BUITENLAND. De wraak eens verraders Smote verandering in eiize werkhuizen. NIEUWSBERICHTEN. Wij vragen goede verkoopers. Staatkundig Overzicht De terechtstelling van Liabeut. FRANKRIJK RUSLAND. AMERIKA DUITSCHLAND. ITALIË. EERSTE HOOFDSTUK. Binnen eenige dagen werkt de rotatiefpers in onze drukkerij. Do verkoop van ons blad gaat zeerwel van der hand. Overal ontvangen wij het beste outhaal en de gelukwenschen die ons van allerwege toekomen doen ons de toekomst met voel moed inzien. Nu echter zijn wij in het bezit van onze rotaüef. Daar door wordt het ons gegeven op oen zeergroot getal exemplaren te verschijnen. Vele gemeenten zullen we thans kunnen bezoeken en hot doet ons genoegen alzoo vol doening te kunnen geven aan de talrijke vrienden, dio ons sedert weken om propa gandabladen hebben gevraagd. Als verkoopers vragen wo mannon van vertrouwen, die de zaken goed en gewetens vol zullen afdoen. Zij zullen een vast loon ontvangen. Het is ceno schooné gelegenheid voor werkinenScbcn dio door een werkongeval of con ander ongeluk niet in staat zijn ander werk af te doen Zij kunnen aielraanbieden op onzeburoeln. v Italië. De behoudsgezinden hebben in de kamer rerscheidenc amendementen neer gelegd tot wijziging tan het sehoolwctsonl- xoerp. De regeering is verplicht gcxcecst ■verscheidene dezer aan te nemen. De uiter ste linkerzijde stemde tegen deze amende menten en citogcn Dissoluti drukte in naam der socialistische partij, zijne groote mis noegdheid over dc wijzigingen te kennen. Turkye. Het Kr ets vraagstuk is verre van opgelost te zijn. De bevolking van hel eiland tril zich hoegenaamd niet onder werpen aan de beslissingexx der mogend heden. Te Konstantinopel hebben de Qriek- sche vaartuigen van xccge de Turken veel te lijden. De mogendheden hebben aan de Turksche regecring laten toeten, dat in ge val men voortgaat met geweldenarijen tegen de Oriekschc schepen tc plegen zij eene be-1 Deze Fraösche anarchist werd onlangs ter dood veroordeeld omdat hij met koelen bloede een policicagent had vermoord die gelast was hem aan te houden. Tegenwoordig zijn er altijd dagbladen, altijd, zoggen wij, die de moordenaars,'t is gelijk van welke schelm stukken ook, willen vrijspreken en doen doorgaan als 'n soort martelaars. Zij denken niet zooals in dit geval, aan het slachtoffer van den plicht, die niet andersdoende dan zijn plicht, door een ellendeling wordt ver inoord. zij hebben geen medelijdend woord voor de armo vrouw, dio haren man, here liefde, haren broodwinner verliest, zij hebben geen gevoel van deelneming voor die on- noozele weeskens die door de schuld van een booswicht, hun vader komen to verliezen. Oh neen weduwe en weezen dat trekken zij zich zoo hard niet aan, maar hij den plichtige, hij den anarchist, hij moet verheerlijkt, op gehemeld worden en als een martelaar go- prezen. Dat is vooral waar bij do socialisten. Een Fransche socialistische afgevaardigde heeft naar aanleiding van de doodstraf van dezen schurk, weer een wetsontwerp inge diend strekkende om de doodstraf r.f te schaf fen. Welnu, wat men cf ook van denken of zeggen moge, we vinden hot tefl volle mis- plaats, telkens met do afschaffing van de doodstraf af te komen wanneer zulke af schuwolijke booswichten van hot wefeM- tooneel verdwijnen. En wij herhaldh het nogmaals, het zijn zij niet die niets meer ver langen dan van het leven beroofd te zijn, maar vooraf ook nog eenige andere men- schenlevens to ontnemen, die de grootste zorgneming verdienen, maar wel do arme slachtoffers en hunne naastbcstaanden die voor niet in do zaak betrokkeh waren en het even zoowel met de dood moeten bekoopen. Geeno valscho gevoeligheid want die spruit maar voort uit hatelijke volks vleierij. En aan vleierij doen wij niet mee 1 Sneeuw In de omstreken van Ghambery is veel sneeuw gevallen. Het weder is zeer koud. Een auto op hol Do geneesheer Duchatelet, te Parijs uit een koffiehuis komende wilde zijnen automo biel in gang steken, toen do auto eensklaps in volle vaart weg reed. M. Duchatelet werd neergelegd tegen 17 personen. Het Kamerlid Pargioni, die in de zaak meest betrokken was zou zijn ontslag geven. gevaarlijk. Een Russische zanger en advokaat, George Baklaiïoff, dio thans te Londen in Govcnt Garden speelt, vernam dezer dagen dat boeron zijne eigendommen gedeeltelijk ver woest hadden. M. Baklanoff telegrafeerdo onmiddelijk om te vragen da t er geene vervolgingen zouden ingespannen worden. Hij heeft nu bericht ontvangen dal er der tig boeren aangehouden zijn, waarop do grootmoedige eigenaar onmiddelijk naar Rusland vertrokken is om ginds degenen die hem bestolen te gaan verdedigen. De hitte. Üit New-York wordt gemeld dat hot daar onuitstaanbaar is ton gevolge der hevige hitte. Te New-York alleen bezweken gisteren 11 personen aan zonnestekon, terwijl er in de twaalf bijzonderste steden der omstreken 171 omkwamen. Beckert terechtgesteld. De gezantschapskanselier Beckert, wiens tor dood veroordeeling wij eenige dagen ge leden mededeelden, werd gisteren morgond te Santiago de Chili, door het hoofd gescho ten. De negers wijken uit. Ten gevolge der Lyncheering van twee negers, beticht van moord op eonen blanke, verlaten talrijke negers Charlestoron. De menigte heeft het gevang van hot graaf schap Charlestoron aangevallen alwaar tal rijke negers opgesloten zijn. De policieagenten en do bewakers van het gevang durven van hunne wapens geen ge bruik maken, daar talrijke vrouwen en kin doren zich tusschen de aanvallers bevinden. grooting zullen opstellen der gcledenc 37* de Turken zoude moeten be-1 iusschen de automobiel en een rijtuig dood- KKWWI...V schade die door - taalcl worden. Verders bedreigen zij dit land Vrijgesproken met de afbreuk run den Europeesehen han- j Zestien antimilitaristen die een plakbrief delende Turksche haven. waarin de afgrijselijkheden der luchtplaats Duitschland. De verbittering in Duitsch-,!iril>' «"gelegd werden, onderteckend had- land ouder de protestanten ontstaan, ter I den. «jn door het assisenhof der Seine rnj- o'make van Jeu laatstee xcereldbricf vae gesproken. Z.H.Pii/sX, is zoo goed als geëindigd. Na het bal. dank aan den invloed, die de katholieken van het Centrum bezitten. Frankrijk. Het budget der onkosten van de Kamer der Volksvertegenwoordigers is opgemaakt. Het beloopt de som van omtrent ttcaalf millioen frankszooals men xceet trekt in frankrijk elke volksvertegenwoor diger 1.1,(tOO frank 'sjaars. Spanje. Dc moeilijkheden tusschen Spanje en het Vatihaan, duren voort. Elkeen bcstatigt den slechten xcil van den kabinets overste Cunalejas, die hervormingen inge bracht heeft gansch en geheel tegenstrijdig met de bepalingen mi het konkordaat. De flauwe beschuldigingen die de regec- ringspartij ten laste van het Va ti ka an legt, zijn dat het J'atikaan zoekt de onderhande lingen uit te rekken en de hevigheid traar- mede de Spaansche Bisschoppen, zich tegen de godsdienstvervolging verzetten. Het nochtans zonneklaar dat dc inbreuk ran de Spaansche regecring uitgaat Cxi niet van het Vatikaan. Een 23jarig meisje, Isabella Gharpentier, van een hal terugkeerend, word door oen an der meisje in de Reusstraat te Parijs aange vallen. Het meisje bekwam verscheidene mes steken en bezweek kort nadien. Do moordenares is aangehouden. Overstroom Ingen. Do .Rhyn is sedert Zatordag nog oenen halven meter geklommen en staat nu 5 m. 52 boven het gewoon peil. De stroom heeft uit gestrekte gronden nabij Keulen onder water gezel. De Mözel klimt ook. Hot waterpeil steeg van 1 m. 20 tot 2 m. SO. Do scheep vaart is totaal onderbroken. Een schandaal. De Italiaansche bladen melden dat de oude graaf Bastogo doer woekeraars voor een bo- drag van 15 miljoen frank bedrogen werd. Do zoon van graaf Bastoge heeft eene klacht Brussel. Pogixxg tot bedriegerijEon Amerikaan, Kelly Mierka genaamd en sedert oenigen tijd in een hotel der Rijke Klaren- straat wonende, ontmoette eenen zoogezep den Amerikaan, met wien hij kennis aan knoopte. Weinige minuten later kwam een Ierlander hen vervoegen. Deze vertelde dat zijn oom hem gelast had eene som van 300.000 fr. uit te deelen in Amerika, doch dat hij niet zocht zelf daar voor de grooto reis te doen. Hij vroeg dus aan M. Kelly Mierka de som te willen uit- deelen. Mierka aanvaardde, doch de Ierlan der eischte van hem eeno borgstelling van 00 pond sterling. Daar hij echter argwaan koesterde weigerde Mierka de som onmid delijk te betalen en vroeg aan den Amerikaan en aan den Ier 's avonds terug bijeen te komen, 's avonds kwamen beiden naar de vergaderplaats waar Mierkamot een taalman had plaats genomen. Bij het zien van den taalman nam de Ier de vlucht. Dc andore kon aangehouden wor den. Woeste kerel. Een brouwersgast,de Oojarigo A.., dronken zijnde, werd drank geweigerd in cone herberg van den Waver- schcn steenweg. Do herbergierster werd ten gronde geslin gerd en zoo erg mishandeld dat haar toe stand zeer bedenkelijk is. Daarna sloeg de woeste kerel heel den herbergraad aan stuk ken. De policie werd per telefoon verwittigd en kwam spoedig ter plaats. Do agent Martin werd door A., aangeval len, vreeselijk afgeslagen en al zijne kleedc- ren gescheurd. De tusschenkomst van vier kanonniers was noodig om den woestaard VRU NA AH IIET FRANS^n HOOR Diomèdc Qrootjans 37" vervolg. Mot machfceloozen nijd zagen wijde zonen van de vassalen onzer vaderen op de treilen van denjtrap liunne honende pracht uitspreiden.Om gelijk zij en meer dan zij de koningen te schit teren, moesten wij in het duister den ridders dogen atleggen om hot wapen des bandiets aan te grijpen.... Hij geleidde onze slagen, en ter wijl hij op do puinen dor ingestorte burchten met lange teugen de wraak dronk, putteten wij met volle grepen in de koffers het goud dat onze grootheid uitmaakt. Ook ontvoeren wij iodcron dag de kasteleinossen, en deze krijgen >1. -hts do vrijheid terug in vervanging van groote losgelden. oh veropenbaart mij alles, burg graaf Heyndrick, hernam de onbekende.... Al die plotselings omgoworpene sterkten, al die na'-liteltjke inoorderijen, al dioeerlooro scha kingen zijn voor mij geeno geheimen meer... W.i ir gij, burggraaf, gij de erfgenaam eens achüonou naams, gij, oen bandiet Wij moesten, lieve burggraaf, liet juk der ouver' iddolijke noodzakelijkheid ouder gaan. En moet men dan, Heyndrick, wanneer men onder de slagen des noodslot gebukt ligt moet men zich dan in den modder wentelen^i om zijnen raag*- en zijue macht te her overen Oh hadde, in stede der eer zucht, h«t heilig vuur der liefde uw hart ver scheurd, en liaddetgij, om uwen hevigen drift te verzadigen, het wapenschild uwer vade ren moeten bevlekken, oh dan hadde ik u kunnen verschooneu.... Dus zult gij van de onzen niet wezen vroeg de burggraaf Heyndrick droogjes, door lio bloedige ver wijtingen gekwetst.... Luister, burggraaf, hernam de onbeken de met kracht, voor haar heb ik mijnen ko ning en mijne familie verzaakt Voor haar, mits ik het moet zeggen, voor de dochter van Bcaujeu, hob ik al mijne plichten, al mlJlie verbintenissen, al mijne grondbeginselen met den voet getraptVoor haar heb ik mij tot slaaf gemaakt van den stillen wil dezes mans, die mij onbekend is Ik zal gehoor zamen maar dat do zucht naar rijkdommen my ooit eenen dolk in de hand hadde kunnen duwen oh neon, nooit Keken op mij niet, burggraaf.... Neen het zal niet gezegd worden dat ik mij bandiet heb gemaakt, ik. de zoon dor Beauvoir's En do aannemeling rukte zijn masker af en wierp het te midden der zaal. Op dit oogenblik, de gevaren vergetende dio hem gingen bedreigen, slaakt Sonnac's zoon een verschrikkelijke kreet van verras sing, woede en wraak Immers hij had den burggraaf van Reauvoir, zijn trouweloozen en affen vriend herkond. Intusschen waren al do lampen uitgedoofd en de leden der ben de verspreidden zich, doch te vergeefs, jm den vermetelen schender hunner woning te vatten. Einde van het Tweede Deel. aan te houden en naar het gevang over te brengen. Proces-verbaal is tegen A..., opge maakt. Dc steelziekte. Dinsdag avond is in een magazijn der Nieuwstraat een slachtoffer der steelziekte aangehouden. In hare woonst vond men overgroote hoeveelheden gestolen koopwaren. Paard gedood. Dinsdag avond ging een paard, in een huurrijtuig gespannen, op do Groote Markt op hol. Het woeste dier vluchtte door de Boterstraat en wierp zich in de vitrien aan een koffiehuis aan den hoek der Zuidstraat, rechtover de Beurs gelegen. De spiegelruit werd geheel verbrijzeld en het paard op den slag gedood. AlgCmeene vechtpartijIn eene her berg der Borgvalstraat, ontstond twist tus schen eenige du i venlief hebbers en twee Franschen, werklieden uit de Tentoonstel ling. De patroon deed allen buiten gaan en daar werd men handgemeen. Toen de policie agenten er in gelukten de vechters te schei den, waren verscheidene dezer laatsten reeds erg gekwetst. Allen werden naar het policiebureel der Nieuwe Graanmarkt gebracht en daar ver zorgd. Arme man. Een kostganger van het Godshuis der Vaartstraat, zekere Frans E geboron te Gent, in 1840, werd verleden nacht plotselings zinneloos cn sloeg heel den huisraad aan stukken. Toen dc knechten hem konden vastgrijpen, was hij zinnens door hel venster te springen. De arme ouderling is naar het zinneloozen gesticht overgebracht. jette. Overleden. Het meisje Caro lina Van Lier, 17 jaar oud, die eenige dagen geleden in de Van der Schriktstraat, zoo ge vaarlijk gewond werd, toen zij van eenen rijdenden tram sprong, is aan de hekomen verwondingen bezweken. Zulte. Koeien doodgcblihsemd. De bliksem is op de stallen van den landbouwer August Van Thuyne gevallen en doodde er verscheidene stukken hoornvee. Vyve-St.-Eloi.Onweder. De bliksem is op de gaaipers gevallen en heeft zo letter lijk verbrijzeld. De gaaipers was voor 1200 fr. verzekerd. Van de stalling van den landbouwer Schoi- laert, werden verscheidene dakpannen afge rukt, terwijl-nabij de hoeve van Lambrecht, verscheiden o hoornen in splinters geslagen werden. Oudenaarde. Brand. In do katoen- fabriek der weduwe Omer Gevaert is brand ontstaan. De drogerij werd geheel vernield, alsook 120,000 kilos ruw katoen, welke er bewerkt werden. De schade wordt op 30.000 frank gerekend. Vyve-St.-Baafs. Doodelijke val, De metser Van den Bossche, dio aan het dak van het huis der kinderen De Rym herstellingen deed, deed eenen misstap en viel ten gronde. De man werd levensgevaarlijk gewond. Men wanhoopt hem te kunnen redden. Wortegem. Barbaarsche daad. Een kerel van Waregem is te Wortegeni in de stallen van brouwer Matthys gedrongen en heeft een paard van groote waarde, verschei dene steken met eenen beitel toegebracht. Men vreest dat het dier zal moeten afge maakt worden. Antwerpen. AanhoudingEen rij wielfabrikant van Amsterdam, zekere E. V.. is door de Antwerpsche veiligheidspolicie aangehouden onder betichting te Amsterdam eene nachtelijke inbraak gepleegd te hebben. Zijne uitlevering was door het Hollandsch gerecht gevraagd geworden. OntploffingIn eene fabriek van emailartikels der Begijnonstraat zijn twee potten leer ontploft. De knal werd zeer ver gehoord. In den omtrek werden een honderd tal vensterruiten verbrijzeld. De pompiers, onder het bevel van luitenant Posch, waren spoedig ter plaats, doch moes- DKRDE deel. De Eed. Een rouwdag kwam zijne vale morgend- schemering op de koepels des Zwarten Burclits werpen. Een dag die alléén eenen overvloed van wee, lijden en schrik, gemengd met eenen zwakken straal van hoop herinnerde. Het was de verjaardag van Aglaé's ontvoe ring. Men had haar beweend als doode, nu beweende men haar als gevangene en ster vende. Met eene koortsige zielskracht stootte het ongelukkig meisje verre van zich den dood dio haar wilde aangrijpen, en riep uit al hare macht om hulp en men kon haar niet ontruk ken aan haren onderaardsclien kerker, haar heure genegenheden, het geluk, de zon, het leven terugschenken. Men moest ze laten kwijnen en sterven Wreede toestand Een treurig en indrukwekkend schouwspel bood zich toen aan. De Zwarte Burcht, nu en dan door onheil spellende echo's opgewekt, was in de stilte der verlatenheid en der afzondering vervallen Het was eene sombere en aangrijpende een zaamheid. Do zinnelooze, die niemand anders was dan Aglaé's ongelukkige zuster, was er niet meer terug verschenen. Men hoorde er hare waanzinnige kreten, noch hare wee klachten meer. Verschrikt door den graaf die gepoogd had baar te wederhouden, richtte zij wellicht in andere plaatsen hare onzekere stappen. De dienstboden van Beaujeu hadden zich van deze woonplaats verwijderd, zooals men zich verwijdert van eene plaats waarop de ver in aled ij ding des Hemels is ueêrgestort De lijdende graaf had er zich met zijne bit tere Smart in opgesloten. Alleen de weenende kasteleines wandelde er dag en nacht in rouw gewaad rondzij deed de ledige zalen door haar machteloos weegeklaag weêrgalmen.Ar me moeder Een oogenblik stroomde haar hart over van geluk, toen hot kostbaar ge schrift haar had te kennon gegeven dat hare Aglaé nog leefde, toen zij later in de zinne looze hare teergeliefde Ysaure had herkend welke zij zoovele jaren had beweend doch die hoopstralen, welke plotseling liaar hart hadde verhelderd, waren weêr uitgedoofd by de verslindende wanhoop begon er in te drin gen. Echter ging er eene uiterste, eene beslissen de poging gewaagd worden. Dien dag, zeg ik, welke met zijne bleeke zon zoovele pijnlijke herinneringen mede bracht, had de Zwarte Burcht, sombero en schrikwekkende aangrijpende eenzaamheid, liet luidruchtig en levendig uitzicht van vroe gere dagen hernomen. Sonnac's zoon had eenen oproep gedaan tot den adel van al het omliggende. Beaujeus's rampen haddon zich verro ver spreid en overal medelijden en verontwaardi ging verwekt. Geen wondor dus dat de dap persten onder al de heeren op de stem van Odo waren toegesneld, om Beaujeu hulp to bieden om wraak te nemen over den moord van Odo's verloofde, welke allen nog dood waan den, om aan do klauwen van don man der Spelonken dit ander meisje, slachtoffer zijner wreedheid te ontrukken, en de streek van die afschuwelijke vereeniging der Zwarte Bende te verlossen. Meuigen, wel is waar, hadden vóór hen die «gevaarvolle onderneming gewaagd, doch had den hunne edelmoedige zelfopoffering mer ten niet werken. Niemand werd gekwetst. Werhongelukken. De steward Alois Do Bakker, 21 jaar oud, wonende Loosstraat, is van den stoomer Kroonland op de Kaai gevallen en erg gekwetst aan hoofd en handen. De man moest in de ver- pleegzaal der Kipdorpvest verzorgd worden. Aan hangaar 21 is de werkman Jan Verrijdt, 46 jaar oud, wonende Ooststraat, de rechterhand tusschen ijzeren poutrellen verpletterd geworden. Nieuwkerken-Waas. Aanhouding. Dijnsdag morgend, is eeng gevaarlijke kerel aangehouden, Van Sompel genaamd, van Winkel, die zes weken geleden uit Merxplas was ontvlucht, alhoewel hij er nog vijf jaar kosteloos verblijf verzekerd was. Oostende. Een kajuitjongen gedood. Een kajuitjongen van de His V (0.75), stoomsloep, is op de Spaansche kusten ineen raderwerk gevat en op afgrijselijke wijze vermorzeld geworden. Het lijk werd in Spanje begraven. St. Nikolaas. Rijxciel gestolen. Dijnsdag avond rond 7 ure, ging Kamiel Mels, van Melsele, bij den herbergier Ed- mond Bauwens, Breedestraat, binnen, tor- wijl hij zijn rijwiel aan de deur liet staan. Hij was pas eenige oogenblikken binnen, toen een kerel op zijn rijwiel sprong en er mode wegreed. Mels meent in den velodief eenen Antwer penaar te herkennen, die hij alle weken op de markt te St. Nikolaas ontmoet. Gembloers.Vxjf personen door dedk- slekengetroffen. Een 19jarige schilders- gast, L. Denamur, werd in eene herberg buitengezet, omdat hij dronken was. In eene andere herberg zoekt hij twist en bracht plot selings Omer Piérard en Joseph Hairson dolksteken in den huik toe. Beiden werden doodelijk getroffen en zak ten badend in hun bloed ten gronde. Men poogde Denamur te ontwapenen doch deze bracht nog aan drie andere personen ook dolksteken toe. Denamur is aangehouden on ter beschik king van liet gerecht opgesloten. Spa. De misdaad van La Sauvinière. De onderzoeksrechter Grappin, van Amiens, die de zaak ten laste der Fransche aangehoudenen onderzoekt, is naar La Sau- venière gegaan in gezelschap van M. Hano- tiaux, onderzoeksrechter te Verviers, eii heeft er ter plaats de bijzonderste getuigen onderhoord. Halne S' Pierre.Doodelijk rijwielonge luk. Zekere Karei De Vos. 64 jaar oud, dronken zijnde, plaatste zich op de velobaan om de deelnemers aan eenen velokoers te be letten voort te rijden. Eensklaps kwam een wielrijder uit de tegenovergestelde richting der koersers en botste met vreeselijk geweld op De Vos. Deze vloog ten gronde en word met ge kloven schedel en ergo kneuzingen over ge heel het lichaam opgenomen. Zijn toestand is wanhopig. Andenne. Onderlinge verdronken. De 65jarige weduwe Hella, ziekelijk zijnde, wandelde in haren hof. Te dicht hij den beer put naderende, kréég zij eenen broedopdrang cn rolde in den put. Men haalde slechts een lijk op. Hoei. Doodelijk ongeluk. Het drie jarigzoontje van den ondernemer Desire G.., is op den koer der ouderlijke woning in eenen kalkput gevallen en ofschoon de spoe dige redding er slechts met doodelijke brand wonden overdekt, kunnen uitgehaald wor den. Het arme wichtje is na verscheidene uren vreeselijk lijden overleden. Kaprijke.Het ontceder. Tijdens het onweder dat eergisteren over kaprijke woed de, werden verscheidene hoornen aan stuk kon geslagen. Door den stortregen werd veel schade veroorzaakt aan de veldvruchten. hun leven geboetmaar die hadden afzonder lijk het govaar getrotst. En, wat meer is, de moed en de ridderlijke gevoelens worden opgewekt en verdubbeld door de grootheid en lo dreigendheid des gevaars. Dien dag dus, was het vergadering op den Zwarten Burcht. Men zag in do groote eerezaal markiezen, graven, burggraven, barons en ridders. De dapperheid en heldenmoed stonden op hunne aangezichten te lezen. Zij deelden el kander het vuur mede dat allen ontvlamden. Zij telden zich, en zwoeren óf te overwinnen óf te sterven. Onder Odo's vrienden welke, de eerste, hunne degen en hun bloed ten zijnen dienste hadden gesteld, toonde zich do burggraaf Heyndrick de verkleefdste,de vurigste; en de ze kon rechtzinnig zijn, want niettegenstaan de zijne gebreken en zijne fouten, had de burggraaf een goed hartten gevaro zijns l- vens had hij Odo van de dolken der zwarte mannen gered, door hem met zich in een struikgewas te trekken en hoewel Odo wist dat hij tot de Zwarte Bende behoordë, vond hij de kracht niet hein te verachten in het geheim zijner ziel beklaagde hij hem, en indien hij hem met zoo wat koelheid bejegende, wachtte hij zich wel hem daar de oorzaak van te laten raden. Al de vrienden van Odo maakten dus gedeel telijk deze vergadering van edellieden uit. Een enkele nochtans ontbrak. De burggraaf van Beauvoir, hij de dappere onder al de dapperen, was zijnen tol aan de vriendschap en de eer niet komen betalen. Men wist niet waaraan zijne afwezigheid toeteschrijven,men verloor zich in gissingen. Wcrdt voortgezet'.

De Volksstem | 1910 | | pagina 2