De wraak eens verraders BUITENLAND. Eene prachtige werking voor de Katholieken NIEUWSBERICHTEN. Staatkundig Overzicht De spoorwegramp van Villepreux, Met Staatsblad HOLLAND. FRANKRIJK. DUITSCHLAND ITALIË PORTUGAAL. RUSLAND AMERIKA Frankrijk. De Kamerzitting van Don derdag xrerd gansch ingenomen door de goedkeuring der kiezing van Angers. De gekozene M. Montprofit werd na eene hevige bespreking als Kamerlid aanvaard met 225 st. tegen 146. Du itschland. Daar de tegenstrevers van Iiomc in hunne pogingen mislukt zyn, om ter gelegenheid van den laatsten iccreldbrief d", gematigde protestanten van het Centrum af te trekken, vallen ile liberalen nu gewcl- dig, den rijkskanselier den heer Bethmann llolieeg aan. Zij verwijten hem de onder steuning afgebedeld te hebben der kleri kalen, en aanzien de ticee laatste ministerieele nocmingen als daden van toegevendheid. Griekenland. De hoofden van Kreta hebben laten toeten aan de Turkse he regeeringdat zij de voorwaarden der mogendheden aanveerden en dat de Turken in Kreta een ambt vervullende, niet gehouden zijn dun eed van getrouwheid aan Grieken land af te leggen, Rumenië. Eene offcieelc nota laakt de geweldenarijen door de Grieken gepleegd op een Rumenisch stoomschip. De nota teekent ]>rotcst aan tegen de slechte behandelingen die dc passagiers te verduren gehad hebben en cischt herstelling en schadevergoeding Montenegro. Zal het prinsdom Mon tenegro nu opklimmen tot de teeerdigheid van Koningdom t De mogendheden toonen zich zeer bereidxcilligEene onderhandeling heelt plaats gehad tusschen Rusland, bran krijk en Engeland en vervolgens men zegt, zoude ile uitroeping van prins Nikolaas als Koningop zijn jubelfeest den 13 Oogst aan staande reeds plaats hebben. Mexico. Zondag aanstaande is het kiezing voor den voorzitter van Mexico, illrs doet voorzien dat de generaal Port- f.'riu-Dian, die sedert 36 jaren aan het hoofd der Republiek is, zal gekozen worden. In het Noorden van Mexico is eene revolution- naire beweging ontstaan. Men verzet zich tegen het toekennen van het voorzitterschap voor gansch het leven. In dc provincie Sonore zijn een honderdtal aanhoudingen gedaan. IN VRIJHEID. De machinist Leduc, is na eene nieuwe ondervraging, doorM. Rosefeld, onderzoeks rechter te Versailles, in vrijheid gesteld. Leduc heeft in zijne verklaring duidelijk bewezen, dat de groote verantwoordelijkheid ligt aan do spoorwegmaatschappij, welke ondanks do verwittigingen van Leduc, dat de raaehien gebreken had, hem toch met deze lokomotief deed rijden. I)o machinist beweerde, dat hij al zijne aandacht moest verleenon op de drukking- metors, op de waterkranen, op de kleppen enz. en dat tengevolge der gebreken, het hem niet mogelijk was, door den ontsnap pendon stoom liéon, de signalen to zien. LIJ KPLECHTIGH EDEN De met-herkende lijken zijn Donderdag na middag ter aardo besteld. Eene overgroote menigte, waaronder de gezanten van M. Fal- lières, van verscheidene ministers, al de se nators en afgevaardigden der streek enz. woonden do droeve plechtigheid bij. 24en Juni. Diplomatisch korps. Graaf de Beauffort gezant.schapssekretaris van 2" klas, is gezant- schapssekretaris benoemd in Japan. Konsul van beroep. M. Cuvelier, onder- konsul van België te Bombay, is konsul be noemd aldaar. VRIJ NAAR HST FRANS<?H DOOR Diomède Grootjan* 30® vervolg. Bijna terzelvertijd opent zich grijnzend op hare liangsels de bronzen deur. Aanstonds buigen de gedaanten ceno knie ter aarde, terwijl oen personaadje die de overste schijnt te zijn, vooruittreedt, hot hoofd opgeheven en de vuist op do heup gebald, omringd van wit te, met daggen en pistolen gewapende spoken. Hij is gehuld in oeneu wijden rok, opgeschorst met oenen van gesteenten schitterenden gordel. Do met gouden bijen bezaaide mantel die aan zijnen schouder is vastgehaakt, verbergt ten halve een meileischon dolk en.kostbare alba- neesche pistolen, wélke hij met gelukstelling schijnt to streelon. Een zwart tluweelen mas ker vermout zjju aangezicht.... Op don troon gezeten beveelt hy met een meesterachtigen wenk, en eensklaps rechten zich de menschen- i.'odaanten weder op, terwijl twee spoken aan don gang der zaal gaan post nemen. ulo heeft dien man gezien aanstonds komt ceno onuitlegbare ontsteltenis zich onweder- staanbaar van hom meester maken en doet ijn hart tot barsten toe kloppen... Int us.s bon weidt de overste langzaam over do gedaanten eenen zóó leveudigen blik dat niemand er de schittering kan van verdragen en eensklaps do stilte verbrekend welke over die zonderlinge vergadering zweeft Zijn dc deuren goed gestoten, vroeg lid niet eene krachtige eu korte stem.... Kan een Rechterlijke orde. Het ontslag van M. Goffaux als Deurwaarder bij do rechtbank van eersten aanleg te Charleroi wordt aan vaard. Worden toegevoegde rechters benoemd Bij de rechtbank van eersten aanleg te Luik, M. Horion, advokaat te Luik, in vervanging van M. Polain, tot een ander ambt geroepen; bij het vredegerecht van het eerste kanton te Luik, M. Lemaire, advokaat te Luik, in ver vanging van M. Palmers, tot een ander ambt geroepen. Pensioen Een pensioen van 3,357 fr. wordt verleend aan M. Geets, eere bureel overste bij de Koninklijke Kommissie der gedenkteekenen te Brussel. Gisteren avond om 8 1/2 ure hield M Van der Pol, van Lyon, Ingénieur, eene aan spraak in het salon van M. Jourdain, bestuur der der Patriote. Onder de aanwezigen waren Mgr. Keesen, Senator en Mgr. Evoraert, deken van St.-Gudula, M. Colfs, volksverte genwoordiger en meer andere hooggeplaatste personen. M. Van der Pol, deed hot pacifisme en het «pacifistisch idoaal» kennen. In vroegere eeuwen rechtigdon de personen zich zelve, heden wordt dit gedaan door bot gerecht. Deze vooruitgang, gedaan in de bestraffing of heft overeenbrengen der individuën, bestaat niet waar het do collectieveteilen of natiën geldt. Hier heerscht nog altijd de macht en 't is de oorlog die beslist. Do pacifisten willen er toe komen een algemeen scheidsgerecht in 't loven te roepen, en tegenover de regeering- loosheid. de anarchie der verschillende lan den, welke alleen steunt op de belangen eene internationale maatschappij to stichten tot behoud van don vrede. Wij pacifisten zijn geen utopisten, we weten dat de oorlog nooit geheel zal verdwijnen,en dat er belangen van verschillende volkeren toch altijd strijdig zul len zijn, maar toe willen den oorlog als instel ling afgeschaft zien. De pacifisten eischen de ontwapening niet.'t ware te dwaas,de ontwa pening is geen doel, 't is een middel, en wij werken eerst en vooral voor het doel, daar om moeten wij do openbare meening met ons maken, en ds aanhangers in groote vereeni- gingen brengen. De pacifisten zijn geenszins tegen het leger, zij bestrijden de oorzaak,niet het uitwerksel. Het leger zooals het bestaat, vervult een maatschappolijken rol. De oorlog brengt echter 2 groote ondeugden mee, den haat van den overwonneling en den hoog moed van den ovorwinnaar. Wij katholieken bestrijden den oorlog eerst als eene onzedelijkheid en dan als een natuur kundig kwaad. Do beweging voor don vrede is in gang. In heel de geschiedenis ziet men, dat op een tijdverloop van 13 jaren er 12 jaren oorlog waren. Nu echter is het in Europa 10 jaren geleden dat de Europeesche volkeren met elkander nog in oorlog zijn get veest. De ge wapende vrede is ook iets oorspronkolijks, het is als een overgangstijdperk. In vele landen zijn al de weerbare mannen onder de wapons en 1 /3 van al do inkomgelden worden aan het leger verkwist. Uit die gedurondo vermeerdering zal als natuurlijk gevolg de grootore zucht naar vrede oprijzen. Do vro- deconferentie van Den Haag had over eenigo jaren bijna niets te beslissen, het laat ste jaar had ze meer dan 100 uitspraken te doen in scheidsgerecht. De voordrachtgever zet nu uiteen, welke de hoofdgedachten zijn van het pacifisme. Geeno wet meer die be weert dat de sterkste de beste is tusschen de volkeren de christen zedenleer trachten te doen binnendringen, ieder volk recht te geven op eigen bestaan en dus geene overheersching te dulden zijn van het eeno volk op een ander, de groote natiën moeten de kleineren, als jongere, zwakkere broeders behandelen. Men ziet, het programma der pacifisten, is geheel en gansch de Evangelische wet. Hoogtijd is het dus dat de katholieken zich aan 't hoofd stellen der beweging. Na de middelen van propaganda te hebben doen kennen, besluit de geleorde spreker tot het stichton van een voorloopig komiteit van den Bond tot be houd van den Vrede hetgene op het einde der schoon© bijeenkomst bevestigd werd door de aanwezigen.Het «pacifisme» is niet genoeg gekend, daarin nochtans ligt voor de katho lieken een breed veld om voordeelig te worden bewerkt. Er werden door den heer Ingenieur Van der Pol nog talrijke leidgedachten aange haald. We zullen er in den loop der volgende wee* op wederkomen. oningewijd oog onze geheimen niet doordrin gen Kan een heiligschendend oor onze heilige dogma's uiet hoeren Ilij zweeg. Eene der onbeweegbare mcD- schengedaanten scheidde zich alsdan van de andere af, gelijk eene kolom die, door eene machtige hand bewogen, zich zou verplaatsen uit eene rij pilaren zij trad eenige stappen vooruit, deed eene diepe buiging en sprak - De deuren van dezen tempel zyn dicht gesloten. Niet één oningewijd oog kan onze geheimen doordringen niet één heiligschen dend oor kan onze dogma's hooren. Die stem, welke eenen half getemden hoog moed verraadde, had iets onzekers, iets beslui teloos. Zoudt gij, onderbrak de overste, zoudt gij het my onder eed kunnen verzekeron en bij gevaar van uw leven, bedreigd door den dood die boven uw hoofd wiegelt En inderdaad, een tweesnijdend zwaard, op eene geheimzinnige wijze aan do vout han gend, scheen zijn antwoord af te wachten om te troffen. Ik zweer het; zegde de schier bevende stem. Gij liegt, dacht Odo, derwijze achter een standbeeld verborgen dat hij alles kon onder scheiden zonder bemerkt te worden. Spreekt dan, riep de overste trillend. De menschelyke gedaante sprak met koude en eerbiedvolle waardigheid Vorst, zegdo hij, gij badt ons gezegd Verspreidt u,zookt aanhangers voor do Zwarte Bende zoekt, zoekt zonder poozen dat zy talrijker wezon, dan de bladeren der boomen, dan de starren welke aan den azuur- blauweu hemel schitteren dat hunne harten au staal en hunne armen van ijzer wezen.... Zegt hun dat ti groote gebeurtenissen op han* Hooggeplaatste bezoekers. De Ilollandscho bladen melden dat het Belgisch vorstenpaar in do maand Septembor aanstaande Holland zullen bezoeken. President Fallières zal slechts in 1911 naar Holland komen. De Bulgaarsche vorsten te Parijs. Donderdag namiddag is het Bulgaarsch vorstenpaar te Parijs aangekomen. Zij werden er plechtig ontvangen en avonds had een galaonlbijt plaats in het Elyseum. Slechte ruiters. Generaal Ta vernal, zijne twee vleugel adjudanten en kapitein Fabry, die te Parijs de eerewacht voor de ontvangst van Czaar Ferdinand moesten aanvoeren, zijn door hunne paarden uit den zadel geworpen en gekwetst. Voorziening verworpen. De soldaat Graby door het assisenhof der Seine ter dood veroordeeld wegens moord in eon zpoorwegrijtuig gepleegd op M. Bouin, had zich in verbreking voorzien. De voor ziening komt verworpen te worden. De geheimzinnige zaak van Friedberg. Men heeft thans zekerheid bekomen dat de plegeF der aanslagen van Freidberg, een wel doordacht plan heeft willen uitwerken. De bom. welke in het stadhuis ontplofte, A-as gericht tegen den policiepost, ten einde te beletten dat de policie naar de bank snelde bijaldien het alarm gegeven werd, vooraleer de bandiet kon ontsnappen, met het geld dat hij in do Reichsbank zou stelen. Het feit dat de bestuurder der bank niet op den slag gedood werd, deed echter heel het plan mislukken. De Koning en de socialisten. Koning Victor Emmanuel heeft aan het socialistisch blad II Lavoro eene gouden me- dalio gezonden om als prijs in eenen rijwiel- koers, door hot blad ingericht, geschonken te worden Het blad heeft de koninklijke modalie aan vaard en een zeer vleiend artikel voor Ko ning Victor afgekondigd. De misdaad van Cóme. Charlton, dien men ook vermoord waande, is te New-York aangehouden, toon hij van de Princesse Irène aan wal stapte. Na lang geloochend te hebben bekende hij do moord op zijne vrouw gepleegd te hebben tijdens eenen twist. Eene kanoneerboot gezonken. De Portugeesche kanoneerboot Liberalis op 22cn Juni, voor Ambriz gezonken. De be manning is gered. Nog eenen aanslag. Verleden nacht werden verscheidene re volverschoten gelost op den kolonel-plaats bevelhebber van Kharbine. De kolonel werd licht getroffen. Do moordenaar kon ontvluch ten. Tempeest in Chili. Een hevig sneeuwtempeest is over het Andesgebergte neergekomen. Het spoorweg verkeer werd geheel onderbroken. Een trein is nochtans vertrokken, maar moest eene soort tunnel booren dwars door de sneeuw. Men vermeldt geene slachtoffers. den zijn,.. In den naam des meesters zult gij hun de eer, do rijkdommen, de waardigheden, de voldoening hunner begeerten on hunner eerzuchten beloven gij zult roomryke daden daarstellen en zonder meêdoogen do verraders ombrengen welke den sluier over ouzo gehei men trekken treft al degenen die bedekte- lijk samenzweren slaat in het duistere, slaat bij volle daglicht, slaat hier, slaat op het uit einde der wereld. Vreest de gramschap der menschen niet, ik ben de meester...» Vorst, gelief mij te aanhooren negentig dor moedig sten leggen lieden vóór uwe voeten hunnen moed en hunne armen neêr. Verraders en samenzweerders zijn onder onze onvermijde lijke slagen gevallen. Tien sloten hebben wy omvergehaald en oneindige schatten zyn in onze handen. Hij sprak, en aanstonds naderde een dier geheimzinnige wezens tot den troon, trok van onder zyn kleedsel een bebloed vrouwenhoofd en wierp het voor de voeten van den overste, zeggende Ziedaar mijnen tol gevangen en eindelijk ontsnapt, had zij haren eed gebroken; zij had onze geheimon geopenbaard. Een andere deed massa's goud in schitteren de stroomen op den vloer rollen. Ter zelfder tijd naderde een derde, met woeston blik, geladen onder liet gewicht van een voorwerp in eene langen mantel ge wikkeld aller oogen waren naar dien last gewend en trachtten te vergeefs den sluier er van te doordringen. Toen hy gekomen was op twee stappen van den troon, toonde liij een teér, blond meisje, met een prop in den mond en aan handen en voeten gebonden Vorst, zegdo hij, zij heeft eenige onzer geheimen ont dekt zij vluchtte, on in hare ontsteltenis liet zij zi- h deze woorden ontsnappen :.Mijn God, mijq God, geel _my vleugelen,.,, afijn v?der Brussel. De moordpogingDood van het slachtoffer. Donderdag namiddag kwam het parket van Brussel naar het Sint- Jansgasthuis, om het slachtoffer te ondervra gen. Juist op hetzelfde oogenblik bezweek de ongelukkige. Het signalement van den laffen moorde naar is in alle richtingen rondgestuurd. Rijtuigongclukken. De voerman D., wonende Zavel, reed met zijnen kamion langs de Kruidtuinlaan, toen een automobiel op zijn gespan botste. Ronó D... werd ten gronde geslingerd en erg aan het gelaat en de armen gekwetst. Een automobielgeleider, Frans A... wo nende Groendreef, is tusschen dc Baljuw- en Kapelaanstraten met zijnen auto op eenen boom gereden. A... werd niet gekwetst, doch de automobiel werd erg beschadigd. De Beurs onder water. Donderdag namiddag is ten gevolge van don hevigen stortregen eene afleidingsbuis gesprongen in de lokalen der Beurs. In weinige oogenblik- ken tijds stond het water in verscheidene zalen vijftien tot twintig centimeters hoog. De werkingen der Beurs moesten gestaakt worden. Rigolo Is de beste der oude genevers. Schaarbeek. Erg werkongeluk. De werkman Frans Mortier, die slechts sedert 's morgends in eene fabriek der Van Schoor- straat werkte, is door eenen riem medege- sleept en den linkerarm letterlijk afgerukt. De werkman werd in wanhopigen toestand naar het gasthuis gebracht. Lembeek. De aanslag. Jan D... de tweede laffe arnrander van het meisje waar van wij gisteren schreven, is door de gen darmen van Hal aangehouden en naar het gevang van St-Gillis overgebracht. St. Quintens-Lennick. Dubbele moord- poging. Drie dronken kerels, de gebroe ders Jan en Frans Van der Straeteiv en Filip Turfs, hebben op de haan van Ninove naar Brussel, de landbouwers Bellemans en De Jonghe, zonder de minste reden aangevallen De Jongho kon vluchten, dooli Bellemans kreeg verscheidene messteken. Op het hulpgeroep kwam de landbouwer Jan De Coeno toegeloopen, doch hij bekwam ook verscheidene messteken en viel badend in zijn bloed, naast Bellemans neder. De toestand der twee slachtoffers is bedenkelijk. Het parket is ter plaats geweest en heeft de daders doen aanhouden. De drie moordenaars moesten door de gendarmen tegen de verwoede menigte be schcrmd worden, toen ze naar de statie ge bracht werden om naar het gevang van St. Gillis gezonden te worden. Slimme dief. Een netgekleede heer kwam Donderdag in het magazijn van Med. Vanseyneelc, Vredestraat en deed er zich al do schoonste modeartikelen voorleggen. Hij deed slechts eenen kleinen koop. doch toen hij vertrokken was, stelde do handelaarster sterft... Ridders, komt hem verlossen uit de handen der zwarte mannen,... ik heb hen ge zien,... ik weet alles,... ik zal alles zeggen. Eene trilling van woede doorliep de men- schelijke gedaanten.... En aanstonds sleepte men haar op den boord des afgronds de prop werd uit haren mond genomen en met een langen dolk doorstak men haar het hartHet bloed straalde bij beken uit de wondehet meisje slaakte eenen gil,... liet eenige tonen hooren die al lengs verzwakten hare leden krompen ineen onder het geweld der doodstuipen haar hoofd viel op haren schouder men hoorde nog eene reu teling gevolgd van eenen zwakken, en laat sten zuclit dan rolde zij in den afgrond, en men hoorde niets meer... Alles was vol bracht Hen dof gedompel van ontroering doorliep alsdan de geheele zaal maar de overste legde door een gebiedend teeken aanstonds het stil- zwijgon op, en na oen oogenblik van plechti ge kalmte, sprak hij op zwaren on ontzag- wekkeuden toon - Ik heb u vereenigd om u te zeggen dat groote gebeurtenissen zich voorbereiden. De tijd der struikrooverijen is voorbij dat men dit goud, verachtelijk vrucht des roofs, van onder mijne oogen wegneme. Houden wij op te kruipen.... Verheffen wij ons mot den stoutmoedigon arend in de wolken.... Nog slechts ton halve hel. ik den beker mijner wraak geledigd maar ik verbrijzel heui als een bronzen glas. Aan mijn werk slachtoffer ik den vernederden, den onder de voeten getrap- ten hoogmoed mijns stams, mijne geschand vlekte geboorte, den levendigen haat dien ik mijne vijanden hob gezworen. Ja, ik vergeet de oneer waarmede men mij beladen heeft, de tormenten w elke ik verduurd en de ellenden vast dat voor meer dan 200 fr. koopwaren verdwenen waren. Eene klacht is neergelegd. Dendermonde. De belangrijke diefte. Onze lezers zullen zich de belangrijke ont dekking van gestolen goederen herinneren, waarvan wij in ons nummer van Donderdag spraken. M. Van Driessche-Maes, van Lokeren, werd A rijdag voormiddag naar Dendermonde geroepen, om de zakken waarin de gestolen haver verborgen was en de gestolen bloem te herkennen. Zonder de minste moeite herkende M. Yan Driessche alles. Ondervraagd over zijne vermoedens, ver klaarde M. Van Driessche, dat de gestolen goederen bij hem gestolen werden, door een persoon uit zijne onmiddelijke omgeving en in wien hij tot hiertoe het volste vertrouwen had. Het onderzoek zal te Lokeren voortgezet worden, om den dief te ontdekken. Hamme. Ongeluk, Vrijdag morgend kwam de landbouwer Frans Versoholden, van Sint Anna, in de Dorpstraat gereden, toen zijn paard sohichtig werd en begon te steigeren. erschelden, wilde het dier bedwingen, doch hij wierd zoo geweldig ten gronde ge slingerd, dat hij eene gapende wonde aan do rechterhand en een vingerlid van de linker band afgesneden werd. Dr Ido, van Waasmunster, heeft hot slacht offer verzorgd. Gent. Ongeluk. Gisteren morgend rond 101/2 ure, gedurende een manoeuver op do Nieuwe Kaai, zijn drie ledige wagons welke nog al snel reden, tegen andere wa gons gebotst, waarop werklieden werkzaam waren. Door den schok werd Dominique Wieux, ten gronde geslingerd, hij werd ge kwetst aan den rechtervoet. Na vorzorging werd bij naar zijne woning overgebracht. Omvergeworpen. Gisteren avond rond 6 3/4 ure is Marie Rysenaer, oud 2 jaar, wonende Groot Meerhem, op de Slijpstraat door een tramrijluig omvergewor pen. Zij werd gekwetst aan den mond. Brand. Gisteren avond, rond 6 ure, is begin van brand ontstaan in de fabriek Nieuw-Orleans de vlammen werden uitge doofd door do werklieden. De schade is niet groot. Gekwetst. Gisteren, rond 61/2 ure 's avonds, droeg de kleine Gaston De Raedt eten aan zijnen vader welke werkzaam is aan het lossen van den stoomer Jetramme Hoogemeer gemeerd op het Dok. Op het schip gekomen, bekwam liet kind een slag van een draaiarm. Het kind werd den pols gebroken en erg gekwetst aan liet aange zicht. Na verzorging werd de kleine naar het gasthuis overgebracht. Diefstallen. Sedert eenigen lijd is vastgesteld, dat planten en bloemen worden ontstolen op het gemeentekerkhof, aan de Brugsche poort. De 14" dezer werden Elvire G., Stofanie De Pen Marie De B. betrapt, toen zij aan het stelen waron van bloemen. Brand. Dezon morgend rond 9 ure ure is een begin van brand ontstaan in de «Filaturcde Rooigom.» De pompiers kwamen ter plaats en maakten zich meester van den braad. Nogal belangrijke schade. De werklieden moeten staken tot 12 ure. Begin van brand. Gisteren mor gend, rond 10 ure, is begin van brand ont staan in een huis op de Galgonberg. De pom piers konden spoedig de vlammen uitdooven. Quatrecht. Overreden. Op de spoor baan tegen Quatrecht heeft men het. gansch verminkte lijk van een werkman der nieuwe spoorbaan Brussel-Gent-St Pieters vinden liggen. Men denkt dat hij door eenen wacht- trein overreden is. Het slachtoffer is zekere Nepermans Jozef, van Hofstade-bij-Me- chelen. welke ik onderstaan heb.... Ik verbreek dien aanslag, welken ik zoo langzaam tegen mijne vijanden had gesmeed, aanslag die hunne tota- le uitroeiing moest teweeg brengen; ik zal mij ne wraak over de gansche wereld uitbreiden want mijne wraak is die van al de verdrukten. Een edeler strijdperk gaat zich voor u openon gij zult in het duister, op liet moordenaars- veld niet meer strijden, maar op een verhe vener, op een glorierijker veld. Ik zal u in den krijg ondersteunen, ik zal uwe slagen richten en u den zegen zenden. Al to zeer ver waand in uwe dapperheid, zoudt gij u van Urn mijn schild willen verwijderen en alleen han- fite delen gy zoudt verloren zijn, want ik ben de ziel en gy het lichaaam want ik ben de on buigbare stam en gij de buigzame takken ik ben de moesteren gij moet gehoorzamen. Voor mij zullen de machtigen der aarde hunne trot- sche hoofden bukken, en alsdan zal die ijze ren scepter verbroken worden,door hen sedert zoovele eeuwen gezwaaid. Alsdan zullen de zen die hun scbandig juk ondergaan, die in stilte hunnen smaad en afkoer verkroppen, in een woord al degenen welke men verdrukt, welke men vervolgt, alsook dezen welker be staan door het noodlot bestempeld is, ellende lingen zonder naam, rampzalig zonder hoop, zich baden in den kelk aller bitterheden, alshj^ melaatsehen uit do samenleving verworpen, (jj )JC zich bukkend onder de schande, dwalend, ink sic de wereld verbannen cn al diegenen, zeg ikjekkt van dewelke ik mij als de kampvechter aan-teld stel, zullen het hoofd oprichten, en de onster-j11 wa fel ijk roem die my zal omringen, zal schitteJ rend op u terugstralen. leden ond( traat (Wordt voortgezet) ide M< Bid Ve iten Aa lin •egt De eult aari lach ach rap! ten loop

De Volksstem | 1910 | | pagina 2