Alfcoek!s Salies ds Venles St-Iicliel Overlijdens OVER DEN OORLOG. Pleisters In 20 DAGER M. FRANCISC1JS COPPENS PRIJSKAMP PAARDEN EN VEULENS Bloedarmoede Nieuws uit de Stee. Burgerlijke Stand, Aalst. KEKMIS 1 900 OP ZATERDAG 30 JUNI, KERMISAVOND Paarden- en Veiilenmarkt SALON va.\ COIFFUUB, Huis Emile Van Hufifeltaire, Wielrijders VÉLOCIPÈDEN OP CREDIET 5 FRANK TER WEEK. Bericht. Uil oorzaak van vergrooliug Te bekomen Schoone occasie. Te verkrijgen TE HUREIV Aan de dooven.- Eftno rijke ''Te- T]k? Jicht, Heupjlcht Verkoudheid, Hoest Zwakke Borst, Zwakte In den Bug, Een blauwe steen gemetst in den buitenmuur achter den autaar draagt een latijnsch opschrift dat luidt als volgt HOC SACELLUH REED IFICATTTM EST ANNO MDCCLXXXII In het vlaamsch deze kapel is herbouwd in het jaar 1782. Alsdan is de witte steen, die ter ge dachtenis van den Jubilé van 1363, in deu voorge vel boven den ingang der tweede kapel geplaatst was geweest, binnen gevestigd in den muur ter lin ker hand, alwaar hij nog te zien is, en van oud- heidskundigen met verwondering gelezen wordt. Het onwaardeerlijke beeld, in een naburig huis bewaard, werd met luister ingehaald op 7 September 1782. De gebuurte der Werf was maar met ééu ver langen bezield het was aan den voet van het ge liefde beeld van Maria, dat voor het openbaar in zijne volle eer hersteld was, den priester te zien den autaar beklimmen, om het misoffer op te dra gen. De Heeren Proviseurs of opzieners L. De Smet en M. De Ruddere, om aan de volksbegeerte te voldoen, hebben deze gunst van den Aartsbisschop van Mechelen afgesmeekt en dezelve verkregen. (Wordt voortgezet). Op 1 Juni laatst, is god- j vruchtig overleden te Baer- degem, de Eerw. Heer Al. Verhofstede, pastoor dezer parochie sedert 1880. De vrome priester had opvolgend als onderpastoor gestaan te Doel, Steendorp, Melden en Kieldrecht; daarna moeilijke tijden beleefd als pastoor in Schendelbeke, van 1873 tot 1880. Rondborstig en openhertig van gemoed streed Hy alom den goe den strijd. Zijne milddadigheid voorden behoefti ge, zijne teedere bezorgdheid voor 't goed onder wijs, zijne manhaftige krachtdadigheid voor't ware en 't goede staan alom bekend en gewaardeerd Hij stichtte, in den schoolstrijd, de katholieke school van Schendelbeke en onderhield ze mildda dig, insgelijks zoo het klooster van Baerdegem. De Zeer Eerw. Heer Deken van Aalst bracht eene welverdiende en hertroerende hulde aan zijne duur bare gedachtenis en herinnerde heldendaden van zelfsopoffering door den vromen overledene ge pleegd in 1866, tijdens eene ramp van cholera in Kieldrecht. De Eerw. Heer Verhofstede stond maanden lang, nacht en dag, naar ziel en lichaam, de honderden slachtoffers bij, de getroffenen en veriatenen be zorgde hij, bijna gansch alleen, de dooden, tot 10 en 20 daags, kistte hij en bracht ze ter aarde. Met onvermoeibaren iever stond hij zoo, drij weken lang, zonder rust, in 't midden der gevaren, tot dat eindelijk, een ontsnapte van vier broeders, den vromen onderpastoor ter zijde kwam. Menige heldendaad van dien kloek moedigen man verdient als voorbeeld van zelfsopoffering en vroomheid breedvoerigere beschrijving Hij had een moeder hert voor de noodlijdenden en kon geene ellende zien Verders een man van kloek gezond verstand en recht voor de vuist, in den strijd voor Gods dienst en waarheid. Zijne gedachtenis is in zege ning bij allen die hem van nabij gekend hebben. De heer Burgemeester Verstraeten, deed in eene treffende lijkrede het goed uitschijnen dat pastoor Verhofstede in Baerdegem te weeg bracht. Het spijt ons deze lijkrede niet te kunnen meêdeelen. Dijnsdag verleden is in onze stad godvruchtig in den Heer ontslapen Kliprivier. Gevecht. De Engelschen hebben Fieksburg bezet. Zij zijn den 26 aangevallen. De Boeren zijn, na een hevig gevecht naar olabbet 's Neck teruggeslagen. De verliezen van beide zijden zijn nog onbekend. Piet Dewet. De Times deelt een telegram mede, waarin ge meld wordt dat de commandant Piet Dewet den 16 Mei had aangeboden zich over te geven met zijne commandos op voorwaarde dat men al de burgers naar huis zou laten terugkeeren Lord Roberts heeft een onvoorwaardelijke over gave geeischt. De onderhandelingen zijn niet ge lukt, Laatste bcriclitcu. Joannesburg is ingenomen. De goudmijnen den buit van Engeland zijn gered. De Engelschen ruk ken op naar Pretoria die waarschijnlijk al bezet is. De burgemeester van Pretoria heeft bevel ont vangen de engelschen in de stad te laten dringen. De Eugelschen Voor Pretoria. Eene draadmare uit Pretoria meldt dat er voor Pretoria slag geleverd geweest is. De engelschen zijn moeten achteruit wijken. M. Reitz verklaart dat het gewichtigst oogenblik voor de Republieken aangebroken is. President Krueger heeft orders gegeven aan Lu cas Meyeihij wilt deu oorlog tot het uiterste. Hij heeft verklaard dat don oorlog nog ten einde niet en was. Wat zal er nu gebeuren Doktor Leydts geeft ook den moed nog niet op. Oud lid van het Kerkfabriek van St. Jozef, Be stuurlid van het Genootschap van den H. Fran- ciscus Xaverius, en lid van de Apostolieke Scho len, geboren te Aelstden 14 Maart 1825. M. Coppens was een der eerbiedweerdigste burgers onzer stad de weldoener der armen een kloeke strijder voor de Goede Zaak. Zijne gedachtenis zal in zegen blijven Wij bieden de achtbare Familie Coppens, de verzekering onzer innige deelneming in den pijn lijken rouw, die haar komt te treffen. De plechtige begrafenis heeft plaats gehad, Donderdag 7 Juni, om 9 1/2 uren, in St. Jozefs- kerk, onder een grooten toeloop van volk. Over de Vaal. Lord Roberts telegrafeert van Vereeniging, dat hij maandag morgend de Vaal is overgetrokken. Hij heeft zijn kamp op den noordoever opgeslagen, de vernieling der steenkoolmijnen belet en 3 ge wonden en een ontbrekende gehad. De spoorweg van Mafeking naar Buluwayo is hersteld. Een luitenant der Engelschen is te Heilbron ge vangen genomen. Een telegram van Wonder-fon- tein-Drift meldt dat generaal Hamilton de Vaal is overgetrokken. De Boeren hebben de brug te Ver eeniging vernield en zijn teruggetrokken naar Jo annesburg. Zy zijn op 15 mijlen in een sterke stelling te Zoiidagrust. Zondag aanstaande zal de apotheek open zijn van M. Meganck, in de Leo- poldstraat. Catlioliekc Turu-club Steuu geelt Moed Programma der Feesten vastgesteld op Zondag 10 Juni, ter gelegenheid der inhuldi ging van hun Vaandel Om 9 uren vergadering in den Werkmans kring. Om 9 3/4 uren ontvangst van het Vaandel ten huize van den heer Voorzitter. Daarna zal men zich stoetsgewijze begeven naar de Sint Martenskerk. Om 10 uren Plechtige Mis en wijding van het Vaandel door den Eerw. Heer RAEMDONCK, Pastoor-Deken. Na de Mis, wandeling door de bijzonderste straten der stad. De Catholieke Turn-club Willen is kunnen 1 van S' Joseph, zal hun met hare tegenwoordig- 1 heid vereeren. I Om 11 1/2 uren in den Werkmanskring, Photo- grafie der Club. Om 2 1/2 uren vergadering ter herberg Café j Universel bij den heer Jan D'Haese, Groote 1 Markt, om van daar met muziek aan 't hoofd een Uitstap te doen naar Erpe. Bericht. Het Kantoor vau Deurwaarder JOZEF DE VOS, te Aalst, is overgebracht van het Blsplanadeplein naar de VRIJHEIDSTRAAT, N° 14, nabij de St-Jozefskerk. VRAAGT OVERAL i HET LiEUVENSBIER der gunstig gekeude draiiirrWJ Frans tlruiré, AALST. j Ongclnk. Maandagavond, rond 10 1/2 ure, I °P '1 oogenblik dat de trein van Brussel naar j Gent~voorbij den Molendries gereden kwam wil- 1 de de landbouwer Beekman, van Moorsel, die over den bareel geklauterd was en den trein niet gezien had, over de spoorbaan loopen. Hij werd 1 door den trein verrast en de twee beenen afgere- reden. Het slachtoffer is Dinsdag namiddag in het gasthuis overleden. Verbrand. Dinsdag avond ging mad. Slag mulder, wonende Ledebaan, ig, met hare tien kinderen slapen. Zes dezer kinderen sliepen op het verdiep de anderen sliepen met de moeder beneden. Eenigen tijd later hoorde mad. Slag mulder boven schreeuwen zij liep zien en vond haar 6jarig docht erken, Marie-Jeanne, in laaie vlam staan. De moeder doofde onmiddellijk de vlammen uit, doch het kind had reeds zulke er ge brandwonden bekomen dat het woensdag mor gend, na de ijselijkste pijnen doorstaan te'heb ben, overleden is Men denkt dat het meisje met uit het bed te komen, tegen het nachtlicht zal geloopen zijn dat op een houten driepikkel stond; het rokje van het arm kind zal vuur gevat heb ben. De vader van het slachtoffer, August Slag mulder, is werkman in de statie. De droefheid der ouders is onbeschrijfelijk. Gouden Bruiloft. Dinsdag werd alhier de gouden bruiloft gevierd van de echtgenooten Petit-Lotens, wonende Gazometerstraat, 5. Men vierde tegelijkertijd het sojarig jubelfeest van den man, als stoeltjeszetter in de kerk van den H. Martinus en in de kerk van den H. Jozef. Jaak Petit is den 30 meert 1819 te Aalst geboren en zijne vrouw Rosalie Lotens te Michelbeke den 6 meert 1824 zij traden te Aalst in den echt den 5 Juni 1850. Gansch de buurt was prachtig bevlagd en 's avonds verlicht. Ten 9 ure werd er in de St-Jozefskerk eene plechtige mis van dankzegging geceleöreed. De jubilarissen ontvin gen talrijke geschenken en bloemkorven, 's A- vonds wierd de jubilarissen eene serenade ge bracht. Geboorten Mannelijk 19; Vrouwelijk 10 29. Huwelijken. G. Van der Veren, hand. met C. Schotte, bez. C. Clavier, control, der contrib. met B. Schotte, bez. G. Schelfhout, hand. met A. Callebaut, bez. C. Parewijck, tw. met D. Sonck, tw. E. De Iiyck, tw. met M. Michiels, tw. P. Van den Steen metser met M. Tas, br. Overlijdens. C. Seghers, vr. Blanckaert, z. b. 38 j. Erembo- degemstr. R. Podevyn, m. Van der Stockt, z. b. 68 j. Leopoldstr. M. Porriau, vr. Bonner, z. b. 40j. Groenstr.A. Ramvez, broed, der Krist. Scholen, 93 j. Keizerl. pl. S. De Roeck vr. Van Nuffel, z. b. 62 j. Ledeb. C. Van Achter, wed. Coppens, z. b. 83 j. Dird Martenstr. C. Van Itterbeek, m. Steenhaut, hand. 60 j. Zoutstr. 6 kinderen onder de 7 jaar. STAD AELST. Het College van Burgemeester en Schepenen, in uitvoering vau de beraadslaging gehouden door den Gemeenteraad, in zitting van 30 Maart 1900, stelt de hierna volgende schikkingen vast te 8 uren 's voormiddags, op d'Esplanade (nabij de Statie) VOOR van het zwaar inlandsch trekras der kantons AELST en HERZELE, alsmede de gemeenten Appels, Audegem, Denderbelle, Dender- monde, Lebbeke, Mespelaere, St.-Gillis en Wieze. Kostelooze inschrijving m het Belgisch Paardenstamboek PRIJZEN 1. Hengsten. 1° Van minstens3 jaren. le pr. Goud. pr.m. en 30 fr. 2e pr. Zilveren id. 25 2° Tweejarige Hengsten le pr. Goud. pr.m. en 25 fr. 2e pr. Zilveren id. 20 3° Hengsten jaarlingen. 1° pr. Goud. pr.m. en 20 fr. 2® pr. Zilveren id. 15 4°Hengsten-Zuigelingen le pr. Goud. pr.m. en 20 fr. 2® pr. Zilveren id. 15» 3® pr. Bronzen id. 10 4° pr. id. 7 5® pr. id. 5 2. IMerriën. 1° Van minstens 3 jaar. 1® pr. Goud. pr.m. en 30 fr. 2° pr. id. 25 3®pr. Zilveren id. 20 4e pr. id. 15 5® pr. Bronzen id. 10 6® pr. id. 10 7e pr. id. 5 2° Tweejarige Merriën. lcpr. Goud pr.m. en25fr. 2e pr. Zilveren id. 20» 3® pr. Bronzen id. 15 3° Merriën Jaarlingen. 1® pr. Goud. pr.m. en 20 fr. 2e pr. Zilveren id. 15 3e pr. Bronzen id. 20 4° Merriën-Zuigeliugen 1® pr. Goud. pr.m. en 20 fr. 2® pr. Zilveren id. 15 3® pr. Bronzen id. 10 4e pr. id. 7 5® pr. id. 5 RUIN PAARDEN minstens drij jaren. 1® prijs 15 frank. 2® prijs 10 frank. Onder de drij jaar Eenige prijs 10 frank. Prijzen voor de beste voortt9elers le prijs Bijzonder Gouden Prachtmetaal en 50 franken aan den Hengst vergezeld van het beste lot zuigelingen afstammelingen, ten minste zes. 2e prijs Bijzonder Zilveren Prachtmetaal en 35 franken. De Hengsten in dezen bijzonderen Prijskamp bekroond mo gen geen aanspraak meer maken op de prijzen hooger vermeld. 0p zelfden dag en zelfde plaats van 6 tot 12 ure 's voormiddags VHIJE met .'«(loting vau 200 fr. geldprijzen tusschen de ten toon of te koop gestelde dieren die geene geldpremiën in den Prijskamp hebben beko men. De markt is toegankelijk voor alle Paarden en Veulens. ALGEMEENE SCHIKKINGEN 1° De inschrijvingen voor Prijskamp en Priisloting kun nen van nu af genomen worden tot op den dag der Jaar markt, tot 8 uren 's voormiddags, ter herberg Het Ko ningshof bij M. Theophiel Meersman, Esplanade. 2" De Jaarmarkt begint te 6 uren, de Prijskamp te 8 uren stipt 's voormiddags. 3° De voornaamste kooplieden van 't land en den vreem de zijn uitgenoodigd 4° De ten toon of te k<-op gestelde dieren zijn vrij van plaatsgeld. Zij moeten ter plaats blijven tot op het uur der prijsuitreiking. 5° De premiën van den Prijskamp worden toegekend door een gansch vreemd Jury, benoemd door het Stadsbe stuur. De Jury beschikt vrij eri on wederroepelij k over dc premiën. 6° De uitreiking der premiën en prijsloting geschieden onder toezicht der hiertoe aangestelde bijzondere Commis sie, te 12 uren juist bij M. Jan Penneman, Café de l'Uni- vers Esplanade. Be ESestnrcnclc Conisni^ie De Sekretaris, De Voorzitter, C. VERLEYSEN. D' IS. ÜAUWENS. De Leden V. Do Gheesr, 11. Van dor Schuo- rea, V. Do Wolf, St. Gheeraerills, G-. Mattliys, II. Vau Lancker, J.-B. Becckman, P.-J. Van der Straeten, J. De Vuyst, 11. Michiels, A. Cuppens, B. Vau de Wieleen J.-B. Godman. Gedaan te Aelst, deu 2 April 1900. De Sekretaris, De Burgemeester en Schepenen, OSCAR REYNTENS. M.-L. GHEERAERDTS. Baard- en Haarsncé Specialiteit van Dames-coiffuur Coiffeur, Botermarkt, 2, Aalst Gewezen gast van de bijzonderste huizen van Brus sel en Antwerpen. Spoedige, zuivere en zorgvuldige bediening. A bonne»»ècat. Koopt uwe nieuwe Velos iu do Kapellestraat, N° 11, met altijddurende waarborg op alle breuk of fouten van constructie. Vernieuwing vau raachiouen aan prijzen buiten alle concurrentie door mij no bijzondere installa tie is geen enkel huis der stad gemachtigd te wer ken aan betere voorwaarden. L. Van Haver-Wc Wilde, 11, KAPELLESTRAAT, 11, AALST. TF KllftP eeno goede HARMONIUM. 2 speleu, 10 registers. Zich te bevragen bij M. A. Teurrekens, koster van St.-Joseph. M. I). DE ROECK, gediplomeerde boomteeltkundige, hooft de eer het Publiek kenbaar te maken, dat er bij hem te verk t ijgen is eerste kwaliteit van Sparrenhout voor bak kers, alsook boonstaken en houillekolen. Adres Tragel, Zwarten Hoek, Aalst. nit ter hand te koop een zoo goed als nieuw STOOMMA- CHIENvanö paardenkracht. In volle werking dagelijks zichtbaar. Zich wenden ten kautoore van ons blad. bij M. Leo DE NUL, Gentschepoort, Aalst Canadaplant- soeneu. Wilgenplantsoenen, Kerselaars, Appelaars, Merbe- lancn, Peerlaars, en alle andere soorten van i'ruitboomen alsook een hoeveelheid Thyinoes voor te planten of droogen Te koop 3 rijwielen in allerbesten staateen aan 125 frank, een aan 100 en een aan 75 frank, bij M. Victor Segers, werktuigkundige, Leopoid- straat. bij Silvain De Nil, te Aalst-Mijlbeelc, eerste klas vantonne- zaad, extra puik, alsook klaverzaad, eigen gewin. Ta Lroon een ,|r*ï,,ïlem 7.00 goed als nieuw l systéme 1899 zich te bevragen ten bureele dezer. twee ruime en schoone bovenkamers bij M. Fr. Hoebeek, Estaminet Iu St. Cecilia, aan de Hoofd kerk. Te bekomen bij »e aocck Tragei. Aalst, eerste kwaliteit vau booustaken en hoppestakeu, aan voordeelige prijzen. genezen is van haredoof- heid en gedommcl in de ooren door de Artificieele Oortrommels van deu Iustitut Nicholson, heeft aan haren Iustitut de somme vau 25,000 franken gege ven, opdat alle doove menschen die geene midde len hebben, zich de Oortrornmels kosteloos zouden kunnen verschaffeu. Zich bevragen aan den Insti tuut LONGCOTT, GuNNEIlSBUJiT, LONDON, W. 112, Boulevard Anspach BRUXBLiLBS Grand choix de meubles neufs et d'occasi- on. Vente a Pamiable. Ventes publiques tous les mardis, mercredis et Veudredis, a 2 heures. Expédition ezi Province Succursale et garde-meubles 59, rise lies €li;trtreiis;. 1847 In Amerika ln gebruik. 1 geneesmiddel voort Bheumatlek, ALLCOC K' S rijn de «enig «are onfeilbare Poreuze Pleisters welke gemaakt worden. Blsoht daarom steeds dringend die van Allcock. NEEMT GEEN ANDERE. Verkrijgbaar bij alle Apotheken. Ala gy Likdoorns hebt, zoo gebruikt Alloook'a Likdoornpleisters. VOLLEOW Eenlg bijzonder veroorloofd middel. Vo°r inl chtin ?Tn, *ich Is berra -eo bij •seUaTERSran LIEFDE, 106, Roe S;-D mlniqne, Peril* fiUlNET, Apolek<T-Chimist, 1Passetje Saulnlsr. Parijs. Algemeen Depot: OH. delacrf, Bruxeiiaa IN als-, ApoicnEN. Vlufachnf' Fnnco. Depot bij M. De Valkeneer, Esplanade,

De Volksstem | 1900 | | pagina 3