CHRISTOFLE Twee Schoone Woonhuizen SBRUXELLESj Stadsnieuws. 6 Bergen.- Verschillend Vieuws. Denderhautem.- da^st^zi=ekvofgedr Firma Snippers Cie. Burgerlijke tof a ml. Aalst. OPENBARE VERKOOPING P. Bingoir-!)e IVutle, Te bek ooien bij F I Kt AI 1 »E VÏLDER, COUVERTS 0RFE VRERIE 31 MÉDAILLES D OR 5 DIPLID'HONNEUR Exigerienom CHRISTOFLE supciiaque dépot central tue Si Jean 2 Trezeken. Ge zijt op d'hoogte, Trientje, ik hoor het. Trientje. 'k Ben toch hoog genoeg om 'n en ezel bij 'n en arend te onderscheiden. Trezeken. 't Is toch algelijk waar wat ge zegtWat zou die primus daar te Gent gaan ver richten Siska. Wel niets, kinders, niets Om ginder te gaan moet ge toch verstand hebben en kannen klappen als het te pas komt, kunnen klappen ge lijk 'n en kristenen mensch. Maar wat komt er daar nu anders uit dan Katterbi, Kattcrbi en nog KatterbiZe zouden er zeker aardig op kijken en vragen ol er alzoo nog te Brakel zijn. Trezeken. Hebt gij hem al gezien Siska. Neen ik, Trezeken, neen ik, kind, maar mijn man zegt dat het wel twee cents weerd is voor die 't nog niet gezien heeft. Trezeken. Allo, ik vind dat het toch niet schoon is van daar zoo op gebeten te zijn. (lachend) Hij is immers van onzen stiel. Siska en Trientje. Hein, wat zegt ge, Tre zeken Trezeken. Welja, van den waschstiel! Hebt ge dat nog niet hooren zeggen Er wordt verteld dat hij zoo goed wascht, hemdens, lakensalla, ze zeggen dat het perteklier is. Siska. Maar Trezeken dat is nu toch om te lachen Trezeken. Wel 't en doet, mijn schaap, hij heeft het zelf gezeid te Paricke, schijnt hetKat terbi, kiezers, zei hij, ge zult al krijgen wat ge vraagt, ik zal Katterbi, de Governeur zijnen Kat terbi wasch doen en de Katterbi kousen stoppen van zijn madam Trientje. En alzoo met zijne gierigheid be let hij arme werkvrouwen gelijk wij van een centje te verdienen, hij die geld heeft. Allo, daarvoor moet ge dommekraat zijn. Siska. Demokraat is een schoon woord, kin ders, 't beteekent volksgezind, volksliefde. Ik ook ben demokraat maar katholiek, zulle, katholiek vooral, 'k en ben van die dweezerikken niet die ons Heer van zijn kruis zouden bidden en die niets doen dan uitvallen op de geestelijke overheid. Trezeken. Juist gelijk de liberalen en socia listen. Siska. 't Geestelijk, de priesters, die niemand kwaad doen, en elkeen goed willen en die noch tans zoo dikwijls verongelijkt worden. Ziet men dat niet heel het land door Trientje. Och, Siska, olie zwemt boven 't Volk, 't gros van 't volk is goed, oprecht kristelijk. Dat zal weeral eens blijken in de kiezing. Trezeken. Ja, M. Verhaegen zal er met klank doorkomen. Ze zeggen dat hij zoo 'n en bra ven heer is, zacht, beleefd en gedienstig, 'n en ech ten volksvriend. Siska. Eu machtig, kinders, dat kunt gij u niet ia beelden. Is 't hij niet die voor de gebroeders Linthout bij den Koning om eene decoratie ging Trientje. Ha 't is waar, die schoone feest der dekoreering, en dan de uithaling van Meetje Maledan hebben onze liberaalkens met 'n en neus gestaan hé Als de katholieken 't akkoord willen werken dan kunnen ze niets met al hunnen tralala. Siska. 't Is wel te zien aan de kiezing Ze durven niet opkomen Zij praten voort. Carabine. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De E. H. Borquelman, professor der 3® latijnsche klas te Ninove, is te Dendermonde benoemd hij wordt vervangen door den E. H. Vander Vennet, priester in het Seminarie. Zoudagrust. Zondag toekomende blijft de apotheek open van M. Renneboog, Nieuwstraat. Cigaren-Woeste M. J. Van Hecke C°, te Santbergen-bij-Ninove, komt eene lekkere ci- ;aar in den handel te geven, genaamd C1GAAR- VOESTE. Ongetwijfeld gaat die etiquette veel trok hebben en zal er op M. Woéste's gezondheid een smakelijk troksken gedaan worden. De naaste week verdere uitleg. Nieuwenhove. Ons blad was reeds ter pers toen uwe brw. toekwam 't zal dus voor het volgend nummer zijn. NïlYfrtTFiM L)aar, lijk ten allen -Cj X IxXlüilVlkante? tQOnen de daen, sisten met wat vurigen iever zij bezield zijn, om de zedelijke zooals de stoffelijke belangen der in gezetenen van de gemeente te verdedigen. Verbeeldt u, achtbare Lezers, dat de groene meerderheid van den gemeenteraad in zitting van 20 Mei laatst een besluit heeft genomen, waarbij zij na» cSeia heer Pastoor der parochie verbod doet voortaan nog Zondagschool te geven in de gemeenteschool. Dit lokaal werd tot dit doel sinds lange jaren gebruikt, daar men hiervoor in de gemeente geen beschikbare plaats vond. Doch die felle helden denken dat de kinderen des Zondags veel beter doen met op de straat te loopen dan wel met een enkel uur onderricht in de Zondagschool En zeggen dat die mannen niet aarzelen- de schoonste beloften te doen, zoowel schriftelijk aJs mondelings mocht men hen gelooven, zij Z1JP de eerste om den godsdienst, het onderwijs eriz. enz. te ondersteunen, jjjjjj, de geestelijkheid toonenzij zich de ootmoe- l8ste en de onderdanigste der parochianen, I'jks hebben zijde pastorij verlaten, de gekeerd en zij beleggen de eenen of den anderen valschen toer om hunner herder te ter gen en te plagen. De inwoners van Neyghem moeten sedert, lang gesticht zijn over die schoone judastrekken. Recht en Vrede. Een broedermoord voor fr.3,50. - Te Bergen moesten twee broe ders, Constanten Elorent B., die hier met hunne moeder wonen, het loon deelen voor een werk, dat zij samen verricht hadden Constant moest voor zijn deel fr. 7,50 trekken doch zijn broeder zegde Daar zijn 4- fr. de overige fr. 3,50 zal ik aan moeder geven, want als ik u alles geef, drinkt gij ook alles op. De andere verstond dit niet en wilde de geheele som hebben en, op eene nieuwe weigering van Fio- rent, trok Constant zijn mes en bracht er zijn broe der verscheidene steken mee toe. Eeu kind, dat van dit tooneel ooggetuige was, snelde toe eu bracht Constant eenen vuistslag op den arm toe, waardoor deze het mes liet vallen. Toen raapte het kind het wapen op eu wondde den moordenaar aan den arm, zoodat deze zijn bloedig werk moest staken. De wonden van Floreut zijn doodelijk. De moor denaar die gevlucht was, is aangehouden. Gent. De laatste stortregens hebben groote schade veroorzaakt aan de werken der provinciale tentoonstelling. Er hebben inzakkingen plaats ge had aan verschillende gebouwen en er is zelfs een muur ingestort. De brandstichtingen te Asper. Deze zaak is vrijdag afgeloopen. 16 vragen werden aan den jury gesteld. H. Ronse, plichtig verklaard, is veroor deeld tot 18 jaar dwangarbeid. Zekere Karei Heyndrickx, werkman te Schellebelle, beschuldigd in 1895 eeue beurs met 130 fr. gestolen te hebben in de hoeve der gebroe ders De Grauwe aldaar, stond maandag te recht hij werd enkel plichtig verklaard aan diefstal, zonder braak of beklimming, en daar er voor zulk misdrijf reeds verjaring bestaat, werd hij vrijge sproken. Hij heeft reeds acht maanden gezeten. Luik. De Luiker socialisten, die besloten hadden op zondag 4 juni, dag der H. Sakraments- processie, eeue betooging te houden om de procssie te doen verbieden, hebben er voorzichtigheidshalve van afgezien. Niuove. De policie heeft hier 's nachts zeke ren Van Lierde, van Geerardsbergen, aangehouden, die op het pachthof Berlangé, te Aspelaere, een kruiwagen gestolen had. Van Lierde werd door de policieruchtbank van Ninove tot zes jaar verblijf in een bedelaarsgesticht veroordeeld. Voor den diefstal werd hij ter beschikking vau den prokureur des konings gesteld. De policiekommissarris heeft alhier eene groote hoeveelheid zink en tin aangeslagen, dat te Schepdael gestolen was. Bonsse. Een voddenraper, S.. genaamd, die maar pas het zinnelooshuis verlaten had, heeft vrijdag drie revolverschoten op zijne vrouw gelost en zich vervolgens door don kop geschoten. De vrouw werd niet getroffen. Men heeft het lijk van S... naar het gasthuis gebracht. Brussel. Zaterdag morgend maakten een policieagent en een hondendiefjacht op al de ongemuilbande honden, in het kwartier van de Bloemistenstraat. De zak was reeds vol honden toen de vrouwen uit de buurt er tusschen kwamen en gansch het kwartier in opstand brachten tegen den agent. De houding der menigte werd zoo drei gend dat de agent het geraadzaam oordeel de aan de gevangen honden de vrijheid terug te geven. Jo, die brisselessen Zondag werd voor den eersten keer het con cert op de Groote Markt gegeven op den nieuwen kiosk in twintig minuten tijd was deze laatste opgeslagen. Eene groote menigte nieuwsgierigen woonde die eerste proefneming bij. Mcchelen.Zondag namiddag rond 5 ure, wanneer de processie vau St-Jansparochie haren gewonen omgang deed, stelde zich een half dron ken kerel voor den stoet met eene roode vlag hij werd door de policie aangehouden en in den amigo opgesloten. Sottcgcin. De liberalen hebben eene nieuwe kermis ingesteld, genaamd kermis einde Neer straat. wij gingen zeggen einde.... liberalen wereld. Ter dier gelegenheid moc-st dit jaar 't is kiezing een grrroote praalstoet uitgaan die een ieders bewondering zou verwekt hebben een nieuw landjuweel... vau Sottegem, of gelijk men te Brus sel zegt V- Art appliquéd la rue.... Basse Eh wel nog nooit heeft men iets zoo belachelijk gezien als die schamele cortegie deerlijke versieriugen, deer lijk muziek, kortom een volkomen fiasco. Eene bijzondere meldiug verdient wagen n. 2 bespannen met flinke amorikaansGke peerden, gansch in 't goud bekleed daar stoud eeu vierkan tig hutteken op met voettapijten omhangen dat veel betrek had met een kabien van den telefoon. Andere zegden dat het de schets was van de toeko mende bewaarplaats van de wapens vandepompiers omdat er twee sterk gewapende pompiers bij ston den. Wij blijveo daarover besluiteloos. Verder een schip vau de Congo. Is 't dat schip dat den 3®zondag van October vertrekt met de liberalen van Sotte- j gem aan boord Goede reis dan, heeren Maar als 't u belieft, vooraleer te vertrekken, nog een grrroote praalstoet gelijk deze, om nog eens herte- lijk te kunnen lachen. Schaarbeek. Een inwoner van de Groen straat, M. Byttebier, bezat vijftien konijnen. Woensdag morgend bevond hij dat de konijnen ge stolen waren. De dieven hadden in het kot een konijn in dinantschen koek achtergelaten lekker van geur, zeë. Saflfelacrc. Het gerucht was in omloop dat hier eeu kindermoord gepleegd was, eu het parket was eeu onderzoek daarover komen instellen. Daaruit is gebleken dat er volstrekt geen misdaad in het spel is. Overboclaerc. Eene laffe misdaad is hier gepleegd. M. Albert Baes, onderwijzer, die eenige dagen bij zijne ouders was komen doorbrengen, werd maandag avond, terwijl hij eene wandeling deed, in de duisternis aangevallen door een boos wicht, die hem met een riek doorstak. Het slacht offer bleef op den slag dood. De moordenaar is niet gekend. schrijft ons Verleden Zon- was het hier volle leest voor de Congreganis- ten. Zij vierden de inhuldi ging en wijding van hunnen standaard, aange schaft door de edelmoedige giften van rijk eu arm. Stoetsgewijze trokken de kinderen van Ma ria naar het klooster, om vandaar het prachtig vaandel te gaan afhalen. Bij deszelfs verschij nen hoorde men uit aller monden de kreten op gaan Hoe schoon Hoe kostelijk Ze halen er eere van Onder het zingen van het Mag nificat trok de stoet naar de kerk, alwaar er, na de plechtige inwijding, een treffend sermoen gedaan werd door den E. H. J. Roegiers, pas toor van 't Gasthuis, te Aalst. Hij besprak op eene schilderachtige wijze de zinnebeeldige be- teekenissen der banier, dezelve to epassende op de deugden die door de congreganisten dienen beoefend te worden. De plechtigheid werd gesloten door een mu ziekaal lof, uitgevoerd door de zangsters der con gregatie, die de lofzangen Benedictus, Inviolata en Tantum Ergo meesterlijk uitvoerden. Dit feest, bewijs van den goeden vooruitgang der hog zoo jeugdige en reeds zoo bloeiende Congregatie, zal nog lang in 't geheugen der Erpenaren geprent blijven. van een dozijn eere(?)leden, was Zondag een be zoek gaan brengen naar Ressegem bij den dom- sten en schijnheiligsten teppen dezer gemeente. Bij het naar huis keeren, zochten de brave jongens ruzie te Heldergem en welhaast waren de ridders van den liereman aan gang. Een ver schrikkelijk messengevecht ontstond en een man van Heldergem werd doodelijk getroffen in den onderbuik, bij zooverre dat de darmen er uithongen. De ongelukkige is woensdag overle den. Verscheidene zijn gevaarlijk gewond. Het lijk van den vermoorden Roelandt is nog niet koud en reeds stroomt het bloed opnieuw. Dat zijn christene zeden Men ziet nu wat onze gemeente wordt onder de leer van den Catechismus der groene demo cratie. Eerst eene serenade brengen aan de ka pel van eenen schijnheiligen daensist en daarna vechten gelijk de beeren. O edele Volkspartij Een ieverig onderzoek is geopend, maar het schijnt dat de helden uit Aalst een ordewoord hebben ontvangen, en dat er niet een wil spre ken. Man. Dus heeft de vrouw van den Ontvanger u verweten Goed, dan ga ik naar den buro om eene klacht neêr te leggen. Vrouw. Och, neen, man, doe dat niet koop mij liever een nieuw kleed, dat zal haar veel meer koleire aandoen. Aan het strand te Oostende. Moeder tot haar zoontje.Zie eens, Franken, wat schoone stee- nen en keiëu hier liggen. Fransken. Ja, moeder, maar er zijn hier ner gens ruiten om in te werpen. Luibrechts werd vóór den juge-de-pé gebracht. Wat heeft u in den bak gebracht vroeg de Magistraat. Twee champetters, menheer. Dat weet ik,... maar was 't niet voor dron kenschap Ja, menheer, antwoordde Luibrechts, ze wa ren alle twee zat. Verledene week beschuldigde een bakker nen boer, dat bij de verkochte boter te licht gewogen had. De rechter beval den boer zijne gewichten te halen. Die heb ik niet, antwoordde onze pachter: ik weeg altijd met het brood van den hakker. Een heer kwam gisteren bij eenen barbier om zich te laten scheren, toen dezen juist bezig was met zijn zoontje eene rammeling to geven. Duurt het nog lang vroeg de heer. Nceu 't klonk hot antwoord straks is het uweu toer. Een doktoor kwam onlangs in.zijne kamer, waar verschillige kalanten op hem wachtten, en vroeg Wie heelt er vau u het langst gewacht Een schoenmaker sprong ijliugs recht en riep met eene stem ais 'u klok Voorzeker ik, Menheer den doktoor! Uw laatste paar schoein n heb ik verleden jaar ge- maakt, en het vorige is ook nog niet betaald. Eene oude jufvrouw, die hoorde .spreken van Jij- kenverbranding, werd er akelig var» en riep uit O, foei. neen Ik zou liever blijven leven dan alzoo begraven te worden. PARLOIR.De primo cartello. Goede geesten die keeren. Malbroeck. Wanneer is 'tnog eens concert wij hebben ons toch zoo wel verzet. -— Dolf. Altijd 't zelfde, dus eerste klas. A. B. Wij hebben u Zondag niet gezien?Charelken. lu 't kort komen wij af; opgepast voor d'hesp. Theo- phiel, Hoe is 't met do tomaten Prograrame- keu. Hij is nog niet verkocht, maard'er is toch al geld voor geboden haast u of 't is bazar Lip pen. Go moet mij absoluut voor een ander zorgen, een gelijk dat dat kapot is. 't Deze en is niets weerd. Geboorten Mannelijk 10 Vrouwelijk 07 17. Huwelijken. A. Donkers, smid, met M. Luycx, dienstm. J. Barrez, wever, met M. Lilon, breidst. D. De Backer, kleerm. met B. Bogaert, kleermaakst. J. De Cayper, huissch. met C. Blanckacrt, breidst. A. Meert, spoorweg!)met M. Boterberg, z.b. D. Wiolemans, horlogiem. met F. Ballinckx, z.b. Overlijdens. C. Weyerman, wr De Moor, z.b. 73 j. recht, wo nende te Brussel. A. De Neef, w° De Vriend, zb. 83 jOude Graanmarkt. 5 kinderen ouder de 7 jaren. BIJ STERFGEVAL. VAN ts AALST, in do Leopoldstraat. De Notaris Limpen» te Aalst, zal ten ver zoeke vau die liet behoort met gewin van palmsla gen en gelagen openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Een schoon en welgelegen woon huis, hebbende drij benedenplaatsen, vier boven kamers, grooten zolder, gestaan en gelegen te Aalst, in de Leopoldstraat, geteekond n° 56, ge kend bij kadaster sektie A u' 200a aldaar groot 70 centiaren, palende van voren aan do Leopoldstraat, van de eone zijde aan Juffr. W" De Belsmaeker, van achter aan den heer De Vuyst en van de ande re zijde aan den volgenden koop. Bewoond door Mad. W® De Clercq. Tweede koop. Een schoon woonhuis, gestaan en gelegen te Aalst, nevens voorgaande, geteekend n° 58, gekend bij kadaster sektie A nr 199a aldaar groot 50 centiaren, hebbende ook drij beueden- plaatsen, vier bovenkamers en grooten zolder, pa lende van voren aan de Leopoldstraat, van de eene zijde aan den eerste» koop, van de andere zijde en van achter aan den heer De Vuyst. Bewoond door den heer A. Chasselle, aan 24 fr. bij de maand. Voorschreven twee woonhuizen zijn voorzien vau pomp en regenwater. ZITDAGEN Instel Maandag 29 Mei Verblijf 5 Juni 1899 Eerste koop ingesteld frs. 4200. Tweede fr. 3800. Telkens om 3 ure namiddag ter herberg genaamd in St. Mauris gehouden door den heer Corne- lis De Clercq, te Aalst, in de Leopoldstraat. MiW .WmB'SSmBaKiarrï.a MEESTER SCHALIENDEKKER EN WITTER Hoogstraat, 52, Aalst. Schoolstraat, 7. Aalst, alle soorten van wijnen en likeuren, alsook lastvriie dran- ken. Genever aan 1,10 den literFranschen aan 1,00 den liter. —Alles gewaarborgd zuiver te zijn en niet te bederven 3 GRANDS PRIX

De Volksstem | 1899 | | pagina 3