Groote verandering in onze werkhuizen. Laatste Berichten Weerkundige waarnemingen Wij vragen goede verkoopers. Bericht aan onze lezers. Ter gelegenheid der Gemeen tefeesten zal ons blad Maan dag niet verschijnen. Stadsnieuws. Vil. Prijskamp voor Merrlën-Zuigelingen. PROGRAMMA OER CONCERTEN SPORTNIEUWS Wielrij den De ronde van Frankrijk Grondkrediet van België HOFSTEDE en een perceel MEERSCH Etterbeek. Erg ongeluk. Een 26 jarige Pariizonaar, Eugeen Flamin, dieVrij- jag namiddag te Brussel aangekomen was, Dinde tentoonstelling te zien, werd toen hij )rer de riggels liep door den expresstrein ran Namen omvergeworpen. De man werd erg aan het hoofd en aan de jeenen gekwetst en bij hoogdringendheid ïaar het krijgsgasthuis van den fcroondreef ivergebracht. Dievegge geknipt. Sinds een drietal jagen verbleven twee koppels in een familie pensioen der Jachtlaan. Het viertal verklaar- le in de Tentoonstelling winstgovende plaat- ien te nekleeden. Toen de eigenares van het [amilieponsioen Vrijdag op hare kamer ging jevond zij dat alle meubelön opengebroken «r aren en al hare ju woelen en oeno belang rijke söm gelds verdwenen waren, Een der vrouwen die zich nog in huis be vond werd aangehouden. In haar bezit vond pen een deel der juweelen. Zij weigert hare nedepliohtigen te doen kennon Hcsylaert. Overleden. Do eleotrioion Jozef Do Dook van Joost-ten-Noode, die eonigen lijd geleden, zoo erg gekwetst werd terwijl hij aan den arbeid was, is aan do ge volgen overleden. Aalst. Belangrijk voorval.Om rede van vertrek, houdt het huis St Medar- dus uit de Kapellestraat nr 11, een algemee- nen uitverkoop van zonne- en regenscher men, alsook van allerhande wandelstokken. Wij zetten onze lezers aan do prachtige uitstallingen te gaan bezichtigen on van de gelegenheid gebruik te maken, om aan fac- tuurprijs zich een goeden prachtigea zonne- of regenscherm of wandelstok aan te schaf fen. Antwerpen TrambotsingIn de Beeldekcnsslraat is een tramrijtuig op eene melkkar gebotst. De melkboer, Slruyls ge naamd van Borgerhout, werd ten gronde ge slingerd en kwam onder den tram terecht. Deze kon golukkiglijk tijdig stoppen, zoodat Struyts er met eene onbeduidende wonde van af kwam. Erge val. Een 15 jarige schrijnwer- kersgast, De Wachter genaamd, wonende te Borgerhout, die in een inopbouw zijnde huis der Regentschapstraat werkte, deed eonen misstap en viel van eene hoogte van vijf meters. Do knaap klaagt over erge inwendige pij nen en moest naar het Sluyvenberggasthuis overgebracht worden. Lokeren. In eene machien gevat. Vrijdag namiddag, rond 5 ure, is in de fa briek van den Heer Gonsalez een droef onge luk gebeurd. De Heer Honoré Van der Eec- ken, bestuurder, was bezig met een getouw na te zien, dat pas eenige dagen was samen gesteld. Op eens werd zijne mouw tusschen hot raderwerk gevat. Hij kon zich niet meer terugtrekken en liet vleesch van den rechter arm werd letterlijk afgetrokken. Gelukkig stond de meestergast op enkele stappen van daar en kon liet getouw stil leggen. Anders ware gansch de arm vermorzeld geweest. De geneeshoeren Lamborelle en Van Dammo bobben den Heer Van der Eecken verzorgd. Mazy-bij-Namen. Knaapje doodgeplet- terd. Aan do herstellingswerken der baan Namen-Brussel wordt eene kleine lokomo- tief gebruikt voor het vervoer van aarde en steenen. Vrijdag voerde de machinist Herman een trein bestaande uit verscheidene wa- gontjes. Zijn 13 jarige zoon Henri zat op een der wagon tj es om de remmen te slui ten. Aan het voorbijrijden van een wissel spoor, kreeg het wagontje waarop de kleine zat, eenen lievigen schok. De knaap viel achterover tusschon twee wagontjes en werd het hoofd onder de wiolen verpletterd. De dood was oogenblikkelijk. Bergen. Wanhopige. Vrijdagsmor- gend werd te Bergen de echtgenoote Hermand tcraarde besteld. De weduwnaar kwam diep treurend van de lijkpleclitigheden te huis, en vroeg aan een familielid op zijne drie kin deren 3, 2 1 jaar oud, te willen passen. Hij verwijderde zich eenige oogenblikken en joeg zich eenen kogel door het hoofd. De dood was oogenblikkelijk. Chatelineau. Doodelijk ongeluk. De mijnwerker Karei Dambièze, die in de mijnen van Trieu Kaisin werkte, is door eene reeks wagontjes, welke van eene helling kwamen gerold, verpletterd geworden. De werkman werd erg gekwetst en be zweek kort nadien. Uit een bestuurbare luchtballon die dezer dagen over Gent in de richting van Oostende doordreef, liet do luchtschippcr briefkens vallen een lezer doelt ons den in houd van een dezer briefkens mede; hel luidt Afgematte, krachtelooze, zenuwachtige lieden neemt seffens eene flesch THEOBRÓMA, dit wonderbaar vcrkloekingsmiddel, gij zult er uzoo goed mode bevinden. De TIIEOBROMA geeft ons rood en kloek bloed. Depot DE MOOR, Burgstraat. Te Aalst in alle goede apothecken. Teralphene. Landlooper aangehouden. De veldwachter Van Vaerenbergh, zijne ronde doende, bemerkte eenen kerel die hij zijne nadering de vlucht nam. Hij achter volgde hem en hield hem aan. Het was een kloeke kerel, van Duitschen oorsprong, dio in de velden ronddwaalde en noch papieren, noch middelen van bestaan had. Dat do bevolking van Teralphene, in deze tijden van gedurige aanrandingen, zeer te vreden was met do aanhouding van den land looper, hoeft nauwelijks gezegd te worden. Kriebelachtig. Stien was knecht in de muziekschool, cn zelve een groote liefhebber van zang. Hij wist zijn werk zoodanig to schikken dat hij er niet ver af was, wanneer de beste leerlingen moesten spelen of zingen. Nu op zekeren dag hoorde hij eene jonge zangeres en luisterde aandachtig Zij zong zoo hoog als zij maar kon Liefde liefde., liefde Wat zijt gij.... Afschuwelijk valsch 1 riep Stien. Binnen eenige dagen werkt do rotatiepers in onze drukkerij. De verkoop van ons blad gaat zeer wel van der hand. Overal ontvangen wij het beste onthaal en de gelukwenschen die ons van allerwege toekomen doen ons de toekomst met veel moed inzien. Nu echter zijn wij in het bezit van onze rotatief. Daar door wordt het ons gegeven op een zeer groot etal exemplaren te verschijnen. Vele gemeenten zullen we thans kunnen bezoeken en hot doet ons genoegen alzoo vol doening te kunnen geven aan de talrijke vrienden, die ons sodert weken om propa gandabladen hebben gevraagd. Al» verkoopers vragen we mannen van vertrouwen, die de zaken goed en gewetens vol zullen afdoen. Zij zullen een vast loon ontvangen, Het is eene schoone gelegenheid voor werkmenschen die door een werkongeval of een ander ongeluk niet in staat zijn ander werk af te doen. Zij kunnen zich aanbieden op onzo bureelen ZONDAGRUST. Zondag 3 Juli, zal de dienstdoende apotheek van M. Renneboog- Nieuwstraat, alleen openblijven, te begin, nen van 12 ure des middags. Per telefoon ert telegraaf. Bijzonderen dienst van «DE VOLKSSTEM» De gezondheidstoestand der Kdnfngin van Roumanle. De laatste berichten uit Roumanie, mel den dat de toestand van de Koningin, vol strekt wanhopig is. Het Koninkrijk Montenegro. Prins Nikolaas van Montenegro, heeft aan het drievoudig verbond laten weten, dat te rekenen van 130a Oogst, het prinsdom Montenegro, in koninkrijk zal herschapen worden, Huldebetoog aan Leopold II. Zaterdag morgend is het bureel van VEx pansion Beigeop het graf van Koning Leo pold II, eene kroon gaan neerleggen, ter gelegenheid van den 256U verjaardag van den onafhankelijken Kongostaat. Het Kongres der Werkmanswoningen en der Voorzienigheids instellingen. Zaterdag had in het feestpaleis der Ten toonstelling do openingszitting plaats van het kongres der werkmanswoningen en der voorzienigheidsinstellingen. Koning Albert en Staatsminister Beernaert lieten zich ver ontschuldigen. KERMIS 1910 Uitslag van den prijskamp voor Paarden en Veulens van Zaterdag 2 Juli 1910 Het paard in den vorigen prijskamp bekroond met den 1®" prijs is buiten prijskamp doch zal een bijzonder prachtmetaal ontvangen. DE EEREPRIJS werd behaald door M. De Schrijver, van Erembodegem. I. Prijskamp voor msrriën van ten minste 4 jaar le prijs Gouden prachtmetaal en 30 fr. M. Van Melckeiioek, Ninove. 2e prijs Gouden prachtmetaal en 25 fr. M. Van Melckebeek, Ninove. 3° prijs Zilveren prachtmetaal en 20 fr. M. Daelman, Hofstade. •lc prijs Zilveren prachtmetaal en 15 fr. M. Remy Cyrille, Appelterre. 5C prijs Zilveren prachtmetaal en 12,50 fr. M. De Turck, Voorde. 6® prijs s Bronzen prachtmetaal en 10 fr. M. De Coster, Lebbeke. 7° prijsBronzen prachtmetaal en 10 fr. M. Keutanne, Smeerhcbbe. 8" prijsBronzen prachtmetaal en 7,50 fr. M. Van de Meersch, Wanzele. 9® prijs Bronzen prachtmetaal en 5 fr. M. De Proft August, Lebbeke. 10® prijs Bronzen prachtmetaal en 5 fr. M. Mathys Ch.-L. Oultere. EEREVOLLE MELDING 1° M. Van Opicht Petrus, Merchtem. 2C M. Vcrreertbrugge.J.-B. Opwvck. II. Prijskamp voor driejarige Merriën. 1° prijs Gouden prachtmetaal en 25 fr. M. Keutanne J.-B. Smeerhebbe. 2" PrijsZilveren prachtmetaal en 10 fr. M. Van Melkebeke, Grootenberge. 3° PrijsBronzen prachtmetaal en 15 fr. M. Van der Hóeven Alf., Denderhautem. 4° Prijs Bronzen prachtmetaal en 10 fr. M# Van der Straeten Aug., Zonnegem. III. Prijskamp voor tweejarige Merriën. le prijs Gouden prachtmetaal en 20 fr. M. Aug. Meermans, St-Licvens-Essche, 2° prijs Zilveren prachtmetaal en 15 fr. Gust. Mathijs, Hofstade. 3° prijs Bronzen prachtmetaal en 10 fr. M. P. Welvaert, Oordegem. 4® prijs Bronzen prachtmetaal en 5 fr. M. Van Melckebeke, Grootenbergen. EEREVOLLE MELDING. 1° M. VanLangenliovc, St-Gillis-Dendormonde. 2e M. Remy Cyrille, Appelterre. IV. Prijskamp voor Hengsten Jaarlingen. lc prijs Gouden prachtmetaal cn 15 fr. M. Cobbaut, Oultere. 2Cprijs: Zilveren prachtmetaal en 10 fr. M. Van Melckebeke, Ninnvo. 3° prijs Bronzen prachtmetaal en 7,50 fr. M. Van den Bogaerde, Hekelgem. 4° prijsBronzen prachtmetaal en 5 fr. M. Vekeman, Meerbeke. V. Prijskamp voor merriën jaarlingen 1° Prijs Gouden prachtmetaal en 15 frank M. Remy Cyriel, Appelterre. 2° PrijsZilveren prachtmetaal en 10 frank M. Michiels, Nieuwerkerken. 3° Prijs Bronzen prachtmetaal en 7,50 frank M. De Wael, Aalst. 4C PrijsBronzen prachtmetaal en 5 frank M. Ossolaere Art., Ninove. EERVOLLE MELDING M. Vekeman, Ninove. VI, Prijskamp voor Hengsten-Zuigelingen, 1° PrijsGouden prachtmetaal en 20 fr. M. D'IIondt E)hsire, Haeltert. 2C Prijs Zilveren prachtmetaal en 15 fr. M. De Hoft Aug. Lede. 3C Prijs Bronzen prachtmetaal cn 10 fr. M. Willems, Ilerdersem. 4® Prijs Bronzen prachtmetaal en 7 fr. M. Van Melkebeke, Ninove. 5® Prijs Bronzen prachtmetaal en 5 fr. M. Van Hauwcrmeircn, Gijsegcm. 6* Prijs Bronzen prachtmetaal en 5 fr. M. Van Melkebeke Victor, Ressegem. De voorzitter van het Kongres, M. de Locht, onderzoekt wat er nog te doen blijft in zake de werkmanswoningen. M. Hubert, minister, zegt dat de strever9 roor het Welzijn der werklieden steeds op den steun van het gouvernement zullen mo gen rekenen. Hij wenscht ook degenen geluk die het lot ran den workman ter harte nemen. Belangrijke dlefte te Brugge. Aanhouding te Bruseel, Eenige dagen geleden worden to Brugge ?ene belangrijke partij obllgatiën en titels jestolen. Donderdag kwamen twee kerels bij eenen wisselagent ie Brussel titels te koop aanbieden welke deze onmiddelijk herkende als afkomstig van de diefte, te Brugge. De wisselagent verzocht hen 's anderen daags terug le keeren en verwittigde de poli- cie. Toen de kerels zioh Vrijdag avond terug aanboden, werden zij aangehouden Zij loo chenden de diefte begaan to hebben, doch weigeren te zeggen hoe zij aan de titels ge raakt zijn. HOPMARKT. Aalst. De toestand is onveranderd de be- cliikbaro hop blijft gekwoteerd aan fr. 97 1/2 lier 50 kgr. en dezo van den nieuwen oogst aan :'r. 65 per 50 kgr. Ofschoon de planten sinds eenige dagen weinig vooruitgang hebben gedaan, schenken de plante- rijen voortdurend een goed uitzicht. Poperinghe. De markt is kalmer geene zaken in beschikbare hop worden afgehan deld. De vooruitzichten voor het nieuw gewas i^Jn uitmuntend. Haguenau (Alsace). De prijzen dalen gedurig; do hopplanterijen gevenfëarischevol doening. Nuremberg (Beyern). De markt i» kalm an de prijzen aljn in afslag. De Jonge planten maken voortdurend goede vooruitzicht, nochtans zijn tot hunne verdere ont« ivikkoling. warmore nachten vereischt, Saaz (Bohëmen) De toestand dor markt s zeer kalm, met teruggaande prijzen. Het uitzicht der plantertien blijft gunstig. Londen (Engeland). De prijion zijn goed volgehouden do vorhandolingon schijnen een weinig belangrijker gewordon te zijn. De berichten nopens de planterijen blijven goed. New-York (Vereenigde Staten). De markt is vaster geworden en meer levendigheid in de zaken is er te bespeuren. De vooruitzichten voor don nieuwen oogst schijnen een weinig min goed te zijn, 7® prijsBronzen prachtmetaal en 5 fr. M. Louis Schollaert. Denderhautem. 8° prijs Bronzen prachtmetaal en 5 fr. M. Neckenvroek, Nieuwerkerken. 9C prijs Bronzen prachtmetaal en 5 fr. M. Ph, Anlaut, Lede. 10° prijs Bronzen prachtmetaal cn 5 fr. M. Felix De Ro, Aalst EERVOLLE MELDING. Van Geem Cam. Aalst. 1° Prijs Gouden prachtmetaal en 20 fr. M. Redant, Aygcm. 2C PaijsZilveren prachtmetaal en 15 fr. M. Schouppe Rem. Denderhautem. 3C Pri,js Bronzen prachtmetaal en 10 fr. M. De Ryck E., Zonnegem. 4° Prijs Bronzen prachtmetaal on 7 fr. M. De Smet Cl».Aalst. 5C PrijsBronzen prachtmetaal en 5 fr. M. Van Gysegem R. Aalst. 6C prijs Bronzen prachtmetaal en 5 fr. M. Ver- eertbrugge Jer. Opwyck. 7® prijs Bronzen *j rachtmotaal en 5 fr. M. Maesschalck Hil. Haeltert. 8Cprijs: Bronzen prachtmetaal en 5 fr. M. Neerman Aug. S* Lievens-Essche. 9® prijs Bronzen pi .chtmetaal en 5 fr. M. Osselaer Arthur, Nino\e. 10® prijs Bronzen pi a •htmetaal en 5 fr. M. Temmerman Justus, Vlierzele. welke zullen gegeven worden ter gelegenheid der Kermisfeesten. Op Zaterdag, 2 Juli 1910 (Kermisavond) om 8 3/4 ure 's avonds, op den kiosk der Groote Markt, door het Muziekkorps der Vrije Brandweer, onder de kundige leiding van M. Gustaaf PAPE. PROGRAMMA 1. tlncle Sammy, Amerikaansche Marsch A. Hozraann. 2. Droombeelden, Concertstuk,- G. DeTerrc. 3. Les Salfimbanqucs, Opening stuk, Ganne-Strauwe. 4. 11 Camavali di Ni:sa, Marche Burlesque, Mario Belozi. 5. Afioisselend A ria, voor 2 Bugels, Solisten: MM.Ph.D'Hondt en L. Van den Ilauwe ge schikt door Gustaaf Pape. 6. De Dochters van Capri, Wals.Campo-Bouchel, 7. De Klokhen van CorncviUc, Fantazij, Planquette. 8. Nationaal Lied, Van Campenhout. Op Zondag 3 Juli, om 11 1/2 ure 's morgends ten Ivioske Groote Markt, door de Koninklijke Harmonie, onder het bestuur van M. R. Lexs- SENS. PROGRAMMA 1. Sons of the Brave, Marche, Bidgoot. 2. Die Irfahrt inn's Glüch, Openingstuk Suppé. 3. La Vcuve Joyeuse, Fantaisie, Lehar. 4. Gravotte, Idylle, P. Lincke. Op Zondag 3 Juli 1910, te 8 ure 's avonds, op het Kiosk ter Groote Markt, door de Harmonie- afdeellrtg der Ariisten-Muzikanten van Gcnï, (Stadsharmonie), onder het. bestuur van M. Oscar Roblr. PROGRAMMA 1. Marche du Sacrc du Prophete G. Meyerbeer. 2. Guillaume Teil, Ouverture, G. Rossini. 3. Lohengrin, Fantaisie arrangée par Frans De Coninck, R. Wagner. 4. Cortege de Bacchusextrait du ballet Sylvia - Delibes. 5. Clodwiy en Clothildis, Fantazie, geschikt door Ern. Do Vestel, Osc. Roels. G. Tannhaüscr, Ouverture, R Wagner. Op Maandag 4 Juli, om 9 ure 's avonds op het Kiosk ter Groote Markt, door de fanfaar Willen is Kunnen, onder de leiding van M. Rich. D'Hae.ns. PROGRAMMA 1. Marche militaire, R. Evlenliergh. 2. Carmen, Fantazij. Bizet. 3. La Benediction des Poignards, Meyerbeer. 4. Coppélia, air de Ballet, Delibes. 5. Faust, Fantazij, Gounod. 6. Brabanconne. Op Maandag 4 Juli, om 10 1/2 ure, ten Stadhuize, door de Koninklijke Harmonie OpeningstukGavotte, Idylle. P. Lincke. ter gelegenheid van de Prijsdeeling der Academie BURGERLIJKE STAND VAN AALST. GEBOORTEN: ^„"wluik gfsUcht 18 HUWELIJKEN. A. De Neef, metser, met L. Van der Snickt, twijnstor. P. Coene, smid, mot F. Van Geirt. breister. A. Van der Spiegel, broodbakker met S. Troch, winkelierster. J. Geyst, schoen maker, met, T. Wautcrs, twijn ster. F. Van Renterghem, voerman, met T. Moyens, breister. OVERLIJDENS. B. Raes, twijnster, 19 jaren, Zoutstraatpnort. A. Van den Brempt, weduwenaar Van Gyse gem, z. 1». 83 jaren, Ouden Dendermondschon Steenweg. S. Bawbust, dienstmeid, 55 jaren Keizerlijke Plaats. C. Strobbe, weduwenaar, Petit, gladslijper, 78 jaren, Maanstraal. F. De Coninck, priester, 66 jaren, Korte Zoutstraat. C. De Smedt, lacetbewerkster, 16 jaren, Brabant- straat, W. Heuser, weduwe Husenkamp, zon der beroep, 68 jaren, wonende te Anderlecht, 5 kinderen onder de 7 jaren. BERICHT. Gedurende de Kermisdagen, zal liet Bureel des Burgerstands, open zijn, alle dagen van 8 tot 9 uren 's morgends. MARKTPRIJZEN Aalst» 2 Juli. Aardappelen de 100 kilogr fr. 0,00 Boter de 3 kilos fr. 8,10 a 9,18 Room boter de kilo fr. 3,00 Eiers de 25 fr. 2,25 a 2,34 Ajuin de 100 kilos fr. 00 a 00 Viggens 't koppel fr. 80 a 95. BOTERMARKT. Heden werden tor markt gebracht 194 klonten, wegendo te zamen 1560 k. Compagnie 15; Bergemoer- scheslruat, 11, Aalst, Crème Boter Extra 2,90 por kilo. BOEKENNIEUWS. Wegwijzer der Katholieke Inrichtin gen van Gent en Omstreken, is een hoek dat al de mogelijke inlichtingen verschaft over de be staande instellingen in de Arteveldestad en hare Omstreken. Te bevragen ter drukkorij IIkt Volk, - te Gent. Sociale novellen uitgegeven door het Ver bond der Pensioenkassen, van het Arrondisse ment Leuven. Goed te stade in Werkmanswonin gen én Vakvereenigingen. Worden verkocht, te Leuven, Muntstraat, 11 Eenige Voordrachten over de Pen sioenkas door den E. H. Dk Mkkstkr, Onder- pastoor van S' Jozef, te Aalst. Een boekje van slechts 35 centiemen, allerbest van inhoud, vol ledig op de hoogte van de werking der Pensioen- j kassen, opperbest, geschikt voor de propaganda. I Tc verkrijgen bij den schrijver te Aalst. Don Bosco. Een schoon boekdeel, bevat- 1 lende de jeugd, het leven, den invloed van dezen heiligen Italiaanschen priester. In dat boek is oneindig veel te lecren. 't Werk werd uitgegeven i te Luik. Op Dijnsdag 5 Juli, om 10 1/2 's morgends, ten Stadhuize, door de Koninklijke Harmonie, ter gelegenheid der Prijsdeeling voor de Reinlgheid, waaronder uitvoering van vcrsehilligc Muziek stukken. En 's avonds om 20 ure, ten Locale (CASINO). 1. Marche des Prruj-, G. Parês. 2. Lr Capita ine llenriut. Upeningstuk, Gevuert. 3. Ritjoh tio, Fantaisie, Verdi. Solisten MM. Pr. D'Hoir, Ed. De Clippel, Ch. Ileiremuns, E. Eibers, Ph. D'Hondt. 4. Rêverie, Peter Beneit. 5. Fur Eveq, Val so lente, B. Trespailló. •S AVONDS Wafelslag en Verlichting van den hof. Van 3° tot 31° Juli 1910 Het is dus Zondag 3" Juli dat to Parijs bet vertrek zal gegeven worden voor den eersten rit van do Ronde van Frankrijk, den grootsten baankoers van den sportkalender. Evenals voorgaande jaren wordt de koers go- reden zonder gangmakers en elko wielrijder heelt slechts een rijwiel tor zijner beschikking. De gemerkte deelen van liet rijwiel (assen der wielen, vorkhoofd, pédalier) mogen tijdens den koers niet vervangen worden, qc wielrijder moet met diezelfdestukken geheel den toer voleindigen. De eerste rit Parijs-Roubaix, loopt over Clcr- mont, Montdidior, Amiens, Arras, Lens en Rij- sel en bedraagt 269 kilometers. Onder dedertig gegroepeerde of reklaarorijders zijn er wellicht een tiental die gelijke kansen bobben de overwinning te behalen Frans Faber, Garrigou, Trousselier, Lapize, Van Pouwaert, Petit-Breton, Einiel Georget, Charpiot, Menager en de Italiaansche kampioen Azziui. Aalst. Groote volokoers voor beginnelingen op Zondag 3 Jnli, bij Petrus Wautcrs, Binne straat, 118. 12 Fr. vooruit. van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Lange Zoutstraat, 6. Aalst, 1 Juli, 17 ure Barometer 754° Thermometer 18° Wind: Zuid-West. Vooruitzichtrogonachtig. Observatorium Ukkel. Zee woelig.— Drukking vermindert. Wind: Zuid-West. Te verwachten regenvlagen. Naamlooze maatschappij gesticht in 1835 1' GelcSEeeninyen mits hypotheek to bekomen voor het bouwen van huizen, aankoop van gebouwen en landen, aan kleinen intrest, aflosbaar in eens of met kortingen. 2® U:Ï52:?n yan obligatiën, intrestende aan 3,:>0 fr. 's jaars zijnde et-;, verzekerde geld- uitzetting van eersten rang. Inlichtingen te bekomen bij M. PAUL EEMAN Leopoldstraat, 9, Aalst, alwaar te bekomen zijn allelnlichtingen over verzekeringen tegen brand, ongevallen op 't leven enz. To koop. Eene partij kepers, dienstig voor bouwmaterialen, bij de gebroeders Muylaert, te Moorsel. BONNETERIE. Voyageur cath. ayant clientèle pays wall, domniuic maison sérieuse. Comm. ou lixe. Ecriro Charles, ruo d'Allemagne, 102, Bruxelles. On demande it Wctteren, unebonne lille h tout faire, connaissant cuisine bourgeoise et le fran cais et une bonne d'enfant de 16 a 18 ans, cau- sant ógalement lo francais. Bons gages. Ecrire Mmc Joseph De Meyere, Wetteren. Gevraagd voor Aalst en omstreken, deftigen en vlijtige» persoon, voor den verkoop onzer Naai- machienen en de ontvangsten te doen. Vast loon en kommissie. Kleine waarborg wordt geCisclit. Zich te bevragen aan de MAATSCHAPPIJ SINGER, 9, Albert Liénartstraat, Aalst. Te huren of te koop. Gerieflijk gebouw In goeden staat, groette ongeveer vier aren. twee verdiepingen, dienstig voor magazijn of fabriek. Schrijven E. J. 27, bureel van 't blad. Openbare verknoping bij Rechtsmacht. Er zal overgegaan worden door liet ambt van Deurwaarder VAN MUYLE.M, te Aalst, op Za- tkkdag 9 Jili 1010, ten 8 ure voormiddag, tot do openbare verkooping bij rechtsmacht, van eenen Motor en eene Draaibank, ten huize van sieur Max De Vidts, to Aalst, Gentschen Steenweg. Met gereed go'd, zonder kosten. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde TE HOFSTADE. De Notaris Dk Ghkkst, te Aalst, zal met gewin van palmslagen cn gelagen, in het openbaar ver- koopen Gemeente Hofstade. Eerste koop. Eene behuisde Hofstede met schuur, boomgaard en hof, gestaan en gelegen gehucht Babbelaar, gekadastreerd wijk A. num mers 214, 215 en 216a,met eene grootte van 9 aren 80 centiaren. Tweede koop. Een perceel Meersch, gelegen op de» Drinkelink. gekadastreerd «ijk A, num mer 40n.met eene grootte van 13aren 80centiaren. Voorsi-breveno goederen zijn bewoond en ge bruikt door den eigenaar heer Potrus-Joannes Huylebroeck. C* Z I T D A G E N Instel, Vrijdag H .1 uli 'J Verblijf, Vrijdag 15 Juli 1U,° Ten 4 uren namiddag, ter herlverg genaamd Sint-Autojjius, bij deu heer Frans De Smet, te 1sr;:'èoe, aan het Derf.

De Volksstem | 1910 | | pagina 3