BUITENLAND. De wraak eens verraders NIEUWSBERICHTEN. Staatkundig Overzicht vw FRANKRIJK. DU ITSCH LAN D OOSTENRIJK. SPANJE TURKYE. AMERIKA Spoorwegramp te Eeckeren FrankrijkMen is volop bczitj met het nazien der geloofsbrieven van de gekozen volks vertegen woord igers Men denkt, dat men slechts Dinsdag de eerste bespreking zal kunnen houden. Engeiand. Eene heircging icordt in Engeland op tonic gezet om de soldaten- op te voeren in den zin van de Ziritsersche mil ie ie. Een verzoekschrift in dien zin teordt rondgestuurd en zal aan den Koning over handigd wordenAlle personen van min stens 17 jaar oud, zootcel vrouwen als man nen, mogen het verzoekschrift teekenen. Spanje. Er wordt verzekerd, dat het gouvernement zinnens zou zijn alle betrek kingen met het Vatikaan af te breken, om dat zoogezegd - alle verzoeningsmiddelen uitgeput zijn 't Zijn zonderlinge verzoe ning smiddelen, wanneer het Spaausch gou vernement een nieuw dekreet op de congre gatiën afkondigt, terwijl de onderhandelin gen nog aan gang zijn. Oostenrijk. Telegrammen uit liosnia ontvangenmelden dat Keizer Trans-Jozef overal op zijnen weg geestdriftig toegij nicht wordt. Rusland. Het Russisch gouvernement zit leelijk in nesten met de Finlandschc kwestie, daar de Eindsche raadsleden aan czaar Nikolaas hebben laten weten,dat zij nooit aan de Russische oukasen zullen ge hoorzamen. Men ilcnkt,dal Rusland zal ge dwongen zijn toe te geven. Kamerlid overleden M. Cliauvière, geunilieerd socialistisch Kamerlid voor het XV" arrondissement voor Parijs, is Woensdag nacht overleden. Hij waste Gent (Belgié)geboren in 1850, van Franse he ouders en werd na de woelin- ge dagen der Communie tot 5 jaar gevang veroordeeld. Hij kwam dan naar Brussel, kreeg genade bij de algemeene kwijtschelding en keerde dan naar Parijjf terug. Hij was Kamerlid sinds 1894. Verbreking verworpen Linbceuf, de schurk, die Ie Parijs den póli- eieagent Du ray vermoordde en ter dood ver oordeeld werd, had zich in verbreking voor zien. Zijne voorziening is verworpen. I.iahtcuf heeft dus nog onkel op do edel moedigheid van president Fallières te reke nen. Een incident te Rijsel Tijdens het bezoek door M. Iluau, minister van landbouw, aan do landbouwtentoonstel ling van Hijsel gebracht, heeft eene jonge vrouw hem oenen slag met eenen regen scherm toegebracht. De vrouw, die aan ver volgingswaanzin lijdt, is naar een gesticht gebracht. Hevig onweder Donderdag avond, is over llouaan en om streken een hevig onweder losgebroken. De stortregen hield meer dan een anderhalf uur aan. Terzelfder tijd blies een geweldige wind. De trams moesten blijven staan, daar de ge- VRIJ Jf AAR HET FRANSQH DOOR Diomède Grootjans 13" vervolg. Toen eindelyk, na zoolange uren vermoee- nis en smart, zij den slaap do oogon baars vaders zag sluiten, verliet zij hem zonder ge rucht en vervoegde zich traagzaam by hare moeder. Arme vader, zegde zij binnenkomend.... hij rust, maar do gebeurtenissen van gisteren hebben hem ter neérgeschokt. Hoe hevig zijn zijne gewaarwordingen geweest Menigwerf heb ik hem binst den ilag ten prooi gezien, aan ik weet niet welke ontsteltenis, mengeling van- schrik en neer slachtigheid te vergeefs, heb ik herhaalde maal getracht hem dit schrikkelijk geheim te ontruk kon, dat hem reeds zoolang pijnigt nnjne tegenwoordigheid, verre van hein zooals voorheen tc verlichten, heeft slechts zijne onrust doen aauhroeicn. Telkens koenlo hij zijne treurige blikken van mij af. als hadde Igj my met schrik, met medelijden aanzien. Eu zich vervolgen.^ tot haren verloofde wen dende die. somber en mijmerend, haar ter nauwernood aanhoorde En gij ook. Odo, gij hebt geheimen voor mij. En Aglaé's toon gaf eene geesteskracht te kennen, waarvan men haar niet in staat zou geacht hebben En daar Odo" verbaasd en getroffen door dit onverwacht verwijt, naar «en antwoord zocht leiders door het orkaan verblind waren. Do stad was in een meer herschapen. Een over groot getal kelders stonden onder water. De oogst in de omstreken van Rouaan werd dooi den hagel geheel vernield. De burgerlijke lijst. De Pruisische Kamer vergaderde Donder dag morgend om de verhooging der burger lijke lijst van Keizer Willem te bespreken. Buffetjuffer vermoord. Te Karrebruck werd de buiiet juffer, Emma Rheinfranck, op straat vermoord door eenen slachtersgast. Rist genaamd, die haar gedu rig met liefdevoorstellen lastig viel. Do moordenaar had haar van Trier tot Sarrebruck achtervolgd en het meisje was zinnens naar Strassburg te vluchten, toen Rist haar aanviel en met een scheermes let terlijk dc keel afsneed. De moordenaar is gevlucht. De brug der Zelfmoorden: Uit Planen wordt gemeld,dat een 20 jarige boekbindersgast, Khün genaamd en te Leipzig wonende, aldaar aan de viadukt over dc eisten gesprongen is. Deze brug ligt zeventig meters boven den waterspiegel. .Zij schijnt eene bijzondere aantrekkingskracht uit te oefenen op hen die van het leven genoeg hebben, want sedert het ingebruikstellen der brug, zijn niet min dan veertien wanhopige dwazen er af gesprongen. Stadsoverheden gaan nu een boog hekken op do brugleuning doen plaatsen. Erge ontploffing. Donderdag middag, heeft eene ontploffing plaats gehad in het-laboratorium van Schau- zer, te Premil. De ontploffing had plaats in de kelders en twee verdiepingen werden ge heel vernield. Bij do ontploffing werd een persoon gedood en tien erg gekwetst. Twee anderen zijn verdwenen. In do puinen vond men eene hand terug. Men vreest dat de twee verdwenenen geheel in stukken ge scheurd werden. Het tempeest Een vreeselijk tempeest, vergezeld van lievige stortregens en hagelvlagen heeft Agen verwoest. In sommige straten stond er meer dan een meter water. De kerk was ook over stroomd en stond tot aan het altaar. De hei lige vaten jiioestefi door cenige ervaren zwem mers gered worden. Taltijk© huizen dreigen in to storten. Levensmiddelen ontbreken. In allerijl wordt de hulp ingericht. Naar Frankrijk Toekomende week zullen 80 Turken met de Saphalicn naar Frankrijk vertrekken om er eene sludiereis te ondernemen. Deze zen ding bestaat uit 23 handelaars, 27 ambtenaars en 30 officieren. Zij zullen eene maand in Frankrijk verblijven en er verscheidene ste den bezoeken. Legeroefeningen Tijdens de legeroefeningen welke in het distrikt Chattanooga, Vereenigde-Staten zul len plaats hebben, zullen vliegmachienen opstijgen met 200 tot 300 pond ballast welke dynamietbommen zullen verbeelden. Onnoodig, odo.... gij moet bekennen dat sedert dezen morgend, sedert gisteren, gij dezelfde niet meer zijt.... Alles voor mij wordt onverstaanbaar alles voor mij is een ondoor- grondbaar geheim.... Gister vliegt de man der Spelonken u dreigend te gemoeto mijn God, hoo verschrikte my zijn voorkomen Ver stomd bleef hy voor u staan En gij, Odo, 01 boefdet, gij, odo van Sonnac En inderdaad, Odo had gebeefd, niet van vrees, dit ware onmogelijk geweest voor hem. maar hy had gebeefd van ontroering bp liet zicht van dien man hy had in hem eenige trekken van overeenkomst meenen te onder scheiden met zijnen broeder. De ongelukkige Robrecht was dood, hij wist hot maar al te welmaar do verbaasdheid, welke dien onbekende had aangegrepen, de plotselinge verandering, welke in hem plaats had, zijne teruggedrongene haat en gram schap, en in dezer plaats, die zachte en teedere gevoelens, was dit alles niet van aard om den zoon van Sonnac te verwonderen lots wat men gevoelt, doch niet kan uitdruk ken, zette hom aan om zich aan dien man te hechten... Hij brandde van verlangen hem weder te zien, hom te spreken, van hem te vernemen wie hy was en, als om de oulust van zijnen geest nog te vermeerderen, kwam een vluch tige twijfel hem soms overvallen hy voel de zich door noodlottige voorgevoelons be klemd. Hem. Odo, kon men bedrogen heiben zyn broeder kon nog leven, zijn aangezicht scheen vóór zijne oogen. Hy zag hom zwervend, ge bukt onder 't gewicht der vermaledyding zijns vadersdoor de gewetenswroeging door- knaagd, voortgozweept door de wanhoop, en in de wraak «ene vertroosting zoekende voor Vrijdag morgend is de eerste buurttram, komende van Lillo-grens, over Stabroeck en Eeckeren naar Antwerpen, bij het inkomen der groote Markt te Eeckeren ontriggeld. De tram botste met vreeselijk geweld op do hoekhuizen der Markt. Deze gehouwen, het eene toebehoorendo aan Dokter De Kevzer en het andere zijnde de wachtzaal van den tram en bewoond door den tramwaebter De Bie, werden zeer erg beschadigd en gedeeltelijk vernield. De reizigers, meest allen werklieden, die zich naar Antwerpen naar hun werk begaven, werden bijna allen gekwetst. Er zijn gèlukkiglijk geene dooden, doch de geneesheeren De Keyzer en Thielemans, die spoedig ter plaats waren, moesten ge- ruimen tijd werken om de ticee en veertig gekwetsten te verplegen. Verscheidene werklieden vielen in onmacht, toen zij uit de half vernielde rijtuigen traden. De lokoinotief en vier wagons zijn totaal verbrijzeld. Van de twee eerste rijtuigen blijft nogjslechts een hoop hout en overwrongen ijzer over. Dc machinist Jan Baptist Hennc en de stoker Petrus Keershoud zijn, toen zij het ongeluk zagen aankomen en al de remmen hadden gesloten,van hunnen lokomoticf gesprongen, om eene gewissen dood te ontgaan. Beiden ontkwamen het ongedeerd. s De oorzaak van het ongeluk is toe te schrij ven aan eenen melkwagon, welke zich tus- schen de lokomotief en het eerste reizigers- rijtuig bevond. De melkwagon is doorgaans een zeer licht rijtuig, dat tusschen de twee zware gedurig over on weder geslingerd wordt en danst en dobbert op de riggels. Aan den draai der liaan, om op do Markt te komen, is de melkwagon uit de riggels ge sprongen en heeft zoo de ontriggoling van gansch den tram veroorzaakt. Talrijke reizigers ongeveer 750 man moesten door het ongeluk op de markt eenen hulptram afwachten. Brussel. De ontvreemding van 47,000 frs. Nadere bijzonderheden. Op het einde van April had Voeten eene proefneming gedaan,die hem toegelaten heeft al de bijzon derheden van zijnon slag te berekenen. Daar hij rond dien datum 39,000 fr. moest gaan afhalen in de Expositie.voor rekening van de maatschappij van Onderlingen Bijstand der Eleclriciens. Hij droeg,zonder daartoe mach tiging gevraagd le hebben, de som seffens naar dc Bank der maatschappij. Hij kon aldus vaststellen,hoelang hij kon afwezig zijn zonder dat zijne afwezigheid opzien baarde. Gelijk men wel denken kan,was hij wat ont roerd door het stoute van zijn waagstuk. Doch al zijne vrees verdween, toen hij, rond 12 1,2 ure binnen komende, verklaarde reeds zijn geld op dc bank gebracht te hebben, en men hem geene opmerkingen maakte. Het vertrouwen, dat men in hem stelde, was zoo groot,dat het slechts Dinsdag namiddag was, dus te laat. dat men de policie verwittigde. Een aanhoudingshevel werd door de Rech ter Haveaux afgeleverd tegen Voeten en zijne vriendin Irma Leyne, wonende te Schaar beek. Indien de plichtigen in den vreemde aangehouden worden, zal men de uitlevering vragen. Een dulle stier De slachter, Ferdi nand Havaert, maakte een stier, welke aan het ijzeren hekken van het slachthuis vast de schande, welke hij eens had verduurd Deze gedachten kwamen onophoudelijk in hem terug, hoe onwaarschijnlijk zij ook waren, en welk geweld hij ook deed om ze te verwer pen. Wat zal ik u zeggen, nat gij niet weet, Aglaé hernam Odo, geraakt door het verwijt zijner verloofde er zyn dagen dat de ziel treuriger gestemd is, dat de herinneringen pynlyker zijn. Aglaé, getroffen door deze woorden, welke ook aan haar toepasselijk konden zijn, bezag strak Sonnac's zoon.... .la, zegde zij langzaam, gy hebt gelijk.... Odo, vergeef het mij. Vereenigen wij ons verdriet en onze tra nen, Aglaé, opdat het lijden min zwaar woge. .la, Odo, want ik bemin u. En bij het zeggen dezer woorden, kon Beau- jeu's dochter de tranen niet wederliouden, welke haar stikten. Hare moeder kwam tot haar geloopen en omhelsde haar vurig. En de burggraaf van Beauvoir aanschouwde haar, en zijn drift, zijn haat en zijne wraak herleefden in hem nog geweldiger. Hij beet zich de lippen ten bloede en scheen eindelijk deel te nomen in do gemoedsaandoe ningen dor gravin on harer dochter. Zoo ook verbergt zich do venijnige slang onder eene bloein, het gunstig oogenblik af wachtende om hare prooi to vatten. Eene diepe stilzwijgendheid was op dit too- neel van smartelijke ontroering, gevolgd, toen eensklaps deze kreten Mijne dochter mijne dochter door eene bange stem ge slaakt, uit do zaal opgestegen waar Beaujeu te slapen lag. Aglaé spfjngt er binnenzy riet haren vader, in eene ovtrsptaning, 4ie aar. zinneloosheid gebonden stond. los. De stier werd eensklaps woedend, viel zijn geleider aan en drukte hem met geweld tegen het hekken. De man die erge inwendige kneuzingen bekwam werd naar het hospitaal overgebracht. Loth. Werkongeval. Een schrikke lijk werkongeval gebeurde Donderdag te Loth. Werklieden werkten aan do in op- houwzijndo kerk. Een hunner, Aug. Noppe, die twintig meters hoog op de stèllingen gc- heeschen was, verloor het evenwicht en plofie op eenen hoop bouwmaterialen. Toen men den jongeling opnam, bevond men dat hij, buiten erge kneuzingen aan liet hoofd en verscheidene gebroken ribben, ook de ruggegraat gebroken had. Dokter Wyns. in allerhaast ontboden, diende den man zijne zorgen toe. Doch alles was vruchteloos, eenige minuten later bezweek hij. Aug. Noppe was 27 jaar oud. Assche. Brand. Donderdag namid dag, is alhier op het gehucht Ter Heyde, rechtover de kerk. in het huis bewoond door den genaamden Frans Buyl-De Ridder, var- kensslachtor, tot <3 maal too brand uitge broken. Telkenmale kon het vuur door de geburen gehlusclit worden. In den nachtrond 112 ure begon opnieuw de brand. Dank zij de spoedige hulp kon men het vuur nogmaals meester worden. De schade is gering. Gezien de zonderlinge omstandigheden van den brand, zal het parket ter plaatse een onderzoek instellen. Men verwacht zich aan aanhoudingen. Teralphene.Weer een otter geschoten door Wannes. Heden Vrijdag is er door Wannes Bolle, voor do 2'' maal, een otter geschoten in de Bellebeke. Al spoedig werd de rechter voorpoot naar Brussel gestuurd. Hij zal weldra zijne premie van 15 fr. ont vangen. Op eenige dagen heeft Wannes alzoo 2 otters geschoten. We bieden den vluggen schutter en den geduld hebbenden man onze gelukwenschen aan. Hij heeft ze verdiend. En nu smakelijk met uwe vrienden er van gefeest. Onze lezers weten dat een otter noch visch noch vleesch is, of liever hij is viscli en vleesch te zamen. ROOKT gebreveteerden tabak De Ster het is do beste. Vraagt staal aan R. Van Biesen, AALST. Lokeren. Dief aangehouden. In ons nummer van gisteren meldden wij dat een dief op het schip van M. Ferdinand De Mey gedrongen was, en er verscheidene stukken keukengerief had buitgemaakt. Zware ver moedens wogen op eenen jongen nietdeug, Snick genaamd, die sedert een achttal dagen de ouderlijke woning verlaten had. Vrijdag morgend werd de gast slapende in het motorbootje van M. De Pauw, gevon den. De kerel werd aangehouden. In zijn bezit vond men een zakuurwerk dat ten nadeele van De Mey, gestolen was. Do kerel bekende ook de dader te zijn van de dicfle, een 3tal weken geleden, ten na deele van Verschraegen, aan do Heirbrug gepleegd. Gouden bruiloft. Maandag aan staande, Juni, zullen de echtgenooten Fer dinand Vermoen en Koleta d'Hollander, hunnen gouden bruiloft vieren. Ham me. Opstand tegen dc policie. Woensdag avond waren de gendarmen op nachtronde ter wijk Hamveer-brug. Zij vonden aldaar eenen dronken man slapen liggen, welke zij wekten. Op verzoek van zieli kenbaar te maken, begon hij de gen darmen te beleedigen. Ilij verklaarde P. Rut te heeten en te Thielrode te wonen. De ba- chusvriend werd in 't gevang opgesloten. Donderdag morgen bleek het, dal men met zekere Petrus Vaerendonck, van Thielrode, te doen had. Somergem. Ongeluk. De landbou wer. Karei Van de Waele. kwam met eene driewielkar gereden op het Motje. In tegen overgestelde richting kwam een automobiel in volle snelheid aangereden. grensthij zit overeind, zyn wezen is ver dwaasd. Gij hebt mij geroepen, o mijn vader hier ben ik, zegt Aglaé, bijna bezwijmend.... Wat is er Wat hebt gij Beaujeu was wakker geworden. Ken bran dend zweet liep hem van hot voorhoofd. Ik meende haar te zien, murmelde hij.... De dood omringde haar.... Zij riep mij ter hulpe.... Maar eensklaps verschijnt hij voor mij.... Het was wel hij,... hy oh! ik heb bemerkend Aglaé, buiten zich zelve, in tranen smel tend. wierp zich in dc armen liaars vaders, die cr met afgebroken stem bijvoegde Ik beefde voor uwe zuster en ook voor u, mijne dochter..-.. Mijne gedachten hadden u vereenigd, om u beiden onder elkaar te ver mengen gij liept de zelfde gevaren dezolfde vijand dreigde nu de eene en dan de andere of liever, voor hem, gelijk voor my, mjiaktet gij slechts ééne uit. Beu Ik dan in gevaar vraagde Aglaé indien ik cr mij niet kan aan onttrekken, zal ik my buigen voor den wil van God. Maar, in 's hemels naam, Spreek, vader mijne oogen gaan open voor de waarheid, en hoe grievend dozc ook moge wezen, zal ik uit mijne liefde voor u dc noodige kracht cn onderwerping putten. Overdrijven wij onze ongelukken niet, mijne dochter, hernam de graaf van Beaujeu zij zijn reeds, helaas maar al te groot. De gravin was Aglaé ach ter nagevlogen, en stond daar beweegloos en als vernietigd, te genover de ontroering van haren man. Ook Odo en Beauvoir waren naar gevolgd, en zochten den zin van des graven duistere woorden te ontdekkeu Spreek, rader, drong Aglaé aan het is Eene botsing had plaats. Het paard en kar slóegen om. Het paard was eenen bil gebro ken en Woensdag middag moest 't afgemaakt worden. Het dier had eene waarde van 1500 frank. Meldert. {Een huis ten gronde afge brand. Donderdag morgend brandde l et huis en de stallingen van Gustaaf De Ridder, ten gronde af. De aanpalende huizen zijn be vrijd geworden. De geit en het zwijn zijn gered, doch een 50tal konijnen zijn in den brand gebleven. De schade is aanzienlijk. Dendermonde. Valsch alarm, -r- Don derdag namiddag stond heel de stad in rep en roer. Het nieuws deed de ronde, dat 2 knaap jes 10 en 11 jaar oud, door automobilisten opgelicht en medegevoerd waren. Alleman trok op zoek. Drie uren later kwamen de 2 gastjes do haan van Audegchi afgestapt. Zij werden onmiddelrjk ondervraagd en liet geheim werd opgeklaard. Een chauffeur had hen den weg gevraagd naar Aalst. Zij hadden do gevraagde inlich ting g-egoven en vroegen dan 0111 een eindje te mogen mederijden, wat hen goreodelijk toegestaan werd. Van daar do spraak van oplichting. Merxem. Schrikkelijk ongeluk. Aan het eerste wachthuis in den polder, vonden gendarmen Donderdag morgend hel vermor zeld lijk van den genaamden Alois V. d. W., kasseier, wonende te Antwerpen, do Clerek- steeg. Do man was in dronken toestand le- Mer xem geziengeweest. Men denkt dat hij door eenen trein uit Holland, moet verrast en overreden zijn. Het slachtoffer laat eene weduwe niet 9 minderjarige kinderen achter. Foutenoy Poging tot selfmoord. Een 20 jarig meisje, heeft zich na eenen familie twist, in eenen put geworpen. Men kon ze nog bijtijds redden. Oteppe. De drank In een dron kaardsvechtpartij kreeg de genaamde Nestor Patar, een geweldigen stokslag op den schedel. Hij plofte ten gronde. Toen men hom opnam stelde mcii eene schedelbreuk vast. Des nachts had er eene bloedvloeiing plaats en het slachtoffer van den alkool be zweek. Yvoir. Lijk opgehaald. Een moer- hoot, die werkte in de nabijheid van Yvoir, heeft een lijk opgeschept, dat in een reeds ver gevorderden staat van ontbinding was. Geen enkel stuk, dat den drenkeling zoude kunnen doen kennen, is gevonden geweest. Hel schijnt een werkman te zijn en moet verscheidene maanden in 'l water gelegen hebben. Erbaut Lage wraak. Een onbekende schurk wierp gisteren nacht op het voorhof van do hoeve van Blaton vergiftigd graan. Meer dan 100 kiekens aten ervan en bezwe ken. Men gelooft,dat het eene wraak is. Doornijk Ongeluk Op het oefenings plein van het 1° escadron jagers tc paard, brak zich gisteren een paard de twee voor- pooten. De paardemeester stelde een einde aan het lijden van liet dier door hot eenen kogel door den kop te jagen. Do berijder kwam er ongedeerd van af. Quévaucamps Zinneloosheid. In een hangar, gelegen in de nabijheid van dc Pa viljoenen van 't Park, vond men Emile Au- lieu, opgehangen. De jongeling leed aan do zenuwen en 't isiu eenen zenuwaanval dalhij zich van het leven beroofde. Cuesmes Brand. Een gedeelte der bakkerij van M. Adolphe Gyérin werd gisto- rén in ascli gelegd. Wcrkongeluk. Een werkman van Rebaix werd in het arsenaal van Cucsmcs deerlijk verminkt. Zijne hand werd gevat in een schaaf toestel en de pols werd gebroken. BasiJjue Centrale Gantoise, Naaml. Maat. lluring Brandkotfers 10 frs. 's jaars. Zie annonce. reeds lang genoeg dat gij ln stilte lijdt. De hevigheid uwer smarten heeft u verraden ik heb sedert lang geraden wat er in u om gaat.... Niet een uwer indrukken is mij ont snapt. Kn nu dat uw verdriet en uwe angst voor niemand van ons een geheim meer zyn, bid ik u, mijn vader, spreek. De graaf aarzelde conen oogenblik maar eindelijk hoog hij voor liet herhaaldelijk ver zoek zijner dochter. Gy wilt dus, Aglaé, zegde hij, dat ik u gansch den angst mijns harten openlegge maar wanneer gij uwe moeder zult zien beven van schrik, uwe tegenwoordigheid vluchten en hare tranen in 't geheim verbergen wan neer gij zelve de onrust cn de smart uwo ziel zult voelen doorboren, oli alsdan, beseliul- digmij niet. En hij voegde er met zwakke en ontroerde stem hij 't Is tien jaren geleden, dag op dag, dat wij de dood van een kind beweenden. Mij no dochter.... Mijne zuster.... oh!.... waarom die hartscheurende herinnering, rie pen te gelijk dc gravin en Aglaé. Beaujeu ging voort, den loop zyncr gedach ten volgende - Maar dit kind, weikon zo (lodderen uwo zuster was, Aglaé. dit kind was niet dood Hemelga voort, ga voort En de stem der moedor en do stem der zus- ter smoorden op hunne lippen. De graaf, de onzeggelijke ontroering die hem bewoog, Overw innende, hernam op kal meren toon liet beleg van Algiers was opgebroken geworden, en de overwonnene christenen zeil den naar Europa terug. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2