DE PM FILLER TOOK ELEEEE LIEDER BRUXELLES «2», 1 toon M-Félix Fau- AVONDFEEST VAN Dr. WILLIAMS zijn een groote bloedhervormer en een versterker der zenu wen; zij genezen wanneer de andere middels onmachtig zijn gebleven Bloedgebrek, Zinking-, Heup-, Zenuwpijnen, Lamheid, Onregelmatigheid der Voortbeweging, St. Veitsdans, Hoofd pijnen, Zenuwkwaal, enz. Zij vera deren de bleeke kleuren in frische, zij werken tegen alle soorten van verzwakkingen bij de vrouwen en hebben, bij de mannen, eene krachtdadige werking tegen al de ziekten die van natuurlijke of geestelijke overdrevenheden voortkomen. GESCHIEDENIS VAN EENEN SMID MOEILIJKE SPIJSVERTERINGEN Maagpijnen, maagzuur, zwaarte na het eten, zwelling, braaklust, overgeven, tegen- lust voor het eten, krachteloos heid, verdriet, vale gelaats kleur, slechten adem. Ziedaar de kenteekens eener moeilijke spijsvertering en van dyspepsiadeze ongesteld heden zijn dikwijls door het gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams genezen geweest. Koopbaar in al de apotheken en op de stapelplaats in België, bij M. A. DERNEVILLE, apotheker, 66, Waterloolaan, Brussel. Denderwindeke De Scholen. MAATSCHAPPIJ DE GEWEZEN WEESJONGENS De Graeve. LOOPEi\S)E IHEIIWS. Ni;n\ ERKERKEN COUVERTS CH RISTOFLE Bericht aan de Tooneelliefhebbers! i\ Misverstand, Herberg Stadsnieuws. MUZIEKAAL EN TOONEELKUNDIG gegeven door de leden van het pompierskorps, in de Gemeenteschool, CHRONISCHE HOEST Burgerlijke Stand, Aalst. Wekelijksche Markten. fr. Hopmarkt. Veemarkten. M. L. Lepage, die heden bij zijne kin deren, 81, Silly straat, te Boulogne (Seine), woont uitoefende voor eenige jaren nog het pijnlijk ambacht van smid, in Normandië. M. Lepage, die een kloeke man was, had aan de moeite kunnen weêrstaan. Hij was zonder stoornis tot zijnen 60jn leeftijd geko men, maar dan, plotseling, vielen hem zin- kingpijnen aan; hij werd verplicht zijn werk te staken en den gang zelfs bekwam hem moeilijk. Eenigen tijd. later was het hem onmogelijk eenen enkelen stap te doen en recht te staan. Zijne beenen waren gezwol len en violetkleurighet bloed vloeide niet meer en de lamheid die de beenen stijf gemaakt had begon den linker arm aante- vallen. Niettegenstaande al de geneesmiddels bleef hij onmachtig zich te bewegen. Zijne kinderen deden hem te Boulogne in hunne woning komen en dagen lang bleef hij in eenen zetel zitten, beweegloos en verdrietig. Hij las eens in een dagblad dat de Pink Pillen voor bleeke lieden van Dr. Williams personen die de zelfde kwaal hadden genezen of verbeterd hadden. Al zou ik maar eene verbetering kunnen verkrijgen zal ik probeeren, zegde hij. Hij probeerde en deed wel. Verder deed hij nog beter en liet aan de Heeren Gablin en Go. den uitslag door hem bekomen weten en ik werd door mijne courant tot hem gezonden om over zijn schrijven te kunnen oordeelen. Ik kwam bij M. Lepage rondom tien uren en vond hem aan 't werk in zijnen kleinen hof: hij kwam mij te gemoet met stille treden en ik gaf hem kennis van het doel van mijn bezoek. Hij vertelde mij al wat men hierboven lezen kan en sprak met grooten lof over de Pink Pillen. Gij ziet, legde hij, dat ik nu gemakkelijk ga, wat ik gedurende drie jaren niet doen konik help aan het huishouden van mijne kinderen, aan den hof? en ik hoop in 't kort mijn ambacht yan smid welk ik nemin te hernemen, de B. M. H. Alexandre, onderwijzer, Criquetot-le-Mauconduit (Seiné-Inférieure) Alvorens U te schrijven wou ik zeker zijn over de echte en duur zame werkzaamheid uwer Pink Pillen. Sedert twee jaren leed ik aan onverdra- gelijke maagpijnen aie mij afschuwelijke n a c h t e n mede brachten. Sedert'nu drie maanden is de eetlust teruggeko men de slaap is uitmuntend en ik mag U verzekeren dat geen enkel teeken mijner ziekte meer te voorschijn gekomen is. Ik ben zeker de zesde doos niet te moeten openen. Reeds sedert 13 maanden, schrijft M. Paul Boulayeigenaar, te Verdun-sur-Garonne (Tarn-et-Garonne), bad ik gedurige maagpij nen; slaap, eetlust, moed en kracht, alles was mij ter zelfder tijd ontnomen. Na uwe Piden te hebben gebruikt ben ik Lot mijnen gewonen toestand teruggekomen.De maagpij nen zijn volstrekt verdwenen, den zwaren slaap die vol nachtmerriën was is zacht en rustig gewordende eetlust is opnieuw krachtig en nu heb ik den moed en de kracht van eertijds herwonnen. Ik zal uwe Pillen niet verlaten. Felix Sabatier, te Saint-André-d'Olé- rargues (Gard), schrijft Ik kom U voor de werking der Pink Pillen bedanken. Ik heb ze gebruikt. Gedurende iaren had ik afschuwelijke pijnen in de beenen onderstaan, meest in de lente. Dit jaar heb ik uwe Pillen op voorhand genomen en geene zinkingpijnen gevoeld. Ik dank U en sta U toe mijn voorbeeld te laten kennen. PBIJS 3 FR. 50 PER D008 EN f7 FR. Bö PER 6 DOOZEN, FRANCO TEGEN POSTWISSEL werd verleden maandag in onuitspre kelijke opschudding gebracht door eene schrikkelijke moord. Zekere Sterk was in misverstand gekomen met zijnen broeder. Beiden zijn getrouwd. Nu, maandag namiddag komt die wilde Sterk zijnen broeder vinden met eene daartoe gescherpte bajonnette, steekt hem zoo wreedaardig in den buik dat het slachtoffer ten gronde nederplofte ep eenige nren daarna overleden is. De wreedaard, voor de tweede maal ge huwd en vader van familie, is door de gendarmen van Ninove weggevoerd. Onmogelijk den pijnlijken indruk op de parochie, door die wreede moord ver oorzaakt, te beschrijven. De Scholen de Scholen de Scho len 1Daar is 't op te passen In de groote steden, als ze willen zeggen een kind, een jonge gast die malt en die niet veel van de kerk houdt, ze noemen dat 'nen Athéné-gast. De meeste Athé- né-gasten gaan naar de Kerk niet meer! In de kleinere steden, de Middelbare scholen gaan nog 's zondags naar de kerk maar de meesters zitten daar te gen hunnen dank en bijna al de leerlin gen zijn er zonder te bidden d'oüdste staan, zelis onder 't Opheffen, met d' handen in' de broekzakkenEn dat gebeurt in een Christen land en die scholen hebben kinderen!!... Buiten lieden, past op, ze willen uwe kinders m dm Ecoles Moyennes hebben om't Liberalismus en de Vrijdenkerij op den Buiten te vestigen. 1887efClareVen rï°or Petrus Daens, iu ze laatste, als president der Republiek, van geen kwijtschelding of herziening van hun proces wilde hooren. Uit Brest wordt nu gemeld dat de minis ter van zeewezen aan kommandant Maupin, kom- missaris-verslaggever bij de scheepsrechtbank, het volledig dossier van de zaak der gebroeders De Graeve gevraagd heeft. Zou de overlevende broe der vrijgelaten worden Luisterrijk Avondfeest op Zondag 26 maart, om 6 uren 's avonds stipt, ten lokale De Vlaam- sche Leeuw, bij de weduwe Colson, Damkaai. Prijzen der plaatsen Voorbehoudene 1 fr.; Eerste, 50 centiemen tweede, 25 centiemen. velknrV3' ?at do gebroeders De Grae- vloordeetf ei'Sreciltbank vaü Brest aQ zeewezen was en dat de- P ie uuw van St Louis, uit Amerika, die dacht dat haar Zoon in den Spaansch-Amerikaanschen oorlog ge sneuveld was en hem over eenige dagen springlevend terug zag, is van blijdschap gestorven. Eene vrouw die geen vertrouwen heeft in haren man, gelijkt een schipper zonder loer. t Aalst zijn 7 nieuwe policieagenten genomeerd ze treden met April in bediening. Wij wenschen allen profi ciat en welkom. Pie Daens klapt in zake van policie zijnen neus voorbij. Hij zeevert, onder andere, dat de boeren voor gestoken wei den en alle zeven zijn geboren Aalstenaars. Maar 't is in alle gevalle goed om aan te stippen de boeren zouden misschien van burgemeester Daens overal de bui tenwacht krijgen Wij meenden nochtans dat hij meer over had voor 't Buiten volk. M. De Bruyn heeft de last- kohieren van Brussel-Zccflaavcii goedgekeurd. En te Oostende staat er een zekere Van Lierde voor den tribu naal, beticht van zijne vrouw vermoord te hebben; hij loo chent stellig het misdrijf gepleegd te hebben, maar... de getuigen pleiten geenszins in zijn voordeel. De gezond heidstoestand van Z. H. den Paus blijft uitmuntend. Ze zeggen dat d'affaire Dreylus zal klaar gesponnen zijn tegen einde April. 't Is beter te komen op 't einde van een feest, dan bij 't begin van eenen twist. Op Beloken Pa- schen, te rviuovc, groot tooneelkundig Avondfeest, in den Volkskring. Te Brussel werd eene dame haren geldbeu gel met 80 frank in ontroofd door eene i3jarige diefegge. Straks zullen ze beginnen te stelen van als ze nog in hunnen bundel steken. Onmatigheid brengt de hel in de ziel, en de ziel in de hel. De openbare werken aan de Hertshaag, vroeger door den triestigen sire van Chipka volmondig goedgekeurd,zijn thans geen chic tabak weerd, volgens hem. GROOT FESTIVAL voor Harmonie-eu Fan faren maatschappijen, op Zondag 28 Mei 1899, ingericht door de Katholieke Fanfa ren God en Vaderland, met goedkeu- ring van het Gemeentebestuur. Schoone geldpremiën wor den uitgeloofd. De Maatschappijen zijn vriendelijk ver zocht hunne bijtreding te sturen aan M. Ch. L. Oallebaut, voor den 15 April. Dat alle Kat holieken het ruchtbaar maken Bij Julius De Meester, uitgever te Roesselaere, komt van de pers een splinternieuw blijspel met zang, in éen bedrijf PETRUS VAN NUFFEL. 32 bladzijden, met nieuwe letter gedrukt. 7 personen, geen figuratie. Klare aanwijzingen, met plan van tooneelschikking. Zeer gemakkelijk om opvoeren. Een stukje om tranen te la chen van 't begin tot het einde. Prijs 1 fr., bij den Schrij ver, Kapellestraat, Aalst. Bericht aan de heeren bestuurders van Patronagen, Werk- manskringen, Zondagscholen en Tooneelmaatschappijeu. Zondagrast. Zondag toekomende blijft de apotheek open van M. Meirscbaut, Korte Zoutstraat. t Overlijd)-!). Zondag is alhier in den Heer ontsla pen Arthur De Troch, geboren te Aalst den 27 Novem ber 1875, Meester dor Zondagschool, Lid der Katholieke Jooge Wacht en van den Katholieken Trompettersclub. Hij was een jongeling van Geloofmet blydschap eu met iever heeft hij den goeden strijd gestreden en totterdood toe heeft hij voor de Gerechtigheid geworsteld. Daarom zal do Heer hem de kroon des Hemels geven. Uit Cougo terug. Onze stadgenoot, M. Alb. Boone sinds negen jaren officier der openbare macht in den Bel gischen Congostaat, is zaterdag van zijne tweede reis uit Congo in het vaderland aan wal gestapt. Eerstdaags brengt hij in Aalst een bezoek aan onzen achtbaren Burgemeester. M. Boone geniet voortdurend een uitmuntende gezondheid, en zal, naar wij vernemen, eene derde reis naar het zwarte land ondernemen. Sprekende over Congo, kunnen wij onze Lezers met ge noegen meêdeelen, dat onze inboorling, M. Prosper Hoe- beke, in de missie van Ki-Mwenza werkzaam, zich in de beste gezondheid bevindt. Met de maand Mei is het aireede een jaar geleden, dat hij van hier vertrok. Verbrand. Op 9 Maart had de weduwe Podevyn, wonende in de Binnestraat, na den noen water warm ge maakt om de schotels te wasschen. Daar het water te heet was, plaatste zij de marmit onder tafel. Terwijl zij in eene andere plaats koud water ging halen om het heete af te koelen, werd haar vierjarig kind door haar zustertje on vrijwillig in het kokend nat gestooten. De bekomene brandwonden schenen geen erg gevolg te zullen hebben, maar woensdag nacht is 't arm schaapke overleden. PARLOIR.Malbroeck. Ze liggen gereed; uw dingen is wel. Onze grand-livre onderzocht: ge kunt gelijk hebben, maar ik houd mij toch aan mijn geloof. Lucas, 't werk is bijna voorbij, ze komen te naaste week. Ja. Is den inktpot uitgedroogd Ottergem. De gazet was reeds ter pers onze correspondenten nemen geen nota van wat aan het hoofd van 't blad staat, niettegenstaande onze herhaal de opmerkingen. Laat mij vóór maandag weten, of uwe correspondentie in het volgend nummer moet verschijnen. GEMEENTE ERPE. op Zondag 2 en Maandag 3 April 1899, TEN VOORDEELE VAN DE BEHOEFTIflEN. OPENING DER DEUREN OM 4 1/3 UREN. PRIJZEN DER PLAATSFINVoorbeboudene plaats' 2 00 fr Eerste plaats 1,00 fr. Tweede plaats 0,50 fr. Tusschen de gemeene ziekten van het leven is er eene zeer vervelende, dechronische hoest, die wederspannig is aan alle gewone behan deling. Dikwijls bestatigen wij, dat bij een kind de hoest zich voordoet zonder merkbare oorzaak, en zich voortzet tot het kind verzwakt en vermagert en voor de ziekte heel en gansch bereid is. De chronische hoest of zelfs de voorbestemd- heid tot verkouden verraadt altijd een gebrek aan levenskracht. De besto behandeling van den chronischen hoest of van eenen algemeenen staat van vermagering bestaat in het nemen van Scott's Lrnulsie, den aangenaamsten vorm om den traan in te nemen, verbonden met de hypophos- phieten van kaïk en soda. Scott's Emulsie is niet enkel een recht streeks werkend genees middel vooralle aandoen- ingen vankeel en borst, maar schenkt ook aan het gansche stelsel le venskracht en bevecht de voorbestemdheid tot verzwakking. Scott's Emulsie doet zich altijd voor als een zeer doel- I matig geneesmiddel. Deze Emulsie is zoo aangenaam van smaak, dat zelfs de teedersto personen hem kunnen Mui'v. ïitéresc maüjöb; innemen zonder moeite en zijne herstellende werking op het stelsel is zoodanig, dal zelfs de wederspannigste gevallen van verzwakking weldra genezen zijn. Hel is met genoegen dat wij onder de oogen onzer lezers dezen brief brengen, betrekkelijk een vierjarrig kind dat van eenen chonischen hoest werd genezen en tot volle gezondheid werd teruggebracht. VilleiiPuve-sur-Lot, Frankrijk, 6 Mei 1897. Mijnheer, Met aanvang November 1896 werd mijn 4 jarig dochtertje door eene bronchitis aangetast waaruit zij eenen hoest hield tot in Januari 1897. hetgene mij erg bekommerde. Ik gebruikte uwe Scoll s Emulsie en ben gelukkig u te kunnen melden da! na eenige dagen behandeling den hoest ten volle opge houden had en mijn dochtertje genezen was. Aanvaardt, Mijnheer de uitdrukking mijner bijaomtrr» gevoelens. (Get.) Mev. Sanjou. onderwijzeres. Gehoorteu Mannelijk 11 Vrouwelijk 16 27. Overlijdens. R. Van der Eecken, br. 22 j. Violettestr. I. Gonnet, vr. Van Lierde, z.b. 73 j. Keizerl. PI. P. Van Nieuwcnborgh, tw. 27 j. Brusselschenstw. P. Van Audenhove, vr. Tas, z.b. 30j.Gent- schestr. S. De Leeuw, m. Thomas, landb. 69 j. Groenstr. J. De Reu, poliss. 15 j. St-Job. P. Van Vaerenbergh, we Van dor Heyden, land. 72 j. Boschv. M. De Coon, grondeigen. 34 j. School- str. A. Haeleydt, m. Van den Bossche, 53 j Paddenhoek. M. Vogten, broed, der christ. leer. 58 jKeizerl. PI. ii kinderen onder de 7 jaren. AALST, 18 Maart 1899, Tarwe Masteluin 16,00 a 17,00 14,50 a 15,25 12,00 a 12,00 00,— a 00,00 17,00 a 17,50 00,00 a 0,00 4,50 a 5,00 0,00 a 0,00 7,20 a 7,92 1,50 a 1,50 0,00 a 0,00 27,50 h 37,50 8,50 a 09,00 Garst H.&ver, per 100 kilos Spelt Aardappelen roode (le 100 k Aardappelen geele nieuwe Boter de 3 kilos Eiers de 25 Vlas, per 3 ki). Viggenen, per stuk fr. Ajuin, 100 kilos, volg. kw. 000 balen nieuw gewas, fr. 135 5 137 1" KWALITEIT, 00 Balen 00 a 00 frs. BOTERMARKT. Zaterdag werden 661 klon en boter ter markt gebracht, wegende te sa men ongeveer 5280 kilos Antwerpen. Alle dijnsdagen. Prijzen der bloem. Tarwebloem inland. N' 0 20,75 a 21 25 Tarwebloem inl. N' 00 21,75 a 22 25 Roggebloem inlandsehe 24,03 a 26,'Oo! Ninove. Alle dijnsdagen. Tarwe 100kil. 16,00 a IC,50 Rogge 13,00 a 13,50 Haver 16,50 a <7,00 aardappelen 5,00 a 5 50 Boter de kilo 2,60 a 2,84 Eiers de 25 0,00 a 0 00 Geeraardsbergen. Alle maandagen. Tarwe 100kil. 19,— a 19,00 Masteluin 17.00 a 17,00 Rogge 15,00 a 15,00 Haver 16,00 a 16 00 Poenen 17,00 a 00,00Aardappelen 5,25 a 0*00 koolzaad hec. 00,00 a 00,00 Boter de kil. 2,66 a 2'78 Eiers per 25 1,50 a 0,00 Ruw vlas 1 kilo 0,95 a 0 00 Efjnzaad 26,— a 22,— Sottegem. Alle dynsdagen. Tarwe 100 k. 16,00 a 16,00 Masteluin 13,50 a 00.— Rogge 13,00 a 00,00 Haver 16 50 a 17 00 Boter de kilo 2.60 a 2,90 Eiers de 25 1,65 a o'oo Biggen 00,00 a 00,00 Dendermonde. Alle maandagen. Lijnolie 41.00 Bruine koolzaadolie Gez. koolzaadolie 52.25 Inl. lijnkoeken Koolzaadkoeken 00,00 Raapkoeken Raapkoeken Jamba 10,00 Ravisonkoeken Assche. Alle dynsdagen. Tarwe 100 kil. 16.00 a 16,25 - Rogge 00,00 a 00.00 Haver lu,00 a lo.7o Aardappelen 0 Oo a 0 00 Boter do kilo 2,50 a 2,70- Eiers per 25 1,53 a L65 Viggeil tstuk 28,00 a 30,00 Kiekenen id. 2 00 a 2 50 Konijnen id. 1,50 a 3,00 Hesp per kil 0 00 a 0 00 Hop 50 kil. 000,00 a 000,00 ANTWERPEN. Alle woensdagen, prijs per kilo 0,80 0,70 0,60 0,00 0,00 o|oo 0,73 0,65 0,55 0,70 0,60 0,50 1,10 1 00 0,90 46.50 18.CO 00,00 08,60 092 ossen 114 koeien 44 veerzen 021 stieren 28 kalveren Gevraagd Pr°Pere> bekwame, werkzame meid, kun- -™1 nende de keuken. Goede getuigschriften. bchrijven A. B. C., gazet. GENT. Alle vrijdagen. Getaltekoop gestelde hoornbeesten: 000 Melkkoeien 000; groote ossen 3; jonge ossen 112; vaarzen 122; vette koeien 137, stieren 054 magere beesten 000; schapen 41; lammeren 33 kalveren 106; varkens 274; loopers 00; viggens 384. De goede stalbeesten golden gemiddeld van 1,15 tot 1,35. De grasbeesten 00,0 tot 0 00 De varkens van 70 tot 100 kilos en daarenboven levend gewogen, van 0,75 tot 0,85.

De Volksstem | 1899 | | pagina 3