W Laatste Berichten SUCREMA Een vitriooidrama te Gent Priesterlijke benoemingen De schrikkelijke kindermoord Gebroed, Lagrange, Antwerpen Stadsnieuws Dievenbende ontdekt te Aalst. SPORTNIEUWS "VlieBen. Wielrij ciea Het wildstroopersdrama te Wieze Jaarlijksche Vergadering Rechterlijke Kronijk Weerkundige waarnemingen Waarom wod?" Ankerhanden en Colonial Tuben beste melasse voeder offlciMld^kroM'1 Te Imren To IeOop ANQUE CENTRALE GANTOISE Men vraagt Officieele kwoteering !rpe De bliksem. Donderdag rond middag, tijdens het omveder, viel de ,sem aan de werken der nieuwe spoorbaan Vee werklieden werden opgelicht, ge stappen ver geslingerd. Zij hieven ge nen tijd bewusteloos ten gronde liggen fleldert. Diefstallen. Lekkerbekken ben liet hier op do aardbeziën gemunt it seuert eenigen tijd worden hier alle hten diefstallen gepleegd. Verleden nacht werden bij Benoit Buyl, 25 roeden aard lënplanten geplunderd, ïen onderzoek is geopend. (ortrijk. Kind verdronken. Donder- namiddag, rond 5 ure is de 10-jarige rgaretha Gardin, die langs de kleine Leie elde, aan de Reep in 't water gevalle" [Vee schippers snelden spoedig ter plaats, h konden het meisje eerst na een kwart ophalen. De dood had reeds haar werk bracht. )e ouders van het meisje wonen te Brussel werdon per telegram op de hoogte cht van het smartelijk ongeluk, tntwerpen. Wraak. Een werkman het arsenaal der Lange Kleistraat werd het bezit van eenen pot verf gevonden ae klacht werd ingediend en hij werd >rgezondcn. Sen opzichter, M. Francq, gaf hem kennis ;er beslissing de werkman trok eensklaps mes, sprong op M. Francq en plofte het zijn hoofd. Het slachtoffer werd naar zijne ining, te Mechelen, overgebracht Mechelen. Ongeluk. De kleine 15 ige Masart, zoon van een hakker uit de Katharinastraat, was met den beiaardier den toren van St.-Rombaut geklommen nsklaps werd zijn voet in een mekaniek pat en verbrijzeld. Rigolo is de beste der oude genevers Genck. Een werkman van Sint-Truiden rnre J. Do Greef, die voor rekening van ondernemer F. Glaes werkte, viel van boorwerktuig, en brak zich den rugge- lat. Do dood was oogenblikkelijk. De ver- gelukte is vader van 8 kinderen. Marche. Kind levend verbrand. De jarige Jean Lhermitte, was 's nachts wak- geworden, stond open ging zonder ge- ord te worden in de naburige Kamer eene os stekskens in een der zakken van zijnen jarigen broeder nemen. Hij ging alsdan zijne kamer terug en speelde met de ikskens eensklaps vatten zijne kleederen en het is slechts, toen de kleine onvoor- ihtige reeds diepe brandwonden bekomen dat men erin gelukte het vuur uit te oven. Hij bezweek kort nadien. Rumillies. Ongeval.De genaamde les Sulmont, was bezig met eene kar voe- r te lossen. Eensklaps verloor hij het even cht en viel van de kar op eenen riek. Het jrktuig doorboorde gansch den bil. De ge petste kon zich met moeite naar huis sle Moeskroen. Brand. Op het gehucht Klein Kortrijk werd Donderdag nacht nd middernacht eone klavermij t in asch legd, zij behoorde aan den heer Hector ïclercq. Bijna op hetzelfde oogenblik ver- elden do vlammen eene andere mijt gelegen i den Hoogcn Judas, deze had eene eerde van 2 tot 3000 frank en hoorde toe n dón heer Joseph Montagne. Men gelooft dat er kwaadwilligheid in spel is. Banque Oeratpale Gantoise, aaml. Maat. Huring Brandkoffers 10 frs jaars. Zie annonce. Couillet. Nog een slachtoffer. De ijnwerker August Geeraerts, 51 jaar oud. ;huwd en vader van verscheidene kinderen, c Zaterdag, bij de ontploffing van eenen itel, in de koolmijnen van Fiestaux erg kwetst werd aan het hoofd en aan de men, is aan zijne wonden bezweken. Vrije Paarden en Veulensmarkt. De jaarlijksche markt en tentoonstelling der aarden en Veulens van het zwaar inlandsch ekras voor gaurch het land welke zullen plaats ibben op Kermisavond, Zaterdag 2 .Tuli aan aande, ten 8 ure 's voormiddags op het Espla- ideplein (nabij de Statie) beloven dees jaar •achtig te zijn. Menigvuldige inschrijvingen zijn reeds toege- bmen en alles doet voorzien dat lietgetal tentoon h ter koop gestelde Paarden en Veulens verdub- Bid zal wezen tegen dit van verleden jaar. Verscheidene voorname kooplieden hebben Iten weten dat zij de markt zullen bezoeken. Aan ieder Veulen zuigeling ter markt gebracht in den prijskamp niet bekroond wordt 3 frank legekcnd. De markt is toegekend voor alle Paarden en eulens. Kostelooze inschrijving in het Belgisch aardenstamboek. Opgepast Dagelijks hooren wij lachten der porsoncn van den buiten, die ach toilers geworden van reizende photo- raphen. Deze moeten geenen goeden naam den bij hunne klienten en veroorloven zich lie middelen om de menschen te bedriegen, ij beloven hun goedkoope portretten en liet slechts te laat dat zij de bedriegerij ont- ekken. Do reizende photographen, eens liet eld onrvangen hebbende, zijn zij de pijp uit ter. n wachten zich wel weder te keeren. De beste raad, welken wij aan de buiten eden geven kunnen, is zich rechtstreeks te enden tot M. Blondiau, 7, Lange Zout- raat, te Aalst, rnen werd er spoedig, good-i ;oop en prachtig bediendt. Werkbeurs. Worden gevraagd door de patroons 1 bakkersgast1 gas- werker-loodgieter4 schrijnwerkers. Vragen der werklieden 1 smedersgast 1 katoenbewerker 1 tabakbewerker 1 Werkman voor alle werk. Aalst Schoon voorstel. Kleermaker van stiel als verkooper gevraagd, te Aalst, gehuwd voor Huis van Confectiën voor mannen en kin deren. Vlaamsch en Fransch sprekend. Jaar wedde 1350 fr. plus 1 per cent op de ontvangsten en vrije huishuur.Schrijven Pinchart, Naam scliestraat, 17, Leuven. Aanhoudingen. Sinds een drietal maanden werden op Sint Job, talrijke kiekendief ten gepleegd. Ondanks de opzoekingen der policie bleven de dieven zoowel als de verhelers, onvind baar. Zoo werd er onlangs twee maal in de zelfde week, kiekens en konijnen gestolen, bij M. Van Mol. Verleden nacht werd andermaal gestolen hij Kropin, op dezelfde wijk. Vrijdag morgend vroeg, trokken de ad- junkt-policiecommissaris Gits en de inspec teur Buys op zoek. Bij eenen poeldenier van de Geeraards- bergschestraat, ontdekten zij de gestolen kiekens, in zakken verborgen. De konijnen hingen reeds gestroopt en ge reed om verzonden to worden. Ivrepin ondervraagd, bekende de diertjes van twee personen van St Job gekocht te hebben. Deze werden onmiddelijk opgezocht en aangehouden. In stoet werden zij met de aan geslagen kiekens en konijnen naar het poli- ciekommissariaat overgebracht. 't Is te hopen dat het nu zal uit zijn met de kiekendief ten. M. Heyndrickx, bestuurder van de Fila ture et Filteries reünies, Tragel, ontving eenige dagen geleden een naamloos schrij ven, waarin hem gemeld werd dat er in zijne fabriek eene belangrijke diefte van geel en wit katoen gepleegd was. Op het policiebureel te Aalst kwam terzelf- derlijd een naamloos schrijven toe, waarin deze diefte bekend gemaakt werd. De adjunkt-policiekommissaris Van Nuflei werd met het onderzoek gelast en ontdekte weldra hot fijne der zaak. Do dader en de verhelers waren weldra gekend. De hoofdplichtige was zekere Ferdi nand De Bisschop een gewezen werkman der fabriek, die thans zijne vrouw verlaten had, om met eene andere naarRoubaix te trekken. De vrouw van Do Bisschop bekende alles aan de policie. Het onderzoek werd voort gezet en weldra kwam men te weten dat D( Bisschop en zijne gezellin, vreezende met liet katoen over de grenzen niet te zullen gera ken, aan eene kennis gevraagd hadden het katoen er eenige dagen te mogen laten slaan. Deze kennis had echter wantrouwen en had het katoen doen weghalen. Er moet nog oen derde persoon in de zaak betrokken zijn, die de katoen naar Frankrijk •ebraclit heeft, want uit inlichtingen door de policie ingowonnen blijkt, dat De Bisschop en zijne bijzit, ginds bedspreien verkoopen. Het onderzoek wordt voortgezet. Onze policiemannen en bijzonderlijk de adjunkten Gits en Van Nuffel en de inspec teur Buys halen volop oero over Je wijze waarop zij het onderzoek in deze zaak zoo spoedig tot een goed einde gebracht hebben. Per telefoon eii telegraaf. Bijzonderen dienst van «DE VOLKSSTEM» New-York in beroering. Heel New-York staat het onderste boven, omdat de dochter van den meier, Miss Gay- nor naar Winingstone (Delnar) gevlucht en daar in het huwelijk getreden is met M. Vin git, den geitenden schatrijken sportman. Doodelijkwerkongeluk te StJans Molenbeek Vrijdag morgend, rond 8 ure, waren ver scheidene werklieden bezig eenen zwaren balkonsteen op te trekken aan een inop- bouwzijnde huis der Van der Dussenstraat, te St Jans Molenbeek, toen eene zware kon sooi uit den muur losraakte en op den werk man Hendrik Premineur viel. Deze werd den schedel gepletterd en was op den slag dood. De Keizer van Duitschland te Brussel. Het is op 150n Oktober aanstaande, dat Keizer Willem, Brussel en misschien wel andere Belgische steden zal bezoeken. Brusselsche juwelier aangehouden te Parijs Sinds eenigen tijd hadden de geheime Brusselsche agenten Janssens en Voisin be merkt dat de juwelier Valsschaerts betrek kingen had met drie verdachte kerels. Verleden nacht verliet M. Valsschaerts zijne woning, Noordgaanderij, en begaf zich naar de Zuidstatie. Onderweg vervoegde hem een der ver dachte kerels. De juwelier nam den trein voor Parijs, terwijl de andere naar zijn hotel terugkeerde. Hi werd verzocht naar het policiebureel te komen waar men in hem een gevaarlijken ho eldief herkende. Hij verklikte zijne twee gezellen, ook ge vaarlijke kerels, doch zij weigerden te zeg gen wat zij met den juwelier verhandeld hadden. Er werd dan een tolografisch aanhoudings mandaat aan de Parijzor Veilighoidspolicie gezonden en Valsschaerts word te Parij aangehouden, Het onderzoek wordt voortgezet. Een genaamde Henri De Backer, 25 jaar oud, wonende met vrouw en kinderen in de Groenstraat, goot Vrijdag morgend den inhoud eener flesch vitriool over het hoofd zijner vrouw, terwijl deze nog te bed lag. De vrouw werd org aan hoofd cn borst verbrand. Uok een kind dat naast het bed speelde word erg verbrand. De Backer nam de vlucht, na zijne euvel daad gepleegd te hebben en werd tot hiertoe nog niet teruggevonden. Op het hulpgeroep der slachtoffers kwa men geburen ter plaats, die onmiddelijk po licie en geneesheer verwittigden. Na door dokter Maréchal verzorgd te zijn geweest, werd vrouw De Backer met haar kind naar het gasthuis gebracht. De E. H. Do Coninck, pastoor van Eecke, heeft om gezondheidsredenen zijn ontslag ingediend. De E. H. De Baere, onderpastoor te Leb- beko is pastoor te Eecke benoemd in vervan ging van den E. H. De Coninck. Kinet te Cent. De heer Kinet heeft een onverwachte vertra ging ondergaan aan de grenzen, men is daardoor niet zeker of hij heden namiddag zal kunnen vliegen. Men denkt dat hij niettemin eenige proefvluchten zal kunnen doen in den namiddag, doch redelijk laat, In alle geval, het toestel zal opgemaakt zijn voor morgen Zaterdag. De groote dag is dus Zaterdag: Nieuwe proef van den heer Albert Ville. De heer Albert Ville heeft heden morgend, met den reroplaan van den heer Eick teSt-Denysplein een welgelukte proef gedaan hij' vloog namelijk 70 meters ver op eene hoogte van 2 meters. Velodroom van Leuven. Zondag en Maandag aanstaando groote koers van 7 uren betwist: 4 uren 's Zondags en 3 uren 's Maandags. Zijn reeds aangeworven: Cyriel Van Houwaert, R. Van den Berglie, Marcel Buysse, Michel De Baets, Robert Wancour, Jules Salès, Dgren, Everaerts. Haeck, Verschoore enz. Dat het er met zulke rijders zal stuiven hoeft nauwelijks gezegd te worden. VN/V Vrijdag morgend werden te Wieze ver scheidene huiszoekingen gedaan in betrek niet het wildstroopersdrama, doch deze zijn zonder uitslag gebleven. De toestand van het slachtoffer is i steeds zorgwekkend. Indien zich geeno verwikkelingen voor doen is er evenwel hoop op genezing. De Brandt houdt nog staan dal Van Im- beeck hem onvrijwillig getroffen heeft. Men verwacht er zich aan, dat deze dan ook weldra in vrijheid zal gesteld worden. TE WETTEREN. Het onderzoek. De onderzoeksrechter Pardoen, met deze aak gelast is verre van gedaan te hebben. Het onderzoek wordt naarstig voortgezet. Vrijdag morgend nog worden verscheidene getuigen naar Dendermondo geroepen om inderhoord to worden. Het waren De Smet Emiel, De Bruycker Louis, Bové Prosper, Bogaeri Kamiel, Veroliet Maurits, Veirman Gustaaf en Verstraeten Alfons. Het verhoor duurde van 9 tot 11 1/2 uur. Van Puyenbroeck werd niet onderhoord. Hij blijft loochenen. IV I IV O "V E van de Katholieke en Gronwettelijke Vereeniging van het Arrondissement Aalst, op Zondag 2(5 Juni 1910. Dagorde i'2 uïfc* V-geifiSene verga dering in de zaal Den Keizer Verslag over het verloopen jaar en over den politieken toestand door M. Romain Moyersoen. Besprekingen Aanspraken door do Hoeren Volksver tegenwoordigers. 1 ure.Banket in de zaal van den Werk manskring, 350 inschrijvers. De vergadering zal aanvang nemen,onmid delijk na de aankomst van den trein, ver trekkende uit Aalst, om 11 u. 45 m. Boetstraffelijke Rechtbank van Gent DE GEHEIME STOKERIJ TE MELLE Oscar Van den Hovo, wonende te Melle, maar thans aangehouden, had in zijne woning eon geheime stokerij ingericht. Het toestel kon 39 liters genevor stoken, dit toestel werd aangeslagen Do rechtbank verwijst Van den llove, tot 1 jaar govangzitting on 10.000 fr. hoot of 1 maand en tot het betalen der Ol.öOfr. rech- ton. Het toestel wordt verbeurd verklaard. WEGENS DIEFTE Pieter Sinack, wonend'- te 'Gent, aange houden geweest, maar welke ontvlucht was, werd beticht van een rijwiel gestolen te heb ben, ten nadeele vau zekeren Godsons. De kerel wordt ook nogr vervolgd wegens andere misdrijven, voor aftruggelajrijcn en dieflen. De rechtbank veroordeelt Sinack, wegens verscheidene feiten lot 14 maanden gevange nisstraf. Hof van Beroep van Gent DIEFTE VAN 1000 Fr. TE KORTRIJK Heden morgënd verscheen voor liet hof Hendrik Dierickx, wonende te Kortrijk maar thans aangehouden, hij was door de boetstraf felijke rechtbank van Kortrijk verwozen tot 9 maanden gevangenisstraf en 20 fr. boet of 8 -lagen, voor diefte eener som van 1000 fr, in dc volgende omstandigheden. De betichte was in dienst als koetsier van dt n bankier den lieer Pol Van Schoor. Weke lijks moest liij met een bediende der bank eene groote som geld naar de Fransche bank voeren te Roubaix. Nu op zekeren dag, op 7 Maart was hij weder naar Roubaix gere den, maakte liij van de gelegonheid gebruik om eene som van 1000 frank te ontvreemden uit. dekamion. Hij verborg deze som die ge wikkeld was in een zakje op den koer der herberg der weduwe Hoflack, te Watreloos, 's anderendaags der diefte kwam hij de som terug halen betichte loochent daar geweest te zijn. Het Hof aannemende dat de straf onvol doende is, veroordeelt Dierickx tot 18 maan den gevangenisstraf en 50 fr. boet of 18 da gen, hij blijft aangehouden. DE VACANTIEKAMER zal hare zittingen houden in Augusti tot October, om 9 1 2 ure 's morgens. Oogstmaand Vrijdag 5, Zaterdag (j, Maan dag 8, Dinsdag 9, Vrijdag 19, Zaterdag 20 ei Maandag 22. Septembermaand, Vrijdag 2, Zaterdag 3. maandag 5, Dinsdag 6, Vrijdag 10. Zaterdag 17 Maandag 19 en Dinsdag 20. van M. Camiel Praet, opticien-specialiste lange Zoutstraat, 6. Aalst, 24 Juni, 17 ure Goeden Hofgrond te bokomen hij den Heer Louis Schel lekens, Oi dernemer, Dirk-Martensstraat, 29, Aalst. tegenwoordig het meest gevraagd 7 OMDAT z(j altijd de meeste voldoening gaven en nog geven aan de wielrijder die ze gebruiken. COLONIAL RUBBER SOCIÉTÉ ANONYME 8, Stropkaai, 8, GENT. Lijnmeel Katoenmeel Voederkoeken Leveranciers voor hkt Ministerie van Landbouw Agemeen Depothouder ttonr Aalst en omliggende f>". Ed. Van den Stcene, Damkaai, AALST. KEIZERLIJKE PLAATS, 15, AALST. Tc huren. Schoon en gerieflijk Magazijn, 3 verdiepen, dienstig voor allen handel, gelegen L nge Ridderstraat, Aalst. Voor den sleutel zich te wenden bij den heer Deurwaarder J. Dk Vns, Statiestraat. Voor de conditiën zich te bevragen by M. Kg. Du Coninck, Boulevard Militaire, n. 221, Brussel. Te huren een gerieflijk werkhuis, dienstig V or kuipers en anderszins, nabij do brug van den Zwarten Hoek. Zich te bevragen bij Alfons Jansegers, meester-schrijnwerker, in dc Nieuwe Te bekomen bij O. Wammer, Hovenier, Scha- licnkuis, Burgemeesterplein, 1 allo soorten van planton, gelast zich ook met het aanleggen en versieren der hoven, enz. Per occasie te koop 1 bed in hout, met res sort, bij G. Wammer, Schaliënhuis, Burgemees terplein, 1. Te koop bij Paulinus Van Gysogem, hovenier k a steel te Gijsegom gerariums, solvias enz. aan 15 do honderd minste levering. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ KAPITAAL 5 MILJOEN FR. KOUTER, 20, GENT, BEURSORDERS Uitwisseling van vreemde bankbiljetten en munten, Koepons Voorschotten op titcl3 In bewaarneming van waareen. VERIIURINÜS- Afmetingen binnen HUURPRIJS De zaal dor brandkasten is alle werkdagen open van 9 tot 12 1/2 ure en van 2 tot 3" 1/2 ureden zaterdag van 8 1/2 ure tot 's mid- lags. Barometer 755 Thermometer 18 Wind Zuid-West. Vooruitzichtregenachtig. Observatorium Ukkel. Zee kalm. Di ukking vermindert. Wind Zuid-West, re.renvlagen. MARKTPRIJZEN Aalst- 24 J uni. Markt vaster beschik baar 9S,00 fr. nieuw gewas 57,00 fr. Sent Veemarkt van 24 Juni: getal te koop gestald 412; Vette koeien 92 Melkkoeien 910 Groote os;9; Jonge ossen 23; Vaarzen 27 St eren 31. Varkens 284 Kalvereu287Ma gere beesten 220; Schapen 2. De goede stalbeeslcn golden van 1,30 tot, 1,40. Do Varkens van 1,10 tot 1,15 levend gewogen. 'Jeeraardsbergen 24 Juni.Tarwe de 100 kilos 20,00; Masteluin 15,00; haver 00,00; R< ggo 10,00 boonen 21,00 Aardappelen 6,00: lijnzaad 34,00 koolzaad 00,00boter do kilo 2,70 a 2,85 eieren per 25, fr. 2.25 ruw vlas 0.92. Ilrussel. Markt 24 Juni Kalveren 255 prijs per kilo np voet fr. 1,00 a 1,25. Anderlecht. Markt 24 Juni Kalveren 1403, prijs per kilo op voet fr. 0,85 a 1,00, 1,10 BONNETERIE. Voyageur catli. ayant clientèle pays wall, dernande maison sërieuse. Comm. ou lixe. Ecrire: Clnrles, rue d'Allemaguc, 102, Bruxelles. Het beste adres Kaas-Kotrie R' chtstreeksche aanvoer vette Goudsclie kaas 1151,70,1,05pr kil.Commissie(bollen) 1,00 ei 1,30 per kil. franko met. 10 115 kil. Beste hol a idsclie Koffie 1,55, 1,05, 1,75, 1,80 1,85 1 pei kil. haaltjes van 5 kil. franco. Eerste zending remboursement. Adres HOOFDHUIS ROMANAI, Antwerpen BEURS VAN BRUSSEL 24 JUNI Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leening 1« r. 3 2» - 3 3® 3 Work. schuld2,5 Gemeentekrediet3 1808 3 Ja ird. (Annuit)3 Buurtspoorw. L"f2,5 Id. Obl. Jan.-Juli 3 ld. Obl. Mei-Nov. 3 Aalst3 Muchelen 18853 18913 1897 3 8pa 1909 3,5 Anderlecht 1907 3,5 Charleroi 19U5'3 Sl.-Gillis 1904 3 Blankenbergc3 3 3,5 3 3 2,5 2 3 Elseno 1880. 1908 St-Joos-tcn-noodc 1881 Laken 1902 Brussel 1902 Brussel 1905 Brussel Zeehaven Kongo (Loten) Kongo uitkeerbaur. Geit 1890 Lu Je 1800 1897 1905 Vcrviers 1873 1893 An werpen 1887 An werpen 1903 Oostende 1858 1898 Schaarbeek (100 fr.) (500 fr.) Do'.rnik (50 fr.) 93.10 93.20 93.10 93.40 93.25 93.45 77.— 77.05 92!— 107.75 90.50 88!— 98.25 80 50 9U75 9ö! 25 75.75 75.— 93.— 93 50 99.50 99.00 75.50 133.50 74.75 7ü!25 93.— 92.75 108.25 89.— 100.— 92.25 9L75 72.75 72/25 88 50 88.45 T-

De Volksstem | 1910 | | pagina 3