buitenlTnd. De wraak eens verraders NIEUWSBERICHTEN. De spoorwegramp van Villepreux FRANKRIJK. DU ITSCH LAN D ENGELAND RUSLAND SPANJE ITALIË TURKYE. AMERIKA Eane bandletenstreek te Borgeriiout Eeno ondervraging in de Fransche Kamer M. Cliarles Leboucq, volksvertegenwoor diger voor het departement der Seine, heeft aan den minister van justicie laten weten, dat hij hem zal ondervragen over de aanhou ding van Leduc, den machinist van den ex- prr.-irrin, oorzaak van de spoorwegramp. M. Leboucq vraagt in het rekwest dat hij heeft ingediend, of het billijk is, dat een voorbeeldig bediende aangehouden en als een kwaaddoener opgesloten wordt, omdat men hem eenigc uitleggingen te vragen heeft. 11 ij voegt er ook hij dat het onnoodig is de verantwoordelijkheid op Leduc te willen laden, dat al de verantwoordelijkheid door de Oostercompagnio moet gedragen worden, welke door hare nalatigheid en het slechte materiaal, ooi-zaak is dat er gedurig onge vallen zijn op haro lijnen. Niet herkende lijken Tot hiertoe zijn nog stoeds zes lijken niet herkend. Kr liggen in de wachtzaal van Villo- preux nog zes kisten, bevattende, half ver koolde beenen, rompen, armen enz. Nu en dan komen personen om te trachten de lijken te herkennen, doch nauwelijks heb ben zij do akelige overblijfselen gezien, of zij verlaten ijlings de zaal. Twee jonge vrouwen,' Helena Thowig, van Engelschen oorsprong, wonende te Parijs en Beatrix Lctcllicr, ook van Parijs zijn sinds de ramp verdwenen. Men vermoedt dat zij ook in do ramp omgekomen zijn. Om de ontvolking te bestrijden. Do hoogletraar Lannelongue, senator, heeft een wetsontwerp opgemaakt om de ontvolking van Frankrijk, te keer te gaan. De bijzonderste punten van het ontwerp zijn, dat alle staatsambtenaars zullen ver plicht zijn op zekeren ouderdom in het huwe lijk te treden en dat alle Franschen, welke op 29jarigen ouderdom nog niet in hot huwe lijksbootje geslapt zijn, voor eenen zekeren tijd terug hij het leger zullen ingelijfd wor den En intussehen verschijnen er dagelijks in alle geuzenhladen aankondigingen, om de ontvolking aan te moedigen Misdadige poging Nabij Epernay op de haan Parijs-Avri- court, hebben ongekende schurken verleden nacht verscheidene signalen stuk geslagen. Zes treinen ondergingen daardoor groote vertraging. Een streng onderzoek is geopend. Men denkt hier met een afgedankt spoorwegwerk- man to doen te hebben. Ter dood veroordeeld Jean Théry, beticht van moord op een zestienjarig meisje van Rodez, is door het assisenhof van Aveyron ter dood veroordeeld. Do keizerlijke loods. Het keizerlijk yacht Hohcnzollcrvheeft Altona verlaten om de jaarlijksche kruistocht op de Nonrweegscho kusten te gaan onder nemen. Tc Trondjem zal de Noorsche loods Nordhnus ingescheept worden, dio thans zijne twee en twintigste reis zal doen in ge zelschap van Keizer Willem. Nordhnus kent heel de Noorsche kust van huilen en de zoo gevaarlijke fjords hebben voor hem geen geheimen meer. In 1888 loodste hij voor de eerste maal de Ilohcnzollern in fjörd van Stocksund, een VRIJ NAAR HET FRANS£H DOOR Diomède Groofjans 29® vervolg. Welke zich als helder kristaladers uiteen- spreidden. na gemurmeld te hebben onder hot weelderig loover welk zo bedekte. Het schuitje bracht Aglaó's verloofde tot onder het eeroportaal, onder het balkon ge- plaat*. Odo, zich heel on gansch overgevend aan zij non onzichtbaren gids, dringt in het paleis maar nauwelijks is hy er binnen ge treden of hij houdt stil bij den ingang eener zaal, verbluft,overmand en als vernietigd door cene geestvervoerende bewondering Waar ben ik stamelde hy eindelijk, waar ben ik L. Was dit het verblijf eener toovergodin of bestrooide een holschc geest hem den weg tot don dood met bloemenof was hij nog steeds de speelbal ©ons selioonen drooms Maar de zaal dor spokon, het kasteel, hot geheimzin - nige schuitje teokendon zich in al hunne bij zonderheden vó<>r zijnen geeit af. en hy twij felde nog zoo groot was do pracht welke zich vóór zijne ogen openstelde Twaalf honderd d hu n.door zilveren kandelabers ge- d' )i nde e* in d ui zen derhanden richtingen weêigekaatst, brachten een echt too verachtig uitwerksel te weeg. Van de azuuridauwo vout vol glinsterende smarag den. spiegelden de diamanten pilasters terug, welke als oogverblindende garven naar om- hong >choteu. üostarndo koepels eindigdeu de torens van roeden graniet die de vier hoeken der schoonste, maar ook der gevaarlijkste van geheol de Noorsche kust. Deze natuur lijke inham is langs alle kanten ingesloten, door de stijle rotsen, welke niet de minste doortocht schijnen te laten. Bij zijne eerste reis stuurdo Nordhnus het vaartuig recht op ecne der rotsen af. Reeds vreesde de bemanning der Hohenzollern eene botsing, toen Nordhnus eencn behendigen zwaai gaf aan de stuurstang en do Hohenzol lern door eene smalle opening schoot welke juist zichtbaar werd. Sinds dan werd Nordhnus steeds als loods gevraagd door Keizer Willem. Geheimzinnige zaak te Friedberg. Woensdag namiddag had in het stadhuis van Friedherg eene geweldige ontploffing plaats. Verscheidene deuren, de trappen, vensters enz. werden vernield. Niemand werd gelukkiglijk gekwetst. Op het zelfde oogenhlik drong een kerel in do Reichsbank, en kwetste er zeer gevaarlijk den bestuurder die zich alleen bevond. Personen kwamen toegesneld, waarop de bandiet per rijwiel wegvluchtte. Onderweg kwetste hij nog een scholier en twee boeren die hem den weg wilden versperren. De schurk joeg zich nabij Bad Nauheim, eenen kogel door het hoofd en viel dood neder. In zijn bezit vond men eene som van 1700 mark. Acht dagen geleden had een persoon in een hotel der stad eene kamer gehuurd. Deze persoon is nu verdwenen en in zijne kamer vond men verscheidene bommen. Men denkt dat do ontploffing in het stadhuis en de aan slag in do Reichsbank door den geheimzin- nigon logistgast gepleegd werden. Eene benoeming De hertog van Gornwallis, oudste zoon van Koning Joris, is prins van Wallis, graaf van Chester benoemd. Paniek aan boord van een schip Aan boord van een schip der Russische maatschappij Kishegegorodetz, is eene doorn- huis gesprongen. Een stoker werd doodelijk verbrand. De reizigers van 4° klas, eenen aanslag vreezende,wilden zich bij middel van een reddingsbootje verwijderen. Het bootje viel echter in 't water en verscheidene reizi gers verdronken. Op het schip ontstond eene woeling en verscheidene reizigers werden erg gekwetst. De cholera. De stadsoverste van Sl Peterburg, heeft in cone officieele nota medegedeeld, dat er tot nu toe nog te Sl Petersburg gecne gevallen van cholera vastgesteld worden. Hij noodigt de bevolking uit, om de ge zondheidsmaatregelen na te leven, welke hen voorgeschreven werden. Het spel begint. Het gouvernement heeft het sluiten bevo len van zeven kloosterscholen welke sedert 1900 hestonden. Het hatelijk Franscli werk gaat dus in Spanje voortgezet worden. Uit Oviedo wordt gemeld dat het parket eene klacht ontvangen heeft van den gou verneur, tegen de kloosters van Mieres. Deze geestelijken maken zich gereed, om het land te verlaten. Een grensincident. De Corrièrc d'Italia meldt dat cene Oosten- rijksche patroelje de Italiaansche grens over getrokken is te Boccheta Brentana, in de bergen. Italiaansche Alpenjagers hielden de Oostenrijkers aan en leidden hen naar Mar- ccsina. beschutteten. Albasten behangels, met robij nen en saffieren bezaaid, bedekten de wanden met hunne brecde golvingen. In het midden der zaal, op een fluweelen tapijt, verhief zich een gouden troonbekroond met eenen hemol van smaragden cn diamanten franjes. Op dien troon zat de zinnelooze. Odo zag liaar, en aan stonds vloog zijne gedachte naar de lijdende Aglaó en dan herrinnerde hij zich dat Inge komen was om haar te verlossen of te ster ven... En verders, het gevaar met zijn wran ge ziclgenot, de heldenmoed die brandt, de roem die vervoert, verrukt en bekoort, de geboeide liefde die verscheurt wanneer zy zich niet kan uitstorten en die hem do zoete stem van Aglaó overbracht, van Aglaó met hare maagdelijke bevalligheid, van de gevangene en stervende Aglaó, dit alles sprak beurtelings tot zijn hart en beurde zijnen gezonken moed weder op. TWEEDE HOOFDSTEK. De Zwarte Bende. Laten wij onzen jongen held een oogenblik alleen in de gangen, do eeno al smaller en bochtiger dan do andere, en gaan wy hem Hechts eenige stappen vooruit.... In T midden van eenen doolhof met afgronden bezaaid, \orborg zich, achter den ondoordringba- ren sluier dos nachts, eene naakte rots van akelig voorkomen. Een breede wal, met pun tige» oever, verdedigde de toenadering tot haren steilen voet. Geen hel minste gerucht, geen enkel teeken verraadde erop do tegen woordigheid van eenig wezen. Niets dan stilte en duisternis. Maar in de geheime zalen, al binnen uitgehold, heerschte eeno doffe woe ling. Het was er een gekoom en gegaan van men* hel ijke gedaanten in langslepende klee- Nieuw gevecht tegen de Abbaneezen. Het Abbancesch opperhoofd Bebrely Youssouffaan het hoofd eener bende van 500 man, werd door de gouvcrnementslro^pen omsingeld te Melissia. Na een verwoed ge vecht tijdens hetwelk do Abbaneezen belang rijke verliezen leden, werden 120 opstande lingen gevangen genomen. De anderen konden ontsnappen. Grieksche priester aangehouden. De Grieksche vikaris van Achi-Tchelebi, vilayet van Andrinopel is aangehouden. Het patriarkaat heeft tegen deze aanhouding ge protesteerd. Een rekord Uit New-York werd een telegram ontvan gen, meldende dat de groote transatlantie- kers Mauretaaia en Majestic welke Woens dag naar Europa vertrokken, elk 1300 eersto klasreizigers aan boord hadden. Woensdag namiddag kwam het 5jarig zoontje der echtgenooten Simons, Van den Peereboomstraat, van do school te huis. Het kind vond zijne moeder in do kamer uitge strekt liggen. Daar de moedor onderhevig is aan vallende ziekte, dacht de kleine dat moeder andermaal '"""Iptjffi"*1 'iad gekregen en riep de geburen. Deze stelde, echter met schrik vast dat vrouw Simons door bandieten overvallen was. De vrouw was aan handen en yoeten ge- honden, had eene prop in den mond en bloed de overvloedig uit neus en mond. Zij werd spoedig verlost, terwijl men de policie ver wittigde. Een onderzoek werd geopend, doch de vrouw kon niet de minste inlichting geven. Men denkt dat zij zinneloos geworden is van schrik. Een neusdoek welke als prop gediend heeft en aan het slachtoffer niet toebehoort, is aangeslagen. Men heeft niet het minste spoor der daders. x Aalst. Kennis. Ter gelegenheid dor kermis neemt men in elk huishouden een extractje. Daar wij de belangen onzer mede burgers behartigen, meenen wij wel te doen hen voor 'tkoopen van allo soorten van hes pen naar het van ouds gekende huis E. Van Nuffel, Kapkllestraat, 1, te verwijzen. Men is er goed, goedkoop en spoedig be diend. Al wat men hedendaags kan verlangen. Brussel. Brutale kerel Een oud kleerkooper der Hoogstraat Jan T.... ge naamd. dronken zijnde, greep een armen ge- krekkelijken knaap, den 13 jarigen Louis De Smet vast en wierp hem mot geweld tegen de straatsleenen. De arme kleine bleef bewusteloos liggen. Voorbijgangers grepen den woesten kerel vast en na hem goed afgeslagen to hebben, leverden zij hem in de handen der policie. De kerel werd in het gevang opgesloten. Het slachtoffer is zoo erg inwendig gewond dat het in het gasthuis ter verzorging moest blijven. Slimme bedriegers. Een handelsrei ziger van Budapest, Jules Kreuze, knoopte in een koffiehuis der Brouckèreplaats, kennis aan met twee weigeldeede personen, die hem voorstelden, hem een tuischspel te loeren. Eenige minuten later had M. Kreuze 300 mark verloren. Eene klacht is neergelegd. Lembeek Meisje erg mishandeld. Het parket is alhier afgestapt om een onder zoek" te doen nopens erge mishandelingen, gepleegd op de 18 jarige Amelie A..., door deren met kap gewikkeld. Holle stemmen ga ven kortweg hevelen welke spoedig en stipt uitgevoerd werden. Daarop hadde men eens klaps wezens met woesten blik kunnen zien oprijzen en neèr buigen vóór een schitteren den dolk trok en denzei ven over ieder van hen zwaaide, zeggende met heersche en halfver- doofde stem Wraak, terwijl de geheimnissen zullen plaats grijpen. Dood den ontheiliger antwoordde tel kens eene doffe stem en aanstonds verdwe nen die wezens in duister galeryen en ieder vervulde met zyn in sombere kleeding gehul- do lichaam eeno nis, uitgokapt in een der muren van den korridor die in oen doolhof uitkwam. De zoon van Sonnac, intussehen miraku- leus uit dit net geraakt, was in den korridor gekomen waar een spook de wacht houdt... Aglaé's naam rust op zijne lippen... Hy gaat gedurig voort... Nog eenige oogenhlikken en de onzichtbare dolk gaat hem treffen... Maar plotseling opent zich dicht voor hem eene ge heime deur werktuigelijk overschrijdt hij dcrzelver dorpel zij vliegt weer toe zonder eenig gedruisch. Een geheimzinnige blaas dooft zijne lantaarn uit en een mantel, welke om z'yne schouders wordt geworpen, omhult hem heel eu gansch. Volg my, murmolt aan zijn oor eene ge smoorde stom. die hem doet sidderen. Wie zyt gij, om u te volgen stamelt Odo buiten zich zclven. Voor alle antwoord, grijpt eeno baud do zijne vast en trekt hem onwederstaanbaar me de in bochtige gangen met dichte duisternis sen vervuld. De hand des onbekenden beefde. Waar lydt gij mij henen vroeg driftig Sonnac's zoon, na eenige oogenhlikken eener drukkende stilzwijgendheid. twee monsterachtige schurken, Felix V.., en JanD... Het meisje moest het hosch van Lembeek doorgaan, om zich naar Tubize le begeven. In hol dichtste van het bosch werd zij aange- ra; d dooi- d" twee kerels, die na haar erg mishandeld te hebben haren geldbeugel roof den en wegvluchtten. Het meisje, zinneloos van angst, vluchtte bij haren broeder te Quenast. Onderweg ver telde zij don aanslag waarvan.zij het slacht dier geweest was en Felix V... werd aange houden. I)... is nog niet teruggevonden. De toestand van liet meisje is zeer beden kelijk. Waarom zijn zoovele lieden krachte loos, seffens tendent, zonder moed. bleek van kleuren, waarom lijden zoovele lieden aan hartkloppingen, waterzucht, hoofdpijn, ze nuwkoortsen Omdat zij flauw zijn. omdat zij bloedarmoede hebben. Daarom moeten zoovele lieden, mannen, vrouwen, kinderen zoolang lijden en het is met het oog op de menschliovendheid, dat de uitvinder van THEOBROMA zijn geneesmiddel in den han del heeft gegeven. Als men. overweegt dat vele dezer kwalen die als ongeneesbaar worden aanzien, met THEOBROMA kunnen verbeterd worden, dan is het eene plicht allo lijders die men kent, te waarschuwen dat dikwijls met een of twee llesschen ervan, hunne ziekte kan ge holpen worden. Hoofddepot Apotheek DE MOOR, Burg- siraat, 38, Gent. 3fr. de flesch, Te Aalst, in alle goede apotheken. Lokeren. Rijtuig ongeval. De land bouwer De Vylder, van het Heyende, reed met paard cn rijtuig over den Kouter, toen het paard verschrikte ten gevolge van den stoomtram cn op liol ging. Toen liet paard honderd meiers geloopen had, zakte het plotselings ineen en was dood. De Vylder had het paard slechts 5 dagen geleden aangekocht. Waasmunster. Geheimzinnig briefje. Twee personen van Brugge die een bezoek gebracht hadden aan een familielid van Iluiterskerk, gingen naar de statie van het Heyken. Onderweg vonden zij een brieften waarop geschreven stond Binnen de zes maand moet hier een kind dood. Het briefken werd in de handen der policie overgegeven welke een onderzoek geopend heeft. Onnoodig le zeggen dat do grootste onrust hier heersoht. Mogelijk is het briefje het werk van eenen grappenmaker, 't Zijn echter flauwe grappen welke hij best achter wege zoo laten. Nederzwalm. Officier aangevallen. Luitenant Relet, van het krijgskaartenbureel van Brussel, die zich voor zijnen dienst to Nederzwalm-Hundelgem bevond, werd er door de landbouwers aangevallen en met den dood bedreigd. De gendarmerie moest tus- J.ien komen om den officier te beschermen. Het is dank aan zijne koelbloedigheid dat luitenant Rolet van zijnen revolver geen ge bruik maakte. Het parket is verwittigd. Eeke.. Eene razende kat. De echt genoot e Dhwerd, terwijl zij in haren lochting werkte door hare kat geheten en gekrabt. Een gebuur doodde het dier, dat razend bevonden werd. De echlgenoote Dh... i naar Sl.-Hubert vertrokken. Antwerpen. Nog de vergiftige vrome. De dokwerker Van Beek werd Woensdag door den onderzoeksrechter M. Garoly on- d-rvraagd. Hij werd daarna naar het gevang teruggevoerd. Men denkt evenwel dat hij weldra zal terug in vrijheid gesteld worden. Hei lijk van vrouw Van de Poel is naar het gasthuis gebracht om er geschouwd le worden. Verviers. Trein ontriggeld. De rei zigerstrein welke 's avonds om 6 ure 15 de sialic van Stavelot verlaat, in bestemming voor Verviers, is nabij de halte van Hachai De echo alleen zuchtte en deed de gewelven trillen, waarna hy nogs slechts do kloppingen z'ytis harten hoorde. Eindelijk bleef de onbe kende staan cn zegde hem zoo stil mogelijk Verdoof uwe stappen, lioud uwen adem in cn volg mij, of gy zyt verloren. Odo gehoorzaamde lijdelijk. Hadde men die twee mannen kunnen zien, zoo genomen ech ter dat do menschelijke gedaante er een was, aldus voortsluipend in den donkeren, men hadde gemeend dat een spook een ongelukkig slachtoffer ontvoerde, en hetzelve met zich medesleepte in den kolk der tormenten. Nochtans bleef het gehcimnisvolle wezen staan in eene verloren plaats van opeengesta pelde granietblokken omgeven, en, Odo zach- tjens in eene rotsholte duwend, zegde hij hem met ontroerde stom on zoo stil dat de klank bijna op zijne lippen verstierf Het is hier.... Wat gy ook zien of hoo- ren mochtet, verzet geonen stap, laat niet den minsten zucht u ontsnappen, of gij zyt dood. En hij verdween. De jonge en onversaagde Algiersche krijger wiens dapperheid bij het aanraken van het bovennatuurlijke geweken was, voeldo zijne haren to berge rijzen maar langzamerhand herwon hij dien mannelyken, ingeborenen moed zijns stams welke van zijne voorvaderen zoo vele helden had gemaaktzelfs reeds held zijnde, zoo moest hy niet beven, en begon de volgende overweging te maken Is hot een duivel, z.egJo hij nochtans met een ongeloovi- g.rn glimlach, dan ben ik verloren is liet een mensch, dan kan het niet anders dan een vij and zijn, en alsdan goedkunstig zijne bevelen volgen is my zeiven in het verderf storten. Komaan dan, besloot hy, sterven wij om te sterven, Odo van Sonnac sterven wij zon der zwakheid ontriggeld. Do trein reed echter niet snel en de machinist kon bijna oogenblikkelijk stop pen. Niemand werd gekwetst. Esneux. Vrouw levend verbrand. Eene 51 jarige huishoudster, Mev. Grandge- net, was haren bakoven aan het warmen, toen eene vlam uitsloeg en de kleoderen der vrouw in brand stak. De vrouw nam,luid om hulp schreeuwend, do vlucht. Toen eene gebuurvrouw er in gelukte do vlammen uit te dooven. was de ongelukkige rcods zoo erg verbrand, dat men voor haar leven vreest. Viemme. Hoeve afgebrand. Eene onbewoonde hoeve, toebehoorende aan M. Van Demer en nabij dezes hof staande, is door eenen hevigen brand ten gronde ver nield geworden. In de schuren lag eene groote hoeveelheid versch hooi, dat de prooi der vlammen werd. Ook twee stieren van grooto waarde en een os kwamen in het vuur om. t Een onderzoek is geopend, daar men kwaadwilligheid vermoedt. Flémalle-Grande. Lijk opgehaald. Uit de Maas is alhier het lijk opgehaald van Mev. Aliee W.., echtgenoote M.., die sinds Vrijdag uit haro woning verdwenen was. Een onderzoek is geopend. Spy-- Geheimzinnige verdwijning. De 12jarige zoon der echtgenooten C..., was na de schooluren zijnen broeder gaan vervoe gen die langs de Samber in het hooi werkte. Op zeker oogenblik was de knaap verdwe nen en ondans alle opzoekingen, is hij nog niet teruggevonden. Wareghem. Geheimzinnige verdwij ning.Een boodschapper die dagelijks de boodschappen doet tusschen Waregem en Kortrijk, M. Achiel De. Waele, vertrok Maandag morgend naar Kortrijk, met den trein van 11 ure 33 m. In de statie van Kortrijk plaatste hij zijne boodschappen onder eeno bank der wacht zaal, waarna hij vertrok. De man werd sinds dan niet meer teruggezien. Men verdiept zich in gissingen over deze verdwijning. De man is gehuwd, doch heeft gcene kinderen. Sart-Culpart. In handen gegeven. Verleden week kreeg een beenhouwer, M. De Geyter, toen hij van den tram van Gilly naar huis terugkeerde, eenen ergen messteek in den rug. Het slachtoffer werd de long doorboord. Do dader, een mijnwerker, Clovis Kurtz" genaamd, had de vlucht genomen en bleef onvindbaar. De schurk heeft zich nu gevangen gege ven. Gilly. Mijnwerker verstikt. De mijnwerker Jan Van Goethem, 28 jaar oud, wilde in de mijnen van Noël-Sart-Culpart, te Gilly door eene gaanderij loopen waarvan do toegang verboden is wegens de gasuitwase- mingen. De onvoorzichtige moest het met den dood bekoopen, want men vond hem verstikt terug. Cou i 11 et. In eene vlaag van heete koorts. Een 21 jarig meisje Mej. B.., leed sedert eonigen tijd aan zenuwzwakte en werd door hare huisgenooten bewaakt. Dinsdag namid dag gelukte zij er in ongemerkt liet huis le verlaten en ging zich in de Samber verdrin ken. Het lijk werd Woensdag opgehaald. Men denkt dat de ongelukkige in eeno vlaag van heete koorts gehandeld heeft. Luik. Tramongeluk. Een meisje van Bressoux, Mej. Emma S..., werd in de Kathedraalstraat omvergeworpen door een tramrijtuig. Het meisje werd erg gekneusd aan de beenen en aan het hoofd. Aanhouding. De policie hoeft zeke ren Richard L... aangehouden, die sedert lang verdacht werd de offerblokken te plun deren bij middel van stokjes met lijm be smeerd. In zijn bezit vond men eene som van ongeveer 7 frank in.allerhande geldstukken, allen met lijm besmeerd. L.. loochent, doch is niettemin opgesloten. En hij zocht met de hand waar hij zich be vond. Een dicht behangsel, door die beweging opgelicht, liet in zijn verblijf eone twijfelach tige klaarte dringen. Hij zag eene onmeetbare zaal half verlicht met lampen welker vale schijn aan dezelve een akelig aanzien gaf. De muren, bedekt met wapens van alle slach en allo landen, deden nog beter de sombere tint uitkomen van het gewelf dat met zwart leder was overspannen men bemerkte cr floretten, ingevlamde de- gons, moordpriemen, hellebaarden, werpspie- zon, rapieren, karabijnen, slagzwaarden. Daar hing de moordenaarsdolk naast den bescher menden riddersdegen, do Frankische strijdbijl naast den Turkschen sabel, de Milaneesche dagge naast don Maleischen dolk. Een ebben houten troon, overdekt met eeno leeuwen huid, was geplaatst in het diepe der zaal, rechtover eenen zuilengang uit staal gebei teld wat vorder op toonde een breede afgrond zijnen gapenden muil, al den eenen kant be- zoomd met een grafstandbeelden, hier en daar, lagen in hunne eeuwigon slaap gedom peld. Het regelmatig geknetter «Ier vlammen die het harsachtig hout verslonden, deed zich al leen hooren in de diepe stilte dezer plaats. Niets ook deed er de tegenwoordigheid van eenig wezen ontmoeten maar Odo ziet eens klaps eene menschelijke gedaante boven eene valdeur verschijnen, welke zonder gerucht opgetild werd, vervolgens eene andorc, dan nog eene, en nog eone en zoo tot ion gotalle van negentig. Allen rond do zaal geschaard rechtstaande, onbeweegbaar, stom, in lange z vartelykdoeken gewikkeld, geleeken zy aan zoovele geesten. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2