AALST- MIJLBEEK. CHRISTOFLE STADSNIEUWS. WERKMANSPENSIOEN. - en Salles de Ventes St-IcM IBRUXELLESj TOO\EËL\Ii:U\VS. Huldebetoog aan Krüger. Het liedje van de Gemeentekas. n. Mijlbeek, da.\imme,r als Mijibeek, k Koninklijke Harmonie. Burgerlijke Stand, Aalst. LUIBRECIITS Kerkelijk nieuws. Aan onze Lezers. der Stad Aelst. Opziener Schoone occasie. Te verkrijgen Uit oorzaak van vergrooting TE KOOP Te bekomen Succursale et garde-meubles Wielrijders VÉLOCIPÈDEN OP CREDIET 5 FRANK TER WEEK. Aan de dooven - Eene ":iJke dT0' Tlkfe SALON van COIFFUUR Huis Prosper Guillot, LEO GOKTEN, COUVERTS ORFE VRERIE 31 MÉDAILLES D OR 5 DIPL! D'HONNEUR Exigerlenom CHRISTOFLE surchaque DÉPOT CENTRAL Rue S1 Jean 2 Viana, grauwde hij hoeveel ronden voor het gezel schap is u dit waard Het wijf wikte... Mij niet bestelen, hoort ge Ik ben wakker, goed wak ker zelfs, en.... Viana woog en schatte... 't is het laatste wat ik bezit. De marketenster legde lieflonkend haren arm over zijnen hals, vezelde hem iets in het oor, waarop de dronkaard met eene ijselijke godslastering antwoordde en het juweel op de drinkschaal sloeg. Opnieuw werden de potten gevuld, andermaal gingen zij rond. De toeloop groeide steeds aan men vocht aan de deur om binnen te geraken. Zóo gaat het! ginnegabde Ricardo, duchtig de kan aan sprekende Yolanda haar licht hing te hoog en dat deugt ook niet, want dan waait het uit 1 De el... De eletto is een bandiet 1 bulderde Mario. Ik her haal mijne woorden voor al wie het wil Ge moet daarom zóo hard niet schreeuwen. Denkt gij dat we doof zijn Hebt gij lust dit af te strijden, fllauwerd Dat niet, maar... Maar wat spionnen nestelen te alle kante... Gij weet toch wel, dat van Navarese eene Vlaamsche schoone opgesloten houdt bulderde de zatterik. Elk... weet dat, Mari... o... o... Laat mij... Hewel Hewel,... ik krijg vaak... En dat hij van over lang eenen pik had op ons beider stamgenoote Laat ons... eens tik... tikken, brabbelde de andere zuiper en zijne hand zocht den beker, wanneer hij al met eens het evenwicht verloor en met het hoofd tegen den toog hotste. Wat ik zeg, kan noch mag niemand mij betwisten robbedoesde de Castiliaan met steeds klimmende woede en hij richtte zich op. Wie, denkt ge, heeft Yolanda vermoord Wie Wat hort er u Slaapt, ge, duivelsjong Wel... Wie... Spreek, domoor, anders plant ik u mijoen dolk tusschen de ribben n En werkelijk, daar flikkerde het kruismes van den woes- taard boven de hoofden. Ditmaal dreigde het tooneel eene ge vaarlijke wending te nemen. Maar, of nu Mario's woorden eenigen indruk op den bedwelmden wapenmakker maakten, hij opende de oogen en hakkelde Wie,... Mario,... Vlaamsche slang... Neen, neen, diabolo Eletto,... droef,... tranen... praatte Ricardo. Droef! Tranen grijnsde Mario. Huichelarij, valsch- heid, ja! van Navarese, en niemand anders dan hij, is de moordenaar onzer vriendin... Hola, Ricardo, hoort ge mij niet Luider snorkte zijn gezel duchtig voort. Mannen en vrouwen zwierden in een woesten dans door de gelagkamer, stootten bekers, kruiken, banken omver, sleur den den tierenden Spanjaard kwaadschiks in den zwaaienden kring rond. Allen jokten met zijn gebrul, schertsten met zijn geloei en haast rolde de rampzalige in den hoek bij zijnen makker. Onverpoosd klonk het gezang, gingen de kannen van mond tot mond en terwijl plukhaarden de marketensters on der elkaar om den buit. Niet waar, het ging er recht druk toe in den Arend (1) Op dit tijdstip telde men drie herbergen in de Molenstraat, te we ten deze waarvan spraak, de Croone en de Biecorf. Lager af, eigenlijk op de Werf, had men ook de Zickele. (2) Er waren muiters, zegt Strada, die, bij de verwoesting van Ant werpen, hun goud smolten en daarvan borstkurassen lieten maken, welke zij dan zwart verfden. (Wordt voortgezet). Eene tweede uitgaaf van het blijspel Eene Jas op Reis, Mu ziek van Jozel Cammaert, ziet het licht. Bericht aan de liefhebbers. Deze die hunne bestellingen deden, zullen bin nen een drietal dagen bediend worden De prijs blijft 1 fr., muziek niet inbegrepen. Uit het verslag over onze werkzaamheden aan de openbare vergadering van 12" dezer te Brussel medegedeeld, blijkt dat er ons reeds zoowel uit het Walenland als uit het Vlaam sche land bij honderde inteekenlijsten zijn toegekomen met talrijke handteekens bekleed, en de gezamenlijke bijtreding van meer dan 550 groepen, van wege Onderwijzend Perso neel, studenten en leerlingen van Hoogescholen, Seminariën, Athenea, Middelbare scholen, Colleges en Normaalscholen, van wege Toon-, Tooneel- en Letterkundige maatschappijen van hoofdbestuur en afdeelingen van Davidsfonds en Willems fonds, Tan kringen van allen aard en alle politieke kleur en schakeering. (Stemme de Boeren van Transvaal). I. Wie kent er 't dorp Waar dat de wet wou vloeren Het schoolhof van de jongens de tonnerre 1 Niet met plavei, het zijn al ander toeren, Maar met, wacht eens. tip de chemin de fer. Refrein Het is het dorp waar blauwe en groene tisten Met veel plezier, tot ieders groot profijt, Al bovenarms het kostlijk geld verkwisten, Door wijs bestuur gespaard iu vroeger tijd 1 Wie kent er 't dorp, waar om naar steen te schrijven De slimme vent die zóó goed fransclr verstaat Beloond werd met tweehonderd ziivren schijven, Met d'hoop nog meer te krijgen vroeg of laat? Hl. Wie kent er 't dorp waar iemand geld mag trekken Voor school te doen in eene leege klas, Naar zoo 'nen post, zou elk hem wel verrekken Geen spierken werk en altijd geld in kas 1 Onze lezers hebben met genoegen in ons nummer van verleden week het Ko ninklijk Besluit gelezen, waarbij de stichting der nieuwe parochie Mijlbeek bepaald goedgekeurd en onder de be scherming van O. L. Yr. van Bijstand geplaatst wordt. Dit nieuws vloog als eene verblijden de mare rond stad en gehucht en werd alom met geestdriftige vreugde ontvan gen, zoowel in de stad als bij de Mijlbe- kenaarszelfwant Aalst, Mijlbeek zeer verknocht is. Voortaan zal dit belang rijk gehucht in staat zijn, om zich vol gens zijne bevolking op waardige wijze te ontwikkelen en in groei en uitbrei ding zich steeds meer en meer uit te breidenals herkende parochie, zal Mijlbeek in de toekomst, hare eigene kerk, hare scholen hebben, om zoo te spreken, zich bewegen op eigen grond. De handel zal er bloeien, het onderwijs zal er als een beschermende schutsen gel de jeugd naar zich trekken, de gods dienst zal er in eere blijven en de goede zeden zullen er heerschen en aan Mijl beek een jong geslacht verschaffen, waaruit eens kloeke, brave werklieden, gezonde rechtaardige landbouwers zul len opgroeien. d 7 schitterende parel in de kroon onzer gravenstad uitblonk, zal, dank aan de pogingen van ons Ka tholiek Gemeentebestuur, eene mach tige, schoone parochie worden, en zulks in een kort tijdbestek. Wij zeggen: dank aan het Katholiek Stedelijk Bestuur van AalstWie zou hier de werkzaam heid, den onverraoeibaren iever, de be langstelling onzer Bestuurders durven loochen in de aanwezigheid van dit nieuw Hospitaalkwartier, die breede, schoone straten, die welgelegde voetpa den, aangename boulvards, wel onder houden steenwegen en eene voortreffe lijke verlichting?... En nog is zulks maar een begin De naaste jaar slaat men de hand aan eene prachtige kerk, waardig van de Mijlbeeksche bevolking; een boulvard gaat getrokken worden door de Bergemeerschen tot aan den Brusselschen steenweg, enz., enz... Zie daar daden, die vrij wat meer gelden dan al de holklinkende woorden en ij de le schimpwoorden onzer politieke tegen strevers. Ook weten de Mijlbekenaars wel, waar de wis ligt, en gelijk in het verleden zullen zij ons Stadbestuur im mer dankbaar zijn en verkleefdheid be- toonen gaat een nieuw tijdperk intreden, ecnt> tijdperk van zedelijke en stoffelijke ver heffing Uwe zelfstandigheid, door 's Konings zegel bekrachtigd, zal voor u, met den bijstand van God, de beste vruchten afwerpen Ons werkvolk, zal met gemak zijne christelijke plichten kwijten en steeds de troostmiddelen on- zes H. Godsdienst bij de haud hebben met meer gemak zullen zij de zondag- rust genieten de volkskinderen znllen er, onder de vaderlijke bescherming onzer Geestelijkheid en van bekwame meesters ter school gaan, Zondagscho len en Patronagen bijwonen de moe ders zullen hunne harten verlicht voe len hunne kinders zijn aan goede han den toevertrouwd en zullen in 't huis houden eens een krachtigen onderstand en den troost hunner ouders wezen... Ziedaar de vruchten van eene nieuwe parochie Wie zal ons zeggen wat al goeds zij aan de samenleving verschaft?! Dat heeft het Kath. Gemeentebe stuur van Aalst tot stand gebracht Heil ons achtbaar Schepencollege, heil onze gemeenteraadsleden Een Mijlbekenaar. Zondsigrnst. Zondag aanstaande zal de apotheek open zijn van M. De Valkeneer, op het Esplanade plein. Zondag 25 November aanstaande viert onze Koninklijke Harmonie Al Groeiendbloeiend haar Ceciliafeest. Binst de mis van 11 uren, ter St. Martenskerk, zullen, onder het bestuur van den heer Walpot, de volgende stukken uitgevoerd worden Buy Bias, ouverture van Mendellston. Czardas divertissements van Grossman. Een onzer Medewerkers heeft ons eene beknopte levensschets meêgedeeld van M. Walpot, de Be stuurder onzer Koninklijke Harmonie. Wij zullen die in een onzer volgende nummers laten verschij nen. Brand. Maandag avond, rond 7 ure, ont stond er brand in eene tweewoonst gelegen op den Ouden Dendermondschen steenweg en bewoont door de huisgezinnen Vonck en de Mol. Het huis van de famillie Vonck is ten gronde afgebrand. Schier geene meubels konden gered worden. Dank aan de spoedige tusschenkomst van de brandweer konden de aanpalende gebouwen gevrijwaard wor den. De twee woonst hoorde toe aan den landbou wer Bernardus Vonck. De schade door verzekering gedekt, beloopt ongeveer 2500 frank. Geboorten Mannelijk 9 Vrouwelijk 09 18. Huwelijken. E. Kaesen, bed. met M. Rigolle, z. b. M. Moens, bierbr. met R. Tolleneer, bez. J. Thien- pont, tw. met M. Dierickx, herb. V. Keymeu- len, werkm. met F. Baeyens, br. L. Smekens, tw. met M. Medaerts, tw. Overlijdens. T. Van der Maelen, z.b. 86 j. Leopoldstr. C. Thomas, wr Van Geert, landb. 79 j. Bergekauter. M. Van Herreweghe, vr. Verbestel, z.b. 43 j Eilandstr. C. Persoons, gepens. 34 j. Moorselb. R. Van den Eede, vr. De Meyts, z.b. 61 Ach- terstr. L. Podevyn, m. De Doncker, smid, 59 Groenstr. F. Wyndaele, w° DePues, z. b. 80 j Oude Denderm.stw. 4 kinderen onder de 7 jaren. Vrederechter Spiegels, die nog wel 28 zaken dien dag te behandelen had, suk kelde met de getuigenis van boer Lui- brechts. Zijt ge getrouwd Ik was getrouwd, edelachtbare. Met wie waart ge getrouwd Met eene vrouw, mijnheer de ju- ge. Drommels, dat spreekt van zelf. Hebt ge ooit gehoord dat iemand met 'nen man trouwde Ja wel, mijnheer, mijn zuster, zei Luibrechts. Priesterlijke benoemingen. De E. H. De Cuyper, pastoor van Poeke sedert 32 jaar, heeft zijn ontslag geveven. DeE. H. Th. Van Hulle, al daar aldaar onderpastoor benoemd met recht van opvolging, vervangt hem. STAD AELST. Het College van Burgemeester en Schepenen der stad Aelst brengt ter kennis van eenieder dat, te rekenen van Maandag 12 November 1900, alle werkdagen ter uitzondering van den Zater dag, van 9 tot 11 uren 's voormiddags, op het bu reel van de Werkbeurs, ten Stadhuize, de aanvra gen zullen ontvangen worden tot het bekomen van het Werkmanspensioen. Degenen die zich op dit bureel willen aanbieden dienen zich te voorzien van het huwelijksboekje, de geboorteacte, of andere stukken benoodigd tot inlichting hunner vraag. Bericht zal gezonden wor den aan de reeds ingeschrevenen om de vereischte inlichtingen te komen geven. Het wordt aan de belanghebbenden herinnerd 1° dat degenen die voor 1 Januari 1901 den ou derdom van 65 jaren zullen bereikt hebben, hunne aanvraag tot pensioen ten laatste den 31 Maart 1901 moeten ingediend hebben 2° dat al wie voor 1 Januari 1901 geen 58 jaar oud is, geen pensioen kan genieten, tenzij hij het bewijs levert stortingen te hebben gedaan in de staatspensioenkas aan dezen wordt dus aanbevo len zich zonder verwijl te laten inschrijven in eene herkende pensioenkas. Aelst, den 5 November 1900. De SecretarisDe Burgemeester en Schepenen Oscar Reyntens. M.-L. Gheeraerdts. De Besturende Commissie der Burger-hospiciën van Aelst, heeft de eer het publiek te berichten dat zij, in hare gewoonlijke Vergaderingszaal, op Maandag; 22 November 1900, om 9 uren voormiddag, zal overgaan, bij gesloten Soumissiën, tot de openbare aanbesteding der levensmiddelen en andere voorwerpen, beschikt voor het dienst jaar 1901. Het kohier van lasten en bespreken berust ten Bureele der voormelde Commissie, alwaar eenie der er kennis kan van nemen, van heden tot den dag der Aanbesteding, van 9 uren tot 's middags en van 2 tot 4 uren des namiddags. Aelst, den 22 October 1900. De Secretaris, De Voorzitter, Feans CRICK. Bon Paul BETflUNE. ceiK-r goede verzekeringsmaat schappij vraagt iu het land van Aalst en omstreken goede agenten, voordeelige conditiën. Schrijven aan Emiel Van LiedekerRe te Meire. Te koop 3 rijwielen in allerbesten staateen aan 125 lrank, een aan 100 en een aan 75 frank, bij M. Victor Segers, werktuigkundige, Leopold- straat. bureele dezer. Koopt zonder uitstel den Benedic- tus kalender en almanak van O. L. Vrouw van Affligem. 't Is een boek die U de gezelligste winteravonden gaat rr, verschaffen. Hij is verkrijgbaar in ons Te koon een Tandem zoo goed als nieuw bureel aan den spotprijs van 0, 30 een- 1 1 systerae 1899 zlch te dragen ten tiemen, franco per post 0, 36. Wie er zes bestelt ontvangt den 7den gratis, maar de verzendingskosten blijven ten laste van den besteller voor elke com- mande beneden de 24. Goede winst voor onze verkoopers. 1 bij Silvain De Nil, te Aalst-Mijlbeek, eerste klas vantonne- zaad, extra puik, alsook klaverzaad, eigen gewin. uit ter hand te koop een zoo goed als nieuw STOOMMA- CHlKNvanö paardenkracht. In volle werking dagelijks zichtl aar. Zich wenden ten kautoore van ons Ilad. schoone DOGCAR, tweo wielen, voor vier mannen aan de prijs van 350 fr. Bij d'heer Em. De Coen-Moyersoen Aalst. bij M. Leo DE NUL, Gentschepoort, Aalst Canadaplant- soeneu. Wilgenplantsoenen, Kerselaars, Appelaars, Merbe- lanrn, l'eerlaars, en alle andere soorten van fruitboomen alsook oen hoeveelheid Tbymoes voor te planten of droogen Tf» hpkomun biJ ,,c Kocck- Tragel, 111 Aalst, eerste kwaliteit van boonstaken en hoppestaken, aan voordeelige prijzen. TV* llii i'jtn Een schoon en gerieflijk Huis met Hof, in de Stoofstraat, thans bewoond door J. Do Waepcnaert. Zich te bevra.,en bij M. Felix De Hert-De Cocn, Bru ssel schestraat 112, Boulevard Anspach BRUXE LLiES Grand choix de meubles neufs et d'occasi- on. Vonte a l'amiable. Ventos publiques tous les mardis, mcrcrcdis et Vcndredis, a 2 heures. Expéditiou eai Province 59, ru© de» Cliartreux. E9H f Koopt uwe nieuwe Velos in de Kapellestraat, N° 11, met altijddurende waarborg op alle breuk of fouten van constructie. Vernieuwing van machienen aan prijzen buiten alle concurrentie door mijne bijzondere installa tie is geen enkel huis der stad gemachtigd te wer ken aan betere voorwaarden. L. Vaii Blaver-De Wilde, 11, KAPELLESTRAAT, 11, AALST. w w genezen is van hare doof heid en gedommel in de ooren door de Artificieele Oortrommels van den Institut Nicholson, heeft aan haren Institut de somme van 25,000 frauken gege ven, opdat alle doove raenscheu die geene midde len hebben, zich de Oortroramels kosteloos zouden kunnen verschaffen. Zich bevragen aan den Insti tuut Longcott, n Gunnersbury, London, W. BAARD- en HAARSNEE Coiffccrder, Lange Zontstraat, AALST. Specialiteit va.n dames-coiffuur en alle slach van hairwerk voor theaters. Parfumeries. Bors tels vau alle slach. Scheersmessen van de beste Engelsche merken. A bonnemeni. Hui* van ve»*lf ouwen. meester-schrij uwerker, met ter woou gevestigd Scherrcveldstraat, Nr 47, Aalst, heeft de eer het geacht Publiek kenbaar te maken, dat hij zich ge last met het kuischen van oude Meubels, Poorten, Kunstvoorwerpen, enz., in eiken of welkdanige soort van hout. Deze nieuwe specialiteit, waarvan de uitslagen uitmuntend ziju, laten snijwerk (sculp tuur) en verdere versieringen ongeschonden, in hunnen natuurlijken aard. Door eene verzeker de waarborg en eene onberispelijke uitvoering zij ner werken, hoopt hij de gunst van zijne talrijke klanten en het geacht Publiek te blijven verwer ven. LEO OORTEN, Meester-Schrij nwerker Sclierreveldstraat, Nr 47, Aalst. 3 GRANDS PRIX

De Volksstem | 1900 | | pagina 3