BUITENLAND. De wraak eens verraders 'T EON EN'T ANDER Heiiigschendende misdaden Groot automobiel-ongeluk NIEUWSBERICHTEN. Groote ongelukken. In het diplomatisch korps. Graaf Boltaro <o8tagezant to Stockholm, is gezant van Italië benoemd te Brussel, in vervanging van graaf Bon in Longaro, die naar Madiid verplaatst wordt. Een goed nieuws. I)e werklie den der spoorbanen Grand-Central, Den- dermonde, Sl Nikolaas, enz. hadden gevraagd dat de aftrok welke gedaan wordt op hun loon voor het pe;isi«»en, zou berekend worden naar bet loon dat zij wonnen vóór do over name. De minister van spoorwegen heeft besloten ten die werklieden voldoening te geven. Dat zulks veel genoegen gedaan heeft hoeft niet gezegd te worden. Ir de koninklijke familie Prinses Clementina zal in de tweede helft van Juni te Brussel terugkeeren. Ook prinses Stefanio zal dezen Zomer te rugkeeren. Roor* Ee2gië gereisd. De Keizerin-moedor van Rusland en groothertog Michel Alexander, oom van den ezaar, uit Engeland torugkeerende zijn Zaterdag na middag door België gereisd. Ten einde de grootc statiën te vermijden, deed de keizer lijke trein oenen grooten omweg. Er waren ten andere belangrijke voorzor gen genomen. Een kongpes van koloniale huishoudkunde. Maandag nmr- grn werd in het Feestpaleis der Tentoonstel ling het eerste kongres van koloniale huis houdkunde geopend. In drie dagen. Van 1T" Mei. s'namiddags tot 17'u Mei s'avonds kwamen to Brussel-Noord2-1Ó.000 reizigers aan. In ilat getal zijn niet begrepen do geabon- neerden, de werklieden enz. De winketten ontvangen ongeveer 3ÜO.OOO fr. FRANKRIJK. Douanier aangerand. Te Hocschepo wilden fransche douaniers oenen automobiel tegenhouden welken zij van smokkelarij verdachten. Een der auto mobilisten bracht een dor douaniers zulken lievigen slag met eene ijzeren har toe, dat zijn arm gebroken werd. Do automobiel is in volle vaart naar België teruggekeerd. De moordenaars van IVSev. Gouin* Michel en Grabv, do twee soldaten die in een spoorwegrijtuig Mev. Gouin vermoord den. zijn Maandag voor den krijgsraad van Parijs verschenen. 51 getuigen zijn gedag vaard. Dramas ie Pariis De ochtgenooton Hémard, wonende in d<* wijk Popim-ourt, kregen Zondag namiddag twist. Eensklaps greep Hémard ecu mes en bracht zijne vrouw verscheidene steken toe. Het slacht oder dat in gezegen den toestand verkeerde werd stervend naar het gasthuis gebracht. Do moordenaar is aangehouden. -- Zekere Jozef Adam. wonende Amnndirr- sliM.il, kroeg ook twist met zijne vrouw wegens liet slecht gedrag dezer laatste. Vrouw Adam beleedigdo haren man, waar op deze een scheermes greep en zijne vrouw de keel oversneed. De vrouw moest in wanhopigon toestand naar het gasthuis gebracht worden. Adam is opgesloten. Een 23 jarig meisje. Lóón line LHiaeq is na oenen twist met haren verloofde doorheen VntJ NAAR IIKT FRANSgiI DOOR Oiomèdc Grootjans 3® vervolg. In mijnen angs was ik toegeloopen om naast hem de plaats ie vervullen van een getrouwen en toegenegen vriend, om liem bij te staan in den nood en hem te troosten in liet ongeluk. Tot mijne groote droefheid vond ik do bovol- kingon, welke ik eertijds zoo gelukkig gewe ten had, nu verspreid, ten onderen gebracht, verdwaald door het bijgeloof en don schrik. Het was mij onmogelijk eenige inlichting te bekomen, noch over den graaf van Beaujeu, noch over hetgeen onder lieu was gebeurd. Het bosch der rots was voor hen een schrik beeld geworden /'j ontvluchtten dcszelfs toe gangen, en -praken er slechts van met db teekenen vm: den grooteumngsl het was-van daar dat. al die onheilen hun over het hoofd waren gekoiuen. 'I was binnen zijne diepe duisternis da» hunne gehoimzinnigo vijanden geslopen wurop gelijk ehimmen en nacht geest*-!), en er hun verblijf hielden. VruchteIeea had ik gevraagd daterrmj iemand zou vergezellen ik drong dus alleen in den gevreesde bos h. Ik richtte mijne stap pen eerst en vooral naar hei kasteel des gra ven an Beaujou, waarvan de middeleeuwsche trant den naam van Zwarten Ihnght had ver diend. Maar ilc pas ontlokene beschaving had er reels de hand op gelegd. Torens, kasteelen, dikke muren, "cpe en hreede grachten vorm- venster van het tweede verdiep gesprongen. Het meisje werd zeer gevaarlijk gekwetst en in hopeloozon toestand naar een gesticht gebracht. Aardbeving. Te Marseille werden Zondag morgend ver scheidene lichte aardschokken waargenomen. Een groote schrik heersclit onder do be volking. Gra^vwnuroniploffing Twee mijnwerkers. Emiel Chambon en Fernand Dugas, zijn in de mijnen van Créal, te Bessègcs door eene grauwvuurontplofling gedood geworden. ENGELAND Genade. Ter gelegenheid zijner troonbeklimming heeft koning Joris V genade geschonken aan allo gevangenen. De strafvermindering ver schilt tusschen eene week en drie maanden naar gelang des traf. Eeu Koninklijk manifest Minister Winston Churcall heeft een mani fest ontvangen door Koning Joris aan het En- gelsch volk gezonden en waarin de vorst al zijne onderdanen bedankt voor de blijken van genegenheid hem in de laatste dagen ge geven. Koning Joris besluit zijn manifest met de verklaring dat hij de toekomst hoopvol tege moet ziet, sterk door zijn geloof en betrou wend in het volk dat met» liefde aan zijnen koning gehecht is. Bloedige botsing. Zondag namiddag heeft te Borktown eene botsing plaats gehad tusschen partijgangers van MM. O. Brien en Redmond. Langs weerskanten werden verscheidene personen gekwetst, 12 hunner mojesten naar het gast huis gebracht worden. RUSLAND De bandieterijen. In den omtrek van Odessa hebben 1 ban dieten oenen kassier aangerand cn uitgeplun derd. De schurken vluchtten met hunnen buit, achtervolgd door do policie. Twee hunner werden gedood terwijl do twee ande ren op cenen lokomotief poogden te ont vluchten. Zij werden aangehouden. SPANJE. De toestand den koningin. Men meldt dat de toestand der koningin voortdurend goed is. Ce koning terug. Koning Alfons is over Kales Parijs en Bordeaux naar Spanje teruggekeerd en er Zondag aangekomen. AFRIKA. Het nieuw kabinet. Generaal Botha heeft het vormen van eenen nieuwen ministerraad op zich genomen. Miswijn te Munich vergiftigd. 2 jonge snaken uit hot verbeteringshuis Rosenfeld waren gestraft door hunnen be stuurder. Zij besloten zich te wreken. De jongste was missedienaar, van deze gelegen heid maakten zij gebruik om don wijn te vergiftigen.Hct vorgifl werd-door den oudste uit het werkbuis ontstolen en door den jong ste in den wijnjgedaan. De jongste reeds vroeger veroordeeld om vrijwillige brandstichting,werd thans door de Rechtbank veroordeeld tot 7 jaar gevang,zijn medeplichtige kreeg 3 jaar. Hoe ver de deug nieterij toch drijven kan 't Is droevig. don voor hetzelve eene onoverstrydbare bar- reel. Na de acht van torens voorziene ophaal bruggen overgegaan to zijn, kwam men op het voorplein, alwaar een ontzaglijken slot toren zijne dreigende spits in de wolken ver hief daar nevens,met eene in 't oog loopende tegenstrijdigheid, vertoonde zich eene kapel, welke de godsvrucht aan den God van barm hartigheid had toegewijd. Dan hier cn daar .prachtige hoven, frissche boschaardjes, alle gunsten van een later en minder streng tijd stip. Ik stelde mij één voor één al de bijzon derheden dier edele verblijfplaats voor den gee- t, toen ik dezelve in de verte bemerkte. Het was daar dat ik zooveel schoono dagen gesloten had,overladen van de weldaden dezer familie die de mijne geworden^was, en in hot midden derwelke ik mij eensklaps ging terug- bevinden na eene scheiding van vele jaren. Het was daar, onder dit beminde dak, dat de kinderen van Beaujeu mij zoo dikwijls met hunne streelingen overlaadden, als wanneer zij. nog zeer klein zijnde, de genegenheid huns vaders voor mij schenen to begrijpen... Ik ging zo terugzien... groot geworden... schoon... gelukkig misschien Helaas ik vond het kasteel verwoest, verlaten. Ik ontmoette er niets dan een eene afgrijselijke stilte Welke waren dan de machtige vijanden ge- weest. die des/ells hooge torens hadden kun nen omverhalen en zijne beheerschers verja gen cn vernederen Gansch bedroefd en wanhopend wilde ik ten minste die plaatsen eens terugzien welke do graaf zoo lief bail, en die zoo dikwijls ge tuigen waren van de uitstorting onzer harten maar voorleer uiy naar de vallei der rots te begeven, stortte ik eenen traan op die ouder- Te TURNHOUT. Een schelmstuk se dert den Boerenkrijg niet meer voorgevallen is gisteren in de Kempische hoofdstad ge beurd Terwijl de E. 41. Janssens de elfurenmis las. kwam door den hoofdingang een schelm met een kluppel gewapend de kerk in en ging al dansende naar voren. Hij wilde het sakris- tij in. maar werd door den hulp-koster tegen den muur geslagen. Toen liep hij naar de bank der Marguilliers en wierp er zijnen kluppel tusschen en sprong toen, o onge hoorde schelmerij! naar hel hoofdaltaar en 'opende het tabernakel. Daarna liep hij naar het zijaltaar waai* de priester bezig was met mis te lezen. Hij stiet den E. H. Janssens wild op zij, roepende Trekt er hier van on der Dat duurde slechts eenige pogenblik- kon, de hulpkoster Goossens, deswisVan Oproy en de bankier Cools van Turnhout pak ten hem vast en maakten hem onschadelijk. De Heer Inspecteur Pittomvils en de agent Janssens ondertusschen verwittigd brachten hem met den dwangkamisool naar den ami go. Hij bood wanhopigon tegenstand. Deze kerel is een zekere Van Landeghcm, van Turnhout, IS jaar oud, hij was ontvlucht uit het verbeteringshuis van Mol. Ge kunt denken hoe deze euveldaad deze stille stad heeft ontroerd. iïs Limburg. M. Bronna, ruiterij-kapitein reed op den weg van Tongeren naar Bilsen. Eensklaps sprong er uit eene naburige weide eene koei voor den auto. De chauffeur stopte ter plaats maarM. Bronna werd daar door met geweld op 'non hoop steenen ge worpen. Men droeg hem bewusteloos naar de nabijstaande hoeve. Hij Is erg gekwetst aan den linkerkant van zijn hoofd. Men vreest ernstig voor zijn leven. Zondag reed te Brussel een automobiel zon der plaat maar gevoerd door den eigenaar Mr J. I). wonende Courtoisstraat in Molen- beck-St-Jan. Om 8 ure en een kwaart reed hij over den boulevard van-den Midi, gekomen aan den Ilenegouwschen boulevard wilde hij 2 voorbijgangers, mijden. Mr D. draaide zoo heftig op zij, dat de automobiel op bet gaan pad te recht kwam tusschen den voorgevel van de café van de Terrasse en een der palen van den elektrieken tram. Eene 40 jarige vrouw werd ten gronde geslagen, en de auto mobiel verpletterde het hoofd van de arme ongelukkige. Tot lilértoe is zij nog niet ge kend. Terwijl de auto voortreed droegen de omstaanders. de vrouw in de café waar een dokter hare dood kwam bcstatigen. Een hovenier die een kruiwagen voerde werd op zijne beurt door denzelfden auto om vergeworpen en zwaar gekwetst. Do automo biel verhaastte nu nog zijne vaart, aan de Anderlechtselie poort stootte hij tegen den trottoir en kantelde om. Een agent die door het volk verwittigd was, hield Mr D. aan en bracht hem met zijn automobiel naar liet po- liticbureel, waar hij moest blijven totdat het parket was toegekomen, om die ernstige zaak te onderzoeken. Nog een autotnobielongeluk te Bru66ei Zaterdagavond moest een automobilist op do St-Katherinapla.als uitsteken voor eenen wielrijder die plotselings zwenkte. De auto botste op eenen kamion waarvan het paard omvergeworpen wenj» Drie vrouwen welke juist voorbijgingen werden door bet paard of de tremien getroffen, en erg gekwetst. Een onderzoek is geopend. wetsche xvoonstcde der Beaujeu's, nu treurig en eenzaam, beroofd van hare bekoorlijkheden en vermaken, treffend afbeeldsel der grootheid en der macht zoo gemakkelijk door de tem peesten des levens medegerukt. Ik verlangde nochtans den sluier te kunnen o «heffen welke zulke rampzalige gebeurtenissen bedekte. Ik drong in het bosch, do bewijzen zoekende die mü op het spoor dor feiten konden brengen. De bijgeloovige vrees der naburige bevolkin gen. die zwarte wezens door zoo veel gehei men omsluierd, die puinen welke ik kwam te verlaten, dit alles rees beurtelings in mijne gedachten op. Alles kwam mij moer en meer vreemd en bevangen voor. Zonder het tc we ten geraakte ik in de voorheen zoo aangename rotsvalleiik werd aanstonds getroffen door- de eenzaamheid welke er heersclite. Ik zag niet meer, zooals voorheen tijdens die schoone dagen, eene gelukkige en begeesterde me nigte zich verlustigen in de blijde vervoerin gen der kinderjaren ik hoorde het verward gekweel, noch het harmonische gezang van cenen zwerm vogelen niet meer. De boschaad- jes waren vernield, de hoornen lagen hier en daar verspreid, de heestergewassen hadden de bloemperken vervangen, de vroeger zoo hel dere beken voerden nueon zwaren,vuilen mod der met zich mode. verbrijzelde rotsen eene schrikinboezemende wanorde, dit alles zegde dat eene alles verdelgende band daar hare macht had uitgewerkt. Alles was somber en- til. alleen het akelige gekras des nachtuils mengde zich bij het een tonig cn doffe gerucht van den stroom, welke aan den voet der rots in eenen afgrond neer stortte. De klimop, welke de buitenopening der Keispelonken verborg, wa. afgerukt, en niet zonder verbaasdheid bemerkte ik eene ij Leren deur in 't inwendige dier diepe klo- BrusseLDieveggen aangehouden. Twee Duitsclie vrouwen zijn in een magazijn der Nieuwst raat aangehouden, toen zij ver scheidene voorwerpen te stellen. Spring niet op eenen rwdend-m trant Een koliieliuisbediende, Eugecn B...., die op de Natielaan op eenen voortrijdenden tram wilde springen, rolde tusschen de rij tuigen. Hij werd erg gekwetst aan liet hoofd en de boenen en moest naar zijne woning ge voerd werden. Lijk opgehaaldZondag morgend werd uit het Vergotedok liet lijk opgphaald van Jozef Dc Ridder, 30 jaar oud, wonende te Laeken, die sinds een achttal dagen ver dwenen was. De man scheen in de laatste dagen erg bedroefd door tien dóód van eenen bloedverwant. Men denkt dat hij in eene vlaag van heete koorts een eindo aan zijn leven gesteld heeft. Zondag gebeurde er een ongeluk op de Louisalei, op de hoogte van do Emjel De Motlei. Een tram van den boulevard ko mende, botste met volle geweld on oen stil- slaanden tram van dezelfde lijn. Verschei dene personen werden gekwetst, waaronder mej. Parsy uit de Paleizenstraat. te Schaar beek en Mr Impens, wonende Rollebeeksehe- straat. Een twaalftal ander gekwetsten kon den hunnen weg voortzetten. Een onderzoek is begonnen. Wemme'. Eerlijke... dief. Eenige da gen geleden werden ten nadeele van den landbouwer Van der Sypen voor 14.000 fr. aandcelen gestolen. Alle opzoekingen bleven vruchteloos, toen dc bestolene Zondag mor gend in zijnen hof een kistje vond met de bestolene titels. Men denkt, dal de dief zal gevreesd hebben zich met de titels te ver raden en ze daarom terugbracht. And&rEues. Onder eene instorting he graven. De mijnwerker Franc Brairon is in dc Gendebienputten onder eene instorting begraven geworden. Men haalde nog slechts een lijk op. De Cotrjgo Tafoaco gebreve- leerd is de fijnste rooktabak vraagt staal aan R. VAN BIÊSEN, AALST. Schaarbeek. Wanhopige. Een OOjarigè herbergier der Jozafalstraat, die onlangs zijne vrouw verloren bad, werd Zondag verhangen op zijne slaapkamer ge vonden. KoekeSberg De jaloerschheid. Zondag namiddag vond de genaamde D... wonende Weverstraat zijne vrouw niet te huis. Bij haren terugkeer ontstond twist. D... mishandelde de vrouw en bracht haar zulken geweldigen vuistslag toe dat zij door het venster vloog. Gelukkiglijk werd de vrouw niet erg gekwetst. In de Salmitzslraat heeft het meisje Mclanie I)..., die door haren minnaar verla ten was, een revolverschot op hem gelost. De jongeling werd. slechts licht aan het ge laat getroffen, ontwapende hel meisje en le verde haar in handen der policie. AnderEecht. Ongeval met den spoorweg. Op den hoek van de Weewey- destraat en den steenweg van Bergen, stond een kind op de riggels van den tram toen deze naar Enghien kwam gereden. De ma chinist stopte maar het was te laat. Do loco motief verbrijzelde den kleine. Het kind xvas pas 5 jaar cn half, en woont op den steenweg van Bergen, te Anderlccht, I-Iët heet Isidoor Delekom. Men kan denken welk hartver scheurend tooneel er daar plaats greep toen men de overblijfsels van het slachtoffer in de ouderlijke woning bracht. Landrecces. Onder 'nen sneltrein. Mad. Monvaisin, melkverkoopster, reed met haar rijtuig over den ijzerenweg toen de ven, welke er den ingang yan vormden Daar was liet Kasteel der Duivelen, plaats, vol afgrijzen te midden dezer ijselijke een zaamheid, duister toevluchtsoord van den on- verhiddclijken haat en de gezworene wraak, poel van al de driften, schrikinboezemende spelonken waarin het mij voorkwam spoken te zien die zich in hunne diepe duisternissen bewogen, al die geheimzinnige vijanden van Beaujeu dooreen duivels verdrag vereenigd om in de stilte en in het donker zijnen ondergang te heramen, en rond hen ruien en verwoesting te zaaien. Eene onzeggelijke ontroering, mengeling van bedwongene gramschap, van grievende droefheid en sombere verslagenheid, maakte zich van mij meester. Daarna, toen ik een weinig mijne kalmte had terug bekomen, vroeg ik mij af, of ik de ongelukken van Beaujeu niet overdreef mijn hart wankelde tusschen hoop en vrees, toen mijne aandacht werd op gewekt door een houten kruis,opgericht naast den afgrond, to midden der rotsblokken. Alles ging mij veropenbaard worden.... Ik sprong toe... sidderend ontcijferderik deze half uit- gewischte woorden Vriend van Beaujeu, ween over zijne rampen.... maar bijzonderlijk vergeef aan. zijnen vijand.... bid.... bid voor hem die ongelukkig en schuldig Was. Deze maal had ik de droefniiivolle overtui gingen begon to beven voor lief lot der bemin nelijke kinderen van Beaujeu. welke mij zoo dikwijls hadden toegelachen op die ongelach tige wijze, die men nimmer vergeet. Wat was er van hen geworden Onschuldige schepse len, waren zij misschien in den val huns vader medegerukt Helaas Ik had er alsdan een pijnlijk voorgevoelen van want op (lit oogenhlik bevochtigde het koude zweet mijn voorhoofd en ik werd met. eene onbeschryfelij- sneltrein n° 122, Basel-Parijs komende van Aulnoye, in vollen draf kwam aangestoven. Verschrikkelijk was de schok, hel paard was morsdood, de kar en al wat er op was, sloeg in duizenden splinters cn de vrouw lag ver pletterd cn uiteengestoven mag men zeggen, tusschen het verbrijzelde. Het hoofd lag gansch afgezonderd, afgrijselijk verminkt. De verongelukte" laat I minderjarige kinde ren achter en was slechts 31 jaar oud. Te Patupsges. Onthoofd. Een werkman. Adhemar Pluvinage, timmerman, 41 jaar oud, was Zondag morgen op de koer van de koolmijn Van de Boulc bezig met koorden rond eene bobijn te winden. Een der koorden nam eene verkeerde richting, men weet niet door welke omstandigheden, en sloeg rond dén hals van Adhéinar Pluvinage* De koord verscheurde verschrikkelijk het aangezicht van den ongelukkige, toen immer nog meer toèw ringende, het hoofd werd afgetrokken. Mussen. De bliksem. Tijdens een vreeselijk onweder dat hier over de streek heersclit Bis de bliksem in de hoeve geslagen van mevr. wed. Bouhafmont.Brand ontstond in het woonhuis, stallen en schuren werden de prooi der vlammen. De schade is zeer aanzienlijk ROOKT gebreveleerden tabak De Ster het is de beste. Vraagt staal aan R. Van Diesen, AALST. Waasmunster. Eerlijke daad Zon dag morgend verloor Mej. A. De Keghel baren geldbeugel met 50 frank. Zij verwit tigde den uilbellër, doch do geldbeugel was reeds bij den policiekofnmissaris terugge bracht door eenen eerlijken bakkersgast. Deze bekwam eene schoone belooning. Namen.—iiet parket,heeft zich Za terdag naar schayn begeven om een onder zoek in te stellen nopens de geheimzinnige verdronkene, wier lijk uit de Maas is opgo- vischt Men heeft op het lijk niets gevonden dat bare identiteit kon bewijzen. Het onder zoek besloot tot eene zelfmoord of oen onge luk. BeïceEe-YJass. Rijiciclongeluk. Zaterdag avond kwam Louis De Smet van de wijk Waterschoot per velo aan de static ge reden, toen eensklaps de stuurstang van zijn rijwiel brak en De Smet ten gronde geslin gerd werd. De man bekwam eene gapende wonde aan het hoofd en moest naar zijne woning gebracht xvorden. S4. fjiko'aas.Nachtwaker aangeval len. Zondag nacht werd de nachtwaker Antoon Golfs op den Boulevard aangevallen door zekeren Ch. D.die hem met eenen groo- lén sleutel eenen vreeseïijken slag op het oog toebracht. Golfs kon zijnen aanvaller ontwapenen en -hem naar het gemeentege vang overbrengen. Kamme. Gouden bruiloft. Maandag \ierden de echtgenoten Benediktus xan Dender-Van Ryseghem den vijftigsten ver jaardag van hun huwelijk. Te dier gelegenheid "was geheel de Kaal- berg waar zij wonen in feest. s'Morgends om 8 ure werd eene plechtige mis van dankzeg ging opgedragen, Avelke door de oudjes cn hunne 52 kinderen en kleinkinderen bijge woond werd. Daarna trokken zij naar het gemeentebuis waar zij door den burgemeester DoGeyter ge- luk gewcnscht werden. Een schoon geschenk werd hen namens de gemeente aangeboden. Het feest duurde den gansehen dag en sloot s'avonds met eene prachtige verlich ting en vuurwerk. AnSvjerpen. Kind levend verbrand. Het 5jarig zoontje van denschipper Bceck- man, dat op het schip zijns vaders, in het Mexikodok gemeerd speelde, viel op een brandend pelrolvuur. De arme kleine bekwam zulke erge* brand wonden dat liet in wanhopigen toestand naar het gasthuis moest gebracht worden. kc vrees bevangen. Verders bemerkte ik dat ik alleen was in dit oord, over hetwelk zulke schrikkelijke geheimen zweefden alleen op die gevloekte plaats Ik vluchtte ontsteld en mij zeiven onbewust...; maar ik bleef eens klaps staan... liet scheen mij too dat ik een gerucht A an stappen hoorde... Welhaast onderscheidde ik dooreen de boomen eenen jongen man, op welks arm eene jonge vrouw leunde. Een edelman volgde het geheimzinnige paar... Alle (lry vervorderden stilzwijgend hunnen weg. De trage en pijnlijke gang der jonge vrouw verried ceno groote ontsteltenis. Op haar bleek aangezicht vertoonde zich met eenen wegkwijnenden glans do laatste straal eener door het lijden uitgedoofde schoonheid. Aldus is betook gesteld met den laatstcn lichtkrans der schoone, in den horizont verscliolcne zon, welke machteloos worstelt tegen den nacht die haar-met zijnen donkeren sluier omhult Met moeite hield deze ongelukkige zicli nog staande op den arm van den jongeling, welke in treurige gepeinzen verdiept scheen. Zij richtten zich naar den ingang der Keispelon ken. en naarmate zij naderden groeide ook de hevige ontroering der jonge vrouw meer en meer aan. Eindelijk niet meer voorts kunnende, hare trekken als door den schrik verward, liet zij zich vallen in de armen van den edelknaap, die toegesneld was om haar te ondersteunen, en ik hoorde haar zeggen Mijn God ik zou niet verder kunnen... ik voel mij bezwij ken... en gij zelf, blijf.... oh ik bid u, blijf!... (Wordt voortgezet.) 1

De Volksstem | 1910 | | pagina 2