BUITENLAND. De wraak eens verraders NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK. DU ITSCH LAN D ENGELAND Een lijk in eenen koffer. Het Staatsblad ocrc hersteld. Hij komt weer in het bereik van zijne burgerlijke rechten, die hem ont nomen waren door het vonnis van het Assi senhof van Antwerpen, welke hein, in 1905, ter dood veroordeelde en er zal hem daaren boven, door het Gouvernement, eene scha deloosstelling worden toegekend, zulks vol gons de nog niet lang geleden ingevoerde wet oj> de herzieningen van processen. Do vroegere voor moord en diefstal ter dood veroordeelde treedt als eerlijk burger terug in do maatschappij en het is niet meer toegelaten zijne onschuld te betwisten. Zoo wil zulks het vonnis van het assisen hof van Oost-Vlaanderen, uitgesproken ten gevolge van hot verdict van de jury die. in eene zaak heeft gczotoldon welk verdict ont kennend is geweest, met meerderheid van stommen, op de vragen die gesteld zijn ge worden. De verhoor/aal was propjiensvol, ondanks de slikkendo hitte die cr heersckte. De de- halten waren gesloten geworden, nadien het Openhaar Ministerie nog eens gewezen had op de moeilijk om te stooten bezwaren, die op den beschuldigde drukken en na dat zijn verdodiger, M. Schoenfeld. warm en wel sprekend, bij oogenblikkcn die ontroerend en overtuigend waren, de verdediging bad voor gedragen. Het ontkennend verdict van de jury, uit gesproken door het hoofd van de jury, met de rechterhand op liet hart, sprekend vóór God, werd door liet publiek op toejuichingen onthaald. Vermeylon hoorde het kalm aan, als hij terug in do zaal werd gebracht. Na zijne vrijspraak, viel hij in do armen zijns broeders, die van Charleroi was geko men, en aan dezes arm verliet hij glimla chend de vorboorzaal, gevolg van eene talrijke menigte. In de cel der gevangenen zat ondortusschen Vontóse, tussclien twee gendarmen. Het gerucht der toejuichingen die losge- borsten waren op hot oogenldik der vrij spraak, was tot hom gekomen. Van hetgeen anders in do zaal gebeurd of gezegd was geworden, kon hij niets vernomen hebben. Hij was ongeduldig en vroeg aan oenen gendarm om M. Schoenfeld to gaan verzoe ken in de cel tc willen komen. M. Schoenfeld voldeed aan het verzoek. Welnu vroeg Ventóse dadelijk. De verdediging heeft de vrijspraak be komen, sprak M. Schoenfeld. Dat is wel Prociliat Ik- bedank u daarvoor riep Ventóse uit. Aldra werd Ventóse terug naar de gevan genis van Gent gevoerd, in het celrijtuig, omringd door een peloton gendarmen. Hij zal dra naar Leuven overgebracht worden. Het bloedig drama van Hijmenam heeft zijne ontknooping gehad. Het oordeel van een gezwoorne Wij hebben de eer gehad een der achtbare gozwoornon welke in de zaakVermevlen zetel den, na afloop van het proces te sproken. Dicheer verborg zijne vreugde niet het zijne te hebben kunnen bijdragen oraVermey- lon's vrijspraak te verkrijgen. Hij zelf, en acht andore gozwoornon, waren stellig over tuigd, dat Vermeylon vijf jaren lang on schuldig in het gevang heeft doorgebracht Ventóse daarentegen aanzien zij als een gc- wetenlooze schurk, dio alzoo veel geeft om een eed als eene koe oin safraan eten. Een zittijd van vrijspraken Al do zaken die op den rol der assisen zijn gebracht geworden voor den zittijd dio giste ren gesloten werd, zijn met eene vrijspraak geëindigd. Het waren allen hoogst erge zaken Eene vadermoord, gepleegd met twee ge weerschoten. terwijl het slachtoffer weerloos in zijn bed lag eene kindermoord, bedre ven door eenen vader en eene moeder, om VRIJ NAAR HET FRANSgil DOOR Diomède Grootjans 20® vervolg. Keuegodvruchtigo en ingetogene menigte tleeldo aide ontroeringen der verloofde, en vormde voor hen vurige wcnschen. oh vriend van Beaujeu, wende wij een lut tel onze blikken verre van het sombere tafe reel dat ik voor u ontrol.... Hier is het de oasis der onschuld en der deugd, te midden van de hartstochten des lovenshier is het de toelachende vreugde, het kalm geluk, de vrede, de rust 't is do hemel met wellusten en zoeto molodijën. De ziel trilt onder een god delijke» adom en gevoelt die zui\«oro en leven dige genietingen welke voor haar de voor smaak zijn der eeuwige gelukzaligheid. De harten, in hunne onverstaanbare vervoering, kloppen onder zoete, lieinmisvollo gewaar wordingen "li 1 /ij zijn eindelijk gelukkig, die edele jonkhedeii Hon IrtWtaan is reeds zoo wreed door het ongeluk gegoeseld ge weest reeds diep hel-ben zy uit den bitteren kelk van angsten wee gedronken Maar op dit ««ogenblik is dit frenrig verlodono ver uit hun gedacht en zg loven slechts van de in drukken des tegenwoordige en van de hoop der toekomstzg zgn gelukkig, want zij \<e- ïiiinnen elkauder, en uit de liefde en de deugd tezamen spruit het geluk. De graaf eu de gravin vau Beaujeu bevin- ontslagen te zijn van den last van een tweede kind eene brandstichting aan een huis door personen bewoond en i iodelijk eene moord, eene poging tot moord op twee oude vrouwen en een diefstal met braak en be klimming. De beschuldigden in deze zaken mochten, vrijgesproken het gerechtshof ver laten... Deze vrijspraken geven zeker wel aanlei ding tot beschouwing en die niet pleiten ten voordeele van het beslaan van eene jury in crimineele strafzaken. Voor een koffiehuis Het was Vrijdag, marktdag tc Gent. In den valavond zaten talrijke keeren, voor de markten naar do stad gekomen, aan do kof fiehuizen in «Ie nabijheid der statie, in af wachting up het uur waarop de treinen moes ten vertrekken, dio hun terug naar hunne stad of gemeente moesten brengen. In do Vlaanderenstraat had een - lollc- kenshecr te Brussel noemt men dat een - zwanzeur - in liet voorbijgaan gezegd, wijzende naar hot terras van een groot kof fiehuis Kijk. daar zit Vermeylon, 't is die met zijn strooien hoed En hij had zich dade lijk verwijderd. Dat was genoeg om eene samenscholing vóór het koffiehuis te verwek ken. Honderde voorbijgangers bleven staan om te gapen voor den gewaanden Vermey lon. De echte Vermeylon had reeds lang met zijnen broeder de stad verlaten. Prinses overleden. De prinses Jozelina de Bourbon, infante van Spanjo, zuster van wijlen Koning don Francois van Assisen, en groot-tante van Koning Alfons, is te Parijs overleden in den ouderdom van 83 jaar. Zij trad op -1 Juni 18 18 te Valladolid in liet huwelijk met don markies van Guenu, dio in 1818 overleed. Eene goede portieres. M. Hamard. overste der veiligheidspolicie deed Vrijdag morgend eene huiszoeking in de kamer van eene portieres dor Universi teitstraat, te Parijs, zekere Mev. Marnacli, geboren te Luik. Deze was door de huurders van liet huis beticht van menigvuldige dief stallen. Eene overgroote hoeveelheid ju woe len. schilderijen, kunstvoorwerpen enz. wer den aangeslagen. De oneerlijke portieres wordt ook beticht brieven dor huurders open gebroken en de postmandaten geroofd te hebben. Zij is op gesloten. I)e huurders brachten M. Hamard eene geestdriftige evatie. Treinbotsing Twee treinen door soldaten der genie ge leid de werkstaking duurt nog voort in Zuid-Frankrijk zijn in de statie van Lin- gostièrc op elkander geloopen. Eene lokomo- tief en twee rijtuigen werden vernield. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. De geleider van een der treinen, de soldaat Graudin. werd aan het hoofd gekwetst. Eene waterhoos Vrijdag morgend, is eene vreeselijke wa terhoos over Vallon-en-Tully, nabij Moulins, losgebroken. Alles werd vernield. Het ka naal van Berry, plotselings sterk gezwollen, verbrak zijne dijken en stroomde in de. Cher* Zulks had voor gevolg dat de expresstrein van Parijs naar La Bourboule nabij de statie Vallon-en-Tully plotselings in don grond zakte. De schade is onberekenbaar. Erge onlusten te Nizza Vrijdag avond, tijdens de zitting van den nmnicipalen raad. stonden talrijke personen voor de meierij te roepen - Ontslag Ont slag Een stadsbediende deed do pompiers komen en de menigte hespuiten. Dat veroor zaakte zulke hevige woeling, dat de gendar- den zich naast hen.... Zij ook op dit oogenldik hebben alles vergoten Zg zijn gelukkig door het geluk hunner kinderen.... Deze kin- deron zijn hunne ziel, hun bloed, hun leven zij leven door on voor hen. Laat ons in dit on vermengd genoegen deel nomen, vriend van Beaujeu, en voegen wij ons bij die verrukte menigteonze wenschen zullen do minst vurige zijn. Maar, helaas de bedrijgingen van dien man, welke mij in hetgeliein mijner oen- zaamheid tot gotuigo is komen nemen, wer pen onwillens stoornis in mijnen geest. Wat is die man voornemons tc doen mijn God Volgen wij hem in zijne wilde vaart te mid den dor Spelonken... Niets wederstaat hem, hij loopt, hij vliegt. Hij blijft eindelijk staan onder de kapel....'t Is hier, zegt hg, en in zijne razende woede tracht hij do marmeren kolommen te schudden, welke een gril der natuur daar geplaatst had, als om dezelve te ondersteunen maar hij moet voor de mach teloosheid zijner pogingen ondergeven. In zijne wanhoop roept hij de gansche hel te zijner hulp. Een inan verscheen weldra, het was de duivel des ngds, 'twas de burggraaf van Beauvoir. Door jaloerschheid on spijt ver slonden, had hij zich op zoek gesteld naai den onverzoenbaren vijand van Beaujeu om di'/.es haat by den zijnen te voegen,en de echt verbintenis te Metten van deze welke hij beminde en die hem \erst«»oten had. Kom, zegde do bandiet, in den eersten verrast. Hij had reeds dion man loeren waardeeren, hij had zijne ziel dooi «>ild. en een duivclsch verdrag was tussclien hen gesloten. Kom, riep hij nogmaals, ou zg stelden zich aan het werk, werk van dood en vernie- liug. Eeiietou kruit werd aangebracht, en eene ontstekende hint moest,op een gegeven oógen- men moesten tussclien komen om de orde te herstellen. De meier van Nizza moest door eene af dee ling agenten-wielrijders naar huis gebracht worden. Ontslag aanvaard Hot ontslag van Mr Dernburg, Staatssecre taris van koloniën, is aanvaard geworden. Hij krijgt de orde van den Rooden Adelaar met briljanten, van 1" klas. M. de Lindequist wordt in zijne plaats benoemd. Instorting in eene mijn Uil Gelsenkirchen wordt gemold, dat in eene koolmijn eene erge instorting heeft plaats gehad. Drie mijnwerkers werden ge kwetst en twee anderen zijn verdwenen. Men vreest, dat zij onder do instorting be graven werden. Eene overeenkomst. De dagbladen schrijven, dat het gouverne ment werkt om de eensgezindheid onder de partijen te herstellen. Tolmaatregelen. Al de Belgische en Hollandsche produkten. welke begrepen zijn in het Fransch-Kana- dcesch handelsverdrag, zullen van de zelfde voordeelen genieten. De rechten welke op eenigc Fransche specialiteiten gelegd zijn, worden voor de Belgische en Hollandsche produkten afgeschaft. Op liet strand van Cömo (Italië), heeft men eenen koffer gevonden, bevattende het lijk eener jonge vrouw. Het lijk was letterlijk met wondon over dekt. Het slachtoffer was in een beddelaken gewikkeld, waarop de naamletters J. L. ge- teekend stonden. Onmiddelijk werd een onderzoek geopend. In den koffer vond men verscheidene En- gelsche boeken, Engelsche brieven en het portret van eenen jongeling schijnende onge veer 25 jaar oud. Men kreeg-alsdan do zekerheid, dat liet gevonden lijk, dat was van eene Engelsche die in de maand Mei, in gezelschap van eenen jongeling, eeno villa van Moltrasio was ko men bewonen en sedert een drietal dagen verdwenen was. Weldra was de persoonlijkheid van de vrouw vastgesteld. Hel was Mev. Mary Crittenden Castle, tooneelspeelster, ook ge woond hebbende to Nèw-York. De veiligheidspolicie hield kort daarna te Reggiano, zekeren Constantin Ispalatof aan, geboren te Sl Petersburg en verdacht van medeplichtigheid. Tijdens eene eerste ondervraging, deed Ispalatof herhaalde malen tegenstrijdige ver klaringen. Mev. Mary Crittenden Castle, het slacht offer, ging weinig uit. Ook de 25jarige jon geling die hij haar woonde, zekere Charlton Porter, verliet zelden de villa van Maltresio. De jongeling is nu ook spoorloos verdwenen. Ispalatof kwam hem dikwijls bezoeken. Uit de lijkschouwing bleek,dat de wonden welke op het lijk vastgesteld werden, de dood niet kunnen veroorzaakt hebben.De ongeluk kige vrouw was na bedwelmd geweest te zijn, in den koffer gesloten en is er in ge stikt. De opzoekingen worden voortgezet. blik, de ontploffing te weeg brengen en de kamer in de lucht doen springen. 't Iswel, zegde de bandiet volg mg. En in een oogwenk de vijftig treden van eenen wenteltrap opgaande, leidde hij den burggraaf tot in de kapel. Daar, in eene diepe nis, achter een beeld verborgen, staarden zy het schouwspel aan, dat zij onder de oogen hadden. Het heilig Misoffer raakt ten einde... Het oogenblik der eclitvereeniging is gekomen.... De zoon van Sonnac en de dochter van Beau jeu naderden langzaam het altaar.... Eene rilling doorloopt de gansch vergadering.... In Odo's gelaat spiegelen zich de mannelijke schoonheid, de adeldom en het geluk. Hem zoo liefderijk en fier ziende, herkent men den waarden afstammeling van zoovele roemrijke voorouders. Aglaé is bekoorlijk om zien.... Een kanten kleed omhult hare slanke gestalte: haar aangezicht, oen weinig gekleurd, straalt van den zachten glans eoner engelachtige schoonheidDe zachtheid en zuiverheid harer ziel vlieten in lange golvingen uit hare azuurblauwe oogen, en op haar maagdelijk voorhoofd lacht de kalme en gelukkige deugd den aanschouwer toe.Aller oogen zijn op hen gericht. De bandiet heeft hen gozien, en aan stonds beeft eene tieroerte zich van hem mee ster gemaakt... Hij bewondert do grootsch- heid, de waardigheid van den jongen Odo, en zijn omwoeld hart. door tegenstrijdige drif ten geschud, bruischt als eeno door de ontke tende winden geslingerde golf. Daar, zegde hij, krampachtig Beauvoir's arm klemmend, daar, op het altaar, is mijne liefde en mijn haat.... Gansch mijn leven is daiir Sonnac en Beaujeu twee namen, welke welhaast er maar éénen meer zullen uitmakenGruwel en vermaledijding Notariaat M. Depuydt, kandidaat No, taris to Dudzeele. is Notaris benoemd aldaar- in vervanging van M. Pollentier, overleden. Exaerde Diefstal. Bij Alfons A an Rumst, wonende in do Vijverstraat, werd er Donderdag nacht een kruiwagen gestolen. De dieven zijn onbekend.. Bij Emiel verschralen, stool men den zelfden nacht. 11 kiekens. Lokeren .Vtar Brussel. De reis o:i/.'-r stedelijke Ilannonio, naar do Toiiloonslelliug van Brussel is nu bepaald vastgesteld op Zondag 17 Juli. Ongetwijfeld zullen cr v«den aan houden, dit aangenaam reisje mede te maken. Eerste prijs. Po heer Ernest Boelens. onzer stad, heeft in eenen prijskamp van ge vogelte, in de Tentoonstelling van Brussel, den eersten prijs behaald mei twee eenden. l'lr waren ernstige medokanipers, een bij wijs van d«' waarde zijner inzending. Hartelijk proiiciat. Als op onze dagen een menscli honderd jaren oud wordt, aanzien allen het als eene wonderbare gebeurtenis. Nochtans volgens de berekeningen der levensleer is iedereen geschapen om dien ouderdom te bereiken. Vijf en twintig jaren groeien, vijf en twintig jaren bloeien, vijf en twintig jaren staan, vijf en twintig jaren achteruit gaan, ziedaar de eeuw van het menschclijk leven. Maar vele lieden, verflauwd door ziekte, overarbeid, verdriet, laten het steken in den weg. Ah hadden allen liet vooruitzicht oplijds THEOBROMA te nemen Het bloed verrijkt, wordt rooder, de spieren verkloeken, de zenuwen versterken, gelijk de planten iu de Lento onder de zonnestralen verkwikken. Ja Dit is de werking van de THEO BROMA. honderden getuigschriften bewijzen dit. 3 franken de llescli. Te Gent in dc apotheek DE MOOR, Burg straat, 38. Te Aalst in alle goede apotheken, Borsbeke. P aar denver zekeringOp Maandag 13,n Juni, viert do Onderlinge Paarden verzekering S1 Eligiusgilde haar tienjarig bestaan. Wij vernemen dat die maatschappij in zeer bloeiende» toestand verkeert en den groot sten bijval geniet bij de landbouwers. Inderdaad in 1900 begonnen met slechts veertig leden en 05 verzekerde paarden, telt zij op dit oogenblik 220 leden, met 315 ver zekerde dieren, voor eene waarde van onge veer 300,000 fr. Op 31eu December 1909, sloot de kas met eenen boni van 5800 fr. Om 9 1/2 ure, plechtige Mis van dankzeg ging en tot welzijn der maatschappij. Om 11 ure, algemeene vergadering met verslag over het tienjarig bestaan en de werkzaamheden der maatschappij. Ver schillende redevoeringen. Om 1 ure, groot Feestmaal, waaraan on geveer 150 leden en uitgenoodigden deel nemen. Dit feest belooft waarlijk aangenaam en broederlijk te zijn en zal, hopen wij, do han den van vriendschap onder de leden nauwer toesluiten. Brussel. Geheimzinnige zaak. De zaak, waarvan wij reeds in een vorig num mer spraken, neemt eenegroote uitbreiding. Buisset is de ware naam van eenen be diende der Gaisse Générale de Reports et de Dépots, van Brussel, die sinds eenige dagen verdwenen is. In zijne kas werd een te kort van 180,000 fr. vastgesteld. Een wisselagent heeft echter verklaard dat hij sedert 50U Mei, voor rekening van Gevloekte verbintenis, welke mijne foltering is... Beaujeu, Beaujeu, eerlooze naam die mijne schande en de tormenten mijns bestaans met zich draagt! Maar zie dan, voegde hg er met eene soort van geestdrift bij, hoe schoon, hoe edel en grootsch hij isHij is gelukkig en hij hoeft mij bemind voegde hij er zachtjes bij.... Neen, ik lean het geluk uws levens niet brekenWees gelukkig, Odo van Sonnac! Wat hoor ik, en wie zijt gij dan vroeg do burggraaf met verbaashoid gesla gen. Wie ik ben hernam diep getroffen de man der Spelonken.... oliik, ik bon de ban neling, de ongelukkige Wel dan wreek u over die trotsche ver smadingenwreek mij onderbrak de burggraaf. De verloofden zaten geknield, welhaast zou de priester de vereoniging hunner harten met God's stempel zegelen gezangen en geluid van muziektuigen, melodij volle akkoorden vormende, begonnen het oogenblik van den huwelijkszegen aan te kondigen. De man der Spelonken bewaarde het stilzwijgen de wraaklust was alras in hem geweken, zijne ziel veranderde onder de aandoeningen welke haar drukten, haai- omklemden. Wreek u maar wreek my dan her haalde do burggraaf met koortsige gejaagd heid. Ik vool treurnis en leed in mijne ziel oj - wellen, hernam de bandiet,en hij, wat is bij gelukkig Ik was ook geboren voor den roem en het geluk Vruchteloos heb ik de gonoegten der wraak gesmaakt. Wreek mij herhaalde do burggraaf. Wij zijn iu dezelfde grondbeginselen op gevoed geweest, vervolgde doonbekende: ééne Buisset. voor 850,000 frank titels heeft uit gewisseld. Hij heeft ook gepoogd op cone bank van Londen eenen kredietbrief van 250,000 frs. te bekomen, doch daar ook is de zaak niet effen geraakt en de 250,000 frs. bleven in handen der bank. Dc 250,000 frs. der Ilallgartcnbank to New-York en do 250,000 frs. der Sociétó Francais© do Banque et do Dépots, zijn aan geslagen. Men verwacht zich nog aan de ontdekking van belangrijke aftroggelarijen welke door Buisset zouden gepleegd zijn. RU O KT gebreveteerdon tabak - Da Srnu liet is de beste. Vraagt staal aan R.Van Bies,'ii, \AfST. Antwerpen Eamilie drama. Gisteren namiddag beeft er een bloedig familiedrama plaats gehad in den Kleinen Goddaert. Er woonde daar een huishouden Vdie/.eer slecht overeenkwam. De echtgenoot verteer de i:i de herberg al de. middelen van hel buis- houden. De vrouw V... bad ook eenen zoon van een eerste huwelijk. Deze w as getrouwd en woonde in de Zandstraat. Het is zekere Van O... 35 jaar oud. Zijn vrouw was giste ren namiddag met bun kindje hare schoon moeder gaan bezoeken. Doch V.., die weer dronken was mishandelde de jonge vrouw, en bracht haar eon slag op het hoofd toe dio eeno gapende wonde veroorzaakte. De onge lukkige vrouw vluchtte weg en vertelde gansch de zaak aan baren man dio zich zoo danig kwaad maakte en naar do Goddacrl- straat liep. Daar komende, kwam zijn schoon vader juist den trap af. Van O...., nam eensklaps een revolver uit den zak en vuurde hem op V... af, deze plofte doodelijk go- troffen ten gronde. Hij werd stervend naar bet hospitaal van Stuyvenberg overgebracht. De dader is aangehouden. Overreden. De 3 jarige Jan Vin- chenvleugel werd Vrijdag avond aan den hoek der Sperwer- en Tulpstraten dooi' eenen brouwerswagen omvergeworpen en overro den. Het kindje werd erg gekwetst naar het Stuyvenberggasthüis gebracht. Aanhoudingen. Een genaamde Her man B.... zonder vaste woonst, is Vrijdag aangehouden wegens diefstal van een gouden uurwerk met keten ten nadcelo van den kapitein van het zeilschip Schulan. Hij is opgesloten. Eene dienstmeid verdacht van medeplich tigheid in eene dief to van j uwoclen ton nadeele barer meesters. M. Marsily, Van Eychlaan, gepleegd is ook aangehouden en opgesloten. Aan het Kattendijkdok werden drie kerels betrapt toen zij 'eenen wagon opengebroken hadden. Een der schuimers kon door. eenen nachtwaker, geholpen door eenen politie hond, aangehouden worden. Zijno mede plichtigen zijn gekend. Brasschaat. Moordpoging. Tijdens een gevecht tussclien twee gekende vech tersbazen ontstaan, kreeg een dezer, zekere Schepens eenen ergon messteek in den buik. Het slachtoffer zakte badend in zijn bloed ten gronde, cu moest door eenen geneesheer verzorgd worden. De messen trekker is aangehouddn. Het parket is ter plaats geweest, Sint-dillis-Waas Erg geheten. Vrij dag avond is hot 11 jarig zoontje van den landbouwer Aloys Ruymboke, dat met den hond zijner ouders speelde, een deel van het linkeroor en den rechter duim afgebeten. Dr Van de Keere heeft het knaapje verzorgd. De hond zal onderzocht worden. Temsche. Lijk opgevischt. Uit do Schelde is door schipper De Vree liet lijk opgehaald van Jozef Van Gronenbergh, ge boren te Kruibeken den 31 Oogst 1894 on laatst te Bazel wonende. De jongeling, die smidsgast was te Bazel, was Maandag Lij het zwemmen verdronken. zelfde stom heeft tot onze harten gesproken; éóne zelfde loopbaan opende zich voor ons beiden joegen wij den zelfden roem achter na.... s En die man vond op dit oogenblik al do J edele eerzucht eener grootsche ziel terug. Maar die roem, die eer, hernam eens klaps de burggraaf welke, ten alle prijze, den haat des bandiets weêr wilde opwekken die b roem, die eer, eh weleen man, gij bobt het li gezegd,... heeft u dit alles ontroofd, on die d man is Beaujeu Beaujeu, boort ge voegde hij er raaskallend bysc Bij dien naam bonsde de onbekende op, als zi ware hij door eene adder gebeten geweest. w Beaujeu, herhaalde hij met een vrees- e' wekkende gryns... Beaujeu ja, het is hij eo Maar op dit oogenblik vestigde zich zijn oogslag op den jongen Odo, en zijne gram- schap stildo aanstonds. Wreek u herhaalde de burggraaf. ,jc Do onbekende bracht de hand aan liet voor hoofd en bleef stilzwijgendHij scheen to moeten bezwijken onder de inwendige folte- ge ringen, welke hij verduurde. 5e Hemel en hel betwisten zich mijne ziel, voegde hij er eindelyk bij. |e Do hel zegde hem Gaat voort, gaat voort op den weeg der wraak,... ga voort, ik zal u ]e,, geleiden,... gij zult de hoogte bereiken, welko p-l niet één menscli heeft mogen betrachten;.... ut ga voort, aan uwe voeten zult gij uwe vijan- i.j[ den zien uitgestrekt liggen ga voort, opdat ontwerpen geono hersenschimmen wezen. Oha'' ik hoor ze, die stem. k Er had in hem eene buitengewone ontroe- re' ring plaats. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2