Bs wraak eens verraders 9e Katholieke Volkskringen NIEUWSBERICHTEN. ENGELAND ITALIË OOSTENRIJK TURKYE. RUSLAND SERBIË AMERIKA AFRIKA Nog het vrouwenstemrecht. M. Asquilh, kabinetsoversto, heeft Dins dag namiddag twee afgevaardigden van vrou wen vereenigingen ontvangen. Als men weet dat de kabinetsoverste tot hiertoe stelselmatig weigerde de suffragetten Ie ontvangen, moot men bekennen dat de vrouwenkwestie in Engeland op den duur to' ti nog zal doordragen. Eene belangrijke proefneming. De lucht vlieger Cecil Grace vloog Dinsdag niet zijn toestel boven de vloot welke in de baai van Sheerness oefeningen deed. Grace daalde tot op 50 meters boven den mast der schepen. Hij verklaarde na de vlucht dat hij »net de linkerhand gemakkelijk eene bom kon laten vallen op de schepen, terwijl hij mot de rechterhand zijn toestel bestuurde. Vol gens .Grace zou hij eene vlucht met passa gier, deze met eene merkwaardige juistheid al de schepen der vloot kunnen doen sprin gen hebben. Huldo aan Rolls. Do Aêro-Club heeft aan luchtvlieger Rolls eene gouden modalie aangehouden we gens zijne prachtige vlucht hoen en terug over het Kanaal. Rolls hoeft al de hulde overgebracht op de uitvinders van zijn vlieg toestel. Hat drama van Cöme De Rus Ispolatoü', aangehouden wegens medeplichtigheid in de moord op de Aineri- kaansche tooneelspeclster Mary Scott, is in vrijheid gesteld geworden, daar geene bewij zen tegen hem gevonden werden. Ken Parijseh dagblad had reeds geschreven dat Ispolatoff volledige bekentenissen afge legd had. Geheimzinnige misdaad Geheel Rome verkeert in grooto opschud ding ten gevolge van het overlijden van den volksvertegenwoordiger Tripepi, wiens broe der bij de aardbeving Reggio gedood werd. Mon beweert dat M. Tripepi vergiftigd werd. Ken dagblad van Rome meldt zelfs dat ver scheidene hooggeplaatste ambtenaars en per sonen van aanzien in de zaak betrokken zijn. Nog onweders De verschrikkelijke onweders woeden voort in verscheidene streken en richten voortdurend grooto schade aan. De oogst, welko zoo buitengewoon prach tig beloofde te zijn, is nu geheel verloren. De landbouwers zijn totaal ten onder gebracht. Het gouvernement doet het mogelijke om troepen, levensmiddelen en geld naar do gc- tijsterde strokon te zenden. Keizer Frans-Jozef heeft 100.000 kronen gezonden. Te Orsova, Bosovics en Moldava zijn 300 personen omgekomen. Het dorp Vpost is geheel vernield. Enkel do kerk staat nog recht. Do herstelling der huizen, straten, spoorwegen enz. zal ver scheidene maanden duren. De opstand der Albaneezen Eeno officioele nota meldt dat de Albanee zen hunne wapens voort afleveren. Zestig duizend geweren werden reeds aan de gou- vornementskommissarisson afgeleverd Nieuwe brandramp. Een nieuwe brand is te Mohilef uitgebor sten en heeft honderd huizon in asch gelegd. Men kon slechts met de grootste moeite het gouvernementshotel redden. Overotroomingen en aardbevingen. Uit Belgrado wordt gemeld dat men to Swilajnazasuprina en in een deel der vallei van Morava eene hovigo aardbeving waarge- VRIJ NAAR IIET FRANS9II DOOR Die méde Grootjans 28" vervolg. En waagden zich zonder het te bcmorkou iu oenen somt eren doorgang, toen een licht vóór hem ontsproot da;, zich vereenigendo met de llauwo stralen zijner lantaarn, een vaal dag licht vormde en hom toeliet zijn gezicht verder uit te breiden. Odo bleef staan, verhief het h" fd en deinsde van verslagenheid achteruit. Hij bevond zich d;iar voor eeno verlichte 7.1 ilen, onder den boog welke er den ingang van vormde, hield een afzichtelijk spook in eeno ontvleeschde hand een vurig zwaard l 0en zijn hoofd verheven en wees lieiR met do andere een open graf voor zijne voeten aan. Fakkels, gedragen door kandelabers achter doorschijnende blokken geplaatst, doofden 1I1 «blnrend uit,en verspreidden door de gansche zaal eene roode en bewegende klaarte. Spook- ichtige gedaanten, door die helsche klaarheid .verlicht, boden het zonderlingste en akeligste whouwspel aan. (1) Do oenen rechtstaande, tegenover hunne geopende graven, tiezagen elkander en trokken hunne aangezichten op do afzichtelijkste wijze anderen, op hunnen hurk gezetende ellebogen op de knieen en liet hoofd in do handen, staroogden, onbe weeglijk en onverschillig als beelden, die witte grafstodeu waaruit z(j schenen opge daan te zyn. liezen waren opgesloten iu met ijzer geringelde kooien, en gaven zich over nomen beeft. Deze duurde 15 sekonden. Over Pozaverac en Surduilza is een stortregen losgebroken, welke meer dan twee uren aan hield. Alle velden werden onder water gezet en de oogst erg bedroigd. Voor den vrede. Eene kommissie van vijf gekende Ame rikanen zal benoemd worden om met de vreemde gouvernementen over den wereld vrede te onderhandelen. M. Roosevelt zal de voorzitter zijn dezer nieuwe kommissie. Een neger gelyncheerd. Eene groep blanken is ondanks het verzet der policie in het gevang van Texas gedron gen en heeft er eenen neger gegrepen die verdacht werd eene blanke vrouw vermoord te hebben. De neger loochende, doch zijne heulen martelden hem zoolang, tot hij einde lijk zegde, de moordenaar te zijn, om aan de pijnen te ontsnappen. De ongelukkigo neger werd dan levend verbrand. Een Fransch officier gedood. Uit Oran wordt gemold dat een Fransche post aan de grens van Sahara door eene bende inboorlingen zou overvallen en de olli- cier gedood zijn. In het Fransch ministerie van koloniën be weert men van niets te weten. ia PORTUGAL Den 24'u, 25°" en 2(>PQ dezer maand, heeft te Lissabon het 5,le Congres der katholieke volkskringen plaats, met 5 verschillende af- deelingen. De 1® afdeeling handelt over de godsdienstige opvoedingdo 2" over de maat schappelijke werking de 3° over de katho lieke jonkheid do 4° over de handelsbe trekkingen der katholieken en de laatste over de vrouwonvereonigingen. Men zal trachten in den loop van het Con gres, een verbond, eene federatie te stichten, lusschen al de katholieke vereenigingen van het land. Het programma der verschillende afdee- lingen is van nu af reeds gemaakt en voor spelt oen overgrooten bijval. De Patriark van Lissabon, 6 Bisschoppen, talrijke wereldlijke Overheden, waaronder gewezen Ministers, verscheidene Hoogleo- raars zullen op het Congres tegenwoordig zijn. Stilaan komt er overal eene centrale wer- !dng tusschen de katholieke geloofsgenoten. Het voorbeeld ons door andere landen gege ven, kunnen wij niet beter ten nutte maken dan hetzelve na te volgen. Brussel. Om de tentoonstelling te zien. Een nachtwaker ontmoette in de Laken straat, eenen dronkaard, dio een helsch ge rucht maakte. De policiebediende verzocht hem naar huis te gaan. waarop de kerel antwoordde, dat hij uit Merxplas ontsnapt was en eens naar Brussel gekomen was, om de tentoonstelling te zien. Do persoon werd opgesloten. Onvoorzichtige iciclrijdcr. Een wielrijder, Baziel D..., 23 jaar oud, reed langs do De Motlaan achter eenen automo biel. toen deze plotselings moest stoppen. D... botste met zulk geweld op den automo biel, dat hij vreeselijk gekwetst aan het hoofd naar het St Pietersgasthuis moest ge bracht worden. Voemnan gekwetst. In de Van Artoveldestraat botste een tramrijtuig op aan de vervoeringen der hevigste wanhoop men zag zo zich wringen en wentelen in hun ne onmachtige woede. Genen, somber on woest, sleepten loom de zware kotenen waar mede zij beladen waren anderen eindelijk zagen vreeslijke serpenten welke dreigend bovon hunne hoofden tloten, en verwroDgen zich van Schrik. Odo stond steeds onbeweeglijk en beschouw de iu stommen angst al die helsche wezens. Een oogenblik meende hij de speelbal te zyn van eénen droom, van een afgrijselijk visioen: maar de tastbare werkelijkheid was daar vóór zijne oogen,... en alsdan kwam hem de gevan gene met al haren schrik en hare wanhoop weèr te binnen hare onheilspellende voor zegging klonk opnieuw in zijn oor, en de vrees, die hij elders nooit had gekend, deed zjjue haren ten berge rijzen en zijne leden sid deren.... Eenen stond nog bleef hij besluite loos. Oh hadden in de plaats dezer schimmen dappere krijgers hem den doorgang betwist, hadde hij zich met hunue lijken eene borst wering moeten maken om tot haar te geraken,.... oh dan had hij geene stond ge aarzeld.... Het was wel toegelaten, dunkt my, zelfs aan den zoon van Sonnac, van te beven voor die schrikkelijke uitstalling van bovennatuur lijke macht doch, het moet gezegd worden, zijne aarzeling was niet van langen duur.... Het scheen hem toe als hoorde hij do sterven de stem aijnor verloofde, dio tot hem zégde Komkom, Odo, indien gij mij bemint zooals ik u bemin, kom mij verlossen, geef mij aan mijne moeder, aan mijnen vader, aan u zeiven weder En de zoon van Sonnac, het zwaard in de (1) Dropsteeu effekten van het licht. eenen verhuiswagen. Tram en wagen werden erg beschadigd. De voerman, Jan Van D werd van zijnen bok geslingerd en zoo erg gekwetst dat hij naar het gasthuis moest ge bracht worden. Bedriegers aangehoudenEen juwe lier der Augustijnenstraat, M. C..., genaamd was door tweo Franschmans voor zoo wat 2200 fr. bedrogen geworden. Hij logde eene klacht neder en de policieofficier Berquin was weldra op het spoor der bedriegers. Een der kerels, zekere V..., werd aange houden. Mon denkt dat de andere naar Frank rijk teruggekeerd is. Zelfmoord.Een 20 jarige metsers- gast, Gustaaf G... genaamd, wonende Spaar zaamheidstraat, werd Dinsdag morgend op den zolder zijner woning aan een balk ver hangen gevonden. De wanhopige die niet al te wel in het hoofd was, was in de laatste dagen steeds droefgeestig. Schaarbeek. Diefstal. De echtge- nooten G..., handelaars, Jollystraat, waren Dinsdag morgend naar de markt van Brussel gegaan om hunne aankoopen te doen. Toen zij terugkeerden, stolden zij vast dat hunne deur opengebroken was en men hunne ju- weelen en eene som van ongeveer 0000 fr. gestolen had Dinsdag namiddag werden vier personen van Franschen oorsprong in de nabijheid verblijvende, aangehouden.Zij loochent even wel voor iets in de dief te betrokken te zijn. Gent. In 't water. Gisteren rond i ure is Jan Hygevelt, oud 9 jaar. in 't wa ter gevallen aan de Sluiskaai. Do knaap werd gered door een voorbijganger. Onvoorzichtige wielrijder. Gisteren morgend rond 8 1 2 ure is Bernard Vander Linden, welke met zijn boot gemeerd is aan de Kanonplaats, op de Vrijdagmarkt door eon wielrijder omvergeworpen. Hij werd ge kwetst aan den linkerarm.Hij ontving de zor gen van eenen dokter. De liefde hentgcen palen.Heden mor gend werden ten stadhuize in den echt ver- eonigd, door den heer schepene Eylenbosch, twee ouderlingen. De man is 75 jaar en de vrouw 77 jaar oud. Beiden zijn nog flink te been, en zien er zeer gezond uit. Het is voor zeker een raar feit het huwelijk van zulke oude personen. Zij schenen zeer gelukkig het huwelijksbootje in te treden. In zijne dronkenschapGisteren rond 7 12 ure, is zekere G. C., oud 53 jaar, dronken zijnde, zoo ongelukkig gevallen aan de Sleendambrug, dat hij gekwetst werd aan het hoofd. Men moest hem naar het gasthuis overbrengen. Geeraardsbergen Schrikkelijk onge luk. Zekere Karei Maes, oud 00 jaren, vertinner, wonende te Geeraardsbergen, nam gisteren avond den trein welke uit Lessen vertrekt om 7 1/2 ure. Toen hij aan den halte van Overboulare gekomen was, sprong hij uil het portel en wierd in stukken gere den. Zijne overblijfselen zijn naar het gast huis van Geeraardsbergen overgebracht. St.-Lievens-Houtem. Bloedig gevecht. Eenigo mijnwerkers dio van hun werk terugkeerden, kregen onderweg twist en een verwoed gevecht ontstond. Een hunner zekere Mineur, werd zoo erg mishandeld, dat men voor zijn leven vreest. Do man heeft verscheidene' messteken in het hoofd bekomen. De aanvallers zijn gekend. Ze Ie. Erg ongeluk. Dijnsdag mid dag reed Basiel De Kimpe, timmerman per velo huiswaarts. Aan den kouter wilde hij twee aaneengekoppelde wagens voorbij steken. Hij viel echter van zijn rijwielen rolde onder de wielen van het tweede voer tuig. Voorbijgangers namen hem spoedig op en brachten hem in eene naburige woning, waar de geneesheer Verhelen en Van Gau- teren hem verzorgden hand, overschreed aanstond het doodsgraf en stapte door de zaal, te midden der schimmen die hem aanstaarden, en door hunne gebaren eeno groote verbaasdheid betuigden. Van dit vreeswekkend schouwspel eindelijk verlost, meende hij het wezentlijk gevaar ont weken, toen nauwelijks in een breede gaande rij gekomen hij, vol verrukkende verwonde ring gemengd met eene hcimelyke vrees, mompelde Waar ben ik Waar ben ik dan toch Een sterk kasteel rees vóór hom op, met zijne torens en kanteelen, zijne hoe kige bolwerken door tusschen wallen aaneen verbonden, zijne van witte torentjes voorziene ophaalbruggen, zijne hoogo muren en val poorten, en zijne batterijen trapsgewijs boven zwarte bolwerken gevestigd. Zijn sombere lantaarn liet hem ten halve fantastische we zens zien welke statig tusschen de kanous wandelden, en andere, op derzei ver affuiten gezeten, schenen de voorposten der sterkte te zijn. De voorgevel, in den Noorschen stijl gebouwd, kwam wonderwel met dit akelig schouwspel overeen. Langs weerskanten van den stoot stonden twee schimmen, gewapend met dreigende zwaarden, en bewaakten den ingang van dit zonderling verblyf Odo stapte langzaam vooruit, trad één voor één do trappen op van don stoep en over schreed den dorpel eener dubbele en half geo pende deur. .Toen hij cenigo stappen binnen was, hoorde hij do deur met eene lichte knar sing weder toegaan Waar ben ik Ondertusschen waagde hij zich angstig in eene breede voorval, houdende in eene hand een machteloos zwaard en in de andere zijn licht dat voor zijne oogen eonen doorgang baande te midden der duisternis. De stilte de zer plaatsen was algemeen, ijzingwekkend en drukkend.... Eensklaps scheidde zich, zwak Het leven van het slachtoffer is gelukkig- lijk niet in gevaar. Ressegem. Poging tot diefstal. Dieven zijn in de woning van Victor Van de Vaeter, staande op den wijk Terhaegen, ge drongen. Zij hebben er den koffer openge- kapt, maar gelukkiglijk zijn zo met ledige handen moeten tcrugkeeren. Daarna hebben ze nog allo planten in den tuin eener gebuurvrouw afgesneden, waar schijnlijk uit kwaadwilligheid, omdat deze de benauwde vrouw van den ingebrokene had laten vernachten in haar huis. De gen darmen doen een onderzoek. Zeebrugge. In de haven. Verleden week werden hier proefnemingen genomen met do groote Baggerboot onlangs door de Zeevaartmaatschappij aangekocht. In eene halve uur tijds werden 1,190 kubieke meters slijk opgehaald. Men heeft berekend dat op eonen gewonen werkdag, 25 tot 30,000 kubieke meters slijk zouden kunnen opge haald worden. Oostende. Het seizoen Nauwelijks is het eenige dagen dragelijk weder geweest, zonder daarom reeds uitmuntend te zijn, of reeds is alles te Oostende wederom in volle leven, ondanks men eenen gewissen dood voorspeld had aan onze badsteden omdat het bestuur veranderd was. Het Kursaal bijzon derlijk is wederom in volle werking en alles doet voorzien dat evenals voorgaande jaren, Oostende nog de koningin der badsteden zal zijn. Neerpelt. Doodelijk icerkongcluk. Dinsdag morgend is een schrijnwerker, in het klooster der Broeders door eenen planken vloer gevallen en met verbrijzelde ruggraat opgenomen. Men bracht den ongelukkigc naar zijne woning, doch hij bezweek voor aleer er aan te komen. Antwerpen. Oneerlijke bediende. De policie heeft eene huiszoeking gedaan in de woning van eenen bediende van een groot handelshuis der Meir. Eenen koffer werd aangeslagen, bevattende eene groote hoe veelheid cols, manchetten, krawatten, enz., uit het handelshuis voortkomende. Mechelen. Wanhopige vader Een 80-jarige ouderling, Louis Jacobs, wonende Steenweg Tervuren, te Mechelen, was sinds het huwelijk zijner dochter alleen blijven wonen. Zondag kwam zijne dochter hem bezoeken. Hem niet ziende, zocht zij overal in het huis en vond hem in den kolder verhangen. De dood was reeds lang ingetreden. Oosterioo. Onder den tram. Het 2-jarig zoontje der echtgenootcn Lieveus werd door eenen huurt tram omvergeworpen en verdween onder de lokomotief. Toen men kon stoppen, dacht men enkel een vermor- zold lijk terug te vinden, doch het knaapje was in eenen put blijven liggen on had schier geen letsel bekomen. Wasmes. De drank. Een mijn werker, EmielUrbain, dronken zijnde, greep een mes dat in eeno herberg op tafel lag en wilde het in de tafel steken. Het lemmer gleed echter uit en de onvoorzichtige dronk aard kreeg eene wonde aan de hand. Doornijk. Bijna een erg ongeluk. Eon lichter, toehehoorende aan MM. Ghavels en Ritte, van Brussel, droeg een stoomma- chien, met eeno ophaalkraan, waarmede groote balkeu op eene ijzeren sloep geladen werden. De kraan sloeg om, waardoor ook het stoommachien omver viel. De machinist kon zich enkel redden door in het water te springen. Castillon. Paard gestolen. Een knecht van M. Hubert, burgemeester van Gaslillon, was gevlucht met een schoon paard van zijnen patroon. De gendarmerie langs de grens werd ver wittigd en de oneerlijke knecht werd, aange houden en opgesloten. Paturages. Erg icerkongeluk. De mijnwerker Elie Mathieu, 27 jaar oud, ge- op hare hengsels zuchtend, eene geheime deur van den muur los, en openden zich als bjj tooverslag voor Sonnac's zoon eeno onzicht bare hand sloot dezelve vervolgens achter hem dicht, en alles keerde tot zij no vorige stilte terug. Odo wreef zich de hand over het zweetend hoofd... Wat beteekent al dio ge heimzinnigheid Is hot een schrikkelijke valstrik welken men hem spant Geleidt men hem tot den dood Welke is dan dio helsche macht welke hein tot haren speelbal doet dienen en zijnen doodstrijd verlengt Zijne wankelende knieën houden hem ternau wernood nog recht. Hij bevindt zicht in eene ruime zaalin haar midden ziet hij eene me nigte monikken, in hunne doodlakens gehuld, kringswijze en roerloos in breedo zetels geze ten, in eene diepe sombere mijmering schij nende verslonden. Hij treedt in hun midden door, zijne stap pen verdoovend en den adem inhoudend, en richt zich naar eeno opening in den muur maar een steen, in vorm van gestoelte, zakt eensklaps onder hem weg, daalt zachtjes als door onzichtbare handen ondersteund naar beneden, en zet hem voorzichtig op den grond néér vervolgens rijst het gestoelte weèr naar om hoog en gaat zich zonder gerucht weèr aan het gowelf vasthechten. Eene onbeschrijilijke ontroering overmees terende en ongeduldig om dit geheim te door gronden, stapt Odo met verhaastte schreden voort in eene met duisternissen vervulde ruimte, landelijk, naeenigen tijd op goed ge luk af in eenen doolhof van gangen rondge dwaald te hebben, bevond hij zich, geleid door een onstuimig godruisch, vóór cono beek, ge vormd door eeno ontspruitondo bron en be- zoomd met eene gordijn van sneeuwwitte pijnboomen, welke een ingebogen gewelf huwd en vader van kinderen, is in de mij nen van het Noorden van Genly, onder eene instorting begraven geworden. Men kon er spoedig in gelukken het slacht offer te redden. Hij had echter erge wonden bekomen aan het hoofd, en een been gebro ken. Zijn toestand is bedenkelijk. Zoningen. TreinbotsingEene ver- sporende lokomotief, is in do statie van Zo ningen op eenen trein gebotst. Verscheidene wagons werden op de andore lijnen gewor pen, zoodat het verkeer geruimen lijd onder broken werd. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. Brand. Het grooto magazijn van M. Gilmont, handelaar in kruidenierswaren, is door eenen hevigen hrapd, ten gronde ver nield geworden. Het vuur ontstond in den voorraad hooi, en liep zoo snel voort dat er weldra aan geen blusschen meer te denken viel. De schade is zeer belangrijk. Er is verzekering. Namen. Nog het opgehaalde lijk In de zakken van den drenkeling wiens ontdek king wij gisteren mededeelden, vond men een briefje op naam van Max Leonard, van Champion. De gendarmen gingen een onder zoek doen en bevonden dat een Max Leonard, te Champion gewoond had, doch in 1879 overleden was. La Roche. Rivierstroopers. Twee gekende rivierstroopers werden door de gendarmen betrapt, toen zij met een sleepnet eene rijk bevischte rivier aftrokken. De schelmen hadden roeds eenen grooten buit gemaakt. Quaregnon. Onvoorzichtige zwemmer. Een 17 jarige glasblazer, Frans Druart, was gaan zwemmen, na pas geëten te hebben. De onvoorzichtige kreeg eenen bloedopdrang en zonk in de diepte. Zijn lijk werd 20 minu ten nadien opgehaald. Moustier. Lijk herkend. Hel lijk dat verleden week Dinsdag opgehaald word uit do Sambor, is herkend als zijnde dat van den genaamden Isodoor André, 45 jaar oud, mijnwerker, to Charleroi. De ongelukkige moet toevallig in het water geraakt zijn. Wasseiges Ouden molen afgebrand. Maandag nacht is de oude watermolen van Wasseiges, toehehoorende aan de weduwe Brumagne, door eenen hevigen brand geheel vernield geworden. Onder do Spaanschc ovcrhecrsching, be hoorde. deze molen aan den Koning van Spanje. Andenne Doodelijk ongeluk. De 21 jarige stoker Alexander Delcourt, van Burdinne, ging tusschen eenen muur en eene lokomotief, toen de lokomotief zich in bewe ging zotte en Delcourt de borst verpletterd werd. De dood was oogenblikkelijk. Luik. Woelige gemeenteraadszitting Sedert verscheidene jaren was men in den gemeenteraad van Luik ernstiger zittingen gewoon als deze van Maandag, of liever, men was gewoon er meer ernstig werk te zien alleggen. Men weet dat M. KI oyer, burgemeester, de verdediging genomen had van twee poli- cieagenten die op de vraag van eenen pries ter, tusschen gekomen waren om dezen laat ste bij eenen zieke, die zijne diensten verzocht had, te doen binnenlaten. Een der katholieke raadsleden had gezel Lainhrechts in huis gepakt en verweet hem dat hij hel beroepsgeheim met do voeten ge treden had en dat hij dus onwaardig was nog langer geneesheer te blijven. Gezel Lambreclils stoof op, liep naar do bank der katholieken roepende - lk sla u in 't gezicht De deurwaarders moesten tusschenkomen om onzen broederlijken gezel tot de orde te brengen Middelerwijl waren op de schepenenbank een socialistische schepene met etmen libera len schepene ook aan 't krakeelen. Dat hel publiek zich good vermaakte, hooft niet gezegd te worden. bedekten. In de verte teekeut zicli een mar meren paleis af in don vorm eener halve maan en vertoont, in het midden der halve duister nis welke het. omhult, zyne koepels, zijne to rentjes wit als tortelduiven, en zijne onmeet bare portalen al weerszijde door prachtige zuilen mdersteund. Sonnac's zoon meer en meer verbaasd, scheen het dool te vergeten waarvoor hij iu deze grotten gedaald v.\ toen hij niet ver van zich iemand zag bewegen en achter de witte pijnboomen sluipen. 'T was eene vrouw; hij sidderde onwillekeurig immers hij meen de de dochters van Beaujeu gezien te hebben. De begoocheling was gebroken, de kommer volle treurigheid nam weèr bezit van zij no ziel dio een oogenblik vrijer was geworden, en hij boog liet hoofd... een sierlijk bootje wiegelde bevallig op do breedo beek welke hem den weg afsneed, kwam tot aan don oever, trok weêr terug, naderde opnieuw als om .hem op te nemen. Odo, als door eene ge heime en onwederstaanbare macht voortge stuwd, stapte erin aanstonds rimpelde liet schuitjo dc effene vlakte, dreef aan den over kant in eene opening, verborgen achter klim opranken die van zelfs openschoven, en gleed in hot donkere onder een besprenkeld gewelf. Geheimenis geheimenis mompelde Sonnac's zoon verbaasd en door eeno zekero vrees overmand. De geheimzinnige boot verliet de groef en gleed vooruit, licht als een zoel windje, op dc lange blauwe beek. Alsdan kon Odo in al zyne majesteit hot prachtig marmeren paleis be schouwen dat zich vóór hem verhief, in 't mid den van oen uitgestrekt fluwoelen perk, van •luizende kobbelende beekjes doorsneden. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2