De wraak eens verraders BUITENLAND. NIEUWSBERICHTEN. liet Staatsblad DU ITSCH LAN D.; 1 ENGELAND OOSTENRIJK. AMERIKA f AZIË Landbouwbelangen. De Provincieraden De Belgische dagbladschrijvers b/; Koning Albert. Na de ontvangst der Belgische maatschap pijen, werden de Belgische dagbladschrijvers door den Koning verzocht, ook met hem ken nis te maken. De dagbladschrijvers werden er binnen ge bracht door baron Guillaume, gezant van Uêlgië te Parijs en baron Bey ens, minister van het huis des Konings. Koning Albert en Koningin Elisabeth, drukten aan de dagbladschrijvers hunne be wondering uit over het gulhartig onthaal dat zij te Parijs genoten, en over de prachtige 4oonoelen welke zij er gezien hadden. Onze vorsten verklaarden dat zij van hun verblijf te Parijs den besten indruk zouden blijven bewaren. Eene gift van Koning Albert. De Koning heeft aan den voorzitter van den municipalen raad van Parijs, eene som van 10,000 fr. doen bestellen, om onder de armen der hoofdstad verdeeld to worden. De laatste dag. Vrijdag raOTgcnd werden do Belgische vorsten met groote plechtigheid op het stad huis van Parijs ontvangen. Do voorzitter van den municipalen raad, M. Bellan, zegde aan Koning Albert en Koningin Elisabeth hoe- voel vreugde hun bezoek aan de Parijzer bevolking gedaan had. Koning Albert antwoordde dat hij en de Koningin van hun bezoek aan do schoono Pransche hoofdstad eenen onuitwischbaren indruk zouden bewaren. Na dit bezoek bad in het Elyzcum een vriendenmaal plaats, 's Namiddags brachten onze vorsten een bezoek aan het Muzeum van -tie Louvre. Prachtige geschenken werden er ■onze vorsten als gedenkenis van hun bezoek in Frankrijk aangeboden. Na bet bezoek aan de Louvre werden Koning Albert en Koningin Elisabeth naar destalie der Invalicden gebracht van waar tij naar Brussel vertrokken. Genoeg eerbewijzen Men weet dat onze vorsten niet veel van ■eerbewijzen houden. Koning Albert heeft er nogmaals het bewijs van gegeven. Verkiezende in burgerkleedij naar België terug te kceren, heeft hij verzocht dat hem gecne krijgseer meer zou howozon worden. IIij heeft ook gevraagd dat de Fransche offi cieren aan zijnen persoon gehecht, zouden ontslagen worden tot Pcignies de reis te moeten medemaken. Koning Albert en Koningin Elisabeth wer den bij hun vertrek geestdriftig toegejuicht. Heel Parijs bevond zich op hunnen doortocht. 15® Juli Eurgemeesters. M. Dony wordt burge meester benoemd te Thienen M. Van den Brempt wordt burgemeester benoemd te Mcldert. FRANKRIJK Het spel begint Op hot vlipgplein van Mourmcion hebben twee luitenanten-vliegers, Clavenad en Gro- nier een spiegelgevecht gehouden met hunne vliegtoestellen. De Belgische gemeenteoverheden MM. Max, burgemeester van Brussel en Do Vos, burgemeester van Antwerpen, met hunne schepenen bezochten gisteren Versail les na de revue van Long-champs bijgewoond te hebben. Een sJhadron der krijgsschool van Sl-Cyr begeleidde hen. Negen steenkappers begraven Zes werklieden die te Grandpré eenen grooten steenblok losmaakten, konden zich niet tijdig uit de voeten maken en werden verpletterd. Vier hunner, Jozef Laurand, Erniel Roche, Lafond Jan en Jozef Henry VRIJ NAAR HET FRANSCH DOOH Ciomède Grootjano -15' vervolg. We'.Sra ving de strijd aaü, verschrikkelijk, vreeswekkend, ongehoord... strijd in verge- liking van welken de vreeselijkste slachtin gen slechts kinderspelen zijn. Oh moeste ik dien in al zijne bijzonderhe den verhalen!moeste ik al de bloedige afw isselingen van dit somher drama afmalen, neon ik zou het niet kunnen.... mijn han tou sidderen van ijzing en schrik. Het was een doove en stomme strijd, een air id van listen en lagen.... Het was w-el de gelijk do sluipmoordende en verraderlijke strijd des handiets. Hot was een gevecht op leven en dood tus- schen de deugd en ondeugd... tusschen den adeldom en de strulkrooverij. Feu w anhopige strijd, aangevoerd door me nigvuldige tweegevechten, waarin twee man- pen. in de onstuimigheid hunner woede, zich onderling meódoogenloos om hals brachten. 01» neen, het w aren geene van die ridder lijke tweegevechten, waar twee zonen van grooton huize tusschen elkander den adel huns naams en den hoogmoed huns stams willen wreken hot waren verraderlijke ge ve-Men, laffe moord er ijen. Wat moest zulke kamp pünHJk vallen aan die mannen, gewoon slechts hunne vyan- MeD aan to taston wanneer dco verwit werden levensgevaarlijk gewond. De twee anderen Boulanger en Óhardin werden ook erg gekwetst. Dö toestand der vier eerstgenoemde slacht offers is wanhopig. In de groeven van Thorny werden drie werklieden, Denis, Ghaman en Legros het slachtoffer van een soortgelijk ongeval. De twee eersten werden in hopeloozen toe stand naar het gasthuis gebracht. De toestand van den derde is voldoende. Het ongeluk der Keizerin Uit Sonderburg wordt gemeld dat het on geluk der keizerin enkel eene kleine snede was, welke zij zich toegebracht had, door het afsnijden van rozen. Schrikkelijk automobiel ongeluk. Vier personen, die nabij Sirnsbeck, in den automobiel van den bankier Wilhelm Schmidt van Bunden, West-falen een uitstapje deden, werden door het omkantelen van het rijtuig ten gronde geslingerd. Twee der inzitleden, de boekhouder Rahn en M. Mohle werden op den slag gedood. De twee anderen werden levensgevaarlijk gewond. f Tooneelspeelster vermoord Eene tooneelspeelster, Mevr. Crippen goed gekend te Londen, was sinds verscheidene maanden spoorloos verdwenen. Hare vrien den verwittigdon de policie die een onderzoek opende. In het huis vroeger bewoond door de echtgenooten Crippen, vond men het lijk der tooneelspeelster in den kelder liggen. Haar echtgenoot, een Amerikaansch tan darts, is twee maanden na hare verdwijning ook verdwenen. Het Amerikaansch gerecht is verwittigd. Koningin Alexandra De weduwe van wijlen Koning Edward VII zal hare zuster de Keizerin moeder van Rus land niet vergezellen op hare reis naar Ko penhagen. Deze laatste zal reeds toekomende week Londen verlaten. Koningin Alexandra blijft op het kasteel van Buckingham tot einde Juli. 1 De misdaden van eenen zinnelooze Te Eisenbrod, in Bohemen, heeft een rijke eigenaar een zijner kinderen met voetstam pen gedood, een ander in eenen ketel kokend water geworpen, zijne vrouw een oor afge sneden en zij non vader den schedel gekloven. Men kon er slechts met de grootste moeite in gelukkon den man, dio woedend zinneloos geworden was aan te houden. Eene logenstraffing Talrijke bladen hadden gomeTd dat Don Jaime de Bourbon verloofd was met eene dochter van den aartsrijken Pierpont Mor gan. Don Jaime die zich thans te Prohsdorf, nabij Weenen bevindt, hoeft deze bewering gelogenstraft. De misdaden der Zwarte Hand Een lid der Mano Nera onlangs uit Sicilië te New-Orleans (Vereenigde Staten) aange komen, ging bij eenen Italiaanschen hande laar, Manzilla genaamd, om hem geld af te persen. Deze weigerde geld te geven, waarop de schurk hem met revolverschoten doodde. De 17 jarige dochter van den handelaar snelde op het gerucht der losbrandingen toe, greep eenen revolver en doodde den moordenaar mot drio revolverschoten. Uitvinder gezelfmoord Uit New-York wordt gemeld dat luitenant Alexander Gemor, die nabij Boston eene fa briek van vlicgmachienen gesticht had, en er niet in gelukte met eene inachien zijner uit vinding op te stijgen, zicli uit wanhoop zelfmoord heeft. De strijd tusvehen Chineezön en Portu- geezen. Uit IIong-Kong wordt gemeld dat de ka nonneerboot Macao, de Chineezen uit de ha ven van Colowan verjaagd heeft. Een bonder tal Ghineesche booten, met Chi neezen gevuld, die op de vlucht waren, werden in den grond geboord cn allen ver dronken. Het getal Chineescho gedooden is over groot. In het eiland Wongham, nabij Colowan, bevinden zich reeds 1200 Chineesche solda ten. Mop verwacht erge verwikkelingen. POSTELEIN. Postelein is eene eenjarige plant die teer ge voelig is aan koude en vochtigheid. Ileel dikwijls hebben wij vastgesteld dat het onmogelijk is deze groente te kweeken als men te vroeg zaait. Daarom raden wij aan slechts een klein deel te zaaien in de maand Mei, en de grootste hoeveel heid later, te beginnen van Juni tot Augustus, en dat op zonnebarm, of op eene plaats die wel aan de zon is blootgesteld. Dat men dus vaarwel zegge aan het cebruik, deze plant in den tuin op de rabatten te kweeken, waar vele fruitboomen staan, en waar bijgevolg de opbrengst klein en van mindere hoedanigheid Het zaad is zeer klein daaruit valt er natuur lijk te besluiten, dat het zeer oudiep moet gelegd worden. Uit onze proeven mogen wij ook afleiden dat de x celo breedbladerige postelein als de beste verscheidenheid mag aanzien worden. Daar de postelein een bladgewas is, 't is te zeg gen eene plant waarvan men slechts de bladeren eet, zal het noodig zijn te zorgen voor do spoe dige en volledige ontwikkeling er van. Zulks kan men gemakkelijk bekomen door het gebruik van stikstofmesten, en onder andere van zwavelzuren ammoniak. De minerale bestanddeelen, als potasch en fosfoorzuur, hebben het voordeel eene spoedige ontwikkeling te bewerken der nuttigste deelen dezer plant. Om de schoono gele kleur bij deze groente te bewaren, is het noodig dikwijls met regenwater te begieten, want de warmte en de droogte doen de bladeren groen worden. Wij raden dus volgens het gebruik der volgen de metsstoflen aan 2 tot 3 kgr. zwavelzuren ammoniak per are. 2 tot 3 kgr. zwavelzuren potasch en 3 tot 4 kgr. superfosfaat. VERITAS. soldaten in onbepaald verlof zijnde, hunne stortingen van het pensioen voorts te zetten. Landbouwbelangen Wijzigingen worden gestemd aan het pro vinciereglement, tot verbetering van het vee. De premién tot verbeteren van het stierenras worden verhoogd. De bond der tabak planters van Aalst krijgen 200 fr. om eene tentoonstelling in te richten. i De schoone kunsten O. L. Vrouw Bijstand van Aalst en de Vrienden van het Gentsch museum krijgen elk eene goede toelage. Het kindervoorstel van M. Abel. De raad zou den wensch moeten uitdruk ken, de Kamers te ontbinden, omdat in 1912 't getal Kamerleden zou moeten vermeerde ren. De katholieken hebben de meerderheid niet meer. Mr Eeman antwoordt, dat zij dat al meer dan 50 maal gehoord hebben. Mr Baels, vindt het onwaardig van de liberalen van zoo te smeeken en te bedelen aan de katholieken. Wat onze meerderheid betreft,wees gerust, zegt Mr Baets, Mr Frère- Orban in zijnen lijd regeerde met uwe vrien den mét eene enkele stem meerderheid. Ge naoogt u voor verzekerd houden dat in 1912, onze vrienden nog aan het roer zullen blijven. Hierna wordt het voorstel van Mr Abel, naar de maan gestuurd. BRABANT Begint om 2 u. 30 m. onder 't voorzitter schap van M. Mathieu, onder-voorzitter. Een voorstel om 15000 fr. toe te kennen aan de slachtoffers der Senneoverstroomingen wordt in aanmerking genomen. M. Hansez wordt door zijne liberale vrien den heftig onderbroken omdat hij den taks op de velodroom wil verminderen. M. Janson,de trombom der Kamers, wordt door den voorzitter tot de orde geroepen omdat hij te kort komt aan de waardigheid die men verschuldigd is aan de andere leden Ge ziet dat de liberale eendracht maar met spinnenkoppendraad is aaneengeflanst. HENEGOUWEN Een voorstel tot vermindering van den velotaks wordt naar de bevoegde kommissie gezonden. We zijn nieuwsgierig hoe en wan neer het er zal uitkomen. 00S7-VLAANDEREN Zitting van 14 Juli, geopend ten 10 u. 15 m. door M. De Riemaecker, voorzitter. De gemeente Zulte bekomt 2 toelagon; om eene brug over de Leie te leggen, krijgt ze 4871 fr. De verbinding (tunnel en overzetter) tus schen de 2 oevers der Schelde, recht voor Antwerpen, wordt besproken in een verslag waarvan de bespreking verdaagd wordt daar het verslag nog niet volledig is. Provinciebaan tusschen Dendermonde en Mechelen. Do bestendige afvaardiging ofte Deputatie wordt ter beschikking gesteld eene som van 5000 fr. die zal vergroot worden, indien het noodig ia. De Burgerlijke Godshuizen te Gent Op voorstel van M. Pussemier wordt hier aan eene toelage gegeven van 35,000 fr. Andere toelagen en voorstellen Het reglement op de afgezonderde huizen voor besmettelijke ziekten of Lazaretten wordt in 1® lezing algemeen aangenomen. Do vraag van den algemeenen bond der Belgische onderwijzers, tot het bekomen eener toelage van 25,700 fr. tot het reinhou- den der klassen, wordt om reden zijner on- tcettelijkhcid verworpen. Men zal de aan dacht der gemeenten, die ermee gelast zijn op dit punt roepen. M. Janssens vraagt maatregelen om de tigd en oplettend zijn... Thans moesten zij zich in het donker schuil houden en wachten om te treffen Maar zij deden zulks met eene koude kracht dadigheid; zij wildon ten allen prijzo de schan de van zulk gevecht in bet bloed hunner vij anden uitwisschen. De aanvallers waren verstomd over den ho- vigen en hardnekkigen wederstand van do manDen der Zwarte Bende. Moest of kon dc bandiet wol dien mannelij- ken moed bezitten welke de eigenschap is van het adellijk ras Zij wisten niet dat die losbandige weelde, welke sommige slothceron schaamtoloo3 des dags vóór hen ten toon spreidden, de vrucht w as van roof en baanstrooperij... Zij wisten niet dat die handen welke men hun bfl dage als vriend toereikte, des avonds eenen dolk tegen lien gericht hielden Midderlerwijl, te midden der dichte duister nis, door ocne doffe lantaarn geleid, verlieten twee mannen ongemerkt het tooneel van den strijd cn drongen, langs omwegen, in de diep te dier grotten. Zij gingen mot versnelde stappen en sche nen onverschillig te blijven aan het gevecht. Het waren Odo van Sonnac ou de burggraaf de la Roche, zijn verknochte en dankbare vriend. Het was steeds de zelfde vroolQke, lichtzin nige, doch goedhartige dc la Roche. Ah maar, Odo, zegde de burggraaf, ver traag toch een weinig uwen gang. als 't u be- lieft.of ik zie er van »rik kan u onmoge lijk volgen. Vergeef mfl, burggraaf, antwoordde Odo, maar ik heb baa«t om Odo, onderbrak do burggraaf delaRoc^e, Brussel. Dief aangehouden. Een tiental dagen geleden verdween te Brussel zekeren Jaak D..., loopjongen in een hotel der Nieuwstraat, na uit een kleedingstuk dat hij voor eenen kliönt des huizes naar eenen wasscher moest dragen, eene som van 7000 fr. geroofd te hebben. Donderdag namiddag werd de dief te Brus sel aangehouden. De kerel verklaarde dat hij een deel der som te Parijs verteerd had en het overige er hem ontstolen werd door onbe kenden waarmede hij op zwier geweest was. D... had nog enkel eenigo centiemen op zak. Hij is in het gevang van St Gillis opge sloten. Geheimzinnige diefstal. Een rijke handelaar van Zuid-Amerika, Natham Baï- sott genaamd, kwam Donderdag namiddag in de Noordstatio aan en gaf er zijn reisgoed aan de bedienden van een hotel, waar hij zijne kamers gehuurd had. Toen hij later het reisgoed nazag, bevond hij dat eene tesch, voor verscheidene duizenden franken juweelen inhoudende, verdwenen was. Erge grondinzakkingIn de Brou werstraat, achter het stadhuis, had eene erge grondinzakking plaats juist toen eenen wagen voorbijreed, De geleider werd niet gekwetst, doch het paard werd medegesleept en erg gekwetst. Het dier kon slechts met de groot ste moeite gered worden. Een policieagent onder den tram, Donderdag avond, rond 7 ure, was de poli cieagent Hutoit, van dienst in de Tentoon- laat mij dan een laatsten blik werpen op dit tooneel van verwoesting laat mij vaarwel zeggen aan die vrienden,aan die broeders wel ke hun bloed vergieten. Zie doorheen den nacht die hen omhult, het is een gevecht van duivelenHo.o^t gij die blaspheraiön en vermaledijdingen Onderscheidt gij, Odo, don laatsten zucht der onzen die sterven met woorden van gelatenheid op hunne lippen, van hot vreeslijk geruitol der mannon van de Bende die den geest geven in do folteringen der wroeging, in de stuiptrekkingon der wan hoop, der ijlzinnigheid Het gevaar is daar, Odo, en wij vluchten het als lafaards die bang zyn Do lichtzinnige burggraaf was ernstig ge worden op dien stond het zicht van dit schrikkelijk drama dat volvoerd werd zonder dat hij er een laatste deel aan Dam, had zijno vroolijkheid gekoeld. De heldenmoed, dien God in zijno ziel geplaats had, gebood hem te strijden en zijne broeders te verdedigen Denkt gij er aan, burggraafhernam Odo heftig.... liet gevaar op deze plaats is niets in vergelijking van hetgene wij gaan trotsen. Hier zijn het slechts de werktuigen en soldeniers van dit monster, dat men den Man des Nachts» noemt, die de onzen be vechten. Hier is hetmaar 't lichaam en wij gaan de ziel aantasten. Hier zijn het de tak kenen wij gaan den stam ondermijnen Onze afwijking zal onzen broederen nuttiger zijn dan dat wij ons hier doden dooden. Maar gü zijt te edelmoedig, burggraaf, ik laat u vaarwel Allo dao, al te lichtgeraakte vriend, loop, ik volg u maar wie zal ons geleiden God en mij no wraak, antwoordde Son nac's zoon. En zij drongen den gang binnen. Als uwe geleiders maar betere lantaar- nen hebben, hernam de burggraaf, tot zijne loshoofdigheid torugkeerend en zich oprech tend van eenen half gedanen val. Jandorie vervolgde hij, ik brandde van verlangen om al mijne erkentenis te betuigen aan die duivelsche mannen, welke den zon derlingen gril gehad hebben mij in hunne ver- wenschte kooien do herbergzaamheid te lee- oen maar dat is slechts eene uitgestelde zaakgij hebt het mij beloofd, Odo. Sonnac's zoon was stilzwijgend, in zijne sombere gepeinzen en zijnen vurigen wraak lust verslonden. Hij stapte snel door. Burggraaf, luister, zegao hy met sidde rende stem mflne verloofde was deugdzaam en de man der Spelonken heeft haar overge leverd aan eenon lafaardDie lafaard was BeauvoirBurggraaf, burggraaf voegde hij er bij met doffe stem, begrijpt gij nu mijnen haat... begrijpt gij, burggraaf? En Odo van Sonnac klemde in zijne hand eenen dolk dien hij in de duisternis zwaaide. En Beauvoir vroeg de burggraaf. Beauvoir is niet meerzijne gedoem de ziel is in de diepte der afgronden geslingerd geworden.... Oh die man welke haar in zijne armen geworpen heeft, gaat straks onder mijne slagen vallenWee dien man wel ke het ongeluk mijns levens heeft bewerkt Zijne oogenblikken zijn geteld of ik zal ster- Gansch in't midden dier onderaardsche plaatsen, daar waar de nacht met zijne spoken en fantastische beelden nog dieper en vrees- lijker schuilt, waar de schimmen der slacht offers zuchten en kermen, waar de aangrij pende stilte des doods hoerschtdaar waar stelling. Plotselings werd hij omvergewor pen, en viel op de tramriggels, juist toen een tramrijtuig afkwam. De policieagent werd getroffen en verscheidene meters ver mede- gesleept. Het slachtoffer werd erg gekwetst aan het hoofd en debeenen, en na verzorging naar zijne woning overgebracht. Rigolo is de beste der oude genevers. De Pierenstraat in opstand. Een inwoner der Pierenstraat, Frans V..., viel gisterenavond twee policieagenten aan, die op zijne beleedigingen niet antwoordden. Beide agenten werden erg mishandeld. Zij gelukten er evenwel in V..., aan te houden. Zij wilden hem naar het policiebureel gelei den, doch werden aangevallen door eene bende gezellen van V. De agenten trokken hunne sabels en ver dedigden zich. Toen eene policiewacht ter liulp snelde, kon V..., aangehouden en naar het policiebureel gevoerd worden. Onderwég verbrijzelde hij nog de ruiten van het rijtuig dat hem vervoerde. Overleden. M. G. De Smedt, dio eenige dagen geleden in zijne woning zoo ongelukkig van de trappen viel is in het gasthuis aan de gevolgen zijner wonden overleden. Stoutmoedige diefstal. Ongekende dieven zijn verleden nacht in de woning ge drongen van Mevr. D... schildknaapstraat en hebben er een spaarboekje ten bedrage van 1665 fr. en voor 4000'fr. juweelen ge stolen. Aanhoudingen. Zekere Daniël C... die eenige dagen geleden ten nadeele van M. T'Sas, van Groot Bijgaarden een paard ge stolen had en het te Brussel zocht te yer- koopen is gisteren avond door de policio aangehouden. Zekere Jan Druon, die uit het land geban nen was en hier met valsche papieren toege komen was, is door de policie aangehouden. Hij had in zijn bezit papieren op naam van zekeren Henri Dufour, van Roubaix. Een liefhebber van zHoeneerk. Een Italiaan, Robert B.., 19 jaar oud, koffiehuis- bediende, die in den restaurant van den Groenen Hond», in de Tentoonstelling voor meer dan 500 fr. zilverwerk gestolen had, is Donderdag aangehouden. Conservatorium. De proeven zijn dit jaar onder het voorzitterschap van Mees ter Tinei, buitenmate moeilijk geweest, voor al wat do harmonie betreft. Do uitslagen zijn do volgende geweest Ist® prijs De la torre. 2rt0 prijs De Vreese. Ist® der benoemingen AVerlinden. 2d0 der benoemingen Stoïn. Niet geluktDescamps, MartinPrévost,' Onze besto gelukwenschen aan de over winnaars. St-Joost-ten-Noode. Dievegge aatige- houden. Eene vrouw Maria V... wonende Véronèsestraat, die er een stieltje van maakte de juweliers te bedriegen, is Donder dag aangehouden. Een harer slachtoffers had haar aan de policie aangeduid. Banque Centrale Gantoise, Naaml. hiaat. Huring Brandkoffers 10 frs, 's jaars. Zie annonce. St-Pauwels. Van zijn paard gevallen Donderdag morgond reed Paul MaertenSj van Stekene te paard door het dorp, toen het! dier verschrikte en zijnen berijder tergronde wierp. Maertens bekwam eene gapende wonde aan het hoofd. Hamme. Erg ongeluk. Woensdag namiddag, reed de landbouwer Van Eeckhert, van de wijk Sle Anna, met paard en kar naar den Akker. Op het voertuig zaten ook Julia Monnens en Domien De Vliegher. Het paard verschrikte en begon te steige ren. Allen werden ten gronde geworpen. Julia Monnens werd de armen gebroken, De Vliegher werd erg in het gelaat gekwetst# Dokter Bogaert heeft beide slachtoffers ver»f zorgd. eene afgrijs wekkende dampkring u de borst nijpt, waar de deugd onder de verpestende lucht des misdaads smacht, daar verheft zich, in de sombere plooien van den sluier der dui sternissen, eene kolossale massa, half burcht, half rots. Het is eene gedrochtelijke bouwing der natuur, eene wankoppeling van fort en: rots, die door hare woeste grootschheid eene soort van bewondering, gemengd met vrees en afschrik, inboezemt. De steile grondvesting dier massa draagt op hare ongelijke afgebrokene zijden zoo iets gelijk de oude overblijfselen dier prachtige pa leizen welke men aantreft in de Oostersche steden. Naast dit overblijfsel van schijnbaar geval lene macht, en als om hetzelfvo te verdedigen verheft zich eene ware forteres, gewapend met kleine kanonnen, en voorzien van kan« teelen, torens en bolwerken door tusschen- wallen met elkander verbonden. Twee hangende lantaarnen verlichten ge stadig deze plaats met hunne weifelachtige klaarte, en geven aan de voorwerpen eene zonderbare gedaante. De omheining is afgesloten door drie schui mende stroomen, over ieder derwelke eene op haalbrug ligt van torentjes voorzien verders wordt nog de toenadering ervan verdedigd door eenen doolhof van donkere corridors met afgronden bezaaid. Overal vertoonen zich de toestellen der ver dediging en verdelging.... Overal maalt zich onder alle vormen dreigend de dood af... Het was de geheimnisvolle woon van den man der Spelonken, den schrik dor landstreek; het is daar dat hij zich soms uitrustte van ztf nen voor een oogenblik voldanen haat en wraak. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2