Wildstroopersdrama le leze Laatste Berichten Arthur Roelandt - Keppens Restaurant-Beenhouwerij waarnemingen larlijksche Vergadering sciioan JuMfesst. te Borslieke. Stadsnieuws. BURGERWACHT VAN AALST. SPORTNIEUWS Kaatsspel. Footöall Bofcsen "VIT" ielrlj den Te koop Weerkundige Te buren Otlicieelc kwotesring 3VXe:o. vraagt Woensdag; avond was Gustaaf De Brandt, d de 20 jaar oud van Wieze, gaan ponsen [0 wijk Turst. Jfons Van Imbeeck, van Moorsel, was ook komen pensen. )e twee jongelingen wisten van elkander en bevonden zich toevallig in hetzelfde cveld. Eensklaps verjoeg Do Brandt en haas. Van Imbeeck zag hem loopen en oot naar het dier. >p hetzelfde oogenblik weerklonk een eselijke kreet. Ie Brandt had geheel de lading in het fd gekregen [et zaad was hem langs den rechterkant je wang gedrongen en aan den linkerkant irs door den mond uitgekomen, een deel jenen en het linkeroog kwetsende, [en vond zelfs zaad in de muts van De ndt. 'an Imbeeck vluchtte naar huis. Brandt zag hem loopen, doch hij sul le ook zoo goed het ging naar huis, ruim half uur van de plaats van het drama, 'oen hij daar binnenkwam, viel hij uitge- door het bloedverlies neder, jne broeders liepen onmiddelijk om pries- en geneesheer, ipoedig waren beiden ter plaats en dien- het slachtoffer de noodige zorgen toe. IST I 3>bT O» V de Katholieke en Grondwettelijke 'eeniging van het Arrondissement Aalst, 2ondag 26 Juni 1910. )agorde 12 ure. Algemeene verga ing in de zaal Den Keizer 'erslag over het verloopen jaar en over politieken toestand door M. Romain yersoen. besprekingen. .an spraken door de Jlceren Volksver- snwoordigers. ure< Banket in de zaal van den Werk- ïskrlng, 350 inschrijvers, le vergadering zal aanvang nemen, onmid- jk na de aankomst van den trein, vertrek je uit Aalst, 011111 u. 45 m. De geneesheer stelde vast dat De Brandt erg getroffen was en hij misschien het linker- g zou verloren hebben. He4 geslecht. Donderdag morgend werd de gendarmerie van Aalst door do gemeen Leo verheid van Wieze verwittigd. Onmiddelijk gingen de gendarmen een onderzoek gaan doenDe Brandt werd onder vraagd en verklaarde het drama zooals wij het hooger beschrijven. Het parket van Dendermonde werd ook verwittigd en kwam Donderdag namiddag per rijtuig ter plaats. Een wetsdoktor vergezelde de heeren van het parket. Aan het parket hernieuwde De Brandt zijne verklaringen. Hij zegde Van Imbeeck goed herkend te hebben, toen hij vluchtte, doch zegt dat Van Imbeeck niet vrijwillig naar hem geschoten heeft, daar zij beiden' goede vrienden waren. Deprokureur des konings, M. Schramme, deed Van Imbeeck aanhouden, en de geweren der beide wildstroopers aanslagen. Van Imbeeck is in het gevang opgesloten. Het parket is rond 6 ure naar Dender monde teruggekeerd. De toestand van De Brandt was Donder dag avond geruststellend. Per telefoon on telegraaf. Bijzonderen dienst van «DE VOLKSSTEM» t mocht wel gezegd worden van het der onderlinge peerdenverzekering dat eenige dagen te Borsbeko werd ge- den en waarop vele overheden aanwezig 'en. Hoowel wat laattijdig, kunnen wij moeilijk weerhouden eenige uitslagen ir nuttige vereeniging bekend te maken, ticht in 1900 met 54 leden met 71 ver- srde peerden, telde men op 't einde van [eden jaar 210 leden met een gezamentlijk d verzekerde peerden van 337, voor eene >rde van ongeveer 300,000 fr. >c leden betaalden aan premiën en inkom- een totaal van 30,278.73 fr. én genoten 69 gestorvene peerden eene vergoeding 33820 fr. Sedert 1901 werd er in de Her- zekeringskas 5682,15 fr. gestort en ont- f men in den loop van die jaren uit die her tekering eene vergoeding van 15,880,98 De kas sluit met een boni van 5794,46 fr. ik de milde ondersteuning door de open- besturen geschonken, bloeit deze zoo :ige vereeniging. Wc wenschen dat Bors- e moge voortgaan op dezen goed-ingesla- weg en dat andere plaatsen meer en meer degelijke inrichting navolgen. De talrijke •estroomde menigte betuigde genoeg hoe volk van Borsbeke en omliggende be- stelt in dit waardeerensweerdig werk. van M. Alexis Duart., handelaar, Marchien- nestraat. Vooraleer er hulp kon ingericht worden, had het vuur zich reeds medegedeeld aan de aanpalende huizen, bewoond door MM. Godeaux, likorist en Vernimmen, tapis- sier. Alles, meubelen, kleederen, geld enz. ble ven in de vlammen. De schade is zeer aanzienlijk. Moordpoging te Brussel. Donderdag morgend eischte August Blan- cliard, een gevaarlijke kerel, geld van zijne min apes, Henrietta Soupart, die in een huis der Poerbusstraat eene kamer bewoont. Daar het meisje geen geld wilde geven, bracht hij haar twee dolksteken toe, ontnam haar dan haren geldbeugel en vluchtte weg. Het meisje werd erg gekwetst door de ge- buren gevonden en na door eenen geneesheer verzorgd te zijn geweest, naar het gasthuis overgebracht. Haar toestand is wanhopig. De brandkastdieven te Brussel Verleden nacht hoorden twee wakers van de slachthuizen van Brussel gerucht in de bureelen van Lederhallen. Zij naderden en betrapten twee kerels die poogden de brand kast open te breken. Zij hadden reeds een groot gat in de brandkast gemaakt. De twee schurken namen de vlucht, achter volgd door de wakers, die verscheidene revol verschoten losten om de aandacht der policie op hen te roepen. Zij konden echter niet ge vat worden. Een onderzoek is geopend. Doodelijk ongeluk in Rotterdam. De machinist Jan Beyls, 72 jaar oud, werkte te Rotterdam op eenen ophaler, toen hij eenen staaldraad op het hoofd kreeg. De man bleef op den slag dood. Een werkman levend verbrand. Te Reeuwijk. Holland, was een werkman bezig met kerf te steken, toen hij op een brandend petroolvuur viel. De man werd erg verbrand aan aangezicht, borst en beenen en bezweek kort nadien. De Roman eener Prinses. Eene hevige ontroering heerscht thans aan het Engelsch hof en in de hoogere krin gen, omdat prinses Patricia van Gonnaught, zich verloofd heeft met den tweeden zoon van lord Roseberry. Deze prinses, weigerde verleden jaar in het huwelijk te treden met koning den van Portugaal. Eene vrouw de keei afgesneden te Gent Donderdag middag heeft zekere Alfons De Bruyne, wonende Gars'straat, zijne vrouw de keel afgesneden. De dood was oogenblik- kelijk. De moordenaar ging zich dan naar het policiebureel gevangen geven. Nadere bijzonderheden De echtgenooten De Bruyne hadden nu en dan nog al eens ruzie zij kwamen niet heel oed overeen. Donderdag middag zond De Bruyne zijnen lfjarigen zoon eene boodschap gaan doen. Toen de knaap eenige oogenblikken weg was, greep De Bruyne eensklaps een mes en sneed zijne vrouw letterlijk de keel door. Een breede straal bloed spatte uit do afgrij selijke wonde. Het slachtoffer zakte ineen en was op den slag dood. De Bruyne sloot de deur en begaf zich naar het policiebureel alwaar hij aan den van dienst zijnden ambtenaar, zijne misdaad verhaalde. Onmiddelijk snelden policieagenten on ge- neesheeren naar het huis der misdaad, doch alle hulp was vruchteloos. De moordenaar is opgesloten. Treindieven geknipt. In de statie van Corbeil, Frankrijk, zijn iwee statiobedienden, op heeterdaad van liefle betrapt. De schurken hadden juist eenen waggon opengebroken Drie mannen van de spoorwegmaatschap pij P. L. M. (Parijs-Lyon-Middelandsche zee) werden in de statie van Villencuve ook ge- cnipt, toen zij met gestolen koopwaren de statie verlieten. Studie van den Notaris MEERT, te Erpe. Uit der hand te koop Eene behuisde Hofstede met Schuur, Stallin gen en boomgaard, gelogen te Erpe, aan de Boni' meistraat, wijk Wijwoter, gekadastreerd wijk C, deel van nummer 774a, met eene grootte van 3 aren 45 centiaren, palende of gepaald hebbende oost de Rede en daarover den heer Desiré De Sadeleer. Bewoond door den eigenaar Remi Bosman. Vooralle inlichtingen,wende men zich tor stu die van genoemden Notaris. Soeden ïïofegrend to bekomen bij den Heer Louis Schellekens, Ondernemer, Dirk-Martonsstraat, 29, Aalst. LEDERHANDELAAR Alle gerief te bekomen voor de Schoenmakerij Molenstraat, 23, AALST. bij RENÉ DE WINTER Lange Zoutstraat, 23, AALST. Alle dagen middagtafel (table d'hote) om 12 1/2 uren. Boeufsteak alle uren. Welverzorgde r u welbereide spijzen. Zeer matige prijzen. Specialiteit van fijne vleeschsoorten. AaEsï Schoon voorstel. Kleermaker van stiel als verkooper gevraagd, te Aalst, gehuwd voor Huis van Confectiën voor mannen en kin deren. Vlaamsch en Fransclï sprekend. Jaar wedde 1350 fr. plus 1 per cent op de ontvangsten en vrije huishuur.Schrijven Pinchart, Naam schestraat, 17, Leuven. Eervolle onderscheidingDe E. P. Roelandts, s. j., gewezen professor van Rhetorika aan liet St Jozefscollegc onzer stad, thans studeerend in het vermaarde In- stitut Biblique to Rome, komt er zijn eer ste examen over studie van de II. Schriftuur op schitterende wijze af te leggen. Hij werd de eerste onder al zijne mede kampers uitgeroepen. "Wij wenschen den veblbelovonden pater hertelijk geluk. EERE WEDSTRIJD. 'evig onwedei* in Henegouw edert een drietal dagen woedt een hevig eder over de Walenstreek en bijzonder- over Henegouw. e bliksem sloeg to Haine-St-Paul in den gocderenwinkel van Mev. Victor Tri- ez en slak het vuur aan de koopwaren, eel liet huis, werd de prooi der vlammen le geburen konden er niet dan met moeite rel ukken de ziekelijke winkelierster te ien. [et vuur deelde zich ook mode aan het Bnstaande huis van Jules Hamard, doch uitgedoofd worden. 'e Seneffe werd de hoeve van de kinderen smann door den bliksem in brand ge en. De hoeve brandde ton gronde af. De ido wordt op 10,000 fr. gerekend, ij M. Moroau, te Seneffe, werden twee ien die achter zijne, woning graasden igebliksemd. en stier, een koerspaard van M. De 11e en een koerspaard, hebbende eene i-de van 10,000 fr. en toebehoorende aan le Buisseret werden ook door den bliksem ood. EetboschvanMariemont werd grootelijks woest. e Courcelles, viel de donder u? liet huis 1. De Wolf Adhemar, 73 punten. 2. De Valckeneer Adhemar. 73 3. Van Brantegliem Louis 70 4. Coppens René, 68 5. Meganck Auguste, 66 6. Chaumont Maurits, 65 7. De Becker Thadée, 64 8. Meert Karei, 63 9. Van Landuyt Felix, 62 10. 'Peireboom Leon, 62 11. De Smet Victor, 62 12. Van Iluffeltaire Emiel. 62 13. Camu Gaston, 61 14. Praet Tkeopliiel, 60 15. D'Haese Victor, 59 De 15 schutters hierboven vermeld, zijn opge roepen op Zondag 26 Juni, om deel te nemen aan den Eere wedstrijd van de zilveren schaal, schonken door de Heeren Kolonel De Vis en de Majoors Van der Schueren en Gheeraerdts. Deze wedstrijd gebeurt in 24 ballen, waarvan 8 ballen al rechtstaande, 8 ballen al liggende en 8 ballen al knielende moeten geschoten worden. stad Aalst De maatschappij Royal Pelote-Club Espla nade, brengt ter kennis, dat cr op kermis Woensdag 6 Juli, toekomende, om 2 ure namid dag, op het Esplanadeplein, eenen buitengowo- nen en belangrijken wedstrijd met den bal zal gegeven worden, tusschen de 3 sterkste partijen van het land, zijnde Jemappes, Fervail Soignies, Cantigneau Quaregnon, Milfort. Al de liefhebbers van het kaatsspel, die eenen aangenamen namiddag wenschen over te bren gen, zullen deze gelegenheid te baat nemen, en zich talrijk naar het Esplanadeplein begeven, ten einde dit allerprachtigst en belangrijk kampioen schap te zien. Prijzen der plaatsen 1. stoelen, 0,50. 2. bun keu 6>Ü. 3. banken 0,15. 4. banken 0,10. Abonnementskaarten aan 1 fr. voor de drij latten te spelen op dien dag, geldig op do 1° plaats, stoelen, zullen te verkrijgen zijn op voor hand, ten lokale «Café Bourgeois" Esplanade plein, en bij de leden des Bestuurs. AALST-MIJLBEEK. Te beginnen van den P1™ Zondag van Augustus, groote lutte met den dikken bal van 16 partijen, naar 110 franken prij zen. Eerste prijs 50 fr., tweede prijs 30 fr. en twee prijzen van 15 fr., bij Emicl De Moor, Lange- straat, Aalst-Mijlbeek. De Beker der goalverhcuding. Zondag wordt de eindmatch voor dezen beker gespeeld, tusschen den Footbalclub van Brugge en de Cercle Sportif van Brugge.De match wordt betwist op het plein van den Daring Club van Brussel. De match Jeffries-Jolinson zal te Reno Nevada en niet te San-Francisko betwist worden, daar de gouverneur alle bokspartijen voor geldprijzen verboden lieei't. Stad Aalst. Groote velokoers Op Zondag 3 Juli (lon kermisdag). Voor begin nelingen en toeristen. 80 fr. prijzen vooruit ge waarborgd in klinkenden munt. Ronde van AalstVoor beginnelingen tot den dag hunner 18 jaar bereikt, 80 kilom. 60 fr. prij zen aan den lc» 22 fr. 2on 15 fr. 3C" 8 fr. de 4°» 6 fr.5™ 5 fr.6C» 4 fr. Wegwijzer Vertrekpunt, 't Schaliënhuis naar Gent, Zele, Dendermonde, Assche en Aalst. 2° Reeks Toeristen. Aalst, 't Schaliënhuis, Dendermonde heen en weder, voor Toeristen boven de 18 jaar 20 fr. psijzen, 30 kilom. aan den lc" 8 fr.den 2°» 5 fr. den 3cn 4 fr. den 4C" 3 fr. Vertrekuur voor Beginnelingen om 3 uren. Voor de Toeristen om 3 1/4 uren» De inschrijvingen zijn open van heden bij Gas ton Wammer, 't Schaliënhuis, Burgemeester plein 1. Voor de Beginnelingen 1,25 fr. den da; der koers 1.50 fr. Voor de Toeristen 1.00 fr., den dag der koers 1.25 fr. Eene bijzondere premie zal toegekend worden aan den lc» Aalstenaar die bij de 5 eerste is. Luxemburg Brussel. 220 kilometers Het is op Zondag 26 Juni aanstaande dat deze belangrijke koers, voorbehouden aan liefhebbers en aan de toeristen, van de Union Beige, zal be twist worden. Kontrools zijn ingericht te Rosenberg, Aarlen Neuf-Chateau, Dinant, balzinnes, Gembloers en Waver. Meer dan 5000 franken prijzen worden aan deze koers toegekend. De aankomst zal plaats hebben te Brussel in het Jubelpark. Reeds zijn 55 liefhebbers en ruim 150 toeristen ingeschreven. Onder de liefhebbers vinden wij Chabart, Heusghem, Lemort, Robaye, Dalila, Klein, Van Koninckxloo, Duvillers, De Wette, Anseeuw, Van Liedelcerke, Bauwens, Anhès, De Clootere, Leroy, Smolders, Tuytens, Van Dam me, Renu, Ninone, enz. Onder de toeristen treffen wij aan Marien. Brussel; Maenens, Frembodegem; Bonarens, Hofstade; Cyriel De Groot, Aalst; enz. Velodroom Franco-Beige te Meenen. Zondag 26°" Juni zal te Meenen, op den velo droom Franco-Beige, een belangrijke match be twist worden achter zware motors, tusschen den onoverwinbaren kampioen Sérós, den postend- sche rijder Arthur Van der Stuyft en Eugeen Plat- teau, den lieveling der Meenenaren. Velodroom van Linthout. Zondag 3un Juli, zal hier een achturen koers voor ploegen van twee rijders betwist worden. De volgende ploegen zijn reeds aangenomen Berthet-Comles Leturgie-Colsaet Deleu-Du- quesnc Verstraeten-Ceele lienard-Van Bever Criquellion-Smets. De strijd met deze ploegen schijnt nog al hevig te zullen zijn, doch wij zouden' er liever een viertal goede Vlamingen als Buysse, Fraeyken Bergsken, De Baets, Masselis, enz., in zien, die er zich ongetwijfeld met eere, uit «len slag zouden trekken. Te bekomen bij G. Wammer, Hovenier, Scha liënhuis, Burgomeesterploin, 1 alle soorten van planten, gelast zich ook met het aanleggen en ersieren der hoven, enz. Per occasie te koop 1 bed in hout, met res sort, bij G. Wammer, Schaliënhuis, Burgemees terplein, 1. Te koop een tilbury, een omnibus (gdmork) en schoone landeau (eerste merk) zoo goed als r.ieuw.Voor de voorwaarden zich te wonden ten Bureele van ons blad. Te koop 2 schoone glazen kassen om op eenen t.ong te zetten, dienstig vnnr alle bedrijven, aan ■•oer voordeelige voorwaarden. Zich te bevragen en bureele van 't blad. an M. CamieS Praet, opticien-specialiste lange Zoutstraat, 6. Aalst. 22 Juni, 17 ure Te koop eene groote hoeveelheid goed hooi cieh te wenden tot den heer Max Moens, Molen dries T/S. Te koop bouwmaterialen, zooals: eiken ribben kopers, deuren, ramen, vitrinen enz. bij C. Pen- jeman, Hovenierstraat,41, T/S. Te koop bij Paulinos Van Gysegom, hovenier, kasteel te Gysogem gerariums, solvias enz. aan 15 de honderd minste levering. Te koop oude gazetten aan 0,15 centiemen de kilo, te verkrijgen ten bureele der Volksstem, Kerkstraat, 9, Aalst. Tc huren. Schoon en gerieflijk Magazijn, 3 verdiepen, dienstig voor allen handel, geiegen Lange Ridderstraat, Aalst. Voor den sleutel zicli te wenden bij den heer Deurwaarder J. De Vos, Statiestraat. Voor de conditiën zich te bevragen hij M. Eg. Do Coninck, Boulevard Militaire, n. 221, Brussel. Barometer 760°5 Thermometer 18°1 Wind West. Vooruitzichtregenachtig. Observatorium Ukke!. Zee kalm. Drukking onveranderd.Wind: Zuid-West. Te -e.rwachtenregen. MARKTPRIJZEN Aalst- 23 Juni. Markt kalm beschik baar 95,00 fr. nieuw gewas 55,00 fr. Gent Veemarkt van 22 Juni; getal te koop rcsteld 705; Vette koeien 60 Melkkoeien 00 i iroote ossen 11; Jonge ossen 174 Vaarzen 1'4; 8 tieren 2S6. Varkens 519 KalvercnOOO Ma ger© beesten 000; Schapen 0. Er waren 141 beesten meer dan verl. week. BEURS VAN BRUSSEL 23 JUNI Leen van Staat, Pravin., Steden. Belgische leening 1® r. 3 2e 3 3° 3 Werk. schuld2,5 Gemeentekrediet3 1868 3 .haard. (Annuit)3 l uurtspoorw. Lot2,5 Id. Obi. Jan.-Juli 3 ld. Obl. Moi-Nov. 3 Aalst3 Mochelen 18853 18913 1897 3 Spa 1909 3,5 Anderlecht 1907 3,5 Charleroi 19053 St.-Gillis 1904 3 Blankenbergo 3 J.lseno 18803 19083,5 f-Joos-ten-noodc 18813 Laken 1902. Brussel 1902 Iru^sel 1905 I russel Zeehaven Kongo (Loten) Kongo uitkeerbaar. Cent 1896 luik I860 1897 1905 \erviers 1873 1893 Antwerpen 1887 Antwerpen 1903 Oostende 1858 1898. Schaarbeek (100 fr.) (500 fr.) Doornik (50 fr.) 3 2,5 4 2 3 2 2 3 3 2,5 93 93.— 93 77.— 91.90 92l— 90^45 90.50 93.60 93.10 93.60 77.05 86.— 106.— 95.— 75.50 75^25 99.50 75.50 09*45 9*2.75 108.— 93! 25 99D5 92.25 ÏOO'.— 92.75 7L50 72.50 88.50 88Ï45 To huren een gerieflijk oor kuipers en anderszins, .erkhuis, dienstig nabij de brug van ien Zwarten Hoek. Zich te bevragen bij Alfons Jansegers, meester-schrijnwerkgr, in de Nieuwe Brugstraat. Te huren terstond een nieuw opgebouwd huis met hof, 50 meters lang, gestaan Dendermond- scho steenweg, 102 Zich te wenden Dirk Martens- straat, 14, T/S Te huren een gerieflijk huis dienstig voor her berg, gelegen in de Langestraat. Mijlbeek. Voor le voorwaarden wende men zich tot den heer Max Moens, brouwer. Molondries, T/S Te huren een huis met hof, hebbende verschei dene beneden-en bovenkamers, op de Keizerlijke Plaats, 40, Aalst. Te huren een huis, met vier schoone kamers, kelder en zolder, voor 15 fr. per maand Tietcr Couckestraat 32. Te bevragen bij M. A. Darbé, handelaar, Lcopoldstraat, 21 Aalst. BONNET ERIE. Voyageur cath. ayant clientèlo pays wall, demandemaison sérieuse. Comm. ou fixe. Ecriro: Charles, rue d'Allemagnc, 102, Bruxelles. Wlen vraagt goede aardewerkers om aan do wat-erleidingswerken te arbeiden. Zich te bevra gen bij M. Quinet, Louis Blernauxstr. 54, Jumet. Men vraagt eene kindermeid, kunnc vlaamsch en fransclï. Adres schrijven M. D. Bureel van u Do Volksstem Een huishouden zonder hinders vraagt plaats als concierges. Adres ten bureele dezer. Men vraagt eene bovenmeid kunnende ook den vitten naad. Schrijven, D. D. Yolksstecc Aalst. 213. Dflen vraagt een leerjongen voor de Photogra phic. Schrijven I. S. ten bureele dezer. 214. Men vraagt voor een huis van Brussel, een werkhuis waar men manshemden kan maken. oor het adres zich te bevragen ten Bureel doze, onder do letters J. B. 202 Wlen vraagt eene bovenmeid, loon 20 franken. 1 c bevragen ten bureele van liet blad. M n vr aagt oen leerjongen voor de drukkerij ti-n bureele dezer. Men vraagt een dienstmeid van stillen aard, zuiver in werk en bekwaam voor goede keuken. A1 breek tl aan, 1, Oent. Onnoodig zich aan te bio- dep zonder goede getuigschriften. Men vraagt te knop een schoon hand korreken, niet te zwaar. Adres ten bureele dor Volksstem. Men vraagt een bediende kunnende fransclï en viaamsch, goed op de hoogte derstad.Aanbieding te zenden ten bureel© der Volksstem, onder do le tters A. B. Men vraagt voor ©en brei fabriek, mecanicien, Kennende brei-en naaimacbienen. Loon volgens bekwaamheid

De Volksstem | 1910 | | pagina 3