De wraak eens verraders Uit onze kolonie DE KATOENFABRIKANTEN NIEUWSBERICHTEN. ITALIË DENEMARKEN OOSTENRIJK TURKYE. RUSLAND AMERIKA AFRIKA Geheimzinnige zaak te Brussel. Kerkelijk nieuws "te Gr-ent Drama M #en# kazern#. Een soldaat van het ♦m" regiment voetvolk lirutus Meuetti genaamd, die door zijnen lui tenant. M. Pupille, gestraft was. heeft drie geweerschoten op hem gelost. De moorde naar schoot zich daarna door het hoofd, loen de wacht op het gerucht der losbrandingen ter plaats snelde, vond men nog slechts twee lijken. Schip vermist. De groote Dcensche driemaster Princcsse Mariedie reeds 100 dagen onderweg is om de reis van Sydney naar Smojcy-bay to doen wordt als verloren aanzien, daar deze reis gewoonlijk in 10 dagen gedaan wordt. De bemanning telde 20 koppen. De legeroefeningen Telegrammen uit Agram ontvangen, mol den dat de legeroefeningen wrlko in de berg streek van Dalmatic plaats gehad hebben, aanleiding gegeven hebben tol erge ongeluk kon. Tijdens eene marsch van dertien uren, zijn meer dan 200 soldaten bewusteloos neerge vallen. De toestand van 83 dezer "soldaten is zoo erg, dat zij zullen moeten afgezet worden. Tegen de Grieken. In de haven van Itodosto en Kavala wei geren de dokwerkers aan do Grieksche schepen te werken. De Turscho postbureelen van Salonika hebben bericht ontvangen, dat zij allo. brieven, uit Griekenland komende, moeten terugzenden. De giftmengers 1 >o zdak Doutourbine wordt langs om inge wikkelder. De apotheker Pantehenko, had verklaard.dat hij aan zijne medeplichtige het vergif gegeven had. in luchtdicht gesloten lleschjes. Dezo lleschjes zijn nu onaangeraakt teruggevonden. Van den anderen kant hebben geneesheeren Pantehenko onderzocht en hun verslag noer- golegd. Daaruit blijkt dat de apotheker aan tijdelijke zinsverbijsteringen lijdt, door hel overtollig alkoolverbruik. Men verwacht, dat de grondeigenaar eerst daags in vrijheid zal gesteld worden. Drie honderd huizen door brand vernield Een reusachtigen brand heeft bijna geheel BorisofT, de Russische stad waar Napoleon I over do Berezina trok, vernield.Meer dan 300 huizen zijn in asch gelegd. Moorddadige ontploffing. In eene fabriek van springstoffen te Sint- Petersburg, heeft eene vreeselijke ontploffing plaats gehad. /es worlioden worden op don slag gedood. Bandleterijen. Nabij de statie van Notenobif, Tillis, heb ben bandieten eene petroollciding gebroken. Do potrool liep op de haan en do schurken staken ze dan in brand. Do spoorlijn en de spoorwegbrug werden door hot vuur vernield. Alle verkeer is onderbroken. Uit Batoum moesten werklieden gezonden worden om het vuur uit te dooven en de brug te herstellen. VRIJ STAAR HET FRAKSgil DOOR Diomède Grooijans 17® vervolg. Z(jne hand hield nog slechts zwak het doo- dend wapen dat zy gevat had Ily was ernstig kalm, on, naar my dacht, verraadde zich eene teedero ontroering in zijnen Mik die op (Mo. was gevestigd. Gij zjjt moedig, jongeling, zegde hij... Het doet mij goed, In u «le aloude dapperheid on do hooge deugden der sonnae's aan te treffen. En zijne stem was plechtig en diep treurig. Gij kent mij dan hernam (Mo verbaasd. ik hel» u op de slagvelden zonder ver- bleeken den «lood zien tarten...Ik ïieh u mede lijden zien hebl>en met 't lot der ongelukkigen. Wie zijt gij dan toch vroegOdo... Maar wie gij ook zijn mogot, voegde hij er met kracht by, sterven zult gij Wat heb ik u misdaan, (Mo t De bandiet was zacht en by na smeckend ge worden. Wat gy my misdaan hebt, ellendige Gisteren zijt gü de onrust en den angst komen wer|•en in oen huisgezin dat het mijne is.... Uwe bodreigingen en tartingen hebben myne gramschap opgewekt, doch hebben mij niet doen beven.... Ik ben de plaats van den gry- saard komen innemen, welke gij gisteren uit gedaagd hebtonder ons tweeën de oorlog, ouder ons tweeën de stryd. Maai* hier, in dit Valschmunterij in 't gevang Dat de gevangenen in Amerika hunnen tijd niet verliezen, bewijst dat men in het go- vang van etterson-U.it v (Missouri) onderden plankenvloer van een der cellen een geheel valschmuntersmateriaal en talrijke valsehe geldstukken gevonden heeft. Men weet niet, of de gevangene of wel de bewakers de valschmunsters zijn. Een onderzoek is geopend. Zeeramp. Uit Lorcnce-Marquez wordt gemeld, dat een stoomer, waarmede oonige bedienden een uitstapje deden, in de zee van Iphaoa gezon ken is. 32 personen zijn verdronken. De poïicie «Ier 5' wijk onderzoekt thans samen met het parket eene zonderlinge zaak. Een drietal dagen geleden, ontving de Inter nationale Bank. Kunstlaan, te Brussel, het bezoek van eenen persoon, schijnende 28 jaar oud, die voor rekening van M. Van Zeebroeck, notaris, Brabantstraat. 180, te Schaarbeek, oenen wissel van 250,000 fr.. betaalbaar op do bank Hallgarten to New- York. kwam halen. De onbekende betaalde tic 250,000 frank en vertrok met den kostbaren wissel. Do internationale bank kreeg nu bericht van de bank Hallgartin, dat de wissel daar ter betaling aangeboden werd door zekeren Buissot. Vooraleer Je betalen, wilde do bank zekerheid hebben of de Buisset wol do ware bestemmeling was. Men ging om inlichtingen en daaruit bleek, dat de notaris van Zeebroeck niet in nummer J.8U maar in nummer 232 der Brabantstraat woonde Gn dat hij niemand gelast had eenen wissel van 250,000 frank op een Amcrikaansch bankhuis te nemen. De 250,000 frank moeten dus op oneer lijke A'ijze in handen van de Jïujsset ge raakt zijn. Hot onderzoek dezer zaak wordt naarstig voortgezet. Terug uit Kongo. De - Lèopoldville - die te Shebro gestrand was, is te Antwerpen mot vier dagen vertra ging aangekomen. Tijdens de stranding werd een matroos gedood. Hij bevond zich in een bootje naast het schip en werd door den schok tegen het anker geslingerd. Kr bestond met do minste paniek tusschon do reizigers. De passagiers brengen geen bijzonder nieuws mede. De - Lèopoldville n zal slechts den 18'" in stede van den 1(5"", naar 't zwarte land ver trekken. en zoo den nieuwen vertrekdienst der Kongobooten inhuldigen. Waasmunster-Ruiterskerk Op 21" Juni aanslaande begint de jaar- lijksche begankenis naar de relikwiën van den H. Johannes-Baptista, sinds lang reeds aanroepen tegen hoofd- en veeziekten. (Ruiterskork ligt op 15 minuten afstand van de statie van het Heyken baan Gent- Ant'werpen). woud. verre van alle menschlijk oog, die man Gods daar zal ons niet verraden want elders zou ik van schaamte blozen het Moed eens booswichts te vergieten. Maar wat hebt gij dan gedaan met dat meisje, welke gij aan de liefde eener moeder en zuster ontruktet Ver foeilijke schoking. laffe wraak., zich met een kind afmeten Oh zeg my of die ongeluk kige, welke u met hare zinneloosheid overal volgt en waarvan gij uw slachtoffer maakt, de dochter van Beaujeu is Antwoord...., zeg, antwoord En de man der Spelonken stond daar stom voor zijnen vijand, en zijn blik verpletterde dezen niet onder zijnen bliksem Hy scheen vernietigd onder het gewicht der verwy tingen. Wistet gij, jongraensch, met welke zwaarden gy mijne ziel doorboort!... zegde hij eindelijk traag. En voortgaande metecnedoffe geesteskracht: Maar met welken titel neemt g(J de ver dediging dier gevloekte familie Op u vraag de hij. In den naam der eer, welke gij met de voeten traptin den naam der deugd, welke gy zoudt w illen verdrukken in den naam van deze welke gy haat en ik beminin den naam van Aglaé van Beaujeu. die myne verloofde is... Wat hoor ik f.,.. de dochter van Beau jeu huwen, gy f (Mo van Sonnac riep de bandiet met eene trillende stein. Maar wat gaat u dit aan, hernam (.Mo verw L'iiderd. Tusschen die twee familieu is er moer dan een graf daartusschen is do oneer en de schande.... daartussclien is een klip, een afgrond, eu dien gaat gij overschrijden zonder medelijden, zonder genade voor dezen.welken meu heeft weggejaagd,* gebannen, beladen De Ledon der Internationale Vereenigiug der katoenfabrikauton. dio te Brussel hun zevende Congres hebbeu gehouden, zijn heden morgend, met hijaonderen" trein te Gent gekomen, om een bezoek te brengen aan de stad. die te recht het Manchester van België wordt genoemd. Zij ziju ten get a 11e van meer dan vijf honderd, uit alle Tanden van Europa en ook van overzee. De bezoe kers worden geleid door den lieer Jan de Honiptienne, van Gent, die het Congres te Brussel heeft voorgezeten. De straten der stad, dio de congressisten moeten doortrekken om zich naar het stad huis ie begeven, ziju bevlugd door do inwo ners. De nationale vlag wappert ook aan het stadhuis, op liet Belfort en het Gravenkasteel. Bij gelegenheid van het bureel der vreemde fabrikanten, zullen er concerten worden gegeven in het Kurk der Citadel, op don Cou- ter en ook op de Sto-Pharaïlda-Plaats. De werklieden tot «Ie katoennijverheid be- hoorende, krijgen dezen namiddag verlof, zonder verlies van loon, Do congressisten werden ten stadhuize ontvangen. Na aan het stadsbestuur voorge steld te zijn geworden door den heer Jan de Kemptinne, werden zij verwelkomd door den d. d. burgemeester, den heer schepen Sili'cr, omringd door de andere schepenen en verscheidene gemeenteraadsleden Van het stadhuis begaven zij zich naar hel Gravenkasteel, op dePharallda Plaats gele gen, de binnenkoer is in eenen lieven tuin herschapen. In de groote zaal van den Mees ter-toren werd hun eer» prachtig ontbijt aan geboden, door de katoenfabrikanten van Gent. Eene estrade is in den achtergrond dier ruime zaal opgericht. Herinneren wij te de zer gelegenheid dat verscheidene groote en luisterrijke feesten in deze zaal plaats had den van i]e NU" tot in het einddeel der NV' eeuw, welke gegeven werden door de graven van Vlaanderen. Philip de Goede zat er liet heerlijk banket voor van het zevende kapittel van het Gulden Vlies. In 14G9 hield Karei de Stoute er een prachtig onthaal, hij gele genheid van net bezoek van do gezanten des hertogen van Milanen. De vergadering der katoenfabrikanten had oen bijzonder indrukwekkend karakter. Na afloop van bet ontbijt, hebben zich de congressisten naar het dok begeven, waar zij ingescheept zijn op eenen grooten steamer, ten einde de zeevaart-instellingen en het kanaal van Tcrneuzen te bezoeken, tot aan Selzaeto. Dezen avond zal het Gravenkasteel, met Bengaalsch vuur verlicht worden, terwijl een Concert aan de Pharaïlde Plaats, zal ge speeld worden, gedurende hetwelk oude Vlaamsche arias zullen uitgevoerd worden. Brussel. Overreden De 11 jarige kleermaakster Louiza II.... is Woensdag morgend aan de Loxumstraat door eenen automobiel omvergeworpen en overreden. Het meisje moest zwaar gekwetst naar liet St-Jansgasthuis overgebracht worden. Onder den tram. Het 2jarig zoontje der echtgenooten B., wonende Plattesteen- straat, werd voor zijne woning, door een tramrijtuig omvergeworpen. Het kindje werd erg gekwetst aan liet hoofd en de beenen. Ontroostbaar. Een rentenier, M. Jan 11.., 64 jaar oud, wonende Kogelstraat, die eenige weken geleilcu zijne vrouw verloren had, heeft zich bij middel van vergift het leven henomen. Op tafel lag een briefje, waarin hij verklaarde zijne vrouw niet te kunnen over leven. f Door het venster gevallen. - Woens dag namiddag, wilde de echtgönoote D.... w onende Zennestraat. eenig waschgoed af- inet smaad en schande. Vreest gij dan niet, zoon van Sonnac, dat eene wrekende schadu- we zich kome plaatsen tusschen de twee huis gezinnen, welke een eeuwige haat zou moe ten scheiden Maar wie zjjt gij dan toch, die mij zulke droeve herinneringen terug komt voor den geest brengen, hernam Robrechts broeder mot treurigheid. Aan uwen naam gaat gij eenen naam verbinden,wolken ik overal, altijd,op de aarde cn in de hel, met mijnen vloek zal vervolgen Ik zal de dochter van Beaujeu huwen, onderbrak Odo met krachtaldus heeft het mijn vader gewild op zijn sterfbed, en na hem is mijn hart daar Wat zegt gij mij Oh ill mijn loven heb ik gedronken uit do kelk van al de bitter heden en van al het lyden... ik ben gekromd ouder de schande en heb mij in de bossehen verscholen. Vervolgd, gek wollen door een machteloos spijt, verslonden door al de drif ten, welke het noodlot erin had ontstoken, was mijn hart gedurig ten prooi aan baatzucht en onverzadige wraak maar nooit heb ik de- ijselijke smart gevoeld, welke op decs oogen- blik mijne ziel als eene schroef klemt De graaf van Sonnac heeft hot gewild... en na hem is uw hart daar En gij ook, Odo... gij verloochent de nagedachtenis uws broeders De stern des onbekenden l»eceft. Myn broeder! riep (Mo uit, mijn broe der!... Gij hebt hem dus gekend Deze laatste slag drukt my ter neer, vervolgde do man der Spelonken met eene uitdrukking van onzeggelijke smart. In de folteringen mijns zwervende levens, wendde mijn hart zich hit het eenigste hart dat voor mij op die wereld klopte.... dat deernis had met mij en metmijn leed Ik heb dus tot - 1 U-"J.r ,_H mm nemen, dat zij aan het venster der 2' verdie ping gehangen had. Zij verloor het even wicht en plofte op den koer. Do vrouw moest in wanhopigen toestand naar het gasthuis gebracht worden. Dief aangehouden. Een genaamde Otto Schuil©, die er te Berlijn was van door getrokken na voor 30,000 mark waarden ontvreemd te hebben, is in oen hotel der Ro- giorstraat, aangehouden. Hij had nog 10,000 mark en talrijke juweelen in zijn bezit, als ook een geladen revolver. I)ö dief zal aan het Duitsch gerecht uitge leverd worden. Drama Sinds eemgen lijd ontstond dikwijls twist tusschen een koppel dat in de Steenstraat eene kamer betrok. Dinsdag avond verklaarde do vrouw er genoog van te hebben en lo willen vertrekken. De man zag eerst zijne spaarpenningen na en bevond dat eene som van 150 fr. verdwenen was. Hij dwong de vrouw hem naar het polïciebuféel te vergezellen en legde er eene klacht neder. De vrouw werd afgetast en men vond de 450 fr. in hare kousen verborgen. Wanhopig omdat zij de som ontnomen werd. liep de vrouw naar do vaart en sprong er in. Zij kon gelukkiglfjk gered worden. De meeting der koffteh uishedienden In ons nummer van gisteren hebben wij de woeling medegedeeld,welke Dinsdag avond in den omtrek der Beurs on bij eenen koffie- huishopdor dor ïieursplaats plaats gehad heeft. Tijdens het gevecht in het koffiehuis, werd M. AlfonsK..., gemcentebediende, wo nende St Gerystraat, van zijnen geldbeugel ontlast, Een Duitscho handelaar, LousS.... werd zijn gouden uurwerk met keten ont stolen. Een onderzoek is geopend, Moordpoging. Woensdag namid dag, heeft zekere I)verscheidene messte ken toegebracht aan zekeren Van G..., dien hij in gezelschap zijner vrouw ontmoette. Van 0, W'er$ erg gekwetst naar het gasthuis gevoerd. Een onderzoek is geopend. ROOKT gebreveteerden tabak De Ster liet is de beste. Vraagt staal aan R. Van Biesen, AALST, St.-Jatis-Molenbeek Overreden. Woensdag morgend werd do 5 jarig Isabella S..., in de Ransfortstraat door eenen z waar geladen kamion omvergeworpen. Na door de paarden vertrapp'eld te zijn geweest, liep een der wieion over liet lijf. Haar toestand laat niet de minste hoop. Anderlecht. Lijk opgehaald Woens dag morgend werd uil de Zcnne het lijk opge haald van den 17 jarigen Besiré Van der Meulen, wonende Tiieodoor Verhaegenstraat te St.-Gillis, die daags te voren verdwenen was. Uit het onderzoek is gebleken, dat de jongeling in hot water gesprongen is, Vorst. flu is ingestort. Woensdag namiddag rond 3 ure is op den Bergschen steenweg een in ophouwzijnde huis ingestort. Twee metsers, Louis Ljnssens on Felix van Hasselt, alsook de metserdiender Pieter Va- sinoau werden onder de puinen begraven. Na een uur opzoekingen werden do on ge lukkigen van onder de puinon te voorschijn gehaald. Zij bevonden zicli in erbarmelijke» toestand, mot kneuzingen over hoel het lijf. Hun leven is evenwel niet In gevaar. Na lei- plaats de eerste zorgen ontvangen te hebben, werden zij naar het gasthuis gebracht. Een onderzoek is geopend. Lembeek Eene vrouw doodgeslagen Twee gebuurvrouwen, de echtgenooten Van Eesbecck en Mostin lagen sinds lang in veete. Deze laatste die geen enkel haarpijltje op den schedel meer heeft, werd gedurig voor kletskop uitgescholden. Dinsdag morgend was Mostin dronken. Alhoewel vrouw Mostin niet te huis was, be gon vrouw Van Eesbeek wederom te roepen. Eensklaps greep Mostin eene hakbijl en bracht er vrouw Van Eesbeek eenen vreese- lijken slag op het hoofd mede toe. Do vrouw hiertoe geleefd om uit uwen mond hoon en woorden van smaacl te moeten liooren Ik moet dus alléén blijven, verworpen, verlaten, verafschuwd door gansch de wereld En do bandiet bezweek onder liet gewicht zijner eindolooze smart. Wie dan zijt gij, ongelukkige riep Son nae's zoon ontsteld en buiten zich zelve. Maar waarom mij beklagen verv olgde de onbekende ben ik niet de banneling, de ver maledijde Myn God,gilde Odo,op de knieën vallend.. Zoudt gij Aandoenlijk schouwspelDie twee man nen, daar straks nog vijanden, zijn in de te genwoordigheid den eene van den andere, onsteld door ik weet niet welk gevoelens, waar men liefde dan haat doorstraalde. l)e wapens zijn hunne handen ontvallen... hunne horsten zwellen onder eenen gemeenen adem; hunne harten kloppen onder eene en dezelfde ontroering, en in hunne verteederde blikken maken liunne zielen er slechts ééne uit Mijn God, herhaalde de jonge Sonnac..'.. Zoudt gij Wat heb ik gedaan stamelde de bandiet, do govoelens terugdrijvende,welke hem over stelpen.... Ridder Robrecht van Sonnac is dood, vervolgde hij langzaan met een bitteren grimlach. Wie zijt gij dan vroeg (Mo gebiedend en plotseling opstaande... Zoudt gy met myn hartewee den spot drijven Pas op, want dit zoudt gij niet straffeloos doen Ridder Robrecht van Sonnac is dood, her nam de bandiet met kalmte.... Ik heb hem gekend, ik heb hem lief gehad Ik heb zijn luntsten wil opgenomen Gy hebt hem zien sterven... Oh zeg my onder welke slagen hij gevallen is stortte badend in haar bloed ten gronde en bloei bewusteloos liggen. Mostin giilg aan de poliöle vertellen dat hij vrouw Van Eesbeek vermoord had vinden liggen. Toon men hem eeliter nauwkeurig ondervroeg, bekende hij Weldra wat er ge beurd was. rouw Van Eesbeek is eenige uren later overleden, zonder hét bewustzijn herkregen te hebbed. Mostin is in het gevang van St-Gillis opge sloten. De a Congo Tabaco gebreve- teerd is de fijnste rooktabak vraagt staal aan R. VAN BIESEN, AALST. Velsique-Ruddershove Het oniceder. Dinsdag rond 4 ure namiddag, bij het groot onweer, is do bliksem gevallen op do woning van Prosper Van Afleltorro.' De dochter, Aliee, die alleen 't huis was, moest de vlucht nemen in het onweer. Huis, stal met toebehoort#» is door het vuur ver nield. Er is verzekering. Nederzwalm.Rijwiel gestolen. Op de Dorpplaats, is ten nadeel© van eenen koop man, eenen nieuwen vclo gestolen, terwijl de, eigenaar in eene herberg was. De gen darmerics in hel omliggende, werden verwit tigd maar tot hiertoe zijn de opzoekingen- vruchteloos. Waasmunster Ongeluk. Indefabtiek van M. Do Jaegher, is do werkman, Roné Vernimmen, "Woensdag namiddag, met do mouw in een raderwerk govat geworden. I)e hand wenLjnedcgesleept en twee vin geren letterlijk vermorzeld. Dokter Deloos heeft hot slachtoffer verzorgd. Diepenbeek. Akelige ontdekking. Op den spoorweg van Bevcrst heeft men het vreesdijk vermorzeld lijk gevonden van Anna Smolders. Hoe^laert. VerdronkenDe hoeve knecht Prosper Van Landogliem, die Woens dag voormiddag in eenen poel in liet veld was gaan zwemmen, kreeg eenen bloedopdrang en verdronk. Gent Lansier gevallen Woensdag avond rond 6 1/2 ure is een lansier in do St-Lievensstraat van zijn paard gevallen. De ongelukkige werd erg gekwetst en moest heel bebloed naar het krijgsgasthuis overge bracht worden. -— Lijk opgehaald. Aan de Lindolei, is het lijk opgehaald van eenen onbekenden man, schijnende 50 tot 60 jaar oud te zijn. Op het lijk werden geene sporen van gewold vastgesteld. Het lijk, dat in vergevorderden staat van ontbinding verkeerde, is naar het gasthuis overgebracht. Grembergen. Brandstichters aange houden. Dinsdag was eene schuur geheel doorbrand vernield geworden. De gendar men van Dendcrmonde stelden een onderzoek in en bevonden dat de brand door eeno kwaadwillige hand aan de Schuur gestoken was. Woensdag avond werden drie personen van Grembergen als verdacht aangehouden en te Dendermonde opgesloten. j Zij werden Donderdag- voormiddag lang durig door den heer onderzoeksrechter Par doen ondervraagd. Antwerpen. Aanhoudingen Zes Duitschers die zonder middelen van heslaan te Antwerpen rondzwierven en geen vaste woonst hadden, zijn aangehouden en opge sloten. Twee landloopers, die aan do dokken koperen sloten gestolen hadden ten nadeclo van M. Vingerhoets, August, Michielsstraat 15, werden ook aangehouden en ter beschikt king van den proliureur des. Konjnga opge sloten. Diefstal Aan boord van den zeiler Else in liet Willemsdok gemeerd, werd door onbekende dieven een zilveren uurwerk en 300 fr. gestolen. Revolverschot.In de Herenthalsstraat kreeg M. Jozef Greefs, wonende Korte Scholiersstraat, Dinsdag nacht oenen revol verkogel in do hand. De aanrander is langs de Keyserlei weggevlucht. Noem mij zijnen moordenaar en ik zal tot het einde der wereld gaan om hun rekening te vragen over het bloed mijns broeders. Ik heb mij gelast met ridder Robrecht tc wreken, met eene schrikkelijke rekening te vragen aan degenen, welke hem meer dan het leven hebben benomen, welke hem de eer en den roem hebben ontrukt. Gijmaar uw naam Mijn naam is een geheim... mijn bestaan eene noodlottigheid tracht niet den sluier op te heffenwelke die bedekt. Maar welke banden vereonigden u dan aan mijnen broeder Welke zonderlinge ver plichting tusschen hem en u Ridder Robrecht liet bij zijnen dood mach tig»' en trotsche vijanden achterik alleen kon ze omverwerpen, ik. de bandiet!... Hij hoeft in mijnen boezem zijnen haat en zijne wraak gestortzijne ziel met haar leed, hare begeerten en hare liefde, heeft hij my [overgemaakt.., Hy leeft in mij... Ik heb die verschrikkelijke erfenis aanvaard, cn bij de hel gezworen,dat ridder Robrecht zou gewro ken worden. 't Is dus in den naam mijns brueders, dat gij dit land met ruinen en verwoesting overdekt Heeft de bandiet, voorwerp van algemee- nen afschuw, ook zijnen eigenen haat, zijne eigene wraak niet Meent gij, dat de man, als een wild dier in de bossehen achtervolgd en door de samenleving als een melaatsche verworpen, zjjne gramschap eu zyne wrok niet to koelen heelt (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2