Salles is Ms SL-MicM Atlceckts Huis Prosper Guileot, Pleisters elixir s'-viiisTiysïi?^ Nieuws van 2 Philosofen. Anarchisten te Antwerpen. Rubens en de Monik. Nieuws uit de Stee. Burgerlijke Stand, Aalst. Schoone occasie. SALON vAiv COIFFIJUR, Huis Emile Van Huffeltaire, TE KOOP Te koop Te bekomen Aan de dooven.- Bericht. Uk oorzaak van vergrooting Te verkrijgen Ta bak omen b« D- Dc Rocck,> Traeel' LEO CORTEN, SALON van COIFFUUli 'Wielrijders VÉLOCIPÈDEN OP CREDIET 5 FRANK TER WEEK. Bheumatiek, Jicht, Heupjlcht, Verkoudheid, Hoest, Zwakke Borat, Zwakte In den Rug, roucowB somber, eentonig geroep van eenen hannekenuit Elf uren slaat de klok... Elf uren! Bidt voor de Geloovige Zielen. (Wordt voortgezet). (1) Het stadhuis werd gebouwd in de tweede helft der XII* eeuw en voltooid in het begin van 1200. Het jaartal 1200, op den voorgevel, is er evenwel slechts veel later op gesteld. De woorden Nee Spe Nee Metu (Noch door Hoop, Noch dook Veees), zijn er, in 1555, door Philip II op gezet, ter gelegenheid zijner inhuldiging als graaf van Aalst. De eerste beiaard dagteekent van 1460. Zekere Frans Van Stesnhuysen, land bouwer te Woininelgiicin, bij Antwer pen, heeft verledene week, terwijl bij aan l pikken was, eene zeldzame ontmoeting op zijnen akker gehad. Op eens kwam zijne pik te op een hard voorwerp, harder zelfs dan steen en hij zag een raar ge drocht voor zijne voeten liggen, zoo groot als een gewoon roggen brood. Dat echter was het toch niet, want de zwart-bruine korst weerstond aan alles, zelfs als er een man op ging staan gal ze niet toe. Al de werkers van den akker kwamen toegeloopen. Op eens merkte er eene op, dat het zonderlinge gedrocht pooten onder het lichaam had, die het bestendig bewoog. Nu deinsden allen verschrikt terug. 't Is geen haas of geen konijn Hemel lief! wat mag dat zijn riepen zij uit, toen er opeens nen spikelinus bijkwam, die het raadsel oploste, 't ls doodeenvoudig eene schildpadzegde hij, en dat was het ook nemna maar met al zijne wijsbegeerte kon hij toch niet oplossen hoe dat rare dier op dien Wommel- schen steenweg akker mocht geraakt zijn. Wij zelf, met al ons verstand, kunnen er geenenkop aankrijgen, en gij, verstandi ge lezer, kunt gij dat geheimzinnig raadsel oplossen Doe het dan. De groene socialisten en andere vieze tisten zijn nu bezig met AaUt te verzetten om 't Algemeen Stemrecht te krijgen. Dan zal eerst de wereld gered zijn roept de verach- telijkste Judas van heel Aalst. Elke man eene stem roepen de eene. Allen eene stem en een geweer schreeuwen de ande re. De vrouwen ook eene stem roept eene derde collectie...^ Wij glimlachen en trekken de schouders op. 't Gaat een mooi spec takel worden als de vrouwen met een stembriefken in de eene en een geweer in de andere hand door de straten zullen defileeren. Zoo een regiment roksoldaten kan nooit anders of het moet zijne aantrekkelijkheid hebben. Maar ieder madolje heeft nen averechten kant waar 't er min aantrekkelijk zal uitzien, dat zal in de keuken zijn, waar de kleine hals over kop in den koolbak zal liggen te schreeuwen, terwijl de njspap langs den vloer verspreidt ligt en het vleesch op de stoof aan brandt. Vader Cats zong in zijnen tijd Alwaar de spinrok dwingt het zweerd Daar gaat het kwalijk met den weerd. Wij zijn van 't gedacht van Cats, en denken dat de getrouwde mans 't meeste van hun pluimen zullen laten de oude jonk mans kunnen er natuurlijk niets bij verliezen. - Prinses Cle mentine is verleden maandag 27 jaar oud geworden binnen 3 jaren gaat ons prinsesje voorgoed in Siöt Annas schappraai. Voorlaatste zaterdag heeft de correctioneele rechtbank van Autwerpeu den officieelen prijs van het menschelijk neu- zenvleesch vastgesteld, dat tot hiertoe, bij onze weet, nog aan geenen vasten tarief onderworpen was. Nen gendarm had m eene fransche keleere een klein, een heel klein stukjen uit den neus van eonen kalant gebeten en hij werd veroordeeld om 10 piasters af te djokken. Een practicus is daarop begon nen met nen neus te cubeeren en in evenredigheid de prijs er van te berekenen en hij beweert dat nen fatsoenlijken gevel en dan moet het nog geenen buitengewonen zijnwel duizend fr. opbrengen kan. De regel van Jurisprudentie schijnt hierop te berusten, dat degenen die een neus schendt, een heel aange zicht schendt. Van den gevel afblijven, zal dus het voorzich tigste zijn. Met Baafmis, 1 October, zal prins Albert te THunchcu trouwen met prinses Elisabeth, 't Zal eersteklas, zijn, of en hoorde niet goed Na de inzegening van het huwe lijk zal er een dejeuner plaats hebben, waarna het doorlucht jong bruidspaar op speelreis zal gaan. Mevrouw de Baronnes Maria de Redwitz, thans eeredame van prinses Elisabeth, zal de sleep dragen der jonge bruid tot op het oogenblik dat zij voor het altaar nederknielt. Na het huwelijk zal mevrouw de Gravin d'Oultremont, de nieuwe Belgische eeredame, de sleep dragen bij het uitgaan der kerk. Drij koningen zullen bij de plechtigheid aanwezig zijn. Leve Bresci Leve de Anarchie Het lijden van Bresci zal gewrokc.i worden. Al die plakaaten zijn bij middel van purperen inkt en in schriftdruk ge trokken De policie heeft ze natuurlijk doen verdwijnen. Al die plakbrieven waren in het Vlaamsch, en dit zou bijna doen ge- looven dat de Amerikaansche anar chisten hier kennissen hebben, die het opstel voor hen vertaalden. '1 ls ongelooflijk N iettegenstaande den overgrooten opslag van 't papier, worden niettemin alle drukwerken, met bij zonderen spoed en zorg voortdurend ten onzen bureele uitgevoerd aan de oude allergoedkoop ste prijzen. 2 PHILOSOFEN. Wij hebben over eenige dagen gemeld, in onze buiten- landsche tijdingen, dat een goed twintigtal anarchisten uit Amerika vertrokken was naar Europa. Depechen kwamen gisteren avond melden, dat die kerels het op Antwerpen gemunt hadden. En, onze inlichtingen, dezen morgend genomen, brach ten ons tot de ontdekking dat heel die bende, in 't oog ge houden door eenen engelschen detectieve, per Harwichboot aankwam, en toen werd overgenomen door een anderen po- liciespeurhond, die standvastig in Antwerpen verblijft. Parijs schijnt het doel hunner reis te zijn. Doch alvorens daar heen te trekken, schijnen zij hier toch sporen van hun verblijf te hebben willen achterlaten. Zoo vond men namelijk dezen morgend op den gevel van het koninklijk paleis, op de Meir, en op andere plaatsen, eene kleine plakkaat gehecht van den volgenden inhoud Proletariërs In 1898 werden 785 arbeiders veroordeeld tot eene geza menlijke gevangenisstraf van 1269 jaar, 6 maand en 14 d. 700 werklieden werden vermoord in de straten van Mi- lanen. De uitgehongerde arbeiders en de vermoorde broeders zijn gewroken door Bresci. Leve Bresci Leve de Anarchisten Dood aan de Burgerij Op eene andere plaats kreeg men te lezen Een gebed voor Umberto. Leve Bresci Leve de Anarchie 1 Nog elders kreeg men te lezen Leopold, wat doet ge in den Congo Denkt aan uwe bondgenooten. Ravachol is nog niet dood. Rubens doorwandelde eens met zijne leerlingen de omstreken van Madrid, en liep gevalliglijk in een zeer streng klooster biuneuMet verwondering trof hij daar iu de arme koor der kerk een schilderstuk aan, waar de grootste kunst iu doorscheen. Deze schildering verbeeldde de dood van eenen monik. Rubens riep zijne leerlingen, toonde hun het meesterstuk en allen bleven met hem verbaasd voor hetzelve staan. En wie mag toch de schilder zijn van dit wonder stuk was de vraag. Er stond weleer een naam onder, maar hij is met zorg uitgeschrabt, was het antwoord. Rubens verzocht den overste der kloosteringen eens bij hem te komen en vroeg den grijsaard wie de kunste naar was die hem zoo groote verwonde ring baarde. Hij heeft de wereld verlaten. Dood riep Rubens uit, dood 1.... En niemand heeft hem tot hiertoe ge kend, niemand heeft met verbazing zij nen naam herhaald, zijnen naam die on sterfelijk moest wezen, zijnen naam die wellicht den mijnen zou overtreffen. En nochtans, vervolgde de groote kunste naar met edelmoedige trotschbeid, nog- tans, mijn vader, ik ben Rubens 1 Op dit woord ontglom er een zonder linge gloed op het bleek gelaat des o- verste zijn oog vlamde, en zijne blik ken, op Rubens gevestigd, gaven meer dan nieuwsgierigheid te kennen; maar die opgetogenheid duurde niet laug. De monik sloeg de oogen neder, kruiste de armen op de borst en herhaalde De kunstenaar heeft de wereld verlaten. Zijn naam, miin vader, zijn naam, om hem de wereld door te verkonden, om hem de eer aan te doen die hem toekomt De monik sidderde koude zweet- druppelen braken hem uit het voor hoofd en rolden langs zijne uitgemer gelde wangen zijne bevende lippen krompen ineen en stonden als op het punt van het geheim te ontdekken dat hem alleen bekend was. Zijn naam, hervatte Rubens. De monik maakte een plechtig teeken met de hand Luister, sprak hij, gij hebt mij slecht verstaan ik heb u gezegd dat de schilder van dit werk de wereld heeft verlaten maar ik wilde geenszins be duiden dat hij dood was. Leeft hij leeft hij O maak hem kenbaar maak hem kenbaar Hij heeft van de wereldsche zaken afgezien hij is in een klooster hij is monik. Monik mijn vader monik Zeg mij in wat klooster want.... Ik zal u noch het klooster noemen noch zijnen naam zeggen, hernam de monik, met een vast besluit. Meent gij dat die man, eer hij de wereld verliet, en roem en geluk vaarwel zegde, niet hevig gestreden heeft tegeu dergelijk besluit Meent gij dat het hem geen droevig afzien, geene bittere smart ge kost heeft, om eindelijk te bekennen, zegde hij, zich op de borst kloppende, dat alles hier op aarde niets is dan ij- delheid Laat hem dan gerust sterven in de schuilplaats waar hij ingetreden is. Verders uwe pogingen zouden vruchteloos wezen, het is slechts eene bekoring waarover hij zoude zegepra len, vervolgde hij, en wapende zichjmet het teekeu des heilig kruis, want God, wiens goedertierenheid hem geroepen heeft, zal hem zijnen bijstand niet wei geren, zal hem uit zijne tegenwoordig heid niet verdrijven. Maar, mijn vader, 't is de onster felijkheid, die hem ontsnapt. De onsterfelijkheid is niets bij de eeuwigheid. En de monik trok zijne kap over het voorhoofd, veranderde van rede en Rubens drong niet verder meör aan. De vermaarde Vlaming trok aan het hoofd zijner doorluchtige leerlingen het klooster uit, en allen, Rubens, Van Dyck, Jordaens en Van Thulden, keer den in stille mijmering terug naar Ma- drid. De kloostervoogd trok zijne cel bin nen, en neergeknield op eene stroomat, die zijn bed uitmaakte, stuurde hij een vurige bede tot God. Daarna verzamelde hij penseelen en kleuren en een palet, dat daar op den grond lag, en wierp het al in de rivier, die onder zijne venster voorbijliep. Ee nige oogenblikken beschouwde hij met droefgeestigheid deze voorwerpen die op het water ver wegdreven. Toen zij verdwenen waren, begaf hij zich weder om tot het gebed, geknield op zijne stroomat vóór een houten kruis. Zondagrust. Zoudag aanstaande zal de apotheek open zijn van M. Meganck, in de Leo- poldstraat Vlaamsclic Kermis. Wy vernemen dat toekomende maand eene Vlaamsche Kermis zal geopend worden, in de ruime zalen eu hof der Jongelingspatronage St-Jozef. De Turners, de maatschappijen en bijzondere familiën onzer stad hebben reeds hunne medewerking belooft. Alles belooft opperbest te zullen gelukken. Maar elk moet meehelpen, elk, al wat katholiek is. De Volksstemvan haren kant, zal niet ten achteren blijven. Prijsdcclingen. Ons nummer van toeko mende week zal een schoon verslag bevatten over de plechtige prijsuitdeelingen aan de leerlingen onzer beide Jongens- en Meisjesscholen der Stad. Overlijden. Woensdag is in het klooster der Theresianen alhier godvruchtig overleden, de Eerw. Moeder Theresia-Jozef van het H. Hart vau Maria, gewezen priores, in de wereld Maria-Theresia- Eleonore Raman, van Erembodegem. De eerbied- weerdige overledene was 76 jaar oud en telde 45 jaar religieus leven. De lijkdienst zal plaats hebben in het klooster, Zaterdag, om 8 uron. Wij bevelen hare Ziel in de godvruchtige gebeden onzer Lezers en Lezeressen. R. I. P. Steun geeft IVIocd, onze wakkere Turnclub, nam verleden Zondag te Sint Nikolaas deel aan den Grooten lokalen Turnprijskamp en behaalde er een eerste prijs met de wapens, en een derde voor gezamenlijke oefeningen. Aan den achtbaren Heer Voorzitter M. Karei De Wolf een hartelijk en welgemeend Proficiat 1 HET VRAAGT OVERAL LEUVENSBIER der gunstig gekende Brouwerij Frans Br uwé, AAIsSV. Geboorten Mannelijk 13 Vrouwelijk 14 27. Huwelijken. M. De Buck loodg. met P. De Raedt zb. J. De Neef tw. met H. Vereecken tw.C. RiDgoir tw. met A. De Neef tw. C. Van den Branden dagl. met M. Verhofstadt br. Overlijdens. A. De Wolf vr. De Wolf zb. Kerrebroek.J. Van Mol W' Commerman zb. 57 j. Breedestr. M. De Gendt vr. Eeckhout zb. 75 j. St.Jobstr. P. Tondeur vr. De Waele zb. 24j. Kerkstr. M. Nuffel vr. Meerschaert zb. 36 j. Scherrestr. 10 kinderen onder de 7 jaren. lit an vrnnD-t k°°P kamion niet te groot. Vlnagl Adres ten bureele dezer. Te koop 3 rijwielen in allerbesten staateen aan 125 frank, een aan 100 en een aan 73 frank, bij M. Victor Segers, werktuigkundige, Leopold- straat. Baard- en Haawocé specialiteit van Dames-coiffuur Coiffeur, Botermarkt, 2, Aalst. Gewezen gast van de bijzonderste huizen van Brus sel en Antwerpen. Spoedige, zuivere en zorgvuldige bediening. A tofiNenirnl. schoone DOG CAR, twee wielen, voor vier mannen aan de prijs van 350 fr. Bij d'heer Em. De Coen-Moyersoen Aalst. Ta hnnn bij M.Schepens te Hotstade, kussen r en krepier, zoo goed als nieuw, aan gematigden prijs. bureele dezer. eeu Tandem zoo goed als nieuw systéme 1899 zich te bevragen ten bij M. Leo DE NUL, Gentschepoort, Aalst Canadaplant soenen. Wilgenplantsoenen, Kerselaars, Appelaars, Merbe- laucn, Peerlaars, en alle andere soorten van l'ruitboomen alsook een hoeveelheid Thymoes voor te planten of droogen To TT 11 no ia Een schoon en gerieflijk Huis TJAU LU de Stoofstraat, thans bewoond door J. De Waepenaert. Zich te bevragen bij M. Felix De Hert-De Coen, Brusselschestraat. heid en gedommel in de ooren door de Artificieele Oortrommels van den Institut Nicholson, heeft aan haren Institut de somtne vau 25,000 fraukeu gege ven, opdat alle doove menscheu die geene midde len beo ben, zich de Oortrommels kosteloos zouden kunnen verschaffen. Zich bevragen aan den Insti tuut Longcott, Gunneesbury, London, W. M.D. DE ROECK, gediplomeerde boomteeltkundige, heelt de eer het Publiek kenbaar te maken, dat er bij hem te verkrijgen is eerste kwaliteit van Sparrenhout voor bak kers, alsook boonstaken en houillekolen. Adres Tragel, Zwarten Hoek, Aalst. uit tei hand te koop een zoo goed als nieuw STOOMMA- ClIIENvanö paardenkracht. In volle werking dagelijks zichtbaar. Zich wenden ten kantoore van ons blad. bij Silvaiu De Nil, te Aalst-Mijlbeek, eerste klas vantonne- zaad, extra puik, alsook klaverzaad, eigen gewin. ijeivoiiicu eer3te kwaliteit van boonstaken en koppestaken, aan voordeelige prijzen. meester-schrijnwerker, met ter woon gevestigd Scherreveldstraat, N1' 47, Aalst, heeft de eer het geacht Publiek kenbaar te maken, dat hij zich ge last met het kuischen van oude Meubels, Poorten, Kunstvoorwerpen, enz., in eiken of welkdanige soort van hout. Deze nieuwe specialiteit, waarvan de uitslagen uitmuntend zijn, laten snijwerk (sculp tuur) en verdere versieringen ongeschonden, in hunnen natuurlijken aard. Door eene verzeker de waarborg en eene onberispelijke uitvoering zij ner werken, hoopt hij de gunst van zijne talrijke klanten en het geacht Publiek te blijven verwer ven. LEO CORTEN, Meester-Schr ij n werker Schei'rcveldatraat, JV' 47, Aalst. BAARD- en HAARSNEE Coiffcerdcr, Lange Zontsfraat, AALST. Specialiteit van dames-coiffuur en alle slach van hairwerk voor theaters. Parfumeries. Bors tels vau alle slach. Scheersraessen vau de beste Engelsche merken. Abonnement. Miuis van vertrouwen Koopt uwe nieuwe Velos ia de Kapellestraat, N° 11, met altijddurende waarborg op alle breuk of fouten van constructie. Vernieuwiug van machienen aau prijzen buiten alle concurrentie door mijne bijzondere installa tie is geen enkel huis der stad gemachtigd te wer ken aan betere voorwaarden. L. Van Haver-De Wilde, 11, KAPELLESTRAAT, 11, AALST. TTT K OOP eene 8oe(^e HARMONIUM. 2 spelen, 10 registers. Zich te bevragen bij M. A. Teurrekens, koster van St.-Joseph 112, Boulevard Anspaeh BRUXELLES Grand choix de moubles ueufs et d'occasi- on. Vente a l'aaiiable. Ventes publiques tous les mardis, mercredis et Veudredis, a 2 heures. Expédition eu Province Succursale et garde-meubles ij), rue des Cliartrcux. Mdvl 1847 In inwriki In gebruik. i PIMstert z1)h mm geneesmiddel «eert JUiIiCOCK S xtjn de eeelg «ere onfeilbare Poreuze Pleisters welke gemaakt worden. Biecht daarom steeds dringend die van Allcock. NEEMT QEKN ANDERE. Verkrijgbaar bij aUa Apotheken. Ala gy Likdoorns hebt, zoo gebruikt Alloock's Likdoorn pleisters. i W/BEXE2M Eenlg bijzonder veroorloofd middel. y—r iühchti0K«B, I ch te bin agen bij llltTlAB ran LIEFDE. 1C5, Rue St-Dominlqus,Parijn QUINET, Apoteker-Cbimist, 1Pstsags Saulnier, Parijs. Algemeen Depotch. df.laore, Bruxeiiea. in alle «poTtKiN. Vlutichrift Franco. BMAMNilMNNNeNWNNNAAAA» Depot bij M. Da Valkeneer, Esplanade.

De Volksstem | 1900 | | pagina 3