DOODBEELDIKEN CHRISTOFLE Poeiers de Cock BRUXELLESi Nederbrakel. KEHKELIJK NIEUWS. m ZAAKJE. WEI). CU. VAN DER TAELEN 0RFÉ VRERIE 31 MÉDAILLES D OR 5 DIPLiD'HÖKNEUR Stadsnieuws. Catholieke Jonge Wacht. Dood van Mgr Decrollière Verschillend Nieuws. LU1B HECHTS J, VAN NUFFEL Bcljootie lüeua In 2 uren geleverd HET BESTEKOOP OER GANSCHE STAO j Firma Micheleers en O. Bui'gcrlijjkc Mand, Aalst. TE KOOP AUGUST DE VYLDER, Schoone occasie. Wijnen en Likeuren. Te bekomen bij F I HM IN HF. V¥LS)ER, P. Iiingoir-De Aiille, Exiqerlenoin sur chaque pièce DÉPOT CENTRAL Rue Si Jean 2 zijn erkend, en met reden, als het doelma tigste middel om alle maagaandoeningen te genezen, den eetlust terug te brengen en de spijsvertering te bevorderen. Overal 2 frank de doos. teld en de opvarenden hadden hunne redding te danken aan Fugeen. Binnen kort zal hij dus terug zijn andere broeder en zijne zuster omhelzen, die, terecht, al diegenen bedanken die, even als zijgewerkt hebben voor de zegepraal der rechtveerdigheid. Zondagrust. Zondag aanstaande zal de apotheek open blijven van M. Bonner, Bisschop straat. Zaterdag 9 September om S 1/2 uren s' avonds bij M. J. Kestens, Beiersch hof groote markt, Algemeene en buitengewone vergadering. DAGORDE 1° Kiezing voor de gedeeltelijke vernieuwing van 't komiteit. 2° Mededeelingen. Zondag 10 September, om 3 uren namiddag. 1° Deelneming met muziek en vaandel aau den stoet, ingericht ter gelegenheid der inhuldiging van 't vaandel der Catholieke maatschappij Niets zonder Arbeid 2° Kleine uitstap. Jlonge wachten, allen op uwen post Ongeluk. De genaamde Fetrus van Auden- hove, werkman in do fabriek van M. Vercammen, Esplanadeplein, moest woensdag met een anderen werkman een weversboom wegdragen de man gleed uit en viel met het zwaar gewicht. Van Audenhove werd per rijtuig naar zijne woning over gebracht. De geneesheer, die hem de eerste zorgen toediende, kon nog niet vaststellen of het slacht offer inwendige breuken bekomen had. Bisschop Tan Namen. Mgr Decrollière, bisschop van Namen, is dins dag morgend ten 3 ure, in het bisdom te Namen overleden. Hij was sinds lang ziekelijk, en verle den jaar nog, toen hij aan de groote processie van het H. Sakrament van Mirakel, te Brussel, deel nam, is hij onderweg onpasselijk geworden en op de Groote Markt moest hij den stoet verlaten. Mgr Decrollière was te Marchienne-au-Pont ge boren op 3 april 1839. Hij had zijne studies gedaan in het klein seminarie van Bonne-Espérance, later in het groot seminarie van Doornik en eindelijk in de Hoogeschool van Leuven. Hij was opvolgentlijk leeraar in het collegie van Edinghen, superior van het groot seminarie te Doornik en grootvikaris van het bisdom van Doornik. Op 11 juli 1892 werd hij tot bisschop van Namen benoemd en den 1 augus- ti van ditzelfde jaar gezalfd. Het lijk van Mgr Decrollière in bisschoppelijk gewaad, is tentoongesteld in de kapel van het bis dom. De plechtige lijkdienst zal in de kathedrale kerk van Namen gecelebreerd worden zaterdag voormid dag ten 11 ure. De Meyer, weduwe van Everaert, geboren te Oost akker, den 19 Fructidor, jaar VII der Franse],e Republiek (5 september 1799). De honderdjarige is nog zeer wel te pas en ver richt nog dagelijks een aantal kleine bezigheden. Zij woont niet ver van Meirelbeke-statie. Zij heeft talrijke geschenken en gelukwenschen ontvangen van overheden, bloedverwanten en kennissen. Brugge. Over 15 maanden verkocht een in woner van Lichtervelde een koppel duiven aan eenen inwoner van Birmingham (Engeland). Hij hield de diertjes in eene kooi opgesloten om hen het geboorteland te doen vergeten. Doch ééne duif ontsnapte en verdween. Vijf dagen later kreeg de Eugelschman eene depeche uit Lichtervelde, waarin gemeld werd dat de duif in haren ouden kijker was teruggekeerd. Schaarbeek. Woensdag rond 12 1/2 ure 's middags kwam een ongemuilbande hond, met bloe dig schuim op den muil, langs de Paleizenstraat geloopen. Opeens sprong hij dwars door de ruiten der venster in de kelderkeuken van het huis n. 200 en sprong er zoo wild rond dat hij tellooren glazen en flesschen, die voor. het middagmaal ge reed stonden, verbrijzelde. De policieagent Dhase werd ontboden toen hij ter plaatse kwam wilde de razende hond op de dame des huizes springen om haar te bijten, doch hij sprong buiten en botste tegen het wiel van een kamion, die voor het huis stond. De hond bleef een oogenblik bewusteloos liggen de agent maakte vau de gelegenheid ge bruik om hem bij middel eener koord te verwur gen. De houd is naar het slachthuis der gemeente gebracht. Lodclinsart. Zaterdag morgend ten 10 ure ontstond er brand in den grooten stoommolen Bris- sacq, tegenover de statie van Lodelinsart. Deze fabriek, op den grootsten voet ingericht, maakte omtrent 200 zakken bloem per dag. De pompiers konden bij gebrek aan genoegzaam water, niet krachtig werken en dit was oorzaak dat tweo aanpalende huizen mee vuur vatten. De schade moet meer dan een half millioen be- M. Brissacq is dinsdag schielijk overleden, ter wijl hij met de agenten der verzekeringsmaatschap pijen de schatting der schade deed. Hij is bezwe ken aan eene slagaderbreuk. Zijn onderpastoor benoemd te Schellebelle, de eerw. h. D'Haese, oud-missionaris in Congo op St-Joannes-Baptista te Gent, de eerw. b. Willocq, onderpastoor op St-Coleta aldaar op St-Jozef te Aalst, (3e plaats), de eerw. h. Soudan, professor te Ninove. Zijn professor benoemd te Geeraardsbergen, de eerw. h. Soens, S. T. B. te Ninove, de eerw. h. Van Vlierbergb, priester in het seminarie in het St-Jozefsgesticht te St-Niclaas, in vervanging van den eerw. h. Standaert, die naar de missiën van Amerika vertrekt, de eerw. h. De Bruyne, sur veillant te Ronse; te Ronse, de eerw. h. Schollaert, priester in het seminarie te Deinze, de eerw. h. Van der Meulen, priester in 't seminarie. «eeraardsftergeu.Dinsdag avond vonden de jufvrouwen Leclerq, bij hunne thuiskomst, al de deuren en kassen opengebrokenDe dieven hadden 150 fr. en een weinig kanten gestolen en het vol gende briefje achtergelaten wij komen geld zoeken doch hebben er geen gevonden uwe kanten laten wij u wij meenden u ook te vinden, doch wij hebben zelfs, nog geen champagne gevonden, De schelmen hadden nogtans drie flesschen wijn uitgedronken en een gouden uurwerk in hun glas achtergelaten. Het huis derjufvr. Leclerq is te midden van het Statieplein gelegen. De policie heeft een streng onderzoek geopend. St-NIkolaas. Dinsdagavond, rond 91/2 ure klepte de brandklok. De inwoners" liepen ra de richting van de Vermarckenstraat, waarde maga zijnen, werkhuizen en bureelen der fabriek Meert- Van Dionant, en een hoek der wolverwerij van M. Le Rey-De Carsille in vuur en vlam stonden. De pompiers en de werklieden van den spoorweg kwa men met hunne spuiten en bluschmaterieel toe gesneld. De gendarmerie, de politie en de soldaten der bezetting kwamen ook toegeloopen om hulp te bie den. De omliggende gebouwen liepen groot gevaar; stroomen water werden op den brand geworpen. Op al de pompputten der buurt werden de darmen der spuiten gelegd. Mannen, vrouwen en meisj es gaven gedurig eemers waters aan om eene spuit, die met geenen put verbonden was, te voorzien. Rond 111/4 ure was men den brand meester. De schade is zeer groot. De vernielde weefsels, die in de magazijnen geborgen lagen, waren voor 110,000 frank verzekerd. Oost-Eecloo.Zaterdagmiddag gii te zoon van de echtgenoten Verspeelt (bijgenaamd Maans) met een geladen geweer, van den Bosch naar den Oosthoek, langs eene kleine straat die er naartoe leidt. In die straat sneed hij eenen stok af. Eensklaps ging het geweer af met het ongelukkig gevolg dat zijn rechterarm verbrijzeld werd. De geneesheer van Bassevelde, in allerhaast geroepen, bevool hem seffens naar het hospitaal van Gent te voeren. Gcntbrugge. Dinsdag werd hier de hon derdste verj aardag gevierd van Livina-Kathariua Luisterrijke Too- neel vertoon ing gegeven door den ka tholieken Tooneelbond 't Zal Gaan in de ruime concertzaal der katholieke school, op Ker- mis-Dijnsdag 12 September 1899, om 4 ure na middag. Men zal opvoeren De Lotelingen, tooneel- spel met zang in vier bedrijven door J. De Wae- genaëre, en Boem kluchtspel in één bedrijf door Palmer Putman. Het Concert zal ver aangenaamd worden door eene Symphonie. Prijzen der plaatsen Voorbehoudene plaats 2 fr.Tweede plaats 1 fr. Derde plaats 0,50 fr. wil ontvangenKomt als 't u belieft zoolang bin nen. De Duitscher werd in een salon gebracht, waar van de weelderige inrichting hem opnieuw deed vreezen dat hij aan een verkeerd adres was. Naeenige minuten verscheen M. Boulart en nu stond de bezoeker voor eenen heer in een elegant huisgewaad en deze zag hem met een volkomen ge zond paar oogen aan. Dat kon natuurlijk niet de bedelaar van gisteren zijn. Intusschen moest de Duitscher toeh iets zeg gen en daarom stamelde hij op beschroomden toon, dat hij gisteren een bedelaar, die Boulart moest heeten, naar hij meende, een twintigfrankstuk had gegeven, in plaats van tien centiemen. Best mogelijk, mijuheer, ik heb mijne kas nog niet opgemaakt, maar ik zal het nu onmiddel lijk doen. En M. Boulart nam uit oen schoon ingelegd kist je een vuil zakske, telde de zich daarin bevinden de geldstukken en reikte toen bedaard den Duit scher hot goudstukske over. Men kan zich de sprakelooze verbazing van den bezoeker voorstellen, die eerst toen woorden vond, wanneer de beer des huizes hem op hoogst hoffelij - ke wijze uitgeleide deed tot aan den trap. Alsdan keerde de Duitscher zich om en zegde Neem mij niet kwalijk, maar het is niet bil lijk dat gij door uwe eerlijkheid schaê lijdthier zijn de tien centiemen, die ik van zin was u te ge ven. En M. Boulart nam het geldstukske aan, stak het in zijnen zak, groette onderdanig en riep den vreemdeling op den trap nog na God loone u Maar sedert dien verloor de Duitscher veel van zijnen lust om aan bedelaars te geven. Spiegels was ia dienst als hovenier bij Luy- brechts. Zekeren keer had Spiegels het onkruid van den hof afgekapt en samen gebracht. Meester, vroeg hij, wat moet ik met dat vuil aanvangen Heel eenvoudig, zei Luibrechts, delf eenen put en steek het er in.Goed, zei Spiegels, maar wat moet ik dan met de uitgedolven aarde doen Wel jongen, zei Luybrechts, delf den put wat grooter, dat er 't vnil en de aarde dan te zamen in kan DRUKKERIJ van AALST KAPELLESTRAAT Een Duitscher die te Parijs woonde, ging dage lijks over de Qnai de la Vallée en zag daar steeds op dezelfde plaats een bedelaar zitten, een armen, blinden, bevenden en kucbenden man, die zoo zeer zijn medelijden opwekte, dat hij nooit voorbij kon gaan zonder dat hij hem iets gaf. Op zekeren dag gebeurde het den Duitscher dat hij den blinde bij vergissing een goudstuk van twintig frank gaf. Den volgenden morgend eerst werd hij deze vergissing gewaar en, daar hij niet rijk genoeg was om zulke vorstelijke aalmoezen te geven, besloot hij eene poging te wagen, ten einde zijn goudstuk terug te bekomen. Hij ging vroeger dan gewoonlijk langs de kaai, waar de bedelaar altijd zat, maar deze was er nog nieteen policieagent noemde den Duitscher ech ter op zijne vragen naam en woonplaats van den bedelaar Boulart, rue Roches, 102. Toen hij daar kwam, stond hij voor zulk een deftig huis, dat de Duitscher er tegen opzag om te bellen. Hij nam inlichtingen bij den portier en vernam van dezen dat M. Boulart hier wezenlijk woonde en wel op de derde verdieping. Nogmaals aarzelde de Duitscher, want op de derde verdieping zag het er zeer rijkelijk uitalles wees aan dat er een vermogend man moest wonen. Eindelijk trok hij aau de bel en een dienstmeisje deed open. M. Boulart? Die woont hier. Kan ik hem spreken Ik zal zien of mijnheer reeds op is en bezoek meer dan 100 verschil lende soorten. LAGE PRIJZEN Xuireee en htuee j uitvoering Men gelast zich met het 1 opstellen Doodbed dekens met portret. (cliché photo-üpygravure) y-fijTT"1 "SSSSgÊSBStSBlS^EmSSSB^SSS^^i^Sm^SSmf^ Beet genomen. Eene slimn e boer raadpleegde een advokaat over een proces dat hij aan den wetgeleerden had uitgelegd, en hij vroeg of hij kans had om zijne zaak te winnen. Daarvan kunt ge zeker zijn, antwoordde de advo kaat, uwe zaak kan niet verloren worden. Wel, dan zal ik niet procedeeren, hernam de boer, want 't is de zaak mijner tegenpartij die ik u heb uitgelegd. Dat was wat ver. In Antwerpcu lag een be schonken vent in het slijk. Twee drinkebroeders die daar voorbij kwamen, hadden medelijden met den man en zeiden tot elkander u Laat ons den kameraad helpen Zij namen hem op en vroegen Vriend waar woont gij Wij zullen u naar huis brengen. Te Brussel, stamelde de dronkaard. In de school. Meester Moeste men van hier een gat boren los door den aardbol, en daar door kruipen, waar zou men uit komen Een leerling Langs don anderen kant, Meester. Luybeken Uit een hol, Meester. Geboorten Mannelijk 09; Vrouwelijk 12 21. Huwelijken. M. Verhaegen, kleerm. met E. De Smedt, z. b. G. Vau der Borght, polis, met M. Huylbroeck, twijn st. V. Iloffelinck, landb. met De Meule- necr, diensm. Overlijdens. A. De Lattre, 14 j. Leopojdstr. UI. Callebaut, wr Cornelis, metser, 68 j. Lange Ridderstr. B. Arys, z. b. 64 j. Korte Nieuwstr A.. Van den Broucko, wcSonck, z. b. 63 j. Zoutstraatp. 8 kinderen onder de 7 jaren. schoone VELO, 90 fr. Denderstraafc, N° 34, Aalst. Groote ïlflarkfl, 10, Aalst, Agent der Assurantie De Vereenigde Belglsc/ie Eigenaars tegen brandgevaar en ongevallen der The Seen rit as Com pa ny, tegen dief tevan La Garantie Beigetegen het breken van vensterglazen en serren der Maatschappij Slutg.trt, op het leven. Te koop 3 rijwielen ia allerbesten staateen aan 125 irank, een aan 100 en een aan 75 frank, bij M. Victor Segers, werktuigkundige, Leopold- straat. NAZARETHSTRAAT, 20, AALST. r|"., I. nMagazij oen Zolderingen, Mout- straat, (bij Ie Vaart). Zich te bevr. bij de J ufvrouwen Seps, Nijverheidstraat. Schoolstraat, 7, Aalst, alle soorten van wijnen en likeuren, alsook lastvrije dran ken. Geuever aan 1,10 den liter Franschen aan 1,00 den liter. Alles gewaarborgd zuiver te zijn en niet te bederven MEESTER SCHALIENDEKKER EN WITTER Hoogstraat, 52, Aalst. 3 GRANDS PRIX jluuji .jmjjBii li. u ii DE

De Volksstem | 1899 | | pagina 3