BUITENLAND. De wraak eens verraders NIEUWSBERICHTEN. GROOTEVERGADERING Matigheidsgenootschappen te Brussel Weldaden van een beroemd liberaal 'WA'7 FRANKRIJK. DUITSCHLAN D G. H. LUXEMBURG ENGELAND ITALIË SPANJE RUSLAND AMERIKA Bijna een drama te Schoonaarde. DER Zondag namiddag, heeft in do fttltne feest zaal der tentoonstelling, eette zeer merk- weerdige vergadering plaats gehad, t,ij werd bijgewoond door Zijne Majesteit de Koning der Belgen en vele hooggeplaatste personen. Meer dan vijftig vaandels, van verschil lende gonootschappon, ontplooiden zich ih de feestzaal. De Kardinaal Mercier, deed eene buiten gewone prachtige redevoering, waarin hij het doel en het nut der Matigheidsgenoot schappen deed uitschijnen. De heer Van Cauwelaert, nieuwe gekozene van Antwerpen, maakt de verschrikkelijke statistiek op der verwoestingen, jaarlijks door don alkooi aangericht. Zijne man haftige rede met klare stem uitgesproken, wordt meermaals onderbroken door donde rende toejuichingen. Daarna werd nog het woord gevoerd door den heer Advokaat Henri Robert, die ook zeer werd toegejuicht. Z. M. do Koning heeft vervolgons de spre kers bedankt en geluk gewenscht en onder het spelen der Braban^onne, heeft men de zaal verlaten. De liberalen van Doornik hebben Zondag het tienjarig afsterven herdacht van M. J. Bara. Gekend oin zijn echt fanatisme, werd hij aan allen tot voorbeeld gesteld. Wij geven hieronder een korten inhoud van wat hij ver richt heeft. Hij nam honderden koninklijke besluiten, stuurden naar de kerkfabrieken en de katho lieke wcldadigheidsbureelen duizenden bijzon dere koinmissarissen om hen tot de rede te brengen, schafte 200 plaatsen van ohdei* pastoor af alsook de jaarwedde der kanUnik- ken, verminderde de toelagen aan de seminarian en de studiebeurzen Voor de groote seminarian, verwereldlijkte rond de 150 kloosters, verminderde naar willekeur demisstichtingen, bracht de begrooting.van eeredienst van 5.500.000 fr. op 4.500.000 fr. deed het geld der offerblokken en bedevaarten in de handen van den Staat komen. Dat is het werk van hunnen grooten man, ze mogen hem hebben. Is het niet verwonderlijk dat zulke mannen nog durven spreken van verdraagzaamheid De genade Van Llabeuf De advokaten van Llabeuf, die ter dood veroordeeld werd wegens moord op eehen policieagent, te Parijs, 2ullen door M. Fal- lières ontvangen worden om hem de redens uit te leggen welke zij hebben om de genade van Liabeuf te verdedigen. Pantserschip gestrand Ten gevolgo der verzanding der reede van Toulon, is het pantserschip Vérité in het slijk gestrand. Ken sterke sleper moest het pantserschip terug vlot brengen. Do Vérité bekwam erge avarij aan den voorsteven. Een drama te Parijs Een soldaat, Paul Mariage, ontmoette in de Angoulêmestraat te Parijs, zijne vrouw aan den arm van eenen anderen man, zekere Eugeen Anglade. De bedrogene echtgenoot trok eenen dolk en plofte hem in de borst van Anglade. Deze word doodolijk getroffen. De moor denaar is aangehouden. Eeh sprinkhanenregen Het Zuiden van het eiland Korsika ia door eenen regen van sprinkhanen geheel ver woest. Do oog9t is totaal verdwenen. VRIJ NAAR HET FRANSQH DOOR Diomède Grootjan» 30® vervolg. Oh hadde zij kunnen weten dat hij daar boven haar was, dat hij haar vaarwel had gehoord, oh wat hadde zij utt al hare macht den dood terugges too ten, wat hadde zij zich aan den laatsten sprankel des levens geklampt om hein nog eens te zien en dan té stérven, Indien zij sterven moest Odo sprong recht, vast besloten alles te wa gon ten einde Aglaé te reddenmaar nood- lottigo tegenslag zijn lantaarn was uitge doofd.... hij was in den doolhof verdwaald, eu iedere stap Uien hij ging doen kon hem in eenen afgrond storten. Om het even Slechts bij mirakel kon hij ontsnappen aan de duizende gevaren welke hem omringden. Ook rolde hij welhaast in eenen afgrond van onmeetbare diepte. Uit- springonderotspunten, aan welke hij Dij een toe val der Voorzienigheid vasthaakte, vertraag den zijnen val on verwijderden van hem eenen haastigen dood, minder wrecti nochtans dah de langzame dood die hem wachtte. Te ver geefs zocht hg een uitkomen in deze diepe duisternissen, welk in dichte lagen boven zijn hoofd gestapeld lagen. Nutteloos deed hij al- wat de hevigste wanhoop, bij het naderen des doods, ingeven kan, alwat menschelijker wij ze mogelijk was te doen om zich uit deze plaats te helpen. Zoovele pogingen putteten 2ijue Een grenadier op zwier Een grenadier, in garnizoen te Goerlitz, wetende dat zijn kapitein in verlof was, trok zijn uniform aan en ging een drietal wacht korpsen in oogenschouw nemen. Daar zulks hem goed ailiep, wilde hij ook eens op ca fé gaan. Zulks bekwam hem slecht... Eene dienstmeid herkende hem en ziende dat hij ging gesnapt worden, nam hij de vlucht. Na nog verscheidene wederwaardigheden, wilde onze kapitein zich zelfmoorden. Hij kon aangehouden en naar de kazerne ge bracht worden. Daar beweerde hij dronken geweest te zijn. Drama der dronkenschap Een schoenmaker van Gaulincourt, zekere Gressen, een onverbeterlijke dronkaard die reeds verscheidene malen aanvallen van delirium tremona gehad had, kwam Zon dag avond andermaal dronken tehuis. Zijne vrouw verweet hem zijn gedrag, waarop de kerel eene brandende petroollamp greep en op het bed wierp. De lamp ontplofte en de vlammen deelden zich aan de meubelen mede. Op het hulpgeroep van vrouw Grossen snelden geburen toe die er niet zonder moeite in gelukten de vlammen uit te dooven» De dfonkaard was verdwenen. Men vond hem later met afgesneden hoofd op den zol der liggen. De toestand van vrouw Gressen is teh gevolge dezer gebeurtenissen «eer beden kelijk. Waar gaat het heen De Times meldt dat honderd acht en vijf tig admiraals en generaals aan het gouverne ment eene nota gezonden hebben, waarin zij vragen dat eene leening van 2 miljard en 500 miljoen franks zou aangegaan worden om de nationale verdediging te verbeteren. Zes personen verdronken Uit Rome wordt gemeld dat Zaterdag avond twee zoontjes van eenen kapitein der Bersaglierie bij het baden in den Tiber ver dronken. Zondag morgend verdronken op dezelfde plaats een letterzetter en Zijnen neef. Een ooggetuige wilde hen ter hulp komen, doch hij verdronk ook. 's Avonds is weeral op dezelfde plaats een zevenjarig knaapje omgekomen. Alle dag bladen laken in hevige bewoordingen de on toereikendheid der vaartpolicie. Onlusten Daar de kathollekeh zinnen» zijn eehen veldtocht te beginnen tegen Ganalejas, heb ben de anti-klerikalen Voor Zondag aanstaan de heel Spanje door meetingen ingericht. Te Bilbao werden 'tijdens eene socialisti sche meeting oproerige kreten geuit. De po licie wilde tusschenkomen, doch werd op steenworpen onthaald. Een agent werd gekwetst. De republikei nen drongen dan in de lokalen der nationa listen en der carlisten-. Eene botsing had plaats en een persoon werd gedood en talrijke anderen erg ge kwetst. De wraak van den stier Tijdens een stierengevecht te Barcelona, werd de gekende matador Ricardo Torres, beteT gekend ondeh den naam Bombito, door eenen hoornstoot erg aan de linkerhand ge wond. Bombito zal de linkerhand niet meer kun nen gebruiken en dus vaarwel moeten zeggen aan de stierengevechten. reeds door den val geknakte krachten uit. Èr bleef hem niets meer over dan te sterven sterven, zoo dicht by haar, zonder haar we der te zien, zonder haar te redden ster ven en haar in zgn armen niet mogen drukken en zeggen Vergeef, vergeef my... ik bemin u maar ik vermag niets dan met u te sterven Sterven zonder haar te wre ken hij, niet sterven als held op een slag veld, na wonderon van dien hoogmoed en die aloude dapperheid der Sonnac's eigen... Stet*- von in de duisternissen der vergetelheid. Oh het was afgrijselijk Daarna vervoerde zijne gedachten hem naar den graaf en de gravin van Beaujeu, die hem hunnen zoon genoemd hadden naar zynen vader, welks verlies hij betreurde naar zij nen broeder, welke ook dood was en dien hij thans ging vervoegen naar dien broeder, welke hem zoozeer had bemind En, als om deze zijne gedachten te beantwoorden, deed zich eene gesmoorde klacht, een zwakke kreet hooren. Op dit oogenblik opende zich eene geheime valdeur, en een licht schitterde eensklaps. Odo wilde zich erop werpen, maar het ont snapte hem en vluchtte in eenen doorgang. Odo achtervolgde het met eene ijlhoofdige ge jaagdheid, vertraagde vervolgens zijnen loop, en het licht ook. Wie rijt gij waar leidt gij mij heen riep sonnac's zoon buiten zich zolven. Men antwoordde niet. Is het naar den dood vroeg hij nog. Wie zijt gij I Antwoordt, of ik geef vuur.... Zelfde stilte. Odo brieschte. Hij rukte een pistool uit zijnen gordel, mikte in de richting van het licht en het schot ging af. De klaarte tier losbranding liet hein als 't ware eene mén- 3chelijke gedaante zien in een zwarten mantel De cholera Uit Zuid-Rusland komen steeds onrust barende tijdingen over den vooruitgang door do cholera geuaan. Verleden Week waren er te Rostoff 1255 gevallen, waarvan 384 eenen doodolijken atloop hadden. In eenen enkelen dag Waren er te Kieff 153 gevallen en 79 overlijdens. Stoutmoedige bandieterij Men meldt uit Ogden (Utah Vereenigde Staten N. A.) dat een trein der Oregon Short Line nabij de poorten der stad do:>r drie ge wapende bandieten tegengehouden werd. De schurken bedreigden de reizigers met hunne revolvers en dworfgen hen al hunne waarden, juweelen enz, af te geven. Zii konden ongehinderd en met eenen rij ken buit vertrekken Eene bom In eenen schouwburg Zondag avond werd in het Colon Theater, te Buenos-AyreB, Argentina, eene bom gewor pen tijdens de vertooning. Zeven personen werden gekwetst waaronder twee zeer erg. Talrijke aanhoudingen werden gedaan. Alle dagbladen, gelijk van welke kleur, keuren den aanslag af. Al de aangehoudenen zijn terug in vrijheid gesteld. De overste der policie heeft eene premie Vah 10.000 piasters uitgeloofd voor do aan houding van den laffen dader. Êene opschuddingwekkende misdaad Een telegram uit Santiago do Chili, meldt dat het hooger hof de doodstraf uitgesproken tegen den oudgezantschapsraad van Duitsch- laild, Bekert, bekrachtigd heeft. Men zal zich de opschuddingwekkende misdaad herinneren. Bekert vermoordde den poortier van het gezantschap, zekeren Tapia brak de geldkist van het gezantschap open en stool er eene som van 27.000 pesos. Daar na stak hij het gebouw in brand en vluchtte Weg, Ten einde te doen gelooven dat Tapia hem, Beckert vermoord had, stak Beckert zijnen trotiwring op den vinger van Tapia en rukte hem eenen tand uit. Men liet zich inderdaad vangen en Tapia werd hegraven met veel eerbewijzen^ wijl men dacht dat het gevonden lijk van Beckert was. De bedriegerij kwam echter aan 't licht cn Beckert werd aangehouden, toen hij over do Argehtynsche grens ging vluchten. Door eene bijzondere beslissing van Keizer Wilhelm, werd Beckert aan de Ghiliaansche rechters overgelaten. Zijne terechtstelling zal in de eerste dagen van Juli plaats hebben. Maandag namiddag was men te Schoon aarde in eene herberg aan 't kaarten, toen twist ontstond tusschen de genaamden Van den Abeele en Van Eeckhoutte. Het ging er bijzonder erg naar toe. Plotselings verliet Jan Van Eeckhoutte de herberg hij liep naar huis, greep zijnen tweeloop en er mede gewapend kwam, hij te rug naar de herberg. Met ruw geweld wierp hij de deur open, roepende Waar is hij Men Viel hem langs achter te lijve, on ondanks zijn hevig verzet, was Van Eeck houtte spoedig ontwapend. De policie werd verwittigd en Van Eeckhoutte werd aangehouden en nog den zelfden avond naar Dendermonde overge bracht alwaar hij in het gemeentegevang opgesloten werd. Dinsdag morgend werd hij door het parket ondervraagd. Van Eeckhoutte is 73 jaar oud. Het onderzoek wordt voortgezet. gehuld en een gezucht volgde op de ontploffing. Het licht ging steeds zonder twyfel vooruit.... Eindelijk hiel het stil, verhief zich deed eenige omwegen, en Odo volgde het, gelyk de reizi ger in de woestyn de luchtspiegeling volgt zon der ze ooit te bereiken vervolgens verdween het. Odo bevond zich op het eerehof van den Zwarten Burcht DERDE HOOFDSTUK. De Aannemeling. Intusschen was weeral de dag voor den somberen nacht geweken, en stil en plechtig volgde deze zijnen loop. Alle gedachte vreemd aan Aglaó's bevrijding van zich wegstootende, trad Odo in een dier boschjes welke te midden van het groote eere hof des Zwarte Burchts gezaaid liggentilde oon bedekten steen op eu waagde zich nog maals in de Keispelonken. Na vele zalen en gaanderijen doorloopen te hebben, kwam hy voof een yzeren kooi. EeD man, die erin opgesloten zat en welken hg slecht onduidelijk zien kon, Voerde bg zich- zelven de volgende samenspraak Jandorie hier zit ik nu schoon en wel... vervloekte regenscherm die mij beschut wan neer het geluk regent Vaartwel rijkdommen, vaartwel vermaken, gy zgt mijner handen ontvlogen... Oh Die rorwenschte tooverheks, die duivelscho waarzegster, waarom is zy niet in Spanje gebleven met dien mahorae- daan die haar wreekt Cydalysa, mijn lieve Cydalysa zal mg ongetwijfeld komen troosten... het arme meisje ik vertelde haar zoo menige minnepraatjes zg hoorde zoo graag mijne liefdebetuigingen en beloften.... zij ook heeft alles verloren maar, alles wel ingezien, die toch het meest te beklagen ia 1 en ik zij kon wellicht wel aan myne lief- Brussel. Doodelijk tramongeluk. Maandag namiddag rond 5 1/2 ure was de Irambediende Frans De Beer, 25 jaar oud, op zijnen post aan de Kruidtuinlaan, toen hij door eenen tram omgeworpen werd. Do on gelukkige Werd zoo erg gekwetst dat hij kort nadien bezweek. Gevaarlijke hoofdstoot. Zekere Van H... wonende Borrestraat, kreeg Zater dag avond tijdens een gevecht, in de Boen- daelstraat ontstaan, eenen geweldigen hoofd stoot. Van P... vloog ten gronde en bleef er be wusteloos liggen. Men bracht hem naar zijne woning en Van H... bleef te bed liggen. Zon dag verslechtte zijn toestand zoo zeer, dat het slachtoffer Maandag bezweek. Het parkeUis verwittigd. Belangrijke ontvreemding. Een bankbediende van Berlijn, Paul Weber ge naamd, 26 jaar oud, is er te Berlijn van on der getrohken, na uit de kas zijner patroons eone som van 20.000 mark ontvreemd to heb ben. Het Duitsch gouvernement heeft do uit levering van Weber gevraagd. Hot signalement van den vluchteling werd door de Brusselsche policie in alle richtingen medegedeeld. St.-Jans-Molenbeek. Doodelijk spoor wegongeluk. De pioclieerder Jozef Baes- kons, 27 jaar oud, wonende O tietstraat te Kuregem, werd Maandag morgend in de Weststatio door eenen trein omgeworpen en do beide beenen afgesneden. De ongelukkige werd in wanhopigen toestand naar het gast huis gebracht en bezweek er Maandag avond. St-Gi 11 is Geheimzinnige dood. Sinds eenige dagen was een Hollandsch scheikun dige, S... genaamd in een huis der Iialle- poortlaan komen wonen. Gisteren ging de bijzonderste huurster naar zijne kamer zien, daar men hem sinds den vorigen dag niet meer gezien had. Men vond S... dood op zijn bed liggen. Een bijgeroepen geneesheer kon onmogelijk de oorzaak der dood vaststellen. Het lijk zal naar het doodenhuis overgebracht worden om er geschouwd te worden. Schaarbeek. Erg tramongeluk. In de Jeruzalemstraat wilde een schrijnwerkers- gast, Constant V... zijnen hoed grijpen welke afgevlogen was. Hij werd door een tram rijtuig verrast en overreden. De man werd vreeselijk gekwetst en moest naar het gast huis overgebracht worden. Gevoelig verlies. M. Folville ver loor Maandag in de St.. Mariastraat een teschje waarin om 3000 fr. juweelen en 2000 fr. in geld verborgen waren. Waaraan zult ge zien dat ge beternis hebt 1. de eetlust verbetert. 2. het lichaam verzwaart, weegt u voor gij THEOBROMA begint te nemen en gij zult verbaasd zijn over den uitslag. 3. de kleur der huid neemt eene roosach tige tint. 4. de spierenkracht vermeerdert. 5. het hart klopt harder^en kalmer, do pols wordt beter. 6. de ademhaling wordt breeder en dieper. 7. het*gemoed ruimt op en men wordt vroolijk en blij gestemd. 8. degeesteswerking wordt gemakkelijker, het geheugen langer en scherper. 9. Men smaakt waarlijk het geluk van te leven, men heeft hoop en ziet alles in eene blijde toekomst te gemoet. Besluit Van heden af, allen hebben wij liet vast voornemen van toch eens THEO BROMA te beproeven. HoofddepotApotheek DE MOOR, Burg straat, 38, Gent. 3 fr. de flesch, Te Aalst, in alle goede apotheken. Vorst. Erg automobielongeluk. Maan dag namiddag, kwam een automobiel, toebe- hooronde aan M. B..., van Boussu, door de kozingen geen geloof hechten. Wat mij aan gaat, die verwenschte kerel welken men de man des nachts noemt, heeft, zelfs de beleefd heid niet gehad, toen hij mij hier opsloot, mij te vragen of zulks ja of neen mijne goesting was ik ben er en blijf er tegen mynen dank, en God weet wanneer ik er uit kom... Dan nog, indien mijne Cydalysa... Maar Odo onderbrak hem plotselings. Wilt gy vrg zgn vroeg hy hem. Verrast antwoordde de gevangene Schoone vraag welke gg mg daar doet, Mijnheer. He wel ge zult het zijn, doch mits voor waarden. Ik sta u alles toe, Mynheer.... Oh my- ne Cydalysa Wees ernstig wy hebben geenen tijd te verliezen laat zien.... Kent gij deze plaatsen, zoudt gij er my tot gids kunnen dienen Ik ken ze waar al te wel. Gelukkige, oh ja ik zegde het daar even, het geluk slaat mg meè Maar uwe voorwaarden Wie gij ook zyn moget, gy moet my blin delings gehoorzamen. Ja Indien het noodig is, mij bystaan in den aanval en my verdedigen zooals ik u verdedi gen zou. 't Is te zeggen een aanvallend en verde digend verbond Juist zoo zweer. Op mijne eer verlos my. Aanstonds deed Odo by middel eeDer tang de grilje op hare hangsels springen, en de ge vangene snelde vooruit, terwyl hij mompelde Cydalysa Cydalysa Maar hoe groot was beider verwondering toen zy elkander erkend hadden Het was de Molenstraat gereden, toen de chauffeur met zijnen automobiel een tramrijtuig wilde voor bijrijden. De chauffeur had niet gezien dat eene steekkar in "tegenovergestelde richting afkwam. Hij botste met vreeselijk geweld op do stookkar, en de werklieden Adolf Van Pamel en Jules Van de Kerckhove, werden ton gronde geslingerd en erg gekwetst. Een onderzoek is geojTend om de verant woordelijkheid vast te stellen. Ukkel. Diefstal. Wauters, kleer maker te Ukkel heeft Maandag morgend eene klacht ingediend op het politiebureel. Hij zegde aan M. Hemmy adjunctcommis saris dat er uit zijn magazijn 30 coupons stof verdwenen waren. Het gestolen© heeft eene waarde van 1000 franken. Bosch voorde, Dief geknipt. Op het koersplein van Boschvoorde, werd gisteren zekeren G. Van B..., een gekende gauwdief, betrapt, toen hij van eenen Antwerpenaar, eone som van 80 fr. roofde. Mechelen. Moordpoging. Een slach- torsgast dor Sasbrug, ging bij zijnen patroon zijn weekloon halen. Deze was dronken, liep in don winkel om een slachtersmes en plofte hel zijnen knecht in de borst. De arme jongeling stortte in eenen bloedplas ten gronde. Geburen kwa men toegeloopen en brachten het slachtoffef naar zijne woning, alwaar een geneesheer vaststelde, dat de wonde 11 centimeters diep was. De brutale patroon is aangehouden en op- gesleten. Aalst. Belangrijk voorvalOm rede van vertrek, houdt het huis St Medar- dus uit de Kapel lestraat nr 11, een algemee- nen uitverkoop van zonne- en regenscher men, alsook van allerhande wandelstokken, Wij zetten onze lezers aan de prachtige uitstallingen te gaan bezichtigen en van de gelegenheid gebruik te maken, om aan fac- tuurprijs zich een goeden prachtigen zonne- of regenscherm of wandelstok aan te schaf fen. Ninove. Onderzoek. Een kerel vail Ninove, V... genaamd lokte gisteren het 14jarig meisje De Spiegeleer, dat arm van geest is, in de steenbakkerij Van Liorde on der een hangaar en mishandelde er het kind. Zich betrapt ziende, nam V... de vlucht. De policickomissaris Thuylie heeft eert onderzoek geopend en het parket verwittigd. Ath Vreeselijke zelfmoord. Een hoe veknecht, Jan Roels, van Geeraardsbergen, die van zijne vrouw gescheiden leefde, is tusschen Ath en Rebaix onder den trein ge sprongen. De man werd vreeselijk vermorzeld en was op den slag dood. Ronse Akelige vondst. In het boscll van Pommerceil, heeft een boschwachter een lijk gevonden dat in vergevorderden staat van ontbinding verkeerde en van eenen boom, waaraan liet gehangen had, gevallen was. In een der zakken vond men een krijgsboekjo op naam van Edward Bruneel, 35 jaar oud, wonende te Ronse. Tamines. Twee huizen afgebrand. Zondag nacht zijn in de Velainestraat de huizen der gezinnen Tencot en Glaessens met geheel hunnen inboedel ten gronde afge brand. Zeebcugge. Kajuitjongen verdronken. De kajuitjongen Jozef Van Torre, 17 jaar oud, was Maandag morgend toen do visch- sloep H 55, van Ileyst, wilde vertrekken, verdwenen, Men vond wreldra zijne muts op het water drijven. Peilingen werden gedaan en dra werd het lijk van den jongeling opgehaald. Men weet niet hoe de kajuitjongen te water geraakt is. Antwerpen Doodelijk tramongeluk. Zondag nacht kwamen drie meisjes van Luythagen terug. Op den Mechelschen steen weg, wilde een hunner, Leonie Manquin, 23 jaar oud, wonende Begijnonvest, op de voet- burggraaf de la Roche, een lichtzinnig, doch goedhartige jongeling. Vergeving, burggraaf, zegde hem Odo ik schenk u uw woord terug, ge zijt vry. Odo, ik zal u niet verlaten gaan wy te zamen tot de verovering van Aglaé* Burggraafgy hebt" een edelmoedig hart, antwoordde Sonnac's zoon, vermits gy myne gevaren wilt deel en Cydalysa, gy zult het voorwerp aller ge dachten wezen maakt my sterken de jonge de la Roche stapte vooruit, door Odo's lantaarn geleid. Eene diepe stilte welke, beter dan de wel sprekendste taal, de grootheid des gevaars bewees dat zy gingen loopen, volgde op deze tweespraak de lichtvaardige burggraaf zelf maakte zich dieswege geene begoocheling doch bij hem waren de gemoedsbewegingen slechts van korten duur. De eerste brak hy het stilzwijgen af Ik geloof, Gdo, dat wy, in plaats van Aglaé wel eene vervloekte kooi voor ons bei den zouden kunnen vinden men heeft er my eene geschonken zonder dat ik ze zooveel ver diend had. Ik was deze plaatsen eens komen bezoeken waarvan men zoovele yselykheden verhaalde, en daarna misschien een endje be zoek brengen aan den man die hier heerscht, en hem eens den punt van mynen degen too- nen maar hij heeft er my de gelegenheid niet toe gegeven. Middelerwijl vorderden zij hunnen weg zonder het ©enigszins te bemerken, Odo hoe langer hoe meer bezorgd, de burggraaf zich steeds in vroolykheid uitlatende. Maar, zegde deze, terwyl hy plotseling» bleef staan, waar gaan wij naartoe (Wo*R voortgezet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2