BUITENLAND. De wraak eens verraders NIEUWSBERICHTEN. Dogen open katholieke huisvaders. FRANKRIJK DU ITSCH LAN D. G. H. LUXEMBURG ITALIË. ZWITSERLAND. SPANJE. AFRIKA AZIË Naar onze kolonie De Koning Albert heeft eenigen tijd geloden een leeraar zijner kinderen opgezegd, toen hij vernam dat deze een vrijmetselaar was. Zulks valt natuurlijk in don smaak niet van Le Peieple. 't Is gemakkelijk te begrij pen. De socios en bijzonderlijk Le Peuple zouden nu de liberalen willen overhalen om wat beslag, ter gelegenheid dezer afstelling, te maken. Het is dus nog altijd dezelfde manier om do vrijheid van den huisvader in zake het onderwijs en de opvoeding zijner kinderen, te eerbiedigen de Koning zelf zou het recht niet hebben zijne kinderen de leermeesters te geven die hun best bevallen. En «eggen dat de tegenstrevers van het katholiek onderwijs overal uitbazuinen, dat mot het verplichtend onderwijs, do keus der school en opvoedingswijze volkomen vrij zal zijn.... Oogen open, katholieke huisvaders, geene hervormingen aanvaarden, zonder ernstige waarborgen, zoo voor het tegenwoordige als voor do toekomst Da muiterijen van Nimes. Vrijdag verschenen voor den krijgsraad van Marseille een koporaal en vier soldalen belicht van muiterij te Nimes. Zij werden veroordeeld tot straffen verschillende tus schen twee en zes maanden gevang. De Seine dreigt. Verscheidene kaaien der Seine staan.te Parijs andermaal onder water. Voorzorgen worden genomen om allo gevaar te ver mijden. Het water klimt nog gedurig en uit de provincie komen onrustwekkende berich ten toe. De Austerlitz en andere bruggen zijn reeds gedeeltelijk overstroomd. Spoorwegongeluk. I>o sneltrein Arpajon-Parys is nabij de statie van Saulxbes-Chartreux ontriggeld. Ken tiental reizigers werden gekwetst. Een Belg vermoordt zijne ontrouwe vrouw De echtgeooolen Van Belle, van Zedclgem, (België), wonende te Foiupiières, kwamen slecht overeen doordien de vrouw hare plich ten uit het ong verloor. Onlangs verliet de vrouw do echtelijke woning. Van Bello ging haar vragen hot echtelijk loven te hernemen en op hare weigering sneed hij haar bij middel van een scheermes de keel af. De dood was ©ogenblikkelijk. De, moordenaar is aangehouden. Zonderlinge zelfmoord De 52jarige Joris Spinoza, die sinds ot ni- gen tijd tookens van zinsverbijstering gaf, woonde op eeno kamer in een huis der Paul Fóvalstraal te Parus. Gisteren morgend kocht hij r»p de markt allo beschikbare rozen en dei-d zo op zijne kamer brengen. De man sloot zich dan op, Strooide do nerzen op zijn bed draaide allo gasbekken open en legde zich op de rozen. Toen men hem vond had hij reeds opgehouden televen. De armezinne- looze was verstikt. Slachtoffers der ellende De echtgenooto Nicollet, .'17 jaar oud. die door haren man verlaten was, heeft zich met hare twee jongste kinderen, *2 jaar mi 2 maand oud, laten verstikken. Do twee andere kinderen 1 en 6 jaar oud hadden niets ge hoord. Een Amerikaansch eskader te Marseille. Do Amorikaanscho pantserschepen India na, Massachusetts en Joiou zijn Vrijdag mor gend te Marseille aangekomen. Deze schepen kwamen van Plymouth en zullen to Marseille blijven tot 15" Juli. De apachen te Parijs. In de wijk St-Méry, to Parijs, rijn ver scheidene polieieagentofi door de vrienden VRU NAAR IÏET FRANSCH DOOR Diomède Grootjan^ 10" vervolg. Gy denkt dus dat ik mijn ganscho leven nn- zcgget'.iko tormenten heb uitgestaan, verslon den door een steeds machteloozen nüd... dat ik roem, eed en familie onder do voeten heb getrapt... dat ik den standaard des bandiets heb opgestoken om haar tot.slot van rekening gelukkig te zien met u Luister, verloofde van Aglaé, wanneer gij zult dood rijn, zal ik, ik die haar bemin, liaro ketenen gaan verbrij zelen ik zal baar zeggon dat gij haar \erge- ton hebt, hoort go Zij zal u niet meer be minnen... zij zal u vervloeken... hoort ge, Odo hoort ge, vriend lief l^iïe vctrader kreet Sonnac's zoon, huiion zich zeiven van woede vloek ovcru Rcauvoir liet hem al zijue gramschap uit boezemen, en bleef kalm en spottend. Is 't alvroeg bij eindelijk. En hij puntte hem een langen dolk op liet hart, en zijne wraak wildo nog don doodstrijd verlongen. Doch op een gerucht, op oen sein. gewis aan hem alleen hekoud, befte hij het hoofd np en i emerkte dien man geheimzipnigen g« tuige huns stryds. En hij sidderde onder dezes von kelenden blik. Door eene plotselinge beweging bonsde 'do wéér op en do strijd herf»egon hardnekkiger»! «cbrikkelijker. van Liabeuf aangevallen geworden. Drie agenten werden door de schurken gekwetst. Vijf der bijzonderste plichtigen konden aan gehouden worden. Aanslag tegen eene fabriek. Verloden nacht poogden ongekende schur ken to Lacourt eene plaasterfabriek in de lucht to doen vliegen. De schade is zeer aan zienlijk. Een onderzoek is geopend. Schrikkelijke gasontploffing In het gasge8ticht van Meaux is het rege- lingstoestel ontploft, 7 werklieden werden zeer gevaarlijk gewond en 5 hunner waar onder den bestuurder verkeeren in stervens gevaar. Ontslag. Prins van Hohenlokc-Lanenburg heeft zijn ontslag gegeven als ondervoorzitter van don Duitschen Keichsttag. Het proces van Allecstein. Mad. von Schoonebeck, de droevige heldin van het treurspel van Allenstein zal onder rechterlijke kuratcol geplaatst worden. Haar advokaat verzet er rich tegen. De vrouw, die zinneloos geworden is zal eerstdaags van Gortau naar het gesticht van Chacalterseo bij Berlijn overgebracht worden. Vier kinderen levend verbrand. Eene landbouwster van Haut-Mont, aan de Fransche grens,was naar de markt van Aar len gegaan, hare vier kinderen, waarvan het oudste slechts 10 jaar oud was, alleen te huis latende. Toen zij terugkeerde wachtte haar een vrceselijk schouwspel. De kinderen waren te dicht bij het vuur genaderd on allen lagen overdekt met brandwonden ten gronde. De moeder liep om oenen geneesheer en toen deze ter plaats kwam was het jongste kind reeds overleden het oudste bevind zich in wanhopige» toestand. D«' twee andoren zijn ook gevaarlijk verbrand. Baron-moordenaar aangehouden. Uit Flomncia wordt gemeld dat te Monte- catini een valsche baron Gaston Derliquc aan gehouden werd. Deze wordt verdacht in Fransch-midden in eene villa eeno oude vrouw vermoord en bestolen te hebben, misdaad waarvoor bij bij verstek tor dood veroordeeld werd. Erg bergongvluk. Men meldt uit Scheidegg, dat twaalf toe risten, verdeeld in drie groepen, die naar eene ijszee gingen, in de hut van Bergli door eencn sneeuw val begraven werden. Zeven hunner, waaronder 1 dragers en oenen gids van Grind el wald konden levend opgehaald worden. De vijf andoren waaronder twee Duilschers zijn nog begraven. Er is weinig hoop hen te kunnen verlossen Onder de geredden zijn er drie levensge vaarlijk gekwetsten. Pablo Igleslas. In ons staatkundig overzicht spreken wij reeds over do redevoering van den sociali- slischen leider Pablo Iglesias, die zegde dat do socialisten zelfs voor de persoonlijke aan slagen niet zouden achteruitwijken. Die woorden waren bijzonderlijk tegen M. Maura, oud-kahinetsoversto gericht en de socialist zegdo dat zijne partij alles gedaan had wat mogelijk was, om M. Maura omver te worpen en dat liever dan M. Maura terug aan het bewind te zien komen, hij het gewet tigd zou vinden, eencn aanslag te plegen op M. Maura. Dat der© woorden luide protestation "Uit lokten, hoeft niet gezegd to worden. De oud sultan van Marokko op reis Maar het schijnt is Abdul-Azziz, oud-sultan liet was geen tweeggevecht in de hoffelijke regels on vormen, liet was, gedurende een on- weder en boven eencn afgrond, een gevecht van duivelen, onwaardig van 8onnac's zoon. Laf was hy uitgedaagd geweest in zijn eergevoel gekwetst, had hij don keus van de zen schandigen kamp aan zijnen tegenstrever overgelaten. Nog honderde malen werpen zy zich ten gronde en honderde malen spingen zjj wéér op. Beauvoir voelt het eerst zyne krachten fa len de blik van den man der Spelonken, want liet was hij, doordringt hem steeds en doet hem beven. Hij wankelt, hy smacht on- d^r de omknelling des zoons van Sonnac.... Reeds ziet hij Odo's dolk opgeheven om hem te treffen, on vooraleer to sterven braakt hij nog eene afscliuwelijko, eene ijselijke gods lastering uit. Maar op ditoogenblik rijzen oen ige zwarte mannen uit de rots op, bevrijden Beauvoir uit de handen zyns vyands, en sleuren den onge lukkige» Odo in do Spelonken mede. DERDE HOOFDSTEK. Mijmeringen. De jonge zoon van Sonnac was gevangen... Hij kende die zwart© mannen.... het waren leden <ier Zwarte Bende...Hy kende hunne verschrikkelijke eeden... hy had hunne ge heimen doorgrond.... by moest sterven.... kalm en gelaten wachtte tdj den dood.... Hij ook had den kelk der bitterheden gesmaakt, en zonder morren onderwierp hij zich aan zijn lot en aan de besluiten des Hemels.... Was het hem, den onversaagden ridder, niet gejond vol roem in het aanschijn des nageslachts te sneven, dan toch ten minste ging hij sterven goor Aglaé. i Zijn gevang >\as hetzelfde als dat zijner van Marokko, op reis^gegaan. Uit Aloxandrie meldt men dat hij zinnens is zich naar Jeru zalem te begeven. Oproer in China. In de provincie Guenkrarig heeft eene bende oproerlingen de woning van eenen magistraat aangevallen. Deze verdedigde zich met zijne bedienden on troepen kwamen hen ter hulp. Na een verwoed gevecht, waarin de mui ters groote verliezen ondergingen, trokken de woclmakers af. Het gele gevaar Verscheidene stoomers zijn te Sydney uit de Japaansche wateren aangekomen. De scheepslieden verklaren dat het Japaansch gouvernement zinnens is aan de vreemde schepen to verbieden reizigers te vervoeren tusschen Nagasaki, Kobe, Yokohama en Hakodadi. Maandag aanstaande vertrekt de stoomer Feld marshalk,\an de Deutsche Oost-Afrika Line, uit Antwerpen naar Zuid-Afrika. Te Kaapstad zullen de volgende reizigers, die naar Belgisch Kongo moeten, afstappen MM. Julien Baockolandt, Frans Croisier, Ferdinand Raise on Jozef Joigniaux, voor het speciaal komiteit van Katanga M. Bonjean, voor het ministerie van ko loniën M. Blanchot, voor de Compagnie Interlro- picale M. en Mov. Louis Paschal. MM. Gaston Louis, Hubert Louis, Antoou Sorvais, Jozef Deville, Jean Remiche, Jean Mingler, Cle ment Hendrick, Celestien Ghalon, Lucien Claverie, Theofiel Claverie en Pieter Par- mentier. voor do Landhouwmaatschappij van Belgisch Kongo M. en Mcv. Jules Cambier en hunne acht kinderen zijn reeds Zaterdag vertrokken. M. Jules Cambier is do broeder van don E. P. Cambier, apostolischen profekt van Hoog Kasaï cn van de E. H. Pastoors van Chalelineau en Bersillios-l'Abbaye. Hij zal in Kongo het ambt van postoverste van Luluaburg waarnemen. Brussel. Om de Tentoonstelling te zien. Twee jonge gastjes van Loos, do 15jarige Gustaaf Do Lancker en de lGjarige Gustaaf De Groote, zijn uitgeput van honger en ver moeienis in het policiebureel der 2° wijk hulp komen vragen. De jonge reizigers kwamen te voet van Doornijk met het gedacht de ten toonstelling van Brussel le kunnen bezoeken. Hunno ouders zijn verwittigd. Slecht beloonde liefdadigheid. Een Duitsoher, Jan G..., had eenige dagen gelo den eenen landgenoot, Frans W..., die hier zonder hulpmiddelen was, gastvrijheid ver leend. ToenG... gisteren avond van zijn werk terugkeerde vond hij heel zijne kamer on derste boven. Alle voor wer[ien van waardo, juweelen, geld, enz., waren verdwenen. ToenW... ook niet meer terugkeerde,heeft G... eene klacht tegen zijnen landgenoot neergelegd. Slimme bedrieger. Een kleermaker der Trapstraat, gelastte zijnen loopjongen, Leon Thieren, een pak kleederen to gaan halen, in eonen= winkel van don Zavel. In de Koninklijke Gaanderij werd do knaap aan gesproken door eenen kerel die hem zegde do inpakker to zijn van het magazijn van den Zavel en zich vergist te hebben. Hij nam het pak terug en liep er mede weg. De bedrieger werd niet meer teruggezien. Erg ongeluk. Gisteren avond spande een voerman zijn paard uit in deSamaritaine- straat en klom dan op het dier. om het naar zijnen stal, Kandelaarstraat te brengen.Nabij den stal begonnen kinderen te roepen. Het verloofde, met zyne ijzeren traliën en gesal- peterde muren... Zijn eerste lijden, honger, dorst en wee, had ook zij moeten verduren. Hij wilde zich met haar vereenzelvigen door gedachten en gevoelens. Elk gedacht, aan haar vreemd, wierp hij verre van zich weg.... Zij was zijn schild tegen do wanhoop. Eone oude en oprechte vriendschap vereenigdo hun ne familien.... Te zamen hadden zij hunne kommerlooze kinderjaren doorgebracht.... I^ater waren de gevaren dos levens groot ge weest voor hen beiden Hy had haar gered uit de klauwon des tygers... Do liefde was te gelijkertijd in hunno harten gedrongen en op gegroeid gelijk eene plant welke men be sproeit... Die liefde, zij was diep en oneindig... Hunne hoop, hunne vreugden waren de elfde geweest, en al de kleine wolkjes welke onze ker onder het toelachendste uitspansel des levens drijven, hadden tegelijkertijd hunne heldere voorhoofden verduisterd. God's hand had zich opgeheven om hem te vereenigen... Hunne hoop was verbroken ge worden... Dezelfde rampen hadden hen getrof fen... Te zamen gingen zij denzelfden dood sterven, en in den hemel den echtelijken zegen ontvangen.... odo bleef in deze zoete mijmering verdiept. Evenals de natuur en het onweder, smaakte hij nu kalmte en rust. Gelijk liet orkaan dat gaat liggen, zoo ook hadden zich de onstuimige driften zijns harten bedaard en maakten plaats voor de gelaten heid des zuiveren gewetens... Midderwyl kwam de engel van den slaap des jongeüngs oogen luiken, zy'n hoofd togen den wand leu nen, en hem zijne uitgeputte krachten terug schenken. Odo liot zich doën golyk een kind dat me: inzwachtelt, en welhaast kwam het beeld van dier verschrikte en wierp den ruiter ten gron de. Het dier viel echter zelf op zekeren Louis S.die het wilde bedwingen. De ongelukkige werd erg gekwetst en moest naar het gast huis overgebracht worden. Doodelijk automobielongelukVrij dag morgend werd do Sjarige Pieter Bogaert op den Boendaalschen steenweg, vóór do ouderlijke woning door eenen automobiel omgeworpen. Het knaapje werd erg gekwetst en moest na verzorging naar het gasthuis gebracht worden. Schaarbeek. Doodelijk spoorwegonge luk. Vrijdag morgend rond 10 ure, toen de trein uit Antwerpen de statie zou binnen rijden, kon een 18 jarige baanwerker, Con stant Eriest, zich niet tijdig uit de voeten maken en werd overreden. De ongelukkige werd schrikkelijk vermorzeld en bezweek kort nadien. Koekei berg. Policieagent mishandeld. Verleden nacht werd de policieagent Smets op de hoogten van Koekelberg onverhoeds aangevallen door eenen kerel, die na hem ten gronde geworpen te hebben hem vrecselijk mishandelde, waarna de aanrander de vlucht nam. De agent was zoo erg gesteld dat hij zijnen dienst niet kon voortzetten en zich moest te bed leggen. Hij heeft zijnen aanvaller her kend. Deze is een slachtersgast, tegen wie hij eenige dagen geleden een proces verbaal moest opmaken. St.-Joost-ten-Noode. Erg automobiel- ongeluk. Een glazenmaker, Alexander Beekman, wonende Braemtstraat, werd in de Belliardstraat door eenen al te snel rijdendon automobiel omvergeworpen en overreden. Het slachtoffor werd erg gekwetst over heel het lichaam, opgenomen en in een naburig huis gebracht, alwaar een genees heer hem kwam verzorgen. Hij is daarna naar zijne woning overgebracht. Elsene Erg tramongeluk. Vrijdag namiddag stapte Mad. Williot van den tram. Toen zij achter den tram wilde de straat oversteken, werd zij door een ander tramrij tuig omvergeworpen. Do ongelukkige werd vreeselijk aan het hoofd, borst en armen ge wond. Zij klaagt ook over inwendige pijnen. Sottagem. Schoone roeping. De Eerw. Heer Stanislas Blanckaert, onderpas toor te Sottegem, zoon van wijlen M. Alfred Blanckaert, schepene te Lokeren, treedt Donderdag aanstaande in de abdij der Trap pisten te Forces (Namen). Eerst onderpastoor te Burght, won hij daar den eerbied, de erkentelijkheid en de genegenheid van gansch de bevolking. Toen riep het vertrouwen van Monseig neur hem als onderpastoor naar Sottegem waar hij op weinig tijds de vriend is gewor den van allen die hem kennen. Nu offert de jeugdige priester alles op tot bet laatste toe, en om tot den hoogsten top dor volmaaktheid te stijgen hult hij zich in hot wille kleed der strengste kloosterorde welke de katholieke kerk kent. Welke zijn de uitwerksels van THEO- BROMA? Van den eersten dag dat men het gebruikt, wordt do bloedsomloop gemak kelijker, do ademhaling dieper en sterker, het gedacht helderder, het geheugen scher per, de zintuigen fijner. Het lichaam wordt krachtig, beter geschikt lot den arbeid, en zoo haastig niet vermoeid. THEOBROMA sterkt op dezelfde wijze als wijn en alcohol maar zonder hoegenaamd de slechte gevolgen van het drankmisbruik mede to slepen. To GentBurgstraat, 28, apotheek DE MOOR, 3 fr. de fiesch, te Aalst in alle goede apotheken. Overrysche Geheimzinnige onbekende. Op 5 Juli laatstl., werd hier een meisje, schijnende 20 tot 22 jaar oud, dwalend in de gemeente aangetroffen. De ongelukkige die blootvoets liep, is zinneloos en tot heden is men er niet in gelukt te weet te komen van waar of wie zij is. Zij spreekt enkel Waalsch. Het meisje wordt in het gesticht verzorgd. Aglaé boven zijne harde legerstede zweven en hem toelachen. Lieflijke droomon wiegden zyne inbeelding en ontschoven voor hem den sluiör der toe komst. Vóór hem zag hy een bekoorlijk dal... Een donzig tapijt ontrolde op deszelfs bodem zijn golvend fluweel... De zachte hellingen, over schaduwd door frische bosschaadjes, waren doorsneden met duizende kristallen beekjes welke murmelend zich door het weelderig most heenkronkelden. Een zuivere en heldere hemel overwelfde die betooverendo vallei, en door een blauw azuur omgeven, volgde de schitterende dagtoorts haren loop en goot bij stroomen hare weldoende stralen neèr... Am- brozijgeuren vervulden dit Eden, en melody* volle stemmen zongen Eeuwige vrede en vreugde aan de door beproevingen gezuiverde deugd... vrede on vreugde aan den goddelij- ken moed En hij en Aglaé stapten te zamen op dit lachend pad huns levens... De hemelsche ge lukzaligheid daalde vóór hen neêr iu duizende stralen die op hunne voorhoofden glansden. In dien zoo schoonen hemel vormde zich echter eene duistere wolk, nam de mensche- lijko gedaante en de trekken der wanhoop aan doch langzamerhand verloor de wolk hare zwarte tint, werd wit en verdween golyk de rook. Aldus vergaan de hevigste smarten. Aldus worden do pynlykste herinneringen uitge- wischt. De jongeling droomde nog, zijne ziel word door die zoete begoochelingen gewiegd. Als dan meende hij Aglaé's stem t© hooren met hare zwakke en klagende tonen die vaar vel uteri weo uitboezemden... Hy ontwaakte... Dcg^j betooverinp was gebroken. Antwerpen. Ontploffing in eene '■ri werij. Een werkman gedood. Vrijd morgend rond 9 12 ure had in de brouw Tivoli Pyckestraat, eeno ontplof plaats. Hot houten deksel van eenen bi ketel vloog met geweld af en trof den we man Schmidbouwer. van Duitscho afkon aan de boenen. Terzelfdertijd werd de we man erg aan do boenen en den onderb gekwetst door het kokend bier. Zijne medegezellen kwamen den ongel luge halen en droegen hem naar hetgaslhi alwaar de geneesheeren onmiddelijk tot afzetting van een been moesten overgaan Het slachtoffer bezweek eenige uren het ongeluk. Schmidbouwer moest binnen een dril weken in het huwelijk trqden. Een onderzoek is geopend. Erge val. De schippersknecht, Hi Seghers, 32 jaar oud, is aan boord van binnenschip Alice-Jeannezoo ongeluk gevallen, dat hij een been gebroken had. Erg werkongeluk. De dokwei Gerard Widenstreet, 41 jaar oud, die aan lossen van den stoomer Ambiorix werl kreeg eonen balk, welke uit de haken losgeraakt op liet hoofd. De ongeluk! werd vreeselijk gewond en moest naar Stuvvenberggasthuis overgebracht w TurnhoutDe werkstaking breidt uit. De werkstaking der Turnhout breidt zich nog uit. De werklieden der fal ken Crepols on Van Genechten hebben ook het werk gestaakt. Er zijn tot nu reeds meer dan 300 werkstakers cn vreest dat hel getal nog zal vermeerderen Mechelen. Dieven geknipt. Vorli nacht hebben de policieagenten Jacobi Steenmans op don koer van het Arsenaal kerels aangehouden die versclieideno pak koper en ijzer droegen. De dieven warei punt met hunnen buit te vertrekken, toei door de policie geknipt werden. Zij zijn gesloten. Misdaad verijdeld.Een policies bemerkte alhier op den steenweg eenei rel, Edward Hilon, die bezig was eenei volver te laden. De policieagent geluk in, den kerel zijn wapen te ontnemen. Op het policiebureel bekende de man hij zinnens was zijne vrouw te vermooi indien zij niet mede naar huis wildo gaan Lokeren. Diefstal. Op de wijk veld, zijn dieven door een zoldervensti het huis van den landbouwer Alfons staert gedrongen en hebben er uit eene welke zij openbraken eene, som vai fr. buit gemaakt. Ook een nieuw kos van Hulstaert werd door de dievon me nomen. De policie onderzoekt. Verdiende straf. Tijdens de valdagen werden hier zes gemaskeerde sonen in overtreding genomen wegen zingen van onzedige liederen. Deze kregen zij elk 26 fr. boot of 8 dagen, rechtbank van Dendermonde. Allo d< lieden zullen deze toepassing der wet V toejuichen. St.-Niklaas. Huiselijke hoist. dag morgend is twist ontstaan tusschl echtgenooten De B..., Plezantstraat. De bracht de vrouw met een kneuzend vool eenen ergen slag op het hoofd toe, deze veel bloed verloor. De policie kwam tusschen en maakte ces-verbaal op. Gent. Erge val. Gisteren avon Amelie Dupont, dagloonster wonende toniuskaai aldaar, en werd erg gek aan het hoofd. Na verzorging werd hare woning overgebracht. Zelfmoord. Zaterdag morgend de beenhouwer A. Mols, Donkerste! zijne woning verhangen gevonden. De veer der wanhopige daad is niet gokem Voet gebroken. Verleden nach 111/2 ure, is Adolf Burggraeve wo A lie op poe ete: en een wel een vad poo d'lu zei i uaa: poo N ring mige Zc 4, 1 Paul 4. A sen 2 lier Dort: leide: rigou W St-Lievensstraat, in de SLAgneotstra vallen en den rechter voet gebroken. doen Zwarte ketenen belaadden zijne armi jan n diepste duisternis omhulde .hem als e< hel le doordrlngbare sluiëer, De echte en hopelooze wezeniykhei nog v toonde zich in gansch hare yslykhei hoorde de liefelijke stem zijner teêrg niet meer. Hy had tot speelbal gediend aan den der droomen, die in zijn hart (le wreede stelling en de verscheurende wanho< ffoep geworpen Maar eensklaps, temidden Faber diepe stilte dezer plaats, liet een gezuc flauw gejammer zich hooren, welk !™Uer merhand hooger en hooger klom, on Hic •ver li groep Zoc allengskens te verstillen,teencmaal op den, zich op nieuw te verheffen en zich lijk in hartverscheurende weeklachten Aan storten. hn H Die stem was de stem van Aglaé (li erwijl klachten waren dezelfde welke Odo in ossen jet is forste! droom had meenen te liooren. Aglaé bevond zich daar dicht nevens ioch sj wachtte den (lood af, niet vermoeden an hel Odo om harentwille gevangen en ter do Van wijd was.... Zij herinnerde hom zijne Qaals zynen eed, zij verweet hem zyne onda mhtero vergeteldheid... Zy beminde hem noclit louwa vergaf hem. A1 lef Odo, van een edelen toorn ontvlamd lu^e^0 de te vergeefs zich op te rechten om 1 ?^°^aa loopen tegen zijn hart drukken, en L°r^e gons.... en vervolgens, haar te ver'.o eofu^ haar te weken en te sterven onverl p re ijzers omknelden zijne armen... Hy ïr war< vangen, veroordeeld om te sterven eirne k haar terug te zien en zonder haar an zijn ken Hy brulde als een leeuwin zijn 00 fr. telooze woede, en verwenschte het i Van 1 genloos lot. wam, (Wordt voortges on(1 'l!J Daai

De Volksstem | 1910 | | pagina 2