Salles le Mes St-Iclel CHRISTOFLE IBRUXELLESI Prachtig Turnfeest TE HUREN, LEO GEERORIS-AERTS DA6EN mik Lll\I)Lm,l LEO CORTeST ORFE VRERIE |DE WILD- STROOPERj a£fS; Kerkelijk Nieuws. Vollen Aflaat Burgerlijke Stand. Aalst. -(»)- firogkruPlm/imia. Kunst- en Letternieuws. STA» AELST. i\iii MIJLBEKE. fr*. 22,400,00. De Gracieuse. Tr K/nnn bij gelegenheid, aan goed- I L S\UUl% koope prijs, ecu nieuw itlsl lAE trilll A dienstig voor alle werk. Zich te bevragen bij Mr J. Wellekens, Geeraardbergsche- straat, 46, Aalst. HIPPOLYTE MEGANCK B E B I If t P. Ringoir-De Nutte, Bericht. Te verkrijgen Te bekomen bij »- Be Hoeck Tragel, KORTE KORTSTRAAT, 17, AALST, Succursale et garde-meubles '**11X111 S'-V/MCEHTIüS'lP^ 31 MÉDAILLES D OR 5 DIPLID'HOKNEUR Exigcrlenom sur chaque pièce DEPÓT CENTRAL Rue S-Jean 2 hulp en haren bijstand. Groot is de aandoening, wie kan er weerstaan De ziel is bewogen hier en daar wordt stilsgewijze eene traan afgewischt, voor enkele stonden genie ten wij den hemel op aarde. Plotselings klinkt de bel voor de Consecratie. Plechtige stilte, die de komst van den Godmensch voorafgaat. Eenieder in het diepste van zijn ge moed fluistert de bede des blinden uit het Evange lie Fili David, miserere mei! Zoon van David, heb medelijden met mij Met eene Algemeene Communie wordt de plech tigheid gesloten, ten einde onze offers met een zui ver hert op te dragen, en met nieuwe krachteu de j de terugreis aan te vangeu. Rond 6 ure was alles afgeloopeu on rond 6.57 ure j bevonden wij ons allen reisvaardig ter statie. Diep bewogen namen wij afscheid van het stedeken en het heiligdom, waar wij zulke gelukkige stonden doorgebracht hadden. Neen, het was geen vaar- wel n het was een tot wederziens dat onze lip pen fluisterden bij het afreizen. Na een goed half uur per spoor gereden te heb- ben, kwamen wij in de hoofdstad van Hollandseh Limburg aan. 't Was juist marktdag. Hoe flink trokken de jonge deernen ter markt met de ben op 1 het hoofd Wat werd naar ons gekeken en over die i schoone bedevaart gepraat 1 Vijf minuten gaans brachten ons in het hotel 8 Willems Zich ontdoen van zijne pakken en ge- schenken en een borreltje nemen was het werk van eenige oogenblikken. In kleine groepen doortrokken wij de stad, recht naar den St-Pietersberg. Terloops bewonderden wij de twee reusachtige bruggen over de aldaar on bevaarbare Maas geworpen, de slanke toren van S. Servatius, de breede lanen langsheen het ka naal Maastricht-Luik aangelegd, tot eindelijk de hooge top des bergs voor onze oogen opdaagde. Traag en niet zonder eenige krachtinspanning ving de bestijging aan. Eerst werd een bezoek ge bracht aan de St-Pieterskerk, omtrent halfwege des bergs gebouwd, en die door haren stijl aan de basiliek van Sittard doet denken. Nadien treden wij voor een oogeublik in eeno grot, daaromtrent gelegen, om ten langen laatste stil te houden aan het pachthof', het toppunt van den St. Pietersberg. Alhoewel het weder nog niet gansch opgeklaard was, zagen wij nochtans in de verte de stad Maas tricht met hare torenspitsen, gebouwen en kerken alsook de uitgestrekte landerijen, boschaadjes en weiden, die haar omringen. Niet zonder eenige vrees daalden wij in de alomvermaarde grot of steengroeve, onder den berg gelegen. De fakkel in de hand, trad de gids vooruit. De gewelven zijn rechthoekig uitgekapt en steu nen op muren 5 meters hoogte. Eene overgrootte schildpad, in den steen gehouwen, werd ous ge toond, alsook eene reusachtige hagedis (6 meters), uit voorhistorische tijden wier geraamte met zorg bewaard werd in het museum van Parijs. Hier en daar waren er op de wanden portretten geteekend, onder andere van den Koning van Holland, den keizer van Duitschland enz. Na gedurende 1 1/2 uren die onderaardsche gangen doorkruist te heb ben, begroette meu met vreugde het daglicht, 't Was eene herademhaling Eene wandeling van een uur bracht ons weer sa men in de ruime S. Servatiuskerk. Vol bewonde ring staarden wij op het eeuwenoude cn kunstig gebeiteld portaal, met zijne honderden standbeeld jes. Met huivering daalden wij in de ouderkerk of crypte neer, waar het lichaam van St. Servatius bewaard wordt. Boven in den koos praalt eene re- likwiekas, die zeer kostbaar is, en die niet te rui len is voor haar gewicht in goud. Eindelijk was het beurt aan de wereldberoemde Schatkamer. In vaten, uit goed en zilver gedreven in kistjes met edelgesteenten versierd werden daar bewaard de relikwieën der Heilige Bisschoppen van Maastricht alsook kostelijke en merkwaardige relikwieën van vele andere Heiligen. Rond 12 ure was het tweede deel van het pro gramma onzer reis afgeloopen en met spoed be reikten wij ons hotel, waar onze hongerige magen zich het geurig maal heerlijk lieten smaken. De spijskaart was overvloedig en de disch werd door een bevallig personeel opgediend. Na den middag werd een klein bezoek gebracht aan de St. Martinuskerk, met haar mirakuleus Christenbeeld, en ten 3.24 ure was elk op post aan de statie om te vertrekken. Snel als de zwaluw vlogen wij door Limburg en Brabant onder het zingen van godvruchtige liede ren, zich afwisselend met het lezen van den Rozen krans. Toen wij in ons geliefd Vlaanderen aankwamen, was iedereen uiterst tevreden over de afgeloopene reis, en wij scheidden met eenen warmen hand druk en met stellige belofte de naaste jaar met nog meer volk en met meer luister onze groetenissen aan O. L. Vrouw van het Heilig Hart in Sittard te gaan vernieuwen. D. G. Rederijkkamer De CaTHABINISTEN op 6 October I opvoering van het drama in de kerk der Arme Claren Coletiuueu. Maandag 12 Augustus, Feestdag van de H. Moe der Clara. De diensten zullen geschieden als volgt De eerste Mis om 5 1/2 uren, met uitstelling van het Allerheiligste Sacrament tot na het Lof. Om 8 uren de tweede Mis. Om 3 uren Sermoon door den Zeer Eerw. Ka nunnik Van Doren, Pastoor-Deken van St-Marti- nus, daarna het Lof, 7 Augustus Heden was de termijnbeurs williger gesteuud. Braziliaansche rente sluit met 65 5/8. Metropoli- tain met 575. Parisienne met 274 1/2 en Rio Tinto 1290. Hoewel de koersverliezen van de gedaalde waarden tegen de vorige week niet aanzienlijk mag genoemd worden, verkeert onze contantbeurs toch nog in aarzelende houding. Het zomerseizoen doet trouwens altijd op dit tijdstip des jaar's slapte ont staan. Wij zullen ons dus vergeuoegeu de koersen van eenige voorname waardon op te geven waarin wij menen dat ons volk zijn geld heeft belegd. Onge Ronte viel tot 98 om met des gemiddelden slotkoers 98,30 van de markt genomen te worden. In stads- loten gedurig nog immer het zelfde animo om. Antwerpen 107,75, Brusselschel06 1/4. Ouzo bank- waarde verdienen een ruimere markt. Banqué de Bruxelles 725. Compagnie Nationale Financière 141Nationale Bank 3370. Onder de spoorwegfond sen bespeuren wij geen verbeteringen. Congospoor- weg 1580 en 5037 1/2. De tramwegen schenen he den ook minder bestand. Espagne Electrique 68. Mutuelle 88. Secondaires 287 1/2. De markt voor de metaalondernemingen bleef ook nagenoeg on veranderd. In staalfabrieken (Acieros) van Ant werpen vielen veel koopen waar te nemen aan 126 en 65.. Vorchny Dnieprowsk 186 1/4 en 87 1/2. Sarrebruck komt terug op 7000. De koolmijneffec ten bleven deze week hun koersen behouden. Bonne Fiu 586. Produits du Fléuu 3360. Niets meldenswaardigs in spiegelfondsen noch in verlich tingfondsen. Onder de verschillende nijverheden viel een ruimen zakenloop waar te nemen in Beige Roumaine aan 112 en in üsines Dolin aan 81 en 36 1/4. Koloniale effecten schenen williger. Haut- Congo 1655 en Katanga gewone 1291. Vreemde aandeelen behouden hun vorige koersen. Voor alle nadere inlichten zich te wenden tot den Heer L. van de Kerkhove, bestuurder van het I Iinanciënblad 106 en 108, Maria Theresiastraat, Brussel. Abonnement 2 fr. per jaar. Men schrijft in op alle postkautooren. Geboorten Mannelijk 12 Vrouwelijk 10 22. Huwelijken. P. Mens, wever mét D. Kerremans, z.b. A. I De Neef, kleerm. met M. De Pierre, br. A. De Saedeleer polisseur, met F. Roelandt, tw. Overlijdens. M. Van de Meersch, wed" De Clercq, z.b. 82 j Leopoldstr. M. De Kegel, wed van de Sype, z.b. 67 j. St, Apoloniastr. J. Burgelman m. Ver- beeck. landb. 75j. Brusselsche steenw. L. Noël, handelreiziger, 26 j. Gentschest.w. J. Dierick,' j m. Heessens, bleekersg. 68 j. Erembodegemstr. C. Ringoir wed* Verbestel schrijnw. 75 jKeizer straat J. Colpaert, smid, 28 jGentschestr. 06 kinderen onder de 7 jaren. STAD AALST. PATRONAGE H. JOZEF. gegeven door de Turnafdeeling Willen is Kunnen der Patronage, op DONDERDAG 15 OOGST 1901, (O. L. Vr. Hemelvaart) om 5 ure juist namiddag, op den koer der Patro nage, met de welwillen le medehulp der Fanfaren- afdeeling. EEBSTE DEEL 1. Esthetische Marscb door al de Turners en uitvoeren der gezamenlijke vrije oefeningen van het X" Turnbondsfeest van Gent met bijzondere uitvoering van de bekroonde Turners 1» prijs, af- deeling van uitmuntendheid. Na de gezamenlijke vrije oefeningen zal de E. H. Willems, Pastoor van St. Jozef, de zilveren eereteekens overhandigen aan de 6 Turners, die den 1"™ prijs Ipekomen hebben aan de toestéllen (1' Afdeeling). 2. Oefeningen aan de Ringen, door leerlingen en leden. 3. Drij leskens van Franschen Boxe, door onze kleine Turnerkens. 4. Oefeningen aan het Rek, door volwassenen. 5. Reeks zinnebeeldige vrije oefeningen, uitge voerd door volwassenen lö prijs met kunstvoor werp te St. Niklaas; le prijs met kunstvoorwerp te Geut (geschenk van den heer Minister van Land bouw.) TWEEDE DEEL. 1. Bijzondere oefeningen aan de Evenwijdige Barren door leerlingen en leden. 2. Gezamenlijke Schermoefeningon met 't Ge weer le prijs te St. Niklaas le prijs met kunst voorwerp te Gent. 3. Methodische en zinnebeeldige Staafocfeningen door onze kleine Turnerkens 1" prijs te St. Ni klaas. (Nieuw voortbrengsel). 4. Reeks Pyramideu. zonder tuigen, door vol wassenen 1' prijs te St. Niklaas 1» prijs met kunstvoorwerp te Gent. 5. Aftocht. Prijzen deb Plaatsen 1' plaats 2 fr.; 2° plaats 1 fr.; 3° plaats 0,50 fr. Komt van de pers Dc Rozen maagd, ge volgd van Ecu Honing; zonder Kroon, episo den uit de fransche omwenteling naar het fransch van L. Dussieux, vrij bewerkt door Petrus Van Nuffel. Een net boekdeel, in prachtigen omslag gebonden, 230 bludz., prijs één frank. Aller best geschikt om als prijsboek te geven. Bijna gansch de oplage is dan ook te dien einde reeds aangekocht. Blijven nog een paar honderd exem plaren. O DER OPBOUWING. van de Pastorij in de nieuwe Parochie Het Collegie van Burgemeester en Schepenen der Stad Aelst, zal op Maandag 2e August! 1 OOI om 11 uren voormiddag, ten Stadhuize ter gewone Zittingszaal, overgaan tot de openbare aanbeste ding van de opbouwing van het Pastoreelhuis in de nieuwe parochie in Mijlbeke. De begrootingsstaa't der uit tevoeren werken bedraagt. Niemand is tot de aanbesteding toegelaten indien niet op voorhand een pandgeld van 1150 fr. is ge stort. De aanbiedingen, op zegel geschreven, zullen on der aan den post aanbevolen omslag gestuurd wor den aan M. den Bu-gemeester der Stad. Zij moeten ten minste drie volle dagen voor dendagderaanbeste- ding in de Post besteld wezen. Zij zullen toegezon den worden onder dubbelen omslag, de uitwendige zal, behalve het adres van den heer Burgemeester, het opschrift dragen Aanbieding voor de onder neming van openbare werkenen de binnenste Aanbieding voor de opbouwing der Pastorij in Mijlbeke. De aanbiedingschriften moeten de namen, voor namen, hoedanigheden en woonplaats van den aan bieder vermelden en door hem geteekend zijn zij moeten bepalen dat de aanbieder zich verbindt op zijne roerende en onroerende goederen de werken volgens de lastenkohieren te voltrekken, en de som zijner aanbieding in volle letters opgeven. De aannemers zullen bij huu biedingsschrift moe ten voegen eene op zegel geschreven verklaring no pens het minimum van dagloon aan de werklieden te betalen. Het gemeentebestuur behoudt zich uitdrukkelijk bet recht voor vermeederingen of verminderingen te bevelen aan de werken bij de ontwerpen voor zien het geval zich voordoende, zal er rekening ge houden worden van de meerdere of mindere werken de eene of de andere geschat volgens de prijzen van 't bestek en gewijzigd volgens den uitslag der aan besteding naar luid van art 8 van 't algemeen last- boek vastgesteld door de bestendige Deputatie van 5 April 1890. De aannemers zullen het werk aanvangen zoo haast zij zullen door het Gemeentebestuur er het schriftelijk bevel toe ontvangen hebben. Het plan, bestek en kohier van lasten en voor waarden dor besteding berusten op 't Stadssecre- tariaat, alwaar men alle werkdagen van 9 uren 's morgends tot 's middags, er van kennis kan nemen Alle verdere inlichtingen zal men bekomen bij den heer Julius Goethals, Stadsbouwkundige. Gedaan te Aalst, ten Stadhuize den 29 Juli 1901. De Secretaris, De Burgemeester Oscar Reyntens. M. L. Gheeraerdts. Dames, Huismoeders, Kleermaaksters, Naais ters, enz., wilt ge steeds op de hoogte blijven van wat er in de modewereld omgaatwilt ge in al uwe verrichtingen voor huis en kleedij hulp en raad vinden, neemt dan een abonnement op De Gra cieuse het beste, het oudste en goedkoopste Ne- derlandsch modeblad. De Gracieuse verschijnt tweemaal per maand, in nummers van ten minste 14 bladz. groot for maat, rijk geïllustreerd en met de beste knippatro nen voorzien. De abonnementsprijs voor drie maan den is slechts 2,50 fr en voor een jaar 10 fr. Met gekleurde platen kost De Gracieuse 16 fr. per jaar. De abonnementen beginnen met 1 Januari, April, Juli ot October. Voorinschrijvingellen inlicbtiugen wende men zich ten bureele van dit blad, of rot de Heeren O. Schepens C,e, uitgevers, 16, Treurenberg, Brus- groote cn schoone Maga zijnen, gelegen in de Zonnestraat, N' 90. Zich te bevragen bij M. Louis De Nayer, Gee- raardsbergschestraat, 34 Aalst, Agentschap van vrijwilligers met premie voor het Belgische Leger. 50, KEIZERLIJKE PLAATS, 50, AALST, 1600 li'», en alle vooedeeleu 1600 Fr». Bij uitscheiding van boomkweekerij uit ter hand te koop bij d'beer Mc Yulïx Bode, Nieuwbeekslraat, N° 3. 3000 Kana- en Wilge- plantsoenen als ook fruit- boomen van 20 tot 30 centimeters dikte. 18 schoone faiseaux in spaanshout. MEESTER SCHALIENDEKKER EN TVITTER Hoogstraat, 11, AALST. IIi'ii lette wel op het nummer 1 M. I). DE ROECK, gediplomeerde boomteeltkundige, heeft de eer het Publiek kenbaar te maken, dat er bij hem te vevktijgenis eerste kwaliteit van Sparrenhout voor bak kers, alsook boonstaken en houillekolen. Adres Tragel, Zwarten Hoek, Aalst. bij Silvaiu De Nil, te Aalst-Mijlbeek, eerste klas van tonne- zaad, extra puik, alsook klaverzaad, eigen gewin. Aalst, eerste kwaliteit van boonstaken en boppestaken, aan voordeelige prijzen. mn lrnnn bij Lbo DENUL. Nieuwbeekstraat, KUU J 1000 kasseien en ook 2 a groote arduinen van 2 meiers vier kant. voor machienen op te plaatsen. Rlagaziju van Hoeden en Klakken. HOM: «I flttf H r\ tl TIK t: BA NIEUWIGHEDEN TROUWE BEDIENING. BILLIJKE PRIJZEN. meester-schvijnwerkor, met ter woon gevestigd Scherreveldstraat, N' 47, Aalst, heelt do eer het geacht; Publiek keubaar te maken, dat bij zich ge last met het kuischen van oude Meubels," Poorten, Kunstvoorwerpen, enz., in eiken of' welkdaüige soort van hout. Dezo uieuwe specialiteit, waarvau de uitslagen uitmuntend zijn, laten snijwerk (sculp tuur) eu verdere versieringen ongeschonden, iu hunnen natuurlijken aard. Door eene verzeker de waarborg en eeno onberispelijke uitvoering zij ner werken, hoopt bij de gunst van zijne talrijke klanten en het geacht Publiek te blijven verwer ven. LEO OORTEN, Meester-Sehrijnwerker, hclierrcvcldstraat, V 47, Aalst. 112, Boulevard Anspaeh BRUXELLES Grand choix de meubles neufs et d'occasi- on. Vente a Pamiable. Ventes publiques tous les mardis, mercredis et Vendredis, k 2 heures. Expedition cn Province 59, rue des Cliartrcux. tBLLEOte E SEHEUKB tanig bijzonder teroorloofd middel. f •■lichting»»" nch to bevr.gen hij li BOTTERS Tan LIEFDE. 105, Rue St-Domlnlqn» VU1NET, Afstoker-CkiBiit, 1Paaaag» Saulnlar, Part]», een Depot CH. DBLAORE, Bruxellmm IN Ai.Lt IMTIKIN. Vluitehrirt Fr.tnct Depot M. De Valkeneer Esplanade. 3 GRANDS PRIX

De Volksstem | 1901 | | pagina 3