Het Hoogaltaar fler Sint lartenstt eene plaats vinden? SaUts de Ventes SMlicM LEO GEEROis-AERTS LOOPENDE NIEUWS. Huis Prosper Guillot, OFFICE CE mm Kamerzitting van 21 Maart. Priesterlijke benoemingen. De oorlog tusschen Engeland en Transvaal. STADSNIEUWS. Stad Aelst. Burgerlijke Stand, Aalst. Tp koon Een S°edeQ TILBURY. Zich r te bevrageu ten bureele van dit Te koop bi-i.Mr- SALON van COIFFUUR Tc koop HIPPOLYTE MEGANCK Magazijn van Hoeden en Klakken. KORTE ZOUTSTRAAT, 17, AALST, WILT GIJ LEO GOKTEN, Succursale et garde-meubles WIELRIJDERS VÉLOCIPÈDEN OP CREDIET 5 FRANK TER WEEK. nucoiee ****>£11X18 T-iffÉEMTIUSltf Hij wacht u op de baan van Assche Vooruit Vooruit, op Gods genade Onze Vader, die in de hemelen zijt.... bad Dirka, haar vader bij den arm meerukkende naar den uitgang en met bewonderenswaardige snelheid de trappen opklimmende. Jeroom zag de geliefden vóór hem wegstuiven en de ver maledijde woning ontvluchten. Zij waren gered Een oogenblik bleef hij in den gang stil en zuchtte Ik had, bij duren eed, gezworen den cletto te dooden O mijne wraak,... mijn eed... Schielijk hoorde hij gerucht vóór de deur hij stond als van het hemellicht getroffen en tegelijkertijd voelde hij zich door forsige handen vastgegrepen en te neer gerukt. (Wordt voortgezet.) Heer Opsteller In uw blad van '23 Maart 11. zegt gij dat het u aangenaam wezen zou, en in het belang uwer lezers, van eenige briefwis selaars te hooren spreken over den grooten Outer in Sint Marten. Wil dan zoo goed zijn, mij een klein plaatsje in uw eerstverschijnend nummer voor te behouden. Gansch tegenstrijdig aan de denkwijze van den correspon dent Grapheus Scribonus zeg ik dat de afbraak van den grooten Outer af te keuren is. Immers, waarom hoelde men met zulke haast te werk te gaan (1) Daarbij, men kon dit werk uitgesteld hebben tot aan de be noeming van den nieuwen heer Deken. Het was dan toch nog tijd om maatregelen te nemen, na diens oordeel er over ge hoord te hebben. Klaar bewijs van wantrouwen Hadde menSinte Marten wederom op zijnen troon geplaatst, men hadde voorzeker wijzer gehandeld dan nu Want, wat Graphaeus Scribonus de verlossing van St. Martinus- kerk noemt, dat noem ik eene dwaasheiddie door alle wel denkende Aalstenaars zal betreurd worden. Recht voor de vuist. (1) Hier volgen een vijftal regels, die met de kwestie niets gemeens hebben. Wij kunnen ze niet opnemen. Alleen het Kunstbelang wordt in ons blad besproken. (Red.) Budget van Landbouw 1901. Onze geachte en onvermoeibare Volksvertegenwoordiger M. Baron Leo Bethune, komt, samen met M. Davignon, het volgende amendement aan artikel 9 van 't Budget van Land bouw voor te stellen Gezien de schade, jaarlijks door het mond-en klauwzeer aangericht, stellen wij voor, in artikel 9 der Begrooting een bijkomend krediet op te nemen van 10,000 frank. Deze som zou als belooning worden toegekend aan hem die een middel zou vinden tot voorkoming van die ziekte. (Get.) Bon Leo Bethune. J. Davignon. Dat deze zoo volksgezinde voorstel bij onze landbouwers hartelijk welkom geheeten wordt, hoeven wij niet te zeggen. Vandaag viel ons een omzendbrief in de handen, rondge- stuurt door de Sociètê Intercommunale pour la protection des Foirs et Marcheswaarin het voorstel der heeren Bethune en Davignon warm werd toegejuicht, en waarin wij, o. a., le zen Wij wenschen vuriglijk dat de Kamer van Volksvertegen- woordigers eene gunstige stemming op dit voorstel uitbren- ge. Het is daarom, Mijnheer, dat wij U dringend bidden al uwen invloed in het werk te stellen bij de Volksvertegen- woordigers van uw arrondissement, opdat zij het amende- ment Bethune zouden ondersteunen. In den naam van de landelijke bevolking van ons arrondis sement, wenschen wij onzen weledelen Volksvertegenwoordi ger hartelijk dank voor zijn edel streven tot opbeuring van de Landbouw. Hij toont door zijne dadeu, dat hij het werkelijk wèl meent met het kiezerskorps, dat hem, van zijnen kant, zooveel verkleefdheid betoont. Die daden zeggen wat meer dan al het ijdel gezwets van een troepje schijnheilige volksbe driegers De groote Turk de Sultan moet een rare vieze apostel zijn. Het volgende vermakelijk berichtje wordt uit Constan- tinopel aan de Times geseind De Sultan heeft aan de schouwburgbesturen streng verboden treurspelen op te voeren, omdat deze de stemming van het volk, die kalm en opgewekt behoort te zijn, veel te treu rig en te somber maakt. Alleen blijspelen en kluchtspelen mogen opgevoerd worden. Wie denkt gij nu de grootste treurspeler van allen, zou het de groote Turk zel ve niet zijn hij die destijds feitelijk de gruwelijkste moorde- rijen van Armenië deed begaan, en die nu niet meer lijden kan dat zijn onderdanen comediespelen zouden bijwonen, waardoor ze in treurige stemming zouden geraken. Logiek is een aardig woord, dat rijmt met elastiek, en is bijna even zoo rekbaar als het laatste. De dieven te Brussel en elders worden al meer stout en minder kiesch vroeger zegde men dat ze niets lieten liggen dan dat te heet en te zwaar is, doch voor zwaar werk staan ze ook niet meer stil. Te Schaerbeek heeft men deze week drie kerels aangehouden, die de buffels van de wagens losschroefden om er de ressorts uit te stelen, en ten slotte trokken zij er met eene brandkast vandoor, die bij de 1000 kilos woog.,.. Of't niets was Men spreekt soms van kosten op 't sterfhuis daarvan mogen de Engel- schen volop meepraten. Maandag werd er in het Lagerhuis een bijgevoegd krediet gevraagd, om de begrafeniskosten van Koningin Victoria te dekken, die tot een totaal beliepen van 35500 ponden sterling, zegge 887 duizend 500 franken, 't Is kolossaal Met Paschen, zullen de Engelschen daarbij nog een zonderling paascheitje in hun nest vinden. In de eerste dagen na Paschen zal de begrooting in het Lagerhuis neerge legd worden, die sluit met een te kort van 1 milliard 600 mil- lioen franken 't Is een vuil eitje dat besmeurd is met bloed en schande en dat in den Transvaal uitgebroeid werd, door den ongelukkigen oorlog tegen de vrije Boeren in Zuid-Afrika De oorlog van Transvaal is de schuld van dit overgroot gat in de kas. Den Weekly Dispatch zegt, dat geen aanzien lijke lasten of tariefverhoogingen zullen voorgesteld worden. Het gouvernement zal vragen consols uit te geven, waar van de intresten grootendeels ten laste vallen aan de bezitters van goudmijnen. De kliek van Cecil Rhodes, door wiens toedoen en ten wiens behoeve de oorlog aangegaan is, zal groen lachen, edoch, 't is niet meer dan redelijk, die de pot ten gebroken heeft moet de scherven betalen, zegt Katrien. De oorlog van Transvaal zal ten allen tijde eene droe vige bladzijde in de geschiedenis van Engeland blijven. Om ajuinen te pellen zonder betraande oogen, zijner drie middelen 1. De ajuinen vijf mi nuten in kokend water laten weeken en daarna in koud water leggen. Men haalt ze een voor een uit en begint ze te pellen 2. De ajuinen pellen in eene kom koud water, 't is te zeggen met de handen onder water 3. Een stuksken brood op de punt van het mes steken. Koningin Helena van Italië, die eene blijde gebeurtenis in haar gezin verwacht, heeft honderd wiegen doen gereed maken met volledige toebehoor- ten, om ten geschenke te geven aan ar me Italiaansche ouders, welke op den- zelfden dag een kerstekindeke zullen koopen, als de Italiaansche prins of prinses het levenslicht zal aanschouwen. A propos, van kerstekinderen gespro ken Te $t-C:tthariu;i-Waver heeft het huisgezin Leo verleden week er 4 in eene keer gekocht. Vroeger hebben ze nog een drijling en een tweeling ge kocht. In drie koopen 9, dat kan er door. Die moeten met veel geld zitten, in alle geval, proficiat. De buiten- landsche bladen kunnen soms iets ver tellen, ten bewijze dat ze goed inge licht zijn. Zoo schreef het Berlijnsch socialistisch blad de Vorwarts over ee nige dagen, dat onze koning Leopold op sterven lag, dat de koningin hem met haar automobiel overreden had en volgens het blad was het een tele gram uit Brussel. Zou men uit Brussel werkelijk die kwakkel laten vliegen hebben, of zou de Berlijnsche redacteur die uit zijn eigen kijker gelost hebben? Verleden vrijdag is de Lente begon nen. Wij hebben het er niet eens aan gewaar geworden. Engelauds straf begint zich van nu af al klaar te laten gevoelen. Loontje komt om zijn boont je, zegt het spreekwoord, en Engeland voelt van nu af, dat die oude spreek woorden toch wel iets of wat om 't lijf hebben. Zijne prestige, in de wereld is onvoorwaardelijk verloren, stoffelijk is het gekrenkt en in zedelijk verval is het zijn bankroet nabij. In het concerto der mogendheden waar het vroeger den toon aangaf, is het veroordeeld om ee ne zwakke tweede viool te spelen de Russen halen in China voor hunne oo gen de kastanjen uit het vuur en maai en hen 't gras onder de voeten af. Deze hebben het heel gemakkelijk, hun voor naamste tegenstaander is Engeland, en deze is met hauden en voeten gebonden in Zuid-Afrika in Transvaal. De oorlog in Transvaal zal aan Engeland den ge- nadenslag toebrengen en zeker hadden zij den ongelukkigen oorlog nooit aan gestoken, hadden zij er de gevolgen van kunnen zien. Maar alles vooruitzien is moeilijk en lastig, zei blinde Kobe, en hij stuikte hals over kop in eenen kalk put. 't Is de blindheid niet alleen, die ten verderve leid, maar hoovaardig- heid en geldzucht hebben er ook velen doen vallen. Hoor eens, voerlieden en koetsiers, opgepast en niet gelachen, rechtsaf rijden 't Is bijna tien maan den dat de wet het zoo voorschrijft, en toch zijn er nog die altijd links willen afzetten. Zoo kunnen er ongelukken gebeuren. Opgepast dus rechts af rij den Partijsoep. De provincieraad van Brabant heeft in zijne begrooting een crediet van 25,000 fr. gebracht om verdeeld te worden onder de gemeen ten, die regelmatig soep en kleergoed aan de kinderen der gemeentescholen uitdeelen. De kinderen der vrije scho len mogen op de kom bijten, 't is admi rable 1 Miserable, wil ik zeggen. Een schoon ding die politiek Eh De dijk van den stroom Gua is te Colo- nia Zenete in Italië, op eene breedte van 50 meters doorgebroken. De stad staat onder water. Het gerucht is in om loop dat er 15 dooden en talrijke ge kwetsten zijn. Men zegt dat te St- Petersburg weer een hoogambtenaar vermoord is, waarschijnlijk door de nihilisten. Te Secunderabad is een houwitser ontploft7 kanonniers wer den gedood. Zijn benoemd tot onderpastoors te Lokeren, de E. H. Verhaegen, onder pastoor te Meirelbeke te Meirelbeke, de E. H. Goossens, coadjutor te Destel- donck te Temsche, de H. Tack, on derpastoor te Waasmunster te Waas munster, de E. HSmet, onderpastoor te Sarlardinge te Sarlardinge, de E. H. Boodts, onderpastoor te Doorselare; te Doorselare, de E. H. Wauters, oud onderpastoor te Eist; te St-Gillis-Waas, de E. H. Batens, onderpastoor tc Ver- rebroeckte Verrebroeck, de E. H. Lens, oud-leeraar te Dendermonde te Wetteren, de E. H. Coppens, onder pastoor^ te Ertvelie te Ertvelde, de E. H. Van Laere, onderpastoor te Ba- sele te Basele, de E. H. De Blieck, onderpastoor te Audegemte Audegem, de E. H. Van Ooteghem, leeraar te Geeraardsbergen. De E. H. De Wolf, coadjutor te Sombeke, is benoemd tot coadjutor te Watervliet. Voortdurende aanvallen op treinen. Volgens een telegram uit Durban hebben de Boe ren, op Natallijn, tusschen Heidelberg en Vlak- laagte eenen trein buitgemaakt. Deze trein bevatte naar men zegt: 40,000 kardoezen, veel winterkleeren en eene groote som geld bestemd voor de soldij der Engel- sche troepen. Dat is niet de eerste maal dat de Boeren aldus schoon weer spelen met de soldij der Tommies De vredesonderhandelingen werden ge voerd o ui tijd te wiunen. De Indépendance ontvangt van haren correspon dent te Londen het volgende nieuws Het is met opzet dat lord Kitchener de onder handelingen met Botha eene maand heeft doen duren. Kitchener's plannen waren totaal mislukt en hij had geen wapens, geen munities en geen paarden meer. Hij heeft dit alles kunnen krijgen, terwijl hij de onhandelingen deed duren. Biet commando Kruitzinger De engelsche legerafdeeling Delisle hoopte het commande Kruitzinger te kunnen verrassen op het oogenblik dat het zou trachten de Oranjerivier over te trekken doch Kruitzinger heeft nogmaals de verwachtingen zijner vijanden teleurgesteld; hij is naar het westen getrokken en heeft een deel zijner troepen naar het zuid westen gestuurd. Plunderingen en brandstichtingen. In het oosten van den Oranje-Vrij staat heeft de engelsche legerafdeeling Thornycroft 3000 peerden 3000 runderen en 17000 schapen aangeslagen in de hoop van de Boeren te kunnen uithongeren. Een detachement bereden troepen heeft zondag in den omtrek van Johansburg eene hofstede in brand gestoken die tot schuilplaats diende van een troep Boeren. Zondagrust. Zondag aanstaande zal de apotheek open blijven van M. Renneboog, in de Nieuwstraat. Burgerlijk Eercteeken. De Heer Leo De Paepe, Ontvanger van het Weldadigheidsbureel onzer stad, komt vereerd te worden met het Burgerlijk Eereteeken van lBt0 klas, voor 25 jaren trouwe en loffelijke diensten aan ons Weldadigheidsbureel bewezen. Wij wen schen M. Leo De Paepe van harte geluk met die zoo vereerende en zoo wel verdiende onderschei ding. Het eerekruis prijke vele en lange jaren op zijne borst 1 Het College van Burgemeester en Schepenen, brengt ter kennis van eenieder dat de bureelen Tan het Stedelijk Bestuur, ingericht ten Stadhuize, toegankelijk zijn voor het publiek alle werkdagen van 9 tot 12 uren voormiddag. Al de bureelen zullen gesloten wezen voor het publiek in den namiddag behalve het bureel van den Burgerlijken Stand waar de verklaringen van geboorten en overlijden zullen ontvangen worden van 3 1/2 tot 4 1/2 uren 's namiddags. Op het bureel van den Burgerlijken Stand wor den deze verklaringen insgelijks ontvangen van 9 1/2 tot 10 1/2 uren 's voormiddags. Gedaan te Aelst, ten Stadhuize den 18 Maart 1901, De Burgemeester en Schepenen, De Secretaris, M.-L. Gheeraerdts. Oscar Iteyntens. Geboorten Mannelijk 07 Vrouwelijk 14 21. Huwelijken. E. Van de Gehuchte, foorkr. met H. De Groot, z.b. C. De Pues, voerm. met P. Colin,5.z.b. L. Van Mol, schipper, met S. Van Laken, schip- perrige. Overlijdens. T. Wuytens, w° Moyens, z.b. 70 j. Scherrestr. L. Bombeek, vr. Buys, z.b. 47 j. Zoutstraatp. O. Pruvost, man Vandepitte, regent der Mid- delb. School, 41 j. Schoolstr. J. Bruylant, m. Matthys, likorist, 28 j. Zoutstraatp. C. De Buysscher, vr. Silon, z.b. 54 j. Erembodegemstr. 06 kinderen onder de 7 jaren. 1717IV U1717R Wedt kosteloos aan, aan allen di -LiJult nJjJjU aangetast zyn van eene huidziekte, haarwormen, eczemas, puistjes, huiduitslag, chronische bronchieten, borst-, maag- en blaasziekten, rheumatiek, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod, waarvan men het menschlievend doel zal inzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den heer VINCENT, place, Victor Hugo, 8 te Grenoble, die kostelloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlich tingen opsturen zal. blad. Schepens, te Hofstade bij Aalst, een koppel goede sterke wielen, nieuw sedert verleden jaar. Zij kunnen voor eene handkar dienen. Gematigde prijs. A vii rijpt* °hez M1'- Schepens, a Hofstade lez Alost, un couple Canards de barbarie. Ils sont agés de 8 mois et pésent environ huit kilogrammes. Visibles tous les jours, lis pondent déja. Ils n'ont pas besoin d'eau. BAARD- en HAARSNEE Coiffecrdcr, Lange Zoutstraat, AALST. Specialiteit van dames-coiffuur en alle slach vau hairwerk voor theaters. Parfumeries. Bors tels van alle slach. Scheersmessen van de beste Engelsche merken. A bonne ment Minis ran veet eon teen. 3 ij zere deuren met glas voor veranda. Zich te bevragen Leopoldstraat, 26, Aalst. Agentschap van vrijwilligers met premie voor het Belgische Leger. 50, KEIZERLIJKE PLAATS, 50, AALST, 1600 Fr», en alle voordcelen 1600 Fr». tl Mi HBVIi' en I'll I (HJ I ff l il. I I.I V NIEUWIGHEDEN TROUWE BEDIENING. BILLIJKE PRIJZEN. Keukenmeiden, meiden voor alle werk, boven en kamer meiden, huisknechten, bedien den zoo mannelijke als vrou welijke,die eene plaats zoeken te Brussel of elders n llelgië, mogen in ven aan vertrouwen senrij- BUREAU te Brussel meester-schrijnwerker, met ter woou gevestigd Scherreveldstraat, Nr 47, Aalst, heelt de eer het geacht Publiek kenbaar te maken, dat bij zich ge last met het kuischen van oude Meubels, Poorten, Kunstvoorwerpen, enz., in eiken of welkdanige soort van hout. Deze nieuwe specialiteit, waarvan de uitslagen uitmuntend zijn, laten snijwerk (sculp tuur) en verdere versieringen ongeschonden, in hunnen natuurlijken aard. Door eene verzeker de waarborg en eene onberispelijke uitvoering zij ner werken, hoopt bij de gunst van zijne talrijke klanten en het geacht Publiek te blijven verwer ven. LEO OORTEN, Meester-Schrij n werker Scherreveldstraat, Nr 47, Aalst. 112, Boulevard Anspach BRUXELLES Grand choix de meubles neufs et d'occasi- on. Vente a l'amiable. Ventes publiques tous les mardis, mercredis et Vendredis, k 2 heures. Expedition en Province 59, rue de» Chartrcux. Koopt uwe meuwe Velos in de Kapellestraat, N° 11, met altijddurende waarborg op alle breuk of fouten van constructie. Vernieuwing van machienen aan prijzen buiten alle concurrentie door mijne bijzondere installa tie is geen enkel buis der stad gemachtigd te wer ken aan betere voorwaarden. L. Van Havcr-Dc Wilde, 11, KAPELLESTRAAT, II, AALST. BEHEHSQ Eealg bijzonder veroorloofd middel. iohrhtuizM, rch la bevrapea bij BOTTERS ran LIEFDE, 106. Rue St-Domlclqno.Pwrlta, flUINET, Apotekcr-Cbimiit, IPacing* «aulnlar, Parlja. AJfaxneen DepotCH. delaohe, Bruxellem. IN ALLI APOTEKEN. Vlufehrlft Franco. DepotM. De Valkeneer, Esplanade,

De Volksstem | 1901 | | pagina 3