CHRISTOFLE IBRUXELLESI Bond der Antisocialistische Vak verenigingen van Aelst. M. Van Brussel. Portefeuille van Kibeladoeken. Om te lachen. Aan de Tooneelliefhebbers! In 't Misverstand, herberg, EEN BELANGWEKKENDE BRIEF Burgerlijke Stand, Aalst. ORFE VRERIE 31 MÉDAILLES DOR 5 DIPLÜD HONNEUR Exigerlenom CHRISTOFLE sur chaque pièce DÉPOT CENTRAL Rué S-Jean 2 fVekelijksche Markten. Hopmarkt. Veemarkten. Hij was de vriend van allen, hij werd bemind door een ieder, en hij verdiende het zeer. Er was geen beter karakter dan onzen Vriend Arthur. Catholiek was hij; geveinsdheid, vleierij kwam nooit over zijne lippen, niets was hem aangenamer dan diensten te bewijzen aan zijne medeburgers, verraderij kende hij niet, daar waar er voor het goed te strijden en te werken was, daar was hij, altijd standvastig op den post, altijd gereed om door zijn voorbeeld een ander tot den strijd voor het goede aan te moedigen. Wij zagen hem immers in de vergadering der Catholieke Jonge Wacht, bij de Meesters der Zondagschool in den Cathoüeken Werkmanskring en bij nog menige andere Maar helaas 1 de onverbiddelijke dood, die niets ontziet, heeft hem ons ontnomen, den tijd hem niet gelaten om zijne bedrukte Ouders, door zijne liefde en werkzaamheid bij te staan zijn leven was een droom, waarvan niets meer over blijft dan gezucht en geween. Buigen wij het hoofd voor den Goddelijken Wil, en laat ons een bitteren traan storten op zijn graf, want de herin nering van de dood eens braven Vriend is pijnlijk aan't harte. Op dit oogenblik, Beste Vriend Arthur, beloven wij U plechtig uw aandenken steeds in eere te houden, Uw voor beeld te volgen, en het steeds als richtsnoer aan te nemen in onze handelwijze. Nu, Vriend Arthur, hopen wij dat Ued. de belooning reeds geniet, wat een ware Catholiek te verwachten is, en zeggen wij U nogmaals Vaarwel en tot wederziens in den Hemel, Vaarwel Maatschappij Dc Iwciiiszonen. Za terdag 6 Mei aanstaande, om 8 1/2 ure 's avonds, buitengewone Algemeene Vergadering ter herberg Café Beige bij d'heer August De Vylder, Groo- te Markt. Mfijttheer, Ued. wordt vriendelijk verzocht Zouriag 14 Mei 1899, om 8 1/2 ure des 's morgens de Al gemeene Vergadering bij te wonen, welke zal gehouden worden in ons gewoon Lokaal, Katho lieke Werkmanskring. DAGORDE ie Feestdag van den Pauselijken omzendbrief over den toestand der Werklieden. 20 Stoetsgewijze, met muziek aan 't hoofd, naar de Hoogmis in St.-Martenskerk. Parloir. Lippen, Have been in the country Tuesday Is was very fine springweather. Mal- broeck. Wanaeér komt ge eens? Gij vergeet uwe goede vrienden. Van Msso. Eerste klas,\Opgepast voor den Pitje Kattoos Troel. Een ander mans goed weggeven, en dan in de kerk komeu pardon» vragen.... Maar mijn eerste ligt aan de zee... zelle Dolf. Na lijden komt verblijden.Lucas. Hoe is het met de warme erwten?Vriend van Nieu- weuh. Uwe couragie is weg hoe spijtig Chale- ken. Beter 8 dagen te vroeg als eeneu te laat. Was t séhoon, hein Vertellen, zelle 1 Michelbeke. vie komen af.-A. Het artikel voor dc naaste week de gazet was bijna gezet. Een correspondent vertelt de volgende vermake lijke anekdote op M. Van Brussel, de volksverte genwoordiger van St-Niklaas Eenigen tijd geleden begaf M. Van Brussel zich bij M. Van Jen Peereboom en vroeg een congé van eene maand voor zijnen zoon die soldaat is bij de grenadiers. Waarom? vroeg de dienstdoende Minister van Oorlog Ik heb twee zieken te huis. M. Vanden Peereboom geett aan den kolonel der grenadiers bevel 't gevraagde verlof toe te staan. Eenige dagen daarna ontmoet de Minister den Volksvertegenwoordiger. Welnu, hoe gaat het met uwe vrouw Maar, zeerwel, antwoord de Volksvertegen woordiger verwonderd. En uwe kinderen Allerbest. Het kan niet beter zijn. Maar hoe en de zieken voor welke gij het congé van uwen zoon gevraagd hebt Ah lachte boerken Van Brussel, het waren twee koeien M. Vanden Peereboom kon niets dan medela- chen over het toerken hem door M. Van Brussel gespeeld. Naar den CongoCongo Congowillen wij, dat is 't lieken van den dag maar praten zijn geen oor den, en woorden vullen geen zakkenTusschen zingen en doen ligt er een groot verschil.. Alle dagen hoort men van sterfgeval len en van menschen, die uit het Zwarte Land de plaat poetsen, het klimaat ginder niet kunnende verdragen; de zoon van den Baron van Moorsel zegt tegenwoordig ook Oost, West, thuis best... Zaterdag, in den valavond, t'Aalst, ne Moorselaar, zeer ieverige atholiek, zeggen ze, bij een kopstuk der Don- c isten binnentrekken, frank gelijk nen boer in zijn hofgater resonneeren, lachen en galferen, en uitgelei gedaan worden tot aan de deur meê kee Vr'en^sc^aP van zestien en halven... Ne 'eer de Moorselaars hooren spreken, onze Le zers it zonderling raadsel oplossen. Onze eopo d heeft van de keizerin van China de Keizerlijke Orde van den Dobbelen Draak ont vangen. Dat zal vervaarlijk zijn als die c. ibHle chineesche draak op de borst van on;, en I _eu- ning zal hangen te spartelen. Met eene klei nigheid kan men dikwijls zijn heel karakter doen kennen... Weet ge wat Edisson aan eenen werk man antwoordde toen deze hem vroeg hem eene goede raad als gedenkspreuk mede te geven Edisson bedacht zich een oogenblik, en zegde dan Mijn jongen, kijk nooit onder het werk hoe laat het is. Die deze raad bestendig volgt, zal geen dommerik zijn en nog veel minder een luiaard. De grootste bibliotheek ofte boeken kast van heel den wereldbol is deze van 't Britsch Museum te Londen ze bevat 2 millioen 235 duizend boekdeelen en de Catalogus van al die boekdeelen bestaat uit 1240 deelen met 700 dui zend bladzijdekens 'k En zou hem niet gaarn voor mijne penitentie uitlezen 't Gebeurt somtijds dat het hoofd warm staat en dat men nochtans koude voeten heeftawel, dan is men in geen normalen staat, verklaren de doktoors.... Holland is in dit gevalte Groeningen (in het Oosten) ligt de sneeuw vijf voet dik en in Zee land bloeien de sneeuwklokjes, de viooltjes en primulas, onder eene warme, koesterende zon, dat het een plezier om zien is. Minister Van den Peereboom komt aan zijne spoorwegbedien den het rooken te verbieden binnen hunne dienst uren idem voor de postbedienden en telegra- phisten. Alles wat ons omringt, wat met ons in aanraking komt, laat sporen in ons achter dit alles draagt ongemerkt bij tot onze vorming en ontwikkeling dit alles verheft of verlaagt ons. Daarom is het van belang, nauwgezet in de keuze zijner vrienden te zijn. Verleden week waren te Loucdes 66,000 manspersonen uit alle gewesten der wereld daaronder bevonden zich 4000 belgen. Het Synode der Dekens, te Doornijk, heelt besloten dat de priesters van het bisdom voortaan geen rabat meer zullen dragen. De werken aan de nieuwe statie van Antwer pen zullen rond de 30 millioen kosten. De vrouw van denjoodschen bankier Hirsch komt te overlijden zij laat eene fortuin van 600 milli oen franks achter.De successierechten alleen zijn geschat op 24 millioen De fransche libre- penseurs hebben geen woordje van verbazing over voor die fabelachtige cijlers, doch zij zullen wel van over alle daken schreeuwen dat 150 dui zend religieuzen van Frankrijk samen 250 milli- j oen bezitten, iets wat op 1,166 frank per kop j komt!! Twee tellooren plattekees met een j half pond socissen in de kraag gedraaid, vooral- eer men te bed gaat, is eene goede remedie voor j de exteroogen. Een 26jarig meisje, te Luik, j had twist gehad mot haren cher-ami en zij wilde hem niet meer zien (och erremen Aan hare moeder ging zij vertellen, dat zij zich zou ver- smooren.. voor dit groot malheur van een on geluk. Inderdaad, 's anderendaags 's morgens trok men het sijpelende nat kadaverken uit het water op... O gie sulkersloor In de wereld worden er omtrent 900 talen gesproken en de be volking van Kortrijk is binst de 4 laatste maan den met 10 zielen vermindert. Volgens 't H. Schrift komen alle talen van ee ne enkele vöort. Maar van dewelke That is the question. Volgens sommige welweters, werden er i in 't Aardsch Paradijs 3 talen gesproken, en ze beweren dat God aan Adam in 't Zweedsch sprak en hij in 't Deensch antwoordde ook dat het Serpent aan Eva in het... Fransch sprak... Nu trekken wij de leer op, zelle dat kan er door Maar alle lachen aan kant't is brood- noodig dat de dagen lengen en de nachten kor ten, want men hoort overal djanters veel van stelen en inbreken. Fleus gaan ze de menschen met bed en geheel den hannekensnest bij nacht wegpakken. In Frankrijk, Duitschland en Oos tenrijk zijn de straten met fruitboompjes be plant... Wanneer krijgen wij die in Aalst, M. den Schepen Meert Dinsdag is op 't stadhuis van Antwerpen de echtscheiding uitgesproken tusschen een koppelken, in 't jaar5g getrouwd... Ze zijn 40 zomers gehuwd. Dat de burger wachten van den eersten ban dit jaar voor eenige dagen zullen moeten gaan koekeloeren naar 't kamp van Beverloo, en aldaar koko drinken aan nen dette het glas, daar en is nikske van, vermits de wet zegt, dat de oefeningen zullen geschieden op eene nabijgelegene plaats, opdat de wachten alle avonden ten hunnent zouden kunnen weer- keeren. De kalkfabrikanten, rond Namen en en Luik, hebben besloten den prijs van den kalk te verhoogen met 4 fr. per ton. Voor 't exaam van tandmeester zal voortaan het diploma van kandidaat in de geneeskunde vereischt worden,. Dat is slechter... voorde charlatans. Jan Ro- chefeller, een Amerikaan, de koning der Olie genoemd, is zondêr tegenspraak de rijkste man der wereld hij heeft 12000 frank inkomen per uur of 10 miljoen per jaar. Of hij de gelukkigste man der wereld is, is eene andere kwestie. Zondag en maandag vierden de socialisten van Aalst het Arbeids(?)feest.Hun muziek trok maandag achternoen, gevolgd van eenige zatlap pen langs den Dender... Twee manifestanten, die gansch de kaai noodig hadden, botterden in het water de eerste plodde was er met een koud bad van af, maar den anderen heeft men voor dood uit den Dender gehaald en in 't rood lokaal binnengebracht... Het gerucht loopt dat hij over leden is... Schoon arbeidsfeestVloeken en zatloopen, tieren en vechten 1 De burgemeester moest krakaf die walgelij ke betoogingen verbie den, dit in het belang van zijne kiezers, allen deftige en eerlijke lieden, wien zulke schandalen walg inboezemen. José Tinchant, de beroem de cigarenfabrikant komt te Antwerpen te over lijden hij was geboren te New-Orleans. Is burgemeester benoemd te Velsicque-Ruddersho- ve, M. Van Yper. Kibeladoeken. Luybrechts moest bij geval de keuken eens doen, Zijne vrouw had hem gezegd: kook eieren, eu vijf minuteu koken voor een uisch ei is voldoende. Toen de eieren op tafel kwamen, waren die zoo hard als een steen en zoo blauw als een schalie. Hoelang hebbeu die eieren gekookt? vroeg de vrouw. Wel vijftien minuteu, zeide Luybrechts. Hoe ik heb u gezegd vijf minuten voor eeu nisch ei.... Ja maar, zei Luibrechts, er waren drie eieren, zij moesten dus 15 minuten koken IN DE SCHOOL. Meester Kinderen, ge moet stil zijn in de schoolzie het moet hier nu zoo stil zijn dat ge eene muis kunt hooren loopen. (Daarop zit ten alle kinderen zeer stil. Luibeken Meester, laat uwe muis nu maar loopen. Een pachter, welke thuis verscheidene dochters heeft, komt in de stad en leest aan eeue vitrieu Laatste mode De hemel zij dank dat die mallig heden een einde gaan nemen en dat deze nu de laatste is, zegt de man. LUIBRECHTS was professor in de Universiteit van Leuven en gaf les aan de heeren studenten, in de volgende termen Mijn heeren-, verstaat mij goed... De mensch onderscheidt zich hoofdzakelijk van het dier door zijn denk- en spraakvermogen. Bijvoorbeeld de ezel kan niet van zich zeiven zeggen ik ben een ezel dat kunt gij, mijnhee- ren, dat kan enkel ik en eiken mensch. sutfrwsasaaerft KOMT TE VERSCHIJNEN blijspel met zang in een bedrijfdoor PETRUS YAN~NUFFEL Zonder vrouwenrollen. Geen figuratie. 32 bladz, druk. Met piau der tooneelschikking en duidelijken uitleg allergemakkelijkst om opvoeren en bijzon der geschikt voor patronagen, Zondagscholen en Yolkskringen. Prijs 1 fr. het afdruksel, bij den Schrijver, Ka- pellestraat, Aalst. Personen Leandor Kabaré, herbergier Zander Verzyp, zijn knechtPintvriend, rentenier Freêr Aftrekker, veldwachter Étagère, brigadier Steértbier, gendarmeenhaarkapper. De handeling heeft plaats in de herberg van Kabaré, nabij de Belgische grens, binst den Fransch-Duitschen oor log, op eenen Drie-Koningenavond. Wij raden de liefhebbers aan, hunne bestellingen niet te verdagen, want het is te voorzien dat biu- nen eenige weken gansch de voorraad zal uitgeput zijn, gezien het klein getal afdruksels waarop het stuk werd getrokken en de talrijke inschrijvingen die ons toekomen. Er zijn duizende menschen d e het groot gewicht niet weten te schatten der voeding van de vrouw bij 't naderen der bevalling. In volgenden brief/ door eene moeder ge schreven,wordt eeneproef neming van bijzondere waarde voor alle vrouwen bekend gemaakt, en die in aanmerking zou moeten genomen worden, zelfs door de mannen, want liet geldt hier niet enkel het leven der boorlingen, maar ook een gezondheids toestand der moeder. Wij bevestigen de echt: eid van dezen brief, en wij verwijzen u tot de ■- Mtf'lXBJW "'J vel WIJ/.CU U till uc schrijfster voor alle verlangde bekrachtiging. Parijs, 28 April 1897. Mijnheer, In de hoop dienstig te zijn aan de personen die dezen brief zullen lezen, ben ik gelukkig u den uitslag te doen kennen, bekoirten door uwe Seo:t's Emulsie. In oktober 1895 sehreef mij de geneesheerverlo<- kundige, dien ik moest raadplegen, de Seott's Emulsie voor, om mij te verkloeken en tevens het kind dat ik droeg. Mijne zwangerheid ging door zonder de minste onpasselijkheid, en op 'l einde van Maart 1890 beviel ik vaneen wichtje, bewonderiugswaardig van liehaam bouw. Verrukt over de gelukkige gevolgen uwer toebereiding bleef ik er gedurende gansch den duur der voeding gebruik van maken, en ik moet u verklaren, dat de melk in zulkdanige hoeveelheid was, dat ik gemakkelijk zonder de minste moeite twee kinderen had kunnen voeden. Heden beeitmijn kind, 13maanden oud, reeds 15 schooné tandjes, dat het doorstak zonder het minste leed, ik kom het te spenen en sinds acht dagen reeds, neemt het de Seott's Emulsie waarvan het overigens zeer snoeperig is. De bekomen uitslag is zekers te danken aan uwe toebereiding, want vriendinnen die hem, op mijne raadgevingen gebruikt hebben, zijn er ook uiterst tevreden over. Ik stuur u met groot genoegen de liehtteekening van mijnen kleinen op, en ik bied U, Mijnheer, de uitdruk king mijner bijzondere gevoelens te willen aanvaarden. (Geteekend), MwDumouliu,35, Hue Montholon, Paris. De Seott's Emulsie kan men in alle goede apotheken vinden. Algemeen dépót:Gh.Delacre enApothekers. Brussel. Geboorten Mannelijk 14 Vrouwelijk 18 32. Huwelijken. A. Vrancken, rondl. met J. Elskens, dagloonst. G. Lombaert, schrijnw. met M. Marcel, brei ster. F. Meganck, steenk. met M. Smekens, breister. J. De Smet, werkm. met E. Huyle- broeck, breister. J. De Haie, magaz. met R. Greveraert, z. b. J. Kiut, landb. met V. Vander Jeught, z. b. C. Van Nieuwenborgh, tabakb. met I. Ringoir, twijnsl". E. Van Assche, spoor- wegb. met E. Schelck, naaist. F. De Witte, tw. met C. De Groote, breist. P. Permentier, landb. metC. Podevyn, landbouwst. Overlijdens. I. De Mol, w° Pyck, z. b. 75 j. Bergestr. M. Van den Braude, w° Van Gysegem, z. b. 78 j. Kerrebr. E. Van de Meersche vr. Gits, z. b. 30 j. Peperstr. C. Van Geit, m. Arys, landb 61 j. Moorselschb. H. Possé m. De Haeck, wever, 35 jKoolstr. A. Bomont, wr Smekens, nachtw. 41 j. Ledew. H. Nuyts, vr. Schelfhout, bijz. 50 j. Zonnestr. 7 kinderen onder de 7 jaren. 3 GRANDS PRIX. AALST, 29 April 1899. Tarwe Masteluin fr. 16,50 a 17,50 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,— k 00,00 00,00 k 00,00 00,00 a 0,00 5,00 a 5,50 0,00 a 0,00 6,12 a 7,02 1,44 a 1,53 2,30 a 2,70 fr. 25,00 a 30,00 14,00 a 15,00 Garst Haver, per 100 kilos Spelt Aardappelen roode de 100 k Aardappelen geele nieuwe Boter de 3 kilos Fiers de 25 Vlas, per 3 kil. Viggenen, per stuk Ajuin, 100 kilos. volg. kw. 000 baleu nieuw gewas, fr. 000 a 000 1' KWALITEIT, 00 Baleu 00 a 00 frs. BOTERMARKT. Zaterdag werden 728 klon en boter ter markt gebracht, wegende te sa men ongeveer 5810 kilos Antwerpen. Alle dynsdagen. Prijzen der Moem. Tarwebloem inland. N-0 20 50 a 21 00 Tarwebloem inl. N- 00 21,50 a 22*,00. Roggebloem inlandsohe 25,00 a 00,00. Ninove. Alle dinsdagen. Tarwe 100kil. IC,Üt* a 16,50Rogge 13,00 a 13,50 Haver 16,50 a 17,00 Aardappelen 5,00 a 5.50 Boter de kilo 2,16 a 2,50 Biers de 25 0,00 a 0,00 GeeraardsbergenAlle maandagen. Tarwe 100 kil19,a 19,00Masteluin ,16,00 a 16,00 Rogge 14,00 a 14,00 Haver 16,50 a 16,50 Sooner] 17,00 a 00,00Aardappelen 5,50 a 0 00 koolzaad hec. 00,00 a 00,00 Boter de kil. 2 00 a 2 18 Eiers per 25 1,50 a 0,00 Ruw vlas 1 kilo 0,96 a 000 lifjnzaad 26,— a 26,— Sottegem. Alle dynsdagen. Tarwe 100 k. 17,00 a 17,00 Masteluin 14,50 a 00,— Rogge 13,75 a 00,00Haver 16,50 a 17,00 Boterde kilo 2.50 a 2,50Eiers de 25 1,50 a 150 Biggen 00,00 a 00,00 Dendermondc. Alle maandagen. Lynolié 39.50 Bruine koolzaadolie 45 50 Gez. koolzaadolie 51,23 Inl. lijnkoeken 17.50 Koolzaadkoeken 00,00 Raapkoeken 10 00 Raapkoeken Jamba 10,00 Ravison koeken 08,50 Assche. Allé dynsdagen. Tarwe 100 kil. 16,00 a 16,25 Rogge 00,00 a 00.00 Haver in,00 a 16,75Aardappelen 0,0o a 0 00 Boter de kilo 2,50 a 2,70Eiers pér 25 1,55 a 165 Viggen 't stuk 28,00 a 30,00 .üekencn id. 2,00 a 2,50 Konynenid. 1,50 a 3,00 Hesp per kil. o,00a 0,00 Hop 50 kil. 000,00 a 000,00 ANTWERPEN. Alle woensdagen. 105 ossen prijs per kilo 0,80 0,70 0 60 120 koeien 0,00 0,00 0,00 20 veerzen 0,75 0,65 0,55 045 stieren 0,70 0,60 0 50 06 kalveren 1,08 0.98 0,88 GENT. Alle vrijdagen. Getal te koop gestelde hoornbeesten: 000 Melkkoeien 062; groote ossen 6; jonge ossen 102; vaarzen 000: vette koeien203; stieren 103 magere beesten 307; schapen 11; lammeren 3 kalveren 112; varkens 373; loopers 05; vig-ens 465. De goede stalbeesten golden gemiddeld van 1 ,lo tot 1,35. De grasbeesten 00,0 tot 0 00 De varkens van 70 tot 100 kilos en daarenboven lavend gewogen, van 0,75 tot 0,80.

De Volksstem | 1899 | | pagina 3