BUITENLAND. Do wraak eens verraders Onweders overstroomingen NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK. DU ITSCH LAN D OOSTENRIJK. SPANJE AMERIKA AFRIKA AZIË prachtig» koersen door Petit Breton, de gekende Franscho baanrenner, gedaan tijdens de Ronde van Frankrijk 1900. Men weet dal Petit Breton dan ook steeds raet het hoofd peloton aankwam en op schitterende wijze do ronde van Frankrijk won. Nu ook is Mas- selis steeds niet» het hoofdpeloton aangeko men. Steeds bleef hij binnen de drie eersten. Nochtans liep hij groot gevaar, daar de hoofdgroep, bestaando uit 8 man. aan den ve'oJroom van Luik viel. Golukkigli.k was er niets aan zijn rijwiel, of anders was zijn voorsprong gaan vliegen. Ten einde aan onze lezers Masselis goed kenbaar te maken, zullen wij er bij voegen dat Juleko de zes vorige ritten op het hoofd eenen witten zakdoek had met zwarte bollen. Waarschijnlijk zal hij Zondag ook dien zakdoek op het hoofd hebben en dus goed kenbaar zijn. Ten andere, zijn rugnummer is 51» I>o inrichters vormeidon dat de deelnemers niet in do stad binnenrijden. Hoe zij bet dan aan boord zullen leggen om op do Grooto Markt te komen waar do vlie dende kontrool moet zijn, kunnen wij maar niet begrijpen. De Pluvióse Donderdag beeft men gepoogd de Pluvióse naar een hooger bed te brengen, doch alle pogingen zijn vruchteloos gebleven. Donder dag avond was men nog niets gevorderd. De krijgsbewegingen Twee bestuurbare luchtballons zullen deel nemen aan de aanstaande krijgsbewegingen in Frankrijk. Men verwacht beslissende uit- slagon van deze proefnemingen. Soldaat door eenen schildwacht gedood Do soldaat Tusini die aan liet poedermaga zijn van Massillan, bij Nimes op wacht stond, vorliet zijnen post om naar het wachthuis te gaan. Daar het zeer donker was herkenden do schildwachten van het wachthuis hem niet en na do gebruikelijke verwittigingen gaven zij vuur. Tusini werd de borst doorschoten en bleef op den slag dood. Een drama in de Alpen Woensdag werd te Grenoblo do verdwij ning gemeld van twee ervaren Alpenbeklim- mers, M. Alliraand en Mov. Baronnat. Weldra kwam men te weet dat beido Zon dag opgestegen waren om do grooto Cliar- treuxe te zien. Do alpenjagers van liet garnizoen van Gre noblo, gingen op zoek en gisteren wierdon do verdwenenen terug gevonden. M. Alli- niand was dood... Mev. Baronnat was half waanzinnig. Toen zij in hare woning teruggebracht was, kon zij uitleggen wat or voorgevallen was. Zondag namiddag waren zij beiden geval len. M. Allimand brak con boen, terwijl Mev. Baronnat erg gekwetst werd. Zij ge lukt o er ovenwei in haren gezel op eene vei lige plaats te slepen. Daar hadden zij drie dagen en drie nachten doorgebracht, zonder eten, in de sneeuw. M. Allimand bezweek den Woensdag avond on Mev. Baronnet was genoodzaakt den nacht naast'hot lijk door te brengen. Het was dus niet to verwonderen dat de vrouw schier zinneloos was toen men haar kwam verlossen. VRIJ NAAR HET FRANSgH DOOR Diomède Grootjans tmam - - 21® vervolg. - sterven, verworpen in den hoek van eenen vochtigon, onderaardschen kuil, welks bedor- vene lucht mij verstikt, waar het water langs alle kanten doorzijpelt, waar eene bijtende koude mij verkleumt sterven zonder vrien den, zonder vertroosting, te midden der gse- Üjkste duisternisson, hebbende geene andere getuige dan eene arme zinneloozo welke ik nochtans bemin, on voor welko ik eon voor werp van gestadige oplettendheid ben. - Helaas ik zal sterven, alleen met mijn lijdon en mijn wee. Oh mijn God wat is hel droevig zoo te stel*ven.... oh! kunde ik verlost worden.... Koude inen mij aan dit graf ontrukken Ware het mg gegeven, mij in «Ie armen te werpen van hen welke mij het daglicht schonken, bun te zeggen - Zie hier uwe dochter, ik ben gereiI - Koude ik lieni ook wederzien oh! mijn God Néén, ik wil niet sterven naast hom, op dit uur van geheimzinnige gewaarwordingen, waarop twee harten zich uitstorten en over vloeien van die vurige door God gezegende liefde, moet ik nog die schoono zon aanschou wen, terwijl zg achter de heuvelen ondergaat, en het azuurblauwe des hemels met een schar lakenrood verwtIk wil niet sterven Ik wil nog de pracht der natuur bewonderen, mij dronken maken van hare bekoorlijkheden Soldaten vergiftigd te Parijs Een vijftigtal soldaten der 20" afdeeling te Parijs, zijn erg ongesteld geworden ten ge- gevolge van het eten van bedorven vleescli. Een tiental moesten naar het gasthuis over gebracht worden. Dubbele moord te Tourkonje. Een mijnwerker van Billv-Montignv, Mar tin Van Snich, 30 jaar oud, geboren te Vle zenbeek, België, was Donderdag avond tc Tourkonje, zijne vrouw Alice Versmissen, 26 jaar oud, geboren te leper, komen ver voegen. Deze had hem wegens zijn slecht gedrag verlaten en was bij hare moeder komen wo nen. Tijdens het ontbijt kregen de echtgenooten Van Snich twist. De man trok eensklaps een dolkmes te voorschijn en plofte het in den buik van een logistgast, Jules Ladesou. Dezo zakte dood neder. Daarna wierp de moordenaar zich op zijno vrouw en bracht haar eenen verschrikkelijken steek in den hals too. Do ongelukkig© plofte in eenen bloedplas neder en was een lijk. De moordenaar werd door eenen oogge tuige aangehouden. Het is slechts dank aan de krachtdadige pogingen der policie, dat men kon beletten, dat do laffe moordenaar door de menigte ge dood werd. De ziekte van keizer Willem Keizer Willem lijdt nu aan eene lichte knie ontwrichting. Daardoor kon hij niet te paard stijgen en moest dus aan do legeroefeningen van Doeberitz en aan zijno reis naar Hanover in Hamburg verzaken. De ziekte van den erfprins. Naar het schijnt zou aartshertog Frans- Fcrdinand zeer gevaarlijk ziek zijn. Het is onmogelijk daaromtrent vaste inlichtingen te bekomen, doch wat men zeker weet, is dat de erfprins 15 jaar geleden erg ziek was en nooit de ziokte geheel te boven gekomen is. Belangrijke verwikkelingen zouden uit den dood van den troonopvolger kunnen voortspruiten. Deaanslag op den gouverneur van Bosnia. De policie verdacht sinds eenigen tijd Cerajitch met anarchisten in betrekking te staan. Volgens een vriend van den revolver heid, moet do daad van Cerajitch aanzien worden als eene zinneloosheid. Aardbeving. Te Almeria werd Donderdag morgend eene aardbeving gevoeld welko acht sekonden duurde. Do inwoners namen verschrikt de vlucht. Er zijn geene slachtoffers. Verschei dene huizen en openbare gebouwen werden org boschadigd. In Cordoua werden ook aardschokken waargenomen. Eene paniek maakte zich van de bevolking meester. To Madrid voelde men slechts een licht schommelen. In do omstreken van Malaga zijn de buiten lieden naar de stad gevlucht. Men weet nog niet of er slachtoffers zijn. Kolossale bedriegerij De voorzitter en de ondervoorzitter der Draadlooze Telegraaf-Compagnie, zijn aan gehouden door eenen opzichter der veilig en zoetigheden; ik wil de zoele frischheid des wouds inademen, het verward gekweel der vogelen liooren, mij spiegelen in de kristal heldere beekOhneen, ik wil niet ster ven Maar helaas!.... Ik verdool in die zoete zinsbegoochelingenik voel de koude des doods mijne leden verstijven, ik ben de ge vangene eens wreeden vgands en heb geene hoop meerIk ben verlaten van de mijnen en hg die mij eene eeuwige liefde zwoer, heeft over mg den sluier der vergetenis geworpen... Vaartwel, vaartwel; ik ga sterven Sterven zoo jong nog Nauwelijks li eb ik de Lente mijns levens bereikt en reeds moet ik hetzelve verlaten... Helaas ik zal er don rijpenden Zomer niet van zien, want de rampspoed heeft op mij gewogen en ik voel mijn einde naken Ik ben treurig gelijk de eenzame musch, treurig gelgk het moeder- looze lam, treurig gelgk de dood die mg gaat aangrgpen Wat heb ik dan gedaan, o mijn God, om met zoovele smarten overstelpt te worden oh waarom beu ik met geboren in een dui ster, onbekend dal, onder eene stille hut Waarom was ik niet bestemd om de schapen tc hoeden Ik zou gelukkige dagen gesleten hebben, hupjielende met het lam in de vlakte on op do bergen maar helaas ik ben onge lukkig en ga sterven.... omdat ik de dochter I en van Beaujeu r Mijne dochter, mijne dochter gilde de gravin bij deze woordenMgne doch ter Is het mogelijk Mijne dochter Aglaé kreten te ge lijkertijd de vader en de verloofde der gevan gene.... Mijne dochter herhaalde de gravin in eene soort van waanzin..Hoe mijne Aglaó die ik beweend heb, leeft nog.... mgn kind heidspolicie. Zij zouden voor 100 miljoen obligatiënuitgegeven hebben welkeer slechts 1 miljoen waard waren en laten die obliga tiën door oneerlijke middelen tot een miljard doen stijgen hebben. Aanslag tegen M. Taft Uit Washington wordt gemeld, dat een persoon aangehouden is die met geweld poogde in het Witte Huis te dringen. Men vond in zijn bezit een revolver van groot kaliber. De man zal aan een geneeskundig onderzoek onderworpen worden. Eene schermmutseling In Marokko. Een telegram uit Melilla meldt dat 400 Mooren onder het bevel van een Kabylsch opperhoofd, eenen Fransehen post aangeval len hebben nabij Moulouya. Langs beide kan ten vielen talrijke dooden. Oproer in een gevang. Uit Lahore, Engelsch Indië, wordt gemeld dat aldaar op 9 Juni een 100 tal gevangene gepoogd hebben de groote poort te overrom pelen. De wachters werden op steenworpen onthaald, doch zij maakten van hunne wa pens gebruik en 7 muiters werden gedood en 50 gekwetst. Do toestand in Midden-Europa, is alles behalve rooskleurig. Overal, in Duitschland, Zwitserland, Oostenrijk, Serbië, enz., wor den ware rampen vermeld. Hieronder vindt men nog eenige nadere bijzonderheden. In Duitschland. Nabij Augsburg is de Loch uit hare oevers getreden. Het water bereikt reeds de lage wijken van Augsburg en klimt nog gedurig. Velo huizen zijn reeds moeten verlaten worden. De Rhyn wast ook op onrustbarende wijze. Donderdag op het middaguur, stond het wa ter te Bazel 5 m. 50 boven het gewoon peil. Berichten uit andere steden langs den Rhyn gelegen, melden dat het weder geen neiging toont om te beteren en het maar steeds doorregent. Men vreest dat het water nog veel zal klimmen. De kaaien van klein Bazel staan onder water. Hot is meer dan ccnc eeuw geleden dat men in de streek zulk hoog water gezien heeft. De soldaten werken dag en nacht om de overstroomden bij to staan en inderhaast bruggen to leggen om de vernielde te ver vangen. Te Oberammergau kunnen de passiespelen geen plaats hebben. Een aantal vreemdelin gen die zich moesten op reis begeven on reeds verscheidene dagen opgesloten zaten, zijn nu toch kunnen vertrekken. De Isar en do Loichach klimmen op on rustbarende wijze. Do prins regent van Beieren heeft 20,000 mark gegeven voor de slachtoffers der over stroomingen. Het Beiersch Oberland is letterlijk ver woest. De inwoners zijn meest allen ten on der gebracht. Do toestand verslecht nog. Alle verkeermiddelen zijn afgesneden. De Ammer welke reeds aan het dalen was, is weer aan het klimmen gegaan en heeft Werdenfels onder water gezet. Hot water staat thans op liet hoogste punt dat in de laatste 300 jaar bereikt werd. Spoorweg, steenweg, postdienst, tele graaf, niets gaat nog... dat ik verloren dacht, vind ik terug o mijn God... mg n God, spreekt gij de waarheid!... Ik zou haar aan mijnen boezem mogen druk ken, haar in mijne armen klemmen, haren adem met mijnen adem, mijne ziel met hare ziel versmelten Mijn kind zou mij terug gegeven zijn, mijne hoop, mijn troost, mijn leven, mijn al. O heilvolle dag Deze moeder die hare dochter, de eenige welke haar overbleef en welke zij dood waan de, ging terug zien, was zinneloos van geluk zij had zich op de kniën geworpen en had Aglaé's geschrift uit Odo's handen gerukt zij omhelsde hetzelve mot drift en drukte het te- gon hour hart. Doch hare ontroering was zoo lievig, hare blijdschap zoo levendig en zoo onstuimig geweest, dat welhaast hare krach ten haar verlieten en zg bezwijmd neórzeeg. Odo en Beaujeu, hoewel ten uiterste verrast en aangedaan, kondon echter niet beletten dat eenige tranen hun de oogwimpers ontvloden bij het zien dier zoo levendige uitdrukking van moederlijke teerderheid, en zij haastten zich aan de zoo rampzalige moeder al hunne zorgen toe te dienen. De gravin, uit hare ongevoeligheid opge wekt, opende de oogeu en haar eerste gepeins was voor hare dochter Aglaé Aglaé stamelde zg,.... Was het een droom t... - Ik ben de dochter van Beaujea, - zegt zij... Oh neen, ik heb niet ge droomd... Zeg ons, odo, wat zij geleden lieeft, het arme kind, zeg het ons... haast u, vóór dat ik haar wederzie, vóór dat haar hoofd op mijnen boezem ruste. Zoo sprak zij, en heete vreugdetranen glin sterden in hare oogen, en rolden haar als paarden op hare van weenen doorgroefde wangen. Arme moeder lu de overmaat baars geluks, begoochelde Te Garnisch werd het standbeeld van Lo- dewijk II door do woeste golven omgewor pen en verbrijzeld. Het weerkundig waarnemingsbureel dat op den FugBerg werkzaam is, meldt dat do sneeuwr in het gebergte aan het smelten gaat. Nieuwe verhoogingen van liet waterpeil zijn dus te vreezen. Allo veldvruchten zijn reddeloos verloren. In 24 uren tijd steeg de Isar meer dan 3 meters. Langs alle kanten meldt men de instorting van huizen. De bewoners werden onder de puinen begraven en verdronken Het leger is op vele plaatsen machteloos. Het meer van Constance is ook buiten hare oevers geloopen. Men vreest dat de dijken waarop de spoor baan Munchen-Lindau loopt, zullen door breken. Het treinen verkeer is moeten ge staakt worden. In Zwitserland. In het kanton Glara zijn een werkman en een landbouwer door het water medege- slcept en verdronken. Te Kradolf, kanton Thurgovie, werden drie personen ouder eenen instortenden muur verpletterd. Elf huizen van het dorpje Muotathal, zijn ingestort en talrijke andere dreigen ook in puin te vallen. In Oostenrijk. In het komstadje Krassoszoln Enyer wer den verscheidene dorpen door eene water hoos vernield. Er zijn tot nu toe reeds 259 lijken gevonden en nog kan men de op zoekingen niet op alle plaatsen doen daar velegebouwon ingestort zijn en geheel onder water liggen. Te Berraszka en te Alsolyub- kova zijn er ook meer dan honderd dooden. Telegraaf- en telefoondraden zijn afgebro ken, steenwegen weggespoeld, huizen inge stort enz. Het is eene ware ramp. Do ellende is groot. In Serbië. In do omstreken van Sevilazuaz is geheel do bevolking plat gcruineerd. Er staan nog eenige huizen recht. Er zijn talrijke dooden, doch de opzoekingen kunnen nog niet ge daan worden. In de vallei van Resava wer den gansche wijken weggespoeld. Brussel. Een Duitscher uitgeplunderd. Aanhouding der plichtigen te Rijsel. Eenigo dagen geleden werd een Duitscher, M. M., te Brussel, door drie zijner landge- nooton in de kamer gelokt en uitgeplunderd. Het spoor der dieven werd weldra ontdekt en de kerels, zekere Albert Briliay, Fransch- man, Alfred Schmidt, van Strassburg en Emiel Hinchmiger, van Darmstadt, werden to Rysel aangehouden. Hunne uitlevering zal gevraagd worden. De diepe in de magazijnen. Do rechterlijke agent Van Assche heeft Woens dag avond in een groot magazijn der Nieuw st raat twee vrouwen op heeterdaad van diefstal betrapt en aangehouden. Men vond in het bezit der twee vrouwen allerhande gestolen voorwerpen. Beiden zijn opgesloten. Valsch alarm. Woensdag nacht was heel de Brusselsche policie, alsook dezo van het omliggende te been daar een elf jarig meisje Jozefina B..., spoorloos verdwenen was. Vrijdag morgend rond 5 ure kwam het meisje echter te huis. De kleine deugniet© weigerde te zeggen waar zij geweest was. Valschmunter aangehouden. Eeni gen tijd geleden werd te Anderleclit eene bende Duitsche valschmunters aangehouden en veroordeeld. Een der leden, de genaamde Frans Klans, 21 jaar oud, Oostenrijker, was sedert verdwenen en werd bij verstek tot 6 maand gevang veroordeeld. Men dacht dat hij België verlaten had, doch daar was niets zij zich maar zij moest nóg aan den kelk des onheil8 en der smarten drinken. Aglaó, die men beweend had, leefde, weliswaar, maar zij bezweek onder het geluk... Vrij, zou haar leven door de vrijheid en do liefde weder be- giunen te ontvonken maar zij was gevangen ou moest aan eenen machtigen en onverzoen- baren vijand ontrukt worden Odo en Beaujeu hadden het gevaar gera den, en gezworen óf haar te redden óf met haar te sterven. Intusschen ontrolde de zoon van Sonnao het papier en, met eene bevende stem welko eene levendige ontroering liet raden, hernam hij te midden eener diepte en treffende stilte - Ik kan dus eindelijk schrijven, dank aan dit licht welk de zinnelooze mij gelaten heeft ik ga de verveling verdrijven die mij verslindt, Ik zal mijn lijden en mijn wee kunnen uit storten.... Wat is zij goed voor mg, dit arme meisje God indien mijn vader waarheid had gesproken Indien zijne voorgevoelens en onze ontroeringen ons niet bedrogen had den Indien zij mijne zuster was Zij leed bij het zien mijnor smarten, zij was aangedaan, bewogen... vervolgens heeft zij mg verlaten en ben ik alleen gebleven want ik, ik ben gevangen Oh wat zou ik in hare plaats willen zijn... ik zou die torens zien welko hen beschutten, hen die ik bemin 's morgens zou ik ze uit den grijzen nevel zien opgrgzen en's avonds zich onder den nach telijken sluier verbergen. Maar die hoop is mg niot meer toegelaten, ik ben gevangen, en ga sterven Mijn geest wordt door pijnlijke herinne ringen bestormd... f Ik denk aan dien dag waarop ik mg aan hem door den echteband ging vereenigen ik zie het hfutwl mijns vaders, overal een lees* van. Donderdag morgend ontmoette de agent Van der Auwera hem op de Zuidlaan en bracht hem naar het gevang. De kerel is op gesloten. Onvoorzichtige wielrijder. De ma gazijnier August Van den B..., wonende Steenstraat, reed in volle vaart over de Re gentlaan, toen hij op eenen auto-taxi botste. De jongeling was erg gekwetst en zijn rijwiel in stukken. De geleider van den taxi heeft ook nog proces-verbaal doen opstellen tegen den onvoorzichtigen velorijder, daar zijn auto erg beschadigd is. De - Congo Tabaco gebreve- teerd is de fijnste rooktabak vraagt staal aan R. VAN BIESEN, AALST. Sint-Gillis. Wanhopige. Een dag- loonor, Frans T., 53 jaar oud, was sinds eenigen tijd ziekelijk en in de onmogelijk heid eenig werk te verrichten. Hij bevond zich dan ook in de grootste ellende en be woonde eene zolderkamer, in een huis der Munthotelstraat. Donderdag avond had men den man nog niet gezien. De bijzonderste huurder ging zien wat er gaande was en vond op de deur een papier genageld Gestorven den loen Juni. Verschrikt opende de man de deur en vond T..., aan eenen balk verhangen. Wcrkongeluk. Twee schrijnwerkers waren een huis der Troonstraat aan het lier- stellen, toen een hunner, Felix Wolfs, 38 jaar oud, wonende Metaalstraat, door de roostering in den kelder viel. Do man werd erg gekwetst opgenomen en in gevaarlijken toestand naar het gasthuis gebracht. Koekelberg. Diefstal. Verleden nacht zijn ongekende dieven in de woning gedrongen van M. Frans Van C..., Schmitz- straat, en hebben er al dc kleederen en de juweelen gestolen. Rigolo is de baste der oude genevers. El sene. Diefstal. Donderdag avond ontmoette M. F..., die bij de echtgenooten Bodel, Vredestraat, eene kamer bewoont, op den trap eenen persoon, drager van een groot pak, die hem vroeg, wanneer M. B..., die er ook eene kamer bewoont, zou terug- keeren. Op het ontkennend antwoord, ver trok de onbekende. Toen M. F... op zijne kamer kwam, bevond hij dat alle meubelen opengebroken waren en alle voorwerpen van waarde gestolen waren. De drager van het pak was echter gaan vliegen Gent. Overleden. De vrouw welke op den Brusselschen steenweg door den auto mobiel van den heer Beernaerts werd overre den en welke erg gekwetst werd, is aan hare wonden bezweken. Rijwiel ongeluk. Gisteren avond rond 8 1/2 ure, kwam Germain Soens, oud 18 jaar, fabriekwerker, wonende Begonia straat, per rijwiel op de Rooigemlaan gere den, toen eensklaps het stuur van zijn rijwiel brak. Hij viel en werd opgenomen, ergo kwetsuren dragende aan liet aangezicht. Hij was ook drie vingers gebroken. Hij werd ter plaats verzorgd door een dokter. Het II" jubelfeest. De maatschap pijen aangesloten bij het llsto Julifeest, dio de muziek der liederteksten verlangen, die zullen uitgevoerd worden, zijn verzocht het getal gcwenschte exemplaren te laten kennen aan den Secretaris, Spiegelstraat, 20, Gent. Beveren. Erge slag. De gebuur- vrouwen Louiza Van Hoeywegen en Maria De Beucker, kregen twist. Eensklaps trok dezo laatste eene pan van onder den voorschoot en bracht er haro tegenstreefster zulk en ergen slag mede toe, dat zij eene diepe wonde bekwam. ROOKT gebreveteerden tabak «De Ster het is de beste. Vraagt staal aan R. Van Biesen,AALST. telijk uitzicht aanbieden langs alle kanten wêergalmen de bosschen door de blijde tonen der fanfaren. De menigte vervat de koeren en verdringt zich in de kapel. Ik zat met hem geknield aan den voet des altaars, ik scheen gelukkig, ik lachte de toekomst toe... Maar, ik herinner 't mij, eene smartelijke ontroering welke ik trachtte te verdrijven, kwam mgn hart.bevangen en kwellen... Het schijnt mij too de twee vuurschoten nog to hooron ik zie Odo opspringen, zijn zwaard trekken en trotsch vooruitvliegen, met opgeheven hoofde gelijk een Sonnac dio hij is.... Een dof ge- druisch deed mij koud worden van schrik 't was alsof de aarde beefde en zich onder mijne voeten bewoog.... Zinneloos, buiten mg zelve, vluchte ik. Een sombere gang, welks bestaan ik onbewust was, opende zich vóór mg to midden der puinen door het noodlot voort gestuwd, waagden ik mij in denzei ven... Eeno geheimzinnige deur bewoog zich eensklaps onder mgne voeten ik zeeg op mij zelvo neör ik was in eene onderaardsche plaats.... ik was alleen.... gevangen.... Maar neen.... ik hoor het gerucht van stappen boven mijn hoofd.... Ik roep op den smeekenden toon.... 't was een vriend, een verlosser... Hij gaat mg redden Maar... hg aarzelt.... hij beeftEen ander man verschijnt.... ik werp mij in zijne ar men.... Groote God 't is nog een vijand Hij grijpt mij vast, sleurt mij mede.... en ik val in bezwijming. - Toen ik tot mij zelve terug kwain, bevond ik mij in dit ondoraarscho hok.... Onmogelijk kan ik al de bitterheden en angsten uitleggen welke ik gevoelde. Ik opende mijne oogen, maar sloot ze aanstonds weêr. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2