Botsing op Zee Ob wraak sens verraders NIEUWSBERICHTEN. AZIË DRAMA DERDRONKENSCHAP te Schaarbeek Schrikkelijk drama te Rousselare. v. or 77 gevallen en 3'.) dooden. Eeue vrouw, die met lure twee dochters uit Roetotf ge vlucht was, om aan de smetziekte te ontsnap- pen, is te Podwolocryska overleden. Uit de lijkschouwing bleek dat zij toch aan cholera bezweken was. Reusachtige brand. Te Mohileft heeft een hevige brand zes honderd huizen, twee kerken, het volkshuis en verscheidene scholen in asch gelegd. Tien personen zijn in de vlammen ongekomen. Een schandaal. Verscheidene damen uit de hoogere stan den. waaronder gravinnen en zelfs eene groothertogin, zullen vervolgd worden wegens belangrijke aftruggelarijen ten na- decle van liefdadige werken. De Zuid-Siberische spoorweg. l it St Petersburg wordt gemeld dat de ininisteriëclo kommissie het ontwerp voor den Zuid-Si berischen spoorweg goedgekeurd heeft. Deze lijn zal loopon langs Ork, Akmo- linck, Lomipalatinsk en Ramoul en zal 170 millioon roebels kosten. De pest in China Uit Peking wordt gemeld dat de pest uit gebroken is op hot eiland Hainan en er schrikkelijke verwoestingen aanricht. In April alleen stierven 3000 Chincezen aan de gevreesde smetziokto. Alle Europeanen moesten zich doen inenten. Een Fransche stoomer gezonken Tien dooden. Een telegram uit Holyhead, meldt, dat in het zicht dezer stad oono hotsing heeft plaats gehad lussohen den Franschen stoomer La Rochdlekomende van Bilbao en to. Bay4- onnc thuis hoorende, en den Ierschen stoo mer Zcws. La Roehelle is gezonken. Tien koppen der bemanning, waaronder de kapitein, verdwe nen met hel schip in de golvon. Negen andere matrozen konden zich in de reddingshooten redden. Zij werden door den stoomer Panmure opgenomen en te Londen aan wal gezet. De stoomer Zcws hooft ook zware avarij bo- komon. Eon Fransche matroos word bij do aan varing zoo erg gekwetst dat hij bezweek,toen men hem met een reddingsloep wegbracht. Do matrozen van de Zews verklaren dat de botsing plaats had tijdens oenen dikken mist. Do bemanning der Zcws kon con matroos vde La Rochcllezekere Pauloso redden. Hij was erg gokwotst. Maandag avond werd het parket van Brus sel verwittigd van eeu alkooldrama dat den vorigon nacht op don Roodeheokschon steen weg was afgespeeld. Een voorman. Karei V... genaamd 40 jaar oud, was met verscheidene vrienden in eene herberg van don Roodeboekschon steenweg aan het drinken geweest. Toen allen goed dronken waren, weddo Karei V... dat hij gansch alleen nog oenen halven liter gene- ver zou uitdrinken. Hij deed hot, doch plofte neder on gaf geen teekon van loven meer. Zijne dronken gezellen besloten hem onmid- delijk te begraven. Zij droegen hem naar de Krijgslaan, wierpen hem in eene loopgracht en bedekten hem met planken, steenon en aarde, onkel zijn aangezicht bloot latende. Daarna vertrokken zij. Do ongelukkige bleef er smoordronken gansch den nacht liggen, en toen men hem Maandag morgend ontdekte, had hij het be- VRIJ NAAR HET FRANS^U HOOR Oiomècïc Groofjans 20* vervolg. Ik hioet mij dus onderwerpen, murmelde met tegenzin do moedige Beaujau ga, mijn zoon, oogde hy erbij. God zal u ondersteu nen en hij omarmde hein en hield hem tegen zyn hart gedrukt. Ja, antwoordde de jongeling, God zal met iny zijnOnze liefde was zuiver als de azuurblauwe hemel.... Ik zal haar weerzien... Vaarwel, zegde hij nogmaals, zich aan de va derlijke omhelzing des gra^fs ontrukkende indien ik niet meer terugkom, wreek haar wreek mij. I n hij trad haastig liet bosch in lig was van kop tot toen gewapend twee pistolen met zware lading moesten desnoods op afstand den den dood uitbraken aan zijnen gordel ver- cenigfb' zich het zwaard des edelmaus met den dolk des bandiets. De nacht vervulde het bosch met zyne die pe duisternissen als eene schaduw© sloop hy door do dezelve heen en volgde het pad «fat naar "do rots heenleidt. Gekomen naby den afgrond waar zich dof bruis -hend het woedend water instortte, bleef hij staan Het is hier, mompelde hy, dat ik haar heb hooren zuchten Maar op dit oogenblik kwam niet «Ie minste klacht, de minste zucht tot hem door. Hii deed nog eenige stap|«en en zijne oogen wustzijn verloren. Men bracht hem in allerijl naar het gasthuis, waar men er om 8 ure *s avonds nog niet in gelukt was hem tot het bewustzijn terug te roepen. De policie ia op het spoor der dronkaards. Brussel. Erg ongeluk. Twee ouder lingen. Jakob De Kinder en PieterBlondeau, GO en 70 jaar oud. voerden eene steenkar door de Blaesstraat. toon een tramrijtuig op hun gerij botste. De twee ouderlingen wer den met geweld ten gronde geslingerd en zoo erg gekwetst dat zij in wanhopigen toestand naar het gasthuis moesten gebracht worden. Aanhoudingen. Een drietal gevaarlij ke gauwdieven zijn door de veiligheidspolicie gevat geworden. De eene Armand II..., van Duitschen oor sprong. was onlangs nog uit het zinneloozen- gesticht van Doornijk ontsnapt en leefde sinds van allerlei diefstallen. De twee anderen poogden op een tramrij tuig der Kruidtuinlaan een gouden uurwerk met keten te stelen. Allen zijn opgesloten. Slimme bedrieger. Maandag mor gend kwam een persoon bij eenen handelaar der Sallaertslraal en bestelde er verscheidene koperen en tinnen voorwerpen. Daarna vroeg hij aan den handelaar zijnen knecht te laten medegaan naar zijne woning alwaar hij de koopwaren zou betalen.De knecht ver gezelde den onbekende, die daar in eene wo ning binnenging en de knecht verzocht in eene naburige herberg wat tc wachten, het geen de knecht deed. >nnoodig te zeggen dat de slimme bedrieger niet meer terugkeerde. Schaarbeek. Moordpoging. De be diende van eenen cinematograaf weigerde twee dronken jongelingen die geen kaartje haddon, binnen te laten. Een der kerels trok een dolk en bracht er den bediende Fran Lcersmans, 20 jaar oud. twee steken in den rug mede toe, waarna zij in de zaal vluchtten en zich onder de toeschouwers mengden. Men kon ze niet terugvinden. De toestand van het slachtoffer is voldoende. Opstand tegen de policie. De policieagenten Van den Bossche en Cooymans werden verleden nacht aan de statie aange vallen door een tiental jongelingen die hen mot slagen overlaadden. De agent Van den Bossche werd zeer erg gekwetst. Wuestwezel. Hoeve afgebrand. De groote hoeve van den landbouwer Frans Koks, op hel Gooreind, is door eenen vree- solijken brand geheel vernield geworden. Het vee kon gelukkiglijk gered worden. Doch do hoeve met geheel den inhoud werd do prooi der vlammen. Er is verzekering. Lier. Brand. Maandag avond is brand ontstaan op de hoeve van Mev. Gem- cot, op de haan naar de Oude God. Van ge heel de hoevo blijft nog slechts een puinhoop over. Er is verzekering. Brugge Ëcn man onthoofd. Maan dag morgend waren dijkwerkers bezig aan het lossen van groote stalen platen. Eens klaps gloed eene dor platen uit de keten en trof met den scherpen kant den werkman Jules Dierckens in den hals. De ongelukkige werd het hoofd letterlijk afgesneden. Het slachtoffer was '33 jaar oud en laat eene we duwe met zes minderjarige kinderen aclitor. Moeder geef mij drie frank. Waarom Om eene flesch THEOBROMA te gaan halen. Ik ben zoo flauw en de dokter heeft mij gezegd: neem hot, u zult verkloeken. Als het daarom is mijn zoon. zal u ze krijgen want niets gaat boven do gezornl- heid noch geld. noch goed Te Aalst, in allo goede apotheken. peilden in die gapende openingen welke den ingang der spelonken vormden alsdan droog de hij zich het zweet van het voorhoofd, richt te de oogen ten hemel vervolgens zich over den afgrond hellend, trad hij onversaagd de grot in't Was Odo. Hy drong in een langen duisteren gang, z«'»ó smal dat hij ter uauwornood recht voor zich kon gaan... Het doffe licht zijner lan taarn verlichtte nauwelijks zijne stappen. De afschuw en de schrikbarende stilte welke dit vrcoswekkend oord vervulden, de vervaarlij ke geheimzinnigheid welke don zonderlingen man omringde dien men don man der Spelon ken noemde, alles, op dit oogenblik, wierp in zijne ziel eene onbeschrijflijke ontroering. Het minste gerucht deed hem ijzen;.... hij was bevreesd,.... hij, dezoon eens Sonnac's hij die, nog zeer jong zijnde, onder de muren van Algiers,ongevoelig en verachtend den dood om hem heen had zien maaien hij beefde Welhaast schaamde hij zich over zijnen bang, en verhief lier het hoofd, terwijl hy in do het luister een dreigenden degen zwaaide doch een© geweldige aandoening, die toegang gaf tot schrik en waarvan hij zich geen© reken schap kon geven, eene inwendige stem welke on bepaaldelijk tot hem sprak en die hij mach teloos was tc smachten, een slach van voorge voelen deed hem het hart tot barstens toe klop pen Echter stapte hij steeds voort in den sombe ren gang, terwijl hy zich aan eene droefgees tige mijmering overgafAglaé stond daar vóór hem, doodsbleek, wankelend, met eene ontvleeschdo hand den dood afwerend welke naar haar toetrad, en naar hom hare smeeken- do blikken gericht houdend. )do ging met verhaasten tred om die ouge- keudc ontroering te verdrijven welke hem Aalst Overreden. Maandag avond rond 5 12 ure, is de 13jarige Theofiel De Vleeschhouwer, wonende Hoogevesten, in de Hovenierstraat door den brouwers wagen van Remi Van Droogonbroeck, van Erpe, over reden. Het knaapje werd aan buik en billen ge kwetst en na door doktor Mertens verzorgd to zijn geweest, naarjzijne woning overge bracht. Geeraardsbergen. Geweldige brand. Maandag avond rond 9 1/2 ure is een gewel dige brand uitgebroken bij M. Arth. Speek, meubelmaker, Vredestraat. Twee achterge bouwen dienende het een voor werkhuis, en het ander voor stapelhuis van tabak en toe- behoorende aan de gobroeders Van den Bul ten zijn met gansch den inhoud de prooi der vlammen geworden en 't is dank aan de spoedige hulp der vrijwillige pompiers dat het stadhuis welke aan de brandende gebou wen paalt niet door het vuur werd aange tast, zooniet hadde men eene ramp te betreu ren,welke lang in het geheugen der inwoners waren gebleven. Rond 11 ure was alle gevaar geweken. Men kent de oorzaak der ramp niet. De schade wordt op 10,000 fr. geschat. Alles is verzekerd. Gent. Doodelijk motocycle-ongehtk. Men verzekert ons dat gisteren namiddag, tijdens de wielrijderskoersen ingericht tus- schen Gent-Sluiskiel en terug, een koersrijder door een motocycle werd omvergereden en gedood. De wielrijder werd vijftig meters ver mc- degesleept met de motocycle. Eene nachtelijke luchtbalopstijging, De heer Aug. De Breyne, voorzitter van den Aéroclub der Vlaanderen zal, als de wind voordoelig is. het is te zeggen, blaast in de richting van Duitschland of Frankrijk en niet zeewaarts, Donderdag avond, rond 9 uren eene onstijging doen van het plein van den gewezen Dierentuin. De hoer Th. Liefmans, van Audenaarde zal den heer De Breyne op zij no reis vergezellen. Geheimzinnig overlijden. Zeker Van der Beken, schilder, wonendeKattelijnstraat, is heden morgend dood in zijn bed gevonden. De geburen beweren dat zij hem Zondag nog ezien hebben. Er dient nochtans gezegd te worden dat het lijk in zulke staat van ontbin ding was, dat de bijgeroepen geneesheer de verklaring van overlijden niet heeft willen afleveren. Het lijk werd naar de Bijloke overgebracht om geschouwd te worden. Gekwetst. Heden morgend rond 7 S/4 ure, kwam Gustaaf De Bie, paardenaf- richter te St.-Denys-Westrem, met eon voer tuig op de Hofbouwlaan gereden, toen eens klaps een der wielen, in de tramlijn bleef haperen. Door den schok viel de geleider ten ronde, het voertuig liep hem ongeluk kiglijk genoeg over het lichaam* Hij werd gekwetst aan het rechterbeen en arm. Het paard dat op hol was gegaan, werd eenige meters verder ingehouden. Onvoorzichtig zijn.Gisteren, rond 1 1/2 ure vermaakten zich 2 meisjes, mot eene afsluiting in hout, gelegen op do Rol- huisbaan omver te werpen, toen eensklaps Itosa Dick de afslniting op het hoofd kreeg waardoor zij erg aan het hoofd werd ge kwetst. Do kleine onvoorzichtige werd naar het •asthuis overgebracht. Erg ongeluk. Heden morgend, rond 9 ure, was do winkeldochter mejuffer Heys- sens in den Brabantdam bezig het paviljoen neder te laten van het magazijn waar zij in dienst was, toen dit eensklaps losschoot. Op hetzelfde oogenblik kwam de vrouw Mathil- deDe Jonghe, oud 30 jaar voorbij. Zij ont ving het paviljoen op liet hoofd en werd zoo erg gekwetst, dat men haar naar het gasthuis moest overbrengen. Het eeuwfeest van Louis Van Houtte. De feeststoet op Zondag 26 Juni, ter ge legenheid van het jubelfeest Louis Van bleef staan ontstellen, en ook dien on verwin- lijken schrik welke hem verontrustte, toen, zijn blik vooruitbrengend, hij, in het duistere verschiet een wit spook (1) zag staan. Sidder- rend hield hij stil en bleef daar eenige oogen- blikken als besluiteloos maar weldra een zij ner pistolen aangrijpend, zegde liy Komaan, zoon van Sonnac, moed En hy trad voort,... hij beefde niet meer... De trotschheid zijns stams, een oogenblik door ik weet niet welke heimelijke macht in hem uitgedoofd, ontvlamde weèr by het naderen des gevaars, en deed hem het ble ed in de ade ren koken. Odo naderde het spooksel liad eene men schel ij ko gedaante in een lang doodslaken ge huld doch 't was wel een spook, mits het zich niet bewoog. Odo was er nog slechs eenige stappen van verwijderd het spook stond altijd onbeweeglijk als een standbeeld. Maar een breede afgrond vertoonde zich eens klaps gapend voor de voeten van Sonnac's zoon zijne oogen zochten eene uitkomst in eenen nog duisterder doorgang, «lie zich aan zyne linkere zijde in den rotsmuur der korri- dors vertoonde. Odo waagde er zich aanstonds in hij kon zich niet beletten te sMderen by do gevaren welke hij ging loopen. Grondloozo kolken, vreeslijke afgronden bezoomden den smallen gang het gewelf, eerst nog al verheven, ver- laagdo langzamerhand bij zoo ver dat hjj ten laatste genoodzaakt was zich te laten glydon, in de eene hand zijn kostbaar licht houdend dat weifelde en dreigde uit te gaan, en met de andere zich aan de stekelige oneffenheden der rostpuuten vasthoudend. Soms gebeurde het dat zyn lichaam, heel en gausch over eenen (I) Dropsteen Houtte ingericht, zal om 2 ure stipt van den Brusselschon steenweg, voorbij het arsenaal, vertrekken, en don volgende weg afleggen Brusselsschen steenweg, Van Geertslraat, Plarastraat, Van Houttcstraat, Kerkstraat, Ongelijstraat, Kerkplein, Snoekstraat, Ge stichtstraat. Statieplein en Spoorweglaan Wij geven deze inlichtingen .omdat voor zeker sommige onzer lezers dit prachtig feest zullen willen bijwonen. Verscheidene katho lieke maatschappijen zullen hunne mede werking vorleenen en men mag zich aan iets verwachten dat tot heden nog nooit werd gezien. Antwerpen. Tc Lourdes genezen. Een telegram uit Fransch-Lourdes, meldt dat een man en eene vrouw, deelmakende van de Antwerpsche bedevaart, aan de fon tein van Lourdes genezen zijn. Knoesel gebroken. De dokwerker, Ferdinand Gheeraerts, wonende Trapstraat kreeg een stuk ijzer op den knoesel en werd dat lichaamsdeel gebroken. Het slachtoffer is naar het St.-Elisabetsgasthuis overge bracht. Been verpletterdEen voerman der Xoordnalie, Kornelius Jacobs, 54 jaar oud Van Kerckhovenstraat, viel van zijn wagen en rolde onder de wielen. De ongelukkige werd het linkerbeen verpletterd en moest bij hoogdringendheid naar het gasthuis gebracht worden. Het been is moeten afgezet worden. Heimet Heilig schenden de diefstal. Maandag morgend stelde men vast dat een dief in do kerk van Heimot gedrongen was en verscheidene offerblokken opengebroken had. De dief moet zich Zondag avond in den toren hebben laten opsluiten terwijl men bezig was te luiden voor het lof. Dan is hij langs de beeldhouwwerken naar het koor gekropen en zóó beneden geraakt. Maandag avond had men nog geen spoor van den dief ontdekt. Si naai Inbraken. Maandag avond tijdens de feesten ter gelegenheid der inhul diging van den lieer Vers traeten als burge meester van Sinaai, zijn dieven in do woning gedrongen van den landbouwer Kamiel Van den Hende, van de wijk Hondsnest, die naar do feesten was gaan zien. De schurken stolen al het goudwerk en eene som van 35 frank. Bij landbouwer Seralien Moens, in de Hoeimanstraat, die ook was gaan zien, sto len de dieven ook al liet goudwerk. De gendarmerie van Lokeren heeft onmid- delijk een onderzoek geopend en Dinsdag waren de daders reeds gekend. Zonhoven. Doodelijk ongeluk. Een wielrijdersclub van Zolder kwam van een feest te Alken terug, toen op de baan te Zonhoven eene botsing plaats had met eenige andere wielrijders. Een jongeling van Zolder de 20 jarige Louis Baptiste, reed op do baan van den buurtspoorweg om niet te vallen. Hij had den tram niet zien afkomen en werd overreden. De ongelukkige werd het linker been en den rechtervoet afgereden en bezweek kort nadien. Marchienne-au-Pont Verpletterd. De mijnwerker Hiernaux, werd door eene versporende lokomotief verrast en letterlijk doodgeglettcrd. De ongelukkige laat eene weduwe met verscheidene kinderen achter. Doornijk. Door eene ontploffing ge kwetst. Tweo werklieden zadelmakers van het 1° regiment jagers te paard, W... en Hvonden in do zadelmakerij eene ouden blikken doos waaraan tweo ijzerdraden be vestigd waren, zij wilden de ijzerdraden af doen, toen plotselings eene lievige losbran- ling plaats had. W... en IIwerden erg gekwetst door de stukken der doos. Men heeft den oorsprong van het springtuig niet kunnen vaststellen. Aulnois. Erge hoefslag. De hoeve knecht Georges Walravens, 65 jaar oud, hoeveknecht, kreeg Maandag in de stallen zijner meesters eenen hevigen hoefslag in het gelaat. Do man werd erg gekwetst. afgrond geheld, slechts door eenen zwakken uitsprong teruggehoudeu werd.... Na eenige stonden meende Odo iemand te hooren zuchtenHy bleef staan, hield zijne adem in, en leende een oplettend oor Zou zij het zijn, mompelde hy, hygend van onstel- tenis.... Het gerucht trof andermaal zijn oor en het scheen hem toe als rees het op uit do diepte over dewelke hy stond nedergeheldAglaé, Aglaé stamelde hij, en hij daalde erin langs eene natuurlijke schuinte. Daar ergens in eenen hoek vond hy een vrouwspersoon gansch ineen gekrompen zit ten, het hoofd op de borst gezakt en kermend. Het was eene vrouw met witte handen on edele gelaatstrekken doch het was Aglaé niet. Op Odo's zicht sprong zij op en deinsde ver schrikt achteruit* Mevrouw, zegde haar Sonnac's zoon met zijne stroelende stem stel u gerust, ik kom u verlossen. My verlossen antwoordde de gevangene met eenen ongeloovigen en droeven glimlach. Op mijne eer van edelman, geloof mij. Ja, mevrouw, ik bon in deze gevloekte geko men ora do ijzers te verbreken van haar die ik bemin, die, gelyk gij, Mevrouw, zucht en verkwijnt. Ik ben gekomen om den verdruk ker te bestrijden. En Odo sprak met vuur, en de trotschheid zyns stams gloeide in zij no oogen. Ongelukkige, kreet zy in eene koortsige ontsteltenis maar 't is de dood, de onver mijdelijke dood welke gij zijt komen zoe ken.... De dood, Mevrouw De dood of de slavernij. i Mevrouw, ik ben de zoon der Sonnac's Namen. Lijk opgehaald. Uit do Maas is hier het lijk opgehaald A an een onbe kend manspersoon schijnende 40 tot 45 jaar oud te zijn. De drenkeling is nog al zwaar lijvig en schijnt vrij lang in het water ge- legon te hebben. In zijne zakken vond men eene som van 34 frank, een zilveren uurwerk en verscheidene andere voorwerpen van waarde. Daar de man een houten heen heeft, denkt men dat het lijk spoedig zal herkend zijn. Bergen. Vreeselijke val. Do metser Louis Richaud, die te Bergen aan de schouw eener brouwerij werkte, is van eene hoogte van 7 tot 8 meters gevallen en erg aan het hoofd en de armen gekwetst. Mon vreest eenen noodlotligen afloop. St. Symphorien 'Rijtuigongeluk. De echtgenoote Mourages, landbouwster, viel Maandag namiddag uit haar rijtuig en werd zoo gevaarlijk gekwetst dat men voor haar leven vreest. Twee personen doodgestoken. Zondag avond gebeurde te Rousselare een vreeselijk drama, dat het leven kostte aan twee personen. Een genaamde Jozef De Simpelaore, 31 jaar oud, had met zekeren Pieter Van den Hende. met de kaarten gespeeld, in eene herberg der Borstelmakersstraat. Zij kregen ruzie en scheidden. Rond 11 ure kwam Van den Hende naar huis, toen hij nabij de herberg Den Donder- scherm, drie personen naar hem toe zag' komen. Hij herkende hen voor Jozef De Simpo- laere. Octaaf Jonckheere, 26 jaar oud en Jozef Van Walleghem, 22 jaar oud. Volgens de moordenaar riep De Simpe- lse.ie tot Van den Hende Nu moet gij er aan Daarop trok Van den Hende een schoen makersmes uit den zak en plofte het eerst in den huik van De Simpelaere en dan in den buik van Jonckheere. Van Malleghem, vluchtte weg, dwars door hel veld, terwijl de moordenaar den steenweg opliep en beide slachtoffers huilend en kermend redding zoch- een. De Simpelaer vluchtte in de herberg Den Donderscherm - binnen, zakte er ineen en was een lijk. De ongelukkige was de inge wanden doorboord. Jonckheere die in een veld gevallen was, werd onmiddelijk door dokter Delcroix ver zorgd. Ilij .was op dezelfde plaats als zijnen gezel getroffen en de geneesheer kon enkel zijne laatste oogenhlikkon wat verzachten, liet tweede slachtoffer ontving de laatste H. Sakramcnten, en bezweek na eenige uren schrikkelijk lijden. Do moordenaar werd eenige minuten na de misdaad aangehouden in do herberg Den Pauw op do baan van Rumbeke aange houden. Toen men hem naar het dorp bracht, wilde de verwoede menigte hem lyncheeron. Eeno sterke policiemacht had de grootste moeito den kerel te vrijwaren. Verscheidene steenen werden in zijne richting geworpen en kwetsten ook de agenten. Het parket is Maandag namiddag ter plaats geweest en heeft een onderzoek doen openen. Ik versta u, Mynheer maar wat vermag hier de dapperheid Gy weet dus niet dat gij u hier in de woonplaats der spoken be vindt - Spoken mompelde Odo die onwillens begon te beven. Rampzalige hernam ijlhoofdig de ge vangeneVlucht, vlucht, indien liet nog tijd is... vlucht dien onzichtbaren dolk die u zal treffen.... Mij bevrijden Uitzinnige.... Oh laat mg indien gij wilt dat ik leve.... Oh ik zie ze,zy omringen my,.... zij grypen mij aan met hunne ontvleeschde handen,.... zc zuigen mij het bloedhet leven uit. Hare oogen werdon eensklaps verwilderd, en hare krampachtige bewogenc armen ver dreven een vreeslijk visioen en wrongen zich van waanhoop. Odo stond onbeweeglijk en met ontzetting geslagen vóór de geestverwarring dier onge lukkige vrouw vervolgens verliet hy haar ijlings, ging den trap weder op, en verdiept in treurige overweginggen, ging hy wéér de helling op. Hij doorliep verscliillige gangen de eene al smaller en bochtiger dan do andere beschermd door eene onzichtbare macht wel ke hem als 't ware bij de hand geleidde te midden der afgronden die om hem been ge zaaid waren. Heel en gansch verslonden in do verwarde gedachten welke zijnen geest bestormden, zag hij niet dat, doorheen do duisternis die eene bocht dorr ots vervulde, twee vurige oogen in dien stond op hem gevestigd waren... Hij daalde de treden af eener gaanderij, die als 't ware eene schouw in eenen breeden oven liep. (Wordt voortgezet). twi 2 Liep jre mal ven Ugê j cnb: bun ong 20 poli 'wijl spie Van Die eeni Van wet< A hem daar

De Volksstem | 1910 | | pagina 2