KIEZING All cock's Salles He Veilles St-BcM ALLERHANDE NIEUWS. Pleisters VAN ALLES WAT. Aan de dooven.- JZfdTSOSt mn, De wet op de jacht. De Kamerkiezingen. Nieuws uit de Stee. Eene wedding. Licbaut Petrus buroele dezer. Eylciibosch Gustanf. ouder 't sterreken Onder 't sterreken Voor Liebaut en Eylenbosch Burgerlijke Stainl, Aalst. Vastenavond 1900. Verzekeringen. BOEKWERKEN en Tooneelstukjes, Rheumatiek, Jicht, Heupjicht, Verkoudheid, Zwakte in den Rug, Bericht aan de Wielrijders Succursale et garde-meubles SM Den eersten, brulde hij, die uit 't gelid durft treden, ver brijzel ik den kop Doch hij had wel te schreeuwen lafaards, o lafaards te stampvoeten van onmachtige razernij, de vrees, eene dolle vrees was ons allen de baas. Niemand luisterde meer naar de stem der oversten. Toen zette hij den rechtervoet vooruit, velde de bajonnet, en zei koel, plechtig, slijt als de dood wel ke hij trotseeren ging Ik blijf 1 't Was uitzinnig sc^°°'1 van verachting voor de dood. De ingave der wanhoop W elk geheim van haat tegen den vreemden dwiugeland school er dan achter dit leven Wat er verder gebeurde loopt al dooreen in mijn geheugen. Als een bienzwerm waar ge met eenen stok in roert spatten de jongens langs alle richtingen uiteen. Ik liet mij medesle pen met den stroom. Wij vluchtten recht voor ons uit, los door de velden Alleen herinner ik mij nog, toen ik aan den omdraai van de straat omkeek, hoe een kurassier met geheven sabel naar onzen kamaraad uit Hasselt kapte en deze met de bajonnet terug stak. Frans Heyvaert was van mijne zijde ver dwenen. En achter ons, als de hollende wateren eener over strooming, kwam altijd maar nader, altijd maar duidelijker het ontzettend geschreeuw brigands, brigands het getrap pel, gekletter en gedreun. Al loopend kwamen wij op eenen buitenwijk genaamd Klein Lindeken. 't Is een nauwe plek, bijna een vierkant plein, omzet met kleine huizen, boerendoeniugskes van elkander ge scheiden door schuren, tuintjes en heggen. Te midden lag een grasplein waar eene beek doorkronkelde met een brugsken er over. (Wordt voortgezet.) Ganscli de verlede- ne week heeft de Volkskamer beraad slaagd over het wets ontwerp op de jacht. Het is onmogelijk voor ons die beraad- 1 *ing zelfs zeer beknopt meê tedeelen zeggen wij dat de rooden socialisten het stelsel voorstonden toe te laten de wilde konijnen te verdelgen met vuurwapens. De rooden willen aan den eersten den besten het recht geven van met een vuurwapen uit te gaaa onder voorwend sel van verdelging der wilde konijnen, maar wel in wezenlijkheid om aldus hun ideaal gedeeltelijk te verwezenlij ken, namelijk, de gewapende natie. Men kent het doel dat de rooden beoo gen allen gewapend voor de sociale revolutie. Zoodra de wet van kracht zal zijn, zullen wij ze in hare voornaamste schikkingen afkondigen. Zoo is 't. Men leest in den Pays Wallon het dagblad der demokrateu van Charleroi Niemand gelooft pastoor Daens, als hij spreekt of schrijft. Zelfs zijne vrienden uietdat is waar. Gezondheidsmaatregel. Een dekreet vau keizer Napoleon, 1808, bepaalde dat men slechts op 100 meters van de kerkhoven mocht bouwen, doch koning Willem bepaalde in 1828 dien afstand op slechts 35 meters. Evenwel wordt thans die laatste afstand niet eens meer in aanmerking genomen. De hoogere raad der openbare gezondheid is nu geroepen, advies uit te breng m over de te nemen maatregelen. Naar het oordeel der meest gekeilde telen der fakulteit moet het putwater ontsmet worden op 25 meters en is het dringend uoodig tot het dekreet van keizer Napoleon terug te keeren. De minister van landbouw is geroepen om uitspraak te doen. Duurte der Kolen. Uit Engeland wordt gemeld, dat de duurte van de kolen letterlijk alle palen te buiten gaat. In de laatste dagen zijn ze wederom eenen schelling per sleepston gerezen. Te Londen wordèn de kolen nu, iu 't groot genomen aan 50 fr. de duizend kilos verkocht. Iu't klein is deze prijs bijna het dubbel. Het zijn vooral do arme lieden en de kleine burgers die hierdoor getroffen worden. De voorname redeu van den opslag, is dat de regeering al de kolen opkoopt voor hare schepen. Trouwens hare stoombooten, die wapens, mannen en levens middelen naar Zuid-Afrika voeren, hebben voor zoo eene lange reis eene ongelooflijke hoeveelheid kolen noodig. Meert I Welkom, 't is de Lentemaand, de St. Josephmaand met 't schoon weer komt er be drijvigheid op 't veld de boerkes komen uit de schuur en de rook van hunne pijp vliegt tien stappen achter hen nog op. De klaver wordt ge- zaaid in Meert, de gerst, 't vlas, enz. In de broe kassen zaait men boonen, princessen, meloen en tabak. In den hof de salade, de radijs, kervel, peeterselie, selder, spinazie, bitterpeën, look, tbymoes, wortels, znrkel, ajuin, aardappe len, enz. enz. Een briefwisselaar van eene engelsche gazet schrijft dat het kamp van generaal Cronje meer dan eens door het ontploffen van engelsche lidietbommen in brand heeft heeft gestaan. De generaal Dewet van de Boers laat we ten dat hij de achterhoede van generaal French aangevallen heeft en 180 wagens met monds- en krijgsvoorraad, alsook 2800 ossen buit gemaakt heeft. Te Londen zitten veel minis ters met de koorts. Er is ne jongen trompetter Dum van den oorlog weergekeerd met kwetsuren en wonden opgedaan in den slag van Colenso. Hij is door de koningin ontvangen ge weest aan wie hij zijn portret opgedragen heeft. De Koningin gaf hem in verwisseling eenen schoonen koperen trompet met zilver belegd. Daens briescht en schuimbekt van koleire geen wonder: wekelijks ziet men in de gazet benoemingen van jonge priesters in den bloei van 't leven, in de lente van hun priesterleven, vol iever, benoemd elk op zijnen post, en gij, ge zijt zestig jaar, en ge moet uw priesterkleed afleggen zestig jaar, 't is tijd om op de eeuwigheid te peizen, 't kan alle dagen pachtuit zijn, en ge ligt met zulke papieren in uwe tesch uw geestelijk kleed uit, waut ge misleidt het volk - - 't is overal prijsdeeliug voor de Daensisten Het blad vau priester Pottier van Luik schrijft dat zij geen gemeens willen met den afgestraften Daens, dat hij eenen oproerigen is en deserteur. En de liberale Reforme die nog schreef eertijds van met't geld vau tramassons eene kerk te bouwen te Brussel waar priester Daens op zijn manier kon dienst doen, schrijft nu Bij liberalen en demokraten, is alle bekommernis voor gedachten en princiepen verdwenen zij denken er maar aan een postj en of een mandaat machtig te worden. Proficiat, al- zoo is 't, Daens den afgestraften moet t'Aelst gekozen wor den, en Petrus Daens te Brussel. Er wordt nu wederom gezegd dat de Boeren eenen dam opgeworpen hebben, om de stad Ladysmith onder water te zetten. Uilenspiegel kwam 'd ander week zijnen vriend Koben tegen. Zeg eens Koben, weet ge wat verschil er bestaat tusschen eenen kanarievogel en eene piano Koben denkt ne minuut na, meenende dat Uilenspiegel hem een raadsel gaf, en antwoordt: neen,dat weet ik niet. Dan zijt gij gelukkig, zei Uilenspiegel, dat men u nog niet gelast heeft van eene piano te koopen, want men zou u wel eenen kanarievogel kunnen in d' handen stoppen hebben. Meê een beetjen seffens, liggen wij eraan... t'Aalst zullen wij met 4 lijs ten zitten... i° de Katholieken 2° de liberalen 3* de valsche democraten en 40 de socialisten... De democraten komen met den afgestraften voor de pinne... Pie schrijft het in zijn Land.. De boerkens van 't arrondissement Zondagrnst. Zondag aanstaande zal de apotheek open zijn van M. Renneboog, in de Nieuwstraat. Bericht. Ter oorzake van afbraak, zullen de oude woonst en alom vermaarde Apotheek van M. August Renneboog, den 12 Maart aanstaande, tijdelijk overgebracht worden in het huis vroe ger bewoond door M. Michiels-Van Londerseele, 10, rechtover de duiven- en kiekenmarkt, te Aalst. Diefstal. Sedert eenigen tijd werden aan verscheidene huizen de zinken gootbuizen gestolen en de daders bleven onbekend. Woensdag rond middernacht, zagen twee policieagenten drie ver dachte kerels aan de vaart over en weer wandelen. De nachtwaker der fabriek Filature du Canal had gezien dat de kerels voorwerpen verborgen hadden op een der wagens die ter plaats stonden hij ver wittigde de agenten, die zich dadelijk achter een wagen verborgen. Rond 12 1/2 ure naderden de drie kerels den wagen en een hunner werd aange houden. Op den wagen werden een groot getal gootbuizen gevonden die in den avond gestolen wa ren. De twee andere dieven werden later in hech tenis genomen. t Overlijden. Verleden maandag is alhier godvruchtig in den Heer ontslapen M. Leopol- dus Joannes Van des Gucht, echtgenoot van Dame Mel. Troch, geboren te Aalst, den 5 No vember 1831. Wij bevelen zijne Ziel in de god vruchtige gebeden onzer geëerde Lezers. R. I. P. wrijven reeds in hun handen en zeg gen Wacht een beetje 't zal gaan onzen toer worden, we zullen ne keer doen zien dat wij de til hebben van dienen tantist op te laten meê draai- ken en alEr zal nog leute zijn, zeg gen z'in Geersbergen... 't Is zeker: de Katholieken van stad en dorp zullen zich weeren ditmaal krijgt het daensengebroed den gena- deklop... Men zal verschieten van den uitslag. Ons Volk is de verraders en volksbedriegers al lang moê, en wat aangaat de liberalen, die hebben van over jaar bij onze godsdienstige bevolking den neef opgeêeten overi gens, wij zullen op tijd en stond het geheugen der Kiezers wat weten op te frisschen. Een Amerikaander lag in het hospi taal en ontving het bezoek van zijnen besten vriend. Ehwel, vroeg deze hoe gaat het Slecht, zeer slecht, het is zooda nig slecht, dat de doktor mij gezegd heeft dat ik mij op mijnen linker kant niet meer keeren mag, wil ik niet su biet dood zijn. Ah bah gij lacht zeker Het is zooals ik u zeg. Dat is niet mogelijk Gelooft gij mij niet Ik wed vijf- en-twintig franken. 't Is gedaan, ik wed. Ehwel, let op. Zoo gezeid zoo gedaan de zieke keertzichop zijne linkerzijde en sterft. 'k Ben verloren,zei de vriend, hij telde de vijf-en-twintig franken op het bed, en ging beneden. Op Zondag 11 Maart eerstko mende, om 0 uren s' morgens, zal do kiezing plaats hebben voor don Goedenmannenraail. Er zal overgegaan worden tot de kiezing van twee werkende leden, werk lieden. in vervanging der keeren en Ouzo vrienden, de Katholieke gekozenen, Licbaut eu Eylenhosch, hebben de vernieuwing van hun mandaat terug aanvaard en blijven dus te kiezen... gflgp"» Ze staan op den stembrief de eerste, onder 't sterreken. De socialisten slaan langs den anderen kant ze komen ook op. Goed. Wij verwachten ze. De def tige arbeidersbevolking zal die Jan nen eene borsteling toedienen die hun lang zal aan de ribben hangen. De buizen liggen gereed, ze ziju kolossaal van vorm en rammelen gelijk dertig gebroken potten. Iedereen zal zijnen plicht doen en stemmen vóór de Katholieke, deftige werklieden, die immer op de bres gesprongen zijn ter verdediging hunner werkbrocders. Geboorten Mannelijk 11; Vrouwelijk 11 22. Huwelijken. A. Van de Velde, laudb. met J. Jan de Maele, laudb. A. Moesénhout, kleerm. met VKiec- kens, br. A. Van Malderen, schoenm. met A. Dufour, br. J. De Moor, tw. mot C. Morgan, tw. P. Van den Steen, rondl. met A. De Go- ninck, tw. A. Lecompte, wev. met D. Cautaert, br C. Jacops, steenk. met M. De Couinck, tw. 'p. Blauckaert, kleerm. met M. Cornelis, tw. P. Modderie, dienstk. met O. De Paepe, dienstk. B. Van den Steen, smid, met D. Biebauttw.— P. Broothaers, tw. met J. Penneman, katoenb C. De Paepe, tw. met 1». Bibaut, z.b. O bchut- ijzer, stofb. met M. Arijs, z.b. P. De Veylder, spoorwegb. met M. De Somer, br. C. Guns, schrijnw. met E. Van der Straeten, tw. Overlijdens. J. De Meyer, w' Props, kuiper, 80 j. Denderstr. M. Van Droogenbroeck, br. 17 j. Korte bint Jorisstr. T. Vlaminck, dienstkn. 19 j. won. te Schellebelle. M. Van der Biest, vr. Perdaens, z.b. 78 j. Brabantstr. M. Tistaert, w» Van Vae- renbergb, z.b. 81 j. Lange ZoutstrJ. DeSmedt, z b. 57 j. Hertshaag. R. Van de Velde, w" Mi- chiels, z.b. 77 jBeukendreef. A. Van Droogen broeck, w" Temmerman, rent. 85 j. Korte Zoutstr. M. Schors, ws Guilliaum, z b. 84 j. Korte Kid- derstr 5 kinderen onder de 7 jaar. Gedurende de Vastenavonddagen zullen er in de volgende herbergen geene gemaskerde personen toegelaten worden 1. Bij M. Frans Hoebeek, «In St.-Leciua aan de Hoofdkerk. 2. Bij M. Domien De Roeck, Zwarten Hoek. 3*. Bij M. Leo De Nul, Nieuw beekstraat. De Maatschappij der Provinces reünies, naamloos vennootschap togen brand, ongelukken, hagel, vraagt goede algemeene agenten, werkzaam ou ernstig. Jaarwedde en groote commissie. Vragen te sturen aan het Algemeen Bestuur der Maat schappij, 59, Z' noelaao, Brussel. rS\* B'/inak öen Tandem zoo goed als nieuw ie koop eeu liuiuri» c.vjyj i-nvv» systéme 1899 zich te bevragen ten te verkrijgen op onze Bureelen, Kapel- lestraat, Aalst, aan de vaste prijzen De Zinnelooze van Oultre, door D. Anneessens. 1.00 Leven van Dirk Martens, door Pe trus Van Nuffel. 0,25 Maria's Lusthof, d. Alt. VanLoo0,75 Gedichten voor 't Vlaamsche Volk, door eenige VI. Jongelingen 0,50 Psaumes de i'office de déiunts, par A Van Wassenhove. 0,75 Leven van den H. Rochus. ,150 In 't Misverstand, herberg, kluehtsp. in 1 bedr. door P. Van Nuffel. 1,00 Robrecht vau Eyne, historisch drama een voorspel en 3 bedrijven, door K. L. Van Voordenhove. 1,50 Een Jonge Held, tooneelspel door J. De Waegenaere. 1,50 Leven van M. Karei Woeste, door P. Van Nuffel. 0,25 Dirka, geschiedkundig verhaal, door P. Van Nuffel. 2,00 Boudewijn van Gent, drama iu 3 bed. door K. L. Vau Voordenhove. 1,50 Vlaanderen voor en tijdens het Fr. schrikbewind, door Sevens. 2,00 Geloof eu Liefde, ridderroman, d. P. Van Nuffel. 1,00 Leerboek van Kerkzang, door A. Vau Wassenhove. 1,00 Onderrichtingen voor dcu kiezer De kiesverriehtingeu begin gen te 9 uren 's morgens. Eene eerste herafroeping heeft plaats onmiddelijk na de afroeping. De tweede herafroe ping kan maar 's middags plaats hebbenNa de afroeping en de herafroepingen wordt de stemuit- brenging gesloten. Indien de kiezer zijne stem wil geven aan al de kadidaten van eene zelfde lijst, dan maakt hij, met een potlood te zijner beschikking gesteld, het wit middenpunt van het vak aan het hoofd van de lijst dezer kandidaten gesteld zwart. Indien hij zijne stem wil geven aan kandidaten van eene ot verscheidene lijsten, dan maakt hij het wit middenpunt zwart van het vak achter den naam van eiken der kandidaten gesteld, voor welke hij stemt. Als er maar een lid te kiezen is, dan wordt de stem uitgebracht overeenkomstig met 2 Geen vak is voorbehouden achter den naam van eiken kandidaat. Al wie in een kiescollege zal gestemd hebben hetzij bij overtreding van het artikel 8 de wet van den 31" juli 1889, hetzij bij overtreding van eene ontzegging van kies- of kiesbaarheidsrechtenwaar toe hij veroordeeld zou zijn geworden, zal worden gestraft met eene boet van 26 tot 200 frank. Zijn ongeldig 1" Al de andere stembrieven dan die welker ge bruik wordt toegelaten door de tegenwoordige wet 2° De stembrieven welker gebruik is toegelaten indien zij de uitdrukking niet bevatten van oene enkele stem, of indien zjj meer dan eene stem ge ven aan eenen zelfden persoon of indien zij meer stemmen uitbrengen dan er leden te kiezen zijn 3° Dezelfde kiesbrieven, indien zij door een,, teeken, een doorhaling, een welkdanig merk, doot de wet niet toegelaten, herkenbaar zijn gemaakt of indien zij van binnen een papier of eenig voorwerp bevatten. VRAAGT OVERAL HET L.BUVBNSBIER der gunstig gekende Ba-onwe»'U Fi'ww# öi'ilirf1, AALSV. Sedert 1897 ln Amerika in gebruik. Allcock'8 Pleisters zijn een geneesmiddel voort Hoest, Zwakke Borst enz., enz. ALLCOCKS zijn de eenig ware onfeilbare Poreuze Pleisters welke gemaakt worden. Eischt daarom steeds dringend die van Allcock. NEEMT GEEN ANDERE. Verkrijgbaar bij alle Apothekers. i gy Likdoorns hebt, zoo gebruikt Allcock'a Likdoornpleisters. Daar het nieuw reglement iedere wielrijder verplicht, zich te voorzien van eene REM (frein), roep ik awe aandacht op een soort van frein, ten mijnent verkrijgbaar aan slechts 4,50 fr. Dezelfde is onzichtbaar, kan op ieder systeem van machien geplaatst worden en voldoet aan alle vereischten der Wet. L. Vau Ha ver-Be Wilde, mécanicien, 11, KAPELLESTRAAT, 11, AALST. 112, Boulevard Anspach BBIJX ELLBS Grand ehoix de meubles neufs et d'oecasi- on. Vente a l'amiable. Ventes publiques tous les mardis, mercredis et Vendredis, a 2 heures. Expedition en Province 59, ruc des Cliiirtreux. heid en geilommel in de ooren door do Artificieele Oortrommols van den Institut Nicholson, heeft aan haren Instil ut de somme van 25,000 franken gege ven, opdat alle doove menschcn die geene midde len hebben, zich de Oortrommols kosteloos zouden kunnen verschaffen. Zich bevragen aan den Insti tuut Longcott, Gunneusbury, London, W. VOLLEDIGE GEHEZIKB ofd middel. Eenig bijzonder veroor Ir Voor inlichtingen, z ch -» v n bi,; ÉtUHTURS van LIEFDE, 105, Rue Si-Dominique.Parijtt» QUI NET, Apotekcr-Caimist, 1, Pasar-ge Saulnler, Parijs. Algemeen Depolok. delaob. Bruxelloo. IN ALLE apotcken. Vlugschr,!. Franco. Depot bij M. De Valkeneer, Esplanade.

De Volksstem | 1900 | | pagina 3