BUITENLAND. De wraak eens verraders NIEUWSBERICHTEN. HOLLAND. FRANKRIJK. DU ITSCH LAN D ITALIË DENEMARKEN GRI EKENLAND. RUSLAND Bloedige botsing tusschen Belgische en Fransche werklieden. De cholera Telegrammen uit Batavia ontvangen, mel den dat luitenant-generaal van Willigen, opperbevelhebber van liet Nederlandsch koloniaal leger te Samarang. aan de cholera overleden is. De kokmiale bladen melden «lat de cholera ware verwoestingen aanricht in Hollandsch- Indië. Duizende personen bezwijken er aan smotziekte. Stoutmoedige bandieterij Dinsdag morgend, werd achter de kazerne «Ier I'épinière, te Parijs, een inkasseerder van het huis Potin, aangerand door twee bandieten, «lio hom oen zakje peper in de oogon wierpen on dan met den geldzak van den inkasseerder in oenen automobiel spron gen en wegreden. Ooggetuigen der bandieterij hielden bet rijtuig staan en konden een der bandieten en «le chauffeur aanhouden. De geldzak welke 15,000 frank bevatte, werd teruggevonden. Smokkelaar gevlucht - Ataraian Miguorditch, de Turk, die te Verviers betrapt werd, toen hij 400 liters alkooi per automobiel in België smokkelde, doch kon vluchten, was te Bailleul (Fransch- Noorden) in de handen der Fransche policie gevallen. Daar hij door een revolvorkogel aan don voet getroffen was, A erd hij in het gasthuis van Rijsel verzorgd. Dinsdag morgend was hij verdwenen. Opgesloten De apotheker Parat, die te Parijs zijne vrouw, in den kelder aan het bed geketend bad, is Dinsdag naar het zinneloozengesticht 'van Villejuif overgebracht. Verrader aangehouden De bijzondere policie van Cherbourg heeft eenon soldaat van hot 2" regiment voetvolk Beau genaamd aangehouden. Deze kerel, die reeds verscheidene veroordeelingen heeft ondergaan wordt verdacht van medeplichtig heid aan do dief te der sluitstukken van de kanonnon der forten van Nacquevillo. Naar het schijnt.zou het de medeplichtige van Beau zelf zijn die hem verklikte, omdat Beau vroe ger in Italië, oen anarchistisch komplot aan het licht bracht. 18 personen doodgebliksemd Tijdens de onweders wolke verleden week over Silezic woedden, werden in deze provincie alleen achttien personen doodge bliksemd. Talrijke anderen werden lam geslagen of erg verbrand. Eene waterhoos. Talrijke doodeu. Do valloitusschon Nemonahr en Remagen is in oen overgroot moor horschapen. Elf steenon bruggen zijn door 'de waterhoos en do sterk gezwollen Ahr inodegesleept. Te Echald zijn verscheidene huizon verniold. De schade wordt op meer dan 2 miljoen mark berekend. Het spoorwegverkeer in de streek zal nog minstons acht dagen onderbroken zijn. Vijftien werklieden, die zich in eene Italiaansche kantien bevonden, zijn gedood. Zeven en tachtig werklieden worden ver mist. Men vreest dat allen zullen verdronken zijn. Het drama van Cóme. Ipolatoff, de aangehouden Rus, is opnieuw door den onderzoeksrechter gehoord gewor den. De vermoedens welke op hem wegen worden langs om zwaarder. Naar men beweert, zou Ipolatoff* aan de geburen van de vermoorde, inlichtingen ge vraagd hebben over de diepte van het meer van Cóme. Het proces der oud ministers. Ilot openbaar ministerie heeft zijn adres egeven in zake der bedriegerijen door de ge wezen ministers Christensen en Berg ge pleegd. Hij besluit tot de geheele plechtigheid der beide botichten en vraagt, dat zij zouden gestraft worden, volgens het strafwetboek. Een Roumaansch schip overrompeld. De Roumaansche stoomer Imperator Tra- '/au, van Alexandrie komende, werd in de haven van Pirée door het gepeupel overrom peld. Twee jongo Turken werden gevangen genomen onder betichting van spioeneering Do scheepsofficieren werden mishandeld. De Turksche gezant te Athenen heeft in krachtige bewoordingen tegen deze daad ge protesteerd. In verscheidene steden langs do boorden der Volga, worden nog op de marktdagen Muzulmansche meisjes verkocht, welke dan naar Perzië of Turkyë gezonden worden. Deze markten worden'gehouden met toe stemming van de stadsoverheden. Een rechterlijk onderzoek is nu geopend. Tramwerken onderbroken. Tengevolge van den brand der elektrieke werkhuizen, kunnen de trams geene drijf kracht meer krijgen en is bet tramverkeer totaal onderbroken. Toen men deze negen personen met den trein wilde naar Lens brengen, braken de verwoede werklieden de riggels uit om den trein te beletten te vertrekken. De aangehouden zijn dan per rijtuig naar Lens gevoerd geworden, onder de bewaking van talrijke gendarmen. De bevolking is zeer verbitterd op de Bel gische werklieden. Verscheidene Belgen zijn reeds naar hun land teruggekeerd, daar er nog onlusten te vreezen zijn. Drie brigaden gendarmen zijn ter plaats om de orde te handhaven. Dinsdag namiddag, hebben bloedige ge vechten plaats gehad te Montigny-Gohelle, nabij Lens, tusschen Belgische en Fransche werklieden Vier Belgen hadden de Franscho werkers- bevolking uitgedaagd. Eene botsing was onvermijdelijk toen de gendarmen ter plaats kwamen Do Belgen werdén aangehouden, doch nu trachten de Fransche werklieden hen uit de handen te halen om hen te lyncheeren. De vier Belgen werden erg mishandeld. Do gendarmen kregen versterking en leid den hunne gevangenon naar do kazerno van Billy-Montigny. Nauwelijks waren zij vertrokken of eene herberg en drie andere huizen, door Belgen bewoond, werden letterlijk geplunderd. De bevolking is zeer opgewonden. Verscheidene aanhoudingen werden ge daan. Het parket van Béthune is ter plaats ge weest en heeft negen aanhoudingsmandaten geteekend. Brussel Bloedig gevecht. Twee Russen kregen in een logement der Van der Haegenstraat twist wegens eene vrouw. Een gevecht ontstond en een derde Rus, zekere Benjowsky,kwam tusschen. Weldra bemoei den zich ook nog twee andere Russen met de zaak en het vijftal rolde worstelend over den vloer. Zekere Grenmsberg trok eensklaps zijn mes en bracht er Benjowsky verscheidene erge steken in den buik mede toe. Verschei dene policieagenten snelden ter plaats en terwijl de gekwetste naar het gasthuis ge bracht werd werden de andere vechters aangehouden en naar het policiebureel ge bracht. De toestand van liet slachtoffer is wanho Pig- Belangrijke diefstal. Toen Mev F..., handelaarster, Warmoesberg, haren winkel wilde sluiten, kwam een koppel bin nen om een hemd te koopen. Toen liet twee tal vertrokken was, stelde Mev. F... vast, dat de schelmen haar valiesje, inhoudende een abonnement der tentoonstelling, ver scheidene toiletartikelen en rijk versierde ju- weelcn, verdwenen was. Eene klacht is neergelegd. - Nog de die/te der Nieuwstraat. Naar het schijnt zal Cohen, die in Duitsch- land aangehouden werd, niet aan België kun nen uitgeleverd worden, daar zijne uitleve ring reeds vroeger gevraagd werd door hel F ransel} gerecht. De kerel heeft daar nog eeno straf van drie jaar gevang uit te doen wegens dief te. Een konfrontatie zal eerstdaags op de Duitsche grens plaats hebben tusschen de Cohen en den aangehouden Heirlich, daar hunne verklaringen niet overeenkomen. Erg tramongeluk. Mev. G.., C>0 jaar oud, wonende Grickxstraat, te St.-Gillis, ging aan de Slachthuislaan over de tramriggels, toen zij door een tramrijtuig gevat en mede- gesleept werd. De vrouw werd vreeselijk gekwetst en bij hoogdringendheid naar het gasthuis gebracht. De Congo Tabaco gebreve- teerd is de fijnste rooktabak vraagt staal aan R. VAN BEESEN, AALST. Ganshoren Dief aangehouden.Zekere Frans Gran, 22 jaar oud, van Duitschen oorsprong doch lo Luik wonende, werd te Ganshoren in de Nationale Beroemdhedenlei aangehouden, toen hij de wacht hield voor het huis van M. C..., officier bij het 9® linie, waar twee zijner gezellen binnengedrongen waren. De kerel werd afgetast en in het bezit gevonden van een volledig inbrekers en In-andkasboorderstuig. Hij loochent evenwel misdadige inzichten gehad te hebben. De twee andere dieven konden niet gevat worden. In het huis vond men reeds al het zilverwerk gereed ingepakt, om medegeno men te worden. Schaarbeek. Arm vermorzeld. De fabriekwerkman Hilarius Timmerman werd in eene fabriek der Ivoninginnelei met den rechterarm in het raderwerk eener machien gevat en dat lichaamsdocl vermorzeld. De arm moest afgezet worden. De toestand van het slachtoffer is zeer bedenkelijk. VRIJ NAAR HET FRANS£II DOOR Diomède Grooijans 22® vervolg. Gij komt al de verbolgenheid, al don haat van hnn, haar opperhoofd, op u to laden.... Kom, en trok Sonnac's zoon mede achter het kreupelhout. Vluchten wij hernam levendig 0«lo verrast. Luister, onderbrak plotseling do burg graaf, het oor leenend. Vervolgensden arm zijns vriends drukkend Stil. zegde hij, of we zijn verloren. Zij luisterden en wachtten in angst Zeggen wij oen woord in 't voorbygaan, het eenige «lat wij weten, nopens dio geheimzin nige veroeniging, welke zich iederen dag ver openbaart door «laden van eeno buitengewone stoutmoedigheid on welke door de bewoners dezer streek te recht met den naam van Zwar- loBende bestempeld wordt, 'tis te /.Qgen, eerlooze, vervloekte, afschuwelijke, vorfoeide bende. De instorting der kapel van don Zwar ten Burcht, de verdwijning der dochter van den graaf van Beaujou en hare laffe moord hadden de inwoners van het Henegouwschc stom geslagen van verbaasheid en afschuw Welhaast nadien liei>en nog meer onrust barende geruchten in het gansche graafschap rond men sprak niet meer dan van nachte lijke oplichtingen, van brandstichtingen in kasteelen en alxlyon, van gewaponderhando aanvallen.ermomde mannen slopen 's nachts in «le kasteelen, drongen, men weot niet hoe, in de voorbehoudenste kamers en schaakten meestendeels de kasteleinessen. Onder deze noemde men er, welke tot den hoogsten en udston adeldom behoorden. Na verloop van zekeren tijd verschenen zij terug, verbleekt door het lijden, ten prooi aan onzeggelijken schrik. Te vergeefs ondervroeg en prangde men ze om van hen de omstandigheden hunner ver dwijning en de oorzaken van den schrik die hen stom maakte, te vernomen. Eeno onder hen nochtans liet eenige lichtstralen dringen door den sluier, welken men zooveel belang had af te rukkon zij werd in haar bed ver wurgd gevonden - De man der Spelon ken was de ziel on het hoofd der Zwarte Ben- do, en het was in zijne verblijfplaats dat de euvelen voltrokken werden, - Ziedaar al wat men kon te weten komen uit den mond dier rampzalige, welke hare onbescheidenheid met het leven boette. Iedere dag bracht zij no bedroevende reeks wanbedrijven mede. Vorschillige burchten waren gewaj»enderhand ingenomen en van onder tot boven uitgeplunderd en verwoest. Bij de bestorming van een dezer werd de inau der Spelonken door twee vuurschoten gew«.tnd, terwijl hij het met to veel hardnek kigheid gemunt had op don heer die zijn slot verdedigde. Sneller dan do bliksem wierf hij zich op zijnen tegenstrever dien hij aan zyno voeten uitstrekte. De kasteleinesse, buiten zelvo van schrik, vluchtte met haar leêrgbliefd kind, dat zij tegen heur hart ge drukt hield, maar met een verheven gebaar hield die onbegrijpelijke man haar staan stel u gerust, Mevrouw, zegde hij mót vaste en tevens zachte stem, gy zyt vrouw, en «lit kind heeft mij nooit kwaad gedaan. Koekei berg. Gevaarlijke kerel aange houden. Dinsdag namiddag, heeft de policie van Koekelberg in de Kerkstraat zekeren Jan De Coster aangehouden. Deze kerel, een gevaarlijke oud veroordeelde, be vond zich in bankbreuk en bood hovigen tegenstand aan de policie. St Gillis. Overreden. Dinsdag na middag liepen twee knaapjes over den Ant- werpschen steenweg, toen zij door een rij tuig omvergeworpen werden. Een der kinde ren. do Tjarige Jozef Claes, werd erg ge kwetst en moest, na in eene naburige woning verzorgd te zijn geweest, naar het gasthuis gebracht worden. Hal Een ticeegeveeht. Het parket is hier een onderzoek komen doen nopens een tweegevecht dat hier Zondag avond plaats gehad heeft. Twee jongelingen, PieterM. en Jozef De K.... die met het zelfde meisje verkeeren wilden, hadden op elkander zes revolver schoten gelost, toen zij elkander op de baan naar Lembeek ontmoetten. M. werd door twee kogels aan de rug getroffen, toen hij wegvluchtte.Zijne wonden zijn nietdoodelijk. Saintes Echtelijk drama. De echt- genoote Windier, had ten gevolge der mis handelingen welke zij te verduren had, haren man moeten verlaten en was bij eenen land bouwer als hoevemeid gaan dienen. Haar man, ontmoette haar 's anderendaags in het veld en bracht haar met eenen rielv verscheidene steken toe. De arme vrouw werd vreeselijk gekwetst. Haar toestand is wan hopig. De moordenaar is aangehouden. Het par ket is Dinsdag ter plaats geweest. Lokeren. Paard op hol. Dinsdag na middag, was het paard van M. Van Ossc- laere, wonende Kleine Kaai, uit zijnen stal gebroken en op hol gegaan. Daar het beest geen teugel of stalbami droeg, was het moei lijk het dier tegen te houden. Adolf De Vyl- der, sprong in de Kerkstraat naar den kop van het dier en hield het staan. Kamp in de duivenwereld. Zonda._ was hier eeno prijsvlucht ingericht uit Bre- teuil, waaraan 300 duiven*deelnamen. Dins dag avond was ternauwernood het tiende deel teruggekeerd. Dieven op de markt. Woensdag morgend werd op de markt, ten nadeele van den marktkramer Tackels, van Gent, door eene vrouw twee frank gestolen. Ten nadeele van eenen anderen marktkra mer, Van de Viere genaamd, werd een zeil ontvreemd. Bij eeno marktkraamster van Lokeren vond men eene grooto hoeveelheid hemden, welke eenige wekén geleden te Zele op de markt gestolen waron. Zele. InhuldigingHeden Donder dag zal de inhuldiging plaats hebben van M. en Mad. Benoit-Rubbens-De Smet die van hunne huwelijksreis weerkeeren. De stoet zal voorafgegaan worden door verscheidene katholieke maatschappijen waarvan hij lid is. Exaarde. Nog een aanslag. Een 17 jarige kerel, T... geilaamd, werd Zondag verrast toen hij poogde een 2jarig kindje, de kleine Judith De Backer, op te lichten. De jonge schurk is in verzekerde bewaring gebracht. Si naai Nieu we Burgemeester. Maan dag aanstaande zal de nieuwe burgemeester. Mr Jozef Verstraeten, ingehaald worden. Ter dier gelegenheid zal een prachtige stoet, waarin niet min dan 12 praalwagens zullen rijden, gevormd worden. Antwerpen AanhoudingenDe poli cie der 7,! wijk heeft op eenen onbebouwden grond der August Michielsstraat, twee vrou wen, Louiza C..., uit do Oostenrijkschestraat en Emilie Van G..., uit de Koolstraat, aan gehouden toen zij bezig waren vier zakken graan te verbergen. Zij beweren het graan gevonden te hebben. In de Montevideostraat werd zekeren An- toon Van D..., wonende Kattendijkdok aan gehouden wegens diefte van een vat olie. Aan den Vlaamschen schouwburg werd een Duitsche matroos, zonder vaste woonst aangehouden wegens diefte van een zilveren beursje ten nadeele van Mej. De Groot. De kerel is opgesloten. Een metser, Jan Van V..., van Beveren- Waas, die aan de dokken eeno belangrijke partij lood gestolen had,werd opde Jordaans- kaaiaangehouden. Erge wer kon gelukken. De schip persknecht Jan Mussche, 27 jaar oud, is aan boord van den stoomer Hoïlandia, gemeerd aan de Sl Aldegondekaai, door eene vracht planken getroffen geworden. De man werd het rechterbeen gebroken en erg inwendig gewond. Hij moest naar het verpleeghuis overgebracht worden. Do dokwerker AdHaan Maes, 22 jaar, wonende Schaliënstraat, is aan boord van den stoomer Pera door eene zware as aan het hoofd getroffen. De man werd mot gekloven schedel naar het gasthuis gebracht. In de ijzergieterij Van der Voken, Brocderlijkheidslraat, werden twee werklie den door een met ijzer geladen wagentje gekwetst. Een hunner, Frans Spons, wonen de Rozendaelstraat, werd erg aan het hoofd gewond, en de andere. Louis Wuyts, Lange Veldstraat, werd den schouder gebroken. Beide slachtoffers zijn naar het St Elisabelh- gasthuis gebracht. Seraing. Doodélijk tramongeluk. Do lljarige Maria Ghys wilde aan de bareel der Boveriestraat achter eenen koopwaren- trein doorgaan. Of) hetzelfde oogenblik kwam een reizigerstrein aangestoomd. Het meisje werd door de lokomotief ge troffen en builen de sporen geslingerd. Zij werd met gekloven schedel en verbrijzelde armen opgenomen. Haar toestand is wan hopig. Luik Verdronken. Uit de Maas is het lijk opgehaald der genaamde Maria Van Scauvenberg, 52 jaar oud, geboren te Ant werpen. Hel lijk schijnt slechts eenige uren in het water verbleven te hebben. Een onderzoek is geopend. Thieusies Kind verpletterd. Het 3jarig meisje Selvais, dat nabij een aalstuk aan het spelen was, trok het stuk omver. Do arme kleine werd letterlijk verpletterd en bleef op den slag dood. Felny-Arquennes Smartelijk ongeluk. Een werkman van Vlaamschen oorsprong, aan do vaartwerken gebezigd, werd door ongebluschte kalk, de beide oogen zoo erg verbrand, dat men vreest dat hij het gezicht zal verliezen. Marcinelle Voerman verpletterd. Het paard van den bakker De Geyter, ging Maandag avond in de Haagstraat op hol. De voerman Camiel Lambert, wilde liet paard inhouden, doch werd omvergeworpen en rolde onder de wielen. Erg gekwetst aan den buik werd de man opgenomen en naar het gasthuis overge bracht.. Charleroi Bloedig geveeld. Maandag nacht, is op de Noordlaan een ver voed ge vecht ontstaan, tusschen Waalscho en Fran sche werklieden. Een Waal, Louis Ducoffre, kreeg twee bijlslagen en werd erg gekwetst. De vechters namen daarop de vlucht. Namen Officiergeselfmoord. Dins dag morgend ging de majoor der genie, Mr Louis Verlioogen, na samen met zijne echt- genoote ontbeten te hebben naar zijn werk- kabinet. Nauwelijks was hij er binnen of een vuurschot weerklonk. Men snelde toe en vond het lijk van den majoor met doorboord hoofd ten gronde liggen. M. Verhoogen, die aan zenuwziekte leed, had zich gezelfmoord. Hij was slechts 48 jaar- oud. - Wie zijtgij l vroeg de stervende kaste lein, getroffen door den klank dier stem. Ik ben de schrikkelijke, onverbiddelijke wraak, antwoordde hem de bandiet met eene mannelijke fierheid. Zich vervolgens naar hem bukkende, fluisterde hij hem eonen naam in het oor Do heer slaakte eenen kreet, als een kreet van afgrijzen, en gaf den geest. Verschilligo kleine sterkten, als arendnes ten op het toppunt der rotsen gebouwd' en als oninneembaar beschouwd, kwamen onder de slagen van dien man en de zijnen te vallen. Gezwind in den aanval, is zijne krijgskunde deze van eenen man in den oorlogsstiel versle ten. Zijne edele en trotsche houding, do man nelijke en toomlooze moed welken hij aan den dag legt., toonen aan do minst klaarzienden, onder het kleed des bamiiets, den onversaag- den ridder. Met een enkel teeken bezielt hij «lezen die hem volgen. Maar 't is op zekere oogenblikken van uiterst gevaar dat hij zijne vijanden ver schrikkelijk voorkomt't is wanneer hy de zijnen ziet plooien en bezwijken alsdan, aan gehitst door gansch de hitte van den strijd, dronken van het wrange zielsgenot des gevaars, verwonderd, verontwaardigd over ilcn tegen stand welken hij ontmoet, recht hij zich op als een gekwotsto leeuw, zich de klauwen scher pend om zich met eeno laatste krach tsinspan ning op zijne tegenstrevers to werpen. Zijn vlammend oog schiet bliksemstralen, en do moedigsten deinzen voor hem terug, geslagen met verbazing en ik weet niet welken onwe- «lerstaanbaren schrik. Zonderlinge man Wanneer de strijd geëindigd is, als zijne vyanden aan zijne voeten liggen, en terwijl zijne mannen de opgestapelde schatten van onder de puinen des kasteels halen; dan, eens klaps door eene onzeggelijke droefheid over meesterd, laat hij zich in de diepste verslagen heid vallen. Meestendeels tegen eenen toren leunend, de armen gekruist, de kin rustend op zijne hijgende borst, blijft hij onbeweeglijk en als verpletterd onder 't gewicht zijner onein dige smart. Ongetwijfeld martelden in die oogenblikken van moedeloosheid de wroegingen zijne ziel, welke voor het kwaad niet geschapen was want meer dan eens zag men eenen traan over zijne ruwe wangen rollen, en dan was het noodig dat dit arme meisje, welk in dit bosch hare zinneloosheid overal rondsleepto, hem door hare uitzinnige kreten kwam opwek ken, opdat, bij het zicht van zijn slachtoffer, zijne herinneringen een voor een terug v«'»ór zijne inbeelding kwamen zweven, en zijne oogen van onheilspellende stralen ontvlam den Zoo vielen beurtelings al de kasteelen der omstreken. Zonderlinge zaak nochtans naast een armoedig slot dat de booswichten haddon geplunderd, verhief zich statig de rijke burcht van den burggraaf Ileyndrick, een weel derigste slotheeren, en dit kasteel had de be geerlijkheid van do mannen der Zwarte Bende nooit opgowekt. Men bemerkte ook met verwondering dat bijzonderlijk de adelen, welke onder de mu ren van Algiers hadden gevochten, het mik punt waren der gramschap van den man der Spelonken. Wat wilde die man Die man, wij weten het, wilde het aanschijn der aarde veranderen Maar daarvoor had hy eenen buitengewonen naam, een onge hoord gezag en eene ongemeeno begooche lingskracht noodig, en dien naam, dit gezag die begoochelingskracht, hy had ze verworven door rond zich zijne onverzaadbare wraakne- mingen uit te oefenon. En zoo gelijk wy hem komen te zien, met de macht zijns geestes, met zijnen stalen wil, met dien ondempbaren moed, was die'man tot alles in staat. Intusschen had zich de schrik in deze stre ken verspreid, en dit bosch, eertijds zoo luid ruchtig en bezocht, was nu nog slechts eene treurige eenzaamheid welke men met afgrij zen ontvluchtte Do heldere lust lachte er u niet meer tegen de uitspattingen eêner dar t-do vroolijkheid vermengden zich niet meer met het gemurmel der wateren welke in kri stalheldere beken door het bosch heen kron kelden.Geen gekweel, geen vreugdetoon meer, alleen de scherpe stem der zinnelooze liet er zich hooren, ofwel het schorre en onheilspel lend gekars der bosch- en nachtuilen welke er zich verscholen hielden. Men kon ook somwijlen het geruisch hoo ren van struiken, bewogen door geheimzinni ge mannen, welke als schaduwen door het dichte bosch schoven en in de keispelonken verdwenen. Sodort eenigen tijd vermenigvuldigden die mannen in het woud, gehuld in lange mantels met kap. Zij kwamen de eenen na de anderen, kwamen... kwamen altijd. Het regende van dio zwarte mannen, welke gewis aan een ordewoord gehoorzaamden, en hun herzame- lingsteeken hadden. Wat kwamen zij in deze gewesten doen Wij zullen het later weten. Wij hebben Sonnac's zoon en burggraaf Heyndrick in een schaarhout gelaten, terwijl deze Odo's arm drukte en hem het stilzwijgen oplegde. De snijdende kreten der waanzinnige hadden opgehouden... Alles was schijnbaar kalm..., (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2