat. J. De Weerdt, broeder der kristelijke leering, 62 jaren, Keizerlijke Plaats. J. Meert, 71 jEsplanade. 2 kinderen onder de 7 jaren. AALST, 4 Maart Tarwe Masteluin Rogge Garst Haver, per 100 kilos Spelt Aardappelen roode.de 100 k. Aardappelen geele nieuwe Boter de 3 kilos Eiers de 25 Vlas, per 3 kil. Viggenen, per stuk Ajuin, 100 kilos, volg. kw. 1899. fr. 16,50 a 17,50 14,50 a 15,50 12,00 a 12,50 00,— a 00,00 16,00 k 17,00 00,00 k 0,00 4,50 a 5,00 0,00 a 0,00 7,47 a 8,55 1,53 a 1,71 2,30 k 2,70 20,00 a 25,00 9,00 a 09,50 fr. 000 balen nieuw gewas, fr. 000 k 000 1® KWALITEIT, 00 Balen 00 a 00 frs. BOTERMARKT. Zaterdag werden 683 klon ken boter ter markt gebracht, wegende te sa rt en ongeveer 5460 kilos Antwerpen. Alle dijnsdagen. Prfjzen der bloem. Tarwebloem inland. N O 22,00 a 22,50 Tarwebloem inl. N- 00 23,00 a 23,50. Roggebloem inlandsche 27,03 a 27,00. Ninove. Alle dijnsdagen. Tarwe 100k.il. 16,00 a IC,50 Rogge 13,00 a 13,50 Haver 16,50 a 47,00 Aardappelen 5,00 a 5,50 Boter de kilo 2,60 a 2,98 Eiers de 25 0,00 a 0,00 Geeraards bergen. Alle maandagen. Tarwe 100 kil. 19,— a 19,00 Masteluin 17.00 a 17,00 Rogge 15,00 a 15,00 Haver 17,00 a 17,00 Boonen 17,00 a 00,00Aardappelen 6,00 a 0,00 Koolzaad hec. 00,00 a 00,00 Boter de kil. 2,72 a 2,95 Eiers per 25 1,50 a 0,00 Ruw vlas 1 kilo 0,95 a 0,00 Lijnzaad 25,a 25, Sottegem. Alle dijnsdagen. Tarwe 100 k. 16,00 a 16,00 Masteluin 14,50 a 00,— Rogge 13,00 a 00,00 Haver 16,00 a 16,50 Boterde kilo 2,90 a 2,90 Eiers de 25 1,50 a 0,00 Biggen 22,00 a 25,00 Dendermonde. Alle maandagen. Lijnolie 41.00 Bruine koolzaadolie 46.50 Gez koolzaadolie 52.25 Inl. lijnkoeken 18,CO Koolzaadkoeken 00,00 Raapkoeken 00,00 Raapkoeken Jamba 10,00 Ravisonkoeken 08,50 Assche. Alle dijnsdagen. Tarwe 100 kil. 16,00 a 16,50 Rogge 12,00 a 13.00 Haver 17,00 a 17,25Aardappelen 0,0o a 0,00 Boter de kilo 2,36 a 2,61— Eiers per 25 1,53 a 1.62 Viggen 't stuk 27,00 a 32,00 Kiekenen id. 1.50 a 2,00 Konijnen id. 1,50 a 3,00 Hesp per kil. 0,00 a 0,00 Hop 50 kil. 000,00 a 000,00 ANTWERPEN. Alle woensdagen. 098 ossen prijs per kilo 0,82 0,72 0,62 112 koeien 0,00 0,00 o]oO 30 voerzen 0,75 0,65 o'öö 041 stieren 0,70 0,60 0,50 21 kalveren 1,10 1 00 0 90 GENT. Alle vrijdagen. Getal te koop gestelde hoornbeesten: 000 Melkkoeien 000; groote ossen 3; jonge ossen 115; vaarzen 132; vette koeien 130; stieren 056 magere beesten 000; schapen 44; lammeren 14 kalveren 119; varkens 379; loopers 11; viggens 272. He goede stalbeesten golden gemiddeld van 1,15 tot 1,30. De grasbeosten 00,0 tot 0,00. D« varkens van 70 tot 100 kilos en daarenboven levend gewogen, van 0,70 tot 0,80.

De Volksstem | 1899 | | pagina 3