papenrooTkerküs GROOT TURNFEEST Bloedarmoede GROOT CONCERT PRACHTIG TÖONEELFEEST WEU. CU. VAN DElt TAELEN De gestolene roos. Stadsnieuws. "e" Ü1XI8 S'-flMCEHTlUS Depot bij M. De Valkeneer, Esplanade. Gemeente Herdersem. - Broekstraat. OP ZONDAG 6 AÜGÜSTI 1899, L U 1 It K E C II T S Loopende Nieuws. Firma Micheleers en O. BOEKWERKEN Concert en Uitstap Turnafdeeling Willen is Kunnen der patronage Muziekstukken uit te voeren onder het Feest. ISwgcrlijkc Stand, Aalst. Schoone occasie. Wijnen en Likeuren. AUGUST DE VYLDER, Over te nemen merceriewin- P. Ringoir-De Yutte, Te bekomen bij FIK AE 3 Y aiË VYLDER, minister te worden. Wat er ook van zij, dinsdag namiddag heeft de koning M. Beernaert naar het paleis ontboden om hem over den toestand te raadplegen. Allerhande ministerieele lijsten worden vooruit gezet, doch zij zijn tot nu toe niet veel te betrou wen. Er wordt gezegd dat M. Theodor zal weige ren, indien hem eene portefeuille aangeboden wordt. Eer is daarentegen ernstig spraak van rid- der-Descamp-David, senateur, die Belgie op zulke uitstekende wijze op de konferencie van den Haag vertegenwoordigd heeft. Het ontwerp van M. De Smet-de Naeyer. M. De Smet-de Naeyer heeft woensdag morgend een gesprek gehad met M. Lorand en aan dezen verklaard dat hij zijn ontwerp van E. V. aanneem- lijk zou maken voor alle partijen M. Lorand zeg de dat niet alleen de progressisten, m-tar ook een tiental socialisten er in dat geval zullen voor stem men. Naar men verzekert zou het ontwerp van M. de Smet-de Naeyer zijn van elk der provincies West- Vlaanderen en Luxemburg twee kiesdistrikten ma ken. Hij zou ook niet wachten tot 1900 om het ge tal volksvertegenwoordigers op 166 te brengen. Paus Leo X, die regeerde van 1512 tot 1520, was een kindervriend. Eensdaags, toen hij uit het venster zijner stu diekamer over de hoven van het Vatikaan heen blikte, zag hij een jongen knaap, die over den tuinmuur was gekropen. Snel als de wind liep hij naar een rozenstruik die in vollen bloei stond, plukte eene enkele roos en wilde vluchten. Een officier der pauselijke lijfwacht was van den diefstal getuige geweest, en vatte den knaap bij den arm. De Paus gebood dat het kind bij hem zou wor den gebracht. Waarom, kleine schelm, komt gij in mijn tuin rozen stelen Heilige Vader, stamelde het kind, ik nam er maar eene, eene enkele. Mijne arme moeder is zeer ziek dezen nacht heeft zij gedroomd dat ze genezen zou, indien zij eene roos had uit het Vatikaan. En omdat ik mijne moeder meer be min dan mijn leven, heb ik het gewaagd. De Paus was getroffen, en liet den kleine heen gaan. Een uur later was de geneesheer des pausen bij het ziekbed der arme vrouw geneesmiddelen en versterkend voedsel in overvloed werden uit het Vatikaan aangebracht. Tien dagen later was de vrouw genezen. Haar droom was dan verwezenlijkt. Leo X vergat den kleinen rozendief niethij liet hem studeeren. De knaap beantwoordde aan de zorgen van zijn weldoener, en werd een geleerde en heilige priester. Hij werd zeer oud en had eene schitterende loopbaan. En dikwijls herhaalde hij met een dankbaar gemoed de geschiedenis van de gesto lene roos. Pirloir Vanasso. Te naaste week bij den scheelen zwingeleer, fabrikaat in vierpijlen. Malbroeck. Wat doet gij met dien toile-firée? Pol. Vive de volapuk Lucas. Tot de naaste week. Nonkel. Geeft ook uwe de- misie, gelijk het ministerie droef alzoo handelen. Zoiidagrust. Zondag aanstaande zal de apotheek open blijven van M. De Valkeneer, Es planade. Gczieu dc benoeming van onzen uitgever, bij het Ministerie van Nijverheid en Arbeid, wordt ons blad van heden afgedrukt bij M. Jan Van Nuf fel, aan wien M. Petrus Van Nuffel de zaken heel en gansch heeft overgelaten. Huwelijk. Zaterdag is te Gent in den echt getreden M. Désiré De Wolf, voorzitter der Katho lieke Jonge Wacht van Aalst, met Mej. Julia Heyse. Wij wenschen het jonge paar veel geluk en zegen VOLLEDIGE GENEZING Eeniq bijzond-r verporlorfd middel Voor iuliclilinei'n, r. rli to bevragen bij de ZUSTERS van LIEFDE. 105, Rue St-D nninlque,Parijs. GUINcT, Apotekrr-Chimift. 1Patsage Saiilnier. Parijs. Algemeen Depot OM. dglacrf, Bruxelles. in alle «poTtKEN. Vlu£.chrif Franco. OM 4 URE 'S NAMID. ter gelegeitl)et& ooit ïren eersten ucrjaarï»ag bcr tptjMng fcer nieuwe üiapel. Voorbehoudene plaats: 1,00fr. Eerste Plaats: 0,50 fr. Tweede plaats 0,25 fr. aan de oud-leerlingen der IiMnUh UStadsjongcnsshool van \alsr. WriL êiWatiJL Kortelings gaat rl 1 er J. Reyniers, Bestuurder onzer Stadsschool zijn oorvol ontslag nemen. Eenigen zijner oud-leerlingen hebben ue gedach te opgevat, te dier gelegenheid, een hulde be longing op touw te zetten onder bescherming van de heeren L. Gheeraerdts, Burgemeester, P. De Clippele, Schepen van onderwijs en A. Vernieuwe, Kantonale Schoolopziender. Een aandenken zal aan den held der feest ge schonken worden. Aide oud-leerlingen worden vriendelijk uitge- noodigd om over dit ontwerp te gaan handelen, ter algemeene vergadering welke zal gehouden wor den op Zoudag 1» Oogst, om 2 1/2 uren s' namiddags, ter herberg De Weezenbond bij den heer Aug. Agneessens, Oude Vischmarkt alhier. Het Ecestbestuur verbindt zich samen te werken metal de inteekenaars, zonder onderscheid van politieke denkwijze, om de feestelijkheden een gansch eigenaardig karakter te geven. De personen vreemd aan de Stad kunnen hunne geldelijke ondersteuning aan de volgende adressen zenden MM. Leo Jacobs, Groote Markt en Aug. Agnees sens, Oude Vischmarkt, te Aalst. De Schrijver, De Voorzitter, Is. Hallaert. Cam. Commerman. Men schrijft ons Onze gemeente bereid zich met iever, om op eene luister rijke wijze het vijftigjarig priesterschap te vie ren van haren Eerweerden en beminden Pas toor. Immers de E. H. Karel-Lodewijk Van de Maele, den 230n December 1823 te Aalst geboren, ontving de heilige wijding van Priester den 23 December 1848. Het is dus reeds ruim vijftig jaren dat de Eerw. Jubilaris tot die weerdigheid werd verheven. Sinds heeft menigeen de gedachtenis van zijne priesterlijke deugden bewaard. De inwonerg van Peteghem, waar hij zich sinds 21 jaren beijvert voor het welzijn der pa rochie, willen deze gelegenheid gebruiken om op eene schitterende wijze te toonen hoe zij hunnen geachten Herder zijn aangekleefd. Dijnsdag morgend zal de Ecrw. Jubilaris stoetsgewijze van het kasteel van den edelen Heer Burgemeester Baron Pycke-de Peteghem, afgehaald en naar de kerk geleid worden, alwaar eene solemneele dankmis zal worden gezongen. Daarna aanbieding van gelukwenschen en ge schenken. 's Avonds verlichting van het dorp. Spiegels, agent van eene maatschappij van verzekering- tegen brand, kwam dezer da gen bij Luibrechts, fabrikant van cigaren en trachtte hem over te halen zich te verzeke- reu tegen brand Luibrechts weigerde. Maar bedenk toch eens, j als er brand kwam dan waart gij uwen ganschen voorraad kwijt, zei Spiegels. Ik maak niets dan cigaren van ne cent en die branden niet, al liggen ze in het vuur, ant woordde Luibeken. De menigvuldige jonge dochters onzer streek zullen jubelen bij het hooren van hetgeen komt te gebeuren. I" liet groot hertogdom Hessen komt men eene wet te stemmen waarbij de belas tingen door ongehuwde mannen betaald, met vijf en twintig ten honderd worden verhoogd zoodra die mannen de 25 jaren bereikt hebben. Dus dat de jonge dametjes van Hessen het huwelijk voor de jonge mannen verplichtend hebben gemaakt op straf vau boet, elk jaar te betalen. Misschien zul len de jonkmans inzien dat, alles goed berekend, zij meer profijt vinden in het betalen der boete dan met een huwelijk aan te gaan I Jaarlijks worden in ons land 12 tot 15 duizend paarden geslacht.'t Is België die aan het hoofd der natiën staat voor het gebruik van paardenvleesch. Het meeste deel der paarden komt uit Engeland, waar dit vleesch niet geacht wordt. In ecuc nicnagcWc te Bar-le-Duc (France) •vtvaTs opgericht, werd de temmer Carrère door eene leeuwin aangevallen. ilet dier doorboordde hem de bil met een klauwslag. Niette genstaande de pijn kon de temmer de woedende leeuwin bedwingen. De wonde is zeer erg. Graaf Mtolstoï, Rus- land's beroemdste schrijver, schreef eene brochuur over den hongersnood in Rusland. Daarin zegt hij dat de Russische boer slechts het twee derde neemt van het voedsel Jat hij noodig heeft. De jongelin gen in de streek waar men graan kweekt, zijn niet meer bekwaam tot den krijgsdienst. - De echtge- noote 0., van Brussel twistte zondag namiddag hevig met haren man. Eensklaps zakte zij ineen en gaf geen teeken van leven meer. Volgens het schijnt zullen de^emeenteraden van Croix en Rou- baais de gevechten van leeuwen en stieren op hun gebied verbieden. De gar£ous van de kof fiehuizen van Algiers zijn dees week in werksta king gegaan. Nu dat het ginder zoo warm is, is de ze werkstaking slecht gekomen. Mgr Tournaa- sie is als nuncius te Brussel benoemd. Een schrikkelijk onweder is Dinsdag in Pergignan los- geborsten. 2C3 sclmpcn die in eene weide waren werden allen door den donder neergebliksemd. Maandag'vond men te Rijsel in een trein die uit Douai kwam het lijk van Al. Schotsmnus, die gedurende de reis doodgestoken werd. De lijk schouwing heeft bestadigd dat hij 17 steken ont vangen had. He jacht op het waterwild op den oever der zee, in de moerassen, alsook op de stroomen en rivieren is dit jaar in al de provinciën toegelaten te rekenen van 1 Augusti. M. Ci'a- ninckx die op een automobiel aan een wedstrijd tusschen Viuicn en Iliuant deel nam heeft een jonge knaap doodelijk gekwetst en is zelf in doods gevaar. Bedelaar. Ach, mijubeergeef mij cenealmoes, als 't u belieft. Heer. Nu nietkom morgen terug. Bedelaar. Mijnheer moet toch wel begrijpen dat het onmogelijk is, in deze slechte tijden cre- diet te geven. Schoolknaap. Meester, de complimenten van vader, en hij verzoekt u deze flesch wijn op zijne gezondheid uit te drinken. Onderwijzer. O uw vader heelt te veel goed heid. Schoolknaap.Toch niet, meester, vader heeft deze flesch eventjes geproefd en hij zeide dat ze niets waard was. Een offer der liefde. Het is de liefde, Madam, die mij zoover heeft gebracht, zei een bedelaar tot eeue dame die hem te eten gaf. Dame, (gevoelig). Arme man, de liefde. Bedelaar. Ja, madame, de liefde voor den genever. te verkrijgen op onze Bureelen In 't Misverstand, herberg, kluchtspel in een be drijf, door P. Van Nuffel. 1,00 Robrecht van Eyuo, historisch drama, een voor spel en 3 bedrijven, door K. L. Van Voorden- hove. 1,50 Een Jonge Held, tooneelspel door J. De Waege- naere. 1,50 Leven van M. Karei Woeste, door P. Van Nuf fel. 0,25 Boudewijn van Gent, drama in 3 bedrijven, door K. L. Van Voordenhovc. 1,50 Vlaanderen voor en tijdens het Fransch schrik bewind, door Sevens. 2,00 Geloof en Liefde, ridderroman, door P. Van Nuffel. 1,00 Leerboek vau Kerkzang, door A. Van Wassen- hove. 1,00 De Zinnelooze van Oultre, door D. Annees- sens. 1,00 Leven van Dirk Martens, door Petrus Van Nuf fel. 0,25 Maria's Lusthof, door Alt. Van Loo. 0,75 Gedichten voor 'j: Vlaamsche Volk, door P. Van Nuffel. 0,50 Psaumes de l'office do déluuts, par A. Vau Was- senhove. 0,75 Leven van deu II. Rochus. 0,15 Dirka, geschiedkundig verhaal, door P. Van Nuffel. 2,00 AALST-MIJLBEKE. OP ZONDAG 20 AUGUSTI 1899. ORDE DER FEESTEN Op Zaterdag Aankondiging der Kermis door 't geschut der ka nonnen. Op Zondag, om 4 ure namiddag, van-het Muziek. Op Maandag voormiddag, om 8 uren, JAARMERKT. 's Namiddags, om 3 uren, Volksspelen fiilleill»»'*, Unxlltlimntititf, l'iijxtix- xelting mei tie lijn, Ilintixleliinu feertl en Oiixlijt/ini/ ran tien f.urlif bal JngtHee. Om 10 uren, VUURWERK- Barakken en kramen zijn vrij van plaatsgeld; insgelijks voor het vee en andere diereu ter markt gebracht. GEMEENTE OOSTACKER. op Zondag' 13 Augusti 1899, om 3 uren namiddag, in de school der BROEDERS VAN O. L. V. VAN LOURDES te Oostackcr-Slootcudricsch. OEFENINGEN 1. Openingskoor. Mótte Moreau. 2. Weeede Jeneveb. Voordracht. 3. De kleine Matrozen. Gymnastische oefe. ningen. 4. Sit liot tïisverslaiid, Herberg: Blijspel met zang in een bedrijf, door Petrus Van Nuffel, 5. Slotkoor, Les Bohémiens. Schuman. STAD A ALST- PATRONAGE H. JOZEF. TE GEVEN DOOR DE «1* ZONDAG 13 OOGST 189», om 4 1/2 uren stipt namiddag op den koer der Patronage, met de welwillende medewerking- der Fanfarenafdeeling- PROGRAMMA le DEEL. 1. Optrede der Turners, gangen en zwenkingen. 2. Gezamenlijke vrije oefeningen met begelei ding van Fanfaren, uit te voeren door al de Tur ners. 3. Werkingen op dubbele barren, door leerlin gen. 4. Groote schermstok (met 2 handen), door vol wassenen. 5. Gezamenlijke ringoefeningen, door volwasse nen. 6. Steltendans, met begeleiding van Fanfaren, door volwassenen. 2® DEEL. 1. Ordeoefeningen vermengd met vrije oefenin gen en standen, door volwassenen. 2. Eenige lessen met den kleinen schermstok, (canne royale), door leerlingen. 3. Turnen aan Rek, door volwassenen. 4. liet ballet der Trommelaars, groot Turn bal let uitgevoerd door leerlingen, met begeleiding van Fanfaren, muziek van M. G. Pape. 5. Gezamenlijke schertiioefeningen met geweer, door volwassenen. 6. Gezamenlijke vrije oeteniugen, met begelei ding van Fanfaren, door leerlingen. 7. Verdediging van het Vaandel. Verheerlij king. 1° DEEL. 1. Turnmarsch, P. Morre. 2. Bien Aimé, Schottisoh, Minne. Gent-Tentoonsselling, Pas-Re doublé, Moeremans. 3. Le Rieur, Mazarka, Elegiers. Le Bienvenu, Caknewal. 5. Rosine, Mazurka, Meurice. 6. Ronde des Petits Pierrots, Boso. Francisca, Polka voor Piston, Bauwens. 2° DEEL. Valse Allemande, De Vulder. 1. Valse des Amazones, Moeremans. Le Bon Vivant, Pas-Recloublé, 3. Flots du Danube, Valse, Ivanovtgi. 4. Ballet, Gr. Pape. Brussels up to date, Kessels. 6. Valse Allemande, De Vulder. 7. Turnmarsch, P. Morre. Braban^onne. PRIJZEN DER PLAATSEN Eerste Plaats 2 fr. Tweede Plaats 1 fr. Derde Plaats 0,50 centiemen. Gehoorton Mannelijk 10 Vrouwelijk 08 18. Huwelijken. M. De Kerpei, broodb. met C. Van Mol. z.b. A. Van deMeersch. tw. met L. Mortens, twijnst. P. Van de Maele, ijzrrdr. met M. Iiaëntjes, z.b. C. Van der Hulst, schoenm. met A. Van Mul ders, twijnst. - Keppens, z.b. Overlijdens. L. D'Hondt, m. Van den Brande, wink. 76j. Lindenstr. C. Cievin, w' Verdickt, z.b. 72 j. Kerkstraat. 3 kinderen onder de 7 jaren. A. Roelandt leorhand. met M. Te koop 3 rijwielen in allerbesten staateen aan 125 Iranlc, een aan 100 en een aan 73 frank, bij M. Victor Segers, werktuigkundige, Leopold- straat. NAZARETHSTRAAT, 20, AALST. Groote Harkt, 11; Agent der Assurantie Dn Verenigde'Belgische Eigenaars tegen bramlgevmr en ongemUu der «f Securila, Compi ■ng, tegen diefte van La darantie Beige, tegen tiet breken Tétkvenerg au"m wrre" der Maatschappij Slutgjrt, op - - R-ltL, aan zeer voor- deeligc konditiën. Mits goede borg mag men het geld laten staan aan 2 1/2 0/o- Zich te bevragen ten bureele van De Volksstem. MEESTER SCHALIENDEKKER EN WITTER Hoogstraat, 52, Aalst. Schootstra»!, 7, Aalst, alle soorten van wijnenen likeuren, alsook lastvrije dran ken. --- Genever aan 1,10 den literFranscken aan 1,00 den liter. --Alles gewaarborgd zuiver te zijn en niet te bederven

De Volksstem | 1899 | | pagina 3