Poeiers de Cock POMPIERS VAN AALST. mim Stadsnieuws. Eene Crayer-tentoonsfelling. Moorsel.- Vliegende Nieuws. BOEKWERKEN L U I B It E C II T S Burgerlijke Mand, Aalst. I7I71V 1T17I7S) biedt kosteloos aan> aan allen die Schoone occasie. Hei UlcN tfHÜi Hul M P. Ringoir- De Nutte Blosdarmoada sTWcSmus* zijn erkend, en met reden, als het doelma tigste middel om alle maagaandoeningen te genezen, den eetlust terug te brengen en de spijsvertering te bevorderen. =- Overal 2 frank de doos. zijn. Een van die mannen is ne waaghals zonder weerga. Luistert in het kot waar hij opgesloten zat, bevindt zich eene deur met ij zere staven en baren voorzien. Die deur kon hij niet instampen, maar hij heeft er de steenen van onder uitgebro ken en alzoo eene opening gemaakt waar hij met moeite doorkon. Hij kwam zoo onder den toren. Daar is hij zonder licht, zonder gerief tien meters en half tegen den steilen muur opgeklommen, al zich te behelpen met drij uitsprongen van steenen en drij gaten in den muur door het afbrokkelen van de kareelen veroorzaakt. Hij is aan den toren trap terecht gekomen, op den zolder gegaan en heeft zich langs eene koord, aan een dakvenster vastgemaakt, op de markt van St-Truiden laten zakken. De minste misgreep, en de schelm zou morsdood op den grond gevallen zijn, maar nu is hij gezond weg. Die vent had nog in eene cirk toe ren gedaan. Ik zou 't gelooven. En die madam uit de Zoutstraat die 's morgens van de kieziug riep Als de geuzen bovenliggen, eten wij t'avond oesters g'hebt te vroeg geroepen, madam, en nu weet geheel de stad dagge mosselen geëeten hebt 1 ai, ai, ai, azoo een madam, en 's zondaags 's avonds mosselen eten! Volgens sommige gazetten moest het einde van de wereld plaats hebben over 14 da gen, den 13 November, en dat valsch nieuws heeft hier en daar vieze gevolgen gehad. Het getal droa- kaardste Brussel in de volkswijken was buiten gewoon groot. Sommige amigos krioelden, de champetters kwamen van alle kanten mee voitu- ren zatlappen opgepropt vol. En als men hun vroeg waarom zij nu toch zoo krimineel zat waren, antwoorden zij dat het toch voor de laatste keer was. Een zatte plodde heeft d'eenige meubelkens die zij bezat in stukken gesmeten, daar zij er toch niets meer kon meedoen, vermits het einde van de wereld nabij was. Tot niets in staat zijn is erg, maar tot alles in staat zijn is nog erger. VRAAGT OVERAL IETIEjT LEUVENSBIER der gunstig gekende Bfotticcrij Fraitff Mïrutcé, A A Mj ST. Zoiidiigrust. Zoudag aanstaande zal de apotheek open blijven van M. Meirschaut, in de Korte Zoutstraat. Sint Jozefskerk. Ter gelegenheid van het St.-Ceciliafeest, zal de zangmaatschappij St.- Jozefskriug op Zondag 26 dezer, onder de Mis van 11 ure, de volgende stukken uitvoeren 1Ave Maria, koor zonder begeleiding. (1550) Abc adelt. 2. Sanctus, solo. Gounod. 3. Ave Verum, koor met begeleiding. Mozabt. 4. Laudate Dominum, koor zonder begeleiding. Utt. Maatschappij Be Bokkenrijders. Het Komiteit herinnert zijne leden dat de 33® ver jaring der Maatschappij De Bokkenrijders zal gevierd worden op Maandag 27 November aan staande. Om 10 uren 's morgends, plechtige Zielmis voor de overledene leden bijeenkomst Kring 1'Uni on Groote Markt, om 9 1/2 uren. Om 7 uren 's avonds, Avondmaal ten lokale Ka tholieken Kring, Groote Markt. Veekweek. Woensdag aanstaande, 29 No vember ten 9 uren, zal ter Beestemarkt alhier eene bijgevoegde kostelooze Stieren keu ring plaats hebben. Hophandel. De verzendingen hop gedaan in de maand October laatst in de landstreek Aalst bedragen een gezamenlijk gewicht van 1,056,033 kilogr. Onderscheiding. M. Edmond Ardyns, schilder, Pontstraat, alhier, is lid der Jury be noemd bij de wereldtentoonstelling van Parijs 1900 voor den Hoogen Prijskamp in Schilderkunst. Wij wenschen onze stadgeuoot geluk met die eervolle onderscheiding. Paard op hol. Woensdag morgend, rond 11 1/2 ure, is het paard van den genaamden Casi- mir De Smedt, staatsvrachtvoerder, op den Den- dermondschen steenweg op hol gegaan. De scho len waren juist uit. Zekere Edmond Keppens sprong voor het peerd en gelukte er in, met levensgevaar, het tegen te houden. De moedige man werd onge veer 15 meters verre medegesleept. Verdronken. Een 2jarig kind, Rene Hau- teveld, is dinsdag in een huis der Langestraat in eene kuip water gevallen en verdronken. Brand. Op den Brusselschen steenweg is eene hooimijt afgebrand, toehoorende aan Fr. Van Nuffel. Talrijk zijn de schilderijen van den vlaamschen schilder, die sedert 250 jaar in onze dorpskerken bewaard worden, zegt de XX Siècle. In Oost-V laanderen telt men er meer dan 18. Daar zijn er ook te Antwerpen, in West-Vlaande- ren, te Gent, te Dendermonde, in het gasthuis en de hoofdkerk van Aalst, en in verscheidene kerken van Brabant. Hopen wij, zegt het blad, dat er gevolg gegeven worde aan het ontwerp, in 1900 in eene oponb re tentoonstel ling al de werken van den m< ostt r te kunnen vei zamelen, welke door onze buitengeeste lijkheid met zooveel zorg bewaard werden. 't Ceciliafeest van 't katholiek muziek, de zwetten... 't Zal er spannen, mannen't Mag ook; want onze vrienden hebben zich dapper geweerd van dees jaar... Wij wenschen hun veel plezier... Dijnsdag opjoiA de maljonnige wet haar Cecilia 't Muziek had van den manken hennen... 't Geleek eerder op eene uitvaart... A jo, altijd peinzen nog een goed maandeken 't en kan bekan niet anders en willen 't Afïïigem in de kloosterkerk spelen, en er buitengekoterd worden, en van erremoei moeten weer naar Moorsel afzakken... 't Manhaftig Moorsel!! DEI VRIJE Woorden van O. VAN DER LINDEN. Muziek van Gust. PAPE. REFREIN. Vooruit, vrije pompier Rond de eedle werkbanier, Vooruit in broederband Voor 't heil van 't Vaderland. 1. Ziet gij dien man met helm en degen Zich, als het waar', ten strijde spoên Zijn flinke tred vreest geene wegen, Voor hem is vast geen stoom van doen Zijn oog ontschiet het vuur der braven. De vroolijkheid, zijn lossen zwier, Hij kent geen onrecht, dwang noch slaven, Want 't is een Aelstersche Pompier. 2. Op kermis en op feest'lijkheden Blijft hij voorwaar niet achteruit, Altijd verheugd, altijd te vreden, Drinkt hij met smaak zijn pintjen uit ...Maar als de noodklok gaat aan 't brommen, Het nat blijft plots verlaten staan. ...Ginds ijlen reeds die heldendrommen Vermaak, vaarwelden plicht gedaan 3 Het onheil roept de dapp're knapen Een evenmensch is in den nood Van ver ziet men den vuurkolk gapen, 't Is al verdelgd alles is dood ....Doch neen, God dank in een'ge stonden, Is pomp en laar ter plaats gezet En wat door vuur reeds scheen verslonden, 't Wordt ras gedoofd, schier al gered 4. Wie zou 't getal hier kunnen geven Der broed'ren al die dankbaar zijn Aan 't waarde korps, zoo hoog verheven In menscheuliefd' voor groot en klein Komt, vaders, komt, en gij, o moeders. Die kroost en haard verschuldigd zijt, Ja, 't leven zelfaan uw' behoeders Brengt dank en tuil aan Moed en Vlijt 5. Eer aan de dapp're vlaamsche harten, Die zoo belangloos eü zoo koen 't Gevaar in ramp en onheil tarten, Om eenen heil'gen plicht te doen Welaan de bekers vol geschonken Voor al de vrienden des bestiers. En al te saam nog eens gedronken Op 't heil der Aelstersche pompiers Medecijn. Wanneer men de maag en du darmen aangetast heeft van gal en slijmen, dan is men ziek, men lijdt aan gebrek van appetijt, hoofdpijn, slechte spijsverteering en verstoptheid. In dit geval zullen eenige Walthérypillen voldoen de zijn om uwen appetijt en uwe gezondheid terug te winnen. Dépots te Aalst MM. Callebaut, De Valcke- neer, De Waele, Gysselinck, en in alle apotheken. Droeve tijdingen uit Vraukrijk kerkvervol ging gaat er voor goed beginnen; bij na al't klooster goed zal nog eens aageslegen worden, gelijk over honderd jaar! wie zal 't verwonderen, al de ministers zijn er groot majoor in de loge. De engelscho pasteibakkers hebben besloten 20,000 pottingen of taarten ;iaar Zuid-Afrika te zenden. Elke potting zal groot genoeg zijn voor 6 personen. Die gebakken zullen op Kerstdag aan de engelsche soldaten uitgedeeld worden. Als 't maar geen tafel en is op d' uitvaart. Het is nu zeker dat prinses Stephanie naar geen nieuw huwelijk meer uitziet, uit respect nog meest van haar eenig dochterken dat hare rechten zou verliezen op den troon van Oostenrijk. Om gelukkig te zijn, schrijft de Vooruit van j Gent, moet men den godsdienst uitroeien, 1 de werklieden moeten hunnen eigen God zijn En t' Aelst schrijven de daeosgazetten: de socialisten beloven van iedereen gerust te laten, wij zijn vereenigd voor het welzijn van iedereen, ge moogt er voor kie zen Ja, en waarom houden ze dan op den eerste kommuniedag te Gent in Vooruit eerste kommunie met pistolés en chocolade Er zit eene patroeilje dieven te §omergcm Bij De Bie hebben ze het waschgoed dat buiten lag, gestolen. Bij De Decker het groensel en in de kerkstraat bij eene oude vrouw 2000 frank in klin kende munt. De Boers hebben in Natal wedrom eene brug doen springen. In 1812 stond Napoleon met rijn leger voor de Beresina in Rusland, niet wetende hoe er overgestoken. Hij stond dubineus, en vrieg aan een van zijn soldaten, ne Sis Vermoe- sen van Moorsel Sis, jongen, weet gij geenen middel Ik zou er een brugge overleggen, zei Sis. En Napoleon veranderde geheel en gansch, en zei Bravo, Sis, zoover en had ik nog niet gepeist. Dien doktoor uit Port«i£aal, Pestana is zijnen naam, is van de pest gestorven. te verkrijgen op onze Bureelen In 't Misverstand, herberg, kluchtspel in een be drijf, doorP. Van Nuffel. 1,00 Robrecht van Eyne, historisch drama, een voor spel en 3 bedrijven, door K. L. Van Voorden- hove. 1,50 Een Jonge Held, tooneelspel door J. De Waege- naere. 1,50 Leven van M. Karei Woeste, door P. Van Nuf fel. 0,25 Boudewijn van Gent, drama in 3 bedrijven, door K. L. Van Voordenhove. 1,50 Vlaanderen voor en tijdens het Fransch schrik bewind, door Sevens. 2,00 Geloof en Liefde, ridderroman, door P. Van Nuffel. 1,00 Leerboek van Kerkzang, door A. Van Wassen- hove. 1,00 De Zinnelooze van Oultre, door D. Annees- sens. 1,00 Leven van Dirk Martens, door Petrus Van Nuf fel. 0,25 Maria's Lusthof, door Alf. VanLoo. 0,75 Gedichten voor 't Vlaamsche Volk, door P. Van Nuffel. 0,50 Psaumes de l'office de défunts, par A. Van Was- senhove. 0,75 Leven van den H. Rochus. 0,15 Dirka, geschiedkundig verhaal, door P. Van Nuffel. 2,00 Spiegels kreeg bezoek en wilde aan tafel den grooten Jan uithan gen Breng de servetten, riep hij op Luibrechts, die bij hein knecht was Maar meester, zegde Lui brechts, ge weet wel dat wij geene servetten hebben. Domme ezel, zei Spiegels, als de bezoekers weg waren, haddet gij dan ten minste toch geant woord de servetten zijn in de wasch Eenigen tijd nadien kreeg Spiegels weer bezoek, en weer den grooten willende vertoonen, riep hij Luibrechts, breng de kiekens - Meester, antwoordde Luibrechts bedeesd, ik heb ze gisteren j uist in de wasch gegeven Geboorten Mannelijk 13; Vrouwelijk 08 21. Huwelijken. P. Van den Storme, bed. met L. Redant, z.b. J. Van Limbergen, vleeschh. met M. Van de Vel de, dienstm. F. Verbeeck, bed. met A. Van Cauter, z.b. C. De Prez, dagl. met L. Van den Abbeele, z.b. G. De Beul, tw. met T. Eemans, z.b. A. Van Iieirseele, smid, met I. De Neef, z.b. F. De Bolster, tabakbew. met C. Van Vae- renbergh, br. J. Giets, landb. met M. Coppens, landb. Overlijdens. J. Ballinckx, z.b. 12 j. Gentschestr. J. Troch, 10 j. Binnenstr. P. Vermeulen, m. Schelck, bobijn. 29 j. Bolleweg. 2 kinderen onder de 7 jaar. Bericht onclergeteekende Posper Ver- hulst, grondeigenaar te Nieuwer- kerken, verklaart noch schulden, noch kwijtbrie ven te herkenden door zijne echtgenoote, Dame Leontine De Schaepdryver, gemaakt of afgeleverd. Nieuwerkerken, 17 November 1899. P.-J. Verhuist. JuIjlN III -iLi 11. aangetast zijn van eene huidziekte, haarwormen, eczemas, puistjes, huiduitslag, chronische bronchieten, borst-, maag- en blaasziekten, rhoumatiek, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod, waarvan men het menschlievend doel zal inzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den heer VINCENT, 8, place Victor Hugo, te Grenoble, die kostelloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlich tingen opsturen zal. Aan Hp rifinupn Eene rijke dame, welke Adn Uö UÜUVen.- geü0zenis vau hare doof heid en gudommel in.de ooren door de Artificieele Oortrommels van den Iustitut Nicholson, heeft aan haren Iustitut de som me van 25,000 franken gege ven, opdat alle doove menschen die geene midde len hebben, zich de Oortrommels kosteloos zouden kuunen verschaffen. Zich bevragen aan den Insti tuut Longcott, Gunnersbury, London, W. TE KOOP eene groote hoeveelheid zeer schoone kanada- pooten, staande nevens 't fabriek der heeren Borreman C°, Tragel. Zich te bevragen bij M. De Coen-Moyersoen. TV* linimn Magazij non Zolderingen, Mout- straat, (bij de Vaart). Zich te bevr. bij de Jufvrouwen Seps, Nijverheidstraat. Te koop 3 rijwielen in allerbesten staateen aan 125 frank, een aan 100 en een aan 75 frank, bij M. Victor Segers, werktuigkundige, Leopold- straat. Bijna alle kinderziekten zijn het gevolg der onvolmaakte verwerking in het bloed der spijzen, want liet leven van het kind hangt enkel af van de voeding. Indien tengevolge eener onregelmatigheid der spijsvertering, eener overerfde zwakheid, of zelfs eener verhaaste groeikracht, het kind meer voedsel noodig heeft dan het wel vindt in de gewone spijzen, heeft het voorzeker Scott's Kmulsie noodig, waarin verbonden zijn de krachtigste voedbestanddeelenaangeboden onder eenen vorm die hunne opname en hunne verwerking in 't bloed vergemakkelijkt. Buiten de zuiverste traan bevat Scott's Emulsie Hypo- phosphieten van kalk cn soda, dewelke onmis- baar zijn voor snel groeiende kinderen. In plaats van Scott's Emulsie als eene re medie te schuwen, nemen de kleinen hem gaarne, als eene lek kernij, wat voorzeker zeer belangrijk is. Het is eene kostbare remedie die den kinderen levens kracht geeft, hen wel te pas, dik en rond doet worden. Wij verzoeken U den volgenden brief te willen lezen, die komt bevestigen wat wij hooger zeiden. Pantin (Seine), Frankrijk, 13 Maart 1897. Mijnheer, mijn dochtertje leed aan eene bronchitis die chronisch geworden was. Ten einde raad, na alles te hebben beproefd zonder uitslag, besloot ik uwe Scott's Emulsie te beproeven. Ziende dat mijne dochter uwe bereiding met genoegen nam deed ik haar verder dit middel gebruiken. Thans is zij volkomen hersteld, hoest hoegenaamd niet meer en heeft den eetlust teriig gevonden die haar, helaas 1 sedert lang ontbrak. (Geteekend), Mussaut, kapper, 11, Rue Magenta Scott's Emulsie is verkrijgbaar in alle goe«Le apotheken. Algemeen depótGh. Delacre en O», Apothekers, Brussel. 't lAlud .oio MSfABJT MEESTEE SCHALIEN"DEKKER EN WITTEK Hoogstraat, 52, Aalst. VOLLEDIGE 6EHEZWQ Eenlg bijzonder veroorloofd middel. a Voor inCrhlineon. z M Ie bevragen bij «•ZUSTERS van LIEFDE, 105, Roe Si-D-m'afoae Parlfa. GUiNET, Apotekrr-Chimist, 1Passage Saulniflr Parijs' Algemeen Depot: CK. D ii.ACRr, Bruxellaa in ALLE apoteken. - Vlu£chrl/t Frxnco. Depot bij M. De Valkeneer, Esplanade. DB

De Volksstem | 1899 | | pagina 3