Do wraak eens verraders Groote verandering in onze werkhuizen. NIEUWSBERICHTEN. DU ITSCH LAN D. ENGELAND ITALIË. DENEMARKEN ZWITSERLAND. ROUMANIË AMERIKA Wij vragen goede verkoopers. In de twintigste eeuw! IJselijk drama te St-Jans-Molenbeek Verre reis. Eene kleine luchtballon, te Luneburg bij Hamburg, door den koopman Grotstuok op gelaten. is in do Porlugeesche kolonie tan Mozamhika, op do Oostkust van Zuid Afrika en op 900 kilometers afstand van Luneburg teruggevonden. Spoorwegongeluk. Een Belgische reizigerstrein, van Bley- berg komende, is in do static van Tcmpler- bend op eenen Hollandsehen trein gebotst. Zes reizigers werden erg gekwetst en zes anderen licht. Ook de stoker van den Belgischen trein werd licht gekwetst. Uit het onderzoek bleek dat de Belgische trein door het signaal gereden was. Dd burgerlijke lijst. De burgerlijke lijst van Koning Joris, is op l'>.750,000 fr. gebracht. Do prins van Wallis moot daar ni.-ls van hebben, daar hij de opbrengst hoeft van het hertogdom van Orwallis. Indien de prins in hot huwelijk treedt zal do prinses ook ceno jaarlijksche som trek ken. Aan Koningin Mary wordt in geval Koning Joris zou komen te sterven, een pen sioen van 1,750,000 fr. toegekend. Deze som wordt thans ook aan Koningin Alexandra betaald. Inktpotten. M. Merlani heeft aangekondigd dat hij do ministers van Justicio en van Financiën zal ondervragen over eene som van 85,000 fr. welkn in de hegrooting geschreven werd voor de levering van inktpotten aan hot nieuw ge rechtshof te Rome. Het gevaar der vuurwapens. Een douanier, Antonio Pacchanie, 23 jaar oud, legdo aan tweo meisjes, Paulina Car bon i en Mathilda Ormea, de werking van eenen revolver uit, toen plotselings een schot afging en Paulina eenen kogel in het hoofd kreeg. De douanier moondo dat het meisje dood was en zelfmoorddo zich. Vischsloep gezonken Eono grooto Yslandor vischsloep is gedu rende een tempeest in do baai van Langanes, ten Noord-Oosten van Reykavik gezonken. Twaalf visschers verdronken. Slecht nieuws voor de bierdrinkers De brouwerijen van Bazel, Zurich en Rhcin- felden hebben hunne poorten gesloten, daar do brouwersgasten besloten hadden drie brou wer ij on to boycotteeron en kort daarna do algemeen© werkstaking uitteroepon. Do toestand der Koningin Uit Bucharest wordt gemeld dat do toe stand der Koningin veel verbeterd is on zij als gered mag aanschouwd worden. Alle gevaar is ge woken. M. Roosevelt en de Senaat. Do ex-president Roosevelt hooft laten we ten dat hij de kandidatuur van M. Miles Poimdoxter zal verdedigen voor den Senaat. Deze behoort tot do partij dor afgescheidene republikeinen. Zijn tegenstrever is M. Piles, die ondersteund wordt door M. Ballinger, staalssokrotaris van hot ministerie van bin- neulandschezaken, en lievige bestrijder der behoudsgezinde plannen van M. Roosovelt. Paniek aan boord van een schip. Aan boord van «Ion steamer Grand Repu blic, bobbende 200 passagiers aan boord, is nabij do haven van New-York brand ont staan. Eono gowoldigo paniek had plaats, doch hot schip kon spoodig landen. Niemand werd gekwotst. VRIJ NAAR HET FRANSCH DOOR Diomède Grootjans 38® vervolg. Do graviu was ondertusschen in do zaal ge treden en weidde over de menigte edelen eenen blik vol dankbaarheid ;dooh zij bemerk te aanstonds de afwezigheid des burggraven van Beauvoir, en haar yoorhoofd, een oogen- blik w at minder bezorgd, werd weder droef geestig. Odo, om hot hart der gevoelige moe der niet te verscheuren, had haar met het af schuwelijk verraad van Beauvoir niet bekond gemaakt. Onder de/e edellieden was h|j do eonigste die, hef ;.eheim van Beauvoir's ver- wydering kennende, zulks luidop kon zeggen; hij alleen scheen er niet over verwonderd. Beauvoir afwezig sprak met ontroering do ongelukkige kasteleines, die de gansche wereld tot de verlossing barer dochters had willen medeslepen, Beauvoir, de trouwe vriend van Beau jeu, heeft aan den oproep mijner droefheid niet beantwoord Ik ga u bedroeven, mevrouw antwoord de do zoon van Sonnac.maar vergeef het mg. Bil langzaam voegde hg erby - Beauvoir moet of kan niet iu deze verga dering van eerlijke ou trouwe edelen, versche nen, en hg zal niet komen Kn in den toon van Odo's stem lag zooveel waardigheid en overtuiging, dat al de hoeren elkander niet verwonderiug l ©zagen. Agluó's verloofde giug eindelgk den sluier van het schrikkelgk geheim oplichten, toen De toestand in Chili De president der republiek, M. Mont heeft besloten zes maanden verlof te nemen. Hij zal eene Europeosche badstad gaan be zoeken. Daar men echter geen ondervoorzitter kan vinden dio door alle partijen aangenomen wordt, hebben de ministers hun ontslag ge geven. Binnen eenige dagen werkt dc rotatiefpers in onze drukkerij. Do verkoop van ons blad gaai zeer wol van der hand. Overal ontvangen wij het beste onthaal en de gelukwenschen die ons van allerwege toekomen doen ons de toekomst mot veel moed inzien. Nu echter zijn wij in het bezit van onze rotatief. Daar door wordt het ons gogovon op een zeer groot getal exemplaren te verschijnen. Velo gemeonten zullen we thans kunnen bezoeken en bet doet ons genoegen alzoo vol doening to kunnen geven aan do talrijke vrienden, dio ons sedert weken om propa gandabladen kebbon gevraagd. Als verkoopers vragen we mannon van vertrouwen, die de zaken goed en gewetons- vol zullen afdoen. Zij zullen een vast loon ontvangen. Het is eene schoone gelegenheid voor werkmenschen die door een werkongeval of een ander ongeluk niet in staat zijn ander werk af te doen. Zij kunnen zich aan bieden op onzobureelen. Bijna al de bladen zijn het eens om de af grijselijkheden dio de bokspartij medebrengt af to keuren. 2 menschen die erger dan dieren malkander bevechten, stampen, het gezicht afschuwelijk verminken, en maar aan de dood ontsnappen, dank aan hun uitzonderlijk wverstandsvermogen. En voor znlk een stom beestenwerk, geeft men bij de 3 millioen. Zeer juist voegen er verscheidene bladen bij als het te doen is om een gasthuis of om eeno andere monschliovende inrichting dan heeft men do grootste moeite om 100,000 fr. bijeen to krijgen. Dat heet men de be schaving. Ja, alle bladen on alle menschen op enkele uitzonderingen na, keuren die dierengevechten - af, maar als 't er op aan moest komen, zouden er toch weer velen zijn dio ook naar zulke onmenschelijke tooneelen zouden loopen en kostelijke plaat sen betalen. Hoe die zaken uitgelegd, dan dat hot voor do meeste menschen overmoei- lijk valt hunne daden naar hunne woorden te regelen. Dat is zoo wel waar op sportief als op politiek gebied. VW Hoogeschool van Leuven: Examens afgelegd. Mijnheer Jozef Claus van Aalst, student aan do Hoogeschool van Leuven, heeft zijne eersto examen van Kandidaat in Wijsbegeerte en Lettoren goed afgelegd. Mijnheer Edward Van Holle van Dixmu- do, heeft het zelfde examen met onderschei ding doorstaan. Mijnheer Jozef Cooreman van Dender- monde, 2A examen van kandidaat in Wijsbe geerte en Letteren. Mijnheer Frans Roeykens, van Aalst, 1® examen van kandidaat in Wijsbegeerte en Letteren, met groote onderscheiding. Allen zijn oud-leerlingen vau ons bloeiend St-Jozefscollege onzer stad. eensklaps men in de verte een paard in ont- stuimige vlucht zag komen aangerend en eeni ge stonden later, een gansch bestoven ruiter afstapte en, onder vermoeinis gebukt, de zaal binnentrad. Het was de burggraaf van Beauvoir. Op zjjn zicht snelde de gravin hem te ge moed, reikte hem de armen, en bleef stom en onbeweeglijk van ontroeriDg. Arme moe der Op dien stond boezemde zjj waarlijk medelgden inHaar voorhoofd was in eens opgehelderd.... haro oogen straalden van hoop.... Ik verwachtte u, Beauvoir, stamelde zg. Nooit heb ik aan uwe verkleefdheid getwij feld. De Burggraaf toonde een geveinsd medelij* den voor de ongelukkige moeder, stortte eeni ge tranen over Aglaé's dood, en zwoer hg zijne voorvaderen en by zijne riddereer, haar te wrekon of te sten en. Vervolgens richtte hg zich tot Odo on reik te hem de hand. Deze, bleek van woede; aan zooveel schaam teloosheid niet kunnende gelooven, en met moeite zynen afkeer bedwingend, wendde zy- nen blik vau Beauvoir af. met eeu verachten den glim, veel welsprokender dan al de woor den welko hg hem had kunnen zeggen. Beau voir beet zich de lippen tot bloedens toe, en drukte met de hand op het gevest zyns de gens.... Doch bijhield goeden stand.Eene wijl heersch- te er eene diepe stilte, die bange stilte welko hot onweder voorafgaat. Odo de eerste ver brak ze Hij herinnerde iu weinige woorden het doel der bijeenkomst, en bedankte al de edellieden over hunne dienstvaardige deelneming ver volgens voegde hij erbij Een dronkaard vermoordt zijnen stiefvader Eenige jaren geleden was Pietcr Vermei ree, thans 39 jaar oud, geboren te Assche- Maxenzeele, in het huwelijk getreden met eene weduwe, Catharina Tempelt, welke 10 jaar ouder was dan hij, en uit haar eerste huwelijk verscheidene kinderen had. De echtgenooten Vermeiren woonden nu sinds 4 jaar in de Van Humbeckstraat te St,- Jans-Molenbeek en hielden er eenen kruide nierswinkel en drankslijterij. Een der kinderenCharles Verbestelt ,k wam met zijn stiefvader niet overeen, daar deze nooit werkte en bijna al de inkomsten ver dronk. Dikwijls was er reeds twist ontstaan tusschen de tweo mannen en telkens nam vrouw Vermeiren de partij van 'naren zoon. Dinsdag avond kregen de tweo mannen an dermaal twist, omdat Vermeiren den verloof de oener dochter Verbestelt beleedigd had.De twee mannon werden handgemeen en Ver meiren werd erg mishandeld, zoodat hij in het gasthuis zich moest laten verzorgen. Woensdag avond kwam Vermeiren binnen, toen Charles Verbestelt bezig was zich een glas genevcr te schenken, alhoewel hij reeds drenken was. Vermeiren sprong op Verbestelt en wierp hem in eeno plaats naast de herbergzaal. Verbestelt greep een mes dat daar op tafel lag en plofte het verscheidene malen in het lijf van zijnen stiefvader. Vermeiren zakte weldra in eenen bloedplas ten gronde en gaf den geest. Eene steek had hem het hart doorboord. De moordenaar verliet het huis en begaf zich naar het policiebureel der Hertoginne- plaats, alwaar hij aan den policiekommissaris verklaarde wat hij gedaan had. De policiekommissaris begaf zich onmidde- lijk ter plaats en vond liet lijk vhn Vermeiren in eenen grooten bloedplas liggen. Nadat hij de noodige vaststellingen gedaan en eenen geneesheer ontboden had, verwittigde hij het parket. Dit kwam ook nog 's avonds te St-Jans- Molenbeek en ondervroeg de huisgonooten waar de misdaad afgespeeld was. Toon zij zich daarna naar liet policiebureel begaven om Verbestelt te ondervragen, was deze vast ingeslapen en do magistraten had den de grootste moeite iets van hem to ver nemen. De moordenaar is in het gevang van St- Gillis opgesloten. Brussel. Hevige brand. Een lievige brand heeft gisteren avond, rond 9 ure, de pasteibakkerij Govaert, 't Kintstraat, gedeel telijk in asch gelegd. Het vuur was in de kel ders ontstaan en al de koopwaren en machie- nen zijn vernield. De schade is zeer aan zienlijk. Jonge dief. Woensdag morgend werd in do Vooruitgangslraat een 15 jarige knaap, Alfons D.., aangehouden, die ten na deeleder echtgenooten Ch..., St Katherina- plaats, waar hij als loopjongen werkte, eene, som van 100 fr. gerobberd had. Do jeugdige schelm had nog 40 frank op zak en verklaarde, dat hij sinds don diefstal 's nachts in de Noordstatie onder do banken geslapen had. Oneerlijke loopjongen. De loopjon gen van een hotel der Nieuwstraat, werd Woensdag morgend door oenen Russischen graaf gelast verscheidene kleedingstukken naar eenen nieuwwasscher te dragen om ze te laten koischen. Toen de loopjongen pas weg was, herinnerdo de graaf zich dat in een der zakken een er ondervest eene som van 8000 fr. in bankbriefjes verborgen was. Hij verwittigde onmiddelijk den hotelhouder en deze deed den loopjongen opzoeken. Men Oh zy vraagt u niet, die troostelooze moeder, den hoon en hot geweld te wreken die haar zijn aangedaan geweestzg vraagt u enkel, zjj smeekt n haar de twee dochters te rug te geven welke men haar meêdoogenloos hooft ontroofd Kn daar allen bg deze woorden verbaasd stonden, vervolgde Odo met eene mannelijke geestkracht Aglaé van Beaujeu is niet dood, myn- heoren maar zij zit gevangen gehouden in eenen der kerkers van den man des nachts, en diegenen zelve welke b(j hunne edele voor ouders gezworen hebbben alwat zwak is te ondersteunen en alwat verdrukt is te verlos sen, smeden hare ketenen en vermeerderen hare folteringen. Kn Sonnac's zoon vestigde oenigen tijd zynen vurigon blik op den burggraaf van Beauvoir, die al zijn bloed in zijne aderen voelde stollen. Ja, hernam Odo, zich door de veront waardiging zijns harten latende meeslepen, oh ja er zyn verraders en lafaards die de schaamte gehad hebben met den duivel dezer streek een verbond te sluiteD, om de edele on kuischo dochter van Beaujeu aan hunne lage driften te slachtofferen Kn wederom aanstaarde lijj Beauvoir, die onwillens verbleekte. Vervolgens in de eene hand zgnou degen cn in de andere zgnen dolk zwaaiend Ik zweer, riep Sonnac's zoon, haar te verlossen Dood den lafaarden dio liaar ver drukken Kn andermaal liet hg zijn verpletterenden blik op Beauvoir vallen. Al de edellieden herhaalden dezelfden eed. Kn ik, fluisterde de burggraal van Beiui- fvoir in Odo's oor, ik zweer bjj Satan in uw bMod dea hoon uit te wisschen dien gij nfig denkt dat deze de som ontdekt heeft en er mede op den loop ging, want hij werd tot hiertoe nog niet teruggevonden. Laken. Lijk opgehaald. Woensdag morgend werd uit de Willebroeksche vaart, hot lijk opgehaald van eenen onbekende, schijnende ongeveer 40 jaar oud. Op het lijk werden noch geld, noch papieren gevonden. Schaarbeek. Lijk opgehaald. Aan do Werkhuiskaai, is uit liet kanaal het lijk opgehaald van Isidoor Aerens, 21 jaar oud, smid, wonende Jozef Van Campstraat. Hij had Vrijdag zijne woning verlaten, zeggende dat hij boodschappen moest gaan doen. Men weet niet of hier een ongeluk of eono zelf moord in het spel is. Grimbergen. Brandstichter aangehou den. Zekere Frans Goppens van Grimber- gen-Beygem, die zijne bouwvalligo hoevo in brand stak en zijne ziekelijke moeder bijna levend liet verbranden, is in het gevang van St.-Gillis opgesloten. Coppens vond zijne brandstichting heel natuurlijk, daar den toe stand zijner hoeve zooveel te wenschen liet. M. do onderzoeksrechter Simons zal Cop pens geneeskundig doen onderzoeken, daar hij denkt dat deze in het hoofd geraakt is. De Pensioenkas is eene zeer nuttige instelling voor den werkman maar men moet trachten kloek te blijven om zoo lang mogelijk van zijn pensioen te kunnen genie- ten. Ehwel vrienden, men verzekert zich eenen gelukkigen ouden dag met van tijd tot tijd eene llescli THEOBROMA van 3 fr. te nemen. Gelooft de ondervinding, vriend. HoofddepotM. DE MOOR, Burgstraat, 38, te Gent. Te Aalst in alle goede apotheken. St-Gillis-Waes Verschrikkelijk onge luk.Onze gemeente is Woensdag avond in opschudding gebracht door een verschrik kelijk ongeluk, dat het leven gekost heeft aan een vijfjarig knaapje. Rond 6 ure, kwamen de knechten van den lieer Richard De Baere met eene petroolkar en eenen petroolwagon den hof op gereden. Al meteens hoorden zij een pijnlijken schreeuw. Het zoontje van Alois Balie lag ondor den wagen, de wielen van den wagen waren over het hoofd geloopen. De schedel was verbrijzeld en de hersenen lagen bloot. Josepliina Speelman, hoedenmaakster, die het ongeluk zag gebeuren, viel in bezwij ming. Men liep in der haast doktor Busschots halen. Deze kon enkel de dood van het kind besta tigen. De echtgenooten Balie hebben slechts een kind. Droeve iiijzonderheid. De moeder van het verongelukt knaapje was afwezig, daar zij uit oorzaak van omstandigheden, waar wij niet kunnen over uitweiden, sinds drie maan den in Antwerpen dient. Het parket wordt verwacht, ten einde do verantwoordelijkheid vast te stellen. Waasmunster Diefstal van vlas. Maandag nacht is er ten nadeele van P. Van Hese, landbouwer, in de Pauwstraat, vlas gestolen. Het vlaslag in hoopen gereed om 's anderdaags weg te voeren. Toen men 's morgens op 't land kwam bemerkte men dat eene groote partij van het vlas verdwenen was. Men heeft vermoedens. Sinay. Ontvlucht. Dinsdag avond, rond 7 ure kwam er eene vrouw door de Hoogstraat te Waasmunster, die door hare zonderlinge manieren de aandacht der men schen op zich trok. Op do Vierschoor go- komen vroeg zij den weg naar De Schelde De heer policiokomissaris kon haar gelukkig- lijk nog inhalen en naar het gemeentehuis overbrengen.Men ondervroeg de ongelukkige, weldra bleek het dat zij ontvlucht was uit het hospitaal van Sinay. Men verwittigde seffens de overheid dier gemeente die de on gelukkige vrouw Woensdag is komen terug halen. hebt aangedaan tot dezen avond, in den bergpas, als gy geen lafaard zijt. Tot dozen avond, herhaalde de zoon van Sonnac, dof brieschend gelijk de gekwetste panther oh ja, hg mijne riddereer, onder ons beiden, dezen avond TWEEDE HOOFDSTUK. Het Tweegevecht. Zware duisternissen overdekten met hun nen ondoordriDgbaren mantel het bosch der Spelonken. De natuur in woede, dobberde op dit oogen- blik in eene afgrijselijke wanorde. De klette rende donderslagen schokten de hemelen die dreigden op de aarde néér te storten de blik semflitsen doorkloven onophoudelijk de wol ken en hielden het uitspansel in laaien gloed. Het tempeest ontwortelde de boomen, en deed door zijn schrikboezemend geloei de heu velen dreunen. Niet één wezen waagde zich op het ve.ld. Niettemin verliet Sonnac's zoon heimelyk den Zwarten Burchten richtte zich naar het strijd perk. Het wrange ziolgenot eons twoegeveohts om het leven, de dorst naar wraak, en ook het verheven gebulder der ontketende elementen, verwekten levendiger dan ooit het goddelyk heldenvuur in zijnen boezem. Hij ging met rasse schreden, het hoofd fier in de hoogte houdend. Vooraleer het bosch binnen to dringen, wierp hij instinktmatig nog een laatste oog slag op het slot van Beaujeu. Alsdan greep in den moedigen jongeling een volledige en plotselinge ommekeer plaats. Hij bleef roerloos staan en oene ijskoude rilling doorliep al zyne lidmaten...Een traan kwam zgn gezicht benevelen en biggelde van zijne Dief geknipt. Een kerel M... ge naamd, die op de Markt van Marche, eene koe te koop stelde, welke hij te Giney ten nadeele van M. Linciau gestolen had, werd door den eigenaar der koe aangehouden. Brugge Razend gestorven. Op 27° Mei laatstleden, werd Leon Gollembier door zijnen hond in den arm gebeten. Het dier werd afgemaakt doch de wonde scheen wel dra genezen. Eenige dagen geleden werd de arm lam. Men dacht aan den hond niet meer, doch nu begon M. Gollembier ook van hoofdpijn te klagen. Toen echter de kenteekens der razernij zich vertoonde was het ongelukkiglijk te laat. De man werd naar het gasthuis overge bracht en is er Woensdag morgend na eenon vreeselijken aanval overleden. Mev. Gollembier en hare twee kinderen, die ook gebeten werden, zijn naar het ge sticht Pasteur vertrokken. Oostende. Zelfmoord. Woensdag morgend is een armoedig gekleed persoon van den dijk op den grooten golfbreker ge klommen welke zich rechtover de Vlaamsche dreef bevindt. Hij ging zoo ver hij kon-in zee en liet zich dan in het water vallen. Twee schildersgasten snelden hem ter hulp, doch de man verdedigde zich hardnekkig en wilde kost wat kost sterven. Men gelukte er evenwel in hem op het droge te brengen doch de man gaf weldra den geest. In zijne zakken vond men eene abonnementkaart van vijf dagen op de Bel gische spoorwegen op naam van Antoon Cools, alsook eene klein© som gold. Het lijk is naar het doodenhuis overge bracht. Diefstal. Ten nadeele van een Duitsche handelaar is terwijl hij een bad nam, uit zijne kabien een gouden uurwerk, eenen geld beugel, een hondertal frank inhoudende en een kostbare pijp gestolen. Namen Belangrijke diefstal in eenen e.vpresstrem. Eene dame van Keulen, B.genaamd, bevond zich in den expresstrein Parijs-Keulen, toen zij tusschen de statiën van Luik enNamen was, bevond zij dat hare valies, voor 10,000 fr. juweelen en 4,000 fr. in geld inhoudende, verdwenen was. Een onderzoek is geopend. Aywaille. Kind verpletterd. Woens dag namiddag ging een meisje met haar een- jarig broertje wandelen. De kleine zat in een Engolsch wagentje, dat eensklaps omkantel de. juist toen eene zwaar geladen kar voer- bijreed. De arme kleine kwam onder het wiel terecht en werd het hoofd verpletterd.De dood was oogenblikkelijk. Charleroi. Moordpoging Woensdag namiddag kwam de glasblazer Duperroi dron ken te huis. Hij zocht twist met zijne vrouw, greep een geweer en-loste twee schoten op de ongelukkige. Deze werd in den arm en in de heup getroffen en erg gekwetst. De moorde naar is aangehouden. Micheroux. Onder eene instorting be graven. Verleden nacht waren verschei dene werklieden bezig met eeno gaanderij te steunen, toen plotselings eene instorting plaats had. Twee werklieden werden begraven. Een hunner, zekere Jan Palla, werd de borst ver pletterd en op den slag gedood. De andere leefde nog toen men hem vond, doch zijn toe stand is zeer bedenkelijk. De ongelukkige Palla was gehuwd en vader van acht kin deren. Antoing. Hoofd verpletterd. Een werkman der Steengroeven Jaassin te An toing, zekere Georges Bocquet, 24 jaar oud, die twee zwaargeladen wagontjes moest voeren, werd het hoofd tusschen do twee wagontjes letterlijk verpletterd. De dood was oogenblikkelijk. Houdeng. In hetpostbureel overleden Woensdag morgend ging do weduwe Leclercq in het postbureel van Houdeng haar ouderdomspensioen halen. Zij zakte schielijk ineen en was een lijk. wangen zgn voorhoofd bedekte zich met eene sombere tint. Het is dat treurige gedachten eensklaps zijnen geest kwamen bestormen. Die vochtige blik welken lig op den woon van Beaujeu gericht hield, zegde een laatste vaar wel. Te midden der bedwelmende wellusten spruitende uit het uiterste gevaar dat hij kon te boven komen, had hij niet eens gedacht aan den onzichtbaron dood die hem ging tref fen. Beauvoir's degen kon hij verbrijzelen en het bloed zijns vyands bij beken doen stroo men doch honderd dolken, door moordende handen opgelicht,gingen hemlaffelgk in 't dui stere treffen en, door hem het leven te ontne men, den dood des burggraven wreken. Dat wist hij.... Hg had het vernomen.... Hg ging dus sterven Hij aanschouwde voor de laatste maal die torens op dewelke het wee zich had neérge- slagen.... Het waas daar dat het voorwerp zij ner vurigste wenschen hem zoo minzaam had toegelachen bij de uitboezeming zijner liefde, en hem gezegd had Ik bemin u, Odo. 'loon waren zg beiden gelukkig.... Toen.... Maar waarom die pijnlijke herinneringen Zij doofde uit gelykeen flambeeuw,en hij ging sterven 't Was daar dat de edele kastelei nes hem haar zoon had genoemd, en zjj, door het ongeluk getroffen, zich wankelend op zij nen arm had geleund... En op dit. oogenblik, tor «ijl zg, omringd van dapperen die gezwo ren hadden heur har^o dochters terug te geven, tot de hoop, tot het leven terugkeerde ver liet hg haar, als vluchteling, om eenen nutte- loozen dood te gaan zoeken.... Hij verliet haar in den gewichtigsten oogenblik.... hun ver trouwen stellende in verraders, gingen zij al len in schandelijke hinderlagen omkomen,en z j... zij, do zuivere maagd, hot heilige meisje, zij zal aan een tal booswichten ten prooi wor den. (Wordt voortgezet)

De Volksstem | 1910 | | pagina 2