BUITENLAND. De wraak eens verraders NIEUWSBERICHTEN. Het vergaan van de Pluvióse FRANKRIJK. ITALIË DU ITSCH LAN D ENGELAND AMERIKA RUSLAND AFRIKA. De misdaden van Deertijk vw I MATOLIN Een soldaat gedood In het omliggende van Vadenaywaren de Pransche troepen heiig met mana-uvers te doen. Het einde der werkzaamheden ging met een droef ongeval gepaard. Eon troep jagers te paard, keerde naar het kamp terug en was in een klein boschje gekomen, toen eensklaps een regen kogels het overviel. Een der soldaten kreeg eenen kogel in den huik en bezweek, een andero werd den schouder doorboord. Men weet niet.of de kogels van het schiet- plein van het 132" voetvolk of van onvoor zichtige soldaten komen. De misdaad van Jully I»e twco jonge Zwitsers Jacquier enViennv lt> en 11 oud, dio in December laatsleden to Jullv vijf personen vermoordden op do hoeve waar zij werkten, zijn voor hot assisenhof der Yonne verschenen. De jonge schurken hebben hunne misdaden hekend en in al do bijzonderheden verhaald. Bij de socialisten De Italiaanscho volksvertegenwoordiger Ferri weigert zicli aan de beslissing van de socialistische partij to onderwerpen en heeft zich uit de socialistische fpartij teruggetrok ken. Ten einde geene polimiek uit te lokken, zal do brief van M. Ferri niet openhaar ge maakt worden. Do socialistische werkman Lisi, die on langs door den koning ontvangen werd, ook door do partij gelaakt geworden, De burgerlijke lijst De dagbladen van Berlijn keuren voor het algemeen het ontwerp goed, waarbij de bur gerlijke lijst van den koning van Pruisen zou vermeerderd worden. De Gazette ilc Hoes vraagt, dat het ont werp slechts toekomend jaar zou besproken worden. Erg spoorwegongeluk. Ken erg spoorwegongeluk heeft nabij To- bor, in West-Morland, plaats gehad. Eeno groep werklieden, die op do baan aan don arbeid waren, werd door den snel trein verrast. Verzoening l it Quit»» wordt gemeld,dat Peru en Ecua dor. hunne troepen van de grens teruggeroe pen hebben. Mon denkt, dat het geschil weldra geheel zal verdiend zijn. Twee werklieden werden gedood en vijf anderen levensgevaarlijk gewond. Een bloedbad Te Tonisk kreeg een meisje berispingen van baron oom. Woedend viel zij consklaps do leden barer familie met eon bijl aan. Zij doodde eerst met eenen bijlslag haarbroeder, brak liet ruggebeon barer moeder met een anderen bijlslag en sneed haar dan ook de twee armen af. Dan hare jongsto zuster aan vallende, sneed zij haar de handen af. Daar haar oom en hare tanto midderwijl binnen gekomen waren gaf zij eerst haar oom een bijlslag op het hoofd en kwetste karo tante doodelijk aan den onderhuik. Toen men de jeugdige moordenares aan hield te midden der lijken en badend in het bloed, verklaarde zij alleen haren oom te hebben willen dooden, omdat hij haar slecht gedrag soms verweet. Eene Fransche zending aangevallen De algemeene gouverneur van West-Afri- ka, heeft aan den minister van koloniën een bericht gezonden waarin hij hem laat weten, dat op -30 kilometers ten Noord-Oosten van l'gnigmi, eene Fransche zending door eene bendo van 500 Araben is aangevallen ge worden. N'a een verwoed gevecht konden de Araben ip de vlucht gedreven worden, 100 dooden, 37 gekwetsten en eene vlag nalatende. Do veearts, Boiroi., kroeg drie kogels door het lichaam eu bezweek kort nadien. Al de bewakingsposten zijn verdubbeld. \/W De lijken Naar het schijnt,zal het nog al eenigen tijd duren om de lijken uit do Pluvióse te halen, voor de 13 lijken van do Latin had men drie dagen werk. Do doelen uit het omhulsel van de Pluvióse zijn <35 centimeters in het vierkant, terwijl die van de Latin slechts 15 centimeters had den. Ook is er in de Pluvióse veel materiaal uit te halen. De lijken zullen onmiddelijk, nadat zij herkend zijn, in de kisten gelegd worden. Vandaar worden zij naar do meierij gebracht, van waar de stoet zal vertrekken. De voorzitter der republiek en minister Briand zullen de lijkplechtiglieden bijwonen Men woel. dat het Parket van Kortrijk een zekere Jules Noppo opzocht. Men had dezen man in gezelschap van Van Gheluwe te Deerlijk gezien, den dag der misdaad op de kleine Van der Bekon gepleegd. Gisteren kwam Jules Noppe te Ilarelboke aan en vernemende dat men hem opzocht, begaf hij zich naar het politipbureel en le- verdo zich in do handen van hot gerecht. Hij bekent dien dag tc Deerlijk met Van Gheluwo geweest te hebben, maar loochent voor iets in do misdaden betrokken to zijn of er iots van te weton. Gisteren werden nok de echtgenoten Adolf Vercruysse en Rcmi De Poortere, van Deer lijk, in hot kabinol van den rechter van Kortrijk ontboden en werden met Van Ghe- luwo gekonfronleerd. Deze laatste bekent dezo vrouwon gezien te hebben in een meerscli, waar zij bezig waren met in 't gras te werken, en dat hij ze aangesproken heeft. Doch hij blijft alle plichtigheid in de misda den loochenen en zegt er hoegenaamd niets van te weten. Hij blijft nochtans aangehouden wegens diofstal. Op goeden voet Vrijdag is men er eindelijk in gelukt de Pluvióse aan het drijven te krijgoa. Vrijdag morgend hij dohoogetij, bevond men, dat Pluvióse niet meer in het zand gezonken lag. Men beproefde nogmaals de ketens en deze werden nog steeds in goeden toestand be vonden. Op de oppervlakte van het water drijft wederom naphte, hetgeen doet veronderstel len, dat de Pluvióse in bewoging geraakt is. Dé onderzeeër zal langs de diepo vaartwe gen naar dc haven gesleept worden, waar schijnlijk aan do Kolomkaai. Vrijdag is de Pluvióse reeds verscheidene honderden nieters ver weggesleept geworden, zoodat hij thans nog slechts op een kilometer afstand van de haven ligt. Do onderzeeër is daar op eene zandbank gehotst, doch kon door eene spoedige zwen king wederom aan liet drijven gebracht A'or- den. De reis zal telkens hij hoog water voort gezet worden. Brussel. De Tawimeters. Vrijdag kwam een Taximeter nM)98, van Schaarbeek in volle vaart uit het ter Kamerenbosch ge reden en botste op eenen lantaarn. De lan taarn werd in duizend stukken geslagen de chaull'eur botste op het voetpad en werd erg an de schouders gekwetst. Overreden. Een 12jarig knaapje .dat do Pulcispluats wilde overgaan, werd door een rijtuig omgeworpen. Een bijgeroepen dokter verzorgde het slachtotter.dat naar zijne woonst kon gebracht worden. Doodelijk ongeluk Een 10 jarige knaap Emiel Bwilde aan de Otletstraat op eene brouwerskar kruipen. Hij deed eene groote ton vallen en werd er het hoofd onder verpletterd. De toestand van het knaapje is wanhopig. St Jans-Molenbeek.T Verkongeluk. Een erg ongeluk is voorgevallen in eene houtzagerij der Mommaertslraat te Molen beek. Een leergast. Jozef Van der Strikt, uit de St Martinstraat, was bezig met do ta fel eener schaafmachien af te kuischen, toen zijne hand erin gevat werd. De arme jongen werd drij vingeren afgesneden. N'a door een doktoor verzorgd geweest te zijn, werd de jongeling naar het hospitaal overgebracht. St Gillis. Overleden. Op 5 Mei laatstleden viel het 25jarig meisje, Leonora Parent, van Engolschen oorsprong, op de Van Meenenplaats van eenen paardjes- molen. Het meisje werd erg gekwetst naar het gasthuis gebracht. Zij is er thans, na vreese- lijke pijnen doorstaan te hebben, overleden. Antwerpen. Zelfmoord. Eene 30ja- rige vrouw, Jeanne V..., in do Sl Jobstraat wonende, leed aan eene ongeneesbare kwaal en doorstond afgrijselijke pijnen. Zij besloot zich van het leven te berooven, van een oogenblik afwezigheid barer naastbestaan- den gebruik makende, verhing zij zich. Ongeluk. Een dokwerker werd gis teren de borst ingedrukt in den Hangar nr 13. Men bracht hem naar liet hospitaal over. Zijn toestand is hopeloos. Willebroeck.Doodelijke val. Eene genaamde Caroline Borghip, die in de fa briek De Naeyer en G10 werkzaam was, was bezig met bet kuischen der vensterruiten van het bureel. Zij verloor het evenwicht en plofte van 15 meters hoogte op den grond. Men vond liet meisje met gekloven sche del liggen. Zij stierf eenigo minuten later. Overmeire. Droef ongeluk. Donder dag is alhier een droef ongeluk gebeurd. Twee metsers, do genaamde Petrus Bertyn en Oscar Van Hee, waren aan 't werk aan den voorgevel der Herberg Het Zonnc- ken -, toen al met eens de stelling instortte, De twee werklieden werden met geweld ten gronde geslingerd. De eerste werd met ge broken schouder de tweede werd verschei dene ribben gebroken. N'a de eerste zorgen ter plaats ontvangen te hebben, werden de gekwetsten naar hunne woning overgebracht. Erembodegem. Het onweder. Vrij dag 11., is gedurende het onweder de bliksem nedergevaïlen in den hof van den. heer Leon Janssens, te Erembodegem. Een werkman, welke juist op den koer was, viel van schrik omver. Gelukkiglijk zijn er gcene ongeluk- kop te betreuren. In alle geval, als zulke mannen afkomen, zou no mensch al eens gaan peinzen. Maeter Diefstal. Dieven zijn in den ollegoederenwinkèl Van Mad. De Langlie ge drongen. na eene ruit verbrijzeld te hebben. Zij hebben er 30 stukken ellegoederen-11)0 hemden en eene groote hoeveelheid andere koopwaren gestolen en met eeno kar wegge voerd. De waarde van het gcstoleno bedraagt 10.000 fr. De zaken van weinig waarde heeft men in een veld. achter de woning vinden liggen. Op het exaam. Professor. Wat zijn iyicroben Recipiendaris. Microben of krieldiercn zijn oneindig kleine levende wezentjes die besmettelijke ziekten veroorzaken. Professor. Goed zoo. Hoe en waar woe keren de krieldiercn Recipiendaris. Als het lichaam ver zwakt is en goenen tegenstand kan bieden. Professor. Wat gevolg trekt u daaruit met het oog op het voorkomen en genezen der ziekten l Recipiendaris. Dat men de menschen een kraclitherstellend geneesmiddel moet geven om ze sterk te maken in den strijd tegen de ziekten. Professor. Noem dat geneesmiddel. Recipiendaris. Vroeger prees men Kina Kola, ijzerzouten, thans altijd en overal THEOBRQMA. Uitslag Met toejuichingen van den jury, de grootste onderscheiding. In alle apotheken. Hoofddepot Apotheek DE MOOR, Burgtstraat, 38, Gent. Tc Aalst in alle goede apotheken. Lokeren. Aanbesteding. Het Golle- gie van Burgemeester en Schepenen der stad Lokeren brengt ter kennis der ingezetenen dat er op Maandag, 20 dezer, ten stadhuize, 11 ure 's voormiddags zal overgegaan wor den tot de aanbesteding voor liet overdekken der bestaande vischmijn alhier. Plan, be stek en bijzonderheden liggen ter inzage ter stedelijke secretarij alhier. Ter nagedachtenis. Aanstaande Dinsdag, 7 Juni. zal er om 8 ure 's morgends in de parochiale kerk eene plechtige mis ge zongen worden voor dc zielerust van onzen diephetreurden heer Burgemeester Thuys- baert. Sedert den 3 dezer maand is het twee jaren geleden dat bij zoo plotselings ontrukl werd aan zijn gezin en aan [de Durmestad. VRIJ KAAR ILET FRAKS£H DOOR Diomède Grooijans 11° vervolg. Wat m|j aangaat, toegevondo aan het aan dringen van vorschillige spaansche ridders, was ik in Afrika gebleven om met bon deel te nemen aan verschillige tijgerjachten. In het zwarte woud gekomen, bond de in boorling, welke ons tot gids diende, ons aan, ons tot eene waarzegster te leiden die de toe komst voorzegde, en zich ophield in de holte eener rots. Men mun hot voorstel aan, niet zonder eenigo opwerping van mijnentwege, want alsdan geloofde ik aan gT»ene orakels. Wij tratien haar hol binnen. Do waarzegster was een oud, afzichtelijk ontvleoscht wijf. Zij zat daar ineengekrom pen in oenen hoek barer grot. l oon zij ons zag, stond zij op en begon ha ren god tc Ikv. weren Óh ik zio ze nog zich wringen en zich op deu grond wentelen, terwijl zij ijselijke kreten slaakte. Vervolgens sprong zij op haren driepikkel, heur haar stond recht, hare uogen schoten bliksemstralen hare schrikkeiyke woorden weergalmen nog in mijn hart - Ik zie vóór mij, riep zij uit, don ongeluk kigste tier stervelingen... O rampzalige Benu- jcu met wat doornen ligt het pad uws levens verspreid Tot deu bodem toe. zult gy den bclk des ongeluks drinken.... Herzele. Doodelijke afloop. De werkman, Jozef Callebaut, van Herzele. die eenige dagen geleden in de Turn 'en Taxis statie door eene reeks versporende wagons omgeworpen en dc bil* afgesneden werd, is thans aan de gevolgen van het ongeluk in het gasthuis van Molenbeek overleden. Het parket is verwittigd. Het slachtoffer was pas 28 jaar oud en laat eene troostclooze weduwe met 2 kleine kin deren achter. Het lijk zal Zondag namiddag met den trein van 3.21 uren uit Brussel te Herzele aankomen, om aldaar om 1 ure ter aarde be steld tc worden. Hamme Erg gebeten. Vrijdag namid dag is M. Frans Pauwels, rentenier, door den hond van eenen schipper erg geheten ge worden. Een geneesheer moest het slacht offer verzorgen. Thielrode Onweder Vrijdag namid dag is een hevig onweder over onze gemeente losgebroken. De bliksem drong binnen in het huis van M. Pieter Vacrcndonek, lokaal der Wipschutmaatschappij en verbrijzelde er een tiental pipten en limonadeflescbjes, waarna hij onder de deur wederom vertrok. Gijsegem Kicade hond. Terwijl de vrouw Anna-Maria Lambrecht op haar land vlas aan 't wieden 'was, kwam eensklaps een groote schapershond op haar, sprong en rukte hare kjeedere» van liet lijf. De vrouw werd ook erg gebeten in de beenen en in den )p het hulpgeroep der vropw snelden Jan Van Heckc en Vindon 1 lauwe die in de na bijheid werkten, tor plaats en dreven den hond op de vlucht. Het. kwade dier hoorde toe aan'M. V. .T. van Gysegem. Het slachtoffer is erg gekwetst en bedlegerig. Zele. Konijnen gestolen. Ten nadeelo van C. Van Kerckliove, wonende op den wijk Bosch, werden Donderdag nacht 11 ko nijnen gestolen. ROOKT gebreveteerden tabak «De Ster het is de beste. Vraagt staal aan R. Van Bicsen, AALST. Luik Dezen morgend rond 5 uren zijn drij kerels binnengedrongen in de hoeve Vi- nandy-Pausery;de bewoners gewekt door het gerucht stonden op en deden de kwaaddoe ners de vlucht nemen. Een der vluchtelingen schoot op» den boer,doch miste hem gelukkig- lijk. Het signalement der kerels is in allo richtingen rondgestuurd. La Louvière Zelfmoord. Een ge naamde Hendrik Chantrain, kwam Donder dag logement vragen in n. 52. van de Smid straat, te La Louvière, doch hij wilde bij de overige kostgangers niet slapen en zegde tevreden te zijn mot een stroobussel in den hangar die aan het huis paalde. Toen men des morgens de man niet zag komen, ging do haas zien en vond den man opgehangen. Chantrain was gehuwd en leofdo goschei-' Ion van zijne vrouwhij leed aan eene onge neesbare ziekte, Ongeluk. De echtgcnooten Tbumi- laire hadden hun 2jarig zoontje medegenomen naar het veld. Het kind kroop door eeno haag en ging eene merrie welke met haar jong veulen tc weiden stond, streelen doch de merrie bracht hét kind eenen hoefslag in do linker zijde toe. Hot kleine slachtoffer be zweek kort nadien. Brand. Drie huizen en eene danszaal zijn door eenen geweldigen brand in asch degd. Daar de bewoners van hot huis dat eerst brandde, afwezig waren, bemerkte men te laat het gevaar. Toen de hulp aankwam, brandde de achter het huis gelegen danszaal ook reeds, weldra won het vuur de.huizen der geburen. welke ook gansch afbrandden, en 't is met moeite,dal men dc andere buizen kon vrijwaren. Wie maar eens beproefd heeft, moet erkenen dat dio prach tige waterverf haren grooten bijval wel ver dient. Niet alleenlijk is Matolin de kloeksto en schoonste waterverf tot heden gekend, maar zij is eene uitstekende gezondheidsverf die, waar men ze gebruikt, alle slechte dampen en ongedierte verdelgt. Daarenboven kan eenieder met Matolin schilderen, want de ge bruikswijze ervan is zeer' eenvoudig. Wat ook niet tc misprijzen is, is dat men allo mogelijke kleuren aan denzclfden prijs kan bekomen. Matolin dokt in eene laag en laat zich afwasschên zooals gewone olieverf. Stalen en prijzen op aanvraag. Eenjge agent voor de provincie: GEOR GES VERMEEREN, 16-17-20, Vrijdagmarkt, Gent. Ook te vinden bij meest al dc schilders van de provincie. Berchem S1' Agatha. Diefstal ontdekt. Eenige dagen geleden vernam M. Janssens, rechterlijk policieofficier, dat eene over- grootö hoeveelheid telefoondraad in de ma gazijnen van eenen metaalhandelaar der Iier- toginnenplaals, verborgen was. M. Janssens ging eene huiszoeking doen en vond geen telefoondraad, maar eene groote hoeveelheid elektrieken leiddraad. - De gier stort neër op de schroomachtige duive, houdt zo in zijne klauwen geklampt en vliegt er mede weg.... O Beaujeu, gij zult ze terug zien - Maar hoe is de witte duive in eenen afzichtelijken nachtuil veranderd gewor den Maar wat is datIk zie don onverzadelijken gier in dc wolken zweven, op zoek naar eene prooi.... Hy stort zich op de duive, welke u overblijft en.... o rampzalige Alsdan stierf het woord op hare lippen, zij zakte ineen en verviel in eene sombere ge voelloosheid. Voor my, ik wenschte naar alle duivels de vervloekte tooverheks, welke mij niets dan onheilen aankondigde, en wier duistero woor den ik niet kon begrijpen. Maar helaas ik moest er maar al te vroeg de smartvolle uitlegging van hebben. Bij deze woorden zweeg Beaujeu.... hij ves tigde zyne oogen beurtelings op de gravin en zijne dochter, op Odo en den burggraaf, als om bon de oenen na de anderen to ondervra gen en zich to verzekeren over liet uitwerksel, dat zync woorden op hen te weeg hadden ge bracht. Zij. zij waren stom en onbeweeglijk, en nau welijks haalden zy adem. Op dit oogenblik scheon het hun eon zeker gerucht te hoeren, kooiende uit den duister- □isvollen gang. Aglaé wierp zicli verschrikt in do armen baars vaders, welken «lit gerucht ook kvam te ontstellen. Maar de graaf, willende zijne ontroering overwinnen, hernam met eene ge smoorde stem - Wij uaren terug in Spanje gij wacht- tet mij, zegde hij. zich tot de gravin en Aglaé wendende, by do gravin vau Sonnac. Ik maakte groote dagreizen, want ik was ongeduldig om u weder to zien. Ik genaakte het verlangde doeleind, toeil de nacht mij overviel. Ik klopte aan de poort van een kasteel en de gulhartigste gastvrijheid werd my geschon ken. Ik kwam my op een rustbed neër te wer pen.... Eene wreedo slapeloosheid overviel my evenwel, van vermoeidheid uitgeput, ging ik eindelijk in slaap geraken, toen op eens do ongeluksvogel tot drymaal toe tegen mijne venster kwam aanstooten Ik had alsdan als oen heilloos voorgevoelen.... Eene ijskoude rilling doorliep al mijne leden...De woorden der waarzegster kwamen my in al hunne af grijselijkheid terug voor den geest. Vervol gens wendden myne gedachten zich tot u, bij de gravin van Sonnac en, zonderlinge zaak, ik zag u, geliefde eehtgenoote, met uwe twee kinderen, op dien avond welke, helaas zulke groote onheilen voorafging. Gij troosttet de ongelukkige moedor Vglaó on Ysaure herinnerden den ongolukkigen en verdwaal den Robrecht in die teedere gezangen, welke gij hun geleerd luidt, toen zy nog in de wieg lagen, en ik hoorde alsdan, of ik bedrieg my, die zelfde tonen welke, gisteren, in het bosch onze ooren troffen. Vervolgons scheen liet mij, dat een sluier zich voor myne oogen ontrolde en u aan mijn gezicht, onttrok. Noehtans kwam Ysaure my welhaast te vuurschijn.... Ik zag haar slapend op een zuch ten dons.... zij scheen eenen rustigen slaap te genieten.... Gouden droomen zweefden over hare bedstede, een lieftallige glimlach was op hare lippen cn de helderheid op haar voor hoofd. Hare getrouwe voedster, dfc-e welke haar met liet hart en hare melk tot moeder had verstrekt, waakte naast haar. Maar o mijn God was ik alsdan door eene bovennatuurlijke macht bezeten Noodlot tige stond, dien ik my nooit kon verklaren Ik voelde mij het hart door vreeselyke nachtmerriën beklemd.... Ilelsche visioenen schoven achter elkander voor mijne oogen voorbij. Plotselings zie ik, groote God het kasteel van Sonnac ten prooi aan de vlammen.... Overal hoor ik doodskreten.... Bandieten, met een woest aangezicht, loopen te midden der puinen en zoeken óf goud óf slachtoffers. Een hunner, door eene ongekende duizeling voortgezweept, zaait overal vlammende toort sen, verbreidt on stookt den brand aan.... Eensklaps, de deur waar Ysaure rust, gaat open.... en die man met liet vreeswekkend uitzicht, dorstig naar wraak, komt, met een dolk in de hand, naar «lijn kind toegeloopen... Ysaure, wakker gemaakt door het lawijd. roept op hare moeder en op mij.... De bandiet aanschouwt haar en staat besluiteloos Maar, het is geen medelijden dat hij gevoelt... een lach van duivolschc vreugde glimt op zijne lippen, als ware hem een helsch gedacht te binnen geschoten. De voedster buiten zich zelve, vreest voor Ysaurc's leven Zij wil den bandiet den dolk ontrukken, dien hij steeds gelieven houdt deze stoot haar terug... eeno worsteling vangt aan.... hij treft haar in het hart.... zy valt ba dend in haar bloed.... Maar die kamp heeft myn kind gered.... zy is uit liet bed gespron gen en, zinneloos van schrik, vlucht zij door de opengeblevene deur. Op dit oogenblik schoot ik wakker, of liever had ik het gevoelen rnyns bestaans.... overi gens ik verdwaal my in den warboel mijner herinneringen. De gebeurtenissen van dien zoo rampzaligen nacht zijn voor mjj altijd een raadsel gebleven, zoowel om de wijze waarop ik er kennis van had, als om do redens die dezelve teweegbrachten. Een ijskoud zweet barst mij langs alle kan ten uit.... Ik sta op.... Ik loop naar liet ven ster.... Ik open het... O hemelEene on heilspellende klaarte dringt in myne kamer, cn, in de verte, in de diepe duisternis, zie ik het kasteel van Sonnac gansch In vuur en vlam!.... Te midden der puinon vlucht ver schrikt, een kind.... Het richt zich naar eenen vreeselijken afgrond.... Ik ijl derwaarts.... Ik snel het te genioet al cu er de velden heen Niets kan mij terughouden.... Ik wilmyno dochter redden.... O smart, o marteling mij ner ziel Ik heb ze uit het oog verloren Ik roep haar.... Eensklaps bij de klaarte van den brand zie ik haar weder.... Mijn kreet heeft liaar verschrikt en haar eeno andero richting doen nemen... Hare vlucht is sneller. Als eene schaduwe verdwijnt zy in het woud Op dit oogenblik. Iioor ik naast mij ver haaste stappen en liet gerucht eener 'afgebro ken© ademhaling.... De stappen houden stil en een paar oogen, welke schitteren als twee bliksems, zijn op mij gericht. Ik bevind my aangezicht tegen aangezicht, met den bandiet wiens dolk mijne dochter had bedreigd, met den moordenaar van 'lila, haro voedster Bij zijn voorkomen, bij de uitdrukking van zijnen oogslag, stolt hot bloed in myne aderen, en ik deinsde achteruit van schrik. Ilij slaakte eenen kreet, die tc gelijk een ge brul, eene verwensching, eene godslastering was, eene kreet, zooals de hel alleen in staat is er eenen uit te brengen. (Wordt TOorlgeaet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2